Gasselich geeft Oostenrijk goede kansen Kasparov zoekt heil in uitputtings slag Tennisbond blundert weer Opstelling Jong Oranje Slecht hotel Oranje OOSTENRIJKSE COACH HOF NIET POPULAIR IN EIGEN LAND De Schepper brengt trainer Körver voor tuchtcommssie Hof maakt vandaag elftal bekend kleintje jntje rtte DINSDAG 13 NOVEMBER 1984 Pij nen F reuier van kop verdrongen Amerikaanse autocoureur overleden na ongeluk Van der Duim vroeg in vorm Overwinning van Bral op Schellekens Fietscrossers boeken goede prestaties HKC en Roelofs delen de buit V ergadering van HuZaVo an Dorssen op c Van onze sportredactie WENEN - Het elftal van Jong Oranje, dat vanavond in het 80 kilometer ten westen van Wenen gelegen Krems in een wed strijd voor de kwalificaties van het toernooi om het Europees kampioenschap tegen Jong Oostenrijk speelt, is vrijwel gelijk aan die van het team, dat op 13 oktober in Breda met 1-0 Honga rije versloeg. De belangrijkste wijziging is het meespelen van de Ajacied Gerald Vanenburg, die de naar het A-team gepromo veerde Mario Been vervangt. Jong Oranje speelt in de volgende opstelling. Doel: Snelders (FC Twente); achter: Van Benthem (FC Twen te), Teuben (Helmond Sport), Rutjes (Excelsior) en Boessen (For- tuna S); midden: Boerebach (G.A. Eagles), Godee (FC Utrecht) en Roossien (FC Groningen); voor: Vanenburg, Bosman (beiden Ajax) en Bakker (Willem II); reserves: Menzo (Ajax), Van de Boogaard (PSV), Verkuyl (FC Utrecht), Corbijn (PSV) en Bijl (Heerenveen). Van onze speciale verslaggever WENEN - Het Nederlands elftal verblijft in Oosten rijk in het hotel El Dorado. Voor de spelers die aan bijgeloof doen, is het een slecht hotel. De laatste tijd verloren namelij k alle ploegen die daar logeer den. Dynamo Berlin voor de Europa Cup-wedstrijd tegen Austria en het Oos tenrijkse nationale elftal, voor de uitwedstrijden te gen Denemarken en Hon garije. Het Oostenrijkse elftal staat op tien plaatsen vast. Bondscoach Hof twijfelt nog of hij met twee of drie spitsen zal spelen. Als hij met drie aanvallers speelt, staat Steinkogler in de ba sis, anders middenvelder Hörmann. Zeker van hun plaats zijn: Koncilia, Lai- ner, Pezzey, Messlender, Gisinger, Prohaska, We ber, Jara, Schachner en Polster. Van onze speciale verslaggever WENEN - De Oostenrijkse bondscoach Erich Hof zal zijn elftal voor de interlandwed strijd van morgen tegen Ne derland pas vandaag bekend maken. Hof twijfelt nog over de juiste samenstelling van mid denlinie en voorhoede. Zeker is dat doelman Friedl Koncilia zijn tachtigste interland speelt. Ook Herbert Prohaska is jubilaris; hij werkt in het Hanappi-stadion zijn 75ste landenwedstrijd af. De vermoedelijke opstelling is: Koncilia (Austria Wien); Lainer (Rapid), Pezzey (Wer- der Bremen), Messlender (Ad- mira Wacker), Pregesbauer (Rapid); Prohaska (Austria Wien), Weber (Rapid), Gisin ger (Sankt Gallen) of Braune- der (Rapid) en Jara (Gras shoppers Zürich); Schachner (Torino) en Polster (Austria Wien) of Steinkogler (Austria Wien). Scheidsrechter: Milts- jenko (Sovjet Unie). 