IP LUCHT id en Is loop Sint Niklaas wil Latchford 'Berufsverbot' bij Nürnberg PSY wacht op antwoord van Lokeren GOEIE GaD. EVZEN UsüiSIRMÉIH KNVB KOMT BONDSCOACH FINANCIEEL TEGEMOET Manchester-PSV en Oostenrijk-Nederland rechtstreeks op tv BARCELONA ONGESLAGEN Ntenisse Jie li er aan de Iniet aan afziet, [ten van de Carry ren waar de ondernemer nog len. luik, onderhouds- ielasting en ties liggen in het erbazingwekkend [ar. De Carry i Roof, Carry Mini-bus, suzuki Carry excl. BTW* l/IEENTE VRIJDAG 2 NOVEMBER 1984 ZOLA BUDD BLIJFT IN ZUID-AFRIKA Nederlandse Bridgeploeg haalt uit Zesdaagse Madrid wijkt voor muziek MORC^N Cor Lems vrij gesproken Al veertig uitvallers in rally Ivoorkust ASi i i i J i ERKHOFLAAN 73 ise maakt ter voldoening aan het Wet op de Ruimtelijke Ordening eworden het besluit van Gedepu- 7 augustus 1984, nr. 546/385, van de door de gemeenteraad bij I vastgestelde 1e herziening van irde. een ieder ter gemeentesecretarie )84 De burgemeester van Hontenisse Mr. M. Somers DE STEM-S£XZfc£ 84 T26_PAGjNA_SPORT_1 Van onze sportredactie SINT NIKLAAS - De Belgische eer steklasser Sint Niklaas heeft belang stelling voor de Engelsman Bob Latch ford. De spits, die vorig seizoen furore maakte bij NAC, mag vertrekken bij zijn werkgever Coventry City. Sinds bij die club aan het begin van de competitie een nieuwe voorzitter aantrad, heeft Latchford geen plaats meer in het eerste elftal van Coventry. NAC heeft maandenlang verwoede pogingen ondernomen de spits terug naar Breda te halen. Uiteindelijk werd gekozen voor Ron Futcher. Twee dagen nadat de Brit tekende voor NAC bleek Latchford plotseling beschikbaar. De belangstelling bij Sint Niklaas voor Latchford is aangewakkerd door de daar spelende ex-NAC-verdediger John Dusbaba. „Het zal duidelijk zijn, dat die man ons op het spoor van Latch ford zette", aldus secretaris De Groote van de beheerraad van Sint Niklaas. „We hebben goede berichten gehoord over Latchford. In het komend week einde denken we meer duidelijkheid te hebben over een eventuele komst van de Engelsman." Latchford zelf wist gisteravond ove rigens nog van niets. Via de telefoon wilde hij echter wel kwijt dat hij zich helemaal niet lekker voelt bij Coventry City. „Tot nu toe heb ik pas vijf maal in het eerste team gespeeld", aldus Latch ford, „Ik heb nog geen contact met die Belgen gehad, maar als ze komen valt er altijd te praten KAAPSTAD (Reuter, AFP) - Zola Budd keert niet terug naar Engeland om haar atletiekloopbaan voort te zetten. Dat heeft Jannie Momberg, tweede voorzitter, van de Zuidafrikaanse Amateur Atletiek Unie donderdag bekend gemaakt. De 18-jarige Budd, die dit jaar de Britse nationa liteit aannam om de internationale sportboycot van haar vaderland Zuid-Afrika te omzeilen, blijft voorlopig nog een paar dagen op de wijnboerderij van Momberg in de buurt van Kaap stad. Ze was daar ondergedoken voor de pers. „Het was voor Zola een moeilijke beslissing", zei Momberg. „Ze heeft gekozen voor haar persoonlijke geluk en niet voor een internationale atletiekloopbaan". Tijdens de Olympische Spe len in Los Angeles botste Budd in de finale van de 3000 meter met haar concurrente Mary Decker. Dit voor val versterkte de kritiek, die er al was op haar rela tief snelle veran dering van natio naliteit. Rijvers houdt eer aan zichzelf SUZUK SEATTLE - Bij de bridge- Olympiade in Seattle zet de Nederlandse damesploeg haar zegereeks onverdroten voort. De vrouwen begonnen met een overwinning van 19-11 tegen concurrent Italië. Petra Kaas en Bep Vriend speelden op nieuw een formidabele partij. Vervolgens werd met dezelfde cijfers gewonnen van het al tijd lastige Ierland, waarna in de