Gemeenteraad Borsele vroeger wèl tegen tweede kerncentrale eldings- 'MEEDOGENLOOS EN HARTELOOS' Juf Neve 25 jaar bij Willem Alexanderschool keren en op dering ^erkring Brandschade in 1983 bedroeg 3,6 miljoen Werkgroep Amnesty Zuidzande helpt Thaise gevangene ilNA ZEELAND 3 hoger WIJS uiskil rneuzen andstraat VRIJDAG 2 NOVEMBER 1984 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 4 Zeeuwse Milieu federatie in Goes opgericht. politierapport Brandweerkring Zeeuwsch- Vlaanderen Plaatselijk nieuws Breskens Eede markten Demonstratie Nederlandse Dartbond in IJzendijke 1 1 JRT MIDDEN -ZEEUWS Wereldtitels voor Breskense vogelkwekers Burgemeester Van den Heuvel verkoopt onzin weekenddiensten rt dat nog geen pro- op. 'nkeliers van de Ter- e Noordstraat en ng gaan tot en met r het winkelende een kwartje geven lke ingeleverd par- :okje van een dag willen hiermee een leveren aan de par ten. Met het staatsbedrijf jj oort afbetalingsregeling fen. Voorgesteld wordi or de algemene reserve spreken. „Dat verdient rkeur boven een verho- van de bijdrage per in- zo staat in het voorstel n. rekenkunst van de Pti ook om de hoek kijken begroting 1985. Tenge- van een tot november foutief berekend tarief de onderhoudsvergoe- an de verbindings/com- owagen moet in 1985 10 mille meer worden rokken. algemeen bestuur van andweerkring bespreekt s een vergadering op ber (aanvang 15.00 uur) t Terneuzens stadhuis de begroting 1985 ook de ingen 1982 en 1983 en het erslag 1983. afzonderlijke aanmel rs- en toelatingscommissii onden. Hierdoor ontston- verschillende normei) rdoor de ouders van kin- n met leermoeilijkhedei meer precies wisten waai n toe waren. et de centrale commissi n de scholen meer duide eid aan de ouders te ge De commissie bestaat ui psycholoog, arts, maat ppelijk werker en ee olleider. ders kunnen hun kinde anmelden voor een toela onderzoek bij de Schelde ol in Terneuzen. Het on- oek vindt dan vervolgens ts op een school voor spe onderwijs in de buurt de woonplaats. kt dan over het 'Grens rschrijdend milieu- en na jrbehoud in Zeeuwsch- e [gisch Vlaanderen'. lecte - De opbrengst van ecte voor de geestelijke idicapten die afgelope rek in Sluiskil is gehoudei s ƒ898,78. Veste - Vrijdagavond 9 no- iber wordt in de benedeo van De Veste de tiende vergadering van de bewo- svereniging gehouden vang 19.30 uur. Op de nda staan onder meer be- ursverkiezingen. Als kan- aten worden gesteld me' ruw J. Will-Wijga en de he W. de Bokx en W. va' ruwen. Aftredend en hei" sbaar is de heer F. Laurej het officiële gedeelte word bingo gespeeld waarbij o •ste ronde gratis is. dge - Leden van bridged^ ergo speelden in restauran Milliano een onderling ve. Uitslag: A-lijn: 1- 1116 iuw Bruijns-de heer Bies- >eck, 2. echtpaar Den Haan mevrouw Biesbroeck-o -T Van Dijk, 4. dames Hoo iboom-De Heus, 5. dame- rm-Visser. B-lijn: 1- here rm-Walraven, 2. mevrou rloop-de heer Meulenberg -chtpaar Juffermans, 4. da- s Haagsma-Van de Castee 'ames De Vries-IJsebaert. aarting - In wijkgebouW raete trok een kaarting elnemers. Er moest ëel° >rden voor de eerste -eede en de vierde en vijl rats. Uitslag: 1.1. de Wit, b n Gent; 2. R. Poppe, 3. r irmeulen, 4. mevrouw Gn len Sluiskil; 5. mevrouw lysse, Zandstraat. De v nde kaarting is de W rklaaskaarting zaterdag vember om 14.30 uur. T20 Veel klachten sociale dienst in Aardenburg Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - „Deze mensen op de sociale dienst in Aardenburg zijn in mijn ogen meedo genloos en harteloos. Het lijkt wel of je iedere maand je geld moet gaan stelen. Met angst in je hart kom je daar binnen, altijd een druk op je". Bovenstaand citaat is afkomstig uit een brief aan de Stichting De Blokken in Terneuzen, die onlangs is op gericht om de belangen van uitkerings-gerechtigden in Zeeuwsch-Vlaanderen te behartigen. In totaal zijn er in zeer korte tijd acht klachten bij deze stichting binnen gekomen over de Aardenburgse sociale dienst. Volgens André van Himme van Stichting De Blokken hebben deze allemaal betrekking op 'dreigementen en intimidaties van de kant van de sociale