'We strijden om plaats twee' door TED VAN LEEUWEN LINDABRUNN - Met een sigaret in de hand leidt de Oostenrijkse bondscoach Erich Hof de oefeningen van een klein deel van zijn selectie. De geblesseerden, zij die in het buitenland spelen en de spelers die zaterdag in actie zijn geweest, zijn er niet bij. „Daar, op dat veld", wijst Hof, „zouden we nu een oefen wedstrijd tegen Casino Baden gespeeld hebben. Zes gebles seerden, Pacult naar huis, het zij n tegenslagen waarmee men moet leven. De spelers zijn allemaal geblesseerd te ruggekomen van wedstrijden, vooral in de Europa Cup. Over heel Europa ontaarden steeds meer wedstrijden in veldsla gen. Dat komt omdat er min der goede voetballers rondlo pen." Erich Hof (48) was in zijn actieve loopbaan bij Sportklub Wien een baltovenaar die het tot international bracht. Sinds twee jaar is hij bondscoach en ligt sedert die periode over hoop met de Oostenrijkse pers, waarmee hij niet meer nor maal communiceert. De door Hof gehate pers voert een het ze tegen de bondscoach. Erich Hof„Ik ben nu dertig jaar in het vak, heb altijd in de top gezeten. De Oostenrijkse pers neem ik absoluut niet se rieus. Die manipuleert de massa. Men geeft interviews, kritisch, zakelijk en vervol gens vind je er een regel van terug in de krant. Ik ben abso luut niet populair, ik weet het. Ik zeg namelijk precies wat ik denk." „Er wordt hier altijd ge schreven over de slechte ba lans van Erich Hof. Maar dat ik nog geen van de zes thuis wedstrijden verloren heb, of dat van de laatste negen inter lands er acht uitwedstrijden waren, daarover hoor je nie mand. Het is in Oostenrijke mode om op Hof te schelden. Dat verkoopt beter." Dus dringt zich de vraag op waar om Hof er dan niet mee stopt. Hof: „Op een gegeven moment bereik je het punt waarop het je allemaal niets meer uit maakt. Je kunt je er toch niet tegen weren. Om mij persoon lijk hoeft niemand zich zorgen te maken. Privé heb ik een grote ruggesteun. Samen met mijn broer heb ik een ijssalon en ben daardoor financieel volledig onafhankelijk. De druk maakt mij niet kapot. Maar laten we er maar over ophouden, ik heb er al meer over gezegd dan ik ooit gedaan heb." In Nederland heeft Rinus Michels de kennelijk te weinig succesvolle Kees Rijvers afge lost. Eind vorige week lekte uit dat OFB-voorzitter Beppo Mauhart gepoogd heeft Ernst Happel binnen te halen als bondscoach op de stoel van Hof. Hof: „Er zal een gesprek geweest zijn, maar het inte resseert me niet. Voor mij is alleen de wedstrijd van be lang. Ik heb een contract tot maart 1986. Maar in het alge meen vind ik het belachelijk dat de trainer altijd weg moet. Het kan toch ook aan de spe lers liggen. Ik heb echter nog nooit gehoord dat er drie of vier spelers wegmoesten om dat de prestaties uitbleven." „Neem Kees Rijvers. Ik ken hem niet goed, maar ligt alle schuld bij hem? Nee toch ze ker. Holland heeft een genera tie-wissel, net als Oostenrijk. Het duurt jaren eer er een goede ploeg is samengesteld. Iedereen wil altijd een inge speeld team. Maar hoe snel kun je dat verwezelijken bij zes wedstrijden per jaar. Er zijn clubteams die vijftig keer spelen, waar het nog niet klopt." Doelman Friedl Koncilia heeft vorige week gezegd dat als Oostenrijk morgen ver liest, de tamelijk oude ploeg maar het beste meteen ont bonden kan worden. Hof, kwaad: „Zeker verder gaan met alleen jeugd, wat een on zin. Noem eens een jonge ploeg die succes heeft. Het moet al tijd een mixture tussen jong en oud zijn. De ouderen in een soort vaderrol. Koncilia praat de koppen uit de kranten na." „Misschien is hij wat moe. Dat zie je wel meer bij spelers die al lang in de top zitten. Die zijn lichamelijk nog goed, maar geestelijk moe. Die heb ben al vijftien jaar hetzelfde programma afgewerkt, club, interlands, Europa Cup, trai ningskampen. Krankl is ook zo'n voorbeeld. Ik heb met hem gesproken, maar hij wil niet meer. Gedeeltelijk is Hans afgehaakt door de kritiek, ge deeltelijk ook door zijn leef tijd." „Waarom Felix Gasselich er niet bij is. Ik heb het met hem geprobeerd, nu probeer ik