Bronswijk wint Schipholloop Rugbyteam verslaat Wesl-Duitsland McEnroe in finale Stockholm tegen Wilander Roland Liboton verslagen in Zürich In Mexico gaat touwtrekken om Seoel door EVEN Veteranen ii MIRJAM KLOPPENBURG AL IN OPENINGSRONDE UITGESCHAKELD Marathontij d Catano niet officieel erkend Groovy behoudt leiding MAANDAG 5 NOVEMBER 1984 Olaf Kardolus wint toernooi Blomqvist wint Rallye van Ivoorkust American Football Bond opgericht in Nederland VENETIE (ANP) - Na het verrassende resul taat van de nationale herenploeg in het lan- dentoernooi (kwartfinales) heeft het Neder lands vijftal in de individuele strijd van de Open Italiaanse tafeltenniskampioenschappen nauwelijks een rol van betekenis gespeeld. Zesdaagse van Grenoble Zeven miljoen voor jacht Australië II Goede tijden schaatsers Vogelvlucht 1 en TZN delen punten IJ pe ge RECREATIEF ZAALVOE' KNVB-zaalvoetbal Axel T12 i/i MAANDAG 5 NOVEMBER] PAGINA SPQfrrl HANNOVER (SID) - Het Nederlands rugbyteam heeft zondag de interland wedstrijd tegen West-Duits- land gewonnen. In Han nover zegevierde Oranje met 23-10. Bij de rust leidde Nederland al met 15-6. Het duel werd gespeeld voor groep B van het FIRA-kam- pioenschap. Het was de tweede over winning van Oranje in de FIRA B-poule om de Nordic Cup. In de 25ste ontmoeting tegen de Bondsrepubliek Duitsland heeft de formatie van Dick Jansma de stijgen de lijn, die tegen Zweden reeds tot uitdrukking was gekomen, kunnen doorzet ten. Voor 3500 toeschouwers kregen de Duitsers weinig gelegenheid in hun spel te komen vooral door opnieuw uitstekend werk van Chris Gale en van de grote routi nier in deze ploeg, de Hage naar Michel van de Loos. Gale scoorde elf punten uit twee penalty kicks, een trapgoal en een conversie. Naast deze twee spelbepa lers groeiden ook de AAC'er Henk Batterman (twee tries), invaller Henny Ver meulen en Jan Heinen in de eerste rij en John Dudink en Dirk-Jan Straathof in de derde rij naar grote hoogte. Oranje nam reeds na vijf minuten de leiding toen Ga- Ie een penalty kick benutte (0-3). De Westduitsers, die in driekwart Klaus Himmer hun sterkste troef bezaten, trachtten terug te komen. Door uitstekend tackelen kwam Nederland niet in moeilijkheden. Toch kwam de gelijkmaker tot stand, toen Hans Briehl na een kwartier via een strafkick scoorde (3-3). Nederland bleek niet aan geslagen. Henk Batterman met een fraaie try geconver teerd door Gale bracht de score op 3-9, waarna een merkwaardige situatie ont stond. De Duitsers waren het niet eens met de Belgi sche scheidsrechter Roelants en mochten geen kick-off nemen. Nederland kreeg vanaf de middenlijn een strafkick toegewezen die door Gale schitterend werd afgerond (3-12). Door Kopp en Gale (trap goal) leidde het Nederlandse team bij rust met 6-15.In de tweede helft bepaalde Ne derland zich er toe de strijd te consolideren. De Duitse driekwartlij n slaagde er maar zelden in de strijd te verplaatsen. Dat kwam vooral door toedoen van Van de Loos, die zich onderscheidde in de scrums en in de line-outs. Edwin Jansma bracht na een schitterende driekwart- aanval de stand op 6-19. Door een try van Kurt kwa men de Duitsers terug tot 10-19. Henk Batterman bracht vervolgens Oranje na drie minuten in feeststem ming door zijn tweede try te scoren en de eindstand op 10-23 te bepalen. Stand: 1. Nederland 2-4; 2. Belgie 1-2; 3. Bondsrepubliek Duitsland 1-0; 4. Zweden 2-0. Afgang tafeltennisteam in Italië STOCKHOLM (Rtr) - John McEnroe heeft zondag in de hal ve finales van