den avo agan INSTANTIES WERKEN TE LANGZAAM Coalitie stemt in met plan 'voordeurdelers' I )e$re|yd Daniels perzen Kamer bezorgd over toekomst agrariërs 'Perzische Üapijtein 'AAR: Onverdiende monsterzege geweldige klus Zelfde verwijt NCO-korting van de baan PAGINA; nONPERPAG8NOVEMBER 1984 BINNENLAND1 in begin voor Europa' ijval EG Openings tijden winkels niet Kerst en Sinterklaas JUBILEREND KNLC WIL STAATSCOMMISSIE De Vries en Nijpels sluiten weer vriendschap DEN HAAG - Het duurt vaak te lang voordat patiënten met chronische gewrichtsreuma de hulpmiddelen en aanpassingen aan hun wo ning krijgen waar zij om vragen. DE STEM COMMENTAAR Van Zeil voor prijsonderzoek geneesmiddelen Smit-Kroes op 4oorlogs pad VVD: maatregel geen bezuiniging Consument bezuinigt op voeding Akkoord Ambtenaren Spaargeld van geestelijk gehandicapten verduisterd T28 PAGINA 3 >r het Congres, toen de De- craten 26 zetels terugwon- op de Republikeinen en president zijn ideologische rderheid in de volksver- nwoordiging verloor. 'resident Reagan ver arde gisternacht in zijn irwinningsspeech dat hij nog maar aan het begin zijn taak ziet staan: het nomisch herstel voortzet- en wereldwijde ontwape- g te verwezenlijken. „De nomische groei is niet ipleet zolang ze niet ireen heeft bereikt", aldus resident. Jondale accepteerde zijn lerlaag met waardighe.i riep de bevolking op om sident Reagan te accepte als degene die nu een- al democratisch is verko- Maar hij zei ook dat de jd voor een rechtvaardi- samenleving met zijn ne- laag nog niet is afgelopen, ar juist begonnen. In elke nederlaag ligt het d van de overwinning, it ons vechten voor de iksten en laat ons Ameri- sterk houden, maar dan het doel de vrede te be ren en de kernwapens te leersen voordat ze ons al- laal vernietigen." ten binnen de Navo her- aldelijk in verwarring. Sen Amerikaanse regering i de nog steeds sterk ver- :1de democraten, zou iropa opnieuw steeds voor rrassingen plaatsen. Het jidooi voor een nucleaire zriezing en gesprekken t de Sovjet-Unie zonder >rwaarden, zou Europa er- dwingen de eigen defen- -inspanningen sterk te •groten. Wel achten de Na- •functionarissen de kans welk wapenakkoord ook t de Sovjet-Unie voor de nende tijd niet groot. Het 'oei van onveiligheid zal 1 zeker toenemen in Euro- hoewel de Navo-diploma- geloven dat Reagan door harde politieke opstelling Russen niet echt tegen h in het harnas zal jagen. Ondanks de verschillen op t gebeid van staal, zuivel graan tussen de Verenigde iten en de EG, waren ook EG-diplomaten gelukkig :t de republikeinse over ruling. De op de vrije irkt gerichte economie van agan kreeg veel bijval in iden met conservatieve re- ringen, zoals Engeland en ;st-Duiitsland, maar ook Iers in West-Europa. Het rstel van de Amerikaanse inomie, dat inzette tijdens eerste Reagan-periode, eft ook zijn weerslag ge" d op de EG-landen. De ses bestond, dat met name indale's komst en daardoor i grote staatsbemoeienis •t de economie, die locomo f-functie van de Verenigde aten wat betreft het herstel rloren zou gaan. De leeftijd van Reagan ïslotte speelt voor de Euro- anen geen rol. De diploma- verwezen gisternacht ar Churchill, Adenauer en Gaulle die op vergevor- rde leeftijd nog een rol van tekenis in Europa speel- i. HAAG (ANP) - Het Ministerie van Economi se Zaken heeft woens dag bekendgemaakt wel ke openingstijden in de cember in verband met de leestdagen gelden voor «inkels, straathandel, markthandel en handel te water. De openingstijden zijn: woensdag 28 november lot en met vrijdag 30 no vember: tot 21.00 uur; zaterdag 1 december: tot 17.00 uur; maandag 3 en dinsdag 4 december: tot 21.00 uur woensdag 5 december: tot '18.00 uur; woensdag 19 december tot en met vrijdag 21 decem- ibér: tot 21.00 uur; zaterdag 22 december: tot 17.00 uur; maandag 24 december: tot 18.00 uur; donderdag 27 en vrijdag 28 december: tot 18.00 uur; zaterdag 29 december: tot 17,00 uur; maandag 31 december: tot 18.00 uur. Van onze redactie binnenland DEN HAAG - Een meerderheid in de Kamer maakt zich zorgen over de toe komst van de Nederlandse land- en tuinbouw. De Kamerleden Tazelaar (PvdA) en Van der Linden (CDA) vragen zich af welk perspectief de agrarische wereld heeft gezien de falende grondstoffenpo- litiek van de Europese Gemeenschap. Van der Linden maakte zich verder zor gen over een opmerking van landbouw minister Braks dat de landbouw hele maal niet meer mag groeien. Een en an der kwam ter sprake bij de landbouwbe groting in de Tweede Kamer. Elders in de residentie riep ook voor zitter David Luteijn van het jubilerende Koninklijk Nederlands Landbouw Co mité (KNLC) op tot fundamentele bezin ning over de toekomst van land- en tuin bouw. Ir. Luteijn pleitte er zelfs voor net als honderd jaar geleden, toen het KNLC werd opgericht, een Staatscommissie voor de Landbouw in te stellen die een samenhangend beleid voor de toekomst moet ontwerpen. Landbouwminister Braks, op de jubi leumzitting present, verwierp later dit idee. Bezinning is nodig, beaamde Braks, maar een staatscommissie is onnodig. In de Kamer bleef intussen de door di verse WD-Kamerleden de afgelopen dagen aangekondigde aanval op het be leid van minister Braks gisteren uit. WD-Kamerlid Waalkens zei dat er eigenlijk meer geld vrij zou moeten ko men als monetaire compensatie (meer dan het totale bedrag van 120 miljoen, waarvan volgend jaar de helft wordt uitgekeerd). Maar hij besloot met de op merking dat het „zo maar gelaten moet worden". É!lllllllllllllllllllllllllilllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllillllllllllllllllllllll£ Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - Het vertrou wen tussen de fractielei ders van CDA en WD, De Vries en Nijpels, is naar hun zeggen hersteld. Ze hebben hun ruzie bijgelegd. In een gezamenlijke ver klaring lieten De Vries en Nijpels gisteren weten dat ze in een grondig gesprek tot de vaststelling zijn ge komen „dat er misverstan den zijn onstaan die geleid hebben tot wederzijdse ir ritaties." De ruzie tussen De Vries en Nijpels ontstond toen de VVD-fractieleider zijn CDA-collega betichtte van het niet nakomen van af spraken over de arbeids- toeslag in het wetsvoorstel tweeverdieners. Klllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli; Reumapatiënten de dupe Ruim eenderde van hen heeft klachten over de snel heid waarmee hulpverlenende instanties hun aan vraag behandelen. 