Succes Lucien Pijcke op vogelexpo Sluiskil Protest van lts-docent tegen verdwijnen vakopleidingen BESTUUR SCHOUWBURGCOMMISSIE TERNEUZEN: Nieuwe informatie ronde vernieuwing centrum Terneuzen Gemeente Sas wil plein Philippine gaan verfraaien Joop van Meijel uit Clinge 's lands beste banketbakker Minder p« maar mee over Wesl DINSDAG 6 NOVEMBER 1984 VAN ZEELAND T1.6 PAGINA ZEELANO MARKT- EN ARSENAALGEBIED TERNEUZEN - Er komt geen onderzoek naar de mogelijkheid om de buffet-exploitatie van het Terneuzense Zuidlandtheater over te laten aan een particulier. VOORLOPIG ECHTER NOG GEEN GELD Ook oorkonde voor D'hert Terneuzen Westdorpe Zaamslag Zandstraat Warenhuis politierapport CONCOURS BELGIË Leerlingen van M. Verschelden in de prijzen In Sas en Sluiskil Handtekeningen actie voor gezin Yilmaz DINSDAG 6 NOVEMB CIJFERS STOOMI A. Ballegeer 40 jaar bij Van Hoorickx GS vragen tolerantie onderwijs project Van onze correspondent MET KOMST KORT MIDDELBAAR BEROEPSONDERWIJS TERNEUZEN - Docent A. Scheele van LTS De Vaart trok tijdens de huldiging van de kampioenen brood en ban ketbakken fel van leer tegen het verdwijnen van de part-ti me opleidingen en de in spraakprocedure bij de komst van het Kort Middelbaar Be roeps Onderwijs. Met de komst van dat KMBO gaan alle part-time opleidingen op in de nieuwe stichting. De levensschool in Terneuzen is daarbij een do minerende rol toebedeeld. Voor LTS De Vaart was het gisteren dan ook de laatste keer dat de school voor de vakopleidingen aan de BBO kon deelnemen. Scheele: „Het afstaan van deze opleidingen komt hard aan. Zowel de belangen van de school, als die van de leraren die betrokken zijn bij dit on derwijs, worden met voeten getreden. En dat juist door mensen die de mond vol heb ben van inspraak en democra tie. De ouders die toch in de eerste plaats verantwoordelijk zijn voor de opvoeding en de opleiding, zijn niet geraad pleegd. Evenmin als het be drijfsleven en de vakorganisa ties. Wie denkt dat een en an der voortvloeit uit bezuinigin gen komt bedrogen uit. Het KMBO kost vermoedelijk het dubbelen". Het KMBO dat op de le vensschool gegeven gaat wor den, krijgt van de overheid di verse faciliteiten. Moest een docent van de BBO-opleiding bijkomende werkzaamheden in zijn eigen tijd verrichten, bij het KMBO wordt er op de lesuren ongeveer 60 procent taakuren verleend. Tevens gaat het leerlinggemiddelde omlaag van 18 naar 16 leerlin gen. Het docentenkorps van De Vaart is verdeeld over het ver dwijnen van de part-time op leidingen. Voorstanders van het KMBO voeren als plus punt aan dat het werkgelegen heid zal scheppen. Scheele: „In deze tijd is iedereen voor het scheppen van werkgelegen heid, en terecht. Helaas biedt het KMBO geen zekerheid, noch voor de leerlingen, noch voor de toekomstige docenten. Als ik aan de levensschool denk, denk ik dat vorming een belangrijk onderdeel is. Mijns inziens komt het beroepson derwijs in de knel". Scheele vond in de zaal zeker gehoor. Leerlingen van de consump tieve afdelingen overwegen een actie te gaan voeren voor het behoud van de part-time opleidingen. De directeur van het leerlingwezen zei de be trokken instanties te benade ren. Tot slot zei de Zeeuwsche federatie voor Bakkers de zaak aan te houden. Geen particulier achter buffet Zuidlandtheater Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De bewoners van het Markt- en Arse- naalgebied in de Terneuzense binnenstad worden donderdag 22 november door het gemeentebestuur nader geïnformeerd