zoekt sslag Rapide-dames op dreef Van Wingen op derde plaats Animo opnieuw titelkandidaat GSC-heren blijven de baas over HVSV brengt er ^nmssie Klaassen op zesde plaats Eerste winst dames HVSV DINSDAG 10VEMBER 1984 AGINA SPORTS n der Duim >eg in vorm Overwinning van Bral op Schellekens Fietscrossers boeken goede prestaties HKC en Roelofs delen de buit ergadering yan HuZaVo HOCKEY TENNIS Van Dorssen op dreef in judotoernooi HOIRle - Marion van Dors- °en uit Sas van Gent heeft tij- pos het sterk bezette interna- '°nale judotoernooi in Goirle ;en goede stap in de richting an internationale erkenning In haar klasse - meisjes e|t 17 jaar boven de 66 kilo- sTam - non het Sasse meisje. Korfbal gala Merelbeke BILJARTEN HANDBAL Wanbeheer Sasse sporthal Voetbalschoenen HANDBAL ctie srechter in het betaald agd zich te buigen over Körver. De Limburger -Cambuur leidde en on- uurde geen goed woord b nu de scheidsrechters laten zitten. Humor ja nogmaals, ik betreur het dit gezegd heb". is voor Gerard de per echter geen aanlei- m de klacht die hij bij de rommissie deponeerde, in eken. De in Hulst woon- e scheidsrechter: „Hj lij dat Körver zegt dat ■n emotie was. In ieder niet honderd procent be- ?erd. Maar ik vind datje ■h niet kunt laten passe endere mensen hebben norm gestoord aan die aak en hadden de tucht- issie al gebeld of ge- l^en. De tuchtcommissie au maar beoordelen of er ft moet worden". De al wellicht donderdag in deling genomen worden. innen, besloot tot afrui- ;ens de kenners verliep rtij daarmee geheel vol- ïet door Kasparov uitge- lde plan. De jeugdige ;er lijkt zijn heil gezocht >ben in een uitputtings- en toont zich tevreden lke remise, daarbij Kar- wingend de aanvallende sen te geven. Experts za- een aanwijziging in, dat r nederlagen van Kaspa- n de beginfase van de :amp te wijten waren e groot optimisme, aan- Karpov er de laatste d niet meer in is ge- 1 een deuk te slaan in de diging van zijn oppo- ittenverloop: karpov); zwart (Kaspa- -f3, d7-d5; 14, Pg8-f6; '4, e7-e6; -c3, Lf8-e7 -g5, h7-h6; -h4,0-0; -cl, d5xc4; :3, c7-c5; xc4, c5xd4; 3xd4, Lc8-d7; Pb8-c6; 4-b3, Ta8-c8; 4-e2, Pf6-d5; 4xe7, Pc6xe7; 3xd5, Pe7xd5; lxc8, Dd8xc8; II-d4, Dc8-b8; 2-f3, Pd5-f6; 3-c5, Ld7-b5; 1-dl, b7-b6; 5-e4, Pf6xe4; 3xe4, Tf8-c8. se overeengekomen. KENVEEN (ANP) - De e schaatser Hilbert van Duim heeft zich gister- 3 bij een testwedstrijd de herenkernploeg ;nveen oppermachtig ëe' I. Van der Duim toonde al vorm en won beide op irogramma staande af- en in goede tijden. De 500 r ging in 39,8 en de 1500 in in Vergeer bleef op de t eveneens onder de veer bonden en eindigde als ie in het klassement over afstanden. Frits Schalij derde. Bij de sprinters Jan Ykema in respectie- 39,8 (500 meter) en 1.21.1 meter). nent over twee afstanden: sprin' X) en 1000 meter): 1. Jan Ykema ïgen) 39,8-1.21,1, 2. Ben van oer Cnter) 40,6-1.21,5; all-rounders pw I meter): 1 Hilbert van der nveen) 39,8-2.03.9, 2. Hein Vergee' recht) 39,8-2.06,7, 3. Frits Schanj O 41,5-2.04.5, 4. Emiel Hopman Ij U,5-2.05,7,5. Henk Groen (Emrrien 8,1, 6 Rob Vunderink (Raaltej 3,0. ^RENNEN - De 51-jarige rt Buker is benoemd tot leider van de amateur rformatie Gazelle. BU" die 27 jaar in Canada gewoond, neemt de func- er van Ben van Erp. DINSDAG 13 NOVEMBER 1984 T14 PAGINA SPORT 2 yan 0nze tennismedewerker TERNEUZEN - Hoewel de 6- ,.zege van Bral op Schelle- js anders doet vermoeden, li»am dit succes uiterst moei zaam tot stand. De overwin