het stennistoernooi in Stockholm met 1-6, 7-6, 6-2 gewonnen van de Zweed Anders Jarryd. In de finale speelt McEnroe tegen Wilander, die eerder op de dag Con nors versloeg. Herenenkelspel, kwartfi nales: Mats Wilander (Zwe) - Guy Forget (Fra) 7-5, 6-3 Anders Jarryd (Zwe) - Joa- kim Nyström (Zwe) 6-3, 3-6, 6-3 Jimmy Connors (VSt) - Johan Kriek (VSt) 4-6, 6-3, 6-4. John McEnroe (VSt) - Wojtek Fibak (Pol) 6-4,6-2. halve finales: Mats Wilan der - Jimmy Connors 6-7, 6- 3,6-3. herendubbelspel, halve fi nales; Tomas Smid (Tsj) en Henri Leconte (Fra) Jan Gunnarsson (Zwe) - Michael Mortensen (Den): 6-4,6-3. De Amerikaanse Zina Garrison heeft zondag het tennistoernooi in Zürich ge wonnen. Ze versloeg in de finale de Westduitse Claudia Kohde met 6-1, 0-6, 6-2. Met deze zege verdiende Garri son 28.000 dollar (bijna 100.000 gulden). Voor Kohde was de helft van dit bedrag weggelegd. Het toernooi had een prijzengeld van 150.000 dollar (525.000 gulden). Halve finales: Zina Garri son (Vst)-Andrea Temesvari (Hon) 6-2, 6-0 Claudia Kohde (Wdl)-Manuela Malejeva (Bul) 2-6 6-2 7-5. dubbelspel, finale: Andrea Temesvari (Hon) en Andrea Leand (Vst)- Claudia Kohde (Wdl) en Hana Mandlikova (Tsj) 6-1,6-3. De als eerste geplaatste Amerikaan Brad Gilbert heeft zondag het 75.000 dol- lartoernooi van Taipeh op zijn naam gebracht. In de fi nale zegevierde hij met 6-3, 6-3 over de niet geplaatste Australiër Wally Masur. Ook vorig jaar sleepte Gilbert de hoofdprijs van 15.000 dollar in de wacht. In de finale van het dubbelspel wonnen Ken Flach en Ro bert Seguso (Vst) met 6-1, 6- 7, 6-2 van Drew Gitlin en Hank Pfister (Vst). Satellite: Halve finale he ren, enkelspel Goran Prpic (Joe) - Carl Linberger (Aus) 6-4, 6-4 Tom Nijssen (Ned) - Bud Cox (Vst) 6-3,3-6,6-4. Tom Nijssen heeft het zondagmiddag in de finale van het vierde tennistoer nooi voor het wintersatel- lietcircuit in 's-Gravenzan- de niet kunnen bolwerken tegen de 21-jarige Joego slaaf Goran Prpic. De drie jaar jongere Lim burger verloor kansloos met 4-6,2-6. Voor Prpic beteken- Tommie Nijssen in actie in de finale van het Satelli- te-toernooi van 's-Gravezande. Nijssen verloor van de Joegoslaaf Prpic. - fotoanp de het zijn derde toernooize ge. Eerder had hij gewonnen in Gorkum en Deurne. Nijssen verkeek zich vooral op de verraderlijke topspin van de aanvallend ingestelde Prpic, die op nieuw een eerste prijs van 1975 gulden mocht incasse ren. Nijssen nam 1365 gulden in ontvangst.Nijssen dikte zijn verdienste nog wat aan door met Marc Albert te ze gevieren in de finale van het dubbelspel. In een spannen de partij werden Menno Oosting en Goran Prpic met 7-6,3-6,7-6 verslagen. Halve finale heren, dubbel spel: Tom Nijssen/ Mare Al- bert (Ned) - Greg Neuhart (Vst)/ Hugo Nunez (Mex) 6- 3, 3-6, 6-2 Menno Oosting (Ned)/ Goran Prpic (Joe) - Bud Cox/ Brian Levine (Vst) 6-2,6-1. Vier Nederlandse tennis spelers mogen in twee fasen strijden om een wild card voor het lucratieve toernooi der kampioenen, dat volgen de week in Antwerpen wordt gehouden. Dinsdag staan in Gorkum de partijen Huub van Boec- kel - Menno Oosting en Tom Nijssen - Christian Feenstra op het programma. De win naars spelen zondag in het sportpaleis van Antwerpen tegen elkaar om de wild card, die toegang geeft tot het zeer sterk bezette hoofd toernooi. ZURICH (SI) - Wereldkampioen bij de professionele veldrijders, de Belg Roland Liboton, heeft zondag in Zürich zijn meerdere moeten erkennen in zijn landge noot Paul de Brauwer. De 28-jarige