over de vernieuwings- en reno vatieplannen voor deze delen van het stadscentrum. Tijdens de info-avond in het stadhuis komen de di verse modellen ter sprake. Later zullen alle eigenaars, huurders en bewoners uit de twee gebieden hun wensen over de herinrichting naar vo ren kunnen brengen in een persoonlijk gesprek. Deze ge sprekken, waarvoor de be trokkenen een schriftelijke uitnodiging ontvangen, wor den gehouden in de Stadsver nieuwingswinkel aan de Don- ze Visserstraat. De belangrijkste uitgangs punten wat betreft het Markt gebied zijn, dat zowel de Markt als de aanpalende Ha venstraat gerekend worden tot het zogeheten kernwinkel- apparaat. De Brouwerijstraat krijgt daarbij een functie ten behoeve van de bevoorrading. Winkeluitbreiding is vooral mogelijk in de sector 'duurza me en overige goederen'. Een toename in dings- en vindt het niet nodig. de sector 'voe- genotmiddelen' gemeentebestuur Van een onzer verslaggevers Met 4 tegen 3 stemmen verwierp het algemeen be stuur van de schouwburgcommissie gisteravond een voorstel in die geest van WD'er W. de Zeeuw en zijn CDA-collega P. Hamelinck. Alleen mevrouw M. Hen- driks-Heuts was het met dit tweetal eens. Het theaterbuffet is niet in teressant voor een particuliere ondernemer, ook ai omdat het onlosmakelijk verbonden is met de kantine van de Petrus Hondius scholengemeenschap, waarover het rijk scherp waakt. Bovendien zal 'privati sering' ten koste gaan van de service aan het publiek en dat moet hoe dan ook worden ver meden, zo voerde de meerder heid aan, onder aanvoering van voorzitter W. van Walra ven en penningmeester R. van den Bosch. De Zeeuw en Hamelinck lie ten zich niet zomaar overtui gen door die argumenten. „Wij weten gewoon niet of het voor particulieren niet interessant is, en dat moeten we toch maar eens uitvissen. Wellicht horen we in de zakenwereld wel op timistische klanken", zei de WD'er. Hamelinck was van mening dat 'een semi-over- heidsinstelline commerciële taken i.ioet aistoten, dat is minstens een onderzoek waard'. Hij opperde zelfs de mogelijkheid van 'quick-ser vice' aan het buffet zoals in wegrestaurants, maar dat idee vond geen weerklank. Het dagelijks bestuur on derstreepte de noodzaak van een goede dienstverlening. „En dat is meer dan alleen drank jes verkopen", zei Van den Bosch. Van Walraven zei dat 'we het station van de privati sering al een keer zijn gepas seerd'. „Het niet exploitabel zijn van het gebouw, was juist de reden om het zo te houden", aldus de voorzitter, erop wij zend dat alleen al de gehorig heid van de kantine tot grote problemen leidt: tijdens voor stellingen kunnen nauwelijks de koffiekopjes gereed gezet worden. Op de begroting voor 1985 is het buffet nog wel goed voor een winst van 55.000 gulden, maar De Zeeuw en Hamelinck zetten vraagtekens bij de be trouwbaarheid van dat cijfer. De eerste plaatste ook kantte keningen bij de bedragen die zijn opgevoerd voor onder houd en schoonmaak, maar liet zich door Van den Bosch overtuigen van de juistheid daarvan. Sprekend over de cijfers zei de penningmeester trouwens dat het Zuidland theater 'de grenzen van de be- zuinigingsmogelij kheden heeft bereikt'. „Als er nog meer afmoet, zal het ook ten koste gaan van de program mering", waarschuwde hij. Overigens kiVam gisteren de buffet-exploitatie ook nog aan de orde in een besloten vergadering van de commis sie. Van een onzer verslaggevers PHILIPPINE - De gemeente Sas van Gent heeft plan nen voor het verfraaien van het