BREN-CARRIER ZOU DUITS VOERTUIG ZIJN Canadese militairen volgen 6marsroute9 Minder passagiers, maar meer auto's over Westerschelde Antiekbeurs van internationaal niveau in Brugge Kamer: Wél strengere veiligheidseisen Cursussen ZIYK in Sluis en Aardenburg GINA ZEELAND 3 politierapport yc\,. Handtekeningen actie voor gezin Yilmaz DINSDAG 6 NOVEMBER 1984 CIJFERS STOOMBOOT DIENSTEN: A. Ballegeer 40 jaar bij Van Hoorickx GS vragen tolerantie onderwijs project Plannen voor dartclub in IJzendijke MBBnM VANZEELAND markten 'Racewedstrij d' waarschijnlijk oorzaak van ongeluk A 58 DOOR WEST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN EEDE - Er zijn twijfels ontstaan over de her komst van de bren-carrier, het geallieerde voertuig uit de Tweede Wereldoorlog, dat vo rige week in Eede is onthuld als monument ter ere van de Canadese bevrijders. Gesleuteld Peter Haverbeke in de Ossewei Plaatselijk nieuws Aardenburg Breskens IJzendijke VAN GENT - Zondag nd omstreeks 23.00 k brand uit in de woonwa- van de familie L., op het nwagenkamp te Sas van t. Door de brand en de werkzaamheden door de ndweer van Sas van Gent kte vrijwel de gehele in. el onbruikbaar. De ver- elijke oorzaak van dè nd moet gezocht worden in rverhitting van de schoor. L S VAN GENT - In het kend is ingebroken in een "s aan de Mercuriusstraat twee daar geparkeerd ande bibliobussen van de hting Federale Provinciale liotheek werd een bedrag 300 gulden gestolen. Men s binnen gekomen door het ceren van een deur. VAN GENT - Zondag, ht is ingebroken in de anderenhal te Sas van nt. Men was binnen ge- ngen via een raam. Ver- st worden een aantal pakjes aretten en andere rookarti- en. RNEUZEN - In het week- d is ingebroken in het ge- uw van de centrale stichting ~r Sociaal en Cultureel rk aan de Nieuwstraat in rneuzen. Men had zich toe- ng verschaft door het bre- n van een ruit aan de ach- zijde van het gebouw. Het nd werd helemaal door- ht, maar de buit bedroeg "hts een rekenmachine en at kleingeld. RNEUZEN - Automobilist M. uit Terneuzen werd zon- gavond gewond toen hij met 'n personenauto op de pro- cialeweg Hoek Terhole bij de Kraagbrug in een oot terecht kwam. M. ver aarde tegenover de politie iri n bocht van de weg door een genligger te zijn verblind, aardoor hij eerst in de behn n de rechterzijde van de eg terecht kwam. Toen hij 't wilde corrigeren, schoot hij et zijn voertuig naar de an- re kant. Zijn auto werd aar beschadigd. ISSINGEN - De bejaarde evrouw W. N. de N. uit Vlis- ingen was vorige week naar n bank in Souburg geweest m 3000 gulden op te nemen ij had 2900 gulden iri een apje verstopt en 100 gulden part in haar tas. Later bleek at het mapje met de 2900 gul- en zoek was. De andere dag g het mapje leeg bij haar in egang. o ISSINGEN - Uit de pereo- enauto van N. J. B., die ge- arkeerd stond op de Hogen- orpweg te Vlissingen, werd ~n radio-cassetterecorder ge- tolen. LISSINGEN - Zondagavond erd uit de personenauto van M. van W., die geparkeerd tond in de Irenestraat te Sou- urg, een linnen tas gestolen, n de tas zaten onder andere ~n rijbewijs, een bankpas, urocheques, 20 gulden en nog "at kleine spullen. Een der rtieren was blijkbaar niet oed afgesloten. ATERLANDKERKJE aandagavond werd op de hilipsweg omstreeks zes uur de bromfietsster M. C. uit IJ- zendijke verblind door een automobilist. Zij kwam daar op met een andere bromfiet ster, R. C. uit Oostburg, in aanraking. C. kwam in de berm terecht en vervolgens in de sloot. De schade bleef.Jïe- perkt tot hét materiaal. In Sas en Sluiskil Van onze correspondent SAS VAN GENT - Tweehon derdvijftig mensen uit Sluiskil en Sas van Gent hebben hei afgelopen weekend door nel zetten van een handtekening solidariteit betuigd met he Middelburgse gezin ïilma^ Het initiatief van de blik- sem-handtekeningenactie ging uit van de Vrijwillig®^ Werkgroep Anderstalige Me delanders (VWAM) uit b®s van Gent Handtekeningenlij sten gen zaterdag en zondag bo SKW en de RK Kerk in =a= van Gent en de Nederlandse Hervormde Kerk te SlinskU- De handtekeningen met beg leidende tekst, waarin dertekenaars hun ver°n!5j. ting uitspreken over het Mi delburgse politie-optrederi aanzien van het Turkse ge en protesteren tegen n eventuele uitwijzing, zün ,e middels opgestuurd naar staatssecretaris van ju?