ning van Bral blijft toch van belang om te kunnen blijven meedraaien aan de top van de bedrijfstenniscompetitie in pen Dullaert te Hulst. Monique Begijn incasseerde ï00r Schellekens verlies tegen Esmeralda Verhaegen met 5-8 en ook Frank Schellekens moest tegen Richard Bral met 5.8 het onderspit delven. Het ijuo Monique Begijn/Roland penique bezorgde Schellekens het enige winstpunt. Het won met 7-6 van Jacqueline Bral en broer Julien. Het heren- dubbel werd beslist in 9-8 voor Bral. Uitslagen A-poule: Schellekens- Bral 2-6, El. Weemaes-De Vilder 8- I Gi.D-Champs Disque 1 2-6. Bl- Wule: Schelde Lin 1-Delforge 0-8, Seckermann 2-d'Aubioul 4-4, Iris- j,uctor 8-0. B2-poule: Rabo Nieuw- gamen-Le Bouquet 4-4, Elma 1- Éesi6-2, Rademakers-Walhout/De Visser 2-6. D-poule: Westerterp/ Hemelaar-Ine Fassaert 8-0, Van Tienen-Proverko 5-3, Neckermann j-Babo Hulst 2-6. Van ome sportmedewerker TERNEUZEN - De Zeeuwsch- Vlaamse fietscrossers die on der de vlag van de KNWU rij den, hebben het in het afgelo pen seizoen niet slecht gedaan. Michel Schellekens uit Sas van Gent was het meest suc cesvol. In zijn groep, de 8-jari- gen, werd hij eerste met een totaal van 540 punten uit 20 wedstrijden. Robbert-Jan Jansen uit Terneuzen werd hier tweede met 429 punten. In hetzelfde district zeven, lopend van Goes tot Den Bosch, werd Robert de Smet uit Terneuzen bij de 11-jari- i tweede met 493 punten. Zijn plaatsgenoten Daniël Dobbelaar en Jeroen Jansen werden hier respectievelijk vijfde en zesde. Angelo Roe land uit Sas van Gent eindigde als achtste. Een tweede plaats in de eindstand was er eveneens voor Rob de Rijcke uit Oost burg bij de 13-jarigen (377 punten) en eenzelfde klasse ring pakte Danny de Muynck uit Sas van Gent bij de groep 17 jaar en ouder met 507 pun ten. Hij werd overigens wel districtskampioen, omdat hiervoor 15 van de 20 wedstrij - den meetelden. De Muynck kwam 17 keer aan de start. Eric Vonk uit Axel werd vijf de in de eindstand bij de 9-ja- rigen. De fietscrossers reden, omdat er in Zeeuwsch-Vlaan deren nog geen club bij de KNWU was aangesloten, voor St.-Willebrord. Van ome tennismedewerker TERNEUZEN - In de Jarino- Wrijfstenniscompetitie in Terneuzen ontfutselde Roelofs dc eerste verliespunten aan koploper HKC door twee par tijen in winst om te zetten en daarmee een 4-4-gelijk spel te behalen. Het damesduo Magda Roe- lofs/Joke Veraart opende de score door met 9-5 het koppel 'ngrid Visser/ Judith van den Akker te verslaan. HKC kwam daarna langzij via een 8-5-zege van het herenduo. In het gemengddubbel wonnen wide teams een partij. HKC «houdt in deze poule de kop positie met 20 punten, gevolgd door De Bruijn/Kouwijer met 19 Punten. Uitslagen D-categorie: De jjfajn/Kouwijzer-NSM 8-0, HKC- roelofs 4-4. E-categorie: Verlinde- otoffels 8-0, Roffel-Jarino 4-4. Van ome sportmedewerker HULST - De Hulsterse zaal- ■oetbalorganisatie HuZaVo "oudt vanavond (dinsdag 13 Jtovember) de jaarlijkse leden vergadering. Deze bijeen komst in 'De Smickel' aan de °lerkaaistraat begint om 20.30 uur. TERNEUZEN - De dames van Rapide deden goede za ken in de hockeycompetitie door Evergreen te verslaan. Bij de heren in de derde klas won Olympia verdiend van Pelikaan. Rapide was vrij. De dames van Olympia ble ven baas over Forcial. De Goese dames kwamen even eeens tot winst en wel tegen Oudenbosch. De Goes-heren zegevierden over het zwak ke Oudenbosch. Derde klas D heren: OLYM- PIA-PELIKAAN 2-1 - Olympia was in de