Havenplein in Philip pine. Het benodigde geld hiervoor ontbreekt echter nog. Dit deelde burgemeester W. Dusarduijn gisteren mee tijdens de opening van hotel Au Port in Philippi ne. Het verstrekkende plan van de gemeente is de reconstruc tie van de oude haven. Volgens de Sasse gemeentesecretaris W. Zwartelé is het echter nog maar de vraag of een recon structie haalbaar is. „Niet al leen financieel, maar wij we ten ook nog helemaal niet of de plaatselijke bevolking wel Van een onzer verslaggevers AXEL - Niet alleen de heren Verhelst (60 jaar lid) en Van Loenen (50 jaar lid) kregen af gelopen weekend een oorkon de uit handen van burgemees ter A. Hack van Axel. Ook Ko D'hert uit Westdorpe kreeg vanwege zijn veertigjarig lid maatschap vande kleindie- renvereniging Ter Verbete ring uit Axel een oorkonde uitgereikt. Bij het verslag over de jubileumexpo van de club heeft de eervolle vermelding van D'hert op onbegrijpelijke wijze de krant niet gehaald. zo ingenomen zal zijn met het plan". H. Wiskerke, een van de eigenaren van het nieuwe ho tel, hield een pleidooi voor de realisering van een oudheid kundige kamer of een infor matiekiosk in het mosseldorp. „De bezoekers van ons dorp moeten snel en eenvoudig iets over de achtergronden en his torie van Philippine als vis sersplaats kunnen weten", al dus Wiskerke. Als eerste aan zet hiervoor overhandigde hij aan gedeputeerde R. Barbé een geldbedrag. Deze over handigde op zijn beurt het geld aan burgemeester Dusar duijn. De gedeputeerde noemde het, het éérste geldbedrag dat Sas van Gent kreeg van de provincie. Volgens Barbé is het toerisme een van de be langrijkste sectoren in Zee land waar nog werkgelegen heid in kan worden gevonden. „Er is echter meer dan alleen maar kustrecreatie in onze provincie, we moeten er voor zorgen dat de toeristen ook het Zeeuwse achterland bezoe ken", aldus de gedeputeerde. Joop van Meijel (rechts) ontvangt uit handen van directeur De Meijer de kampioenstrofee. - foto de stem cor j. de boer Van onze correspondent TERNEUZEN - Tijdens een bijeenkomst in de kantine van de LTS De Vaart in Ter- neuzen is gisteren de lands kampioen brood en banket bakken Joop van Meijel ge huldigd. Uit handen van di recteur De Meijer ontving hij een herinneringstrofee. Ook Jean-Paul van Dieren- donck, die derde werd, ont ving een herinnering aan de nationale wedstrijden. Joop van Meijel uit Clinge werd op de kampioenendag gehouden op 31 oktober te Wageningen, zowel in de wedstrijdklasse brood-ban- ketbakken als in de klasse banketbakken (voortgezette opleidingen) nationaal kam pioen. Hij kan zich dus te recht Nederlands beste bak ker noemen. Bij de huldi ging in Terneuzen waren onder meer aanwezig de do centen Koemans en Scheele, burgemeester Molthof, ver tegenwoordigers van be stuur en leerlingenwezen en zestig aankomende bakkers. Joop werkt bij zijn vader in de zaak in Clinge. Deze zomer heeft hij zijn vakop leiding voltooid en de pa troonsdiploma's behaald. Hij volgde een opleiding in Ter- neuzen aan De Vaart en een opleiding banketbakken in Goes. Jean-Paul van Dieren- donck werkt bij bakker Spe- lier in Sluis. Hij volgt de op leiding gezel-brood-banket bakken. Dat Jean-Paul een enthousiaste banketbakker is, heeft hij meermalen be wezen door ook mee te doen aan de voorselectie voor de internationale jeugdvak- wedstrijden. Kinderzegels - Burgemeester en mevrouw Ockeloen nemen woensdagmorgen 14 november om 09.00 uur de nieuwe stand van het Kinderpostzegel-co mité in Terneuzen