acques Samen Beter contra APV Ganzen: nuttig of schadelijk? 3RCE Veer Kamervragen over uitspraken premier Lubbers Expo Sint-Jansteen kent recordaantal deelnemers ly MODDERIGE WEGEN VERANDEREN IN genieten. Barbé: 'Steun nodig voor vlasbedrijven' fa) ICE Informatie goede ren- stations meewegen' CITROËN^ jiing aangeboden [NDMAKING I I DINSDAG 6 NOVEMBER 1984 T22 PAGINA ZEELAND 2 VAN ZEELAND Verschil kamer vraagt staatssecretaris: HULST/ HONTENISSE - Als het nu gaat rege nen, worden grote delen van het Oost-Zeeuws- vlaamse wegennet herschapen in een enorme glijbaan. Succes voor Hulster fluitiste FORUMA VOND IN GOES Nederlaag- toernooi biljarters te Clinge UITBOUW ZUIDHOLLANDSE KUST Moeilijk parket Snelheidscontrole 14 Bekeuringen op rijksweg 258 Succes voor korpsen Hulst VRIJDAG, ZATERDAG EN ZONDAG IN DE WARANDE Uitslagen schietingen W. DE BLOCK WISSE B.V. Gepensioneerden vergaderen in De Halle Axel KOSTENBESPARENDE METHODES Plaatselijk nieuws Vogelwaarde A12 Iverhuurbedrijf. 125.000,- welkom. Ihriftelijk worden gelegd onder nr EENTE OOSTBURG Woningbouwvereniging |h-Vlaanderen" heeft een aouwvergunning ingediend en van een antennemast ten Jin Centrale Antenne-lnrich- De antenne met ontvangst en opgericht op een perceel vijk Ghistelkerke ten zuiden bibliotheek, Ghistelkerke 1 et van toepassing zijnde be- „Ghistelkerke" is bedoelde liiet toegestaan, zonder dat partoe vrijstelling heeft ver van artikel 5 sub b van de lehorende bij genoemd be- zijn wij bevoegd om ten be- jere bouwwerken welke om Jie-technische redenen |jn, zoals bijvoorbeeld deze Tijstelling te verlenen van de Imming. Het perceel heeft de Toenvoorziening". pt verlenen van de vereiste te gaan, stellen wij ieder in eventuele bezwaren tegen Sn die vrijstelling schriftelijk dagen na heden aan ons i te maken. Gedurende deze bouwplan ter gemeentese- IRuimtelijke Ordening, Raad- Oostburg, 's morgens van :.00 uur alsmede de woens- Isen 14.00 uur en 16.00 uur Ie. lember 1984 pn wethouders van Oostburg neester, Mr. C.T. Spijkerboer Secretaris, C. Geerse p. SiWf S a 5 ii- <5 3 Dl 3 Markt 25, Terneuzen Tel. 01150-97127 3RT: n smaak - minder zoet, elig. beste druiven van Douro-vallei. Je kelders van Vila Nova ;re kwaliteit, ir geserveerd - ten volle id worden gedronken. Van een onzer verslaggevers STROUS: 'TEGENSTELLINGEN NIET AANWAKKEREN' MIDDELBURG - Vijfentwin- ,ig belangstellenden hebben Iljdens een bijeenkomst in Middelburg besloten de kriti eke patiëntenvereniging 'Sa- pen Beter*, tot nu toe functio- „erend in Zeeuwsch-Vlaande- ren, aan een Middenzeeuwse afdeling te helpen. Men gaat proberen middels folders leden te werven. Er is een initiatiefgroep opgericht, die eind november bij elkaar gomt. Melden zich meer dan 50 leden aan, dan wordt in fe bruari een Midden-Zeeuwse afdeling opgericht. De bijeenkomst in Middel burg vond plaats op initiatief van het FNV-district Zeeland, dat ook nauw betrokken was de oprichting van Samen Beter in Zeeuwsch-Vlaande- ren. FNV-districtsbestuurder M. Strous benadrukte echter dat iedereen welkom is. Strous nam ook afstand van uitlatingen van Samen Beter adviseur Wim Blok die zich, voorafgaand aan de bijeen komst in Middelburg, fel af zette tegen de Zeeuwse afde ling van de Algemene