het eens zonder hem. Je weet bij Felix nooit of hij in vorm is of niet. Dat is een speler die moet het idee hebben dat hij de chef op het veld is en vrijgesteld Wim Kieft (rechts), die rechtstreeks van Pisa naar Wenen was gevlogen wordt begroet door de debutanten in de Oranje-se lectie Ton Lokhoff (links) en Mario Been. - foto anp Van onze speciale verslaggever WENEN - Felix Gasselich mag dan geen deel uitmaken van het Oostenrijkse elftal, uit de media is hij niet weg te slaan. Voor kranten en te levisie komt Gasselich met aardige analyses op de prop pen. Doelman Van Breukelen vindt hij op de lijn sterk maar voor het doel zwak en tot enorme blunders in staat. Van zijn ploeggenoot Spel- bos bij Ajax zegt Gasselich ondermeer: „Ron is sterk in de lucht en zwak aan de grond. Geen echte libero. Hij kent geen pardon. Scheen beschermers voor en achter zijn geboden." Gasselich roemt de inzet en opoffe- ringsgezindheid van Edo Ophof, maar: „Hij schopt naar alles wat beweegt, een echte terrier." Sonny Silooy noemt Gasselcih de beste verdediger van Nederland. Brandts is in zijn visie niet snel meer, maar wel consequent en sterk in de lucht. Boeve wordt snel, sterk aan de bal en gevaar lijk opkomend genoemd, maar Willy van de Kerkhof ziet Gasselich niet zitten: „Of hij nu laatste man of op het middenveld speelt, voor mij is hij het zwakke punt. De 34-jarige is onbeweeglijk geworden." Van Valke is Gasselich helemaal weg, al leen „heeft hij in Oranje nooit laten zien wat hij bij PSV wel kan." Gullit wordt een all-rounder genoemd en van Marco van Basten zegt Gasselich: „Dat wordt bin nenkort de super-aanvaller van Europa. Die kan werke lijk alles, een fantastische speler, die bovendien een neus voor doelpunten heeft en pijlsnel is." Gasselich ziet nog wel kansen voor Oostenrijk: „Holland is aangeslagen na de 1-2 tegen Hongarije. In gedachte was heel Neder land al in Mexico. Als Oos tenrijk wil proberen Neder land vechtend te verslaan, loopt het zeker verkeerd. De beste kansen liggen er wan neer Oostenrijk probeert Nederland uit te spelen." worden van neven-activitei ten. Zodra hij dat moet doen namelijk, doet hij niets meer goed. Maar hij kan waanzin nig goed voetballen. Bij Austria heeft hij onder mij ge speeld. Een half jaar zeer con stant zelfs. Maar ik denk dat Holland het verkeerde land voor zijn speelstijl is. Spanje of Italië ligt hem beter." „Wat voor mij als bonds coach een slechte zaak is, is de uit zestien clubs bestaande Li ga. Daar heeft Oostenrijk te weinig voetballers voor. Er heeft een verwatering plaats gevonden. De topploegen spe len nu veel te weinig wedstrij den onder druk, internatio naal bezien is dat natuurlijk een verkeerde ontwikkeling. Volgend jaar gaat Oostenrijk terug naar twaalf clubs. Dat is het bewijs voor de misluk king." Ook in de visie van Erich Hof, heeft Hongarije zich ge kwalificeerd voor Mexico. Morgen gaat het om plaats twee in groep 5. Hof: „Natuur lijk is niets zeker in het voet bal, maar morgen gaat het om plaats twee. Wie verliest is voor jaren weg van het ven ster. Ik had nooit gedacht dat Nederland van de Hongaren zou verliezen. Dat zijn nu de favorieten. Ze hebben ook het voordeel een Oostblok-staat te zijn. Als er een interland ge speeld moet worden, leggen ze de competitie een paar weken stil. Dat is in Holland of Oos tenrijk ondenkbaar. Maar ik woon toch liever in het Westen en zie van dat voordeel dan maar af." „Wat er met mij gebeurt weet ik niet. Dat merk ik dan wel. Maar als ik de kranten lees, dan weet ik wat ze graag willen. Soms vraag ik