felb 'Borssele enorm geschikt voor tweede kerncentrale' TE WEINIG VOELING MET BEVOLKING V oorwaar delij ke straf geëist voor steekpartij 'Geen regionaal protest over situatie minima' Meer subsidie voor vliegveld Midden-Zeeland 12 13 14 15 16 ORANJEBLOEM MET SEXY STUK Driekwart eeuw r.-k. onderwijs in Heinkenszand GINA ZEELAND I ZATERDAG 10 NOVEMBER 1984 PAGINA ZEELAND 4 as van Gent Vragen over grensovergang in Zoomweg TE VELDHUIS IN MIDDELBURG: VAN ZEELAND Aardenburg Eede MIDDELBURG - Vanuit verschillende stellin gen zijn gisteren in de Zeeuwse staten de pro vinciale steunpunten voor het welzijnswerk onder vuur genomen. Algemene Basis Opleiding in KWL te Oostburg IV WONING IN SCHORE Sinterklaas op bezoek in Eede B EN W OOSTBURG: Brand in Zoutelande aangestoken VAKBEURS ELEKTROTECHNIEK markten T20 Plaatselijk nieuws pui - Vandaag houdt ugdcommissie van de voe alvereniging Spui een oli ollenactie. Vanaf tien uur "orgens zijn deze lekkerniji koop op het voetbalveld. I pbrengst komt ten goede aa e in de komende maanden ouden activiteiten voor eugd, zoals de op 30 novembi houden Sint-Nicolaasavon mmissie RO - De commiss uimtel'ijke Ordening kon aandag 19 november penbare vergadering bijei p het gemeentehuis aan IWestkade. Op de agenda sta nder meer de behandelir an de notitie over afstotin int Albert 11 en de inspraal erordening volgens de weti de stads- en dorpsverniei ring. De vergadering begi om 19.30 uur. Commissie - Woensdag 14 n vember komt de commiss Openbare Werken van de meerite Sas van Gent bij« voor een vergadering op t gemeentehuis. De commis! bespreekt dan het antwoo op de raadsvraag over de ri leringsproblematiek, de pr blematiek rond de kabeltel visie en het plan Sint Albert Verder komen een aanl werkzaamheden in eigen bi heer ter sprake. De vergad ring begint om 19.00 uur. NKV - De Nederlandse K tholieke Vrouwenbond aw ling Sas van Gent houdt din dag 13 november een zog® ten 'talkshow' in zaal Engele roos te Sas van Gent. De ne Torbijn, bloemist uit Sas t> Gent, geeft dan uitleg en i formatie over bloemen planten. In het kader van 40-jarig bestaan van de Nh afdeling in 1986 verkoopt deze avond tevens handw® artikelen, waarvan de brengst de kosten van de ring van het jubileum dekken. De avond begint half acht. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De Tweede» mer wil weten waarom ter Winsemius (Ruimte n Ordening) nog geen P heeft aangegeven waar grensovergang tussen Hoos heide en België in de toes stige zuidelijk Zoomweg komen te liggen. De Kamer vraagt ook of samenhangt met het ai niet bouwen van de w schelde Oeververbinding- Dat blijkt uit vragen verschillende Kamer over het Rijkswegen* Gevraagd wordt ook n geld nog niet uit het RU genfonds voor dit jaar oe is. Deze krant meldde ee geleden dat dit bedrag veer 100 miljoen is, Brabant een belangrU kan krijgen. v Belangstelling van o mer bestaat er ook over viesaanvraag aan de voor de Waterstaat o g problemen in de A-f>8 ten-Leur. Van onze parlementaire redactie „hddelburg/den haag Ijorssele heeft als vestigings plaats voor een tweede kern- Ltrale een groot aantal ^rdelen boven andere moge pat zei het WD-Tweede- Kamerlid Jan te Veldhuis gis- leravond tijdens een spreek- Ijjurt in Middelburg. De aan wezigheid van kennis, van een ^staand management, de be schikbare ruimte en de aan wezigheid van voldoende koelwater (Westerschelde) zijn volgens het Kamerlid al lemaal omstandigheden die Borssele extra aantrekkelijk maken als vestigingsplaats. Tenslotte zou bij de bouw van een nieuwe centrale de ont manteling van de bestaande minder problemen geven, al dus Te Veldhuis, die wel vindt dat de provincie Zeeland pri mair moet beslissen over de komst van een