Revueavond Hosanna Plaatselijk nieuws Hotelschool Zeeland nog niet toegezegd FNV Groot Axel wil in CGA en Axel Promotion SLOPEN EN VERVANGEN DOOR DUIKER 'Gifstoffen België via grondwater grens over9 Kloorianen lopen niet warm voor Club van 111 BINNENSTADS TERNEUZEN - „Is dood maken ook vs me?", vraagt Denny zesde klas van de zense Binnenstadsch z'n onderwijzer Jacq der Veeken. Die vir niet. Volgens hem is lisme alleen het kap ken of beschadigen v gen. Biervliet filippine Sas van Gent Axel Heikant Hulst Clinge Kloosterzande Lamswaarde Sint Jansteen I STAATSSECRETARIS: Amsterdamse aardappel makelaardij DONDERDAG 8 NOVEMBER 1984 BI BT1M VAN ZEELAND nONDERDAG 8 NOVEf Nieuw ziekenhuis Goes wordt 'klavertje vier HULST - De toegangsbrug naar het natuurge bied Groot Eiland bij Hulst moet worden ge sloopt en vervangen door een degelijker con structie. Het is niet meer vertrouwd om nog zwaar verkeer over de brug te sturen. Stuurgroep Werkloosheid Axel en Sas Cursus voor bestuurders verenigingen in Hulst Bromfietsster breekt been Wandelsport wijkt voor voetbalmatch Handtekeningen natuurgenezer Handwerkshow: Vogelwaarde Th. van Broek kampioen bij De Knorhanen Gisteren maakten de leerl Mee iets Van een onzer verslagg Op de Binnenstadscho< deze week een actie teg dalisme gehouden. Het is anti-vandalisme-spel, ht de grote project van de telijke werkgroep Bes Vandalisme. In de ac staat de school in het st trum iedere dag in het te de aanpak van de verniel Plaatselijk nieuws Kinderpostzegels - Voor het eerst bestaat ook in het Bier- vlietse postkantoor gelegen heid om kinderpostzegels en Kerst- en Nieuwjaarskaarten kopen. Ook zgn. Sint-Nico- laaslabels kan men daar aan schaffen. De dames van het Plaatselijk comité houden zit- ™g op 14, 15 en 16 november van 10 tot 12 uur. Op 16 no vember kan men ook 's mid dags van 15.30 tot 17.30 uur te recht. Kaarting - In restaurant De Jwaan in Philippine is zater dag en zondag vanaf 15.00 uur den seriekaarting. De op brengst komt ten goede aan het uniformenfonds van St- Cecilia. Kinderpostzegels - Mevrouw "usarduijn, echtgenote van de hhrgemeester, koopt 14 no- ember tussen negen uur en Juf tien de eerste kinderpost- l gels bij een speciale stand in h' Sasse postkantoor. Het Plaatselijke comité Kinder- wstzegels houdt zijn verkoop- *le van 14 tot en met 16 no- In het Liesbos in veda hebben drie jonge «nnen dinsdagavond laat rij?, Zeeuwse man mishan- elci en beroofd. Dni' De Bredase ™iitie neemt aan dat de da- dachten met een homo- *ueel van doen te hebben. De kfia 11 StaPte °P een Par" eetplaats uit zijn auto om te wan urineren. Commissie - De commissie voor Sociale Zaken vergadert vrijdag 16 november vanaf 15.00 uur in het stadhuis. De begroting voor 1985 van de dienst Sociale Zaken staat op het programma. Daarnaast worden subsidieverzoeken van instellingen, actief op het terrein van de maatschappe lijke dienstverlening behan deld. Tot slot wordt gediscus sieerd over het rapport 'Mini ma zonder marge'. Conditietraining - De condi tietraining van zondag 11 no vember gaat niet door in ver band met de Heidecross die dan wordt gelopen. De trai ning wordt weer hervat op zondag 18 november om 10 uur, met samenkomst aan het postkantoor te Heikant. Be langstellenden kunnen contact opnemen met J. Thuy, tel. 01140-15819. Bejaardenschieting - Vandaag wordt een bejaardenschieting gehouden in 't Heike. Aanvang 13.30 