aaaa DTCfiTEM-S£><yfc£ Ledenaanwas KNVB loopt sterk terug Tonnie Veerman: „Er wordtvaakl gedachtdat doen we wel I Gelijk spel tussen Zeldenrust en PSV DE/0 STEM „Zeeland is nog altijd achtergebleven gebied" Winst van Koewacht ZILVEREN SCHOEN Van de Bosch nieuwe NeVoBo-voorzitter Trimcross Draaibrug GEEN TUD MEER VOOR TRIATHLON Topduel in regioklas onbeslist J Fiat 127 Van geldt het Idvermogen van 500 kg Inellingsbak en rem- leseluitvoering voor nog HJS EN PRESTATIE. ERGEN OP VRIJDAG 2 NOVEMBER 1984 l- Zn degelijkheid |er jaar. latische vering is |ille al weinig, maar fmber a.s. de prijs zéér voordelige I alle informatie, voor een proefrit T14 PAGINA SPORT 2' KAPELLE - Tijdens de algemene najaarsver gadering van de KNVB afdeling Zeeland is Cees Blommaard uit Goes gekozen als opvol ger van Jan Schaalje, die volgende maand een plaats gaat innemen in het KNVB-amateurbe- stuur. VOORZITTER KNVB CITROEN BX Titelstrijd tweede klas bandstoten Weemaes verspeelt koppositie Sandy den Exter goed op dreef A5; lligste bestelwagens porbeeld de Fiat Panda prestatie. vlakke laadvloer, z'n Bo kg en z'n zuinige 10 blinkt uit door kwa- joot laadvolume van nogenvan500kgen'n extra zuinig rijden, i Van Diesel geeft aan z'n Ian het Jaar 1984 nog een paar eventjes 1.000 liter leato is ongeslagen in de le. }buuste konstruktie, z'n I inklusief een diesel en I2E, tenslotte spant de prmogen van 1.900 kg. r zuinige dieselmotor en ladruimte van 9,3m' en Keze Fiat het zeilde geldt Fiat bestelwagens. lieverd door alle Fiat personen- liseerdc (RENAULT 4 Bestel, bj. '75 Vi.z.g.st. Nw. Boschsstr. 19 (Breda. IRENAULT 4F6 met LPG op Idak, b.j. aug. '79, t.e.a.b Tel. 01650-57333. IRENAULT 5 TL bj. 1978 iTel. 01672-4035, na 20.00 luur 078-153096. Van onze sportmedewerker KAPELLE - Het gaat niet goed met de voetballende jeugd. Dat valt op te maken uit de openingstoespraak van Jan Schaalje, de schei dende voorzitter van de KNVB afdeling Zeeland tij dens de najaarsvergadering van de voetbalbond in Ka- pelle. „Het seizoen 1984-1985 is door de KNVB uitgeroepen tot het seizoen van de jeugd. Dat aandacht voor de jeugd meer dan noodzakelijk is, kunnen we zien aan de ont wikkeling van het leden aantal", aldus Schaalje. Sinds 1981 heeft de KNVB landelijk gezien 21 procent minder pupillen en 4 procent minder junioren ingeschre ven. Voor Zeeland waren deze cijfers achtereenvol gens 30 procent en één pro cent. „Op grond van de sta tistieken moeten we er reke ning mee houden dat er in 1989 10.000 pupillen en 47.000 junioren minder tot onze le den behoren", liet Schaalje zijn gehoor weten. Om deze teruggang wat te temperen opperde de afde lingsvoorzitter: „Een mo derne voetbalvereniging zal een breed pakket aan moe ten bieden, waaronder wij dan verstaan veld- en zaal voetbal, jongens- en meis jesvoetbal, mannen- en vrouwenvoetbal en er moet altijd iets te doen zijn". Verder stelde Schaalje dat de clubs er rekening mee moeten houden dat er in de komende jaren meer priva tisering zal plaatsvinden. „Overheveling van onder houdstaken of zelfs van eigendommen van accom modaties naar verenigingen, is een reeds veel gehoorde kreet. Het hiertoe overgaan door gemeenten is een ge volg van diverse zaken, zo als weinig ruimte in de ta- rievensfeer, stimulering van de overheid en de voortdu rende slechte financiële si tuaties bij de