£50 VNG neemt nog afwachtende houding aan POSITIE RIJVERS WEER IN GEDING Gouden schoen voor Ian Rush Geert Meyer blijft bij NAC Operatie velt Hans Vultink LOTTO EN TOTO VEILIGHEID ROND VOETBALSTADIONS MOGELIJK AFWEZIG TIJDENS EK-STRIJD net een echt indus- bij deze waardevolle 'n gedetailleerd tal boekjes met aller- erzamelaars. imeling, die speciaal ld, kost u bij het ope ning maar f 17,50: De >men bekijken op alle brochure 'Sparen en :e gemakkelijk maakt. lg 6 6 3V4% ïg 5'/,%/6 n 7 BESTE RENTE. p.v.tilburg-bcisticmen WOENSDAG 31 OKTOBER 1984 KNVB wil opvolger Rijvers versneld aanstellen Zweedse rallyrijder verongelukt in India Am&teurploeg van Jan van Katwijk stopt IJshockey- selectie B SPORT IN 'T KORT Oranje later naar Wenen Tim Steens zegt af voor Karachi Everton weer te sterk voor Manchester U. Weer remise in tweekamp Optimistisch Grote vraag Bittere pil A56 gllll ft Zolang de voorraad strekt. 'entepercentages per 29 oktober 1984. ijzigingen voorbehouden. lank degelijkheid betrouwbaarheid BREDA ETTEN-LEUR DE STEM-S DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Ne derlandse Gemeenten (VNG neemt voorals nog een afwachtende houding aan in de pro blematiek rond de veiligheid in en rond de voetbalstadions, die steeds vaker uitmondt in het verbieden van wedstrijden in het betaald voetbal door burgemeesters. „Vorig jaar werden we daar voor het eerst mee geconfronteerd, toen burgemeester Roze- mond van Alkmaar een wedstrijd van AZ ver bood", aldus de heer Houtkamp, die als jurist aan de VNG is verbonden. „Onze politiecom- missie heeft zich er toen over gebogen. Men moet niet vergeten, dat we slechts een advise rende functie hebben naar de gemeentes toe. Uiteraard is het zo dat we opnieuw in de kwes tie zullen duiken als daar van de zijde van ver scheidene gemeentes om verzocht wordt. Het zou bijvoorbeeld ook kunnen zijn, dat we als VNG gaan onderzoeken hoe een vergunnin genstelsel, waar nu over wordt gesproken, het beste opgezet zou kunnen worden. Want daar zitten nogal wat haken en ogen aan. Dat is nu nog slechts in de marge aan de orde. Maar als de gemeentes behoefte hebben aan een steuntje in de rug komen we natuurlijk in ac tie. Ook zal het te zijner tijd van belang zijn hoe de uitspraak zal uitvallen van het hoger beroep, dat de KNVB in de zaak van de wed strijd Go Ahead - Feyenoord heeft aangete kend. Dat kan echter nog wel een tijdje duren". Overigens liet VNG-funtionaris Houtkamp kritische geluiden horen aan het adres van de KNVB. „Daar houdt men nog altijd te weinig rekening met de belangen van de gemeentes. Er is lange tijd geprobeerd met een enorme po litiemacht de boel in goede banen te leiden. Maar dat is tegenwoordig al een probleem op zichzelf. Dan komt het moment dat de burge meesters het initiatief nemen om wedstrijden te verbieden. Dat is zo ongeveer te vergelijken met het verbod op moddergevechten, wat in Valkenburg is gebeurd. Ik ben bang, dat de KNVB zich nog steeds niet voldoende reali seert hoeveel er voor de gemeentes op het spel staat". willigt eisen Michels in Van onze sportredactie ZEIST - De KNVB hoopt voor het einde van het lopende sei zoen een bondscoach aan te stellen, die in principe na de strijd om het wereldkam pioenschap in Mexico opvolger wordt van Kees Rijvers als eerste man van de Technische Staf. De Voetbalbond gaat daar mee over op het systeem, dat jarenlang in West-Duitsland werd gehanteerd. „Het voor deel is, dat we een ingewerkte opvolger voor Rijvers krij gen", aldus bondsvoorzitter Jo van Marle. „Het wordt een open sollicitatie, waarvoor nog niemand is benaderd". NIEUW DELHI (Rtr) - De Zweedse rally-coureur Carl Gustaf Forsmark (64) is giste ren op de vijfde dag van de Himalaya-rally in India ver ongelukt. Hij raakte in de noordelijke staat Uttar Pra desh met zijn wagen van de weg en landde zestig meter la ger in een ravijn. Zijn Indiase co-equipier overleefde de vrije val. Forsmark was in India als transport- en materiaal-ma