Kees de Smet moet niks hebben van loeiende sirenes Eén-oudergroep in Terneuzen Voorwa; straf geë) voor stei Ambulance-chauffeur Sluiskil in de VUT ÏMJülancF} 'Tafeltje dek je' verandert Oes miTÜmfwiu TE WE Overval in Goes BV WONING IN ZATERDAG 10 NOVEMBER 1984 VANZEELAND IN PHILIPPINE Woningbouw op fietscrossbaan GEVANDALISEERD Actieweek op Terneuzense school succes Bewoners van De Veste: 'Beperk snelheid bij Oostelijk Bolwerk' Vier auto's beschadigd bij aanrijding Volkstuintjes in centrum Sas politierapport LOONADMINISTRATIE Handelsoverleg Neder land- België in Eede ANTIEKE GRENEN MEUBELEN Plaatselijk nieuws Sas van Gent Vragen over grensovergan in Zoomweg ZATERDAG 10 NOVEMB Plaatselijk nieuws Aardenburg Eede middelburg - Reiatiep Sinterklaas op bezoek in Eede T16 PAGINA ZEELAND Van een onzer verslaggevers SLUISKIL - Ambulance-chauffeur. Kinde ren vergeten de treurige aspecten van zo'n vak en dromen van blauwe zwaailichten en loeiende sirenes, waarmee ze iedereen van de weg af kunnen jagen. Maar voor Kees de Smet ging in 1953 geen jon gensdroom in vervulling, toen hij als ambulance chauffeur in dienst trad van het Sluiskilse Elisa- beth-ziekenhuis. „Ik werkte in een garage in Hulst, maar kon hier een tientje meer verdienen. Daarom heb ik toen gesolli citeerd", luidt het nuchtere relaas van de nu 63-jarige De Smet, die per 1 december met vervroegd pensioen gaat. Vaker dan hem lief is, draaien de begeleiders in de ambulance aan de knoppen, die sirenes en zwaailichten in werking stellen. „Persoon lijk hou ik daar helemaal niet van. Ja, soms moet je het doen om ruimte te maken op de weg, maar ik vermijd het liever. Alleen in gevallen 'met de meest mogelijke spoed', zoals dat heet, kun je er niet onderuit. Maar het is een zenuwentoestand, voor iedereen. Voor de chauffeur, voor de omgeving, en denk je ook eens in wat het betekent voor een patiënt. Nee hoor, ik rij liever gewoon rustig". Kees de Smet vindt dat hij geluk heeft gehad. Hij maak te nooit grote brokken. „Ge lukkig ben ik nogal bang, maar dan nog moet je het af kloppen. Kijk, ik rij dan wel door rode stoplichten, maar als ik maar denk dat er an der verkeer in de buurt is, gaat dat echt niet met een gangetje van honderd. Nee, dan rijd ik stapvoets en ik blijf uitkijken. Je moet toch ook aan je materiaal den ken". De Smet begon zijn loop baan in een verlengde luxe wagen. „En dat kon je mer ken ook. Dat ding had geen goede balans, daar hadden we nogal eens brokken mee. Toch hebben we er nog elf jaar mee gereden". De twee de was ook al niet best: 'daar zat geen vering in, die hob belde als de pest'. De derde in het rijtje, een Chevrolet, koestert hij nog altijd. De auto is inmiddels gedegra deerd tot reserve, maar voor de ervaren chauffeur kan zelfs de hypermodern uitge ruste Mercedes er nauwe lijks aan tippen. Maar in zijn branche gaat het natuurlijk in de allereer ste plaats om mensen, soms onder gelukkige omstandig heden - als iemand na we ken naar huis mag, bij be vallingen etc. -, maar vaker in droevige situaties. Ernsti ge ongevallen, een ziek kind. Daarheen op pad mag de chauffeur zijn pantser niet vergeten. „Het is soms erg hoor". En aan sommige beleve nissen denkt hij met ge mengde gevoelens terug. „Ik heb het meegemaakt dat ik iemand moest ophalen, dat de politie zei: 'kom maar met de oude auto'. Zo vies en smerig was het daar. Bleken ze bijvoorbeeld kippen en konijnen in huis te houden. Leuk is anders, als je overal jeuk voelt nadat je zo iemand