® mevrouw Korte-Van He1" Al eerder zond de werkêLse. een telegram naar de staats cretaris en de Middelburg^ politie, waarin eveneens ong noegen over de gang vj^ïmaZ ken rond het gezin Vu111 werd uitgesproken. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De veerdiensten van de Provinciale Stoomboot Diensten (PSD) hebben op de trajecten Kruiningen-Perkpolder en Vlissingen-Breskens de eerste negen maanden van dit jaar een toenemend jantal auto's overgezet, namelijk 2.689.372. Dat zijn er 8.182 meer dan in dezelfde periode van het vorig jaar. Wel werden er minder passagiers overgezet, 6.534.564, dat zijn er 214.023 minder dan vorig jaar. Het veer Vlissingen-Bres- jjens ondervindt veel hinder 'van de werkzaamheden aan de aanleginrichtingen, die al enkele maanden aan de gang 'zjjn. Daardoor ontstaan er grote vertragingen en loopt liet vervoersaanbod sterk te rug. Het aantal vervoerde passa giers op het traject Vlissingen- Breskens liep in september, ten opzichte van september vorig jaar, dan ook terug met 24.265 tot 699.791. Het aantal vervoerde auto's liep terug met 14.314 tot 299.119. In de maand september moesten 21.748 auto's een of meerdere vaartochten over blijven staan voor ze naar de andere kant overgezet konden worden. HEILLE - Zaterdag werd het telt herdacht dat Aimé Balie- geer uit Heille 40 jaar als tim merman verbonden is aan het plaatselijke aannemingsbe drijf Van Hoorickx Zoon. Ier gelegenheid hiervan kreeg de 56-jarige Ballegeer een gouden speld met diamant aangeboden door het Neder lands Verbond van Onderne mers in het Bouwvak (NVOB). Dat gebeurde tijdens de «jaarlijse feestavond van het personeel van Van Hoorickx. Omdat Ballegeer ook sinds jaar en dag actief is in het Aardenburgse verenigingsle ven, kwamen ook van deze zij - de veel gelukwensen binnen. Tevens sprak burgemeester W. Lockef eer de jubilaris lo vend toe. De Koninklijke Aarden burgse Fanfare bracht de heer Ballegeer een uitgebreide se renade, waarna ook het be stuur van de carnavalsstich ting De Nachtuuln zijn op wachting kwam maken. Prins Enrico I bood, mede namens het handbooggilde St. Sebas- tiaan en de luchtbuksschutters van Missers de jubilaris een oorkonde aan. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De Zeeuwse staten beslissen dinsdag 13 no vember opnieuw over subsi diëring van het onderwijspro- ject Tweede Wereldoorlog'. Gedeputeerde Staten hebben "e staten voorgesteld alsnog «koord te gaan. Dit na over weging van de bezwaren die fracties van CDA, SGP en W/GPV tegen de inhoud v#n een tweetal theatervoor stellingen in het project had- ten aangevoerd. De meerderheid van Gede puteerde Staten wil over de inhoud van de theatervoor stellingen geen oordeel uit spreken. De twee CDA-gede- Puteerden nemen nadrukke- 'Pk afstand van het theater stuk 'Drie dagen Jan', dat zich de ogen van de confessione- tn richt tegen het instituut 'ande kerk. Of dit inhoudt dat de CDA- «deputeerden volgende week *g®n zullen stemmen, is nog wet duidelijk. GS: „De vraag we aan de orde komt luidt: is Jet mogelijk de tolerantie zo er te voeren dat men een an- er in elk geval de keuze laat Jet stuk te gaan zien?". Die jeuze kan pas gemaakt wor sen als de provincie bereid is jen bijdrage te verlenen van "000 gulden. Het college tekent daarbij 'en dat het niet de illusie heeft 'kaar op grond van zakelijke Jn aan de inhoud van het stuk "tleende argumenten te kun- 91 overtuigen. Tenslotte Preekt men er treurnis over