in gebruik. De stand staat opgesteld in het postkantoor aan de Alvarez- laan. Hiermee start dan ook de Kinderpostzegelactie in Ter neuzen, Sluiskil en Hoek. Voor zegels, kerst- en nieuwjaars kaarten kan men dan op 14,15, 16,19,20 en 21 november en 10, 11,12,13,14,17,18 en 19 decem ber terecht in de postkantoren aan de Alvarezlaan, Nieuw- straat en de agentschappen in Sluiskil en Hoek. Alliance Francaise - De chan sonnier Eric Vincent treedt vrijdag 16 november op in de Terneuzense muziekschool Plaatselijk nieuws aan de Leeuwenlaan. Aan vang 20.30 uur. NWH - De afdeling Terneu zen van de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen houdt vanavond in de scholen gemeenschap De Leeuwtjes een bijeenkomst, aanvang 19.30 uur. Op deze avond zal mevrouw Boesman een lezing houden over de ballonvaart en deze door middel van een ge luidsfilm nader toelichten. Emergo - De eindstand van de najaarscompetitie bij de brid geclub Emergo te Terneuzen luidt als volgt: A-groep: 1. me vrouw Biesbroeck-de heer Van Dijk, 2. heren Visser- Sandrini, 3. dames Borm-Vis- ser. Groep B: 1. mevrouw Bruii ns-de heer Biesbroeck,2. dames Hofman-Puylaert (bei de paren promoveren naar de a-groep), 3. mevrouw Verloop- de heer Meulenberg. Gemengd koor - Evenals vorig jaar zal het gemengd zangkoor van Westdorpe optreden in het Belgische plaatsje Pui velde. In de kerk van 'Sint Job' gaat het koor zaterdag 10 november eerst een eucharistieviering muzikaal opluisteren. Daarna zullen de Westdorpse zangers en zangeressen in de kerk een koorconcert verzorgen. Tij dens de kerkdienst zingt het koor een aantal meerstemmi ge geestelijke liederen en een Nederlandse mis van Ignace Dezutter. Het koorconcert na de dienst bestaat uit een aan tal profane liederen, uitge voerd in een meerstemmige bewerking. Ook zal het West dorps koor enkele leuke Vlaamse en Nederlandse volksliedbewerkingen ten ge hore brengen. Contactorgaan - Het Contact orgaan van Zaamslag houdt een vergadering op donderdag 8 november in het voormalige gemeentehuis te Zaamslag, aanvang 19.00 uur. Het eerste gedeelte is onenbaar. Kaarting - In café d' Ouwe Smisse werd een kaarting ge houden. Uitslag: 1. J. de Wit, 2. T. Koomen, 3. mevrouw Van Opdorp, 4. de heer Winne, 5. J. Potters. De volgende kaarting is 15 december in café d'Ouwe Smisse. De open ruimte op het Schoolplein, nu nog een par keerterrein, moet gaan dienen voor de bouw van een waren huis van circa 2000 vierkante meter. Onder of vlak bij dit gebouw moet worden gezorgd voor een vervangende par- keer-capaciteit van circa 54 plaatsen. Boven het warenhuis dient een woonlaag te komen met 23 woningen. Wat de stedebouwkundige opzet betreft zal een deel van de panden tussen Brouwerij straat en Markt worden ge sloopt en vervangen door een front met een openbaar ka rakter aan de Marktzijde. In één model wordt ook uitge gaan van het autovrij maken van de zuidzijde van de Markt. Dit deel moet gaan dienen als verblij fsgebied. Voor het Arsenaalgebied wordt uitgegaan van handha ving van het Arsenaalgebouw (de zogenaamde bomvrije ka zerne). Door afbraak van de aangrenzende bebouwing (het voormalige concertgebouw en enkele oude garages) moet de historische kazerne stede bouwkundig wat beter uit de verf komen. Een deel van het parkeer terrein bij de voormalige ga rage Visser aan de Arsenaal straat en een gedeelte van de oude veemarkt tussen Burg. Geillstraat en Scheldekade wordt gebruikt voor de bouw van 40 a 50 woningen. In het meest