avondwedstrijd tegen Me xico de grootste overwinning van het hele toernooi werd be haald. De arme Mexicanen werden met 116-11 verpletterd, goed voor de zege van 25-0. Alle paren van de vrouwen- ploeg blijken in uitstekende vorm. Aanvoerder Hans Kreijns is er van overtuigd, dat zijn speelsters de finale zullen halen. Omdat concur rent Verenigde Staten verras send van Japan verloor, is de Nederlandse voorsprong in middels opgelopen tot de com fortabele hoogte van 26 pun ten. Ook de Nederlandse man nen boekten twee uitstekende overwinningen. Tegen Israel werd het 19-11. Tegen Enge land werden dezelfde cijfers genoteerd. Het avondduel, te gen bridge-ontwikkelingsland Trinidad, werd evenwel, even onverwacht als onnodig, met 14-16 verloren. Daarmee is de hans op een topklassering voorlopig weer verkeken. stand na 11 wedstrijden: Dames: 1. Ne derland 232 punten; 2. Verenigde Staten 206, 3. Frankrijk 205; 4. West-Duitsland 198; 5 Engeland 194. Heren: Groep A: 1. Oostenrijk 234; 2. Po- ien 217; 3. Frankrijk 216; 4. Denemarken 198; 5 Nederland 195 Groep B: 1. Indone sië 223; 2. Argentinië 212; 3. Verenigde Staten 206. MADRID (RTR) - De zesdaag se van Madrid is voorlopig uitgesteld wegens een merk waardig misverstand over de datum. Een woordvoerder van de organisatie vertelde donder dagnacht, dat de Spaanse wie lerbond een dag had geprikt zonder zich te realiseren, dat het sportpaleis van Madrid al tot 4 november was geboekt voor een jazzfestival. De inter nationale wielerunie zal nog bekijken of voor het evene ment een nieuwe plaats op de agenda is in te ruimen. Door JEAN NELISSEN KNEGSEL, - Tenslotte leken op die voor Kees Rijvers toch al verdrietige dag gisteravond de zaken emotioneel uit de hand te lopen. Om kwart voor elf gisteravond hielden zich in de onmiddellijke nabijheid van de woning van de geplaagde bondscoach enkele auto's verdacht op. Rijvers woont in een vrij afgelegen en zeer inbraak- gevoelige buurt. Of er nu echt gevaar voor hem en zijn gezin dreigde of dat de zenuwen met hem op de loop gingen, werd niet helemaal duidelijk. In elk ge val telefoneerde Rijvers in paniek naar de rijkspolitie in het nabijgelegen Eersel met het verzoek om onmid dellijke assistentie. De politie kwam, keek in de buurt rond, maar kon geen verdachte personen meer ont dekken. daarmee kwam het einde aan de roerigste dag in het lange voetballeven van Kees Rijvers. De politie dronk in huize Rijvers nog een kop koffie, waarna na midder nacht het licht eindelijk werd uitgedraaid. Acht en veertig uur nadat Jacques Hogewoning in ver band met het voorgenomen vertrek van Rinus Michels naar Feyenoord de dreigende taal had gesproken: „Nu zal en móet Rijvers met Michels gaan samenwerken, ongeacht welke de consequenties zijn.heeft Kees Rijvers de eer aan zichzelf gehouden. Merkwaardigerwijs was Rijvers gisterochtend en ook gistermiddag nog helemaal niet van plan op te stappen. Integendeel, de internationals, met wie hij sprak, onder ande re Willy van de Kerkhof, ver telden gisteravond laat dat hij nog vol goede moed om Mexico alsnog te halen, ondanks de jammerlijke nederlaag tegen Hongarije. Wat is er dan giste ren precies gebeurd? Jaap van der Leek in Til burg is niet alleen secretaris generaal van de vakbond voor oefenmeesters (WOM), maar ook een oude vriend van Kees Rijvers. Dertig Jaar geleden was Van der Leek trainer van Feyenoord en hij haalde toen Kees Rijvers, die op dat mo ment voetballer van het jaar in Frankrijk was, naar Feyen oord. Vanaf het begin ontstond er een hechte band tussen Rij vers en zijn trainer Van der Leek, een band die zelfs zover ging dat de families elkaar re gelmatig in privé-sfeer op