STANDENV Utrecht dichtbij gelijkspel EINDHOVENAREN LATEN KANSEN LIGGEN IN ENSCHEDE FIFA; omkoopgeval Italië afgedaan De trots uit het Vlaamse land DRANKEN VERMEERSEN Anderlecht afgetekend aan de leiding X X X X X et winst DEfiTEB/LSOQtg ajax brengt zichzelf in moeilijkheden Geen tijds verschil bij WK voetbal 86 mode speciaal voor rde bruidegom. Conflict Nürnberg verscherpt Bohemians Praag aan de leiding PAGINA SPORT o X LOTTO CIJFERSPEL TOTOGEUJK DUITSE LOTTO BELGISCHE LOTTO SPORT IN 'T KORT MAANDAG 5 NOVEMBER 1984 PAGINA SPORT 3 De Visser herstelt snel IFK Göteborg weer kampioen Zilver voor Meijer bij EK judo jeugd ENSCHEDE - Drie dagen voor het beslissende gevecht met Manchester United heeft PSV aangetoond defensief klaar te zijn voor het karwei. HULST uitslagen plus standen buitenlands voetbal belgie west-duitsland engeland spanje Portugal schotland Zwitserland gelijk tegen wereldkampioen Nigeria wint kwalificatieduel wolle - Haarlem ente-PSV - Volendam 'a-Roda JC ,lsior - Feyenoord - FC Utrecht "7 - FC Groningen na S. - G. A. Eagles - FC Den Bosch - De Graafschap 1 Haag - FC VW 9 - Cambuur tal deelnemers: 201.603 In:- 302.404,-Prijzenbedrag- .962,- 15-15-24-28 ;r vege tal: 22. Aantal deel- lers: 490.367 Inleg: 1.964,-Prijzenbedrag: 49.810,- t 7-4-6-2 ital deelnemers: 201 .f te prijzen gevoegde wedstrijd: 28. ital deelnemers: 5.712 In- 302.404,-Prijzenbedrag: 0.962,- 10-13-30-33-42 servegetal: 24 1-14-35-36-39 komend nummer: 34. -nsdag in Saloniki. Hij ertekende in de middag- n een contract dat hem ttien maanden aan de iekse club bindt. Twee en eerder had het be ur van Feyenoord er in j gestemd zijn nog tot het de van dit seizoen lopen- verbintenis voortijdig te 'indigen. VOETBAL - De Veendamr speler Jan Korte, die bij de wedstrijd van zaterdag avond tegen Willem II ge blesseerd raakte, blijkt zijn enkel te hebben gebro ken. Hij is zondag in het ziekenhuis van Veendam geopereerd. VOETBAL - Voormalige topvoetballer en enfant terrible George Best is za terdagochtend vroeg in het centrum van Londen aan gehouden wegens het rij den onder invloed. Toen hij later niet in de rechtbank verscheen voor de behan deling van zijn zaak, vaar digde magistraat Robinson een bevel tot gevangenne ming uit. Eens was 'Geor gië Boy' de ster van Man chester United. BOKSEN - De Portoricaan Carlos Santos heeft in New York het boksgevecht om de wereldtitel zwaarwel- tergewicht volgens de ver sie van de IBF tegen de Amerikaan Mack Medal gewonnen. Santos zege vierde op punten. Het was zijn 33ste zege tegen een nederlaag. PLANKZEILEN - Jolanda de Jong is bij Mombassa (Kenia) in de strijd om de wereldbeker plankzeilen bij de dames als vierde geëindigd. Manuelle Gra- veline uit Frankrijk werd eerste en ook het zilver en brons gingen naar Fran- caises. BOKSEN - Alex Blan- chard bezet de zesde plaats op de ranglijst van moge lijke uitdagers van we reldkampioen in het hall zwaargewicht Michae Spinks. De Amsterdamse beroepsbokser is de Europeaan, die op de lus van de maand oktoo® voorkomt. Eerste is Amerikaan Dwight Brax ton. TENNIS - Het damesteam van de Verenigde State heeft de jaarlijkse tenms- ontmoeting