Patiën ten Vereniging (APV). De APV zou verzuimd hebben Sa men Beter te betrekken bij het opzetten van een door het rijk gesubsidieerd klachtenbureau. Blok verweet de APV verder zich te volgzaam en vriend schappelijk op te stellen te genover de medische wereld. Volgens Strous bestaat er tussen Samen Beter en de APV inderdaad verschil van opvattingen. „Maar", zo voeg de hij eraan toe, „het heeft weinig zin bestaande tegen stellingen aan te wakkeren. Gegeven de tegenstellingen zullen we uiteindelijk toch op de één of andere manier met elkaar moeten gaan samen werken. Het bundelen van de krachten in een 'patiënten platform', zoals Gedeputeerde Staten graag zien, biedt vol gens Strous 'in ieder geval mo gelij khden elkaar te ontmoe ten'. Belangrijker echter vindt Strous het dat patiënten daad werkelijk zeggenschap krijgen via zetels in de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid en ziekenhuisbesturen. „An ders ben ik bang dat de pa tiënten op een zijvak worden geparkeerd". Voorzitter M. Nelemans van de Zeeuwse APV is teleurge steld dat Blok zijn organisatie in de haren is gevlogen. Hij vindt dat daarmee eerder schade aan de patiëntenbelan gen wordt toegebracht dan dat deze worden behartigd. Dat Samen Beter niet is betrokken bij de oprichting van een Zeeuws klachtenbureau ligt volgens Nelemans aan het mi nisterie van Vomil. De APV kent - in tegenstelling tot Sa men Beter - een landelijke or ganisatie en zou ook een bre der terrein bestrijken. Hoewel Samen Beter tot nu toe alleen in Zeeuwsch-Vlaanderen ac tief is, telt deze organisatie meer leden dan de Zeeuwse APV, die in Midden-Zeeland geconcentreerd is. De APV heeft 22 patiënten organisaties uitgenodigd voor een overlegbijeenkomst, die op 22 december plaatsvindt. Sa men Beter zal dan ook aanwe zig zijn. Rijkspolitie bevreesd voor regena weer Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - De vaste Ka mercommissie voor Verkeer en Waterstaat vindt dat staatssecretaris Scherpenhui- zen bij zijn uiteindelijke be zing over de sluiting van vijf los- en laadplaatsen langs spoorweg in Midden Zee land de meest actuele infor matie van bedrijven en over heden moet 'meewegen'. Dat blijkt uit schriftelijke vragen van de commissie ter voorbereiding op het debat van aanstaande maandag. Kort geleden al schreef de Ka mer voor Koophandel en Fa brieken in Midden en Noord Zeeland dat sluiting van de vijf Zeeuwse goederenstations Kruiningen, Kapelle/Bieze- linge. Goes, Middelburg en Vlissingen) desastreuze gevol gen kan hebben voor drie gro te Walcherse ondernemingen die samen rond 4.000 man werk bieden. Van de staatssecretaris wil de Kamercommissie verder weten of de voorgenomen slui ting van de los- en laadsta- tions, die ten doel heeft de ver liezen van de goederensector van de NS in te perken, ook in houdt dat de installaties op deze stations worden verwij derd. Zouden zij worden ge conserveerd, dan zouden ze bij zich wijzigende omstandighe den namelijk snel weer opera tioneel te maken zijn, aldus de Kamercommissie. Tenslotte vraagt de com missie de staatssecretaris te bevorderen dat van een aantal voor handel, industrie en ver voer belangrijke grensover gangen zoals in Zeeuws Vlaanderen, voor het vracht vervoer de