eerste helft duidelijk sterker. Uit een strafcorner scoorde Martijn Snoodijk 1-0. Na de hervatting bleef Olympia goed spelen. Maarten de Heus tekende 2-0 aan. Toen leek het of Pelikaan wakker geschud werd en het begon meer aan te dringen. Dit re sulteerde in een doelpunt. Verder dan die ene treffer liet Olympia het echter niet komen, zodat deze goed ge leide wedstrijd eindigde in een 2-1-zege voor Olympia. Vierde klas heren: GOES- OUDENBOSCH 3-0 - Een slecht duel. Oudenbosch verdedigde massaal, maar kon toch niet voorkomen dat voor rust Bart van der Feen twee keer doorbrak en zo voor een 2-0-rustand zorgde. Ook na de pauze was Goes sterker en Vincent Gielen bepaalde de eindstand op 3- 0. Derde klas D dames: RAPI- DE-EVERGREEN 3-1 - Ra pide speelde goed. Na tien minuten kreeg het een straf- bal toegekend, maar de keepster van Evergreen stopte deze inzet. Een mi nuut later was het echter wel raak door een treffer van Dianne van Damme. Na twintig minuten maakte Evergreen gelijk. Twee mi nuten voor rust scoorde Dianne van Damme 2-1 uit een verdiende strafcorner. In de tweede helft drong Ra pide aan en kon Evergreen niet veel meer doen dan ver dedigen. In de laatste mi nuut tekende Anniek Her man 3-1 aan voor Rapide. Een verdiende overwinning. Vierde klas D dames: OLYMPIA-FORCIAL 1-0 - Een vrijwel gelijk opgaande en sportieve strijd, waarin Olympa iets sterker was. In de eerste helft kon dit niet worden uitgedrukt in doel punten. Na de hervatting kreeg Olympia verschillen de kansen. Een doelpunt werd afgekeurd en er werd een bal tegen de paal ge schoten. Tenslotte scoorde Ine Bekkering twintig mi nuten voor tijd uit een straf corner. Keepster Jolanda den Haan van Olympia ver richtte goed werk door vijf minuten voor tijd een kei hard schot van Forcial te stoppen en zo de winst voor Olympia veilig te stellen. OUDENBOSCH-GOES 0-2 - De dames van Goes speelden duidelijk beter, maar had den toch moeite met Ouden bosch. Manon Sent en Anita Pilaar scoorden allebei één keer voor Goes en Ouden bosch kreeg weinig kansen en kwam niet tot scoren. Uitslagen derde klas heren: Cadetten-Oude Maas 0-3, Dor- drecht-Middelburg 1-0, Olym- pia-Pelikaan 2-1, Prinsenbeek- Hoekse Waard 3-0. Vierde klas heren: Barendrecht-Forcial 4-2, HSD-Zevenbergen 0-2, Goes- Oudenbosch 3-0, Spijkenisse- Zundert 6-2, Vlissingen-HCGO 3-1. Derde klas dames: Rapide- Evergreen 3-1, Souburgh-Voor- ne 5-1, Pelikaan-Tempo 1-1, De Waele-Vlissingen 1—1, Baren- drecht-Krimpen 3-5. Vierde klas dames: Olympia-Forcial 1-0, HSD-Middelburg 2-0, Ouden- bosch-Goes 0-2, Spijkenisse- Hoekse Waard 1-4. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Emerence van Wingen uit Kapelle behaalde afgelopen weekeinde een derde plaats in het Jarino Jeugd Winter Circuit, waarvan de tweede ron de werd gespeeld in Deurne. Als vijfde geplaatst kwam zij na een 6-0, 6-1-overwinning op Nancy van Erp in de kwartfinales waarin zij met 6-4, 6-5 won van Linda Niemandsverdriet. In de halve finale trof zij de als eerste geplaatste Marlies Reinders (de latere winnares) waarvan zij met 3-6,5-6 verloor. Dankzij een goede prestatie tegen Petra Kamstra, waar van zij met 6-4, 6-1 won, ein digde de Zeeuwse op de derde plaats. Bernd van Quekel- berghe uit Sas van Gent be reikte weer de kwartfinales, waarin hij het onderspit moest delven tegen de latere win naar Jeoffrey Markestein met Claeyssens kampioen driebanden Van onze sportmedewerker CLINGE - „Ik dacht dat wordt