1|EDE DANK ZIJ de steun van de Amerikaanse jeugd is de 73-ja- ge Ronald Reagan, de oudste president die de Verenigde Staten ooit gehad hebben, met overweldigende meerderheid voor vier aar herkozen. Nu gaan we er helemaal tegenaan, beloofde hij lileren. Dat staat nog te bezien. Bij deze verkiezingen zijn de iacfitsverhoudingen in de Amerikaanse volksvertegenwoordi- jng nauwelijks gewijzigd. Daar hebben de kiezers voorzichtig- «idshalve de Democraten zoveel macht gelaten, dat Reagan niet «gehinderd zijn gang kan gaan. Door hun weerwerk zou voor toen kunnen worden dat Reagan, overmoedig geworden door ijn monsterzege, op hol slaat. Dat is in het verleden nog al eens gebeurd bij presidenten, die eveneens met grote meerdheid ge- izen waren. Vlak vóór de verkiezingen somde de New York Times, een van meest gezaghebbende Amerikaanse kranten, een drietal rede- in op waarom Reagan het niet verdiende om herkozen te wor- «i, Ten eerste omdat het economisch herstel waarop hij zich zo tot voorstaan, ten koste is gegaan van miljoenen werklozen en n immense staatsschuld; omdat zijn binnenlands beleid 'weer- iwekkend' is want de rijken worden rijker maar de armen armer ten derde omdat zijn buitenlands beleid gevaarlijk is: Reagan :ft de nucleairè bewapeningswedloop verder öpgevoérd en hij st niet hoe hij die uiterst kwalijke ontwikkeling weer onder con- Jemoet krijgea;:. i00) t A ,Deze harde verwijten stoelen op feiten. Maar de meerderheid n de Amerikaanse kiezers heeft de objectieve werkelijkheid niet ider ogen willen zien. Die meerderheid van overwegend wer- ijnde mensen heeft zich laten verblinden door Reagans optimis me TV-boodschap dat Amerika weer het machtigste land ter neld is en het Amerikaanse volk onder hem een gouden toe- mst tegemoet gaat. De kansarmen in Amerika weten nu ook ar ze aan toe zijn: de gisteren bevestigde tweedeling van de lenkaanse samenleving maakt van hen tweederangs burgers. HET MANDAAT dat Reagan gekregen heeft, zullen de Rus- in hem nu wel als onderhandelingspartner moeten accepteren, zal niet van harte gaan maar Moskou is realistisch genoeg in te zien dat twee supermogendheden het zich niet kunnen «oorloven om nog eens vier jaar met de rug naar elkaar toe te jjven staan. Toch lijkt er weinig aanleiding te zijn om in de naas- toekomst grote veranderingen te verwachten in de relatie tus- «iWashington en Moskou. Op het gebied van de wapenbeheer- '9 heeft Reagan zich tot nu toe weinig creatief getoond. Maar dat hij toch wat goede ideeën achter de hand zou hebben, S wie moeten die dan in het Kremlin besproken worden? Rus- 'd is op het ogenblik niet in staat een leider naar voren te schui- n wiens positie even duidelijk is als die van Reagan. jBehalve op het gebied van de ontwapening wacht de wereld t met groot ongeduld op nieuwe Amerikaanse initiatieven in 'dden-Amerika en het Midden-Oosten. Als Reagan zich een blij- wde plaats in de geschiedenis hoopt te verwerven, zal hij ook aanzien van deze onrusthaarden een andere lijn moeten gaan dan in de afgelopen vier jaar. Is hij daar mentaal toe in aten geven de aartsconservatieven in zijn aanhang hem daar- 1 de ruimte? '«zijn tweede ambtsperiode zal de president ook op het gebied a het binnenlands beleid moeten oogsten wat hij de eerste vier «gezaaid heeft. In de Amerikaanse samenleving zijn diep ende veranderingen aan de gang. Reagan is het veranderings- jKestot nu toe echter voornamelijk met slogans tegemoet ge- ten, Daarmee redt hij het op de duur niet. Zelfs zijn meest fer- nte aanhangers zullen begrijpen dat Amerika het tweede mil- fnium niet kan binnengaan met een staatsschuld van honder- miljarden dollars. De sanering van de Amerikaanse staatsfi- «ciën is echter een geweldige klus. Zou de beurs daarom zo 9ereageerd hebben op Reagan's overwinning? ZIJN verpletterende nederlaag lijkt Mondale's rol in de Ameri- nse