openstelling wordt verruimd. Van een onzer verslaggevers Die verwachting wordt uitgesproken door de rijkspo litie in de gemeenten Hulst en Hontenisse. Van een onzer verslaggevers HULST/LEIDEN - De 16-jari- ge Liesbeth Niesten uit Hulst maakt een goede kans het Na tionale Fluitconcours op haar naam te schrijven. Na afgelopen weekend voert ze met 360 punten veruit het algemeen klassement aan. Ook in de strijd om de speciale trofee voor Nederlands Werk staat ze bovenaan. Het Nationaal Fluitconcours wordt in Leiden afgewerkt in twee wedstrijddagen. In totaal doen er 73 dwarsfluitisten aan mee. Afgelopen zaterdag tra den de eerste ongeveer dertig kandidaten voor het voetlicht, ten overstaan van een vier koppige jury. Iedere deelne mer kon maximaal 400 punten in de wacht slepen. De prestatie van de Hulster- se dwarsfluitiste bleek een uitschieter. Immers, slechts vijf deelnemers kregen meer dan 300 punten en de fluitist op de tweede plaats kwam maar tot 338 punten. De strijd is echter nog niet gestreden, want komend weekend treedt Maurice Heu gen uit Vlissingen nog op, die vorig jaar de eerste prijs won. Voor Liesbeth Niesten is het de tweede keer dat ze aan dit concours meedoet. Ook vorig jaar scoorde ze hoge ogen. Van een onzer verslaggevers GOES - Natuurbeschermers, vertegenwoordigers van de landbouw en van de overheid gaan dinsdag 20 no vember in de Prins van Oranje in Goes rond de tafel zitten om zich te buigen over de ganzenschade-pro- blematiek. Zijn deze vogels, die in de winter Nederland aandoen, schadelijk of verichten ze juist nuttig werk voor de landbou wers? En zijn alle soorten schadelijk of zijn er bij die ex tra wettelijk beschermd die nen te worden? En hoe zit het met het overheidsbeleid ten aanzien van de jacht op deze vogels. Moeten er nieuwe be leidsmaatregelen komen of dient alles bij het oude te blij ven? Dat is een greep uit de vra gen waar de forumleden tij dens de thema-avond, die ge organiseerd wordt door het district Zeeland van de Ver eniging tot behoud van na tuurmonumenten in Neder land, mee te maken zullen krijgen. De bedoeling is een discussie op gang te brengen, waardoor ook in Zeeland een aantal beleidsmaatregelen ge troffen kan worden die al te veel overlast in de toekomst kunnen voorkomen. Die overlast bestaat hoofd zakelijk uit de schade die een vlucht ganzen aan de akkers en de weilanden kan toebren gen. De beesten zijn op zoek naar voedsel en kunnen daar bij aardig huishouden onder de gewassen en het gras van de boeren. Maar het is ook zo dat de ganzen de boer juist van dienst kunnen zijn, door dat ze oogstresten opruimen en de grasmat in de winter schonen. Tijdens de avond zal ook een aantal sprekers de zaak van verscheidene kanten belich ten. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Als gevolg van de drukke oogstactiviteiten van de land bouwers zitten heel wat wegen onder de modder. Bij het droge weer van de laatste dagen hebben automobilisten daar weinig hinder van, maar zodra de slikrestanten vochtig wor den, ontstaat er een spie gelglad laagje op het wegdek. „Vooral in de polders is het dan uitkijken geblazen", zegt een woordvoerder van de Hontenisser politie. Hij raadt automobilisten aan hun snel heid aan te passen. Tot