nager werkzaam bij het Uni cef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. Volgens de voorzitter van het organisatie comité van de Himalaya-rally was Forsmark een ervaren •ij der, die voor de vierde keer dtelnam. torig jaar vielen er drie do den ijdens deze rally. Van onze sp&rtredactie BLADEL De amateurwieler- formatie van Mindex, die dit seizoen werd geleid door ex- prof Jan van Katwijk, stapt plotseling uit de wielersport. Het betekent een flinke tegen valler voor de amateurs, van wie de meesten hun conttact al verlengd hadden. Van de ploeg maakten on der meer Hans Baudoin, Hans Boom, Bart van Est, Mark van Orsouw, Mark Manders, Lu- cien Gödde en Leon Kerstens deel uit. Door Jean Nelissen ZEIST - De KNVB heeft gisteravond laat 'nee' gezegd tegen een verzoek van Feyenoord om bondsmanager Rinus Michels voor de rest van het seizoen als trainer te mogen huren. Het sectiebestuur betaald voetbal kwam, in aanwe zigheid van bondsvoorzitter Jo van Marle, die tevoren de overige bondsbestuursleden telefonisch had geën quêteerd, in Zeist tot een unanieme afwijzing. Rinus Michels wordt daarmee verzocht zijn werkzaamhe den bij de voetbalbond voort te zetten. Van een flirt met Feyenoord wil de KNVB niets weten. Rinus Michels heeft zich (voorlopig) neergelegd bij de beslissing van de KNVB, om dat hem gisteravond zeer na drukkelijk is toegezegd, dat op korte termijn maatregelen worden genomen, waardoor hij meer bevoegdheden krijgt en beter kan gaan functione ren. Vrijdagavond had Michels de top van Feyenoord ontmoet op het jaarlijkse feestje van de Rotterdamse sportpers. In het weekeinde bezocht Rinus Mi chels daarna het duel Feyen- oord-Sparta. „Zondagavond belde Feyenoord-voorzitter Gerard Kerkum mij met het verzoek of ik bij Feyenoord wilde komen. Na ampele over wegingen heb ik daarin toege stemd, mits de KNVB akkoord zou gaan", aldus Rinus Mi chels gisteravond. De KNVB weigert dus haar toestemming en vindt dat Mi chels moet blijven. Jacques Hogewoning, gisteravond: „Wij hebben Rinus Michels aangetrokken om orde op za ken te stellen. We wisten al wel enige tijd dat Michels zich niet zo happy voelde, maar de kwestie-Feyenoord heeft ons nu met de neus op de feiten gedrukt. Michels heeft ons meegedeeld, dat hij om orde op zaken te stellen onvoldoende middelen heeft. Wij zullen er voor zorgen dat hij die midde len krijgt, welke consequen ties dit ook mag hebben", liet Hogewoning er dreigend op volgen. Afgesproken is nu dat het sectiebestuurslid Renze de Vries (Groningen) op korte termijn een beroep gaat doen op bondscoach Kees Rijvers om in verband met het Neder lands elftal en de a.s. interland tegen Oostenrijk met Michels nauw te gaan samenwerken. Er pakken zich, gezien de zeer dreigende taal van Hoge woning, weer donkere wolken samen boven de pet van Kees Rijvers. In Zeist was het alge meen bekend dat Rijvers on langs in verband met de op stelling van het Oranje-team voor de interland tegen Hon garije wel een aantal insiders hun mening had gevraagd, maar geen woord erover met Rinus Michels had gewisseld. Michels is het dan ook zat op die manier bij de KNVB te blijven werken. Hij, gisteravond: „Ik zit zo dicht bij het Nederlands elftal en ik kan er niets, helemaal niets aan doen, terwijl ik zie boe onder mijn handen de za ken zich slecht ontwikkelen. Dat is heel frustrerend. Daar om wilde ik liever bij Feyen oord gaan werken, want bij de KNVB kom ik toch niet tot mijn recht. Ik kan mij niet ontplooien, moet toezien hoe zaken verkeerd gaan door fou ten en tekortkomingen van anderen en ben zelf vrij mach teloos. Telkens stuit je weer op commissies". De KNVB gaat daar nu ver andering in aanbrengen, zo is gisteravond door de hoge he ren van het bestuur en het sec tiebestuur plechtig beloofd. En het kan bijna niet anders of dit zal ten koste van de bevoegd heden van bondscoach Kees Rijvers gaan, die na de verlo ren interland tegen de Honga ren toch al veel kritiek over zijn hoofd heeft