derdejaars prof demarreerde twee ronden voor het einde uit de kopgroep van vier, waartoe ook Reinier Groenendaal behoorde. De Brauwer won met zes tien seconden voorsprong op Liboton, die in de sprint snel ler was dan de Zwitser Lien- hard. Als vierde, met 21 secon den achterstand, passeerde Reinier Groenendaal de streep. Herrnie Stamsnijder kon het aanvangstempo niet volgen en werd tiende op 1.26. Frank van Bakel werd acht ste. Voor 9000 toeschouwers was Paul de Brauwer in de Züri- cher veldrit de grote man. Hij gaf in de vijfde van tien ron den de aanzet tot de vorming van een kopgroep. Met Libo ton en Lienhard trok hij er tussen uit. Een ronde later voegde Reinier Groenendaal zich na een imposante achter volging bij het trio. De Zwitser Zweifel, Hennie Stamsnijder en de wereld kampioen bij de amateurs, de Tsjech Radomir Simunek, la gen toen al in verslagen posi tie. Twee ronden bleef het viertal bijeen en werkte het eendrachtig samen. Daarna soleerde De Brauwer naar zijn elfde zege in dit seizoen. De uitslag in Zürlcb is: 1. Paul de Brau wer (Bel) 22,4 km in 57.16 2. Roland Libo ton (Bel) op 16 sec. 3. Erwin Lienhard (Zwi) z.t. 4. Reinier Groenendaal (Ned) op 21 sec. 5. Radomir Simunek (Tsj) op 36 sec. 6. Peter Hriz (Tsj) op 39 sec. 7. Albert Zweifel (Zwi) z.t. 8. Frank van Bakel (Ned) op 1.10 9. Pascal Richard (Zwi) z.t. lO.Hennie Stamsnijder (Ned) op 1.26. Matthieu Hermans heeft zondag in Son en Breughel een nationale veldrit voor ama teurs gewonnen over een uur en een ronde. Met een achterstand van tien seconden eindigde Michel Groenendaal als tweede. Uitslag: 1. Matthieu Hermans (Drunen), 2. Michel Groenendaal (St. Michielsges tel) op 10 seconden, 3. Ronald Rol (Alk maar) op 33 seconden, 4. Ties Verhage (Eerde) op 40 seconden, 5. Berry van Loon (Goirle) op 1.06, 21. John van Gor kum (Rijen). DOORN (ANP) - Olaf Kardo lus heeft zondag het open de- gentoernooi in Doorn gewon nen. In de beslissende partij ver sloeg hij Kurt Kerkhoff met 10-7. Derde werd Ton Korte- kaas, die met 10-4 won van Michiel Driessen. De eindstand is: 1. Olaf Kardolus (Zaal Kardolus, Zoetermeer), 2. Kurt Kerkhoff (des Villiers, Den Haag), 3. Ton Korte- kaas (des Villiers), 4. Michiel Driessen (des Villiers), 5. Heike Westra (Donar, Groningen), 6. Marco Furer (ANSC, na tionaal), 7. Hans te Boekhorst (Scara- mouche, Arnhem), 8. Bert van der Berg (Zaal van der Berg, Amsterdam). ABIDJAN (SID) - De combi natie Stig Blomqvist-Björn Cederberg, die reeds vaststaat als wereldkampioen, heeft ook de Rallye van de Ivoorkust ge wonnen. De 4109 km lange etappe wedstrijd door het Westafri- kaanse oerwoud leverde een dubbele Scandinavische zege op. Achter de van start tot fi nish leidende Blomqvist (Zwe den) werd de onttroonde we reldkampioen Hannu Mikkola (Finland) met Arne Hertz tweede. Beide combinaties re den in een Audi Quattro Sport. De uitslag is: 1. Stig Blomqvist/Björn Cederberg (Zwe) met Audi Quattro Sport straf minuten: 7 uur 5 minuten 2. Hannu Mikkola/Arne Hertz (Fin/Zwe) met Audi Quattro op 18 minuten 3. Shek- har Mehia/Rob Combes (Ken) met Nis san 240 RS op 1 uur 4. Alain Ambrosino/ Daniel le Saux (Ivoorkust) met Opel Manta 400 op 1.49 Van de 50 deelnemers, die aan de start verschenen, waren dit de enigen die de rallye uitreden. De stand voor het wereldkampioen schap: 1. Blomqvist 133 pnt 2. Mikkola 101 pnt 3. Markku Alen (fin) 90 pnt. De laatste wedstrijd van het seizoen is van 25 tot 29 november in Groot-Brittannië. ZEIST (ANP) - De American