nu toe hebben zich geen grote problemen voorgedaan op de wegen. Enkel in Vogel waarde slipte vorige week woensdag een auto vanwege modder op de weg. Het voer tuig werd geheel vernield en Van onze correspondent CLINGE - De ouderen-biljar ters in Clinge houden een toer nooi, waartoe zij bejaarde bil jarters uit andere plaatsen uitnodigen om hen een zo groot mogelijke nederlaag toe te brengen. Hiervoor stellen zij een wisselbeker ter be schikking. Voor dit toernooi hebben zij uitnodigingen gezonden naar de ouderen van St. Jansteen, Hulst, Koewacht, Axel en Ter- neuzen. Degenen die drie jaar achter elkaar de grootste ne derlaag aan Clinge kunnen toebrengen, blijven in het be zit van de beker. De wedstrij den worden gespeeld na on derlinge afspraak over het tijdstip in gemeenschapshuis Malpertuus te Clinge. Van onze parlementaire redactie "EN HAAG - De al dan niet vermeende uitspraken premier Lubbers, dat uitbouw van de Zuidhol- andse kust tussen Scheveningen en Hoek van Hol- aöd en de bouw van een brugtunnelverbinding over "eWesterschelde in zijn ogen goede alternatieven zijn 'oor de inpoldering van het Markermeer, zijn op- ®euw doelwit van Kamervragen geworden. de brandweer moest er aan te pas komen om de zaak schoon te spuiten. Op rekening van de boer uiteraard. „We begrijpen dat de boeren in een moeilijk parket zitten", aldus de Hontenisser politie. „Ze willen zo snel mogelijk hun gewassen van het land halen en dan wordt er niet op een kluitje modder gekeken. Op de rechte weg knijpen we nog wel eens een oogje dicht, maar als er echt gevaarlijke situaties zouden kunnen ont staan grijpen we in". Diverse boeren hebben inmiddels al een waarschuwing gehad, maar de ervaring is dat de meesten hun best doen zoveel mogelijk modder van de weg te scheppen. „Er blijft natuurlijk altijd wat liggen. Hoe de situatie is kunnen we nu moeilijk in schatten, omdat zich door het droge weer weinig problemen voordoen. Dat zal pas blijken als het gaat regenen". Ook de rijkpolitie in Hulst heeft al verscheidene waar schuwingen moeten uitdelen aan boeren die de weg bevuil den. Ongevallen als gevolg van beslijkte wegen zijn er in Hulst nog niet gebeurd. „Nu valt het in de polderwegen erg mee", aldus de Hulster politie, „maar als het gaat regenen zijn de gevolgen niet te over zien". Van onze correspondente REIMERSWAAL Maandagmiddag tussen 15.00 en 16.30 uur is er een snelheidscontrole gehou den op Rijksweg 258 te Krabbendijke nabij Luchtenburg. Er werden 232 voertuigen gecontro leerd, waarvan er 14 in overtreding waren. De hoogst gemeten snel heid bedroeg 133 kilome ter per uur, terwijl er een maximum-snelheid van 70 kilometer per uur geldt. In de nabije toe komst zullen op die plaats meer snelheids controles worden gehou den. Van een onzer verslaggevers HULST - Drie muziekkorpsen uit het land van Hulst hebben het afgelopen weekend schit terende resultaten geboekt op een concours in het Brabantse Wouw. De fanfare Nooit Ge dacht uit Graauw behaalde in de derde afdeling een eerste prijs met 272 punten. Sint Jan uit Sint-Jansteen deed hét nog beter en speelde in de tweede afdeling 290,5 punten bij elkaar. Sint Jan promoveert daarmee meteen naar de eerste afdeling. De koninklijke fanfare St. Cecilia