gemeenten", hield Schaalje de vergade ring voor. Een maatregel die het af delingsbestuur had geno men om het 'wilde voetbal' tegen te gaan, was zoals de scheiddende afdelingsvoor- ziter zei: „Het bestuur heeft besloten het recratieve zaal voetbal binnen onze orga- nistie open te stellen voor iedereen. Dat houdt in, dat men uit kan komen zowel voor een team in de normale competitie als voor een team in de recreatieve competi tie". Blommaard nieuwe voorzitter KNVB Zeeland Van onze volleybalmedewerker KLOOSTERZANDE - G. van de Bosch uit Terneuzen is tij dens een vergadering van de Zeeuwse afdeling van de Ne derlandse Volleybal Bond, ge kozen tot voorzitter. Van de Bosch volgt hiermee Wim Kruidenier uit IJzendijke op. Kruidenier moest de voorzit tersfunctie neerleggen in ver band met drukke werkzaam heden. „Een jaar geleden heb ik mijn vertrek al aangekon digd", aldus de ex-voorzitter. „Het bestuur heeft zich kun nen beraden en heeft nu de juiste persoon gevonden". De heer Van de Bosch, voorheen penningmeester, wordt voor het financiële werk opgevolgd door K. Lagendijk. Tijdens deze vergadering kwamen de secties Technsiche Zaken en Jeugdzaken nog met voorstellen. Zo wilde de sectie Technische Zaken overgaan tot de vorming van een dis trictsteam. De vergadering was hier voor. De sectie Jeugdzaken heeft plannen binnenkort een kaderdag te houden. De bestuurders kun nen dan op informele wijze tot elkaar komen. Tenslotte bleek dat de volleybalvereniging Morres bij monde van Jo Eve- raert ontevreden was over de jeugdcompetitie. Een van de bezwaren was te verre reizen om een wedstrijd te spelen. De sectie Wedstrijdwezen zal deze zaak opnieuw in behandeling nemen. Van onze sportmedewerker „Ondanks dat dit formeel nog niet rond is, kan ik je nu ai van harte welkom heten in ons midden", stelde Marten Kastermans, voorzitter van het amateurvoet- balbestuur. De bijeenkomst in Kapelle, die opvallend goed bezocht werd, verliep vrijwel geheel volgens het vooropgestelde programma. Immers, om kwart over zeven beginnen en om negen uur klaar eindigen, was een uitgangspunt waar aan gemakkelijk voldaan kon worden. Hieruit is tevens op te maken dat er weinig proble men leefden in de afdeling. Althans niet wat algemene za ken betrof, want juist daar voor en voor niets anders was de rondvraag voorin de agen da geplaatst. Een goede zet van de afdelingnbestuurders, die zodoende een behoorlijke tijdwinst konden boeken. Toch kwam er een clubbe stuurder naar voren met een klacht die alleen zijn vereni ging aanging. „De bond is be zig met afbraakvoetbal", stel de de voorzitter van Ritthem. Deze opmerking was met na me voor de competitieleider bedoeld, omdat zoals Dijkstra opmerkte: „Het momenteel zo is dat wij nog geen enkele wedstrijd op ons eigen veld hebben kunnen spelen door een slechte planning. Het ge volg hiervan is dat wij geen inkomsten uit kantines heb ben en daarbij nog extra moe- Van onze sportmedewerker KAPELLE - „Jan Schaalje opvolgen is niet niks. Ik ben dan ook niet van plan hem te gaan imiteren. Het is toch Blomaard die jullie hebben gekozen", stelde de kersver se afdelingsvoorziter Cees Blommaard in zijn eerste redevoering tijdens de alge mene vergadering van de Zeeuwse voetbalclubs in Kapelle. Hieruit blijkt duidelijk dat Blomaard van plan is zijn eigen gezicht te tonen. Niet zonder