hebt vervoerd". Na 30 no vember, de dag van zijn offi ciële afscheid, zijn dergelijke taferelen voor Kees de Smet helemaal verleden tijd. Van een onzer verslaggevers PHILIPPINE - Op de ille gaal aangelegde fiets crossbaan aan de Laurey- nestraat in Philippine verrijzen tezijnertijd be jaardenwoningen. Dat plan is in ieder ge val op tafel gelegd door de woningbouwvereniging Sas van Gent Vooruit. Het terrein was aanvankelijk bestemd voor de bouw van een nieuw dorpshuis in Philippine. Nu de Meerpaal als zodanig zal worden verbouwd, is het daarvoor niet meer nodig. De Sasse woningbouw vereniging denkt aan de Laureynestraat ongeveer 16 kleine huizen te kun nen bouwen. Wanneer dat zal gebeuren, is nog een open vraag. De commissie Openbare Werken in Sas van Gent krijgt in de ver gadering van woensdag 14 november als eerste meer te horen over de bouw plannen. Het ziet er naar uit dat de Philippiense fietscrossers nog wel even vooruit kunnen op door henzelf aangelegde baan. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Maandag 7 janauri 1985 start Fiom- Zeeland met een groep voor alleenstaande ouders. De ze groep is bedoeld voor alleenstaande vaders en moe ders. Zowel vrouwen en mannen die de kinderen da gelijks verzorgen als degenen die de kinderen maar eens in de zoveel tijd zien, zijn van harte welkom. Het ligt in de bedoeling een groep te vormen van mensen die in een vergelijkbare situa tie zitten, om met elkaar van gedachten te wisselen, over er varingen te praten en zo hulp en steun van elkaar te krijgen om de nieuwe levenssituatie, die een echtscheiding met zich meebrengt, te leren aanvaar den en verwerken. Naast pra- Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De actieweek tegen het vandalisme op de Terneuzense Samenwerkings school is een groot succes ge worden. Alle leerlingen zijn er nu van doordrongen dat het moedwillig vernielen of be schadigen van voorwerpen slecht is. In alle lessen is aan dacht besteed aan het thema. 'Gevandaliseerd' is het nieuwste woord waar alle leerlingen nu mee rondlopen. Een kapotte telefooncel, een bekladde muur, ingegooide ruiten. Alles valt onder die noemer. Leraar Jaques van der Veeken is erg tevreden. Volgens hem heeft de actie wel iets losgemaakt bij de kinde ren. „Ik hoop ook dat het re sultaat heeft en dat er nu een mentaliteits-verandering bij ze komt". Om dat te bereiken, zal hij in de loop van het schooljaar nog enkele malen terugkomen op het thema. Maandagmiddag om 15.30 uur zijn alle ouders uitgeno digd om de werkstukken die de afgelopen week gemaakt zijn te bezichtigen. ten staan ook gezelligheid en ontmoeting centraal. Op 7 januari zullen enkele mensen uit de zelfhulpgroepen van Fiom-Zeeland vanuit hun eigen ervaring vertellen hoe zij hun situatie hebben ver werkt. Daarna kan iedereen nog beslissen over verdere deelname aan de groep. De op zet van Fiom is om de groep tien bijeenkomsten te begelei den en het daarna aan de groep zelf over te laten of en hoe men verder wil. De bijeenkomsten worden gehouden in het Ontmoetings centrum aan de Nieuwstraat 43 te Terneuzen, 's avonds van 20.00 tot 22.00 uur. Meer inlich tingen, opgave en een folder bij Fiom-Zeeland in Middel burg. Men kan ook bellen naar enkele mensen uit de vorige één-oudergroep te Terneuzen. Zij vertellen graag wat meer over de gang van zaken.De te lefoonnummers zijn: 01150- 13144 en 01150-95669. Van onze correspondent TERNEUZEN - Het bestuur van bewonersvereniging De Veste wil voor het