dienst'. Omdat Aardenburg slechts 13 perio dieke bijstands-gerechtigden onder de 65 jaar telt, beteke nen de acht klachten dat 70 procent van de cliënten niet tevreden is over de behande ling. „Het beleid is er daar blijk baar op gericht de cliënten Van een onzer verslaggevers GOES - De Stichting Zeeuws Coordinatieorgaan voor na tuur-, landschaps-, en milieu bescherming en de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland heb ben zich gisteren tijdens een vergadering opgeheven en di rect daarna de Vereniging Zeeuwse Milieufederatie op gericht. In feite was de oprichting een formaliteit; de beide le denraden van de organisaties hadden al eerder dit jaar inge stemd met een fusie die het Zeeuwse milieuwerk over zichtelijker en beter coördi- neerbaar moet maken. Als nieuwe voorzitter werd H. Laanbroek gekozen. De nieu we vereniging gaat zich vesti gen in het pand van de Zeeuw se Koorschool in de Singel straat in Goes. rustig te houden met dreige menten over kortingen op en inhoudingen van uitkeringen", stelt Van Himme. „Ook is ge bleken dat er verkeerde be slissingen worden genomen". Als voorbeeld haalt hij het ge val aan van een bijstands-ge rechtigde met schulden. „De schuldeiser stapte gewoon naar de sociale dienst in Aar denburg en eiste dat er op de uitkering van de man maan delijks een bepaald bedrag moest worden ingehouden, waarmee dan de schuld diende te worden voldaan. De sociale dienst lichtte de betrokken cliënt in dat dit zou gebeuren. Die heeft toen in paniek ons gebeld en de zaak is gelukkig teruggedraaid". 'Trut' Een andere klacht - die ove rigens al is gedeponeerd bij een advocaat - betreft het op treden van twee Aardenburg se sociale dienst-ambtenaren bij een bezoek aan een cliënte. Na enkele laatdunkende op merkingen over de toestand van haar woning („Wat een kot") zou de betrokken vrouw zijn uitgemaakt voor 'trut'. Tevens noemt Van Himme het geval van een Aarden burgse bijstands-moeder die door de sociale dienst zou zijn gedwongen te solliciteren naar elk mogelijk baantje (zelfs sei zoen-werk in de landbouw), omdat anders haar uitkering zou worden ingehouden. Stichting De Blokken gaat de binnen gekomen klachten bundelen en de Aardenburgse sociale dienst daarna schrifte lijk aansporen tot een 'cliënt- vriendelijker' optreden. Mocht dat geen resultaat hebben, dan zullen B en W en de raadsle den worden aangeschreven. VOGELWAARDE - Woens dagavond om ongeveer 20.50 uur raakte op de Schoolstraat in Vogelwaarde een personen auto bestuurd door S.IJ. uit Walsoorden door op de weg liggende blubber in een slip. De auto botste daarbij tegen de in de berm staande aan hangwagen eigendom van V. uit Terhole. De personenauto was total loss. IJ. raakte ten gevolge van deze slippartij licht gewond. Na het gebeurde heeft de vrijwillige brandweer van Hontenisse de baan schoon ge spoten. VOGELWAARDE - Uit twee geparkeerde vrachtauto's bei den eigendom van de firma De C. uit Kapellebrug die op de Elzenlaan te Vogelwaarde stonden, werden 350 liter die selolie gestolen. De diefstal moet donderdagmorgen om ongeveer 04.30 uur zijn ge beurd. Eén van de vrachtautobe stuurders D. kwam op boven genoemd tijdstip namelijk naar zijn auto en zag bij de vrachtauto van zijn collega een aantal vaatjes en een jer rycan staan. Ook zag hij op hetzelfde moment een wande laar lopen die op het moment dat D. bij zijn vrachtauto kwam in een busje stapte met vermoedelijk een Belgisch kenteken en wegreed. Volgens de politiewoord voerder was dat warschijnlijk de dader van de oliediefstal. SINT JANSTEEN - Donder dagmiddag om 14.35 uur vond °P de Hogeweg nabij St. Jan steen een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Beide auto's raakten hierbij vermoedelijk total loss. Beide bestuurders kwamen er met ue schrik vanaf. Landbouwer O.B. uit St. •tansteen reed met zijn perso nenauto over de Hogeweg ko mende van richting Grootei land en rijdende naar richting Absdaalseweg. Hij keek daar bij naar zijn naast de weg lig gende land en lette niet goed °P- Daardoor kwam hij op de andere rijstrook terecht. Hij botste