met Grop Brittannië om de Wigh man-beker gewonne - Chris Evert-Lloyd y^- sloeg in de Royal Albe Hall in Londen Jo Durie twee sets: 7-6, 6-1. Ze T14 O oor Ted van Leeuwen AMSTERDAM - FC Utrecht heeft Ajax gisteren uitvoe rig laten kennismaken met de problemen die de Am sterdammers overmorgen in het Europa Cuptreffen met Bohemians in Praag te wachten staan. Ofschoon Ajax de wed strijd met 1-0 won, werden de Amsterdammers in ver dedigend opzicht genadeloos ontmaskerd. Zodra namelijk de bal in de richting van het eigen strafschopgebied komt, be ginnen de meeste Ajacieden zich zo nerveus als debutan ten te gedragen. Er heerste ook gisteren in het zestien metergebied vooral wanorde en slechts dankzij de indivi duele kwaliteiten van de achterhoede-spelers, bleef de nul op het bord staan. Met name doelman Hans Galjé, op wiens schouders in Praag een grote verant woordelijkheid drukt, was één brok onrust, zeker bij hoge voorzetten. Vorige week nog, was de doelman aan een speciale, op dit voor keepers moeilijkste onder deel van het spel gerichte, training onderworpen, maar in de praktijk bleek daar niets van. Galjé wekte een uiterst labiele indruk. Daardoor bleef FC Utrecht tot aan de slotfase gevaarlijk. Ajax had toen haar aanvallers Van Basten en Vanenburg, beiden slecht in vorm, al naar de kant ge haald en waren de invallers Koeman en Van Buuren slechts met defensieve op drachten het veld inge stuurd. Het was uiteindelijk aan een kamikaze-aktie van Spelbos te danken dat de nul gehandhaafd bleef en Ajax met de trotse score van 19 punten uit 10 duels koploper in de eredivisie is. De voor stopper wierp zich in de 90 - ste minuut met gevaar voor eigen leven voor de voeten van de Utrechtse aanvalslei der Michel Beukers, die de bal na een misser van Galjé voor het inschieten had. Indien de actie van Beu kers een treffer had opgele verd, dan was Ajax door eigen toedoen een punt kwijt geraakt. Voordat FC Utrecht na rust zo vervaar lijk uit zijn schulp gekropen was, had Ajax een briljante eerste helft gespeeld, waarin het FC Utrecht naar de schroothoop had kunnen verwijzen. Tussen de 18de en 45ste minuut namelijk, kreeg Ajax zeven reële kan sen op een treffer, maar al leen Gasselich wist de bal tussen de palen te krijgen. Gasselich had na een lan ge rush de bal van Van Bas ten gekregen en na een mis- sertje van keeper Van Ede kon hij fluitend het doel op zoeken: 1-0. Die treffer verloste het gespannen Ajax en werkte bevrijdend op de équipe. FC Utrecht werd compleet weg gespeeld. Een ware golf van aanvallen rolde op het doel van Van Ede af. Ophof en Boeve brachten Van Basten binnen 20 minuten vier keer alleen voor Van Ede, maar de doelman voerde tussen de palen een spektakelstuk op. Ook Boeve en Gasselich wa ren slechts centimeters van een treffer verwijderd. Na rust kreeg Ajax geen poot meer aan de grond. De Utrechtse trainer Nol de Ruiter had een goede zet ge daan door Verrips en Ver- kuyl aan Van Basten en Va nenburg te koppelen en Beukers Rijkaard te laten hinderen. „Daardoor kwam de op- Gerald Vanenburg baant zich een weg tussen de Utrechtenaren Adelaar (links) en Ver- kuyl. - foto