Football Bond Nederland is zon dag in Zeist opgericht. Tien verenigingen hebben zich gebundeld om hun sport in Nederland een serieus aanzien te geven. „Wij moeten het ko mende jaar uitgroeien tot een volwaardige bond", meent voor zitter G.A. Annokkee. Om dat doel te bereiken wil de organisatie onder meer lid worden van de Nederlandse Sport Federatie (NSF). Voor een nationale competitie is het volgens Annokkee te vroeg: „We hebben niet eens de beschikking over de vereiste ac commodaties. American football wordt gespeeld op een terrein dat iets groter is dan een voetbalveld". Hij verwacht dat zijn bond pas in 1986 start met een landelijke klasse. De enige Nederlandse club die in competitieverband speelde is het in 1981 opgerichte Amsterdam Rams, dat een maand geleden kampioen werd van de Noordduitse Oberliga. De drie heren en Jantien Jansma werden in de tweede ronde uitgeschakeld, Mirjam Kloppenburg overleefde de openingsronde niet. Kloppenburg verloor in vijf games van de Chinese in Ca nadese dienst Hsu. Na winst in de eerste twee games (21-12, 21-19) volgde een dermate gro te inzinking, dat Hsu de partij alsnog naar zich toe kon trek ken (18-21, 19-21, 18-21). Voor coach Jan Vlieg was de neder laag aanleiding Kloppenburg te adviseren een tijdje rust te nemen en de Open Joegoslavi sche en Franse titelstrijd te la ten lopen. De speelster van landskam pioen De Torenstad heeft na een zware griepaanval te snel de training weer hervat en zal nu trachten het geestelijk en lichamelijk herstel met rust te bewerkstelligen. Haar clubgenote Jantien Jansma bereikte de tweede ronde door een simpele zege op de Italiaanse Bonda. In de tweede omgang werd ze uitge schakeld door de Chinese nieuweling Zhou Zheng. Met haar verdwenen alle heren in dezelfde ronde uit het toernooi. Henk van Spanje, vrij in de eerste ronde, stelde teleur tegen de Westduitse jeugdspeler Rosskopf door met 1-3 te verliezen. De Roemeen Paul Haldan, debuterend in het Oranje-team, mopperde meer dan hij het celluloid raakte en verloor van de Finse recreant Joikkinen (1-3). Anne Vlieg hoefde zich niets te verwijten. Na zijn overwin ning op de Italiaan Bargagli trof hij de Chinees He Zhiven, binnen een jaar naar de veer tiende plaats gestegen op de wereldranglijst. Vlieg hand haafde zich keurig en verloor met aanvaardbare cijfers. Het beste Nederlandse re sultaat kwam, en wel in het damesdubbel, op naam van de Torenstad-speelsters. Na drie overwinningen op onbedui dende koppels werden ze door Chinese speelsters uitgescha keld in de kwartfinales. Bij de heren waren Anne Vlieg en Henk van Spanje te zwak voor hun Chinese tegen standers. Zij het een paar ron den eerder. In de tweede ronde stonden Cai Zhenhua en Jiang Jialiang, eerste en tweede op de wereldranglijst, aan de overkant van de tafel. Een sensatie leek in de maak, toen Vlieg en Van Spanje brutaal de eerste game wonnen met 21-14. Het was het laatste wapenfeit. De Chine zen concentreerden zich een tikkeltje beter en schakelden de Nederlanders uit: 13-21,13- 21. De titels in het individuele toernooi gingen voor drie kwart naar China, dat met vrijwel de complete WK-ploeg de Europese toernooien aan doet. Bij de heren werd de aanvoerder van de wereld ranglijst, Cai Zhenhua, zeer verrassend in de eerste ronde uitgeschakeld (1-3) door de 20- jarige Hongaar Kaposztan. De vroege eliminatie van hun topspeler had weinig ef fect op de andere Chinezen. De overige drie bereikten de laat ste vier en kregen gezelschap van