vergaande model zal de Arsenaalstraat een onderdeel worden van de winkelprome nade. Naast de kazerne wordt dan een nieuwe doorbraak ge maakt tussen Nieuwstraat en Burg. Geillstraat. Op de plaats van het leegstaande hotel Des Pays Bas moet 'een veel pu bliek trekkende winkel' ko men. SAS VAN GENT - Zonda, avond omstreeks 23.00 J brak brand uit in de Woonwa, gen van de familie L., op woonwagenkamp te Sas i Gent. Door de brand en bluswerkzaamheden door brandweer van Sas van Gent raakte vrijwel de gehele boedel onbruikbaar. De moedelijke oorzaak van brand moet gezocht worden ij oververhitting van de schoor, steen. SASVAN GENT - In 'u weekend is ingebroken in loods aan de Mercuriusstraat Uit twee daar geparkeen staande bibliobussen van ver. stichting Federale Provincial Bibliotheek werd een 1 van 300 gulden gestolen, was binnen gekomen door hè forceren van een deur. SAS VAN GENT - Zondag nacht is ingebroken in Vlaanderenhal te Sas va Gent. Men was binnen drongen via een raam. mist worden een aantal pakjes sigaretten en andere rookai kelen. VLISSINGEN - In de nacht van zondag op maandag is er een inbraak gepleegd in het café van J. F. K. in het Bella- mypark te Vlissingen. Men is binnen gekomen door een deur te vernielen. Er wordt een geldkistje en een geldbedrag uit de kassa vermist. Totaal ongeveer 3000 gulden. TERNEUZEN - In het week. end is ingebroken in het bouw van de centrale stichting voor Sociaal en Culture werk aan de Nieuwstraat: Terneuzen. Men had zich toe. gang verschaft door het bre ken van een ruit aan de ach. terzijde van het gebouw. Hel pand werd helemaal door zocht, maar de buit be slechts een rekenmachine wat kleingeld. TERNEUZEN - Automobilist A. M. uit Terneuzen werd zon dagavond gewond toen hij mei zijn personenauto op de pro- vincialeweg Hoek Terhole nabij de Kraagbrug in sloot terecht kwam. M. ver- klaarde tegenover de politie in een bocht van de weg do tegenligger te zijn verblind, waardoor hij eerst in de beta aan de rechterzijde van -de weg terecht kwam. Toen hij dit wilde corrigeren, schoot hij ik met zijn voertuig naar de an dere kant. Zijn auto werd zwaar beschadigd. VLISSINGEN - De mevrouw W. N. de N. uit Vlis singen was vorige week naar een bank in Souburg gewees om 3Ó0Ó gulden op te neifa Zij had 2900 gulden iri mapje verstopt en 100 apart in haar tas. Later dat het mapje met de 2900 pil den zoek was! De andere lag het majpje leeg bij haar in de gang. uuu. VLISSINGEN - Uit de perso nenauto van N. J. B., die ge parkeerd stond op de F dorpweg te Vlissingen, een radio-cassetterecorder ge stolen. Van een onzer verslaggevers ZAAMSLAG - Twee leer lingen van de Zaamslagse musicus Mare Verschelden zijn het afgelopen week einde tijdens een interna tionaal orgelconcours in Deurne (België) in de prij zen gevallen. In de afdeling superieur ging de eerste prijs naar Fiorenzo van Steenland uit Lokeren met 96 punten, terwijl in de eerste afde ling Angelique van der Burght uit Terneuzen met 76 punten met een derde plaats ging strijken. Een derde leerling van Verschelden, Eric Marga- nolie uit Hoek, scoorde in deze klasse 71 punten en viel daarmee net buiten de prijzen. Van onze correspondent SLUISKIL - Lucien Pijcke uit Sluiskil heeft afgelopen week end het Bondskruis en de tro fee Dallinga gewonnen met zijn kanarie Goudgeel Isabel. Pijcke kreeg van de keur meesters voor zijn inzending op de jaarlijkse vogelexpo van de Sluiskilse Vogelvrienden 92 punten. Het hoogst haalbare. „De kroon op mijn werk", zei