anp bouw bij Spelbos terecht, die daarin zwak is, en dat was precies wat we wilden," meende de trainer na afloop. Du Chatinier, libero voor de geblesseerde Rijsbergen, liet zich regelmatig op het mid denveld zien en Ajax werd met de minuut nerveuzer. Hoewel FC Utrecht in de eerste helft was wegge speeld, miste het in de slot fase de kans op de niet on verdiende remise. Geheel volgens de traditie overi gens, want in haar 14-jarig bestaan heeft FC Utrecht nog nimmer een punt in De Meer veroverd. Via af braakvoetbal stelde de kop loper in de eredivisie de zege veilig. Utrecht Ajax - FC Utrecht 1-0 (1-0), 23. Gasselich 1-0. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 14.700. Ajax; Galje; Ophof, Spelbos, Rijkaard en Boeve; Silooy, Gasselich en Schoenaker; Vanenburg (Koeman), Van Basten (Van Buuren) en Bosman FC Utrecht: Van Ede; Van den Akker, Verrips, Duchatinier en Verkuyl; Kruys, Godee en Adelaar (Van Loen); Rietveld, Beukers en Van der Hooft. PSV kan niet scoren tegen Twente TTnm ahr>n crtnrtro/l/iAfio ROME (AFP) - In een po ging onzuiverheid te be strijden bij het wereld kampioenschap voetbal van 1986 in Mexico zal de FIFA wedstrijden uit een voorrondegroep op hetzelf de tijdstip vaststellen. Namens FIF A-voorzit ter Joao Havelange, heeft secretaris Sepp Blatter dit zaterdag te Rome tijdens een persconferentie be kend gemaakt. Havelange verbleef te Rome om te praten over de organisatie van het we reldkampioenschap van 1990. De Italianen hebben de FIFA toegezegd voor het eind van volgend jaar al de opgave te zullen ver strekken van de steden en de stadions waar in 1990 de wedstrijden zullen worden gespeeld. ALKMAAR (ANP) - Piet de Visser, de trainer van AZ'67, herstelt snel van de maandag in het Rotterdamse Dijkzigt- ziekenhuis uitgevoerde opera tie aan de kransslagader. De Visser wilde zaterdag avond al weer op de tribune plaatsnemen bij AZ-Gronin- gen. De trainer moet echter ran de artsen nog een week verplichte rust nemen. Maandag 12 november be gint De Visser weer in Alk maar. Zijn vervanger Joop Brand beëindigt het werk na Haarlem-AZ, de Noordhol landse derby van het komende weekeinde. GOTENBURG (SID) - IFK Göteborg is zaterdag voor de 'lende maal en voor de derde teer in successie voetbalkam pioen van Zweden geworden. Göteborg won ook de tweede wedstrijd tegen IFK Norkö- Ping. Voor eigen publiek werd het Pa een ruststand van 0-0 uit eindelijk 2-0 in het voordeel van de titelhouder. Göteborg Had de uitwedstrijd vorige week al met 5-1 gewonnen. JADIZ (AFP/ANP) - Theo Meijer en Ronald Joorse heb- ten dit weekeinde in Cadiz tlj- tens de Europese jeugdtitel- st|,ijd judo respectievelijk zil- Ver en brons gegrepen. De in Amersfoort wonende Meijer reikte iri de klasse tot kilogram tot de finale. De Amsterdammer Joorse eindig-. een categorie lichter als ®rde. De overige Nederlan ders werden voor aanvang "an de beslissende partijen ""geschakeld. Van onze sportredactie De door het centrale duo Stevens en Brandts geleide laatste lijn toont momenteel voldoende vorm om enigszins gerust naar Engeland te kunnen afreizen. Na de 0-0 op eigen veld zal PSV echter wel moeten