de Europese jeugdkam pioen uit de Sovjetunie, An drei Mazoenov. In de Chinese finale won tenslotte He Zhiven met 3-0 van Jiang Jialiang. Bij de dames rekenden de Chinese speelsters in de halve eindstrijd zeer moeizaam met de laatste Europeanen, Zsuzsa Olah en Olga Nemes, af. In de finale won Qi Baoxiang, num mer een van de wereld, met 2- 0 van Xu Jiang, die nog niet op de wereldranglijst voorkomt. Na winst in het damesdubbel leed de Chinese ploeg de enige nederlaag in het herendubbel. GRENOBLE (AfpZ) - De Fransman Bernard Vallet en zijn Deense partner Gert Frank bezetten na de vijfde nacht van de zesdaagse van Grenoble nog steeds de eerste plaats. Het duo heeft 181 punten verzameld, 28 meer dan het Italiaanse koppel Francesco Moser/Maurizio Bidinost, dat nog in dezelfde ronde rijdt. MEXICO STAD (DPA) - Al direct bij aankomst in Mexico-stad heeft Marat Gramov, de Sovjetrussische minister van sport en voorzitter van het Sovjet russische Nationale Olympische Comité de hoofdrol bij de komende gebeurtenis sen voor zich opgeëist. In Mexico Stad vergaderen woensdag en donderdag de Nationale Olympische Comités onder leiding van de Mexicaan Mario Vazquez Rana. De vergadering wordt gevolgd door een bijeenkomst van de hoogste sportfunsctionarissen uit 150 landen met het bestuur van het Interna tionaal Olympisch Comité. „De hele wereld volgt bezorgd, wat zich momenteel in de sportwereld af speelt", aldus Gramov, die de gelegen heid aangreep zich te beklagen over de vele schendingen van het Olympische charter. De bijeenkomst van Mexico past kennelijk in de campagne, die de Sovjet- Unie enkele dagen geleden is gestart te gen de aanwijzing van Seoel als plaats van handeling voor de zomerspelen van 1988. Of de Sovjet-Unie na Los Angeles op dit tijdstip alweer zal aansturen op een openlijke confrontatie, wordt betwijfeld. Walter Troeger, de secretaris-generaal van het Westduits Olympisch Comité meent van niet. „De Sovjet-Unie zal bij een poging de Spelen uit Zuid-Korea weg te halen geen succes hebben. Nergens is een meerder heid voor een dergelijke initiatief te vin den; noch bij de IOC-leden, noch bij de nationale Olympische Comités, terwijl de internationale sportbonden zich al voor Seoel hebben uitgesproken". In die richting wijst trouwens ook de uitspraak van Gramov zelf: „Niemand kan beweren, dat er van onze kant nu al een besluit klaar ligt om tot een boycot over te gaan. Wie zoiets zegt, is niet goed bij zijn hoofd". Van Italiaanse zijde is onlangs gesug gereerd de volgorde om te draaien: in 1988 de Spelen toe te kennen aan Parijs of Belgrado en pas in 1992 naar Seoel te gaan. Aangezien het voorstel werd ge lanceerd door Franco Carraro, die niet alleen voorzitter is van het Italiaans Olympisch Comité, maar ook voorzitter van de Europese Comités en tevens geldt als vertrouwensman van IOC-voorzitter Samaranch, was de eerste indruk, dat hier een proefballonnetje werd opgela ten. Inmiddels echter heeft de 64-jarige voorzitter van het IOC zijn collega in de regen laten staan. Volgens Samaranch moeten de Spelen van Seoel in 1988 hoe dan ook gewoon doorgaan, evenals de buitengewone al gemene vergadering van het IOC op 1 en 2 december aanstaande in Lausanne, waar strafmaatregelen tegen eventuele boycotters zullen worden besproken. De Spanjaard wil niet ingaan op de wens van zijn Oostduitse vice-voorzitter Ber- thold Beitz de besprekingen te verschui ven naar de 89ste zitting van het IOC volgend j aar j uni in Oost-Berlij n. „Het bestuur