politiek uitgespeeld te zijn. De 56-jarige domineeszoon uit pssota, de enige staat die hem trouw gebleven is, heeft de cratische Partij ondanks de steun van vakbonden, progres- intellectuelen en minderheidsgroeperingen niet uit het dal weten te halen, waarin die partij nu al sinds 1968 ver- Mondale heeft meer inhoud dan Reagan maar in dit TV-tijd- wordt niet naar argumenten geluisterd maar valt de kiezers- Dsttoe aan de kandidaat die zich het best weet te presenteren. Rn de Democraten is hetzelfde verwijt te maken als aan de yalisten en christen-democraten in West-Europa: ze treden problemen tegemoet met oude ideeën. Allemaal maken Zich grote zorgen om de vergaande individualisering van de sterse samenleving maar ze zijn niet bij machte om tegenover achterhaalde, want onbetaalbaar geworden, verzorgingsstaat R nieuw concept te stellen waarin de rechten en plichten van 'ndividu en de grenzen van de staatsbemoeienis eigentijds *s|alte krijgen. Daardoor wordt vrij baan gegeven aan stromin- f die het recht van de sterkste propageren. Daardoor treedt er T verwoestende tweedeling op in de hedendaagse samenle- /Jchteraf gezien had Mondale beter geen vrouw als running- J kunnen nemen. Gerry Ferraro is een intelligente, sympa- pe vrouw. Maar in Amerika leven kennelijk veel meer Archie kers dan de progressieve elite van de Democraten veronder- "®n Ook het succes van het merkwaardige macho-gedrag 'Pagan's tweede man, Bush, wijst in die richting. Jperika heeft gekozen: wat we ook van die keuze mogen den- zullen er ook in de komende vier jaar mee moeten leren' Dat blijkt uit een onderzoek waarbij onder meer patiën tenverenigingen, het kruis werk en de universiteiten van Groningen en Rotterdam be trokken zijn. Het rapport 'Reuma hebben' werd gister aangeboden aan de vaste Ka mercommissie voor de Volks gezondheid. De reumatoloog dr. J.J. Ras- ker, voorzitter van de onder zoekscommissie, zei verschil lende gevallen te kennen van reumapatiënten die jarenlang op een aanpassing hebben moeten wachten en in die tijd een ernstig ongeluk kregen dat door het aangevraagde hulpmiddel voorkomen had kunnen worden. Vooral in grote steden loopt zo'n aan vraag volgens dr. Rasker over immens veel schijven. Zo kreeg een man, die een traplift had aangevraagd, gedurende twee jaar driemaal de voltalli ge beoordelingscommissie van vijftien mensen op bezoek om te kijken of hij de lift wel no dig had. Er zijn on'geveer 100.000 pa tiënten met reumatische arth ritis in ons land. De helft van hen is voor allerlei dagelijkse handelingen afhankelijk van alle mogelijke hulpmiddelen, variërend van stokken om mee te lopen tot aangepaste kranen en toiletten. De extra uitgaven worden lang niet altijd ver goed door ziekenfonds, verze kering of subsidies. De gemid delde reumapatiënt geeft per jaar 1.500 gulden extra uit als gevolg van zijn ziekte. Zulke kosten zijn vaak niet aftrek baar voor de belasting. Veel reumapatiënten zijn ook niet tevreden over de be geleiding van hun huisarts. Bijna eenderde van de onder vraagden vond dat de huisarts weinig belangstelling voor zijn ziekte toonde. Een op de vijf patiënten zei helemaal geen contact met de huisarts te hebben.Volgens dr. Rasker komt dat onder meer omdat de kennis van de meeste huisart sen tekort schiet. Ook wijk verpleegkundigen weten vol gens de onderzoeker te weinig van reuma af. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Staatssecretaris Van Zeil (Economische Zaken) vindt dat de prijsverschillen voor geneesmiddelen tussen Nederland en België „aan de hoge kant" zijn. Momenteel wordt een on derzoek naar de oorzaken van die verschillen uitgevoerd. De bedoeling is dat het onderzoek uitwijst of het mogelijk is het prijsbeleid binnen de Benelux beter op elkaar is af te stem men zijn. Van Zeil zei dat gisteren in de Tweede Kamer. Hij zei ver der geen behoefte te hebben aan het invoeren van een prij- zenbeschikking voor genees middelen. Minister Ne- lie Smit- Kroes, die uit eigen VVD- kring steeds meer kritiek te verduren krijgt en nog deze week door partijge noot Vonhoff openlijk de loyaal en on betrouwbaar is genoemd, opende giste ren een nieuw deel van rijks weg 15 tussen Doetinchem en Varsseveld. Zij deed dat in een oude strijdwagen van Cesar, de Romeinse veldheer van wie de be roemde uit spraak is: „Wilt gij vre de, bereidtu dan voor op oorlog." Sym bolisch mis schien?. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Anders dan voor de zomer hoeft staats secretaris De Graaf (Sociale Zaken) er volgende week niet bang voor te zijn dat zijn 'voordeurdelersplan' opnieuw wordt Belanghebbende groeperin gen hebben de nieuwe bereke ningen van De Graaf gisteren in een rapport fel aangevoch ten. ODA en WD zijn het in grote lijnen eens met het ge wijzigde voorstel van de be windsman, dat hij verleden maand aan de Kamer aan bood. Wel zal De Graaf nog een aantal toezeggingen moe ten doen. Zo wil WD-woordvoerder Linschoten een duidelijker omschrijving van de 'norm', waaraan 'voordeurdelers' moeten voldoen. Hij wil dat met name het begrip zelfstan dige woonruimte wat beter omschreven wordt, bijvoor beeld zoals dat in de huurprij- zenwet is geregeld. Linschoten vindt bovendien dat de fraudegevoeligheid niet uit de wet is gehaald. „Het blijft heel eenvoudig om onder de bepalingen uit te komen", aldus Linschoten. Hij ver wacht dat de operatie dan ook 'geen enkele feitelijke bezuini ging oplevert. De Graaf hoopt 150 miljoen te verdienen aan de maatregel. Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - Minister Schoo zal alsnog de subsidie aan de Na tionale Commissie voorlichting en bewustwording Ontwikke lingssamenwerking (NCO) op het oude peil van 14 miljoen moeten brengen. PvdA, CDA en een aantal kleinere fracties zul len nu definitief haar voorgenomen korting van 2 miljoen on gedaan maken. Dat bleek gister in de Kamer. Een deel van de CDA-fractie, met name de ontwikkelingsspecialisten, is voorstander van meer hulp voor de derde wereld. Maar deze leden hebben de strijd in de fractie verloren. CDA-woordvoerder Aarts, uitge daagd door de PvdA, gaf dat gisteren ronduit toe bij de behan deling van de begroting van minister Schoo (Ontwikkelingssa menwerking). De minister antwoordt vandaag. Voor het CDA is het aan merken van kostgeld van kin deren als mogelijkheid om te korten op bijstandsuitkerin gen nog een teer punt. Maar dat zal niet voldoende zwaar wegen om tegen de maatregel te stemmen. De grootste oppositiepartij, de PvdA, blijft mordicus te gen. Volgens de Landelijke orga nisatie Belangengroepen Huisvesting (LOBH) en het Landelijk Actiecomité Groepshuisvesting (LAG) ge nieten voordeurdelers geen ƒ94,- voordeel ten opzichte van alleenstaanden, maar slechts ƒ40,-. Daarom is een bijstandsverlaging van 150,- te zwaar. Andere conclusies uit het rapport 'Op