niets meer. Mijn eerste partij in dit kampioenschap was erbarmelijk slecht en toen ik ook de tweede partij verloor, zei ik al tegen mijn vrouw, ik geloof niet dat ik nog een partij zal winnen in dit kampioenschap. Ik verkeerde in de veron derstelling dat ik het mentaal niet aan zou kunnen". Aan het woord Robert Claeyssens, de kersverse kampioen tweede klas driebanden van het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de KNBB. Het liep anders dan dat Claeyssens na twee partijen vermoedde. TERNEUZEN - Hoewel het moeilijk is in een vroeg stadium een titelkandidaat aan te wijzen, lijkt het er op dat het herenteam van het Terneuzense Animo weer hoge ogen gaat gooien in de hoogste poule van de wintertenniscompetitie in het district, waarin het ook vorig jaar als winnaar tevoorschijn kwam. Toen ook was DOS 1 de las tigste tegenstander, want de Terneuzenaren incasseerden één keer verlies en speelden één keer gelijk. Afgelopen zondag verliep het allemaal wat gemakkelijker, want of schoon DOS tegenstander was, boekte Animo een 12-0-winst op deze naaste concurrent. Gerard Kouwij zer en Dieter Gajewski zetten hun team op voorsprong, hoewel de zege van Kouwij zer slechts een verschil van twee games te zien gaf. Hij won met 8-6 van Arie Bruikman, terwijl Ga jewski met ruim verschil Pie- ter Visser versloeg: 10-5. Enno Cohen verpletterde daarna Frans van de Velde met 10-2 en Fons Stockman maakte korte metten met Harry Tijs- sen, 13-7. Ook in de beide dub- belpartijen waren de Terneu zenaren superieur. Gajewski en Cohen scoorden 1-29 tegen Bruikman/Visser en Kou wij er en Stockman maakten er 15-7 In dezelfde poule deelden Schelde 1 en MLTC 2 de pun ten. Het alsnog meespelen van Remco Maandag (in het twee de team) was hierbij zeker van invloed. De Middelburgers zetten slechts één enkelspel in winst om dankzij Walter Mon- tenarie, die Hans van der Lin den met 12-6 onder de duim hield. Sjaak Bleijenberg, Joost Oranje en Jeroen de Greef pakten de punten voor het Vlissingse team, dankzij over winningen op respectievelijk Gillis van de Gruiter met 15-5, Rob Carol met 9-7 en Erwin Carol met 10-4. De beide dub belspelen leverden winst op voor de Middelburgers. Maan dag en Van de Gruiter scoor den 15-6 tegen Van der Linden en De Greef en Montenarie en Carol eindigden op de stand 11-5 ten koste van Bleijen berg/Oranje. In de tweede poule van de herencompetitie ontving Axel Domburg 2. De Axelaren her stelden zich na het forse ver lies van vorige week, want met 8-4 bleven zij baas over de Walcherse combinatie. Ben Kint zag zijn partij tegen Brand verloren gaan met 6-10 en de dubbelcombinatie Kint/Maes verloor met 8-11 van Brand/De Pagter. Door dat de overige partijen winst opleverden voor Axel, werd het een 8-4-zege voor de Zeeuwsch-Vlamingen. In de mixed-competitie haalde De Bongerd flink uit tegen MLTC 2 met 10-2. Chris Versteeg zette zijn team op voorsprong door met 11-7 Martin Titiheru achter zich te laten. Robert Lentink volgde zijn voorbeeld en won met 8-6 van Ron Vroegop. Marie- Louise Maasdam bleek voor de Middelburgers de enige te zijn die de winstpunten pakte. Dit ging ten koste van Liesbeth Voeten, 7-5. Rosemarie Voeten had daarna geen moeite met Debie Titiheru, 14-1. De beide dubbelspelen leverden duide lijke overwinningen op voor De Bongerd, zodat de 10-2-uit- slag na alfoop kon worden in gevuld. Het derde team van het Goese TSI behaalde in poule 5 de maximale I2-0-winst op DOS 