de gelukkige Pijcke na de prijsuitreiking, die zondag avond als afsluiting van de kwalitatief hoogstaande vo geltentoonstelling gehouden werd. Al tijdens de keuring van de ingezonden vogels, ongeveer 400, bleek dat de deelnemende kwekers garant stonden voor bijzonder veel kwaliteit. „De vogelexpo was zonder meer een kwalitatief hoogtepunt te noemen in onze tentoonstel lingsgeschiedenis. Er waren wel wat minder inzendingen dan vorig jaar, maar het ni veau van de deelnemende vo gels was erg goed", zei de te vreden voorzitter van de Sluiskilse Vogelvrienden, Hans van der Linden. Vrijdagavond is de beurs onder grote belangstelling door drie jonge Sluiskillenaars geopend. Zij hadden de teken wedstrijd, waaraan alle kin deren van de Sluiskilse scho len konden meedoen, gewon nen. Het hele weekend is er veel belangstelling geweest voor de expo in Sluiskil die in de kwekerskringen goed be kend staat. „We timmeren dan ook altijd hard aan de weg", meent Hans van der Linden, die in zijn sluitingspraatje alle medewerkers, kwekers, be drijfsleven, bestuurders en him echtgenotes, deelnemers aan de tekenwedstrijd en de familie Dallinga bedankte voor de steun en hulp tijdens deze succesvolle tentoonstel ling. Winnaars van de teken wedstrijd waren Tom Ver meulen, Wendy Duchène en Thijs van de Geld. Uitslagen: Kampioenen: hoofd groep 3 EK L. Pijcke, hoofdgroep 4 EK H. Bracke, hoofdgroep 5 H. Ni- colaas, hoofdgroep 6 F. Begijn, hoofdgroep 7 M. Meijer, hoofd groep 8 vervalt, hoofdgroep 9 tot en met 13 EK J. Dobbelaar, hoofd groep 14 tot en met 16 EK J. Dobbe laar, hoofdgroep 17 tot en met 19 EK Iz. de Reu, hoofdgroep 20 tot en met 23 EK K. Donze, hoofdgroep 24 EK T. van Vlaenderen, hoofdgroep 25 tot en met 27 EK H. de Poorter, hoofdgroep 28 tot en met 29 EK vervalt. Stammen kanaries EK L. Pijcke, stammen Tropen EK ver valt, derby EK L. Boonman, vrije derby EK L. Boonman, jeugd EK F. Mattheijssen, hoofdgroep 3 tot en met 5 OK A. Platteeuw, hoofd groep 6 tot en met 8 OK J. Kox, hoofdgroep 9 tot en met 13 OK J. Dobbelaar, hoofdgroep 14 tot en met 16 OK F. Mattheijssen, hoofd groep 17 tot en met 19 vervalt, hoofdgroep 20 tot en met 23 OK K. Donze, hoofdgroep 24 OK W. van Acker, hoofdgroep 25 tot en met 27 OK H. de Poorter, hoofdgroep 28 tot en met 29 OK A. Platteeuw. Trofee Dallinga Beste vogel EK 1984 L. Pijcke. VLISSINGEN - Zondagavoii! werd uit de personenauto val K. M. van W., die gepar' stond in de Irenestraat te Sou burg, een linnen tas ges In de tas zaten onder anden een rijbewijs, een bar Eurocheques, 20 gulden ennq wat kleine spullen. Een portieren was blijkbaar niet goed afgesloten. WATERLANDKERKJE Maandagavond werd op dt Philipsweg omstreeks zes uffl de bromfietsster M. C. uit IJ1 zendijke verblind door automobilist. Zij kwam daar op met een andere bromfie'- ster, R. C. uit Oostburg, i» aanraking. C. kwam in dl berm terecht en vervolgens i» de sloot. De schade bleef.!*- perkt tot hét materiaal. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Twee»; derdvijftig mensen uit Sluis1® en Sas van Gent hebben M afgelopen weekend door Be zetten van een handteken» solidariteit betuigd met Middelburgse gezin Yilmai Het initiatief van de bil sem-handtekeningenactie ging uit van de Vrijwillig" Werkgroep Anderstalige MS" delanders (VWAM) uit van Gent Handtekeningenlijsten gen zaterdag en zondag bij SKW en de RK Kerk in S van Gent en de Nederland* Hervormde Kerk te Slu®**J De handtekeningen met beg leidende tekst, waarin de dertekenaars