uur. Inschrijven vanaf 13 uur. Postzegelbeurs - Postzegel- beurs Het Land van Hulst houdt zondag in Den Dullaert een postzegel- en munten- beurs. Naast de verschillende munten- en postzegelhandela ren, zal ook de Nieuwtjes- dienst van de vereniging aan wezig zijn met de nieuwste uitgiften. Verkrijgbaar zal ook zijn de envelop van de Dag van de Postzegel, welke op 10 oktober in ons land werd ge vierd. Voor het overige is er weer een gratis en een kwartjesloterij, waarbij de prijs ditmaal zal bestaan uit een serie Nederlandse postze gels. Tevens is er een veiling van diverse mooie kavels met postzegels. Alleenstaanden - De soos Kontakt voor alleenstaanden houdt zaterdag een bijeen komst in Den Dullaert. De muziek wordt verzorgd door The Williams. Als vanouds is er ook weer bingo en een ver loting. Alle alleenstaanden zijn welkom. Aanvang 20 uur. Bingo - In zaal De Troubadour wordt zaterdag een bingo avond gehouden ten bate van de rollendriedaagse. Aanvang 20.00 uur. Prijskaarting - In café De Landbouw werd een prijs kaarting gehouden waaraan door 41 kaarters werd deelge nomen. Uitslag: 1. Jozef de Burger, 2. Alb. Ruyloft, 3. Jo zef de Letter, 4. Willy de Block, 5. Kees de Rijcke, 6. Ivon Brac- ke. Oliebollen - De Carnavals stichting De Kriekeputters houden zaterdag een oliebol lenactie. In de morgenuren wordt begonnen met het bak ken van de lekkernij. Vanaf elf uur wordt het een heen en weer-gerij om de oliebollen op de bestemde plaatsen af te le veren. Huis-aan-huis zijn in het dorp bestelformulieren verspreid, die bij inlevering op het juiste tijdstip worden uit gevoerd. De prijs is erg laag gehouden. Kloortje - De showgirls van majorettenpeloton Kloortje zullen op het elfde-van-de- elfde-bal in zaal Van Leuven zaterdagavond, enkele shows op de planken brengen. Op speciaal daarvoor uitgezochte muziek is onder leiding van instructrice Annelies Maas een aantal shows ingestu deerd, zowel carnavalesk als aantrekkelijk door twirltech- nieken. De showgirls willen i echt goed voor de dag komen: ze hebben voor deze gelegen heid zelfs hun uniformen ver nieuwd. Prinsenbal - De Stichting Car naval der Lamsoren houdt vrijdag het jaarlijkse prinsen bal. De prins, hofdames, raad van elf en politiemannen zul len evenals voorgaande jaren op originele wijze aan de car- navalslustige dorpelingen worden gepresenteerd. Het evenement vindt plaats in De Luifel en begint om 20.30 uur. De muziek wordt verzorgd door het orkest Amber en de Boerenkapel der Lamsoren onder leiding van Th. Kindt. Oud papier - De voetbalclub Steen haalt zaterdag weer oud papier op. De inwoners wordt verzocht het papier zoveel mo gelijk gebundeld vanaf half negen op de stoep te zetten. Hartinformatie - Donderdag 15 november houden de EHBO en de NKV-vrouwen een voor lichtingsavond, verzorgd door de Hartstichting. Voor de pau ze geeft de heer Brugman van de Hartstichting uitleg over deze organisatie, gevolgd door de film 'Een uur is te lang'. Na de pauze krijgt een arts het woord, waarna nog een film wordt vertoond: 'Uw gewicht in de weegschaal'. De infor matie-avond begint om 19.30 uur in De Warande. De toe gang is gratis. Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - De provincie Zeeland maakt een goeie kans binnen haar grenzen een middelbare horeca- school te krijgen. Dat blijkt uit antwoorden van staatssecretaris Ginjaar-Maas (Onderwijs) op vragen van het PvdA-Kamerlid Konings. Konings had uit krantebe- hoeven zij op rijksbijdragen richten begrepen dat Ginjaar de stichting van middelbare horeca-scholen in Middelburg en Twente door plaatsing op het plan van scholen '86 '88 al had toegezegd, maar dat blijkt onjuist. Alleen als uit nader overleg met werkgevers en werkne mers in de betrokken bedrijfs tak duidelijk wordt dat aan meer horecascholen behoefte is, wil de staatssecretaris aan stichting meewerken en ko men Middelburg en Twente als eersten in aanmerking. Overigens kunnen schoolbe sturen zelf overgaan tot stich ting van een middelbare hore- ca-school, maar in zo'n geval niet te rekenen. Overigens is dat in Middelburg en Ensche de niet aan de orde, omdat bei de schoolbesturen al een plaatsje op het volgende plan van scholen hebben aange vraagd. Ginjaar-Maas zegt van plan te zijn in september '85 over deze aanvragen een beslissing te nemen. AMSTERDAM (ANP) - De helft van de aandelen Van Zanten Van Westen BV, makelaardij op de Amster damse aardappeltermijn- markt, is in handen gekomen van Muirpace Ltd, een toon aangevende makelaardij in de termijnhandel in landbouw- pro lukten in Londen. Van een onzer verslaggevers ANTWERPEN/HUIJBER- GEN - Volgens de Belgisch- Nederlandse milieuverenigta! Benegora Is er kans dat gif"!' stoffen vanaf de vuilnisbelt Hoge Maey tussen Stabroek en Antwerpen via het grondwa ter naar Nederland doorsljpe- Benegora heeft namelijk een nog geheim ambtelijk Bel gisch rapport ontdekt, waan" staat dat vijf jaar geleden va» de stort een dikke kleilaag's weggegraven. Die was nod! voor de aanleg van het Del- waidedok. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Carnavalminnend Kloosterzande lwjjj nog niet warm voor de zogeheten Club van 111. Sinds de opd'' ting van deze 'supportersclub' der Kloorianen, tijdens de af!" pen Bamisfeesten, heeft men nog maar 13 leden kunnen noteK De Kloorianen hopen echter zaterdag tijdens het elfde-vair de-elfde-bal nog flink wat carnavalsvierders aan het stand toe te voegen. Het is de bedoeling dat uiteindelijk Klooriaansupporters lid worden van deze club. De contribu kan variëren van 11,11 gulden per kwartaal tot 111 gulden P6 jaar. De leden van de club genieten heel wat voordeeltjes. Ze w" den persoonlijk op de hoogte gehouden van carnavalsactiviw ten, krijgen korting op entreegelden en jaarlijks een feestavo samen met de leden van de carnavalsstichting. Ondanks de n> al te voorspoedige start? verwacht de carnavalsstichting dat n toch best zal lukken 111 clubleden bij elkaar te krijgen. Van een onzer verslaggevers AXEL - Het bestuur van de FNV Groot Axel wil vertegenwoordiging van de FNV in Axel Promotion en Cultureel Contact Axel. Dit blijkt uit het werk plan voor 1985 van de bond. In dat jaar wil de afdeling Groot Axel namelijk extra aandacht beste den aan sociaal-culturele en sociaal- economische activiteiten. In dat kader is vertegenwoordiging in beide orga nen een voordeel. Het werkplan wordt donderdag 15 november aan de leden voorgelegd. Ter discussie komt dan ook de bushalte aan de Singelweg in Axel. De Hout en Bouwbond maakt zich zorgen over de verkeersgevaarlij ke situatie daar. Als de bus daar stopt, wordt het zicht voor het doorgaande verkeer grotendeels belemmerd. Het bestuur bestudeert momenteel de mogelijkheid van een alternatieve halte. Geopperd is al de halte te ver plaatsen naar de Stationsstraat, maar dat is volgens