nieuwe centra le. In reactie op de uitlatingen van Lubbers, die eerder deze week zei een coalitie van PvdA en VVD na 1986 niet uit te sluiten, zei Te Veldhuis dat de WD PvdA noch CDA van samenwerking wenst uit te sluiten. Maar daaraan voegde hij toe dat in zijn ogen de PvdA zichzelf door haar beleid nog steeds van regeringsver antwoordelijkheid uitsluit. Volgens het WD-Kamerlid zal de PvdA overigens op de enquête-uitslagen van nu over de zetelverdeling in de Kamer nog flink moeten inleveren, als gevolg van keuzes die de PvdA nog moet maken op veilig heids- en sociaal-economisch gebied. De WD zal volgens Te Veldhuis haar verlies inlopen als de kiezer het economisch herstel op zijn waarde schat. Zeeuwse steunpunten welzijn 'onder vuur' Plaatselijk nieuws Schieting - Uitslag 3e punten- schieting. Hoogvogel H. de Rijcke, zij vogels A. Worst en W. Scheele. Kallen J. de Clerck en Th. Lampaert. Meeste klei ne vogels (6) R. Pielaet en E. Minnaert. Stand: 1. Th. Lamp- art 20 punten, 2. H. Geernaert en E. Minnaert 15 punten. Uit slag 3e klepschieting: 1. Th. Lampaert, J. Cattoor en R. Pielaet 3 kleppen. Stand: 1. Th. Lampaert 12 en 2. J. Cattoor 9 kleppen. Raadsvergadering - Er zal in de maand november geen ver gadering van de gemeente raad worden gehouden. De eerstvolgende raadsvergade ring vindt plaats op 11 decem ber om 19.30 uur. Ook de ver gadering van eind december vervalt. Kerstviering - De gezamenlij ke Aardenburgse kerken zul len in samenwerking met de onderwij steams van de katho lieke en de openbare lagere scholen een kerstviering voor de ldnderen op touw zetten. Voor dit jaar is gekozen voor een groot kampvuur, dat in de kersttijd zal worden gehouden op een nog nader aan te geven datum en plaats. Kaarting - Zaterdag 1 decem ber houdt FNV Eede een klas- sementskaarting bij Els de Vriend, aanvang 19.30 uur. Speelverbod - Sinds kort is het pleintje op de hoek van de Rijksweg-Brieversstraat her schapen in een nationale her denkingsplaats. Door de ge meente worden de jeugd en hun ouders gewaarschuwd dat de gedenktekens ter plaatse niet bedoeld zijn ais speeltoe stellen. In voorkomende ge vallen zal de politie procesver baal opmaken. Van een onzer verslaggevers „Wij zien dat de bepaling en de uitvoering van het provinciaal welzijnsbeleid door provinciale ambtena ren in steunfuncties geschiedt. Wij vinden dit een kwalijke zaak. Hoe denken immers ambtenaren van achter hun bureau's voeling en greep te houden op datgene, wat er onder de Zeeuwse bevolking op dit terrein speelt?" Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Bij voldoende belangstelling gaat woensdag 21 november de cursus Alge mene Basis Opleiding (ABO) van start in de KWL-scholen- gemeenschap te Oostburg. Een ABO-bewijs is vereist als vooropleiding voor techni sche sportopleidingen, zoals diverse trainers-cursussen of de cursus voor recreatie sportleider. Centraal bij de ABO-opIeiding staan het lei ding geven en de sport-ge- zondheidsleer. Aan de cursus kan worden deelgenomen door iedereen van 16 jaar en ouder. De oplei ding omvat 13 avonden van elk 2 14 uur en de kosten be dragen 60 gulden. Op dit mo ment ontbreken nog maar en kele cursisten om de opleiding in Oostburg te starten. Voor informatie of opgave kan men bellen tot uiterlijk 19 november naar de gemeente Oostburg, 01170-3003, toestel 146. Zo verwoordde J. Dupré (PSP/CPN) zijn vrees voor te veel provinciale bemoeienis sen met de particuliere instel lingen. De provincie is er vol gens hem voor verantwoorde lijk dat er teveel geld aan de top blijft hangen, terwijl 'wer kelijk kansarme groepen geen cent ter beschikking krijgen'. Hij zei dat de 'provinciale bu reaucratie' niet in staat is de rol van