zochten. Jaap van der Leek nu had de afgelopen dagen in kranten gelezen dat de werk sfeer rond Kees Rijvers als maar slechter werd en leek te escaleren, omdat de KNVB per se Rinus Michels wilde behou den. Dus nam Van der Leek gis terochtend buiten medeweten van zijn vriend Kees Rijvers de telefoon en telefoneerde met Jack Hogewoning, het sectiebestuurslid betaald voet bal. „Hogewoning," zo sprak Van der Leek, „voordat Rij vers bij jullie helemaal ge frustreerd raakt en aan die toestand stukgaat, lijkt het mij het beste dat wij er een eind aan maken. Willen jullie hem financieel tegemoet ko men? (het contract van Rijvers loopt nog tot juni 1986, red.)". Hogewoning antwoordde dat hij daar niet alleen over kon beslissen, maar dat hij meteen zijn collega's zou tele foneren. Om 7 uur gisteravond belde Hogewoning naar Van der Leek terug. „Het is ak koord, we zijn bereid het con tract van Kees Rijvers af te kopen, wij gaan akkoord met uw voorwaarden." Van der Leek: „Toen pas heb ik Kees Rijvers ingelicht over wat ik achter zijn rug had geregeld. Hij reageerde vrij rustig. Hij was natuurlijk even teleurgesteld, maar hij is toch ook een realist. Voor Rij vers was er, met Rinus Mi chels in zijn rug, en met een wijfelend bestuur van de KNVB achter hem, geen eer meer te behalen. Na even overleg te hebben gepleegd, antwoordde Kees Rijvers mij: Doe maar, zeg maar dat ik er mee akkoord ga." Op die manier kwam er een voortijdig einde aan de loop baan van de zoveelste bonds coach van de KNVB. In vroe gere jaren werden door aller lei omstandigheden en uiteen lopende redenen ook al wijlen Elek Schwartz, wijlen dr. Frantisek Fadrhonc, George Knobel en Jan Zwartkruis voor het einde van hun con tractdatum al van de opdracht ontheven of namen zij zelf ontslag. In overleg met Van der Leek, Hogewoning en Rijvers werd een communiqué opge steld en Rijvers nam zich voor daar geen enkele toevoeging aan te doen, hetgeen hij tot gisteravond volhield. ook consequent Kees Rijvers en Rinm Michels op 14 juni 1984. De eerste slurpt aan zijn koffie, de tweede heeft zojuist een contract als technisch mananager getekend. Inmiddels is er het een en ander veranderd... -fotoanp Kees Rijvers verweten. Zo ge voelig lag de situatie rond het Nederlands elftal en in die sfeer gleed het Oranje-team, toch al karig bedeeld met voetballers van internationale klasse, steeds verder weg in de anonimiteit. Uiteindelijk heeft dit Rijvers zijn baan gekost. Verliezende coaches hebben immers altijd ongelijk. Zijn echtgenote nam de hele avond de telefoon aan, vertel de dat haar man wel aanwezig was, maar geen woord tot de pers wilde richten. En daar mee konden de nieuwsgierige media het dan mee doen. Intussen verklaarde Rinus Michels in Amsterdam dat hij 'verrast' was door het besluit van Rijvers. Hetgeen een ver rassend statement kan worden genoemd, want Michels heeft eergisteren wel degelijk van het sectiebestuur betaald voetbal, in de rug gedekt door het bondsbestuur, te verstaan gekregen dat hij weldra aan de macht zou komen. Rinus Michels zal dus bij de a.s. interland tegen Oostenrijk op de bank zitten en over alle volmachten beschikken. Ge vraagd of hij de zaken heel anders gaat aanpakken, zei Michels gisteravond: „De com plete groep vervangen is na tuurlijk niet mijn bedoeling, maar ik zal wel accenten gaan verleggen." Met andere woor den: Er worden zeker nieuwe spelers in het Oranje-team ge kozen. Michels had ook nog kritiek op Rijvers: „Ik zou te gen Hongarije nooit zo aan vallend hebben gespeeld, ik zou in elk geval veel voorzich tiger geopereerd hebben." Ook Michels gaf toe, en dat kan na tuurlijk nauwelijks anders, dat zijn voorgenomen