voorzitter J. Vink niet haalbaar. „De Stationsstraat is een van de drukste invalswegen van Axel". In het werkplan staat verder te lezen dat de FNV de onderlinge contacten tussen de leden wil gaan stimuleren. Daartoe wordt minimaal twee keer per jaar een ledenvergadering bijeenge roepen. Voorts wordt het doen en laten van de regionale woningbouwvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen nauwlettend in het oog gehouden. Onderzoek zal ge daan worden naar de mate van onder houd van niet te renoveren woningen. Ook zal de verhouding tussen de ver eniging en de huurders gevolgd wor den. Onlangs nog rezen er problemen voor huurders bij het renovatieproject in de componistenbuurt. Mede door toedoen van de FNV kregen de huur ders 2000 gulden toegezegd aan herin richtingskosten. Dit bedrag zou aan vankelijk niet worden uitgekeerd. „Ac ties voor vergoeding van herinrich tingskosten bij renovatie zullen zo no dig worden voortgezet. Dit ook bij groot onderhoud", belooft het bestuur de achterban. De ledenvergadering van de FNV Groot Axel wordt gehouden in Het Kaaike te Zuiddorpe. Aanvang 19.0C uur. Brug Groot Eiland gevaar voor verkeer T22 PAGINA ZEELAND 2 utRNECZEN - Ondanks ex- m maatregelen negeren Ter- Viizense scholieren nog steeds "Issaal het oversteekverbod Tbij de Kraagbrug. Daarbij "lan zij zelfs zover de aange- !»chte prikkeldraadversper- Ie door te knippen. de borden ter plaatse het ontgelden. Voor de pirneuzense gemeentepolitie aanleiding geweest da te gaan controleren. Van onze correspondent Van een onzer verslaggevers GOES - Het nieuwe streek ziekenhuis, dat momenteel door de IBC aan de 's Gra- venpolderseweg in Goes wordt gebouwd (bouwsom 27,5 miljoen exclusief BTW), krijgt de vorm van een 'klavertje vier'. Kruisheer Hallinks Arends Architecten/advi seurs BV uit Rotterdam heeft een complex ontwor pen, waarvan het centrale gedeelte vijf bouwlagen telt en de vier 'klaverblaadjes' vier bouwlagen hoog wor den. Bijzonder in het project is de VIBO-kelder (Voorzie ning In Bijzondere Omstan digheden), die speciaal wordt geconstrueerd voor gebruik in oorlogssituaties. Op de kelderverdieping be vinden zich tevens de tech nische ruimten en de keu kens. Op de begane grond vindt men straks de kinder- en verlosafdeling, het isotopen- lab, het mortuarium, de ka pel, spreekkamers en de af deling chirurgie. Op de eer- »s3l0 -■ S3E TPSÖfs* Drumfanfare Hosanna tijdens een van de laatste repetities voor de revueavond. - FOTO DE STEM COR J. DE BOER Van een onzer verslaggevers Het dagelijks bestuur van het Waterschap Hulster Ambacht heeft de algemene vergadering gevraagd voor het karwei 85.000 gulden beschikbaar te stellen. De slechte staat van de brug kwam aan het licht toen eind juli een vrachtwagen met een wiel door het brugdek zakte. Inspectie ter plaatse wees uit dat het zuidelijke landhoofd door de steeds zwaarder wor dende verkeerslast onderuit is geschoven. Hierdoor zijn twee langsliggers meegezakt en is het brugdekgedeelte vrij ko men te liggen. Daardoor kan het brugdek geen zwaar ver keer meer torsen en ontstond ook het ongeluk met de vrachtwagen. Meteen daarna zijn welis waar draglineschotten neer gelegd om de asdruk van het verkeer meer te verdelen, maar dat is geen afdoende op lossing. Reparatie van de be staande brug is volgens het dagelijks bestuur onbegonnen werk, omdat het onheil eigen lijk te wijten is aan een te lichte