scoren tegen de Britse topper. Wie dat zal moeten doen is vooralsnog een levensgroot vraagteken. In de loop van het enerverende duel tegen FC Twente, waarbij 12.500 toe schouwers vergeefs wachtten op doelpunten, kwam de ploeg van Jan Reker maar drie keer in de buurt van een treffer. Hysen en Lokhoff raakten het houtwerk, Wildschut liet een droomkans liggen omdat zijn linkerbeen niet zijn sterkste is. Wildschut kwam in de ba sisopstelling voor, omdat Brylle aan het begin van de afgelopen week tijdens een training een paar verrekte en kelbanden opliep. Of de Deen tijdig hersteld zal zijn voor de return in Manchester is nog onduidelijk. Zeker is wel dat PSV Brylle moeilijk kan missen nu Kool hof al maanden uit de running is. Reker veroordeelde zelfs zijn aanvallers Corbijn en Van den Boogaard, die niet vol doende scherp staan om te kunnen invallen als de nood aan de man komt. Vandaar ook dat de coach een beroep deed op verdediger Wildschut, die echter de reis naar Engeland wel kan verge ten nu hij elf minuten voor tijd met een spierscheuring in een kuit van het veld moest.Aanvallend wasPSV machteloos tegen Twente dat de slechte beurt tegen Den Bosch volledig deed vergeten, maar in offensief opzicht was de Enschedese equipe opnieuw te zeer afhankelijk van San chez Torres, momenteel ver moedelijk de beste spits op de Nederlandse voetbalvelden. De thuisclub, zonder zwak ke plekken, had in de voor het eerst dit seizoen knap spelende Sörensen zijn animator van een niveau dat PSV node mis te. Ondanks het ontbreken van Koopman, Birkedal en Ash- crof t weigerde Twente van be houden voetbal uit te gaan, hetgeen PSV een zeer lastige middag bezorgde. De Eindhovenaren konden dan ook geen enkele aan spraak op twee punten maken, hoewel Reker na afloop niet ten onrechte wees op het uit blijven van een strafschop, de voortreffelijke Scheve liep Thoresen tegen de grond, toen deze op het punt leek te staan voor 0-1 te zorgen, kon hij niet ontkennen dat de puntende- Huub Stevens van PSV ontwijkt met een sprong Evert Bleuming van FC Twente, nadat hij de bal heeft weggewerkt. - fotoanp ling volledig overeenstemde met het wedstrijd verloop. Bij PSV ontbrak overigens behalve Brylle ook doelman Van Breukelen. Die reisde zondagochtend vanuit het za terdag door de Eindhovenaren opgeslagen .trainingskamp in Winterswijk spoorslags terug naar Brabant, omdat zijn vrouw op het punt stond te be vallen. Zijn vervanger Does burg acteerde prima, alsof hij nooit was weggeweest. FC Twente - PSV 0-0. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 12.500. FC Twente: Snelders; Van Benthem, Rutten (Koopman), Scheve en Pouls; Vreijsen, Sörensen en Cooke; Sanchez Torres, Carbo, Bleuming. PSV; Doesburg; Van Aerle, Stevens, Brandts en Heintze; Lokhoff, Hysen, Van de Kerkhof en Valke; Wildschut (Corbijn), Thoresen. ROME (SID) - De Federatie van Internationale Voetbal Asso ciaties (FIFA) heeft de enkele weken geleden in het weekblad Epoca aan het adres van de voetbalbond van wereldkampioen Italië geuite besehuldigingen van omkoperij tijdens het toernooi om de wereldtitel 1982 ongegrond verklaard. Volgens een bekendmaking