vertrek naar Feyenoord aan de ont wikkeling rond het ontslag van Rijvers de beslissende stoot heeft gegeven. Michels: „Kees Rijvers en ik konden nu eenmaal moeilijk samenwer ken, omdat wij over voetbal in zijn totaliteit verschillend denken." De grootste sportbond in Nederland, de KNVB, heeft intussen een lange lijst van crashes in de personele sfeer opgebouwd, hetgeen nauwe lijks getuigt van enig sociaal beleid. Kees Rijvers is slechts een verlengstuk in dit lange ver haal vol ellende, stress, intri ges en machtsvertoon in de marge. Vanaf het begin is de KNVB bij deze bondscoach Rijvers in de fout gegaan. Wie geeft in hemelsnaam in deze onzekere voetbalwereld een man een contract voor vijf jaar, hetgeen in voetbal onge veer een eeuwigheid is? En wie schept dan, twee jaar voor dit contract ten einde loopt, de controversiële situatie om met de benoeming van Rinus Mi chels als manager twee kapi teins op één schip te zetten? „Ja", beaamde Jacques Hoge woning gisteravond, „het is natuurlijk niet leuk, maar wij moeten aan ons voetbal den ken Kees Rijvers werd als bondscoach zeker niet door iedereen gerespecteerd. Vooral de laatste tijd werd hem ver weten een sfeer van onbeha gen in de selectiegroep te scheppen. Een voorbeeld. Aan voerder Ben Wijnstekers ging een paar maanden geleden in Parijs met Rinus Michels op de foto. En dat werd hem door HILVERSUM - De NOS zendt volgende week woensdag de Europacupwedstrijd Manchester United-PSV rechtstreeks uit. Een week later is op woensdagavond eveneens tijd ingeruimd voor voetbal: dan is een rechtstreeks verslag te zien van de wed strijd tussen Oranje en Oostenrijk, een kwalificatiewedstrijd voor het volgende WK-voetbal. Manchester United-PSV wordt op 7 november uitgezonden van 20.25-22.22 uur op Nederland 2. Van gewest tot gewest is daarom iets korter, en voor de wedstrijd is ook nog de eerste helft van het programma Nederland C te zien. Na het voetbal volgen het Journaal en Den Haag Vandaag, en om 23.00 de tweede helft van Nederland C. Om 23.30 uur volgt dan in Studio Sport nog een samenvatting van de Europacup wedstrijden van Ajax en Fortuna Sittard. Op 14 november is Oostenrijk-Nederland van 19.00-20.45 uur op Nederland 2, en daarna begint Nederland C. Illlllllllllllllllllllllllllllllllilltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll NURNBERG (DPA) - Het ont slag op staande voet van zes spelers van de Westduitse voetbalclub FC Nürnberg, uit komend in de tweede Bundes- liga, lijkt verdacht veel op een 'Berufsverbot'. Dat was de reactie van de Westduitse vakbond DAG donderdag op het door de jaarvergadering van Nürn berg genomen besluit. „Deze ruwe aanpak van voetballers, die kritiek hebben, is onvere nigbaar met de grondwet", was de argumentatie van de DAG. Het zestal zal op advies van de DAG naar de rechter stappen. Het ontslag is het gevolg van een fikse ruzie tussen de meerderheid van de selectie en trainer Heinz Höher. De spe- lersraad verweet hem deze week zwakte op allerlei gebie den en eiste dat hij vertrok. Het bestuur van Nürnberg steunde de oefenmeester en dwong de spelers zich positief op te stellen. Zes van hen die dat weigerden moesten de club onmiddellijk verlaten, luidde het besluit van de jaarverga dering woensdagavond. De dertien overgebleven spelers zijn inmiddels per bus vertrokken voor het competi tieduel tegen Alemannia Aachen van aanstaande vrij dag. Volgens president Schmelzer van Nürnberg is de rust in de selectie terugge keerd en begint de vereniging aan een nieuwe periode. Schmelzer voegde daar aan toe, dat Nürnberg van twee profclubs het aanbod heeft ge kregen spelers te lenen: „Die hebben we inderdaad nodig, maar