schaal wonen', dat door een aantal juristen is op gesteld, zijn: Sociale diensten zullen niet in staat zijn te bepalen wie voor een korting op zijn bij standsuitkering in aanmer king komt en wie niet. De korting is in strijd met de bekende derde EG-richtlijn, die een zelfstandig recht op in komen toekent aan iedereen. Van bezuiniging door de wet kan geen sprake zijn, omdat een groot deel van het geld dat door de kortingen wordt ver diend, vloeit weer weg in de vorm van meer huursubsidie. De voorstellen zijn zeer frau degevoelig. Het zal zeer een voudig zijn voor samenwo nenden om zich als 'voordeur delers' te laten registreren. In dat geval kan de niet-verdie- nende partner in ieder geval een bijstandsuitkering krij gen. DEN HAAG (ANP) - Tot voor kort bleek de consument voor al te bezuinigen op de aankoop van duurzame consumptie goederen, maar dit jaar blijkt ook in de sector voedings- en genotmiddelen aanzienlijk minder te worden omgezet. Dat zegt het Economisch Insti tuut voor het Midden- en Kleinbedrijf (EIM) op grond van zijn bedrijfssignalering over het tweede kwartaal van 1984. In de sector voedings- en genotmiddelen vallen de hard ste klappen bij niet-zelfbedie- ningskruideniers, groenteza ken (omzetdaling van tien procent), slijterijen, tabaksza ken met weinig nevenartike len en zuivelwinkels (min ne gen procent) en viszaken (min 8 procent). Opvallend is dat banket- en chocolateriewin kels ten opzichte van het tweede kwartaal 1983 een om zetstijging na prijscorrectie van 12 procent noteren. Vervolg van pagina 1 Hoewel minister Rietkerk na afloop van het overleg ver klaarde dat het „van beide zij den een zaak van geven en ne men is geweest", ziet het er naar uit dat de bonden flink wat van hun eisen hebben in geslikt. Stevige discussie is er geweest over de korting op de sociale uitkeringen. Het had, aldus de centrales, een haar gescheeld of het overleg was hier alsnog op stuk gelopen. Opmerkelijk was dat zowel de ambtenarencentrales als Rietkerk weigerden - ook na lang aandringen - mee te de len hoeveel er preciesop de ambtenaren wordt bezuinigd. Rietkerk moest 1,9 miljard binnen zien te slepen. De cen trales hebben zich van begin af aan sterk tegen deze van bovenaf opgelegde bezuini ging gekeerd. Maar hoewel Rietkerk een veer heeft moe ten laten op de pensioenpre mie en de sociale uitkeringen, zal hij minister Ruding (Fi nanciën) vandaag meedelen dat hij het bedrag nagenoeg binnen heeft. Het bedrag zal voor tenmin ste 500 miljoen komen uit de pot van het pensioenfonds ABP, omdat het Rijk geen AOW-premie voor de ambte naren meer hoeft te betalen. De centrales zelf lijkt de to tale bezuiniging op dit mo ment koud te laten. „We heb ben meer belangstelling voor de koopkracht dan voor de miljarden, die krijgen we toch nooit op zak", luidde het com mentaar van ACOP-woord- voerder Sonneveld. Ook voorzitter Van der Scheur kon de indruk dat de ambtenaren het bezuinigings bedrag slikken niet wegne men. „Je moet van goede huize komen wil je op dit moment de 38-urige werkweek laten schieten. En tegen kortingen op de sociale uitkeringen kun nen we ons niet verzetten, want die gaan ook gelden in het particuliere bedrijfsle- Geen subsidie meer voor Centrumpartij MINISTER Rietkerk van Bin nenlandse Zaken heeft beslo ten de subsidie aan het Weten schappelijk Bureau en het Vormings- en Scholingsinsti tuut van de Centrumpartij per 1 mei 1985 te