het particulier initia tief redelijk waar te nemen. In dezelfde trant, maar aan zienlijk gematigder liet CDA- woordvoerder J. Roose zich uit. „Het uitvoerend werk - door wie dan ook ter hand genomen - heeft méér onze belangstelling dan soms vrij vage steunfuncties". Volgens Roose is Zeeland zo langza merhand voldoende voorzien van steunpunten en consulen ten. „Liever leggen wij de na druk op het vrijwilligerswerk en de relatie tot het uitvoerend werk". Roose wees daarbij op de moeite die het Regionaal Edu catief Centrum op de Bevelan- den moet doen om voldoende computer-apparatuur te kun nen aanschaffen voor de cur sus beroepskwalificerende educatie. „Waarmee zijn de volwasseneneducatie, een minderhedenbeleid, scholing en herscholing nu meer ge- Van onze correspondente MIDDELBURG - Relatieproblemen tussen drie sa menwonende mensen escaleerden op 22 oktober van eet vorig jaar tot een drama, waarbij de 22-jarige Goesenaar J. S. de 37-jarige G. van der H. met een mes stak. Het slachtoffer zakte in de keuken van de buren at elkaar en S. gaf zichzelf aan bij de politie. Vrijdag stond hij voor de meervoudige strafkamer in Middel burg terecht. Het gebeurde in een woning Schore, waar het drietal al 'ange tijd op gespannen voet net elkaar huisde. Tenslotte, k> verklaarde het slachtoffer, leefden we de laatste weken net het mes op tafel. Na de zo- 'eelste ruzie dreigde Van der U de hondjes van zijn vrien- EEDE - Zaterdag 24 no vember bezoekt Sin terklaas Eede. Om 15.00 uur komt ue boedheiligman aan bij de ka bobank. Vervolgens Haakt hij, onder muzika- begeleiding, een rond- r;t door het dorp. Na af- (°°P daarvan kan de Jeugd de Sint en zijn pie ten begroeten in de Hof van Eede. de din een voor een te vermoor den, als zij niet in zou gaan op de voorgestelde intimiteiten. Toen hij op het punt stond de daad bij het woord te voegen sloegen bij S. de stoppen door. Hij haalde het vleesmes („we hadden beiden altijd messen bij ons", aldus S.) uit zijn broekriem en stak toe. De steekwonden bleken achteraf niet te vallen onder de term 'zwaar lichamelijk letsel', „maar dat betekent nog niet dat S. niet de bedoeling gehad zou hebben Van der H. zwaar te verwonden", aldus officier van justitie mr. Stein. Wel wilde hij rekening houden met de 'broeierige sfeer' en de wat bizarre omstandigheden, die de situatie voor het drietal tenslotte vrijwel onleefbaar maakten. S. woont intussen met zijn vriendin in Goes, Van der H. is naar Rotterdam verhuisd. Al les overwegende, beperkte mr. Stein zijn eis tot een geheel voorwaardelijke gevangenis straf van drie maanden. Uit spraak over veertien dagen. diend? Met deze apparatuur of met nog méér steunpunten?" D'66 liet blijken niet alleen in de welzijnssector 'verstar rende hierarchiën en bureau- cratiën' te hebben ontwaard, maar evenzeer in andere sec toren als de provinciale wa terstaat en in de waterschaps wereld. D'66-woordvoerdster J. Boogerd-Quaak verklaarde in dat verband meer sympa thie te hebben voor door de be volking zelf opgezette 'net werken'. Ze pleitte dan ook voor organisatie van het wel zijnswerk vanuit het 'werk veld'. Stimulering, met name van vernieuwend particulier initiatief is daarbij volgens haar nodig. W. Rentier (SGP) zei dat de provinciale steunfuncties bij de bezuinigingen in de wel zijnssector niet buiten schot mogen blijven. H. Colijn (RPF/ GPV) tenslotte zag in activiteiten van het provin ciaal steunpunt voor kunstzin nige vorming een 'overdose ring' van service. Volgens hem overlappen die activiteiten het werk van de schoolbegelei dingsdiensten en de pedagogi sche academies. Beknibbelen Ondanks al deze waarschu wingen voor te grote profes sionalisering van het welzijns werk