kan deze algemene ver gadering niet afzeggen. Het is een beslis sing van de zitting zelf", aldus Sama ranch, die naliet te vermelden, dat hij als daar als voorzitter wel degelijk de be voegdheid toe heeft. Samaranch onderzoekt wat er precies aan de hand is geweest tijdens de bijeen komst in Praag. De Oost-Europese sportleiders kwamen daar niet tot over eenstemming en gingen elk hun eigen weg. Inmiddels hebben de meeste van de 91 IOC-leden schriftelijk gereageerd op de vraag of er en zoja welke strafmaat regelen moeten worden genomen tegen landen, die wegblijven van de Olympi sche Spelen. De reacties blijken zeer uit eenlopend. Lang niet iedereen blijkt voor sanc ties. Zo heeft de Westduitse delegatie voor Mexico de uitdrukkelijke opdracht aan de positie van Seoel wordt niet ge tornd, maar het deelnemen aan de Olympische Spelen moet vrijwillig blij ven. Geen enkel voorstel voor het nemen van strafmaatregelen mag worden on- dersteund.Dit is weliswaar een voorlo pig standpunt, maar geeft wel aan wat de houding van West-Duitsland zal zijn tijdens het buitengewoon congres in Lausanne. Een zaak, die eveneens in Mexico zal worden besproken, is de vraag of het programma van Seoel zal moeten wor den aangepast aan de wensen van de Amerikaanse televisie-maatschappij en, waardoor eqr gesproken zal moeten worden van de 'ontbijtspelen'. Volgens Samaranch hebben slechts zes van de 22 takken van sport moeite met het verleggen van de finales naar de ochtenduren: basketbal, boksen, atletiek, voetbal, turnen en zwemmen. De zaak ligt wat hem betreft eenvou dig: „De internationale sportbonden be slissen. Wie niet 's morgens vroeg wil starten, doet dat niet. Men krijgt dan al leen minder geld binnen. Het is toch niet zo dat alleen het IOC incasseert. Overi gens; het verschil tussen het hoogste en het laagste aanbod van de Amerikanen is niet zo groot als wordt verondersteld". De bijeenkomst van Mexico zal door de afgevaardigden stellig ook worden aangegrepen om meer geld los te krijgen van het Olympische organisatie-comite van Los Angeles. Dit maakte op de zo merspelen een winst van 150 miljoen dollar, waarvan slechts 3)4 tot 5)4 mil joen zal worden afgedragen aan het IOC. Samaranch wil 25 miljoen als extra sti mulans voor de sportbeoefening in de derde wereld. Henk Nronswijk wordt aan de finish opgevangen. - FOTOANP DEN HAAG (ANP) - De Naaldwijkse atleet Henk Bronswijk van Olympus '70 heeft zondag de Schipholloop gewonnen. Hij volbracht de 61 kilometer lange tocht rond de Haar lemmermeer in 3 uur 46 minuten en 40 seconden. Bij de da mes won zijn vrouw Tine, die ruim vijf uur onderweg was. Uitslagen Schipholloop, 61 kilometer: Heren: 1. Henk Bronswijk (Olympus'"70, Naaldwijk) 3.46.40; 2. Jean Paul Praet (Bel) 3.50.32; 3. Frans van Camp (Be!) 3.50.51; 4. Leo van Lancker (Bel) 3.50.55; 5. Wim van Dijke (Olympia Halsteren) 3.52.42; 6. Henk Forror (Noordkop, Den Helder) 3.55.05; 7. Leo van Ravenswaay (Sparta, Den Haag) 4.00.12; 8. Henk Noor (Aquilo, Winschoten) 4.04.39; 9. Henk Pleister (AAC, Amsterdam) 4.05.48; 10. Kees Bruyns (AV '56, Goes) 4.10.23. Dames: 1. Tine Bronswijk (Olympus '70, Naaldwijk) 5.06.35; 2. Heidrun König (BRD) 5.29.56. LISSABON (Sid) - De tijd die de Portugees Cidalio Catano zaterdag in Lissabon liep, zal hem niet de eerste plaats op de wereldranglijst bezorgen. Catana noteerde op de klassieke afstand 2 uur 08 minuten en 05 seconden, de beste tijd die ooit werd gelopen. Twee weken geleden liep de Welshman Steve Jones