Oostelijk Bolwerk te Terneuzen een snelheidsbe perking voor het wegverkeer. Ze heeft daartoe een verzoek aan de gemeentepolitie te Terneuzen gericht. Daarin wordt ge vraagd om de maximum-snelheid te verlagen tot 30 km per uur. Aanleiding tot dit verzoek is een enige tijd geleden dodelijk ongeval, dat zich vlak in de nabijheid van het dienstencentrum heeft voorgedaan. Tijdens de jaarvergadering gisteravond werd afscheid geno men van penningmeester R. Scheele. Hij vervulde die functie gedurende zes jaar nauwgezet. Tot nieuwe bestuursleden wer den benoemd mevrouw Will-Wijga en de heren W. de Bokx en W. van Leeuwen. Van onze correspondent TERNEUZEN - Bij een aan rijding op de Willem de Zwij gerlaan in Terneuzen, werden gisteravond vier personenau to's beschadigd, waarvan drie zwaar. Automibilist F. de B. uit Terneuzen reed op de Willem de Zwijgerlaan tegen het voertuig van zijn plaatsgenoot M. G., toen deze even daarvoor was gestopt om een passagier uit te laten stappen. Door de schok schoot het voertuig door tegen een geparkeerd staande auto van B. D. uit Terneuzen. Deze botste op zijn beurt weer tegen de wagen van Terneuze- naar P. H. Daar door de ver schillende botsingen benzine op het wegdek was gekomen, werd de brandweer gewaar schuwd. Die hoefde echter niet in actie te komen. Omdat in de auto van De B. een dranklucht werd waarge nomen, werd hem door de po litie een bloedproef afgeno men. SAS VAN GENT - Door een verhuizing van de kwekerij maakt de gemeente Sas van Gent in het centrum ruimte voor aanleg van volkstuintjes. Het is de bedoeling de kweke rij te verplaatsen naar een terrein achter de Vlaanderen- hal, dichtbij de nieuwe ge meentewerkplaats. De huidige kwekerij, grenzend aan de oude begraafplaats, komt daardoor beschikbaar voor tuiniers. De vraag naar volks tuintjes is groot in Sas van Gent. De verhuizing van de kwe kerij komt aan de orde in een vergadering van de commissie Openbare Werken op woens dag 14 november, om 19.00 uur in het gemeentehuis. Nu serveert 'Tafeltje dek je' nog op deze manier - FOTO WIM K00YMAN Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De dienst 'Tafeltje dek je' van de Terneuzense stichting Welzijn voor Ouderen, die driemaal per week wordt ver zorgd in het dienstencentrum De Veste, krijgt binnenkort een andere vorm. Nood gedwongen, omdat men zich moet aanpas sen aan de normen, die het Julianazieken- huis te Terneuzen hieraan stelt. 'Tafeltje dek je' in De Veste is bestemd voor ouderen die niet meer de mogelijkheid hebben om zelf een warme maaltijd te be reiden. Overigens zal het nieuw aan te bie den pakket nog eens grondig door het stich tingsbestuur worden bestudeerd, voordat men hiermee zal instemmen. GOES - In de woning van R. V. aan de Domeinplaatweg is ingebroken. Er worden een tuner-versterker, een casset tedeck, een platenspeler en vier tuinstoelen vermist. De waarde van het gestolene be draagt 4.160 gulden. OOSTBURG - Op de Katelij- neseschans zijn een land bouwtrekker, bestuurd door C. H. uit Schoondüke, en een bestelauto, bestuu® door F. P. uit Middelburg, met elkaar in aanrijding gekomen. Dit ge beurde toen in een bocht de aanhangwagen van de land bouwtrekker tegen de bestel wagen reed. OOSTBURG - Vrijdagmorgen zijn er tussen acht en twaalf uur snelheidscontroles gehou den in de Breedestraat in Oostburg, in Nieuwvliet op de Provincialeweg en in Groede in de Voorstraat. In totaal werden twaalf maal een te ho ge snelheid geconstateerd. De hoogst gemeten snelheid