genoegdoening („Ik ben ijdel", zei hij), liet hij enige wapenfeiten die het volgens zijn eigen visie goed voor het Zeeuwse voet bal waren geweest, de revue passeren. „Door mijn inter nationale contacten ben ik er in geslaagd vier keer het Belgische team naar Zee land te halen. Bondscoach Kees Rijvers kreeg ik zover dat hij eerst met zijn 'Mexi co-team' naar Zeeland kwam en vervolgens met het nationale elftal. Activiteiten die het Zeeuwse elftal goed hebben gedaan. Het gevolg was een uitstraling van de geselecteerden naar hun eigen clubmakkers. Toch werden wij in onze opzet ge remd. Het is een aanfluiting, dat een wedstrijd zoals het duel tegen het Nederlandse elftal, vroegtijdig afgesloten moest worden omdat de noodzakelijke lichtinstalla ties ontbreken. Zeeland toonde zich toen, en zo is het nog, een achtergebleven ge bied". Over zijn keuze tot afde lingsvoorzitter zei Blo maard: „Het is voor mij een erkenning en een uitdaging. U mag van mij een volledige inzet eisen. Ik van mijn kant vertrouw en reken op uw steun". Na zijn verkiezing was het de beurt om via een re ceptie afscheid te nemen van Jan Schaalje, die 3Vz jaar de voorzittershamer had mo gen hanteren. Lovende woorden waren er voor hem van onder andere Puck van Haasdonk namens de ver enigingen, Henk Hoogerland namens het afdelingsbe stuur en Marten Kaster mans, voorzitter van het amateurbestuur. „We zullen je in ons midden laten wer ken, reken daar maar op", stelde hij, overtuigd van het feit dat Schaalje binnenkort gekozen zal worden in het landelijke amateurbestuur. ten betalen voor de velden ook". Ritthem kan namelijk slechts eens per 14 dagen op eigen terrein terecht, aange zien de plaatselijke korfbal club daar de andere zaterdag op speelt. Ondanks een ver zoek („Te laat ingediend", stel de competitieleider Broekho ven) om het programma voor deze voetbalclub aan te pas sen, werd bot gevangen. Met applaus werd de klacht van Dijkstra ondersteund, maar verder kwam hij er toch niet mee. Broekhoven hield aan zijn indeling vast en gaf geen duimbreed toe. Enkele clubs hadden even eens moeite gehad met het feit dat de afdeling Zeeland zich garant had gesteld voor het zogenaamde voetbaltoernooi Zeeiand'84. „In de toekomst zal dit niet meer gebeuren", stelde Schaalje in zijn antwoord. Naast het verrassende aftre den van Jan Schaalje, was het volgens de reglementen de beurt aan Wim Broekhoven en Sam de Koeyer hun plaats in het bestuur vacant te stellen. Aangezien er geen tegenkan- didiaten waren, werden zij unaniem herkozen. Een man die niet terugkeert is Jo Platteeuw. Na 23 jaar be stuurslid te zijn geweest en daarna sinds 1977 deel uitma kend van de commissies oplei dingen en financiën, moest hij afhaken wegens het bereiken, zelfs al met een jaar over schreden, van de voor de KNVB niet meer acceptabele leeftijd (om in die bond te functioneren) van 70 jaar. „Je hebt reeds je KNVB-speld ontvangen, daarom nu alleen maar bloemen. Bedankt Jo", aldus de afdelingsvoorzitter in zijn afscheidswoord. Zijn op volger werd ex-penningmees ter Johan Quaars uit Philippi ne. DRAAIBRUG - In Draaibrug staat zondag 4 november een cross voor trimmers op het programma. Het is wellicht voor de eerste keer dat er voor deze wielercategorie een cross wordt gehouden. Het pro gramma wordt geopend om 12.30 uur door de leeftijdscate gorie 35 