4. Alleen de partijen van Dierik van den Heuvel en zus Catharine werden gewonnen met minimaal verschil. Dick Jeras bood de nodige tegen stand, zodat Van den heuvel slechts met 8-6 zegevierde en Catharine van den Heuvel bleek de gelukkigste te zijn in haar partij tegen Christel Ver beek: 7-6. Uitslagen mixed-competitie: De Bongerd-MLTC 2 10-2, Souburg 2- DOS 3 3-9, TSI 3-DOS 4 12-0, Eege- dima 2-Ovezande 2-10. Herencom petitie: Schelde 1-MLTC 2 6-6, Animo-DOS 1 12-0, Domburg 1- DOS 2 2-10, SJEF-Souburg 1 12-0, Axel-Domburg 2 8-4. Van ome sportmedewerker Met name de zege op de ijzer- sterke Angelique Cerise van Groene Ster baarde opzien. Deze partij in de halve finale van dit open Brabants tiener- toernooi was eigenlijk de sleu telpartij. In de finale won Marion met een vol punt na een koka ach ter te hebben gestaan. Maddy van den Brande uit Clinge, eveneens van sportschool Del ta, werd in haar groep (meisjes 16 en 17 jaar tot 56 kilogram) vierde. Zij had te kampen met een armblessure, die ze een dag eerder had opgelopen. De coaching van beide meisjes berustte bij Staf de Moor uit Axel. Volgende week zondag komt voornoemd duo uit in een sterk bezet meisjestoer- nooi in het Belgische St.-Trui- den. Hier komt ook de Belgi sche kernploeg in actie. Zeven van de acht deelne mers aan het districtskam pioenschap tweede klas drie banden. Van links naar rechts: kampioen Robert Claeyssens, Robert van Gae- ver, Nico Goossen, Freddy Sijnesael, Marijn Geirland, Ben de Waal en Jo Leeraert. - FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker SOUBURG - M. Nuyten van de biljartvereniging Steeds Voorwaarts uit Bergen op Zoom is kampioen in de vijde klas libre geworden van het gewest Zuid-Nederland. Op de derde plats in dit door VEG/ ABV uit Souburg georgani seerde kampioenschap, ein digde Rinus Braam van de bil jartvereniging De Smidse uit 's-Gravenpolder. Die speler had in de laatste ronde nog uitzicht op de titel, maar een verliespartij gooide roet in het eten. Joost Klaas sen van de biljartvereniging DOS uit Hoek werd in dit kampioenschap zesde. De volledige eindstand van dit kampioenschap, dat in café Kanaalzicht te Souburg werd gehouden, ziet er als volt uit (respectievelijk aantal match- punten, algemeen gemiddelde en hoogste serie): 1. M. Nuyten, Bergen op Zoom 10- 1.47-12; 2. A. van Broekhoven, Bre da 8-1.51-10; 3. R. Braam, 's-Gra venpolder 8-1.49-10; 4. J. Oosse, Zierikzee 8-1.28-15; 5. J. Donkers, Essen België 7-1.39-8; 6. J. Klaas sen, Hoek 7-1.30-10; 7. R. Maas, Oudenbosch 7-1.27-9; 8. H. Damen, Kaatsheuvel 1-1.07-8. Van onze korfbalmedewerker GENT - Het korfbalgala in de sporthal van het Belgische Merelbeke heeft een goede publieke belangstelling getrokken. Vooral de Zeeuwse junio ren- en seniorenselectie brachten een flink aantal bezoekers mee, waardoor het geheel een goede am biance kreeg. Na de wedstrijden tus sen de junioren teams van Oost-Vlaanderen en die van Zeeland (5-5), kwa men de senioren aan bod. Een wedstrijd met goede momenten, maar die vooral veel ergernis ken de aan Zeeuwse zijde over de manier van flui ten van de Belgische ar biter. Uiteindelijk was dat mede bepalend voor de 11-8-einduitslag. Dé Zeeuwse ploeg bestond uit Karin Klein, Wim en Johan Harinck en Janet Mijnsbergen van Tjoba, Peter Crucq van Animo en Kees Opsteeg, Anita Geelhoed en Karin Mal- jers van Swift. De Belgische ploeg viel mee, terwijl de Zeeuwse ploeg zich teveel liet af leiden en daardoor