van de FIFA heeft een onder zoek geen onrechtmatige han delingen aangetoond. Op 28 september kwam Epoca met het bericht, dat spelers van tegenstander Ka meroen tijdens het eindtoer- nooi in Spanje smeergeld ont vangen zouden hebben van Italianen. Op verzoek van de Italiaanse bond heeft de FIFA daarop een onderzoek inge steld. In de zaterdagochtend uitgegeven verklaring staat, dat men na naspeuringen bij de betrokken bonden van Ita lië en Kameroen tot de slotsom is gekomen, dat de beschuldi gingen geen hout snijden. „De wedstrijd Italië - Ka meroen heeft zich afgespeeld onder correcte sportieve om standigheden", aldus de ver klaring. De FIFA voegde er aan toe het te betreuren, dat de bonden van Italië en Kame roen door de wilde publicaties in discrediet gebracht zijn. Italië en Kameroen speelden 23 juni 1982 in Vigo hun laatste groepswedstrijd tegen elkaar 1-1. Kameroen was daarmee uitgeschakeld, hoewel de ploeg geen enkele nederlaag leed. Italië plaatste zich voor de volgende ronde en werd uit eindelijk wereldkampioen door in de finale West-Duits- land met 3-1 te verslaan. (ADVERTENTIES) IMPORTEUR NEDERLAND Tel. 01140-13544 Ginnekenstraat 79, Breda. Tel: 076-22.75.18 NÜRNBERG (DPA) - Het con flict tussen de zes ontslagen spelers en het bestuur van FC Nürnberg, uitkomend in de Tweede Bundesliga van West- Duitsland, is verscherpt. Vandaag (maandag) ont moeten de twee partijen el kaar voor het arbeidsgerecht in Neurenberg. De zes spelers werden hal verwege deze week op staande voet ontslagen omdat zij in het openbaar hun trainer Horst Höher hadden bekritiseerd. Het zestal, dat Höher ondes kundig noemde, vond echter geen gehoor bij het bestuur. Voorzitter Schmelzer van de club heeft verklaard, dat er nog geen versterkingen voor de uitgedunde selectie zijn aangetrokken. FC Köln heeft inmiddels wel Uwe Haas aan geboden. Zaterdag verloor Nürnberg met 1-2 van Ale- mannia Aachen. 4} BRUSSEL - Na de twaalfde speeldag in de hoogste afde ling van het Belgische voetbal staat het ongeslagen Ander lecht na de grote zege (5-1) op St.Niklaas afgetekend aan de leiding. Door de 0-0 van Ware- gem tegen Luik bedraagt het verschil tussen de koploper en twee subtoppers nu vijf pun ten. Racing Jet blijft na zijn negende nederlaag (0-1 tegen Beerschot) hekkesluiter. Een offensief en geïnspi reerd Anderlecht kwam zater dagavond tegen St.Niklaas al voor de rust op ruime voor sprong door doelpunten van Vandenbergh (2), Scifo en Ver- cauteren. Na de pauze drong de thuisclub niet meer aan. Cornelissen scoorde tegen en invaller Gudjohnsson bracht kort voor tijd de eindstand op het bord. De topper tussen Waregem en FC Luik, met als inzet de tweede plaats, kon de ver wachtingen niet inlossen. De wedstrijd lag te vaak stil om enige vaart in het duel te krij gen. De uitslag (0-0) was type rend voor het wedstrijdbeeld. De uitslagen: KV Mechelen-Club Brugge 1-2, Standard Luik-AA Gent 2-0, Beve- ren-Seraing 2-2, Beerschot-Racing Jet 1- 0, Anderlecht-Sint Niklaas 5-1. Lokeren- Waterschei 3-0 Cerkel Brugge-Kortrijk 0-1 Waregem-FC Luik 0-0 Lierse-Ant werp 1-1. De stand na twaalf speeldagen Is: 1. An derlecht 