moeten laten gaan. Als Rijvers ditmaal hals starrig blijft weigeren met Ri nus Michels samen te werken, zou het wel eens kunnen zijn dat het sectiebestuur betaald voetbal hem terzijde gaat schuiven. De stemming is er in elk geval rijp voor, getuige Jacques Hogewoning: „Een man als Rinus Michels laten wij in elk geval niet vertrek ken". Intussen blijft het teleurge stelde Feyenoord achter met de kater. Er is nog geen oplos sing voor het trainerspro bleem. Vandaag zal het be stuur van Feyenoord trachten de tweede keus, Leo Beenhak ker, te contracteren. Maar Beenhakker wordt bij Volen- dam betaald door de sportfir- ma Nike en het afkopen van zijn contract kan veel geld gaan kosten. Lukt het niet Beenhakker binnen te halen, dan zal waarschijnlijk voor de rest van het seizoen de keuze van de spelersraad, tweede trainer Fafié-Willem van Ha- negem, zijn gang kunnen gaan. DEN HAAG (ANP) - De tweede trekking van lotto 43 heeft een winnaar jjn de eerste prijs opgeleverd, die een bedrag ontvangt van bruto f. 000.414,20. Ook de toto kende een winnaar, die een bedrag ontvangt van bruto f. 39.077,40. Lotto 43: eerste prijs: 1 winnaar, die bruto f. 500.414,20 ontvangt; tweede Prijs: geen winnaar; derde prijs: 58 winnaars, die elk bruto f. 4.002,20 ont vangen; vierde prijs: 3.211 winnaars, die elk f. 72,20 ontvangen; vijfde Prijs: 61.839 winnaars, die elk f5,00 ontvangen. Lijferepel 43: zes cijfers goed: 1 winnaar; vijf cijfers goed: 1 winnaar; vier cijfers goed: 18 winnaars; drie cijfers goed: 177 winnaars; twee cij- ters goed: 1.801 winnaars. *oto 43. eerste prijs: 1 winnaar, die bruto f. 39.077,40 ontvangt; tweede Prijs: 20 winnaars, die elk bruto f. 1.302,50 ontvangen; derde prijs: 412 winnaars, die elk f. 158,00 ontvangen. ioto-gelijk 43: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 1 winnaar, die Pruto f. 1.579,60 ontvangt; derde prijs: 50 winnaars, die elk f. 82,10 ontvan gen, '/ierde prijs: 1.110 winnaars, die elk f. 5,40 ontvangen. AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands ijshockeyteam, dat op 6 en 7 november respec tievelijk in Bordeaux en Tours tegen Frankrijk uitkomt, telt liefst zeven spelers van lands kampioen Nijmegen en vijf man van de succesvolle ploeg van Amsterdam. De vroegere hofleverancier Heerenveen le vert slechts twee spelers. De Nederlandse selectie: doel: Cor Hoogendoorn (Am sterdam) en Jan Bruijsten (Nijmegen); verdedigers: Henk Hille (Amsterdam), Rob van der Steen en Fred Hom burg (beiden Nijmegen), Jo Buckly (Tilburg), Peter Bol (Heerenveen) en Rick van Gog (Groningen); aanvallers: Ron Berteling, William Klooster en Tjakko de Vos (allen Amster dam), Bill Wensink, Eric Ma ter, Harry van Heumen en Ben Tijnagel (allen Nijmegen), Mari Saris (Den Bosch), Theo van Gerwen (Eindhoven), An dy ten Bult (Geleen), Tonny Collard (Heerenveen), Leo Koopmans en Johan Toren (beiden Groningen). TENNIS - In de tweede ronde van het toernooi in Stockholm is Vitas Gerulaitis uitgescha keld. De Amerikaan verloor met 1-6, 6-4, 0-6 van de Zweed Jan Gunnarsson. VOETBAL - De voetballers opstand bij FC Nürnberg, vo rig seizoen gedegradeerd uit de Bundesliga, is door het be stuur met harde hand beant woord. Twee van de vijf rebel lerende spelers, Horsmann en Lottermann, werden op staan de voet ontslagen. Het vijftal had het ontslag van trainer Höher geëist. De winnaars van de gouden, bronzèn en zilveren schoen, v.l.n.r. Rush, Claesen en Van Basten. - fotoanp PARIJS (AFP) - Ian Rush heeft gisteren in het Lido in Parijs de 'gouden schoen' in ontvangst genomen. De spits van Liverpool was het afgelopen seizoen Europa's beste schutter met 32 doelpunten. De 'zilveren schoen' was voor Marco van Basten met 28 doelpunten en de 'bronzen' voor de Belg Nico Claesen (thans VfB Stutttgart), die voor Se- raing 27 keer scoorde. Manager Joe Fagan van Liverpool, winnaar van de Europese beker voor landskampioenen, kreeg uit handen van Franz Beckenbauer de gouden trofee als beste club