me af of de mensen nu boosaardig zijn of gewoon dom." Van onze sportredactie HULST - Gerard de Schepper, scheidsrechter in het betaald voetbal, heeft de tuchtcommissie gevraagd zich te buigen over een uitspraak van DS'79-trainer Frans Körver. De Limburger had voor De Schepper die het duel DS'79-Cambuur leidde en on der andere Andy King van het veld stuurde geen goed woord over. Frans Körver zei letterlijk na afloop: „Vlakbij Eindhoven heb je een psychiatrische in richting. In dat gebouw is een aparte afdeling en daar wonen de scheidsrechters. Het zijn geestelijk gestoorden, die in het weekend verlof krijgen om een wedstrijd te fluiten. Die van vandaag mocht eigenlijk niet, maar is ontsnapt". Frans Körver heeft inmid dels laten weten dat hij nie mand wilde kwetsen. „Ik heb spijt dat ik die woorden ge bruikt heb. Maar je moet het meer zien als humor. Het is eigenlijk gekomen toen ik vanuit het zuiden naar Zeist reed. Ik haalde toen onder meer Jan Reker op. Als we voorbij die inrichting reden, zeiden we gekscherend, daar is ook een afdeling voor trainers. Ik heb nu de scheidsrechters daar laten zitten. Humor ja Maar nogmaals, ik betreur ha dat ik dit gezegd heb". Dat is voor Gerard de Schepper echter geen aanlei- ding om de klacht die hij bij de tuchtcommissie deponeerde, in te trekken. De in Hulst woon achtige scheidsrechter: „ft ben blij dat Körver zegt da! het een emotie was. In ieder geval niet honderd procent be redeneerd. Maar ik vind datje dit toch niet kunt laten passe ren. Andere mensen hebben zich enorm gestoord aan die uitspraak en hadden de tucht commissie al gebeld of ge schreven. De tuchtcommissie moet nu maar beoordelen of er gestraft moet worden". De zaak zal wellicht donderdag in behandeling genomen worden MUNCHEN (DPA) - Het duo René Pijnen/Urs Freuler heeft in de vierde nacht van de Zes daagse van München de eerste plaats moeten afstaan aan de Denen Gert Frank en Hans- Henrik Oersted. Freuler en Pijnen, die de zesdaagse vorig jaar wonnen, liepen in de nacht van zondag op maandag een ronde achter stand op. Ralf Elshof en zijn Westduitse partner Hans Neu- mayer staan dertiende. De stand na de vierde nacht is: 1. Frank/Oersted (Den) 200 punten, op één ronde: 2. Pijnen (Ned)/Freuler (Zwi) 213, 3. Thurau (WD1)/Clark (Aus) 172, 4. Wiggins (Aus)/Doyle (Eng) 100, op 22 ronden: 13. Neumayer (WDl)/Elshof (Ned) 56. MOSKOU (RTR) - Regerend wereldkampioen Anatoli Kar- pov en uitdager Gary Kaspa rov zijn gisteren in de 23e par tij van de tweekamp om de mondiale schaaktitel opnieuw remise overeengekomen. Na bijna drie uur en 22 zetten za gen beide Sovjet-grootmees ters het zinloze van verder spelen in en besloten voor de veertiende achtereenvolgende keer het punt te delen. Karpov koos met wit dit maal voor een traditionelere aanval op het klassieke dame gambiet van de uitdager, die bij de vorige gelegenheid het moderne en aggressieve offen sief van de wereldkampioen bekwaam onschadelijk maak te. Karpov greep nu terug naar de variant, die voor het laatst in de zeventiende partij werd gebruikt. Al snel bleek de stelling van Kasparov ech ter ondoordringbaar, waarop Karpov, die geen enkel voor deel kon peuren uit het recht ATLANTA (AFP) - De Ameri kaanse autocoureur Terry Schoonover is overleden aan de verwondingen, die hij zon dag opliep bij een ongeluk in de 500 mijl van Atlanta. Tijdens de 129e ronde botste de wagen van de 32-jarige Schoonover in de bocht van het 2400 meter grote circuit te gen een muur. Volgens de or ganisatoren is het onduidelijk waardoor Schoonover de macht over het stuur verloor. Schoonover, die talrijke ver wondingen aan zijn gezicht had, overleed in het zieken huis van Atlanta. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll door LEON KRIJNEN ANTWERPEN - Menno Oos- ting verdiende gisteren in Antwerpen met tennissen meer dan hij ooit in zijn 20-ja- rige leventje bij elkaar getim merd heeft, dus het mag be grijpelijk worden geacht dat hij met dat gegeven meer dan tevreden was. De pupil van de Geldropse tennisschool van Henk van Hulst verdiende die 5000 Ame rikaanse dollars gisteren in de eerste ronde van het 'Euro pean Champions Champions hip' door gistermorgen eerst met overtuigende cijfers van Tommie Nijssen te winnen (6- 3, 6-1), om kort daarna te ver liezen van de Tsjech Libor Pi- mek, de nummer 28 van de wereldranglijst (3-6,1-6). Een aardige financiële op steker voor Oosting derhalve, maar ook de zoveelste mijl paal in de lange rij van blun ders die de bestuurderen van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond ieder jaar weer weten te fabriceren. De eerste miskleun van de KNLTB in de aanloop naar het ECC bestond daaruit dat men vorige week besloot om de finale van het Nederlandse kwalificatietoernooitje van vier niet meteen na de 'eerste ronde' af te werken, maar om die naar het weekend te ver plaatsen. Men vond het in Hil versum blijkbaar belangrijker dat Nijssen en Oosting zich op die vrije woensdag wat gingen opwarmen voor het finale- toernooi van het Nederlandse Satellite-circuit. „In overleg met bondscoach Fred Hemmes", zo heette het, „werd besloten om die beslis sende kwalificatiewedstrijd op zondag af te werken". Ter wijl iedereen op dat moment op zijn vingers had kunnen natellen dat er toch een gerede kans bestond dat zowel Oos ting als Nijssen een finale plaats in het Masters-toernooi zouden bereiken, niet in het enkel-, dan wel in het dubbel spel. Aldus geschiedde, zodat Oosting en Nijssen gistermor gen om 11 uur in het trai ningscentrum in Ter Eyken even uit moesten gaan maken wie die 5000 dollar in de eerste ronde van het ECC in mocht gaan pikken. Om vervolgens, met nog natte haren naar het Antwerpse Sportpaleis te ra cen waar om half drie de eer ste 'match van de dag' op het programma stond. Daar kon de tweede blunder van de KNLTB in de boeken bijgeschreven worden. Oos ting, met zijn overigens zeer goede partij tegen Nijssen nog in de benen, verloor tegen Pi- mek namelijk alleen maar omdat de Tsjech tactisch wat beter onderlegd bleek. Zowel fysiek als technisch kon Oos ting, notabene de nummer 384 van de wereldranglijst Pimek, de nummer 28, makkelijk bij benen. Waarom zat er dan niet een van de goedbetaalde bondscoaches van de KNLTB op de bank? Een beetje coa ching en Oosting had namelijk gewoon gewonnen van Pimek, die een 'on-Tsjechische' dub- belhandige backhand han teert. Maar daar kwam Oos ting pas achter toen hij zich bij de toernooidirectie meldde en in het betreffende kantoor toevallig getuige was van de training van de Tsjech, die op het integrale video-circuit werd uitgezonden. Terwijl toch al vorige week woensdag bekend was wie de tegenstan der van de Nederlandse 'quali fier' in Antwerpen zou zijn. Niemand bij de KNLTB is blij kbaar op het idee gekomen om links of rechts eens te in formeren naar die Pimek, die toch niet toevallig de nummer 28 van de wereld is geworden. Oosting zelf valt wat dat be treft weinig te verwijten. Die had het immers druk genoeg met zijn Satellite-perikelen. Zoals al gezegd, Oosting was na afloop dik tevreden met die 17.000 gulden, dus die liet zich