beëindigen. De bewindsman heeft dit vrijdag per brief aan het hoofdbestuur en de twee betrokken instan ties van de partij laten weten. J/ V? Het botert niet helemaal tussen Den Haag en Groningen. Het gaat om de spreiding van de PTT. Waar komt de P, waar de T en waar die andere T? Eerst werd gezegd dat Gro ningen flink wat kantoren zou krijgen, daarna bleek dat de verhuizing toch te duur zou zijn, hoewel ze de verhuis kaarten naturlijk gratis zou den krijgen. Nu is Groningen de Sluitpost- Te legraaf-Te lefoon. Commis saris Vonhoff van deze provin cie scheldt zijn eigen minister Smit-Kroes de huid vol. Staatssecretaris Scherpenhui- zen komt er iets beter van af. Die naam ligt lekker in de Groningse mond: Scherp- 'nhuiz'n. Woedende telefoontjes tussen Binnenhof en Vonhoff. En de strijd zal escaleren. Het is niet uitgesloten dat de provincie Groningen zich van Nederland zal afscheiden en aansluiting zoekt bij West-Duitsland. Gelukkig zijn Nijpels en de Vries weer vriendjes. Ze gaan ze nu weer met z'n tweeën verdienen. De WD wil nu alle voetangels en klemmen in Nederland ver wijderen, opdat wij nog lang en gelukkig zullen leven. Ze willen weer een vergoeding voor mensen die bommen en mijnen opvissen. Er is ook een beloning voor de gene die Vonhoff in levende lijve naar Den Haag brengt voordat hij ontploft. MERIJN GORINCHEM (ANP) - De po litie van Gorinchem is een on derzoek begonnen naar de verduistering van tienduizen den guldens aan spaargelden van geestelijk gehandicapten in een plaatselijk gezinsver vangend tehuis. Verdachte is het enkele.weken geleden op staande voet ontslagen hoofd van het tehuis, J. van L. (39) uit Vuren. De man heeft tegenover het bestuur van het tehuis bekend. Hij was gemachtigd de spaar gelden van de bewoners te be heren. Het bestuur van het tehuis vond aanvankelijk het ontslag voldoende en verzocht de ge dupeerde ouders en voogden van de ongeveer 25 geestelijk gehandicapten geen ruchtbaar aan de zaak te geven. Eén van hen heeft zich daaraan niet gehouden en is naar de politie gestapt. Kinderbijslag werkloze schoolverlaters STAATSECRETARIS De Graaf van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft het probleem verzacht dat ouders over een heel kwartaal geen kinderbijslag krijgen als hun kind als schoolverlater na korte tijd een baan te hebben gehad weer wordt ontslagen, bij voorbeeld tijdens de proef tijd. Uit een beschikking van de staatssecretaris blijkt dat, als de jongere werkloos wordt gedurende de eerste maand van het kalenderkwartaal, hij op de eerste dag van die maand (de peildatum) al als werkloos wordt aangemerkt. Zijn ouders hebben dan recht op kinderbijslag. (ADVERTENTIE) Geschenken van blijvende waarde f Een fijn en handgeknoopt V oosters tapijtje j reeds vanaf v Bochara Super ca. 30x30 v.a. 29.- Lahore Super ca. 30x30 v.a. 39.- Karachi Super ca. 30x30 v.a. 49.- Bochara Super ca. 40x40 v.a. 55.- Bochara Super ca. 50x30 v.a. 59.- Darjassin poshti ca. 60x40 v.a. 69.- Bochara Super ca. 100x30 v.a. ÏOO.- Lahore Super ca. 50x50 v.a. ÏOO.- Bochara Super ca. 90x45 v.a. 120.- Karachi Super ca. 60x45 v.a. 175.- Karachi Super ca. 60x60 v.a. 245.- Kashmir Super ca. 65x65 v.a. 325.- Beloudj bidkleed ca. 120x80 v.a. 350.- \J3eloudj bidkleed ca. 150x90 v.a. 395.-) eeax exe/uiUt* (eteuUijvie B hoek Ginnekenstraat - van Coothplein - Breda Donderdags koopavond 's Maandags gesloten

de Stem | 1984 | | pagina 3