in Chicago dezelfde tijd. Bij nameting bleek dat het traject de vereiste 42 kilometer en 195 meter lang was. De marathon kende evenwel een onregelmatige start. Een groot aantal lopers was al op weg toen het startschot kldflk. Bovendien zouden veel atleten in de stad Lissabon stukken hebben afgestoken. Caetano was zaterdag overigens oppermachtig in de ma rathon van Lissabon. Aan de eindstreep had hij 1 minuut en 42 seconden voorsprong op de Pool Zbigniew Pierzynka, die tweede werd en bijna twee minuten op de na 2.10.01 binnen komende Spanjaard Caspare Esnaola. De wedstrijd van de dames werd gewonnen door de West duitse Christa Dotzier, maar haar tijd werd, wegens de on zekerheid over de afstand, niet bekend gemaakt. Caetano overigens ontving wel de eerste prijs van 17.000 gulden. De Turkse atleet Mehmet Yurdadon heeft zondag de Bos porus-marathon in Istanbul gewonnen. Hij had voor hel 42,195 kilometer lange traject, dat van het Aziatische naar het Europese stadsgedeelte voerde, 2 uur 22 minuten en seconden nodig. De Brit Andy Dailey was de beste buitenlander. Hij kw< bijna vier en een halve minuut na de winnaar als vierde over de eindstreep. Aan deze marathon namen 12.000 atleten deel, onder wie 2000 Turkse militairen. PERTH (RTR) - De Australi sche regering is bereid bijna zeven miljoen gulden neer te tellen voor de Australië II, het jacht dat vorig jaar de zeil wedstrijd om de Amerika-be ker won en een einde maakte aan de 132-jarige heerschappij van de boten van de Verenigde Staten. Het is de bedoeling, dat het schip zal worden ten toon ge steld in het nieuwe museum van Canberra, dat in 1990 open gaat. Alex Dix, voorzitter van de raad van bestuur van het museum, zei zondag, dat de Australië II nog wel mag wor den ingezet voor de selectie wedstrijden voor het zeileve- nement, dat in 1987 voor de kust van Perth wordt gehou den. De eigenaren van het jacht, dat opzien baarde door de revolutionaire kiel van Ne derlands ontwerp, lieten we ten nu twee schepen te willen inschrijven voor de voorwed strijden, die de verdediger van de beker moeten aanwijzen. Ze zeiden al bijna veertien miljoen gulden van sponsors te hebben binnen gekregen. De eerste van acht intensieve trainingsperioden begint maandag met een gedeelte van de succesvolle, oude beman ning en een aantal nieuwe kandidaten. Van onze sportmedenxrker HULST - Was het vorige week W Hulst dat in de Hulsterse bedrijfsvolleybal- competitie voor een verras sing zorgde, nu werd het zelfde team onverwacht door Wemolin met 3-0 ge- ll klopt. „In de eerste twee sets stonden we steeds achter, maar door goed te blijven knokken konden we het tij steeds op tijd keren. In de zj tweede set had W Hulst 1< zelfs een kloof van vijf pun ten geslagen om toch nog te verliezen", aldus Wemolin- aanvoerder Eric Burm. Eric Burm kijkt niet raar op van deze winst. „Enkele weken hebben we met de tweede pass gesukkeld. Deze Ja) vaJ ASSEN (ANP) - Dit weekeind! zijn op de noordelijke schaats- banen wedstrijden gehoudei waarbij gelet op de prill® van het seizoen enkele gw® tijden zijn gerealiseerd. Zo won kernploeglid Kuiper in Heerenveen de meter in 40,2 seconden. Ykema, die zich een nieu»1 techniek probeert eigen te w ken, liet 42,0 seconden afdrt»1' ken. In Assen zegevierde out kernploeglid Egbert Post op» 500 meter in 41,1 seconden won hij de dubbele afstand 1.21,6. Voorts won Anita to°' bach in Groningen de 500 m® ter dames in 45,51 seconden. In Deventer was Ben v der Feltz sterk op de 500 met® (40,6) en de 1000 meter (l.