jaar en ouder, die een wedstrijd rijden over een half uur en één ronde. Om 13.30 uur komt de leef tijdsgroep 15 tot en met 35 jaar in actie, met als opdracht drie kwartier en één ronde. De jeugdcategorieën starten om 15.30 uur met de 6-, 7- en 8-ja- rigen, gevolgd door de 9- tot en met 11-jarigen om 16.00 uur en de 12- tot en met 14-jarigen om 16.30 uur. Het parkoers is gele gen in de nabijheid van café Tramzicht, waar tevens het secretariaat is gevestigd. |lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIJ Van onze sportmedewerker GOES - De biljartvereniging abm uit Goes houdt vrijdag 2, zaterdag 3 en zondag 4 novem ber het kampioenschap twee de klas bandstoten van het district Walcheren/De Beve- 'anden van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond. Voor deze eindstrijd, die in café Baarends te Goes wordt afgewerkt, hebben zich de vol gende spelers geplaatst: 1. M. Roondert, DOS Ovezande, moyen ne 2.92; 2. P. Doene, TOG Kortgene, j'7; 3. P. Raas, LBV Lewedorp, j'O; 4. B. Vermeulen, LBV Lewe- d°fp, 2.45; 5. H. Quakkelaar, Avon tuur Goes, 2.32; 6. J. Walhout, OKK'77 Kattendijke, 2.28; 7. J. Al- eün, VEG/ABV Souburg, 2.23; 8. J. Lemain, OKK'77 Kattendijke, 2.12; J. Westdorp, ALM Goes (gemid delde niet bekend). Van onze sportmedewerker OOSTBURG - De triathlons rijzen de laatste jaren als paddestoelen uit de grond. Deze sporttak, bestaande uit de drie basissporten zwem men, fietsen en hardlopen, neemt een enorme vlucht. De meest succesvolle Zeeuwsch-Vlaming de afge lopen jaren, was ongetwij feld Tonnie Veerman. De 30- jarige Oostburger kwam af gelopen seizoen acht keer in actie. Op eigen bodem (De Braakman, Breskens en Graauw) was hij niet te ver slaan. Ook in Kamperland, de sterkst bezette triathlon in de provincie, pakte hij de zege in zijn leeftijdscatego rie en in België eindigde hij nooit buiten de eerste tien, met een vierde plaats in Eupen, vijfde in Gent, acht ste in Kachtem en negende in Nieuwpoort. Ondanks deze successen- reeks zal hij voorlopig niet meer in actie komen, want studie, werk en gezin (de volgorde is overigens wille keurig) nopen hem tot stop pen. Veerman, ooit provin ciaal zwem- en wielerkam pioen; „Ik zou met minder training wel mee kunnen doen voor een vijftiende plaats, maar dat strookt nu eenmaal niet met mijn ka rakter. Ik moet mee kunnen draaien met de top. Als dat niet het geval is train ik lie ver wat voor mezelf, want vergeet niet dat de voorbe reiding op de wedstrijden die ik dit seizoen draaide, zo'n 20 a 24 uur training per week in beslag nam. En dat nog maar voor de kwart triathlons zoals ik die met uitzondering van De Braak man, waar het éénderde be trof, deed. Er wordt te vaak gedacht dat doen we wel even, maar dat valt bar te gen". Met zijn beste tijd van twee uur en twaalf minuten op de 'kwart' zit de ex-Ter- neuzenaar nationaal gezien goed. Toch is hij er van overtuigd dat een totaaltij d van 2.10 tot zijn mogelijkhe den behoort. „Met de erva ring die ik nu opgedaan heb, weet ik zeker dat er nog een aantal minuten af te halen zijn. Ik zou dan 's winters bijvoorbeeld lid moeten worden van een atletiekver eniging en in het voorjaar Tonnie Veerman, de Zeeuwsch-Vlaamse sportman bij uitstek, zet een punt achter zijn triathlon- loopbaan. een aantal wielerkoersjes moeten doen van zo'n 60 a 70 kilometer. Tijdens het fiet