dat de opname van het ge haakte stuk aanleiding is tot prdeeldheid, in een zaak die 'Benlijk geen verdeeldheid 8ri dulden. Van onze correspondent IJZENDIJKE - De demon stratie, die zaterdag in café 't Hofje te IJzendijke werd ge houden door de Nederlandse Dartbond, is geslaagd. De belangstelling was goed en er zijn plannen om over te gaan tot de oprichting van een dartclub. Deze vereniging kan trouwens gelijk aan de start, want het genoemde café be schikt over twee officiële dart- banen. Zaterdag meldden zich al een twintigtal belangstel lenden. Aanmeldingen voor de op te richten vereniging kun nen geschieden bij Petra de Boevere (01176-2106). T20 PAGINA ZEELAND 4 Deze bren-carrier, vorige week als oorlogsmonument voor de Canadezen in Eede onthuld, zou van Duitse herkomst zijn. Van een onzer verslaggevers BRUGGE - In het middel eeuwse Brugge, de bakermat van een heel stuk Europese kunstgeschiedenis, is men er in geslaagd een selektie bin nen- en buitenlandse topanti- quairs bijeen te brengen in wat één van de belangrijkste internationale antiekbeurzen belooft te worden. Hiermee haakt men op een stijlvolle manier In op dê roemrijke tentoonstellingstra ditie van oude kunst te Brug ge. Dit antiekfestijn, van za terdag 10 tot zondag 18 novem ber, vindt een onderkomen in de onlangs prachtig gerestau reerde stadshallezalen. Daar men kost wat kost de kwaliteit en de verscheidenheid bena drukt wil zien, werd gekozen voor een nieuwe aanpak. Niet één bepaalde antiekvereniging organiseert, maar een volledig neutrale inrichter gesteund door een beurscomité van an tiekexperts en een klinkend beschermcomité, met o.a. vice- eerste minister W. De Clercq, ministers K. Poma en D. Coens. De hoofdconservator van de stedelijke musea van Brugge, de heer Dr. Valentin Vermeersch, schreef een pas send voorwoord in de fraai geïllustreerde plooifolder. De internationale Antiek beurs Brugge in de stadshalle zalen onder het Belfort op de Markt te Brugge, is geopend van zaterdag 10 tot en met zondag 18 november en is da gelijks toegankelijk van 14.00 tot 21.00 uur. Op zaterdag en zondag van 11.00 tot 20.00 uur. foto de stem cor j. de boer Twijfels rond monument voor Canadezen in Eede Op het gemeentehuis van Aardenburg serveerde de bode de Canadese militairen een drankje. - foto de stem/ corj.de boer AMSTERDAM - Aardappelter- mij nmarkt - In Bintje 35-50mm werden 10 contracten verhandeld voor levering april tegen 16,30 tot 16,00 per 100 kg. De stemming was kalm. In Bintje 50mm werden 17 contracten verhandeld voor leve ring november bij een prijs van 18,00 tot 17,00 per 100 kg, voor le vering april 619 contracten tegen 17,50 tot ƒ16,70 alsmede 64 con tracten voor levering mei tegen 17,80 tot 16,90. De stemming was flauw. ROTTERDAM - Aardappelbeurs - Consumptie-aardappelen, los ver laden af bedrijf, in gulden per 100 kg, exclusief btw: klei-aardap- pelen, bintje 35-50mm 16,00-17,00, bintje 50mm opw. 18,00-18,50 ook voor frites, bintje 35/55mm 17,00- 17,50, eigenheimer 35mm opwaarts in zakken 44,00-47,00, zand-aardap- pelen, bintje 35/50mm 13,00-15,00, bintje 50mm opwaarts 16,50-17,50; exportaardappelen bintje 45mm opwaarts in zakken 19,00; aardap- peluitval geschikt voor industrie 10,00-12,00 en voeraardappelen 7,00-9,00. De stemming was flauw. Van een onzer verslaggevers ROOSENDAAL - Voor A.B. uit Vlissingen is de thuisreis naar zijn woonplaats zondag avond rampzalig verlopen. Hij reed omstreeks acht uur met zijn rode Ford Fiesta over de Rijksweg A 58 nabij Bos- schenhoofd, toen hij met grote vaart werd ingehaald door een BMW. Vlak erna werd de man van achteren aangereden door een andere wagen. Zijn eigen auto raakte in de slip en eindigde tegen een vangrail. De aanrij der was toen allang uit het zicht verdwenen. B. bleef met de brokken zitten: zijn auto is nagenoeg total-loss. De politie heeft het vermoe den dat de BMW en de onbe kende auto een wedstrijdje hebben gehouden en dat het daarbij tot een aanrijding met B. is gekomen. Getuigen, die het ongeluk hebben gezien worden verzocht contact op te nemen met het politiebureau in Oudenbosch: tel. 01652-2055. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG/ADEGEM - Veertig Canadese militai ren, momenteel gelegerd op de luchtmachtbasis in Lahr (W-Dld.), volgden gisteren per bus de route die de Ca nadese bevrijders veertig jaar geleden aflegden in West-Vlaanderen (B) en West-Zeeuwsch-Vlaande- De tocht stond onder des kundige leiding van de heemkundige George van Vooren uit Aardenburg en de Belgische oud-verzet strijders M. Slabbinck en C. Vervaeken uit Knokke. De tocht begon gistermor gen met een bezoek aan de Canadese ere-begraafplaats in Adegem. Hier werd het gezelschap welkom geheten door het schepencollege, waarna een ontvangst volg de op het gemeentehuis van Maldegem. In Maldegem kregen de Canadezen een in het Engels gestelde info-gids, met daarin globaal een overzicht van de gang van zaken rond de bevrijding van Malde gem, nu 40 j aar geleden. Na de lunchpauze in 's Lands Welvaren in Aarden- burg werd het gezelschap officieel ontvangen door het gemeentebestuur van Aar denburg. Daarna ging de tocht richting Biervliet, waar aan de Paulinahaven het Canadese monument in ogenschouw werd genomen. Vervolgens ging het richting Hoofdplaat, waar tijdens de bevrijding ook Canadese militairen landden. In de namiddag vertrok het gezelschap richting Knokke. Daar ontving de heemkundige kring 'Cnoc is 'ier' de buitenlandse gasten. De thans in Duitsland gele gerde militairen maken van een week verlof gebruik om per bus de marsroute van de Canadese militairen in 1944- 1945 te volgen. fllllllflllllllllllllllifllllllliuilllflllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll, Vervolg van pagina 1 Maar met die bezwaren krijgt de PvdA (D'66 liet gisteravond bij gebrek aan mankracht verstek gaan) geen poot meer aan de grond nu CDA en WD al hebben besloten het kabi netsbeleid te sanctioneren. Alleen de verdere uitwer king en het gewicht van de veiligheidsmaatregelen kun nen nog voor problemen zor gen omdat CDA en WD daar over nogal van elkaar ver schillende opvattingen heb ben. Tijdens de eerste termijn van de Kamer, waarop de re gering 19 november ant woordt, brak het Zeeuwse WD-Kamerlid Te Veldhuis een lans voor verdere versoe peling van de veiligheidsnor men. Het zeer geringe aantal ongevallen dat tot nu toe met dit vloeibare gas in Nederland heeft plaatsgehad rechtvaar digt volgens hem niet de strenge normen die het kabi net voor de hele LPG-keten (aanvoer, opslag, doorvoer, af zet en gebruik) wil nemen. Bovendien houden zij vol gens het WD-Kamerlid het gevaar in dat Nederlandse be drijven worden achtergesteld bij buitenlandse concurrenten, hetgeen tot kapitaal- en werk- gelegenheidsverlies zou kun nen leiden. Nu al zouden de strenge veiligheidseisen Euro- gas in Vlissingen tot een be drag van 50 miljoen (ofwel 30% van de investeringskos ten) hebben benadeeld ten op zichte van Antwerpen. Ook zei Te Veldhuis geen behoefte te hebben aan een aantal veiligheidsmaatrege len, die volgens het kabinet de Westerschelde nu juist accep tabel maken als grootschalige aanlandingsplaats. Het gaat daarbij om intensiever ver- keersbegeleiding, patrouille diensten en het verplicht ruimte houden rond LPG-tan kers. Lansink (CDA) drong daar entegen juist aan op strakkere verkeersbegeleiding, beter uitgeruste patrouillediensten, een verbod op de boord/boord- overslag zoals die in Vlissin gen wordt toegepast en een strak tijdschema waarbinnen deze voorzieningen moeten worden gerealiseerd. PvdA-woordvoerder De Visser zei geen enkel begrip te kunnen opbrengen voor het weinig consistente overheids beleid ('het rijk is een gelati- nepudding geworden') dat bo vendien de