daarbij op de hem tege moetkomende bestuurder P. de C. uit St. Jansteen. Deze trachtte nog wel uit te wijken, maar dit lukte niet. Tengevol ge van de klap van de aanrij ding schoof de auto van De C. verder naast de weg en kwam tegen een boom tot stilstand. TERNEUZEN - Woensdag nacht is ingebroken in het kantoor van de woningbouw vereniging aan de Industrie weg te Terneuzen. Uit een kluis die werd opengebroken werd 250 gulden meegenomen. In dezelfde nacht kreeg ook aardappelhandel Van de W. aan de Mr. Haarmanweg on gewenst bezoek, maar voor zover kon worden nagegaan, wordt niets vermist. HOOFDPLAAT - In de woon kern Sasput is woensdag avond omstreeks tien uur de hond van F.J.de F. uit Bres- kens aangereden. De veroor zaker is doorgereden. OOSTBURG - Bij de scou tinggroep is ingebroken in hun clubgebouw aan de Baljuw Veltersweg. Middels een raam heeft men zich toegang ver schaft tot dit clubgebouw en er werden een aantal flessen li monade en sherry meegeno men. SCHOONDIJKE - Op de krui sing Willemsweg - Oranjedijk ontstond een kop-staart bot sing tussen twee personenau to's. De personenauto bestuurd door E.D.W. uit Waterland kerkje stond te wachten voor een groep mensen die van de 1-november mars die de rijks weg overstaken en vanuit de richting IJzendijke kwam aangereden J.P.H. uit Schoon- dijke, die te laat bemerkte dat W. stilstond en zodoende ach ter op W. reed. IJZENDIJKE - Op de kruising Krommeweg - Statendijk kwam een vrachtauto be stuurd door M.F. uit Oostburg in botsing met een personen auto bestuurd door W.D. uit IJzendijke. F. verleende geen voorrang op dit punt. DRAAIBRUG - Op de krui sing Rijksweg - Maagdenweg kwam A.J.B. uit Oostburg met zijn landbouwtrekker in bot sing met een personenauto be stuurd door J.H.v.d.B. uit Oostburg. Dit gebeurde toen de landbouwtrekker linksaf wilde slaan en ingehaald werd door de personenauto. Er was materiële schade. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Branden hebben in 1983 in Zeeuwsch-Vlaande ren een totale schade veroorzaakt van 3.643.000. In alle acht bij de brandweerkring aangesloten gemeenten werd in totaal 234 keer na brandalarm uitgerukt. Hierbij raakten in Aardenburg en Axel 2 mensen lichtgewond, werden in IJzendijke 2 personen bedwelmd door koolmonoxydevergiftiging, konden in Terneu zen 4 mensen en 4 huisdieren worden gered en kwam in Koe wacht een bond om. De 'duurste' branden woed- de ontstond bij een uitgebrand den in 1983 in Terneuzen en restaurant in Terneuzen (een Sas van Gent. De meeste scha- half miljoen), een winkel in Sas (3,5 ton), een garage in Sas (3,2 ton) en een school in Ter neuzen (3 ton). Bij 43 branden ontstond een schade van meer dan 10 mille. De brandweerkorpsen ruk ten in 1983 in totaal 81 keer uit voor hulpverlening. De meeste keren was dit voor assistentie bij stormschade (24 maal), het bevrijden van inzittenden bij verkeersongevallen (19 maal) en het schoonmaken van weg dek, verlichting, weg vrijma ken etc. (15 maal). Hulp werd voorts ingeroepen bij het leeg pompen van een schip, het redden van personen van een zinkend schip, het verwijderen van wespennesten. Tweemaal werd een dier in nood bevrijd. Uit het jaarverslag van de regionale brandweerkring blijkt dat de brandweer vier keer moest uitrukken voor een valse melding. Acht maal werd uitgerukt voor het node loos in werking treden van een automatisch brandalarm. Er vonden in het verslagjaar acht gecombineerde oefeningen plaats. De kring bewees ook zijn nut bij het uitvallen op 1 juli 1983 van de telefoonverbindin gen in Terneuzen. Gedurende vier uur werd gebruik ge maakt van portofoons en nog beschikbare lijnen om een verbindingsnetwerk voor art sen en ziekenhuizen op te bou wen. Juf Neve en haar leerlingen. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - „Je bent eigenlijk een moeder voor de kinderen. Ik zou geen ander beroep meer willen". Gisteren ju bileerde Urbanie Neve. Zij is 25 jaar verbonden als onderwijzeres aan de Willem Alexanderschool in Oostburg. Voor de leerlingen van de school was het gisteren feest. Ze keken naar films, zongen liedjes en hadden veel plezier. Hun juf Neve werd door het schoolbe stuur in de bloemetjes gezet. Mevrouw Neve heeft eerst vier jaar gewerkt op een basisschool, daarna - foto de stem i cor j de boer maakte ze de overstap naar de Willem Alexanderschool voor moeilijk lerende kinderen. „Hier kan je nog echt aan dacht geven aan de kinderen. Ook het contact wat ik met de ouders heb is pri ma", aldus de jubilerende onderwij zeres. Koffiebar - De samenwerken de christelijke jongelui hou den zaterdag 3 november een open avond in een van de lo kalen van de oude kleuter school aan de Weijkmanlaan. De groep, die zich Koffiebar noemt, neemt dit lokaal na veel zoeken in gebruik. Het lo kaal is getooid met de naam De Ark. Iedere belangstellen de is van 19.30-22.30 uur wel kom. KVO - Tijdens de jaarverga dering van de KVO-afdeling Eede is mevrouw R. Rootsaert herkozen als bestuurslid. Na de pauze sprak mevrouw dr. R. Wolters uit Aardenburg over vrouwen in de overgang. Bij voldoende belangstelling zal in de gemeente een VIDO- praatgroep worden gevormd. De KVO-Eede viert volgende maand het 35-jarig bestaan met een dankmis en een feest avond. Daardoor komende het jaarlijkse etentje en de bingo avond te vervallen. AMSTERDAM - Aardappelter- mij nmarkt. In bintje 50mm werden 29 contracten verhandeld voor le vering november bij een prijs van 17,30 tot 17,00 per 100 kg, voor leve ring april 634 contracten tegen 18,00 tot 17,20 alsmede 2 contracten voor levering mei tegen 18,40. De stemming was goed prijshoudend voor november en april en kalm voor mei. BRESKENS - Aan de vismijn werd aangevoerd met een gemiddelde kiloprijs: 5598 kg export garnalen 4,07; 17969 kg pellerij garnalen 4,38; 78 kg bot 0,65; 1181 kg schar 1,67; 22765 kg schol 2,86; 6791 kg tong 10,61; 836 kg tarbot 13,05; 1666 kg griet 11,37; 29363 kg kabeljauw 4,13; 16479 kg wijting 1,28; 103 kg rog 4,03; 4350 kg poon 1,91; 32 kg haai 2,80; 31 kg ham 16,28; 158 kg baars en herder 16,89; 216 kg tongschar 6,74; 4 kg schelvis 3,01; 1125 kg inktvis 2,42; 688 kg bolk 0,89; 50 kg kool vis 3,83. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Zaterdag 3 no vember om 12.00 uur wordt in bruin café 't Hofje te IJzendij ke een demonstratie gegeven door de Nederlandse Dart- bond. Zoals bekend willen enkele IJzenijkenaren overgaan tot de oprichting van een dart club. In de genoemde zaak zijn inmiddels al dartbanen aan gelegd. Het promotieteam van de Dartbond is tussen 12.00 en 18.00 uur aanwezig om een de monstratie te verzorgen. En kele landelijke dartcracks zijn eveneens van de partij. Het promotieteam is bereid be langstellenden van de beno digde instructies te voorzien. De deelname aan deze dartde- monstatie is gratis. OVEZANDE - Feestavond - De Tennisvereniging Ovezan- de houdt zaterdag 3 november een grote feestavond, waarvan de opbrengst bestemd is voor de nieuwe accommodatie. De plaats is Bar R2 in Ovezande, de aanvangstijd 18.30 uur. GOES - Bijeenkomst - De zanggroep De Houten Kelen treedt zondag 4 november op tijdens een bijeenkomst van de werkgroep lesbische vrouwen Prima Donna in het vrouwen ontmoetingscentrum in Goes. De deur gaat 15.00 uur open. MIDDELBURG - Hans War ren - De Zeeuwse schrijver Hans Warren signeert op za terdag 3 november eigen werk bij boekhandel Feij, Nieuwe Burg 3 te Middelburg. Hij is daar dan van 14.00 tot 15.30 uur. Onlangs verscheen deel 4 van Warren's 'Geheim Dag boek', een reeks waarmee hij een late, maar definitieve doorbraak binnen de Neder landse literatuur verwezen lijkte. Hij schreef ook enkele korte romans en recenceert boeken. Van een onzer verslaggevers ZUIDZANDE - Drie Zuid- zandse mensen van de werk groep Amnesty International hebben een Thaise gevangene geadopteerd. Door het schrij ven van brieven proberen ze het lot van deze gevangene te verlichten en hem vrij te krij gen. De gevangene is de 33-jarige Saman Kongsuphol. Hij werd in december 1983 beschuldigd van majesteitschennis waar voor hij acht jaar gevangenis straf kreeg. Hij had geholpen bij het drukken van een repu blikeins geschiedenisboek over 200 