van Europa. Juventus werd tweede en Aberdeen derde. Michel Platini werd bedolven onder drie bekers: top scorer in de Italiaanse competitie (20 doelpunten), topsco rer in de eindronde van het Europees kampioenschap (9 doelpunten) en beste speler in die zelfde eindronde voor de Deen Preben Elkjaer-Larsen en de Fransman Jean Ti- gana. Van onze sportredactie ZEIST - Het Nederlands elftal zal maandag 12 november later dan voorgenomen afreizen naar Wenen, waar twee dagen daarna de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Oos tenrijk wordt gespeeld. Bondscoach Kees Rijvers wil voor het vertrek nog met de voltaüige selectie trainen. Het betekent dat de in Italië werkzame Wim Kieft in de ochtenduren eerst naar Ne derland moet komen. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling al maandagochtend naar de Oostenrijkse hoofdstad te vliegen. Het Nederlands elftal reist samen met Jong Oranje, dat de jeugdvoetballers van Oostenrijk dinds- dagavond 13 november in Krems ontmoet. Van onze sportredactie BREDA/MAASTRICHT - Geert Meyer gaat niet naar MVV. Hij heeft dat via trainer Barry Hughes aan die club laten weten. Meyer koos voor de zekerheid van een eigen huis in Strijen, het trainen van een ama teurclub in zijn woonplaats en de studie voor het trai ner A-diploma. Daarom besloot Meyer zijn nog an derhalf jaar lopende contract met NAC uit te dienen. Zoals eerder door ons ge meld mocht Meyer van het NAC-bestuur tegen een goede financiële vergoeding vertrek ken. Technisch directeur Bob Maaskant liet echter ook vori ge week al horen niet per se van de vleugelspits af te wil len. Voor trainer Barry Hughes betekende het afhaken van Meyer niet de enige teleurstel ling. AZ '67 geeft namelijk Da vid Loggie niet vrij. De even eens door Hughes begeerde Engelsman Ian Smiley weigert zijn club Brighton te verruilen voor MW en de geplande ver sterking Bert van der Poppe zou niet voor december aan kunnen treden bij de Maas trichtse club. Alles bij elkaar beschouwd lijkt er tot nu toe dus weinig terecht te komen van de ambi tieuze transferplannen die Hughes eind vorige week lan ceerde. Enig lichtpuntje voor de trainer/zanger was het vol gens hem 'positieve' gesprek, dat hij maandag met Bert van Marwijk voerde. Van Marwijk en Van Bommel waren ander halve week geleden nog de ge beten honden bij de coach. Hij verweet hen een niet-profes- sionele instelling en verbooc hen zelfs nog op de traininger van de A-selectie te verschij- DEN HAAG (ANP) - Tim Steens heeft coach Wim van Heumen laten weten, dat hij niet beschikbaar is voor het hockeytoernooi om de Cham pions Trophy, dat 7 december in Karachi begint. De 28-jarige verdediger van Klein Zwitserland ondervindt momenteel te veel hinder van een blessure aan de linker knie. „Het heeft echt geen zin om mee te gaan naar Pakis tan", aldus een wat moedeloze Steens, die al sinds april tobt met blessures. „Van Heumen wilde me nog wel meenemen, maar ik vind, dat de ploeg en ikzelf daar niets aan zouden hebben". LONDEN (Rtr) - Manchester United heeft voor de tweede keer binnen drie dagen verlo ren van Everton. Na de sma delijke nederlaag (5-0) in Li verpool voor de competitie verloor United dinsdag op eigen veld het duel voor de derde ronde van het toernooi om de League-beker: 1-2. Uitslagen derde ronde: Birming ham - West Bromwich 0-0, Ipswich - Newcastle 1-1, Luton - Leicester 3-1, Manchester United - Everton 1-2, Notts County - Bolton 6-1, Queens Park Rangers - Aston Vil la 1-0, Rotherham - Grimsby 0-Ö, Sheffield Wednesday - Fulham 3- 2, Southampton - Wolverhampton 2-2, Walsall - Chelsea 2-2. MOSKOU (TASS) - De negen tiende partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken tussen wereldkam pioen Anatoli Karpov en uit dager Gari Kasparov is giste ren zonder verder spelen in remise geëindigd. De partij was de avond tevoren na 44 zetten afgebroken in een iets betere stand voor wit (Kar pov). Het is de vijftiende remise in de tweekamp en de tiende in successie. De overige vier partijen werden gewonnen door Karpov, die nog twee punten nodig heeft om zijn titel te prolongeren. De twin tigste partij staat voor van daag op het programma. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllililllllllllllllllllllllllllll Door Gerard Hachmang ENSCHEDE/UTRECHT Hans Vultink (47) is gisteren in ziekenhuis Ziekenzorg in En schedé geopereerd aan de me niscus van zijn rechter knie. Een gedeelte van de meniscus is weggehaald. Vultink zal een aantal dagen in het ziekenhuis moeten blijven. De blessure van Hans Vul tink houdt vrijwel zeker in dat hij niet kan deelnemen aan het Europees biljartkampioen schap voor landenteams (TEP), dat van 7 t/m 11 no vember voor de tiende keer wordt gehouden in De Flint in Amersfoort. De topkadrist uit Eibergen zal overigens alle pogingen in het werk stellen om volgende week toch van de partij te zijn. Gisteravond voelde hij zich al zo goed, dat hij zich in staat achtte tijdens de Europese ti telstrijd al weer zijn opwach- tig te kunnen maken. „Een partijtje per dag moet mogelijk zijn", waren zijn op- Hans Vultink: 'gena deklap' door val met race fiets. - fotoanp timistische woorden. Vandaag zal de behandelend chirurg bekijken of het verantwoord is Vultink zo snel na de operatie in actie te laten komen. Tijdens het Nederlands kampioenschap in het anker kader 47/1, dat het afgelopen weekeinde werd afgewerkt in Middelburg, kreeg Hans Vul tink zoveel last van zijn knie, dat hij toen al vreesde dat er wel eens sprake zou kunnen zijn van een meniscus-opera tie. Bij nader onderzoek in het ziekenhuis kwam inderdaad vast te staan dat operatief in grijpen noodzakelijk was. De blessure, waardoor de veel vuldig nationaal kampioen ge kweld werd, is niet los te zien van zijn voetbalactiviteiten in het zevende team van het Groenlose Grol, maar een re cente val van zijn race-fiets is vermoedelijk de 'genadeklap' geweest. Maandagavond, na een eer ste bezoek aan de specialist, hoopte Hans Vultink nog dat via een doelgerichte therapie een operatie te vermijden zou zijn, maar het pakte anders uit. pese titelstrijd (Nederland werd toen voor de vierde keer kampioen) ook al aan zich voorbij moest laten gaan, toen vanwege een ondermaatse vorm. Afwezigheid van Vultink in Oranjes hoofdmacht zou in houden dat er nogal wat ge schoven moet worden in de vaderlandse ploegen. De nes tor van het vaderlandse bil- jartgezelschap zou uitkomen op het onderdeel ankerkader 71/2. Rob Rem, secretaris van de technische commissie van de biljartbond, gisteravond des gevraagd: „Wanneer Vultink afvalt, dan zal Harry van de Ven, die in de Nederlandse B- ploeg deze spelsoort voor zijn rekening zou nemen, automa tisch doorschuiven naar het A-team". Een bittere pil voor Vultink, die twee jaar geleden de Euro- Grote vraag is wie op zijn beurt de plaats van Van de Ven gaat innemen. Aangezien de biljartbond bij de selectie uitgegaan is van het stand punt, dat de resultaten, be haald in het afgelopen seizoen tijdens de Nederlandse kam pioenschappen, doorslagge vend zijn, zou Louis Haver- mans het eerst in aanmerking moeten komen. Er zijn we] betere spelers te vinden, maar zij zijn reeds aangewezen voor een ander onderdeel. Havermans eindig de in Sprundel tijdens de titel strijd ankerkader 71/2 op de vierde plaats, achter Van der Smissen, Vultink en Van der Ven. Havermans was aanvan kelijk reserve, maar hij heeft de bond laten weten niet be schikbaar te zijn wegens pri- vé-omstandigheden. Vermoedelijk zal Piet Vet (in Sprundel slechts zevende) verzocht worden de B-ploeg te completeren, wanneer Vultink zou moeten afhaken. De Noordhollander wist gister avond echter nog van niets. „Ik hoor het allemaal wel", reageerde hij enigszins laco niek. „Het gaat er bij de bond allemaal zo vreemd aan toe. Ik heb bijvoorbeeld in het bonds blad moeten lezen dat ik re serve was. Maar als ze me vra gen, ben ik beschikbaar". minillinium

de Stem | 1984 | | pagina 7