Kamer keer op keer voor voldongen feiten heeft geplaatst. De Visser zei ook weinig vertrouwen te heb ben in de maatregelen die hei kabinet nog wil nemen voor verdere beveiliging van de LPG-vaart op de Westerschel de. „Dat moet met België nog geregeld worden. Bovendien vraag ik me af waar de rege ring altijd weer het optimisme vandaan haalt om te veron derstellen dat allerlei veilig heidsmaatregelen feilloos worden opgevolgd". Van een onzer verslaggevers De gevechtswagen zou, zo willen hardnekkige ge ruchten, in het geheel geen Canadees, maar daarente gen een Duits vehikel zijn. De eerste geruchten staken vorige week, direct na de ont hulling, de kop al op en zijn de afgelopen dagen steeds sterker geworden. Ook het Aarden burgse raadslid Herman van Rie (D'66) heeft zich met de zaak beziggehouden en is tot de conclusie gekomen 'dat er een luchtje aan zit'. „Op de carrier staan be paalde gegevens, zoals gewicht en inhoud, die in het Duits zijn gesteld", aldus Van Rie. „Deze gegevens zijn overigens afge plakt, zodat ze nu niet meer zichtbaar zijn". Volgens het raadslid geeft het ook te den ken dat de koplampen van Duitse makelij zijn, de ruiten wissers van Zwitserse af komst en de snelheidsmeter kilometers aangeeft in plaats van mijlen. Hoe het ook zij, het voertuig lijkt van geen kanten op de fo to, die door het gemeentebe stuur aan de raadsleden is ge toond, vindt Van Rie. „Mis schien is er veel aan gesleu teld, want volgens de informa tie ie mij heeft Ijereikt, was het ding zeer roestig en ver vallen toen het hier arriveer de. Het voertuig zou in elk ge val niet meer als een bren- carrier te herkennen zijfr ge weest én is toen pfovïsörisch opgelapt, omdat de tijd drong". Wethouder R. van de Wijnc- kel ontkent met klem dat de carrier een Duitse gevechts wagen zou zijn geweest. „Het is wel degelijk een Canadees voertuig dat, volgens onze ge gevens althans, na de oorlog lange tijd in een Duits depot is ondergebracht. Dat verklaart de Duitse opschriften en die andere zaken". Het is ook ondenkbaar, al dus de wethouder, dat de Ca nadese oud-militairen die de carrier vorige week als monu ment hebben onthuld, het ver schil niet zouden hebben ge zien tussen een 'eigen' en een 'vijandelijk' legervoertuig. „Ze zijn tenslotte half Europa in zo'n ding doorgetrokken en weten dus precies hoe een der- gelijke bren-carrier" eruit ziet". Van een onzer verslaggevers SLUIS AARDENBURG Het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming (ZIKV) heeft het cursuspro gramma voor Sluis en Aardenburg bekend gemaakt. Huis aan huis zijn in de bei de plaatsen de aanmeldings folders verspreid. Voor het eerst verzorgt het ZIKV in Sluis korte werk- avonden voor middelbare scholieren en volwassenen. De avonden worden gehouden in 't Zoute Vestje. Woensdag 14 en 21 novem ber is er van 19.00 tot 22.00 uur een cursus bandweven. Tij dens de eerste avond geeft de docente, Els Clement, een kort historisch overzicht en daarna de theorie over het bandwe ven. De deelnemers moeten wel zelf de bollen katoen mee nemen. De cursus grafiek is op woensdag 28 november en 12 december. De docente, Ridette Martens, laat de deelnemers kennis maken met twee diep druktechnieken. De lessen zijn van 19.00 tot 22.00 uur. Het ZIKV houdt in Sluis ook een kinderproject. De plaatse lijke jeugd van zes tot en met twaalf jaar kan hiervoor te recht in 't Zoute Veslje. Elke maandag van 16.00 tot 17.30 uur vanaf 12 november tot en met 28 januari, behalve 24 en 31 december. De kinderen, ma ken kennis met verschillende handenarbeid technieken, zo als tekenen, schilderen en maskers maken. In Aardenburg geeft het ZIKV een cursus 'kennisma ken met kunstzinnige vor ming' in het Dorpshuis. Het zijn acht lessen, de eerste be gint op 12 november en duurt van 19.00 tot 21.30 uur. De cur sus is bedoeld voor mensen die willen weten wat kunstzinnige vorming kan bieden. Verschil lende docenten geven de les sen. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Peter Haver beke uit IJzendijke vierde af gelopen zaterdag zijn dertigste verjaardag. Omdat Peter nog niet getrouwd is, werd hij tra ditiegetrouw door zijn kame raden in de Ossewei 'gesto ken'. De IJzendijkse jeugd was met potten, pannen en deksels naar de markt getogen om de jarige te begeleiden. Ook mu ziekvereniging Geduld Over wint en showdrumband Jeugdbelang waren van de partij. Johnny Vermeulen, de vorige Ossewei-aanhanger, overhandigde Peter de sleutel en de pop. Op passende wijze werd het verjaardagsfeest za terdagavond voortgezet in ca fé La Porte d'Or. Winkelactie - Zaterdag 10 no vember start de St. Nicolaas- actie in Aardenburg. Deze wordt georganiseerd door de WARVO en loopt tot 5 decem ber. Er zijn diverse waarde bonnen te winnen en de hoofd prijs bedraagt 1000 gulden. De kinderen kunnen deelnemen aan een lintwedstrijd. Zater dag 17 november bezoekt Sin terklaas Aardenburg. Welzijnscommissie - Donder dagavond komt de gemeente lijke commissie voor het wel zijnsbeleid bijeen in de bur gerzaal van het gemeentehuis. Op de agenda staat het jaar programma sociaal-cultureel werk voor 1985. De vergade ring is openbaar en er is spreektijd voor het publiek. Aanvang 19.30 uur. Plattelandsvrouwen - Don derdag houdt de Nederlandse bond van Plattelandsvrouwen een avond over 'vrouwen voor vrede' in het dorpshuis te Aar denburg. Deze avond zal ver zorgd worden door de West- zeeuwschvlaamse afdeling van de gelijknamige werk groep. Men zal proberen na een korte inleiding verder op het thema in te gaan. Aanvang 20.00 uur. Coensdike - Zaterdag 10 no vember wordt in bejaardente huis Coensdike weer de jaar lijkse fancy-fair gehouden. Naast enkele acties zullen er ook weer zoals gebruikelijk handwerkstukken worden verkocht, die door de bejaar den zijn vervaardigd. De op brengst van het doel komt ten goede aan de handwerkclub van Coensdike die er allerlei materialen voor zal kopen. Eben Haëzer - Woensdag zal de jeugdvereniging Eben Haë zer voor een gezellige avond zorgen in het Aardenburgse bejaardentehuis Coensdike. Aanvang 19.30 uur. Schieting - De windbuksclub De Missers en het handboog gilde St.-Sebastiaan uit Aar denburg hebben een sportieve meeting gehouden. Uitslag: hoogvogel H. 'de Rijcke, zijvo gel K. de Koeijer en F. van Ec- ke, kallen K. de Koeijer en F. van Ecke. De trofee voor de meeste punten bij St.-Sebas tiaan werd toegekend aan H. van Iwaarden. Dit na kampen met T. Lampaert en F. van Ec ke. Bij de Missers had S. van de Bleik de meeste punten. De prijs vogels werden door de volgende heren afgeschoten: T. Lampaert (3x), H. van Iwaarden en J. Cattoor en D. van Hermon (alle drie 2x) en R. Rijckaert (lx). De trofeeën en prijzen werden nadien uit gereikt door hoofdman H. de Rijcke van St. Sebastiaan. Lezing - Vrijdag 16 november wordt er een lezing gehouden over Pyramide Energie door de heer Onghenae uit Antwer pen. Spreker zal een uiteenzet ting geven over het praktisch toepassen van Pyramide ener gieën ten behoeve van de li chamelijke en psychische ge zondheid van de mens. Verder zal hij ingaan op het lokalise ren van, voor de menselijke gezondheid, schadelijke aard- stralen door middel van de wi chelroede. De lezing vindt plaats in Sociaal Cultureel Centrum 'Den Hoekzak', Lan- gestraat 1, Oostburg en begint om 19.30 uur. De toegang be draagt 5. Zonnebloem - De Zonne- nbloem, afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt zaterdag 10 november vanaf 13.30 uur in het Jeugdgebouw in IJzendijke een ontspan ningsmiddag voor zieken, ge handicapten en bejaarden. De plaatselijke EHBO geeft dan een toneelvoorstelling. De mensen in de diverse plaatsen die willen deelnemen aan de middag moeten contact Opne men met de afdelingsbestuur der.

de Stem | 1984 | | pagina 13