OP SZYDLO WSKIPLEIN AXEL Frivolité in Den Dullaert René van Heese 25 jaar lid van 'De Kloorianen' Catecheet Jan Voeten ligt niet wakker van pausbezoek ïle wereld aan. PvdA Hulst- Hontenisse vergadert A12 caanjagend uitzien, nu maar met ver eert, valt er met epi- it dankzij moderne meesten er weinig tand met epilepsie in vermoedt; ze lopen kien we aan onze niet zó gek als 't er zen. als u Sire belt, r) of de bon opstuurt. t als't er soms uitziet. van de krant. stad naar uithoek, e een drukke baan oor een rustig merflat, eveneens, ns eenzaam. Dat 't eede. Maar wat doe inen beseft, dat "die- i dezelfde situatie der eenzaam gevoel, pzoekt, komt u wei urnen, volleybal, een of samen gezellig in samen koken in de schoolkantine? ekt de eenzaamheid tier. De een pakt een erre vriendin, ie buurt en als u u het nummer van st op de achterzijde entrale nummer de weg wijst naar de .e informatie over de nplaats. VRIJDAG 9 NOVEMBER 1984 T22 PAGINA ZEELAND 2 VANZEELAND •SPOELTJESKANT EEN FIJNE HOBBY' Nieuwe prins voor Kloorianen f N Y-kops lukken komen naar Oost-Zeeuwsch- Waanderen Plaatselijk nieuws Clinge Kloosterzande St.-Jansteen Aanrijdingen op Melkweg in Oostburg Bouwbond huldigt elf jubilarissen AXEL - Als de Axelse gemeenteraad Schuite ma toelaat zich op het Szydlowskiplein te ves tigen heeft Axel er weliswaar een publieks trekker bij, maar de kans is dan erg groot dat het de grootste klantenbinder, de weekmarkt, kwijtraakt. 4ZALIG ZIJN ZIJ DIE VREDE STICHTEN Duivel weekenddiensten als het er soms even uitziet ad.' ^.ïnkruixm wat vix>r u van toepassing is.l aan postzegels sturen aan ïingslaan 19, 3583 GD Utrecht g met de Stichting Ideele Reclame SffiEj g met d.e Stichting Ideele Reclame SfflE Weekmarkt weg als Schuitema BV komt De gezusters Andriessen stellen frivolitéwerk ten toon in Den Dullaert - fotowimkoovman KLOOSTERZANDE - Be stuur en leden van de carna valsstichting der Kloorianen zijn het onderling nog steeds niet eens, wie de nieuwe prins zal gaan worden. De meningen over de beide overgebleven, serieuze kandidaten zijn op vrijwel alle gebieden positief. En dat maakt de keuze juist zo moeilijk. Al menig vergaderuurtje is al en zal nog worden besteed, voordat zaterdagavond om elf minuten over elf de beslissing bekend wordt gemaakt in de grote zaal van Hotel Van Leu ven, waar het elfde-van-de- elfde-bal dan wordt gehouden. Om 21.30 uur gaat de zaal open voor het publiek. De muziek wordt verzorgd door de Ko ninklijke Harmonie St. Ceci lia. De showgirls van majoret- tenpeloton Kloortje zullen en kele, speciaal voor deze avond ingestudeerde shows brengen en ook Disco Twist is aanwe zig. Om 23.11 uur zal de voorzit ter van de Kloorianen, Theo Tieleman, de nieuwe prins aan het publiek voorstellen en hem heedigen. Ook zullen de nieu we hofdames bekend worden gemaakt. Dat wil zeggen, als het bestuur tenminste tijdig nog een tweede dame kan con tracteren: de sollicitatieproce dure hiervan is nog niet afge sloten. De nieuwe prins zal sijn raad van elf en zijn cham petters aan het publiek voor stellen en daarna zal de avond °P carnavaleske wijze worden 'oortgezet. Van een onzer verslaggevers SULST/AXEL - Toekomstig FMV-voorzitter H. Pont en toekomstig vice-voorzitter J. «kelenburg komen deze teaand naar Oost-Zeeuwsch- "aanderen om er kennis te ®aken met de Zeeuwsvlaamse 'hiV-afdelingen. Pont, die opvolger wordt fan Wim Kok, komt vrijdag 16 hovember naar Hulst. Dan j"0rdt om 19 uur in Den Dul- "®t de najaarsvergadering «ouden. In rap tempo hoopt toen de vergaderagenda te kunnen afwerken, waarna om 'J uur de bijeenkomst open haar wordt. Op het program- rr'a staat dan de vertoning van k® videofilm over de Jor- 'aanoproer in 1934. Daarna 'tijgt Pont het woord. Donderdag 20 november is Stekelenburg present