was 78 km, die werd 'gehaald' in Groede in de Voorstraat. VLISSINGEN - In de nacht van donderdag op vrijdag werden vernielingen aange richt aan een leegstaande wo ning, eigendom van een wo ningbouwvereniging in de Le pelstraat. Er werden 14 ruiten ingegooid en een deur gefor ceerd. De schade bedraagt 2.000 gulden. VLISSINGEN - De bestelauto van W.B., die geparkeerd stond in de Dr. Staverman- straat te Vlissingen, werd opengebroken. Er zijn twee boormachines en nog wat ge- ree dschap ontvreemd. (ADVERTENTIE) I INFORMA B.V- i computer-serviceburo Engelsestraat 27, Bergen op Zoom Tel. 01640-55300 (ADVERTENTIE) EEDE - In samenwerking met het Koninklijk Nederlands Ondernemers Verbond (KNOV) verzorgt Vezal Eede woensdag 14 november een in formatie-bijeenkomst over het grensoverschrijdend han delsverkeer in zaal De Kreeke aan de Valeiskreek te Eede. Aan deze avond wordt me dewerking verleend door de Kamers van Koophandel van Zeeuwsch-Vlaanderen en Antwerpen, het KNOV-Zee- land, het district Zeeland van de Eigen Vervoers- en Verla ders Organisatie en expeditie bureaus uit Sas van Gent en het Belgische Eeklo. Het thema van de bijeen komst luidt 'De problematiek van grensoverschrijdend ver keer in de handel tussen Bel gië en Nederland'. De avond begint om 20.00 uur en is voor elke belangstellende toegan kelijk. GOES - In Goes is donderdag avond rond 21.00 uur op het Evenemententerrein een over val gepleegd. Bij het verlaten van de winkel werd daar de bedrijfsleider van Jac. Her mans Prijsslag door twee mannen, onder bedreiging van waarschijnlijk een vuurwa pen, gedwongen zijn aktetas af te geven. In de tas zat, zoals gebruike lijk en ingevolge de instructies van het bedrijf, geen geld. Dat moet een teleurstelling zijn geweest voor de daders, die bij het leeggooien van de tas al leen wat voor hun waardeloze papieren aantroffen. Na enig geharrewar nam een van de daders de benen. Toen de bedrijfsleider vervol gens de tweede een klap gaf, koos ook die het hazepad. De leeftijd van de daders wordt geschat op circa 20 jaar. Door de duisternis ter plaatse is er verder over hun uiterlijk wei nig bekend. De recherche heeft de zaak in onderzoek. kunstnijverheid EIGEN IMPORT - EIGEN RESTAURATIE „TWINKELTJE"' Weststraat 68 AARDENBURG 01177-1271 „TIERELANTIJN" Axelsestraat 3 TERNEUZEN 01150-12237 Spui - Vandaag houdt jeugdcommissie van de v» balvereniging Spui een bollenactie. Vanaf tien urn morgens zijn deze lekkernij te koop op het voetbalveld opbrengst komt ten goede de in de komende maanden houden activiteiten voor jeugd, zoals de op 30 noveml te houden Sint-Nicolaasaw Commissie RO - De coram: Ruimtelijke Ordening maandag 19 november openbare vergadering op het gemeentehuis aan Westkade. Op de agendas!! onder meer de behandel van de notitie over Sint Albert 11 en de insprai verordening volgens de wel de stads- en dorpsvemi wing. De vergadering begi om 19.30 uur. Commissie - Woensdag 14» vember komt de commis Openbare Werken van dei meente Sas van Gent bijt voor een vergadering gemeentehuis. De commi: bespreekt dan het antvm op de raadsvraag over de leringsproblematiek, de blematiek rond de kabelte visie en het plan Sint Albert Verder komen een aan werkzaamheden in eigen heer ter sprake. De vergil ring begint om 19.00 uur. NKV - De Nederlandse tholieke Vrouwenbond i ling Sas van Gent houdt dit dag 13 november een zogt ten 'talkshow' in zaal Engel roos te Sas van Gent. De» Torbijn, bloemist uit Sas Gent, geeft dan uitleg et