sen immers is het zaak de grote plaat rond te krijgen en dat lukte me dit jaar nog niet. Tot dertig kilometer ging het goed en toen was het gebeurd. Wat het lopen betreft heeft mijn prestatie curve duidelijk progressie getoond. Zwemmen en wiel rennen waren me bekend, maar met de moeder van al le sporten heb ik vooral in het begin de nodige proble men gehad. Dit jaar liep ik de tien kilometer echter rond de 35 minuten". Het blijft voorlopig toe komstmuziek, want ook al was de beslissing om er mee te kappen moeilijk, het is definitief, al laat hij later in het gesprek doorschemeren dat hij in feite niet zonder sport kan en wellicht over een aantal jaren, als de tijd er weer is, terugkomt. „Van af mijn elfde jaar ben ik in tensief met sport bezig. Eerst zwemmen, later wiel rennen en de laatste jaren als triathlon-atleet. Altijd met veel plezier. Jaren waarin ik enorm veel ge leerd heb, want ik zou met name mijn periode als wiel renner nog wel eens over willen doen, met de kennis die ik nu opgedaan heb. Toen ik in 1972 begon met koersen zat ik nog maar net anderhalf jaar op de fiets toen ik de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen deed. Gekkenwerk natuurlijk, maar wist ik veel. Als ren ner heb ik de meest gebrek kige begeleiding gehad. Je modderde maar wat aan. Wist ik veel van de voe- dings- en trainingsmetho den af. Lezen, luisteren en vooral uitproberen, hebben me veel kennis bijgebracht". Het triathlongebeuren wordt door de Oostburger een grote toekomst voor speld. „Ik denk dat deze sporttak een enorme vlucht gaat nemen. We staan pas aan het begin. Kleding, ma teriaal en training zullen de komende jaren de prestaties de hoogte in stuwen. Dit was het afgelopen jaar al merk baar. Axel Koenders, die in - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER. Almere de nationale titel §1 pakte, reed op een aero-dy- namische fiets met het be- faamde ossekopstuur. In de Verenigde Staten is al een s pak ontwikkeld en te koop dat zowel voor fietsen als lo- s pen geschikt is, terwijl er ook schoenen zijn die voor beide onderdelen geschikt zijn. Geen omkleden meer e tussen het fietsen en het lo- pen, dus tijdwinst". Ook in Zeeland lopen er E volgens Veerman talenten rond. „Wat Nap Hage liet zien tijdens het zomertrio in e Kamperland, tussen haakjes e de best georganiseerde die ik tot nu toe heb meegemaakt, e was grote klasse. Ook een e Ad Flipse en Jan Louisse e zij n j ongens die op nationaal e vlak gaan meetellen". Jon- gens die evenals hem sport- dwaas zijn. „Want om alles 1 op te kunnen brengen moet e je verslaafd zijn aan de e sport". Voor hem volgt de e ontwenningskuur. Of deze e slaagt, hem een beetje ken- e nende, mag met de nodige e vraagtekens omhuld wor- e den. e Van onze sportmedewerker KOEWACHT - In een van Koewacht-zijde matig gespeelde wedstrijd, heeft die ploeg met 1-0 gewonnen van Hulsterloo in een vriendschappelijk duel. Een onverdiende zege, omdat Hulsterloo met meer inzet speel de, meer aan de bal was en het meest aanvallend opereerde. Die aanvallen leverden geen doelpunten op en omdat Koewacht een kwartier voor tijd via Fonny van der Vloet scoorde, kwam de thuisploeg vrij goedkoop aan de zege. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De klapper in de eerste klas van de Terneu- zense bedrijfsvolleybalcompe- titie was ongetwijfeld de ont moeting tussen PSV I en Zel- denrust. Beide ploegen waren optimaal gemotiveerd en maakten er een mooie en spannende wedstrijd van. PSV nam in de eerste set een 1-4- voorsprong en won de set met 15-10. Zeldenrust wisselde de tweede set Rob Stompff voor Twan de Waal, maar dat bleek geen versterking. PSV kwam op 14-12, setpoint, maar Zel denrust trok de zaak recht en finishte op 14-16. De 1-1-pun- tendeling was een terechte uitslag. Verstraeten Verbrugge 1 verloor met 1-3 van MTS/ MEAO 1, dat Wouter Bakker weer in de ploeg had (10-15, 6- 15,15-10,3-13). Douane 1 speel de een goede wedstrijd, maar heeft gewoon te weinig klasse in huis om het de topploegen moeilijk te maken. Het verloor met 3-0 van Promenade 1 (8- 15, 8-15,12-15). Meijer had het tot nu toe in de tweede klas nog niet moei lijk gehad. Promenade 2 bleek echter een hindernis die niet genomen kon worden: 0-3 (3- 15, 10-15, 5-15). Roelofs 2 ver loor met miniem verschil van een grillig spelend Gemeente 1, 1-2 (15-11, 10-15, 14-16). Ju- liana-Kindt TC werd even eens 1-2. Van veel verschil in sterkte was absoluut geen sprake (10-15, 15-13, 9-12). De Hoop heeft zijn draai nog niet helemaal gevonden. Het won weliswaar van PZEM 1, maar moest toch een set afstaan: 1-2 (11-15,16-14,4-12). In de derde klas verdeelden PSV 2 en Dees 2 de punten met 2-2 (10-15,15-8, 4-15, 10-3). Ge meente 2 won met een sterk spelende Jan Jansen in de ploeg met 3-1 van PSV 3, waar Adri Dees in de eerste set moest uitvallen en node ge mist werd (1-15, 8-15, 15-4, 9- 14). Dethon was geen partij voor Bram: 0-3 (5-15, 1-15, 7- 15). Belastingen veegde de vloer aan met Verstraeten Verbrugge 2 en won met 3-0 (15-7,15-3,15-9). In de vierde klas werd Phi lips door Rabo met Frans Wit te en Maarten van Kerkvoort als matchmakers, wegge speeld; 0-3 (4-15, 8-15, 9-15). Gemeente 3, nog zonder winst, verloor ook deze keer met 1-3 en wel van PZEM 2 (11-15,16- 14, 9-15, 11-15). Promenade 3 versloeg Havenschap dat in de eerste set goed meekwam, maar daarna terugviel: 3-0 (17-15, 15-5, 15-2). De Stem kreeg met 1-2 klop van Elo- pak. De beslising viel in de verlenging van de derde set en Elopak was de gelukkigste ploeg (15-7, 7-15, 17-19). Dins dag 6 november start de be kercompetitie. Stand eerste klas: Promenade 1 12 punten, Dees 1 11, Zeldenrust 10, PSV 1 10, Dow 1 8, MTS/MEAO 1 4, Verstraeten Verbrugge 1 1, Douane 11, Neckermann 0 punten. Tweede klas: Promenade 2 13, Wiekslag 13, De Meijer 11, Roelofs 2 8, De Hoop 6, Kindt TC 5, Ge meente 1 4, Juliana 4, PZEM 1 2, Flandria 0 punten. Derde klas: Dees 2 13, PSV 2 13, PSV 3 10, Be lastingen 9, Dow 2 8, Gemeente 2 7, Verstraeten Verbrugge 2 5, Bram 3, MTS/MEAO 2 2, Dethon 0 punten. Vierde klas: Elopak 11, De Stem 11, Rabo 10, Douane 2 8, Phi lips 8, PZEM 2 7, Dees 3 6, Prome nade 3 6, Gemeente 3 4, Haven schap 0 punten. topscorerscompetitie amateurvoetbal 1. B. v. Craenenbroeck Clinge met 10 doelpunten; 2. R. Bun Vogelwaarde met 7 doelpunten; 3. F, Verstraeten Axel, P. de Koeijer Hoek, St. Soulimans Hoofdplaat, M. de Kunder Tern. Boys, J. de Zwarte Zaamslag, met 5 doelpunten; 4. H. Ottens Hoofdplaat, G. Klaassen Koe wacht, R. Adriaansen Ria W, W. v.d. Buleke IJzendijke, G. Lok horst Zaamslag, met 4 doelpun ten; 5. M. de Nijs Goes; P. Lin- denberg Goes, E. de Dreu Kloe- tinge, A. Schillemans Kloetinge, P. v.d. Hooft