op een ■W-bijeenkomst in de Halle Axel. Aanvang 19.30 uur. De ,ergadering in Axel staat in Jet kader van de landelijke actieweek van het FNV. Van onze correspondente HULST - Vandaag kunnen belangstellenden de tiental len frivolitéwerkjes gaan bekijken die de dames Bertha van Gemst-Andriessen en haar zus Tilly Andriessen de afgelopen vijf jaar hebben gemaakt. In de hal van het Hulster gemeenschapscentrum Den Dullaert staan zes vitrines vol met handwerkjes die de dames uit Groenendijk/Kloosterzande exposeren tot 19 november. „We hebben vijf jaar geleden via de KVO een cursus gevolgd", vertelt Tilly, de jongste van de twee. „Ik had al frivolitéwerk gemaakt in mijn jeugd bij de zusters en het spoeltje bezat ik nog. Mijn zus wilde ook meedoen en zo hebben we alles weer opgehaald in die cursus en leerden we ook werken met twee spelen". Eenmaal het ingewikkelde knoopwerk in de vingers hebbend, zochten de dames in vele boekwerken naar pa tronen om uit te werken, maar ze konden zich toch het best uitleven met de eigen ideeën. Ze maakten minia tuurschilderijtjes, bloemencomposities, boekenleggers, corsages en servetringen en voorzagen menig kleedje, zakdoek en onderleggerij e van een mooi randje frivolité. Het resultaat was verbluffend en de twee zussen expo seerden via enkele verenigingen. Nu tonen ze hun werk voor de eerste maal in Hulst. „Frivolité is een zeer precies werkje, maar het geeft veel voldoening. Het is een zeer oude techniek van knopen met een heel fijne draad. Ze noemen het wel eens spoeltjeskant. Wat fijnheid betreft kan het daarmee zeker concurreren, maar omdat het ge knoopt is, is het veel sterker". De techniek van het spoeltjeskant kan natuurlijk ook worden gebruikt om grove draden te verwerken en bij voorbeeld een kussenovertrek te maken. De expositie toont echter dat de voorkeur van de dames Andriessen uitgaat naar het fijnere werk. Geïnteresseerden kunnen informatie inwinnen via telefoon 01148-1597. Bingo - De bingo-avond ten bate van de rollendriedaagse wordt niet zaterdag gehouden, zoals eerder gemeld, maar vanavond. De balletjes begin nen te rollen om 20.00 uur in zaal De Troubadour. Biljarten - In het nederlaag- toernooi van de Ouderenbil- jarters, dat gehouden wordt in het gemeenschapscentrum Malpertuus, kregen de Clingse Ouderen hun eerste nederlaag te slikken. De tien ouderen van Sint-Jansteen wisten in totaal 532 caramboles te ma ken. Daarentegen maakten de Clingse ouderen er maar 501. Voor de Steense ouderen is dit zeker een gunstige positie om de wisselbeker, die geschon ken is door Frans Plasschaert, in de wacht te slepen. Er komt echter nog een vijftal ploegen op bezoek bij de Ouderen Bil jarters. Zeehengelen - De zeehengel- vereniging De Vogels houdt zaterdag de achtste en tevens laatste clubwedstrijd van dit seizoen. Er wordt gevist in de Westerschelde en de Wilhel- muspolder van 14.15 tot 17.15 uur. Inschrijving en prijsuit reiking bij café De Kastanje. Na de wedstrijd wordt de uit slag van het kampioenschap bekend gemaakt. Kaarting - De uitslag van de prijskaarting voor ouderen in De Warande:l, Frans Strobbe, 2 mevr. Goovaert, 3 P. Ver- straeten, 4 E. de Beule, 5 P. Polspoel. Er deden 32 kaarters mee. De volgende kaarting is op 5 december. OOSTBURG - Op de kruising Breedestraat/Melkweg ver leende een personenauto, be stuurd door H. A. van O. uit Oostburg, geen voorrand aan een andere personenauto, be stuurd door J. C. de H. uit Biervliet. Van O kwam vanaf de Melkweg, De H. van de kant van Schoondijke. Ook deed zich gisteren een botsing voor op de kruising van Melkweg en Orion. Daar reed een personenauto, be stuurd door P. M. uit Oost burg, bij het achteruit rijden vanuit een parkeervak tegen een andere personenauto. Die was eigendom van W. S. uit