12-21 2. Waregem 12-16 3. FC Luik 12-16 4. Club Brugge 12-15 5. Beve- ren 12-14 6. Lokeren 12-14 7. AA Gent 12- 13 8. Standard Luik 12-13 9. Antwerp 12- 13 10. Kortrijk 12-11 11. Cerkel Brugge 12-11 12. KV Mechelen 12-11 13. Seraing 12-11 14. Beerschot 12-10 15. St. Niklaas 12-9 16. Lierse 12-717. Waterschei 12-618. Racing Jet 12-5. Bayern München kan nog zonder pijn punten verspelen. De toppositie in de Westduitse Bundesliga is voorlopig on aantastbaar, omdat de, verre, concurrenten ook met regel maat winstpunten van de hand doen. Toch was het gelij ke spel van de Beiers tegen Hamburger SV, qua positie dit seizoen niet meer dan een middenmoter, wat pijnlijk. Bayern namelijk heeft de winst uit handen gegeven om dat twintig minuten voor het einde angstgevoelens de ploeg overvielen. De vrees de mini male voorsprong van 1-0 te verliezen leidde tot verdedi gend voetbal en dat weer had tot gevolg dat de Hamburgers vier minuten voor het einde door Von Heesen een ant woord vonden op de openings treffer van Wohlfahrth uit de eerste helft. De concurrenten gaven even veel punten weg, of meer zelfs, zoals Borussia Mönchen- Gladbach, dat vrijdagavond door Bayer Urdingen werd verslagen. Werder en Bochum deelden ook de punten. Kai- serslautern dat bij het onluis- terde Borussia uit Dortmund, nu alleen laatste, met 3-0 won, staat naast Werder Bremen op de tweede plaats, vijf punten achter München. Het klimmen van FC Köln gaat door. De Keulenaren, die vorig jaar tussentijds afscheid van Rinus Michels namen, hebben de weg naar de top te rug gevonden. Na de overwin ning met 4-1 op Schalke 04 heeft Köln, na Bayern, de minste verliespunten. Köln herovert weer het ver trouwen van de toeschouwers. Voor de bijna-derby tegen Schalke 04 kwamen ruim 32.000 mensen naar Mungers- dorf en dat betekende een re cord voor dit seizoen. Het ster ke verweer van Schalke werd beloond door een wat gelukki ge treffer van Schatzschneider kort na rust, die daardoor de openingstreffer van Allofs uitpoetste. De gelijke stand bleef maar enkele minuten op het bord, want door Littbarski en Bein werd het snel 3-1. Al lofs maakte er in de laatste minuten nog 4-1 van. De uitslagen van de wedstrijden, die dit weekeinde in de Bundesliga werden ge speeld, zijn: Borussia Dortmund - Kai- serslautern 0-3 Arminia Bielefeld - Bayer Leverkusen 1-1 Eintracht Braun schweig - Karlsruher SC 3-1 Bayern München - Hamburger SV 1-1 FC Köln - Schalke 04 4-1 Waldhof Mannheim - Fortuna Düsseldorf 2-1. Vrijdagavond werd gespeeld: Werder Bremen - Vfl Bo chum 2-2 VfB Stuttgart - Eintracht Frankfurt 4-2 Bayer Urdingen - Borus sia Mönchen-Gladbach 3-2. De stand na elf wedstrijden is: Bayern München 11 18 Werder Bremen 11 13 Kalserslautern 11 13 FC Köln 10 VfB Stuttgart 1112 Borussia Mönchen Glad- bach 1112 Bayer Urdingen 1112 VfL Bo chum 1112 Hamburger SV 1112 Waldhof Mannheim 1110 Bayer Leverkusen 1110 Karlsruher SC 1110 Eintracht Frankfurt 11 10 Schalke 11 9 Eintracht Braun schweig 11 8 Arminia Bielefeld 11 8 For tuna Düsseldorf 117 Borussia Dortmund 116. Everton is zaterdag voor het eerst sinds vijf jaar weer lei der in de Engelse eerste divi