uit Kloosterzande be haalde 294,5 punten in de ere- afdeling. De organisatie van het muziekconcours was in handen van de Westbrabantse en Zeeuwse Muziekbond. Na het WD-Tweede Ka merlid Te Veldhuis wil nu J A-senator Groensmit-Van ®er Kallen weten wat het be- jTuvbaarheidsgehalte van opmerkingen is, zij het lat 1zij zich beperkt tot de "idhoUandse kustuitbouw 'liet zogenaamde plan-Water- volgens haar kan de keus dit plan financieel nau- eajks worden onderbouwd, "dat de inpoldering van de Markerwaard, die evenveel kost als de uitvoering van het plan-Waterman, ruim tien maal zoveel grond oplevert. Vorige week nog ontkende Lubbers in antwoord op vra gen van Te Veldhuis dat hij het plan-Waterman of de brugtunnel goede alternatie ven voor de inpoldering van de Markerwaard heeft genoemd. Op verdere vragen van Te Veldhuis over het VOW-pro- ject ging hij toen niet in. Jan Weemaes (rechts) en Louis Broekaert rekenen weer op een geslaagde expo in Sint- Jansteen. - FOTO ERIK OSSEWAARDE Van een onzer verslaggevers SINT-JANSTEEN - Wat als kleinschalig initiatief werd geboren in Sint-Jansteen, heeft een sneeuwbaleffect gehad op de middenstanders in het dorp en ook daarbui ten. Een recordaantal gega digden heeft zich gemeld om een standplaatsje te be machtigen op de jaarlijkse expo die komend weekend wordt gehouden. „We hebben dit jaar zelfs middenstanders 'nee' moe ten verkopen. De Warande is voor ons nu ai te klein ge worden. Toch zijn we na tuurlijk blij met een derge lijke accommodatie. Maar de animo voor de expo is over weldigend. Een recorddeel name en daarmee is de suc cesformule een duidelijke zaak. En wat de bezoekers aantallen betreft, hebben we niet te klagen. Elk jaar ko men duizenden mensen hier over de vloer. We hebben opnieuw hoge verwachtin gen", aldus Louis Broekaert. Samen met Jan Weemaes en Prosper Polspoel wordt deze 'beurs' elk jaar op poten gezet. In totaal zullen vijf tien standhouders het ge meenschapscentrum bevol ken. Elke standhouder komt met speciale aanbiedingen en er zullen verscheidene demonstraties worden gege ven. Naast middenstanders uit het eigen dorp komen er steeds meer andere zaken mensen uit de omringende plaatsen een stand beman nen op de expo. „Een goede zaak. Hierdoor is het assor timent erg gevarieerd", stelt Jan Weemaes. Bij het betreden van 'De Warande' krijgen de bezoe kers een formulier in de handen geduwd waarmee opnieuw waardevolle prij zen in de wacht te slepen zijn. Op het formulier moe ten letters worden ingevuld, die in de diverse stands op gespoord dienen te worden. Elke dag komt er een an dere slagzin uit de bus. Aan het eind van de avond wor den de prijswinnaars be kend gemaakt. Voorzitter Jan Weemaes opent vrijdag avond de Expo Sint-Jan steen. Daarna kunnen de aktiviteiten in alle hevig heid losbarsten. Een bekend figuur op de 'Steense expo' is ongetwij feld de imitatie-Dorus. Hij weet elk jaar veel 'klanten' aan zich te binden, onder wie vooral veel jongeren. Dorus neemt de prijsuitrei king tijdens de expo voor zijn rekening. Als de weergoden de or ganisatoren gunstig gezind zijn, wordt zaterdagmiddag om 13.00 uur een hetelucht ballon opgelaten door Wal- hout-De Visser uit Heikant. Direct daarna gaan de deu ren in De