Oostburg. SINT-JANSTEEN - De Bouw en Houtbond FNV afdeling Sint-Jansteen huldigt van avond elf jubilarissen. Dat gebeurt tijdens de jaar lijkse feestavond in zaal Den Ouden Arend. Districtsbestuurder Lenting uit Goes reist voor deze gele genheid naar Sint-Jansteen om J. Ferket het gouden insig ne op te spelden vanwege zijn 40-jarig lidmaatschap. Verder zal Lenting zilveren insignes opspelden bij de heren C. van Bunder, L. Frankevijle, J. Hendriks, J. van Kerkhoven, J. Neve, G. Oudenaerd, J. de Rijcke, E. Schelfhout, R. Stur- tewagen en P. van de Walle. Dit voor hun 25-jarig lidmaat schap van de bouw- en hout bond. Na de huldiging is er nog een gezellig samenzijn met spel en dans, verzorgd door het huisorkest. Van een onzer verslaggevers Een deel van de marktkooplieden speelt namelijk met de gedachte de toch al niet zo florerende week markt in Axel definitief de rug toe te keren als het le vensmiddelenconcern Schuitema het Syzdklowkiplein krijgt. Zoals bekend is de markt grotendeels geconcentreerd op het Szydlowskiplein. Op de rest van het plein kunnen de bezoekers van de markt hun auto kwijt. „Als Schuitema komt, kun nen we wel inpakken. Dan is er geen plaats meer voor ons. Waar moeten we dan naar toe", aldus een van de markt lieden. De marktkooplieden erva ren het nu al als een handicap wanneer ze moeten ruimen voor de kermis. „De verkoop loopt dan sterk terug. Vroeger was dat ook zo, toen Axel nog een expo had. Maar dat zijn incidentele zaken, dat is te overzien. Maar als Schuitema komt, is dat voorgoed. Dan kunnen wij het wel vergeten. Op zo'n manier pakken ze wel je kost af". Heel anders wordt het als Schuitema het alternatieve voorstel, vestiging op het Ken- nedyplein, van B en W van Axel accepteert. „We hebben geen bezwaar tegen Schuite ma zelf. Ze mogen zich overal in Axel vestigen, maar niet op het Szydlowskiplein". Donderdag 15 november be slist het concern of de zoge naamde C-1000 supermarkt op het Szydlowskiplein of op het Kennedyplein moet komen. Kiest Schuitema voor het Kennedyplein, dan is er geen vuiltje aan de lucht. Ook de Axelse middenstand, die Schuitema per se niet op het Szydlowskiplein wil hebben, heeft daartegen geen bezwaar. Wordt vastgehouden aan het Szydlowskiplein, dan moet eerst de bestemming van het plein, parkeren, gewijzigd worden. En over die kwestie heeft de Axelse gemeenteraad het laatste woord. Van een onzer verslaggevers SINT-JANSTEEN - De PvdA Hulst-Hontenisse houdt don derdag 22 november de leden jaarvergadering in De Wa rande te Sint-Jansteen. Aan vang 20 uur. Aan de orde komen de ver schillende jaarverslagen. Voorts zijn er bestuursverkie zingen en wordt er gesproken over de ziekenhuiskwestie. KLOOSTERZANDE - Op de elfde van de elfde vijfen twintig jaar geleden werd René van Heese gekroond tot Prins Kloris 1, de eerste prins der Kloorianen. De heer Van Heese stond bij zijn kroning reeds lang be kend als een groot organisator van allerlei festivitei ten. In de jaren twintig was hij reeds lid van het feestcomité in de Noordstraat. Ook hielp hij bij de or ganisatie van kermisactiviteiten en carnavalsfestivi teiten in het buurtschap. In het najaar van 1959 kwam een tiental carnavals voorstanders bijeen, onder wie René van Heese. Zij besloten om een carnavalsvereniging te stichten in de parochie Groe nendijk/Kloosterzande. Onder voorzitterschap van Ben Du- molein en met steun van pas toor Van den Ende en uitein delijk ook van burgemeester Van Hooteghem werd de car navalsvereniging gesticht. Bij gebrek aan bereidwillige kandidaten voor het prinsen schap werd René van Heese tot prins gebombardeerd. „De taken waren toen streng ver deeld", zegt de jubilaris, „ik had op me genomen om voor een prins te zorgen. En omdat geen van de kandidaten het aandurfden, moest ik