Sluiskil, E. Nagel- kerke Steen, W. Blanckaert Steen, C. de Jonge Vogelwaar de, E. de Schepper Vogelwaar de, P. v.d. Hemel IJzendijke, met 3 doelpunten; 6. G. Maas AZW, N. Bouwman AZW, J. Klein AZW, R. Burki Biervliet, J. v. Leeuwe Breskens, J. de Block Hoek, H. Kindt Hontenis- se, J. v. Jole Hontenisse, W. Thomas Hoofdplaat, N. v.d. Houten Kloetinge, L. v. Grem- berghe Koewacht, N. IJsebaert Philippine, P. Hemelsoet Ria W, P. v. Dorsselaar Steen, Th. Dees Zaamslag, met 2 doelpunten. Clubscore: 1. Vogelwaarde met 16 doelpunten, 2 Clinge - Hoofd plaat met 13 doelpunten, 3. Zaamslag met 11 doelpunten. Van onze tennismedewerker HULST - In de bedrijfstenni- competitie in sporthal Den Dullaert te Hulst, verspeelde El. Weemaes door het 4-4-ge- lijke spel tegen Gini de koppo sitie in de A-poule. De afwe zigheid van Jean-Loup Del tour en Martine Rottier was duidelijk merkbaar, want het damesenkelspel leverde al twee winstpunten op voor Gi ni. Sabine van Gassen was hier verantwoordelijk voor door met 9-5 Tjo Weemaes te ver slaan. Auk Rottier bracht Weemaes langszij. Met dezelf de cijfers bleef hij baas over Eric Herman. In het gemengd- dubbel kwamen Sabine en Philippe van Gassen sterk voor de dag met een 7-5-zege op Tjo en Joop Weemaes, maar de meeste spanning le verde de herendubbelpartij op. Het duo Weemaes/Rottier won dit duel met 8-7 met een 0-40-achterstand tijdens het laatste signaal. Uitdagen A-poule: Champs Disques 1- Champs Disques 2 8-0, Goossen-Van der Walle 2-6, Gini-Weemaes 4-4. Bl-poule: Bleyko-Neckermann 2 2-6, Schelde Lin 1-Iris 4-4, d'Aubioul-Delforge 0-8. B2- poule: Neckermann 1-Eesi 6-2, Wal hout/De Visser-L S 6-2, Rademakers- Le Bouquet 0-8. D-poule: AZV-Wester- terp/Hemelaar 0-8, Neckermann 3-NSM 4-4, Ine Fassaert-Van Tienen 7-1. AXEL - Met nog een week te gaan voor de nationale kam pioenschappen samengestelde wedstrijd in Varsseveld on derstreepte Sandy den Exter met Sapai van Noord-Beve land haar goede vorm in de dressuurwedstrijd voor po ny's, die zaterdag in manege Magrette te Axel werd gehou den. Tijdens deze indoor-dres- suurwedstrijd zegevierde zij in de M-categorie met maar liefst 126 punten. Op de tweede plaats eindig de Ilja Swets met La Eanair van Luctor et Emergo. De M- en Z-dressuurwedstrijd werd in handicapvorm verreden, hetgeen niet zo gelukkig is voor de beoordeling in de rangschikking. Uitslagen: M- en Z-klasse in han dicap: 1. Sandy den Exter met Sa pai, Noord-Beveland; 2. Ilja Swets met La Eanair, Luctor et Emergo; 3. Renate Mahu met Sandra, De Honteruiters; 4. Gert Jan Bakker met Nudie, Jacoba van Beieren. (De laatste twee combinaties ko men uit in de Z-klasse); L-klasse: 1. Francine Snoeren met Prince, Luctor et Emergo; 2. Diana Jansen van Roosendaal met Tic Tac, Luc tor et Emergo; 3. Jeanot Bakker met Scarlicht Fox, De Zwinruiters; 4. Benedict Michielsen met Beauty, Luctor et Emergo; B-klasse: 1. Mi randa Hoogerland met Arcos, Paardebloem; 2. Michiel Spek met Tornado, Graeve Jan; 3. Paulien Tamis met Johnny, Graeve Jan; 4. Chantal aan de Wiel met Mariska, De Honteruiters. Van onze sportmedewerker AXEL - Het topduel in de re gionale Zeeuwsch-Vlaamse zaalvoetbalcompetitie is onbe slist in 2-2 geëindigd. Dit re sultaat kwam op het scorebord nadat De Smickel via een doelpunt van Walter Mortier voor de pauze en Lucas van de