formatie over bloemen planten. In het kader vatn 40-jarig bestaan van de 1® afdeling in 1986 verkoopt» deze avond tevens hand# artikelen, waarvan de brengst de kosten van de ring van het jubileum dekken. De avond u""" half acht. Van onze Haagse redactit DEN HAAG - De Tweede' mer wil weten waarom ter Winsemius (Ruii Ordening) nog geen heeft aangegeven waa' grensovergang heide en België in de toeij stige zuidelijk Zoomweg komen te liggen. De Kamer vraagt ook of' samenhangt met het al niet bouwen van de W® schelde Oeververbinding Dat blijkt uit vragen verschillende Kamt» over het Rijkswege»" Gevraagd wordt ook!# geld nog niet uit het mP genfonds voor dit jaar D&' is. Deze krant meldde e< geleden dat dit bedrag veer 100 miljoen is, Brabant een belang»1!'» kan krijgen. Belangstelling van mer bestaat er ook over viesaanvraag aan de voor de Waterstaat problemen in de A-5° ten-Leur. o» Van onze parlementaire redactie HflDDELBURG/DEN HAAG .gorssele heeft als vestigings- ölaats voor een tweede kern centrale een groot aantal voordelen boven andere moge- Dat zei het WD-Tweede- jCamerlid Jan te Veldhuis gis teravond tijdens een spreek beurt in Middelburg. De aan wezigheid van kennis, van een 1 bestaand management, de be schikbare ruimte en de aan wezigheid van voldoende Icoelwater (Westerschelde) Schieting - Uitslag 3e punten- schieting. Hoogvogel H. de Rijcke, zijvogels A. Worst en W. Scheele. Kallen J. de Clerck en Th. Lampaert. Meeste klei ne vogels (6) R. Pielaet en E. Minnaert. Stand: 1. Th. Lamp- art 20 punten, 2. H. Geernaert en E. Minnaert 15 punten. Uit slag 3e klepschieting: 1. Th. Lampaert, J. Cattoor en R. Pielaet 3 kleppen. Stand: 1. Th. Lampaert 12 en 2. J. Cattoor 9 kleppen. Raadsvergadering - Er zal in de maand november geen ver gadering van de gemeente raad worden gehouden. De eerstvolgende raadsvergade ring vindt plaats op 11 decem ber om 19.30 uur. Ook de ver gadering van eind december vervalt. Kerstviering - De gezamenlij ke Aardenburgse kerken zul len in samenwerking met de onderwijsteams van de katho lieke en de openbare lagere scholen een kerstviering voor de kinderen op touw zetten. Voor dit jaar is gekozen voor een groot kampvuur, dat in de kersttijd zal worden gehouden op een nog nader aan te geven datum en plaats. Kaarting - Zaterdag 1 decem ber houdt FNV Eede een klas- sementskaarting bij Els de Vriend, aanvang 19.30 uur. Speelverbod - Sinds kort is het pleintje op de hoek van de Rijksweg-Brieversstraat her schapen in een nationale her denkingsplaats. Door de ge meente worden de jeugd en hun ouders gewaarschuwd dat de gedenktekens ter plaatse niet bedoeld zijn als speeltoe stellen. In voorkomende ge vallen zal de politie procesver baal opmaken. Van onze co Menwonende mensen escafi net vorig jaar tot een dra Goesenaar J. S. de 37-jarige stak. Het slachtoffer zakte I m elkaar en S. gaf zichzelf stond hij voor de meervoud burg terecht. Het gebeurde in een woning jn Schore, waar het drietal al lange tijd op gespannen voet Wet elkaar huisde. Tenslotte, zo verklaarde het slachtoffer, leefden we de laatste weken Het het mes op tafel. Na de zo veelste ruzie dreigde Van der de hondjes van zijn vrien- EEDE - Zaterdag 24 no vember bezoekt Sin terklaas Eede. Om 15.00 uur komt de Goedheiligman aan bij de Rabobank. Vervolgens maakt hij, onder muzika le begeleiding, een rond- ut door het dorp. Na af loop daarvan kan de jeugd de Sint en zijn pie len begroeten in de Hof van Eede.

de Stem | 1984 | | pagina 10