zelf deze taak op me nemen". Van Heese is van mening, dat door het carnaval vele spanningen en vetes tussen personen, maar ook tussen verschillende dorpskernen zijn opgelost en verdwenen. Alleen al door het feit, dat het eerste carnavalsfeest werd ge opend op Walsoorden, was er direct al een band gesmeed tussen dit buurtschap en de rest. Tot enkele jaren geleden heeft René zich met hart en ziel ingezet als actief be stuurslid der Kloorianen. Maar nu laat hij graag het ve le werk over aan de jongere garde. Hij gaat erg trots op zijn titel van erelid en slaat geen enkele carnavalsactiviteit over. „En als de jongens mijn hulp nodig hebben, dan heb ben ze maar te kikken en ik doe voor hen wat ik kan!" Tijdens het elfde-van-de- elfde-bal morgenavond in zaal Van Leuven zal René van Heese officieel gehuldigd wor den door de eveneens jubile rende carnavalsvereniging. Districtscatecheet Jan Voeten:.. .Als je de schooldeuren openzet voor leerlingen met een ander geloof, zal je dat geloof ook moeten respecteren- foto de stem/ccwj.de boer Van een onzer verslaggevers VOGELWAARDE - Jan Voeten ligt niet wakker van het bezoek dat de paus in mei '85 aan Nederland brengt. Hij wijst wel ter loops de leerkrachten van de Zeeuwsch-Vlaamse katho lieke kleuter- en lagere scholen op het gebeuren. „Enkele dagen zal een deel van Nederland op z'n kop staan, maar een paar weken daarna zal alles weer nor maal zijn". Jan Voeten (34) woont in Vogelwaarde. Hij is sinds augustus '81 districtscate cheet in Zeeuwsch-Vlaande ren. Hij studeerde theologie, waarna hij enkele jaren in West-Brabant werkte als pastoraal werker en cate cheet. Zijn werk bestaat uit het bijstaan van de onder wijzers in het katholiek on derricht. Hij draagt onder werpen aan die de leer krachten tijdens de gods dienstlessen kunnen behan delen. Als het nodig is, helpt hij bij de voorbereiding. En hij doet aan nascholing. „Soms verwachten men sen dat ik de onderwijzers voorschrijf hoe ze gods dienstles moeten geven. Dat doe ik echter uitdrukkelijk niet. De schoolteams zijn zelf verantwoordelijk voor die lessen", zegt hij. Volgens zijn zeggen is hij afhanke lijk van de medewerking van de onderwijskrachten. „De besturen van de scholen bemoeien zich meestal niet met het godsdienstonder richt. Die houden zich toch voornamelijk bezig met in houdelijke zaken". In een aantal kleine dor pen in Zeeuwsch-Vlaande ren is maar één lagere school. In het oostelijk deel is dat meestal een katholie ke. Hier zitten ook leerlin gen op die een ander of geen geloof hebben. Jan Voeten vindt dat op zulke scholen tijdens de godsdienstlessen rekening met het geloof van die kinderen moet worden gehouden. „Als je de schooldeuren openzet voor leerlingen met een ander geloof, zal je dat geloof ook moeten respecte ren. Je mag niet proberen zieltjes te winnen. Islamiti sche kinderen verzetten zich wel tegen het katholieke on derricht. Zij, en hun ouders, zijn bang dat ze beïnvloed worden". Volgens Jan Voeten is het mogelijk om in een klas met leerlingen van verschillende geloven godsdienstonder richt te geven. Hij denkt hierbij aan thematische les sen. „Je kan de verschillende manieren van bidden be handelen, of de dood en wat daarop volgt", zegt hij. Het doel van de catechese is volgens hem het ontwik kelen van het eigen geloof. „Dat kan de school natuur lijk niet alleen, de ouders zijn daar ook bij nodig". Voeten vindt dat je kinderen al op jonge leeftijd een ge loof mag bijbrengen. „Als je dat niet doet, maak je ook een duidelijke keuze voor het kind. Door je zoon of dochter vrij te laten ver waarloos je in feite de op voeding. Ouders moeten richting geven aan de op voeding", zegt hij. De afgelopen 25 jaar is het godsdienstonderwijs op de lagere scholen sterk veran derd. Volgens