sie. Gedurende die periode werd met afgunst gekeken naar de traditionele rivaal Li verpool. Dankzij doelpunten van Trevor Steven, Kevin Sheedy en Adrian Heath won Everton voor eigen publiek met 3-0 van Leicester en kwam erdoor op 26 punten, een meer dan Arsenal, dat vrijdag met 2-4 had verloren bij Manchester United. De overwinning van zater dag was het besluit van een gedenkwaardige week voor Everton, dat voor het laatst in 1970 landskampioen werd. Een week geleden verpletterde de 'tweede' Liverpoolse club de dure sterren van Manchester United (5-0) en deed het 72 urn- later nog eens (2-1) over op Old Trafford in de derde ron de van het toernooi om de League-beker. Al even plezie rig voor Everton, dat jaren lang het mikpunt was van de spot van de supporters van Li verpool, is de wetenschap dat de beroemde stadgenoot van Anfield Road ergens halver wege de ranglijst bivakkeert. De uitslagen van de wedstrijden in de Engelse eerste divisie zijn: Aston Villa- West Ham 0-0 Chelsea-Coventry 6-2 Everton-Leicester 3-0 Ipswich-Watford 3-3 Luton-Newcastle 2-2 Sheffield Wed nesday-Norwich 1-2 Southampton-Not tingham Forest 1-0 Stoke-Liverpool 0-1 Sunderland-Queens Park Rangers 3-0 Tottenham-West Bromwich 2-3 Man chester United-Arsenal 4-2. De stand in de Engelse eerste divisie is: 1. Everton 13-26 2. Arsenal 13-25 3. Man chester United 13-23*4. Tottenham 13-22 5. West Ham 13-22 6. Sheffield Wednes day 13-21 7. Sunderland 13-20 8. Sou thampton 13-20 9. Chelsea 13-19 10. Not tingham Forest 13-18 11. Newcastle 13-18 12. Liverpool 13-17 13. Norwich 13-17 14. West Bromwich 13-16 15. Ipswich 13-16 16. Aston Villa 13-15 17. Queens Park Rangers 12-14 18. Luton 13-13 19. Coven try 13-12 20. Leicester 13-12 21. Watford 13-9 22. Stoke 12-7. Barcelona heeft zondag het topduel in de Spaanse eerste divisie tegen Valencia wel naar zijn hand kunnen zetten, maar niet in zijn voordeel kunnen beslissen. In een uitverkocht Nou Camp was de lijstaanvoerder vrijwel de volle negentig mi nuten op de helft van de te genstander te vinden, maar het resultaat was er niet naar: 1-1. Valencia, nummer twee met drie punten achterstand, nam zelfs in de twintigste minuut de leiding. Uit een van de spaarzame tegenaanvallen passeerde Saura doelman Ur- ruticoechea. Een kwartier la ter bracht Archibald, ex-Tot- tenham Hotspur, de stand in evenwicht. De uitslagen: Valiadolid-Murcia 1-1 S&ntander-Osasuna 5-0 Gijon-Atletico de Madrid 2-1 Barcelona-Valencia 1-1 Real Madrid- Espanol 4-1 Sevilla-Real Sociedad 0-0 Zaragosa-EIche 1-0 Athle tic de Bilbao-Betis 1-1 Hercules-Malaga 1-1. Stand aan de kop na tien wedstrijden: 1. Barcelona 10-16 2. Valencia 10-13 3. Real Madrid 10-13 4. Gijon 10-12 5. Atletico de Madrid 10-126. Sevilla 10-12. Op de negende speeldag ii\ de Portugese eerste divisie heb ben de 'grote' drie geen fout gemaakt. FC Porto behield de leiding door Varzim met 5-1 te verslaan. Sporting en Benfica wonnen ook en bleven daar door op een punt achterstand. Sporting was veel produk- tiever dan thuisclub Vizela (2- 5) en Benfica scoorde thuis een keer meer dan tegenstander Academica (3-2). De uitslagen: Porto-Varzim 5-1 