ook niet tot gepeperde uitspra ken verleiden. „Er zal wel wat belasting afgaan", aldus Oos ting, „en de helft van de netto opbrengst gaat terug naar mijn sponsor Nashua, dat staat nou eenmaal in mijn contract. Maar ik ben natuur lijk dik tevreden, ik heb ten slotte nog nooit zoveel geld verdiend met een wedstrijdje". Daarbij volledig vorbijgaand aan het feit dat hij met een beetje professionele coaching wellicht een dikke 30.000 gul den had kunnen verdienen. En dat alleen maar door in de tweede ronde te verliezen van de Zweed Henrik Sundström. Om dat soort bedragen gaat het nou eenmaal in Antwer pen. Maar bij de KNLTB ziet men de Brabantse pupil van Henk van Hulst blijkbaar nog steeds als een leuk jeugdspe- lertje, terwijl hij gewoon een prof is die ditmaal recht had gehad op een daarbij passende begeleiding. „Ja, als ik van te voren geweten had hoe Pimek speelt", aldus Oosting, „had er misschien iets meer in gezeten. Tenslotte won ik op het Melk- huisje ook een setje tegen de Zweed Gunnarson, en die stond toen geloof ik net zo hoog als Pimek nu. Maar daar was het dan toch wel bij ge bleven, denk ik." De uitslagen: Michael West- phal (WDl)-Bernard Boileau (Belg) 6-4,2-6, 9-7. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii te beginnen, besloot tot afrui len. Volgens de kenners verliep de partij daarmee geheel vol gens het door Kasparov uitge stippelde plan. De jeugdige uitdager lijkt zijn heil gezocht te hebben in een uitputtings slag en toont zich tevreden met elke remise, daarbij Kar pov dwingend de aanvallende impulsen te geven. Experts za gen er een aanwijziging in, dat de vier nederlagen van Kaspa rov in de beginfase van de tweekamp te wijten waren aan te groot optimisme, aan gezien Karpov er de laatste maand niet meer in is ge slaagd een deuk te slaan in de verdediging van zijn oppo nent. Het zettenverloop: wit (Karpov); zwart (Kaspa rov). 1. Pgl-f3,d7-d5; 2. d2-d4, Pg8-f6; 3. c2-c4, e7-e6; 4. Pbl-c3, Lf8-e7; 5. Lcl-g5, h7-h6; 6. Lg5-h4,0-0; 7. Tal-cl, d5xc4; 8. e2-e3, c7-c5; 9. Lflxc4, c5xd4; 10. Pf3xd4, Lc8-d7; 11.0-0, Pb8-c6; 12. Pd4-b3, Ta8-c8; 13. Lc4-e2, Pf6-d5; 14. Lh4xe7, Pc6xe7; 15. Pc3xd5, Pe7xd5; 16. Tclxc8, Dd8xc8; 17. Ddl-d4, Dc8-b8; 18. Le2-f3, Pd5-f6; 19. Pb3-c5, Ld7-b5; 20. Tfl-dl, b7-b6; 21. Pc5-e4, Pf6xe4; 22. Lf3xe4, Tf8-c8. Remise overeengekomen. HEERENVEEN (ANP) - Df Friese schaatser Hilbert van der Duim heeft zich gister avond bij een testwedstrijd van de herenkernploeg i" Heerenveen oppermachtig ge toond. Van der Duim toonde al vroeg vorm en won beide op het programma staande af standen in goede tijden. De 500 meter ging in 39,8 en de 1500 in 2.03,9. Hein Vergeer bleef op de sprint eveneens onder de veer tig seconden en eindigde tweede in het klassement over twee afstanden. Frits Schalij werd derde. Bij de sprinters won Jan Ykema in respectie velijk 39,8 (500 meter) en 1JU (1000 meter). Klassement over twee afstanden; sprin' ters (500 en 1000 meter): 1. Jan Yte»" (Harlingen) 39,8-1.21,1, 2. Ben van Feltz (Enter) 40,6-1.21,5; all-rounders (sw en 1500 meter): 1. Hilbert van der Du»» (Heerenveen) 39,8-2.03,9, 2. Hein Verg# (Haastrecht) 39,8-2.06,7, 3. Frits Scha' (Weesp) 41,5-2.04,5, 4. Emiel Hopman Zand) 41,5-2.05,7,5. Henk Groen (Emm# 41,3-2.08,1, 6. Rob Vunderink (Haa^1 42,6-2.13,0. WIELRENNEN - De 51-jarige Robert Buker is benoemd tot ploegleider van de amateur wielerformatie Gazelle. Bu ker, die 27 jaar in Canada heeft gewoond, neemt de func tie over van Ben van Erp. niMSDAG 13 NOVEMBi Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Hoewel