Jan Voeten zijn de oudere onderwijzers niet goed genoeg toegerust om catechesatie te geven. „Vroeger was het voor een leraar zelfs verboden om in houdelijk op het geloof in te gaan. Tegenwoordig is dat de normaalste zaak. Die oudere onderwijzers hebben vaak moeite met het mate riaal wat in de catechesatie wordt gebruikt". „Toen ik hier in de streek kwam, was er op 'n enkele plaats nog wel een pastoor die tijdens de lessen de kin deren bang maakte met de duivel en de hel. Gelukkig heeft het schoolbestuur toen ingegrepen, want ik vind dat zoiets tegenwoordig niet meer past. Je moet kinderen niet bang maken met het ge loof". Voeten is erg positief over het vredesonderricht. 'Zalig zijn zij die vrede stichten, want zij zullen kinderen van god genoemd worden', ci teert hij de bijbel. „Je moet er op de basisscholen wel voor zorgen dat de kinderen er iets mee kunnen doen. Je hoeft niet direct de gevolgen van kernrampen te behan delen, want dan worden ze 's nachts gillend wakker. Je moet ze er op wijzen dat vrede mensenwerk is. Als je op het vredesterrein iets doet, zitje goed", zegt hij. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 01170-2121. Axel - Van vrijd. 17.30 u. tot maandag morgen 8 u. dokter J. Hoefman, Oran- jestr. 10, tel. 01155-1555. Spreekuur zat en zond. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Dokter Chr. Kalkman, Burg. Maarle- veldstr. 5, Biervliet, tel. 01152-345. Clinge, Koewacht en SL Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dok ter R.v. Berkel, Nieuwstr. 122, Koewacht, tel. 01146-1327. Breskens en Groede - Dokter M. Davits, Walenstr. 1, Groede, tel. 01171-1825. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuid- zande - Dokter de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Tot maandagmorgen 8 u. dokter A. Korstanje, Fortrapastr. 3, 's- Gravenpolder, tel. 01103-1747. Goes - Van vrijd. 19 u. tot zond. 23 u. dok ter M. Kooiman, Beestenmarkt 1, Goes, tel. 01100-14450. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter R. Buwalda, Cloosterstr. 72, Kloosterzande, tel. 01148-1277. Spreekuur spoedgevallen zat. 11.30-12 u. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dok ter J. Fortrie en C. Miermans wordt waargenomen door dokter J.A. Fortrie, Clara'spad 31, Heinkenszand, tel. 01106- 3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's-Heer Arendskerke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waarge nomen door dokter A.v.d Vlugt, Veerweg 6, Wolphaartsdijk, tel. 01198-1231. (bood schappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter W. Gielen, Grote Markt 11, Hulst, tel. 01140-12969. De praktijk van dokter Niesten en dokter Lips, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 01140- 13373 wordt door eigen artsen verzorgd. Spreekuur spoedgevallen zat.: 9.30-10 uur en 17.30-18 uur, zond. 12.30-13 uur. Hansweert en Yerseke - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter A. de wijs, tel. 01131- 1300. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Kruiningen, Krabbendljke, Waarde en Rilland-Bath - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter J. Kuyl, tel. 01135-1343. Bood schappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Kapelle, K1 oetinge, Kattendijke en We- meldinge - Van zat. 8 u. tot zond. 24 u. dokter D. Vreeswijk, Biezelingsestr. 57, Kapelle, tel. 01102-1290. Middelburg - Zaterdag dokter F. Berg- hauser Pont, Bellinkplein 1, tel. 37393. Zondag dokter A. Bruynzeel, Heren gracht 68, tel. 15814. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter L. Feyen, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 01158-1777. Spreekuur zat. om 10.30 uur op Stationsstr. 26. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot maand. 8 uur dokter P. Nijsten en H. Zuiderbaan, Anna Bijnsstr. 