fundering. Verzwaring van die fundering zou inhou den dat de gehele brug ge sloopt moet worden. Gelet op het feit dat er ter plaatse water moet worden af gevoerd van een ongeveer 23 hectare groot gebied, denkt het dagelijks bestuur dat een uit twee kokers bestaande duiker de meest voor de hand liggende oplossing is. De brug- perikelen komen ter sprake tijdens de algemene vergade ring van het Waterschap op dinsdag 20 november vanaf 14 uur in Den Dullaert te Hulst. De hoofdingelanden buigen zich dan ook over de begroting voor 1985. Van een onzer verslaggevers AXEL/SAS VAN GENT - De stuurgroep Werkloosheid van de gemeenten Axel en Sas van Gent komt donderdag 15 no vember bijeen in het stads kantoor in Sas van Gent. Aan de orde komt de begroting van het Project Mensen zonder Werk voor 1985. De projectlei der brengt verslag uit van het lopende jaar. De vergadering begint om 14.00 uur. Van een onzer verslaggevers HULST - Woensdag 21 no vember gaat in Hulst een cur sus sportbestuurskader van start. De cursus is bestemd voor iedereen die direct of indirect te maken heeft met het bestu ren van een (sport)vereniging of organisatie. Het doel van de cursus is om bij de deelnemers het inzicht te bevorderen in het besturen van een vereniging, alsmede een betere houding een vaar digheid te verwerven. Actuele zaken op het terrein van de sport komen aan de orde en onderwerpen over de struc tuur van de sportvereniging, voorzitter, secretaris, pen ningmeester, algemene leden vergadering, sponsoring en de dergelijke. Het gaat om 6 of 8 lessen van 2 uur. De avonden wor den in overleg met de deelne mers vastgesteld. Mensen uit alle takken van sport kunnen er aan meedoen. De cursus kost 30 gulden en de organisa tie is in handen van het Pro vinciaal Centrum voor Sport- opleidingen van de Zeeuwse Sportraad, in samenwerking met de Nederlandse Katholie ke Sportfederatie. Voor aan melding (vooraf verplicht) en informatie kan men terecht bij de Zeeuwse Sportraad (01180- 33024) of bij het bureau welzijn (sportzaken) van de eigen ge meente. Van onze correspondent LAMSWAARDE - Op de krui sing Hoefkensdijk/Abele- dreefje te Lamswaarde kwam de 17-jarige bromfietsster J. de W. uit Lamswaarde gister morgen om kwart voor twaalf in aanrijding met een perso nenauto, bestuurd door J. W. uit Ossenisse. Het meisje kwam ten val en liep een open beenbreuk en een vleeswond op. Zij werd naar het St. Liduinazieken- huis in Hulst overgebracht. De materiële schade was gering. De W. reed over het Abele- dreefje richting Hoefkensdijk. Op de kruising nam zij de bin- nenbocht en botste op de per sonenauto, die uit tegenover- geselde richting kwam. Van een onzer verslaggevers HULST - De ledenvergade ring van de Wandelsportvere niging Groot Hulst wordt ge houden op vrijdag 16 novem ber in bar De Smidse om 20.15 uur. Eerst zou de bijeenkomst op 14 november worden belegd, maar het bestuur is tijdig tot de ontdekking gekomen dat dan het Nederlands elftal te gen Oostenrijk speelt. Het zeskoppige bestuur, dat een tijdelijk karakter had, treedt tijdens de vergadering af en stelt zich, op P. Evers na, herkiesbaar. Voorgesteld wordt om het bestuur uit te breiden tot zeven leden. Kan didaat-voorzitter is R. Nafa, destijds ook oprichter van de wandelclub. Voorgesteld wordt ook om de contributie voor 1985 te be palen op 20 gulden per persoon voor de eerste twee leden uit een gezin. De overige gezinsle