wat onder het normale niveau speelde. De doelpunten kwamen van Peter Crucq (2x), Janet Mijnsbergen (2x), Kees Opsteeg, Anita Geelhoed, Wim en Johan Harinck. De hoofdmoot kwam aan het einde met de wedstrijd tussen AKC en Deetos, die door het Dordtse Deetos met ruim verschil werd gewonnen. Hij herstelde zich bijzonder knap en zette de resterende partijen allemaal in winst om met sterk driebandenspel. Hij zorgde er zelfs voor dat hij qua moyenne Jo Leeraert nog pas seerde en daardoor de titel kon grijpen. Vooral toen in de zes de ronde Leeraert voor de tweede keer onderuit ging, zag het er een stuk gunstiger uit voor Claeyssens. Nu stond hij op gelijke voet met Leeraert en als Claeyssens de slotpartij tegen Nico Goossen in winst om zou zetten in een accepta bel aantal beurten, dan was de titel voor hem. Alleen bij verlies, een remi se of via een slechte winstpar tij zou Leeraert nog kampioen kunnen worden. Daar zag het niet naar uit. Robert Claeys sens speelde niet sterk in de slotparti, maar won gemakke lijk in 55 beurten met de cij fers 25-16. Mooier kon het niet voor de nestor van de Zeeuwsch-Vlaamse biljart- sport. Uit kansloze positie te rugkomen is een van de meest leuke ervaringen voor een sportman. Leuk daarbij is het feit dat Claeyssens precies 25 jaar voor de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond speelt, evenals Jo Leeraert trouwens, toen van start ging met een titel kader 38/2 in het district Walche ren/De Bevelanden en nu een Zeeuwsch-Vlaamse titel op zak kon steken. Het laat zich dan ook niet moeilijk raden dat er na afloop een intens ge lukkige Claeyssens te zien was in café De Snelle Duif te Clin ge. De eindstand van dit door CBC georganiseerde kampioenschap was (respectievelijk aantal match- punten, algemeen gemiddelde en hoogste serie): 1. Robert Claeys sens 10-0.594-7 (promotie); 2. Jo Leeraert 10-0.583-5 (promotie); 3. Freddie Sijnesael 10.0.500-7 4. Eugène Picavet 8-0.538-5; 5. Ben de Waal 8-0.533-5; 6. Robert van Gae- ver 4-0.461-3; 7. Marijn Geirland 4- 0.425-4 8. Nico Goossen 2-0.410-7. Robert Claeyssens neemt deel aan de gewestelijke eindstrijd op 22, 23 en 24 februari in Oudenbosch. 1-6, 2-6. Eerder had hij in drie sets Pascal Savilkoul versla gen met 6-2, 2-6, 6-2. Isabella Leenhouwers uit Sluis strand de in de tweede ronde op Christie Boogert met 1-6, 1-6, nadat zij daarvoor met 6-1, 6-0 had gewonnen van Carlijn Luchtman. Van de Zeeuwse vertegen woordigers in de Dronten- toernooien, afgelopen week einde gespeeld in Bergen op Zoom, konden Guido Tolhoek en Manon Kienjet zich hand haven voor de volgende ronde, maar haakte Kees Oostrom af door verlies tegen Tij men Lij sting met 0-6, 3-6 en Friso Glansdorp met 1-6, 4-6. Tol hoek verloor weliswaar zijn eerste partij tegen Bas Wie- land met 6-2, 1-6 en 1-7 tie break, maar won daarna van Volkert van Susante met 6-4, 6-2. Manon Kienjet won haar beide partijen tegen respectie velijk Yvonne Apotheker met 6-0, 6-0 en Esther Rutten met 6-0, 6-4. Stéfanie Rottier uit St.