Vizela- Sporting Lissabon 2-5 Braga-Penafiel 1- 1 Portimonense-Belenenses 2-1 Rio Ave- Salgueiros 0-0 Setubal-Guimaraes 1-0 Benfica-Academica 3-2 Boavista- Fa- rense 3-0. Stand aan kop: 1. Porto 9-16 2. Sporting 9-15 3. Benfica 9-15 4. Boavista 9-12 5 Portimonense 9-12. Aberdeen is zaterdag zonder zelf te spelen lijstaanvoerder gebleven in de Schotse voet balcompetitie. Aberdeen zag het duel tegen Hibernian afge last door de slechte gesteld heid van het veld in Edin burgh. Naaste concurrent Celtic leek de eerste plaats te zullen overnemen, toen Maurice Johnston al na negen minuten voor een voorsprong zorgde in het duel bij Morton. Het was de tweede competitietreffer van Johnston, sinds hij voor ruim twee miljoen gulden door Celtic van Watford werd over genomen. Hekkesluiter Mor ton kwam echter verrassend terug. Aanvaller Jim Gillespie scoorde twee keer. De uitslagen zijn: FC Dumbarton-Heart of Midlothians 0-1 Dundee United-FC St Mirren 3-2 Hibernian-FC Aberdeen uit gesteld FC Morton-Celtic Glasgow 2-1 Glasgow Rangers-FC Dundee 0-0. De stand is: 1. Aberdeen 11-19 2. Celtic 12-18 3. Rangers 12-17 4. St Mirren 13-13 5. Hearts 13-13 6. Dundee United 12-11 7. Dundee 13-9 8. Dumbarton 13-9 9. Hiber nian 12-810. Morton 13-7. DEN HAAG (Anp) - Van de drie tegenstanders van de Ne derlandse clubs in de returns van de tweede ronde van de Europa cuptoernooien had Bo hemians Praag zondag een uitstekende dag. De Praagse club, die woens dag op eigen veld zal trachten de achterstand van 0-1 tegen Ajax in het UEFA-bekertoer nooi weg te werken, won thuis met 3-1 van Inter Bratislava. Omdat koploper Banik Ostrava met 1-0 verloor van Dukla Banska Bystrica, schoof Bohemians op naar de top van de ranglijst. De ploeg heeft zestien punten uit tien wed strijden, evenveel als Banik Ostrava, dat evenwel een duel meer heeft gespeeld. Fortuna S. reist naar Kra- kov met een voorsprong van twee doelpunten (2-0). De Poolse bekerhouder Wisla Krakov kwam zondag niet in actie. De thuiswedstrijd tegen Gornik Zabrze ging niet door. Manchester United kende vrijdagavond een goede gene rale repetitie. De tegenstander van PSV in het UEF A-toer nooi versloeg koploper Arse nal met 4-2. LAUSANNE (EPA) - Het na tionale voetbalelftal van Zwitserland heeft zaterdag avond in Lausanne gelijk ge speeld (1-1) tegen Italië. De Zwitsers, die dit seizoen kleine overwinningen (1-0) boekten in de WK-kwalifica- tieduels tegen Noorwegen en Denemarken, kwamen al na acht minuten achter door een doelpunt van Antonio Cabrini, een van de zes 'wereldkam pioenen' die bondscoach Enzo Bearzot heeft gehandhaafd. Enkele minuten voor rust bracht Georges Bregy van Young Boys de Zwitsers op ge lijke hoogte. De vriendschap pelijke interlandwedstrijd werd bijgewoond door 20.000 toeschouwers. LAGOS (RTR) - Het nationale voetbalelftal van Nigeria heeft zondag ook de tweede kwalificatiewedstrijd voor het wereldkampioenschap tegen Liberia gewonnen. Na in de thuiswedstrijd al met 3-0 te hebben gezegevierd, werd het in de Liberiaanse hoofdstad Monrovia 1-0. Het doelpunt werd drie minuten voor rust gemaakt door Cle ment Temile.

de Stem | 1984 | | pagina 11