eerst moeten we bezien wat de financiële gevolgen hiervan zullen zijn". (ADVERTENTIE) Als u aan een veranda denkt dan moet u morgen naar Best komen. Want Verandalux houdt open huis en dat betekent in een gezel lige sfeer kijken naar de onover troffen Verandalux-kwaliteit. •keuze uit aluminium en hardhout •maatwerk door rijdende werk plaatsen •betaling na aflevering •uitsluitend eersteklas kwaliteit postkode I telefoon I In gesloten envelop zenden aan Verandalux bv, Postbus 324, 5680 AH Best. 04998-99099 DE VOORDELEN VAN EEN VERANDA 12 maanden genieten van uw tuin (-meubelen) één zonnestraaltje geeft al een behaaglijke temperatuur, ook 's winters een veranda is een prima isolatie buffer vele kubieke meters meer woonruimte. Kom tussen 10.00 en 17.00 uur naar de Bedrijfsweg21 Geen tijd om te komen? Bel of stuur de bon in voor meer informatie. VERANDALUX BV Bedrijfsweg 21, Postbus 324, 5680 AH Best 04998-99099 MADRID - Donderdag is in de Spaanse eerste divisie de derde speeldag ingehaald, die zes weken geleden geen doorgang vond wegens de staking van de beroepsvoetbal- lers. Barcelona behield de leiding en bleef ongeslagen door bij het gepromoveerde Elche, dat sterk verdedigend speelde, een gelijk spel (0-0) weg te halen. Door dat resultaat liep de Catalaanse club een punt verder uit op de concurrenten Valencia en Sevilla, die beide verloren. Valencia in Pamplona met 2-0, Sevilla met 1-0 in Santander. Winst was er voor Real Madrid (2-0) op Valladolid en landskampioen Athletic de Bilbao, dat in Malaga aan toonde dat het herstel vaste vormen begint aan te nemen: 0-1. De uitslagen zijn: Real Sociedad - Murcia 4-0 Betis Sevilla - Atletico de Ma drid 0-1 Osasuna - Valencia 2-0 Espanol - Hercules 2-2 Elche - Barcelona 0-0 Real Zaragoza - Gijon 2-0 Real Madrid - Valladolid 2-0 Santander - Sevilla 1-0 Malaga - Athletic de Bilbao 0-1. Stand na tien wedstrijden: 1. Barcelona 10-15 2. Valencia 10-12 3. Sevilla 10- 12 4. Atletico de Madrid 10-12 5. Real Madrid 10-11 6. Gijon 10-10 7. Osasuna 10-10 8. Hercules 10-9. Athletic de Bilbao 10-910. Betis Sevilla 10-811. Malaga 10-8 12. Espanol 10-8 13. Real Sociedad 10-8 14. Valladolid 10-7 15. Elche 10-7 16. Santander 10-7 17. Zaragoza 10-618. Murcia 10-3. ZEIST (ANP) - De rode kaart, die Cor Lems (DS 79) afgelo pen zaterdag in de wedstrijd SW-DS'79 kreeg, zal geen consequenties hebben. Volgens de tuchtcommissie van de KNVB, die de zaak donderdag mondeling behandelde, kon niet worden bewezen dat Lems een tegenstander had geslagen en sprak de speler vrij. De rode kaart, die scheids rechter De Wit gaf, had voor Lems dus geen gevolgen. De tuchtcommissie van de KNVB heeft drie spelers van tweede elftallen voor een wedstrijd geschorst: Busink (Ajax), Van Bokhoven (Helmond Sport) en Lun- bantobing (Eindhoven). YAMMOUSSOUKRO - De Ivoorkust-rally heeft zijn re putatie als het zwaarste eve nement uit de strijd om het wereldkampioenschap beves tigd. Slechts elf van de 51 gestar te wagens bereikte donderdag de finish van de 1104 kilometer lange eerste etappe, van Abid jan naar Yamoussoukro. Hitte en stof waren de voor naamste boosdoeners voor de uitvallers. De Zweed Stig Blomqvist bezet na de eerste dag de toppositie in het tus- senklassement. De Audi-rijder wordt op vijf minuten gevolgd door zijn teamgenoot Hannu Mikkola uit Finland. De stand na de eerste etappe van de Ivoorkust-rally, meetellend voor het we reldkampioenschap 1984: 1. Blomqvist/ Cederberg (Zwe) Audi Sport Quattro 1 uur en 31 minuten straftijd 2. Mikkola/ Hertz (Fin/Zwe) Audi Quattro 1.36 3. Ambrosino/Le Saux (Ivo) Opel Manta 2.26 4. Mehta/Combes (Ken) Nissan 2.29. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ EINDHOVEN - PSV wacht van daag op bericht vanuit Lokeren over een eventue le transfer van René van der Gijp. PSV-mana- ger Kees Ploegs- ma: „We hebben Lokeren verschil lende alternatie ven voórgelegd als antwoord op hun vraagprijs René van 900.000 gul- Gijp den. Eén van de mogelijkheden is dat wij Eric-Jan van den Boogaard bij de transfer afstaan. Hoe groot de kans is dat Van der Gijp naar Eind hoven komt, valt moeilijk te taxe ren". van der - FOTOANP Zeker is dat Lokeren best afstand wil doen van Van der Gijp. De grilli ge aanvaller heeft gedurende zijn Belgische periode herhaaldelijk voor opschudding bij de club gezorgd. Vo rig jaar lag hij voortdurend over hoop met de Deen Preben Larsen, die al even solistisch als Van der Gijp te werk ging. Larsen vertrok voor dit seizoen naar Verona, maar de in breng van Van der Gijp werd er niet groter door. In een competitiewed strijd tegen Antwerp werd de Neder landse international zelfs wegens een gebrek aan inzet gewisseld door een boze trainer Dimitri Davidovic, die ooit voor NEC voetbalde. Een interview in een Nederlandse krant, waarbij Van der Gijp op de alternatieve toer ging, was de drup pel die de emmer deed overlopen. De weinig vleiende uitspraken van Van der Gijp werden door de Belgische pers overgenomen, hetgeen de nodi ge opschudding in Lokeren veroor zaakte. Twee weken geleden, enkele dagen na Van der Gijps optreden in de interland tegen Hongarije, barste de bom. Het enfant-terrible kreeg een boete van 100.000 frank (5.600 gulden) opgelegd en werd teruggezet naar de B-selectie. „Dit konden we werkelijk niet over onze kant laten gaan", zei manager Alois Derijcker. Ook trainer Davidovic, toch al te leurgesteld over de prestaties van Van der Gijp, voelde zich danig ge nomen. „Twee seizoenen lang heb ik alles geprobeerd om de grillen van Van der Gijp in te dammen. Vooral zijn kritiek op de andere spelers pakte slecht uit. Dan moest ik tel kens de brokken lijmen. Nu is mijn geduld uitgeput. René beseft blijk baar niet dat hij met zijn uitspraken mijn werk ondermijnt. Dat hij mij door het slijk sleurt, raakt mij niet zo erg. Maar hij moet niet zijn ploegge noten kleineren". Davidovic liet dui delijk blijken Van der Gijp niet meer nodig te hebben en werd gesteund door het resultaat van het afgelopen weekeinde, toen zijn ploeg (zonder Van der Gijp) het hooggeklasseerde AA Gent de eerste thuisnederlaag bezorgde. Lokeren ziet het dus niet meer zit ten in René van der Gijp, maar is toch allerminst van plan de getalen teerde voetballer voor een appel en een ei van de hand te doen. Dat ont dekte Feyenoord, toen de club pogin gen ondernam om Van der Gijp tij delijk in te lijven. Ontgoocheld reis de een Rotterdamse delegatie begin deze week af uit Lokeren. De Belgi sche club wilde Van der Gijp niet verhuren en vroeg een transferbe drag van 900.000 gulden. Voor Feyen oord was dat veel te veel. Intussen had ook PSV zich in Lo keren gemeld. Aangezien Jurrie Koolhof tot na de winterpauze door een knieblessure op non-actief staat. De Eindhovense manager Ploegs- ma kreeg in Lokeren ook fikse fi nanciële eisen van de Belgische club te horen. Ploegsma: „Zoveel geld be talen we zeker niet voor Van der Gijp". Vandaar dat hij verschillende tegenaanbiedingen deed, waarbij een mogelijke overgang van PSV's reserveaanvaller Eric-Jan van den Boogaard naar Lokeren ingecalcu leerd werd. Lokeren nam dit bod se rieus. Woensdagavond verschenen manager Derijcker en trainer Davi dovic bij dejubileumwedstrijd Eind hoven - PSV om Van den Boogaard te bekijken. Vandaag wil Lokeren uitsluitsel geven aan PSV. IIIIII1IIIIIIIIll

de Stem | 1984 | | pagina 7