25, tel. 01150-12324. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vllssingen - Tot zat. 24 u. dokter Thia- dens, tel. 01183-64633. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter van Pelt, tel. 12225. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Zaamslag - Dokter C. Verboom, Axel- sestr. 2, Zaamslag, tel. 01153-1377. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetingen, Kattendijke en Wilhel- minadorp - Tel. 01100-12456. Noord-Beveland en Wolphaartsdijk - Tel. 01108-1378. Oost-Zuid-Beveland - Zuster Donze, tel. 01130-1325. Zak van Zuid-Beveland - Zuster B.v. Liere, tel. 01103-2000. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140-12191. Sas van Gent, Westdorpe, Sluiskil, Phi lippine en Hoek - Tel. 01157-1843. Terneuzen - Tel. 01150-13360. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01173- 1367. Zaamslag, Axel, Zulddorpe, Koewacht en Overslag - Tel. 01155-1885. D1 EREN ARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Beveland - Dierenarts M. Karelse, 's-H.H. Kinde ren dijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Hulst en Zaamslag - Dierenarts E. de Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel. 01140- 13004. Midden Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneu zen en Axel - Dierenarts M.P. Schaub, W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150- 95017, zaterdag; Terneuzen, W. de Zwij gerlaan 2b, tel. 01150-95017, spreekuur 13.30-14 u. en Axel Dierenkliniek, tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Zondag volgens afspraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. - Praktijk J.P. en P. de Vos, Kliniek voor kleine huisdieren en bijzondere dieren, Van Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur: zat. van 12.30-14 u. Verder na telefonische afspraak. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dieren arts A.v. Bruinessen, Romanlaan 28, Aar denburg, tel. 01177-2398. Spreekuur zat en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts K.v.d. Vijver, Hoofdplaat, tel. 01176-1388, bgg. 01174-424. Spreekuur zat om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek Min- nepoortstr. 14, IJzendijke. TANDARTSEN West Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts R. Apers, Sassenstr. 16, Aardenburg, tel. 01177-1380. Spreekuur zat. en zona. 12- 12.30 uur. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts R. de Danschutter, praktijk: Oostelijk Bolwerk 32, Terneuzen, tel. 01150-20885. Privé: tel. 01154-1411. Spreekuur zat. 10- 10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Sluis en Oostburg - Tandarts Luc Buys- se, Volderstr. 21, Oostburg, tel. 01170-5092. Spreekuur zat en zond. 10-11 u. Walcheren - Tandarts P. Cappenberg, Chopinlaan 71, Vlissingen, tel. 01184- 65557. Spreekuur zat en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts H. Heijers, Hoofdstr. 77, Kortgene, tel. 01108- 1992 en tandarts W. Duininck, Dorpsstr. 60a, Krabbendijke, tel. 01134-2855. Spreekuur zat en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Goese apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Hulst, Steenstr. 35, tel. 01140-4255. Geop. zat 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Verder uitslui tend voor spoedgevallen. Middelburg - Apotheek L.v.d. Boogert, Vrijlandstr. 79, tel. 27471. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vllssingen - Apotheek Souburg, C.v. Pe res tr. 1, tel. 61503. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEKEN Voor eerste hulp bij ongelukken; eerst dienstdoende huisarts raadplegen Hulst - St. Liwuinaziefeenhuis tel. 01140- 12651. Oostburg - St An toni uszi ekenhuistel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsc^yiaanderen - Tel. 01150-12200.

de Stem | 1984 | | pagina 13