Warande open voor de bezoekers. Zondagmiddag kan men vanaf 14.00 uur terecht in het gemeenschapscentrum. Zondag is het de elfde van de elfde en dat is voor car naval vierend Zeeuwsch- Vlaanderen een niet weg te denken gebeurtenis. Prins Carnval van Sint-Jansteen zal dan ook niet ontbreken op het appèl in De Warande en hij zal met z'n gevolg voor enkele leuke stunts zorgen. De prins zal ook de Expo '84 voor 'geslaagd' ver klaren. KOEWACHT - G. van Rumste 32 schutters. Eerste hoofdvogel, eerste en tweede zij vogel D. Beyaert, St. Gillis, meeste kleine vogels (5) me vrouw Van Meelen, Kloosterzande. KOEWACHT - G. van Rumste 34 schutters. Eerste hoogvogel E. Fie- rens, Lokeren, eerste zij vogel O. Saman, Koewacht, tweede zij vogel F. Martens, Nieuwdorp. Meeste kleine vogels (4) F. Martens, Nieuwdorp. KOEWACHT - De Oude Molen 45 schutters. Eerste hoogvogel en eer ste zij vogel P. Neve, Kloosterzan de, tweede zij vogel G. Herwegh, Heikant. Meeste kleine vogls (4) A. van Hooye, Koewacht. KOEWACHT - R. van Steene 34 schutters. Eerste hoogvogel R. de Smet, eerste zijvgoel F. Martens, tweede zij vogel P. van Steen, allen Koewacht. Meeste kleine vogels (5) C. Koninck, Nieuwdorp. KOEWACHT - R. van Steene 64 schutters. Eerste hoogvogel en eer ste zij vogel J. Bolleman, Axel, tweede zij vogel C. van Gassen, Hulst. Meeste kleine vogels (3) E. Fieret, Lokeren. KLOOSTERZANDE - Bejaarden- schieting De Kastanje 35 schutters. Eerste hoogvogel J. van Meelen, Kloosterzande, eerste zij vogel J. van Leemput, Lamswaarde, twee de zij vogel P. Schelfhout, Hulst. Meeste kleine vogels (7) W. van Kuypers, Hulst. KLOOSTERZANDE - De Reizende Man 32 schutters. Eerste hoogvogel P. d'Hondt, Kloosterzande, eerste zijvogel L. Heyens, Boschkapelle, tweede zij vogel J. Burm, Klooster zande. Meeste kleine vogels (6) J. Schillemans en P. Schelfhout, Hulst. HULST - O.Z.O. 30 schutters. Eer ste hoogvogel D. Moens, De Klinge, eerst zij vogel P. Boetinge, Bosch kapelle, tweede zij vogel D. Moens, De Klinge. Meeste kleine vogels mevrouw De vos, Heikant (6). HULST - De Batavieren 119 schut ters. Wip 1: eerste hoogvogel J. Verhaegen, Hulst, tweede hoogvo gel J. de Maayer, Zwijndrecht, eer ste en tweede zij vogel, F. van Swaal, Hulst, derde zij vogel W. Brand, Hulst, vierde zij vogel N. Goossen, Kloosterzande. Wip 2: eerste hoogvogel J. van Vooren, Zwijndrecht, tweede zij vogel L. Ongenae, Zwijndrecht, eerste zij vogel J. Lambooy, Hulst, tweede zij vogel V. Colsen, Hulst, derde zij- vogel W. van de Ende, Zwijn drecht, vierde zij vogel F. de Koker, Ertvelde. HULST - W. Blommaert 40 schut ters. Eerste hoogvogel E. Luycks, Hulst, eerste zij vogel J. van Kerk hoven, St.-Jansteen, tweede zijvo gel R. Wilking, Hulst. Meeste klei ne vogels (5) P. de Ridder, Roosen daal. BOSCHKAPELLE - J. van Schaik 19 schutters. Eerste hoogvogel C. van Leuven, eerste zij vogel B. Vis ser, tweede zij Kint, beiden de Klinge, vierde zij vogel Th. de Sae- ger, Kemzeke. Meeste kleine vogels (6) F. Fierens, St. Pauwels. ZUIDDORPE - De Herberg 55 schutters. Eerste hoogvogel J. de Koeyer, Yerseke, eerste zij vogel F. Saey, Moerbeke, tweede zij vogel A. Slok, Koewacht. Meeste kleine vo gels (5) R. Colpaert, Moerbeke. ZUIDDORPE - St. Sebastiaan 96 