den betalen een tientje. HULST - In het verslag van de rechtszaak tegen natuurge nezer De Pauw uit Koewacht is gisteren gemeld dat de door sympathisanten verzamelde handtekeningen niet aan de kantonrechter waren aange boden. Dat is echter wél ge beurd, na afloop van de zit ting. Het ging om meer dan 500 handtekeningen van mensen die vinden dat De Pauw ten onrechte voor het gerecht is gesleept. Van een onzer verslaggevers VOGELWAARDE - Het wel- farewerk van de Zonnebloem Vogelwaarde houdt zondag, een tentoonstelling en verkoop! van allerlei hand werkstukje) die de dames dit jaar hebben vervaardigd. Het is voor de tweede keeri dat dit evenement plaats1 vindt. Alle belangstellenden j zijn welkom in het Dorpscen trum van 13 tot 18 uur. Te be zichtigen is een keur van arti kelen, zoals kleedjes, truien, lopers en gehaakte tafelkle den, de specialiteit van de Vo- gelwaardese Zonnebloemda mes. De opbrengst komt deels ten goede aan de handwerk- club, deels aan de overige acti viteiten van de Zonnebloem. Om de inwendige mens te versterken, worden wafels ge bakken. De goklustigen kun nen een kansje wagen bij het rad van avontuur. Van een onzer verslaggevers HEIKANT - Theofiel van Broek uit Clinge is de nieuwe kampioen van de zeehengel- club De Knorhanen uit Hei kant. Na 9 wedstrijden scoorde Van Broek in totaal 3330 pun ten en veroverde een fikse voorsprong op nummer twee in het algemeen klassement I Morcus uit Kloosterzande (2605 pnt). Derde eindigde Fr. Braem uit Heikant, vierde Jr. van Broek uit Clinge en vijfde E Morcus uit Kloosterzande. Kampioen bij de jeugd werd Jean-Paul van de Velde uit Terneuzen en bij de dames wist mevrouw A. van Over loop uit Heikant dit seizoen de meeste vissen te verschalken. Deze perspectieftekening vier-structuur' van het niei ste verdieping komen de in terne afdelingen, een labo ratorium en onderzoekafde- lingen. De tweede bouwlaag wordt gereserveerd voor in tensive care, standaardafde- toont duidelijk de 'klaver- we Goese streekziekenhuis. lingen en een operatie-afde ling. De overige ruimten ko men ter beschikking van al gemene diensten of worden als patiëntenruimten inge richt. steeds geen geschikte ruimte gevonden. We zijn momen teel in onderhandeling met de gemeente Axel, maar het probleem is dat een goede oefenruimte al gauw te duur is", aldus een van de fanfa releden. Er wordt momen teel gerepeteerd in klasloka len van de Warande en de Technische School. Voor de revue is Hosanna uitgewe ken naar De Halle. De show en revueavond begint zater dag om 19.30 uur. De entree bedraagt vijf gulden. onzer verslaggevers ZATERDAG IN DE HALLE AXEL - De drumfanfare Hosanna uit Axel legt mo- -m planken wordt gebracht. Vanaf begin dit jaar wordt er al druk gerepe teerd. De ruim zestig leden komen minstens een keer per week bij elkaar. Tijdens de show kan de Axelse be volking ook kennismaken met Axelerando, een groepje muzikanten binnen de drumfanfare, die meer moeite hebben met het leren van muziekstukken dan an deren. Hosanna heeft die groep gevormd om ook min der begaafde mensen mu ziek te laten maken. „Er is veel animo voor. De groep groeit nog steeds". Hosanna sukkelt overi gens nog steeds met oefen ruimte. „We hebben nog De show bestaat uit een avondvullend programma waarin sketches, solo-optre dens en voordracht] es aan elkaar worden geregen door leden van de muziekvereni ging.

de Stem | 1984 | | pagina 14