« A-junior Attie Sarelse imp neerde vooral op de 3000 ter, die hij in 4.24,9 dk. Voor de 500 meter had hij41 seconden nodig. Bij de dames liet Hanne de Vries 46,6 seconden op 500 meter en 1.33,1 op de da zend meter afdrukken. De eerste schaatmaraW voor de KNSB-beker is dagavond in Amsterdam J wonnen door Henri F1® De rijder uit Oldebroek V^j wees Gerard Rietveld Ouderkerk aan de Ams naar de tweede en kernpk™>. lid Emiel Hopman ('t za naar de derde plaats. Van onze tennismedewerker HULST - In de damestennis- competitie in sporthal Den Dullaert te Hulst speelden Vo gelvlucht 1 en TZN met 4-4 ge lijk. Voor Vogelvlucht was het de combinatie Joke Lambert/ José Sponselee dat de score opende tegen Rosemarie van Goethem/Ineke Reinars (8-4), maar Yvonne Hoefnagels bracht met Wilma Koen TZN weer langszij, door met 8-6 het duo Mary Wauters/Annie de Brouwer te verslaan. In de A-poule behaalde Loc- kefeer een 5-3-overwinning op Risseeuw en werkte zich zo doende omhoog. Door Fackel- dey en Truida Risseeuw zetten hun team op voorsprong door met 9-6 te winnen van Aart Prummel en Ella Neefs, maar doordat het duo Sanderse/ Fackeldey met 4-4 gelijk speelde tegen het koppel Ste- wart/Neefs, luidde dit het ver lies voor het team Risseeuw in, want Lockefeer won de overi ge twee partijen. Uitslagen A-poule: Risseeuw- Lockefeer 3-5, Smash-Abbeel 0-8, Vogelvlucht 2-Ardriaansens 0-8. B-poule: De Eikenhof 1-d'Hondt 2- 6, Vogelvlucht 1-TZN 4-4, Ga- me'78-Kint 6-2. In teg wa ha Pr. TH (17 Eer wa zoe eni teg coa zw< De stei ver KI] (16- Kik plo Aai wei vol nis. gee gav ma thu DE 1-3 De wel Lai we. sys i we. ZAALVOETBAL Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Na een moeiza me seizoenstart is het team van Veteranen in de eerste klas van het Oostburgse re creatieve zaalvoetbal aan een knappe opmars bezig. Afgelo pen week betekende winst op De Corner dat de oude garde oprukte naar de vijfde plaats op de ranglijst. Een ranglijst die nog steeds door Alheo wordt aangevoerd. De super- markters wonnen van Mus- son. Oud Sluis en OBV bleven knap bij. FC'83 boekte een be langrijke winst op Gemeente Van onze sportmedewerker AXEL - Groovy behoudt in het Axelse zaalvoetbal de lei ding. Afgelopen week klopte het met 4-0 Ratje Toe, nadat eerder Moy Fa 1 het eigen tweede team met 6-1 had ver slagen en Deto verrassend had verloren van Wapen van Axel/Kesbeke met 5-4. Eveneens verrassend was de 1 2-1-nederlaag van Le Feber tegen Kerckhaert. Primus/ Pluym pakte goed uit tegen Kota Radja. Met 3-1 wonnen de mannen van Jo Gommers. De grootste uitslag viel te no teren in het duel Groosman/ Smulders-Den Hamer. Met sen 5-5-stand werd deze strijd afgesloten. Uitslagen tweede klas: Markt °pys/Schoot-Elocoat 2-1, De Meyer-De Maayer 0-12, Reizende ™a,n-Dieleman/De Schepper 3-0, Wilton-Corretje 1-8, Van Alten- brcomchemie 4-5. Stand eerste klas: Groovy 7-11, {toy Fa 1 7-13, Wagenwiel 7-11, "eto 7-10, Groosman/Smulders 7- •l! p-Ratje Toe 8-10, AZW 7-6, Le 'eber 7-6, Primus/Pluym 8-6, Kota Sad] a 7-5, Kerckhaert 8-5, Moy Fa -u i o-4, Wapen van Axel/Kesbeke 8- Dax 6-3, Den Hamer 8-3. Tweede mas: Corretje 6-12, Reizende Man j i~t2, Haak 7-12, Dieleman/De schepper 6-9, De Maayer 6-8, Van -'ton 7-7, La Bourse 7-7, Wilton 7- -- Markt Boys/Schoot 7-6, Broom- - - - Lente 6-5, 7-3, Elocoat Oo ho< Pe tw Ra gr. zeg 1 Mij ens Mu mit Gei klas JS Ou. 5-6, Oos Lee son 6-3, 5-9, Koi 6, C ken 5-4, llllll .._s S. tins llllilll

de Stem | 1984 | | pagina 12