constateerden PvdA, D'66 en klein-links dat het provinciebestuur te veel be knibbelt op welzij nsgelden en te weinig scheutig is met geld om knelpunten in deze sector op te lossen. Het CDA stemde verder in met de conclusie dat het voorzieningenniveau van invloed is op de aantrekkelijk heid van Zeeland als vesti- gingsgebied. Klein links uitte felle kri tiek op de strijd tussen provin ciale diensten over de aanstel ling van consulenten voor ac tiviteiten ten behoeve van cul turele minderheden. Dupré noemde het een schande dat het gat - gevallen door de op heffing van de Zeeuwse Stich ting voor Buitenlandse Werk nemers - nog steeds niet is op gevuld. Van Waterschoot (PPR/EVP) constateerde dat het welzijn - met het milieu - sluitpost is van de provinciale begroting. De tweede klas uit 1930 met links juffrouw Bookelaar. Van onze correspondente HEINKENSZAND - Het rooms-katholiek onderwijs in Heinkenszand is drie kwart eeuw oud. Op woens dag 30 november wordt dit feit herdacht met een eucha ristieviering in de parochie kerk, een bijeenkomst voor genodigden in het ontmoe tingscentrum De Stenge, een reünie voor oud-leerlingen en een project met tentoon stelling en diaserie in de Jan van Schengenschool. De werkgroep die het ju bileum heeft voorbereid, is ook in de oude archieven ge doken en heeft her en der historisch materiaal verza meld dat betrekking had op de school, om de uitgave van een boekje mogelijk te ma ken. Men is daar uitstekend in geslaagd. Naast foto's uit de diverse periodes bevat het boekje zeer veel gege vens over onder meer be noemingsbrieven, een lijst van leerkrachten, rapporten van de afgelopen 75 jaar en schoolherinneringen van oud-leerlingen. Een stukje historie dat menigeen zal weten te waarderen, mede omdat het boekje er fraai en zeer verzorgd uitziet. Het was pastoor Teule die in 1907 het voorstel deed aan zijn beminde gelovigen tot het stichten van een paro chiale school. Na wat finan ciële problemen kon in 1909 met de bouw worden begon nen. Op 29 november van dat jaar werd het schoolge bouw, dat bestond uit vier lokalen, ingewijd. Gemengd Uniek voor het rooms-ka- tholiek onderwijs in die ja ren was, dat de St.-Jozef- school met 150 leerlingen al vanaf het begin een ge mengde school was, waar jongens en meisjes in het zelfde lokaal les kregen. De leerlingen kwamen vanuit de wijde omtrek te voet naar school. Velen op klompen en in klederdracht. Het eerste schoolhoofd was de heer Van Hest. De verbondenheid tussen kerk en school was sterk. Het was gewoonte dat de leerlingen elke morgen de mis bezochten. De pastoor was ook voorzitter van het schoolbestuur. Dit bleef zo tot 1959 toen er een gekozen bestuur kwam. In 1956 werd een nieuwe school in gebruik genomen, die naar de oprichter van de parochie Jan van Schengen werd genoemd. In de periode 1961 tot 1972 maakte de school een dieptepunt door, het aantal leerlingen be droeg nauwelijks honderd. Mede door de groei van het dorp keerde dit echter weer ten goede en de laatste jaren schommelt het aantal leer lingen rond de 180. De kleu terscholen 't Klienkèt en de OLV van Fatimaschool heb ben ongeveer 60 leerlingen. De komende weken zal de tijd worden teruggedraaid op de school. De kinderen zullen verkleed naar school komen met hun 'stuutmaele' om deze in de middagpauze te nuttigen. Ook oude spel letjes zal nieuw leven wor den ingeblazen en men moet dus niet vreemd opkijken als men in Heinkenszand de jeugd met hoepels, toppen of kleppers bezig ziet. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Met uitzondering van PvdA-wethou- der J. Vergouwe voelt het Oostburgse college van B en YV er niets voor gehoor te geven aan de oproep van de gemeenteraad van Aardenburg om een gezamenlijk West-Zeeuws-Vlaams protest te laten horen bij de re gering tegen de aangekondigde nieuwe kortingen op de minimum-uitkeringen. Volgens de meerderheid in B en W van Oostburg is het regeringsbeleid geen zaak van de gemeenten. „Ook in andere gevallen waar het gaat om be sluiten van Den Haag stellen we ons op dit standpunt en er is geen enkele reden daar nu vanaf te wijken", aldus wet houder J. Thomaes. Zoals gemeld heeft ook de Oostburgse PvdA-raadsfrac- tie in een brief het gemeente bestuur gevraagd de Aarden burgse oproep te onderschrij ven. Deze oproep is op zijn beurt weer het gevolg van een brief van de FNV-afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen, waarin de drie gemeenten in de streek werd gevraagd te protesteren. Wethouder Vergouwe on derschrijft een dergelijke stel- lingname wel. „Want tenslotte hebben wij als gemeente Oost burg te maken met zo'n 800 uitkerings-gerechtigden. En die doen hun beklag niet in Den Haag, maar bij ons aan de balie van de sociale dienst". De rest van het college ziet echter meer heil in een una niem protest van de Vereni ging van Nederlandse Ge meenten. Burgemeester C. Spijkerboer van Oostburg gaat deze kwestie op korte ter mijn bij de VNG aankaarten. MIDDELBURG (ANP) - Ge deputeerde Staten van Zee land zijn bereid het vliegveld Midden-Zeeland de komende vier jaar een subsidie te verle nen van 188.000 gulden, in vier jaarlijkse termijnen van 47.000 gulden. Dit als bijdrage in het exploitatietekort van rond de 110.000 gulden per jaar. Het havenschap Vlissingen heeft kort geleden besloten volgend jaar 60.000 gulden bij te dragen aan de exploitatie en de gemeenten in Midden-Zee land dragen jaarlijks zo'n 30.000 gulden af aan de Stich ting Vliegveld Midden-Zee- land. Met dat geld, zo'n 137.000 gulden per jaar, krijgt de Stichting wat meer financiële armslag, menen Gedeputeerde Staten. Het vliegveld vormt een zeer belangrijk element in de infrastructurele voorziening in Zeeland, zo heeft een onder zoek van het Economisch Technologisch Instituut (ETI) bij het bedrijfsleven uitgewe zen. Vorig jaar werden er 20.000 vliegbewegingen geregi streerd, waarvan 13 procent commercieel en 87 procent niet-commercieel verkeer. Er was in 1983 een duidelijke toe name van het commerciële verkeer. Die ontwikkeling zal zich de komende jaren voort zetten, maar ondanks dat zal er altijd sprake blijven van een exploitatietekort, zo blijkt uit het onderzoek van het ETI. De Staten van Zeeland zul len 14 december een beslissing nemen over het subsidievoor- stel van Gedeputeerde Staten. Van onze correspondent ZOUTELANDE - De brand in een vakantiewoning in bunga lowpark De Zandput in Zoute lande, donderdagavond laat, is aangestoken. Dat is gebleken na onderzoek van de politie. Vermoedelijk is de brand gesticht door personen, die kort voor de brand ontdekt werd in twee personenauto's met hoge snelheid zijn wegge reden. De politie verzoekt iedereen die inlichtingen kan verschaffen contact op te ne men met de rijkspolitie te Zoutelande, tel. 01186-1610. (ADVERTENTIE) BERNHARDHAL, MARIJKEHAL, IRENEHAL JAARBEURS, UTRECHT 12 t/m16 november 1984 DAGELIJKS 9.30 -17.30 UUR maandag november dinsdag november woensdag november donderdag november vrijdag november Van een onzer verslaggevers SLUIS - Toneelvereniging De Oranjebloem te Sluis is bezig met het instuderen van een nieuw stuk. Het gaat ditmaal om het blijspel in drie bedrijven 'O, die sexy Josephien'. De regie is zoals gebruikelijk weer in handen van Piet Bruggeman, die wordt geassisteerd door Emmy van Hijf- te. Acht leden van de vereniging vertolken rollen in het stuk. Hoofdpersoon is uiteraard Josephien, die pogingen on derneemt haar