-Jansteen, op het laatste moment ingevallen ingeval len, verloor haar beide partij en tegen respectievelijk Caro- lien Stok met 4-6, 3-6 en Anne- marie Mikkers met 0-6, 5-5, na in de tweede set nog een 4-0- voorsprong te hebben gehad. Van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - De dames van HVSV kwamen goed voor de dag en wonnen hun eerste wedstrijd in de derde divisie van de landelijke zaalhand balcompetitie. GSC blijft aan de leiding door een zege op Walcheren. HVSV won de uit wedstrijd tegen Gilze. Olym pus blijft ook in de top mee draaien door nipt te winnen van EBHV 2. Bij de heren in de derde divisie klopte Rapid Marathon. EMM 2 bedwong thuis Fortuna B. Derde divisie dames; GILZE- HVSV 11-12 - Een spannend duel, dat in de slotfase werd beslist. Beide teams waren aan elkaar gewaagd. Er werd om beurten gescoord en geen van de ploegen kon voldoende af stand nemen. Ruststand 4-5. Vlak na de hervatting werd het 4-6. Gilze kwam terug tot 6-6. In de laatste vijf minuten kwam de ontknoping. Via 10- 10 en 11-11 werd het drie mi nuten voor tijd 11-12. Gilze kreeg in de laatste dertig se conden een strafworp, maar al wat HVSV heette kon juichen, want keepster Carina Vonk verrichtte een knappe redding, stopte de strafworp en stelde zo de eerste zege van HVSV veilig. GSC-WALCHEREN 14-7 - GSC begon goed en nam een 3- 0-voorsprong. GSC ging uit stekend door, maar treffers bleven uit. De afwerking liet duidelijk te wensen over. De rust werd dan ook breikt met een kleine 6-4-voorsprong. In de tweede helft was het ver toonde spel van GSC minder, maar stond het vizier wat scherper. Vooral José Rouwet- te bleek goed op dreef. Zij was uitblinkster en topscoorster bij GSC en had een groot aan deel in de verdiende zege voor de Goese dames, die Walche ren geen kans gaven om echt gevaarlijk dichtbij te komen. Uitslagen derde divisie dames: Volt-Avanti 7-7, Olympus-EBHV 2 7-6, Were Di-Internos 13-5, GSC- Walcheren 14-7, Gilze-HVSV 11-12. Derde divisie heren: Volt-Avanti 12-12, Rapid-Marathon 21-18, Don- gen-EBHV 17-17, Boemerang- Groene Ster 16-21, EMM 2-Fortuna B18-14. Van ome basketbalmedewerker SAS VAN GENT - De bas ketbalwedstrijd tussen BC Sas 1 en Vossenberg 3 werd op wel zeer brute wijze af gebroken. Vossenberg was twintig minuten te laat in Sas van Gent gearriveerd en om 22.00 uur (de tweede helft was nog maar tien minuten oud) besloot beheerder Staf Martens de zaak zonder waarschuwing af te sluiten. Hij brak het aangrenzen de volleybalveld af en liep met een van de palen dwars door het basketbalveld, waar BC Sas net aan een fast-break bezig was, Peter Vaal ontkwam op het nip pertje aan een hersenschud ding en de gemoederen raakten behoorlijk verhit, zowel aan de kant van Vos senberg als bij BC Sas. De arbiters bekoelden de woede door tactisch af te sluiten, maar BC Sas heeft al te ken nen gegeven de affaire niet over zijn kant te laten gaan. Koewacht-speler Karei Claessen raakte zondagmid dag even voor het begin van de wedstrijd Noormannen- Koewacht in lichte paniek. Bij zijn voetbaluitrustig miste de jeugdige voorhoe despeler zijn voetbalschoe nen. Bij een thuiswedstrijd niet zo'n ramp. Maar wat als je in Westkapelle staat? Sportief bood Noormannen de helpende hand. Ergens uit het Walcherse plaatsje wist men er een paar op te duiken. „Maat 45", aldus een Noormannen-bestuurslid. Koewacht speelde met 1-1 gelijk, maar Karei kwam niet tot scoren. inminiminminimi TERNEUZEN - De heren van het Goese GSC hebben het treffen tegen mede-koploper HVSV in de zaalhandbalcom petitie van de afdeling Zee land winnend afgesloten en hebben dus een concurrent te ruggewezen. Bij de dames blijft Hontenisse aan de lei ding via een moeizame zege op HVSV 2. In de tweede klas he ren liep Operatie'71 tegen zijn eerste nederlaag aan. Het ver loor nipt van Olympus 2. De HVH-heren gaan door op de goede weg. Nu werd overtui