Voorde na de hervatting, op een 2-0-voorsprong was geko men, maar De Ster, door het benutten van een strafschop door Hans Picavet en een tref fer van Pieter Picavet, deze te niet deed. Gevolg was dat De Smickel het puntje voorsprong dat het voor dit duel had, bleef behou den. Wapen van Axel, dat van deze uitslag had kunnen profi teren, deed dit niet. Het ver loor met 4-2 van De Kreeft. Eveneens een nederlaag was er voor Verpoorte in de Axelse derby (4-3) tegen De Pooter. De Oostburgse vertegenwoor digers kregen eveneens de kous op de kop. De Post ver sloeg De Tol met 4-0 en Pierrot bleef met 6-1 baas over NMB/ Vermeire. Oude Raedthuys pakte de goede draad weer op door De Rijke met 3-1 te klop pen. Stand: De Smickel 9-15, De Ster 9- 14, Wapen van Axel 9-13, Fabricom 8-12, Oude Raedthuys 10-12, De Kreeft 10-11, De Post 9-9, Pierrot 8- 8, Verpoorte 9-8, De Pooter 9-8, De Tol 10-6, NMB/Vermeire 11-6, De Rijke 8-4, Corn Boys 10-2. UITSLAGEN A-JUNIOREN Hoofdklas A: Vlissingen 1-Kloetin- ge 11-1, Goes 1-Patrijzen 14-2, Ar- nemuiden 1-Terneuzen 1 5-2 HW'24 1-GPC 1 5-0, RCS 1-Mid- delburg 1 2-0. Hoofdklas B: AZW 1-Goes 13-2, Kloetinge 1-RCS12-6 Middelburg l-HW'24 1 0-1, Ter- neuzen 1-Terneuzense Boys 1 2-3 Zierikzee 1-SSV 1 4-1. Regioklas C; Vlissingen 1-Heinkenszand 1 5-2 Yerseke 1-Zierikzee 1 2-4, Middel burg 1-SSV 1 4-0, Robur 1-Apollo 1 5-1, RCS 1-Kloetinge 1 2-0. Groep A2: Bruse Boys-Zierikzee 0-5, WIK-SKNWK 3-2, Ouwerkerk- DFS 2-1, Mevo 1-Cortgene 1 1-0. Groep A3: Robur-Hoedekenskerke 2-1, Kruiningen-Heinkenszand 10- 2, Wolphaartsdijk- Yerseke 1-3 Kloetinge 2-Rillandia 3-2. Groep A4: Veere-Meeuwen 0-3, Zeeland Sport 1-RCS 2 7-0, Nieuwland- Middelburg 2 3-0, Breskens-Wal- cheren 0-5, VCK 1-Domburg 3-0 Groep A5: Kloetinge 3-VCK 2 2-3 Middelburg 3-Noormannen 0-1 Borssele-GPC 21-3, RCS 3-Vlissin gen 2 1-4. Groep A6: AZW 1-Aar- denburg 2-1, Terneuzense Boys 1- Hoofdplaat 5-1, IJzendijke-Clinge 1 .1-2, Axel-Hoek 1-1, Corn Boys-Vo gelwaarde 2-0. Groep Ai: Oost- burg-Temeuzen 2 2-2, Sluiskil- HW'24 2 6-0, Clinge 2-Zaamslag 0- 4, RIA W-Philippine 0-2, Hontenis se-AZW 2 3-0. B-JUNIOREN Groep B2: Zierikzee 2-Dreischor 1- 2, SKNWK-WIK 9-0, Duiveland- Bruse Boys 3-3, Renesse-Brou- wershaven 9-0. Groep B3: Kapelle 2-'s Heer Arendskerke 1-2, Wemel- dinge-Hansweerste Boys 0-5, Yer- seke-Kloetinge 2 1-4, Apollo-Ril- Iandia 5-0. Groep B4: Serooskerke 1-GPC 1 1-2, Walcheren 1-Dau- wendaeie 1 4-7, Kruiningen 1-Ka- pelle 1 1-4. Groep B5: Kloetinge 3- Heinkenszand 2 0-6, SVD-Kruinin- gen 2 3-0. Groep B6: Jong Ambon- Zeeland Sport 1-3, Zeelandia 1- RCS 2 1-4, Arnemuiden-Middel- burg 2 2-1, Bevelanders-Colijns- plaatse Boys 1-1. Groep B7: Dau- wendaele 2-Veere 1-1, Lewedorpse Boys-Kwadendamme 1-1. Groep B8: Vlissingen 2-Zeelandia 2 6-0, Serooskerke 2-Walcheren 2 8-1. GPC 2-Vlissingen 3 5-4, RCS 5-RCS 4 0-8. Groep B9: Clinge-Hontenisse 1 0-2, Terneuzen 2-Koewacht 3-2, Axel 1-Aardenburg 7-0, Hulster- loo-STEEN 1 0-1. Groep BI0: Ter neuzense Boys 3-Axel 2 3-3, Terho le-Hoek 2 6-2, Hontenisse 2-AZVV 2 0-5, STEEN 2-Philippine 2 1-2, Terneuzen 4-SDO 1-3. Groep Bil: Sluiskil-Graauw 1-0, HW'24 2- Terneuzen 3 1-1, Philippine 1-RIA W 0-3, Corn Boys-Terneuzense Boys 2 1-8. Groep B12: Oostburg 1- Cadzand 7-0, IJzendijke-Breskens 3-0, Schoondijke-Sluis 1-1, Hoek 1- Hoofdplaat 11-0.

de Stem | 1984 | | pagina 9