hun veronW ting uitspreken over het M) delburgse politie-optreden^ aanzien van het Turkse f° en protesteren tegen eventuele uitwijzing, zün Jjf middels opgestuurd naar staatssecretaris van jush mevrouw Korte-Van Hen»' Al eerder zond de werkgw een telegram naar de staa cretaris en de Middelburg politie, waarin eveneens or noegen over de gang van ken rond het gezin iuw werd uitgesproken. hu» Van een onze MIDDELBURG - De veer Stoomboot Diensten (PSI ftruiningen-PerkpoIder eerste negen maanden vi aantal auto's overgezet, na Dat zijn er 8.182 meer dan in dezelfde periode van het vorig jaar. Wel werden er minder passagiers overgezet, 6.534.564, J-1 n O911 fWQ dat zijn er 214.023 minder dan vorig jaar. Het veer Vlissingen-Bres- kens ondervindt veel hinder van de werkzaamheden aan de aanleginrichtingen, die al enkele maanden aan de gang zijn. Daardoor ontstaan er grote vertragingen en loopt ihet vervoersaanbod sterk te rug. Het aantal vervoerde passa giers op het traject Vlissingen- Breskens liep in september, sèten opzichte van september vorig jaar, dan ook terug met ;24.265 tot 699.791. Het aantal HEILLE - Zaterdag werd het feit herdacht dat Aimé Balle geer uit Heille 40 jaar als tim merman verbonden is aan het plaatselijke aannemingsbe drijf Van Hoorickx Zoon. Ter gelegenheid hiervan kreeg de 56-jarige Ballegeer een gouden speld met diamant aangeboden door het Neder lands Verbond van Onderne- 9i mers in het Bouwvak (NVOB). weri Dat gebeurde tijdens de njaarlijse feestavond van het •1 personeel van Van Hoorickx. Omdat Ballegeer ook sinds jaar en dag actief is in het Aardenburgse verenigingsle ven, kwamen ook van deze zij de veel gelukwensen binnen. p Tevens sprak burgemeester W. Lockefeer de jubilaris lo- vend toe. De Koninklijke Aarden burgse Fanfare bracht de heer Ballegeer een uitgebreide se renade, waarna ook het be- i, stuur van de carnavalsstich ting De Nachtuuln zijn op wachting kwam maken. Prins Enrico I bood, mede namens het handbooggilde St. Sebas- tiaan en de luchtbuksschutters van Missers de jubilaris een oorkonde aan. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De Zeeuwse staten beslissen dinsdag 13 no vember opnieuw over subsi diëring van het onderwijspro ject Tweede Wereldoorlog*. gedeputeerde Staten hebber de staten voorgesteld alsnog akkoord te gaan. Dit na over weging van de bezwaren die de fracties van CDA, SGP en RPF/GPV tegen de inhoud een tweetal theatervoor stellingen in het project had- den aangevoerd. De meerderheid van Gede puteerde Staten wil over de inhoud van de theatervoor stellingen geen oordeel uit spreken. De twee CDA-gede-, 1 PRteerden nemen nadrukke- 'tik afstand van het theater stuk 'Drie dagen Jan', dat zich jn de ogen van de confessione- len richt tegen het instituut van de kerk. Of dit inhoudt dat de CDA- êedeputeerden volgende week mgen zullen stemmen, is nog met duidelijk. GS: „De vraag me aan de orde komt luidt: et mogelijk de tolerantie er te voeren dat men een an- bÜ* in geval de keuze laai net stuk te gaan zien?". Die euze kan pas gemaakt wor- e» u?s de pr°vjncie bereid is i' V7n„ ydraSe te verlenen van ,"-000 gulden. Het college tekent daarbij pU? dat "et de illusie heeft oJ. op grond van zakelijke aan de inhoud van het stuk ;.ntleende argumenten te kun-l nen overtuigen. Tenslotte -ub/pkt men er treurnis over "w- de opname van het ge- !!;,ökte stuk aanleiding is tot verdeeldheid, in een zaak die geniijk geen verdeeldheid kan dulden.

de Stem | 1984 | | pagina 12