gend gewonnen van HVSV 2. Bij de dames zegevierde Vol harding in een slecht duel over Orion. HVH trok de zege naar zich toe en hield Ouwerkerk er onder. Eerste klas heren: GSC-HVSV 25-12 - Een gemakkelijke zege voor GSC, dat over alle linies domineerde. Er werd door GSC aanvallend en verdedi gend goed gespeeld. Bij rust stond het al 11-5. In de tweede helft bleef GSC domineren, mede door een betere conditi- te. De zege kwam geen mo ment in gevaar en HVSV werd dan ook naar een kansloze ne derlaag gespeeld. Tweede klas heren: OLYM PUS 2-OPERATIE'71 16-15 - De eerste nederlaag voor Ope ratie'71 is een feit. Geheel on nodig. Bij rust leidden de Oostburgers nog met 5-10. In de tweede helft verslapten de spelers van Operatie'71 en kon Olympus bijkomen en zelfs uitlopen. Even leek Opera tie'71 alsnog de zege te grijpen, want het liep uit naar 13-15, maar Olympus kwam weer te rug tot 15-15 en in de laatste minuut werd het 16-15. Een onnodige nederlaag voor Ope ratie'71, dat in Hans Spie- ringhs en Joop Dey zijn top scorers had. HVSV 2-HVH 12-19 - HVH speelde in de eerste helft goed en nam een 3-11-voorsprong bij rust. Na de hervatting ver liep het moeizaam aan HVH- zijde en kon HVSV 2 meer in de wedstrijd komen. Het werd zelfs 9-14, maar vanaf dat mo ment herstelde HVH zich en speelde een gewonnen wed strijd. Voor de vierde keer bleef HVH ongeslagen. MARATHON 3-HONTENIS- SE 26-4 - Hontenisse moest te veel vaste basisspelers missen om een gelijkwaardige tegen- stander te kunnen zijn. De mannen uit Kloosterzande werden dan ook overklast en via een 15-1-ruststand naar en kansloze 26-4-nederlaag ge speeld. Eerste klas dames: HVSV 2- HONTENISSE 7-11 - Een slecht duel van Hontenisse, dat niet los kwam. Vrijwel niets lukte. Zowel aanvallend als verdedigend kwam Honte nisse slecht voor de dag. Bij rust wees het scorebord nog een 3-3-stand aan. In de twee de helft heeft Hontenisse door hard werken de zege naar zch toe kunnen trekken, maar best was het niet. Rita Heeze was met vijf treffers topscoorster en een van de weinige licht puntjes bij de ploeg uit Kloos terzande. Tweede klas dames: ORION- VOLHARDING 5-6 - Volhar ding heeft gewonnen, maar presteerde matig. In de eerste helft ging het nog en de rust werd dan ook bereikt met een 2-5-voorsprong. Na de hervat ting ging het helemaal niet meer bij Volharding, dat op het nipperfje de volle winst kon grijpen. Conny de Kok was topscoorster met twee treffers. 11VII-O UWER KERK 4-2 - Een verdiende HVH-zege in een wedstrijd waarin beide ploegen elkaar weinig toega ven. Bij rust stond het 2-0 voor HVH. Ook in de tweede helft twee aan elkaar gewaagde teams. HVH speelde wel iets sneller, maar kon Ouwerkerk niet van zich afschudden. Het bleef een doelpuntenarm duel, waarin HVH iets beter in de afwerking was en daardoor de zege greep. Voor HVH scoor den Carolien Vermue (2x), Gabby Bauwens en Wil Ver burg. Uitslagen eerste klas heren: GSC-HVSV 25-12. Tweede klas he ren: HVSV 2-HVH 12-19, Mara thon 3-Hontenisse 26-4, Olympus 2-Operatie'71 16-15. Eerste klas da mes: HVSV 2-Hontenisse 7-11, Ma- rathon-Hontenisse 2 4-8. Tweede klas dames: Orion-Volharding 5-6, HVH-Ouwerkerk 4-2. MIIIIIMIIIIIIIMIMMMIIIIIIIMIIIIIIIIIIMIIIIIMIIIIillMMMMIIMMIMMMMMIIllllllMMIMIIMIIMIIIIIIIMMIMIMMIIIMIIIIIIIIilllllMIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIItlllllllllllllllMlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMllltllllllll

de Stem | 1984 | | pagina 7