jaar koningshuis. De drie Zuidzandse mensen, Anne Jansen, Wilma Prot en Heieen Stobbelaar, zijn een jaar geleden gestart met de adoptie. Ze schrijven elke maand naar de regering van Thailand. Van onze correspondent BRESKENS - De Breskense vogelkwekers P. en A. Morel hebben weer twee wereldkam pioenschappen op hun naam weten te schrij ven. In de expohai te Moeskroen, waar tot en met zondag een internationale tentoonstelling wordt gehouden, kwam hun totaal aan wereld titels daardoor op 24. Een rood-isabel van de succesvolle Bresken se kwekers kreeg goud met een totaal van 92 punten. De wereldtitel kwam verder in het be zit met de inzending van een stam van vier vo gels - een kruising tussen kneu plus kanarie - bekroond met 368 punten. Vermeldenswaard is zeker ook de zilveren medaille die ze wonnen met een zalmkleurige kanarie die 91 punten van de jury kreeg. Op de tentoonstelling te Moeskroen zijn ruim 5000 vogels te zien. Van een onzer verslaggevers GOES - Tijdens een bijeen komst in Goes heeft voorzitter Hans Bannink van de Vereni ging Milieuhygiëne Zeeland aangetoond dat de gemeente raad van Borseie zich in het verleden wel degelijk in meer derheid heeft uitgesproken te gen de komst van een tweede atoomcentrale in Borssele. Hiermee plakte Hans Ban nink de Borselse burgemeester drs. G. Van den Heuvel in feite het etiket leugenaar op, omdat deze burgemeester recentelijk nog beweerde dat de gemeen teraad zich tot nog toe nooit in meerderheid tegen een tweede kerncentrale heeft uitgespro ken. „De burgemeester verkoopt onzin", zei Hans Bannink toen hij een raadsbesluit uit 1980 uit een dagbladartikel citeer de. „Als wij op dit artikel, waarvan ik weet dat het be trouwbaar is, afgaan, merken wij dat Van den Heuvel toen letterlijk gezegd heeft: 'Wij vinden dat Borssele überhaupt niet in aanmerking mag ko men voor een tweede kerncen trale'. Zo kun je zien hoe de ferme houding van het Borsel se gemeentebestuur van vier jaar terug, veranderd is in een slaafs meelopen met de rege ring", aldus Hans Bannink. Verder betoogde Bannink dat een mogelijke opslagplaats voor radio-actief afval in Borssele een af te keuren zaak is. Hij haalde fel uit naar de directie van het Havenschap Vlissingen, waarvan hij zei dat die allang heeft laten we ten voor een dergelijke opslag plaats in de markt te zijn. Over dat havenschap zei Bannink voorts dat deze orga nisatie tracht de grote verlie zen weg te werken door de LPG-aanvoer zo snel mogelijk op te schroeven. Daardoor zou er volgens Bannink meer ha vengeld binnen komen. „We worden bedacht met een be langrijke toename van vloei bare gassen; LPG, en als het even kan ook ammoniak. Maar heeft men zich ooit afge vraagd of dit allemaal wel zo goed is voor Zeeland en z'n be volking? Weegt het maat schappelijk nut wel op tegen het veiligheidsrisico? Ik vraag dit vooral omdat al dat spul direct wordt doorgevoerd naar Duitsland en voor de werkge legenheid in het Zeeuwse hoe genaamd niets betekent". HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter G. de Bruijckere, Brouwe- rijstr. 8, Oostburg, tel. 01170-2323. Axel - Van vrijd. 17.30 u. tot maan dagmorgen 8 u. dokter E. Klop, Bastionstr. 36, tel. 01155-1777. Spreekuur zat en zond. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij ke - Dokter A. Lievens, Beursstr. 6, IJzendijke, tel. 01176-1266. Clinge, Koewacht en St. Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maandagmor gen 8 u. dokter Schulte, Hoofdstr. 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Dokter A. Hermanides, Dorpsstr. 17, Bres kens, tel. 01172-1566. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter Bom, Cadzand, tel. 01179-1366. Driewegen e.o. - Tot maandagmor gen 8 u. dokter E. Klapwijk, Mon- sterweg 8, Borssele, tel. 01105-1203. Goes - Van vrijd. 19 u. tot zond. 23 u. dokter S. Buijs, J. Velchestr. 3, Goes, tel. 01100-15462. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstr. 29, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreekuur spoedgevallen zat. om 11.30 u. in praktijk Groenendijk 52. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter C. Miermans, Kloetingse- weg 3, 's-Heer Abtskerke, tel. 01103-2089, bgg. 01106-3074. (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's-Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter J. Harten, Clara'spad 12, Heinkenszand, tel. 01106-1234. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter B. den Ouden, Glacisweg 50, Hulst, tel. 01140-12060. Spreek uur spoedgevallen za. en zo. 11 en 17 u. De praktijk van dokter Niesten en dokter Lips, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 01140-13373 wordt door eigen artsen verzorgd. Spreekuur spoedgevallen zat.: 9.30-10 uur en 17.30-18 uur, zond. 12.30-13 uur. Hansweert en Yerseke - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter J. de Beij, tel. 01130-1344. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17- 17.15 uur. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter F. Puylaert, Oostkade 19, Sas van Gent, tel. 01158-1366. Spreekuur zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter H.v. Haelst, Spoorstr. 44, Sluis kil, tel. 01157-1955. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter C. Ephraïm, Mich de Ruytersingel 1, tel. 01150- 94000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter R. Slootweg, van Kins- bergenlaan 2, tel. 01150-13256. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Zaamslag - Dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153-1244. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Oostr-Zuid-Beveland - Zuster Dek ker, tel. 01102-1280. Zak van Zuid-Beveland - Zuster A. Zindweg, tel. 01106-2324. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. Sas van Gent, Westdorpe, Sluiskil, Philippine en Hoek - Tel. 01157- 1843. Terneuzen - Tel. 01150-13360. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01173-1367. Zaamslag, Axel, Zuiddorpe, Koe wacht en Overslag - Tel. 01155- 1885. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland - Dierenarts H.v. Dijk, Si- monswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Hulst en Zaamslag - Dierenarts J. de Haas, Axelsestr. 108, Zaamslag, tel. 01153-1366 en R. Versol, Ple- vierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148- 2365. Midden Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen en Axel - Dierenarts J. Kop, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155- 1488. Zaterdag Willem de Zwijger laan 2b, tel. 01150-95017, spreekuur 13.30-14 u. en Axel Dierenkliniek, tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Zondag volgens afspraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. - Praktijk J.P. en P. de Vos, Kliniek voor kleine huis dieren en bij zondere dieren, Van Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur, zat. van 12.30-14 u. Verder na telefonische afspraak. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 01170-2103. Spreek uur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts H.H.F.M.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176-1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de die renkliniek Minnepoortstr. 14, IJ zendijke. TANDARTSEN West Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts A.v. Herk, Breedestr. 25, Oostburg, tel. 01170-2493. Spreek uur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts P. de Booy, praktijk: Ca nadalaan 1, Sas van Gent, tel. 01158-3022, privé: Beneluxstr. 72, Sas van Gent, tel. 01158-3011. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Sluis en Oostburg - Tandarts T. Schauteet, Visserstraat 11, Sluis, tel. 01178-1921. Spreekuur zat. en zond. 9-10 u. Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts J. ten Haaf, van Hallstr. 2, Goes, tel. 01100-15716. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Zeeuwse apotheek, Grote Markt 10, tel. 01100-15255. Hulst - Apotheek Hulst, Steenstr. 35, tel. 01140-4255. Geop. zat. 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen. Terneuzen - Apotheek hamann, tel. 01150-12060. Geop. zat. van 8.30- 17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150- 12200.

de Stem | 1984 | | pagina 17