de 6- 1 zege van Bral op Schelle- anders doet vermoeden, *C1 kwam dit succes uiterst moei- Lam tot stand. De overwin- ing van Bral blijft toch van belang om te kunnen blijven meedraaien aan de top van de bedrijfstenniscompetitie in Den Dullaert te Hulst. Monique Begijn incasseerde voor Schellekens verlies tegen Esmeralda Verhaegen met 5-8 en ook Frank Schellekens moest tegen Richard Bral met 6-8 het onderspit delven. Het du0 Monique Begijn/Roland Renique bezorgde Schellekens het enige winstpunt. Het won met 7-6 van Jacqueline Bral en broer Julien. Het heren- dubbel werd beslist in 9-8 voor Bral. uitslagen A-poule: Schellekens- Rral 2-6 El Weemaes-De Vilder 8- o Giili-Champs Disque 1 2-6. Bl- Mule: Schelde Lin 1-Delforge 0-8, Keckermann 2-d'Aubioul 4-4, Iris- Luctor 8-0. B2-poule: Rabo Nieuw- Namen-Le Bouquet 4-4, Elma 1- Eesi 6-2, Rademakers-Walhout/De Visser 2-6. D-poule: Westerterp/ Hemelaar-Ine Fassaert 8-0, Van Tienen-Proverko 5-3, Neckermann 3-Rabo Hulst 2-6. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De Zeeuwsch- Vlaamse fietscrossers die on der de vlag van de KNWU rij den, hebben het in het afgelo pen seizoen niet slecht gedaan. Michel Schellekens uit Sas van Gent was het meest suc cesvol. In zijn groep, de 8-jari- gen, werd hij eerste met een totaal van 540 punten uit 20 wedstrijden. Robbert-Jan Jansen uit Terneuzen werd hier tweede met 429 punten. In hetzelfde district zeven, lopend van Goes tot Den Bosch, werd Robert de Smet uit Terneuzen bij de 11-jari- gen tweede met 493 punten. Zijn plaatsgenoten Daniël Dobbelaar en Jeroen Jansen werden hier respectievelijk vijfde en zesde. Angelo Roe land uit Sas van Gent eindigde als achtste. Een tweede plaats in de eindstand was er eveneens voor Rob de Rijcke uit Oost burg bij de 13-jarigen (377 punten) en eenzelfde klasse ring pakte Danny de Muynck uit Sas van Gent bij de groep 17 jaar en ouder met 507 pun ten. Hij werd overigens wel districtskampioen, omdat hiervoor 15 van de 20 wedstrij - den meetelden. De Muynck kwam 17 keer aan de start. Eric Vonk uit Axel werd vijf de in de eindstand bij de 9-ja- rigen. De fietscrossers reden, omdat er in Zeeuwsch-Vlaan deren nog geen club bij de KNWU was aangesloten, voor St.-Willebrord. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - In de Jarino- bedrijfstenniscompetitie in Terneuzen ontfutselde Roelofs de eerste verliespunten aan koploper HKC door twee par tijen in winst om te zetten en daarmee een 4-4-gelijk spel te behalen. Het damesduo Magda Roe- lofs/Joke Veraart opende de score door met 9-5 het koppel Ingrid Visser/Judith van den Akker te verslaan. HKC kwam daarna langzij via een 8-5-zege van het herenduo. In het gemengddubbel wonnen heide teams een partij. HKC behoudt in deze poule de kop positie met 20 punten, gevolgd door De Bruijn/Kouwijer met i9 punten. Uitslagen D-categorie: De bruijrv Kouwijzer-NSM 8-0, HKC- Koelofs 4-4. E-categorie: Verlinde- btoffels 8-0, Roffel-Jarino 4-4. Van onze sportmedewerker HULST - De Hulsterse zaal voetbalorganisatie HuZaVo houdt vanavond (dinsdag 13 november) de jaarlijkse leden vergadering. Deze bijeen komst in 'De Smickel' aan de Hierkaaistraat begint om 20.30 uur. Han onze sportmedewerker GOIRLJ5 - Marion van Dors- sen uit Sas van Gent heeft tij dens het sterk bezette interna- tionale judotoernooi in Goirle t« een goede stap in de richting Van internationale erkenning et gezet, in haar klasse - meisjes te 16 en 17 jaar boven de 66 kilo gram - won het Sasse meisje. ™«et name de zege op de ijzer-

de Stem | 1984 | | pagina 6