jeugd nog eens over te doen. Dit gaat ge paard met veel grappige situaties, terwijl ook de intriges niet van de lucht zijn. De voorpremière van 'O, die sexy Josephien' vindt dinsdag 13 november plaats in het Sluise bejaardencen trum Rozenoord. Drie dagen later, vrijdag 16 november, staat De Oranjebloem in d' Ouwe Schoole te Retranche- ment. De officiële première is gepland voor vrijdag 23 no vember in 't Zoute Vestje te Sluis. Na afloop is er een dansavond met medewerking van het orkest De Veroni ca's. Tenslotte wordt het blijspel op vrijdag 30 november nog gespeeld in gebouw De Uitkomst te Breskens. Leden van toneelvereniging De Oranjebloem tijdens dé repetitie van 'O, die sexy Jose phien'. - foto de stem/ corj.de boer TERNEUZEN - Per stuk: bloem kool A2 160-205, B2 99-102. Per kg.: andijvie 73-75, boerenkool 76-81, breekpeen 18, prei 46-51, sav. kool 40-51, spruiten 78-82, kassnijbonen 1 600, Witlof A 150-280, A2 200-220, klasse 3 140-200, paprika groen 220- 330, paprika rood 180. Tomaten C bak a 6 kg. 460. AMSTERDAM - In Bintje 50mm werden 178 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van 16,40 tot 16,70 per 100 kg, voor levering mei 131 contracten tegen 16,40 tot 16,70. De stem ming was prijshoudend. KAPELLE - 9 November. Voor verkoop Conference: 165/75 167, 155/65 152, 1145/55 80. Appelen: Cox's Orange: 180/90 197, 170/80 202-209, 165/70 166, 160/65 105, 1180/ 90 170-177, 1170/80 190-200, 1165/70 153, 1160/65 106, 11x70 87, 11x60 43. Golden Deicious: 180/90 110-125, 170/80 87-90. 160/70 45-53, 1180/90 107-114,1170/80 59-76, 1160/70 25-42. Elstar: 1190 43, 1180/90 92-143,1170/ 80 92-172, 1160/70 77-108. Gloster: 1100 57, 190/100 71, 180/90 92, 170/80 75. Goudreinette: 195/105 54, 185/95 62,175/85 65-66,170/75 47,165/70 35- 47, 11105 49, 1195/105 48-52, 1185/95 56-61, 1175/85 55-60, 1170/75 43, 1165/70 45. Rode Goudreinette: 1105 54, 195/105 62, 185/95 82, 175/85 92, 170/85 92, 170/75 53, 1195/105 57, 1185/95 67. Jonagold: 1110 84, 1100 81-114, 190/100 114-137, 180/90 140- 215, 170/80 142-199, II100 73-82, 1190/100 115-118, 1180/90 143-147, 1170/80 142. Spencer: 170/80 80. Winston: 170/80 47, 160/70 38, 1180/ 90 40, 1170/80 45, 1160/70 36. Kar mijn: 190 64, 180/90 108, 170/80 129. Jonathan: 170/80 79, 160/70 37. Lombarts Calville: 180/90 49,170/80 59, 160/70 50. Zoete Ribbeling: 180/ 90 71, 170/80 77, 160/70 61. Zoete Ermgard: 175/85 212, 165/75 165, 160/65 122,1155/60 63-96,1150/55 18- 73, 1175 177, 1165 163-173, 1160 108- 135. Peren: Doyenné du Comice: 1180/90 140, 1170/80 146-155, 1165/70 142, 1160/65 104, 1150/60 43. Confe rence Hx 55/65 51. Saint Rémy: 170/80 72-77, 160/70 677-79, 1150/60 40. Comtesse de Paris: 165/75 22, 155/65 18. Gieser Wildeman: 160/70 174, 155/60 129, 150/55 95, 1160/70 156-171, 1155/60 126-129, 1150/55 92- 97,1145/55 47 53. Groente: rode kool 12-15, bloemkool 38-105, prei 56-63, knolselderij 26 p.st, tomaten 450- 940 per krat, mispels 71-113. GOES - 9 November. Glas tomaten kg: kil C 38, kl2 A 71. Andijvie kg: kl2 A 92-117. Bloemkool St.: kI2 GR 40-220, MI 17-50. Boerenkool: kl2 GS 98. Spruiten ongeschoond: kil B 17, A 81-82. Witlof: k!2 A 300-330, kl3 170. Snijbonen glas kg: kil A 640, kl2 KR 530. Sperciebonen kg: kl2 99 65. Prei kg: kil A 84. Rode kool kg: kil A 25. Savooie kool groen kg: kil A 44-47. Witte kool: kil A 12. Kroten kg: kil MA 26. Knolselderij met blad st: kil 10 59. Bleekselderij st: k!2 40 10. IJberg sla natuur: kil 24. Elstar: kil 91143, 80/90 169. Goudreinette: kl2 60/70 26, 55/60 26. Conference: kil 65/75 156-158, 55/65 137-138, kl2 55/65 53- 125, 45/55 55. Doyenne du Comice: kil 70/80164. Late aardappelen: kil GR 19, MI 13-16.

de Stem | 1984 | | pagina 11