schutters. Wip 1: eerste hoogvogel J. Sa mijn, Zuiddorpe, tweede hoogvogel A. Peters, Sleijdinge, eerste zij vogel W. Hermans, Zuid dorpe, tweede zij vogel F. Vervaet, Moerbeke, derde zij vogel G. de Geest, Lochristi, vierde zijvogel W. Hermans, Zuiddorpe. Wip 2: eerste hoogvogel A. Verbist, Zuiddorpe, tweede hoogvogel A. de Baar, Everzele, eerste zij vogel L. Coone, Sleijdinge, tweede zij vogel J. van Rijkegem, Destelberge, derde zij- vogel H. Plasschaert, Zuiddorpe, vierde zij vogel J. Baart, Smaai. SINT-JANSTEEN - Bejaarden- schieting, zaal De Kroon, 42 schut ters. Hoge vogel F. Say, Moerbeke, eerste zij vogel: L. van Waesberg- he, Heikant, tweede zij vogel: R. de RijckeHulst. Meeste kleine vogels (5 stuks)H. Ongena, Koewacht. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tlvollweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Van onze correspondent AXEL - De afdeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen van de Nederlandse bond van gepen sioneerden houdt vanmiddag haar najaarsvergadering in cultureel centrum De Halle te Axel, aanvang 14.00 uur. Voor de pauze komt als be langrijkste punt aan de orde een bespreking over de ziekte kostenvoorziening voor over heidspersoneel. Na de pauze houdt de heer C. Kruf, voor lichtingsambtenaar van het ABP een lezing over pensioe naangelegenheden. Van een onzer verslaggevers SLUISKIL - „Het provinciaal bestuur vindt dat de vlastelende bedrijven die kostenbesparende methodes ontwikkelen, steun moeten krijgen". Dit zei gedepu teerde R. Barbé dit weekend tijdens de opening van de 'Linnenwinkel' in Sluiskil. „We zien dat ondernemers weer in de vlasteelt geloven", aldus de gedeputeerde. Vol gens hem proberen deze on dernemers met kostenbespa rende methodes de teelt weer aantrekkelijk te maken. Barbé deelde mee dat de vlasproduktie in Zeeuwsch- Vlaanderen weer stijgt. Dit jaar stond er 2500 hectare vlas. Er is volgens hem echter ruimte voor een verdubbeling van de produktie. Bij een verdubbeling van de vlasteelt komen er volgens de gedeputeerde zeker 50 banen in de vlassector bij. Ook het aantal banen bij de vlasver- werkende bedrijven zal dar stijgen. In het verleden was Zeeuwsch-Vlaanderen de be langrijkste vlasstreek van Ne derland. In de jaren zestig werd in dit gebied ruim 24.000 hectare van dit gewas ver bouwd. Dat was 80 procent van de nationale produktie. Kaarting - Aan de kaarting in de kantine van de W Vogel waarde deden 44 kaarters mee. Uitslag: 1. Rinus Michielsen, 2. Noe Lambert, 3. Bert van de Meijden, 4. Joos Coolsen, 5. Willy van Dijk. De volgende Hulst kaarting wordt gehouden op vrijdag 7 december. Aanvang 19.30 uur. lijkse koningsschieting. Voor de tweede maal in drie jaar (vorig jaar was hij afwezig) werd Alois van Dijk koning. In de vierde ronde trof hij de hoge vogel. Prins werd Piet Boeter en erfprins Benny Vis ser. Er deden 18 schutters mee, die er daarnaar nog een gezel lige 'teerdag' van maakten. Koningsschieting - De schut- terssocieteit te Vogelwaarde (Boschkapelle) hield de jaar- Prijskaarting - Aan de prijs- kaarting in café 't Centrum deden 50 kaarters mee. Uit slag: 1. E. van de Branden, 2. J. van de Ende, 3. J. de Burger, 4. C. de Winkel, 5. M. Haulez.

de Stem | 1984 | | pagina 11