ORT SOLISTENCONCOURS CLINGE SUCCESVOL IN GEMEENTEN HULST EN HONTENISSE 6Kinderen hebben behoefte aan Plaatselijk nieuws 4 65.- 139.- ANDE CITROËN^ Schietingen I PIET APERS 25 JAAR LERAAR AAN LTS SINT BERNARD I FNV Axel bespreekt jeugdplan 9 NOV. in. Feest voor aanbiedingen 10- KORTING INGSPAK 10-- KORTING gemeente INDERWET DINSDAG 30 OKTOBER 1984 VAN ZEELAND Zangeres uit Hulst trad op voor minister Expositie in Blaauwe Hoeve Jeugd Heikant wint van Sint-Jansteen Kernen W. DE BLOCK WISSE B.V. Rommel markt Lamswaarde Axel Hulst Paus 1 Ouders Weemoed Voorrecht Heikant St.-Jansteen Kloosterzande Balkanavond trok 150 man A12 RATIS ADIDAS TASJE IS v. v. Hontenisse-pet 1148-1391 maand november J ethouders van Terneuzen bren- ig het bepaalde in de artikelen 12 an de Wet Algemene Bepalingen openbare kennis dat op 19 sep- n een aanvraag is ingekomen van gebr. Van der Poel B.V., mr. F.J. Terneuzen, om een vergunning rwet voor het uitbreiden en wijzi- chinale houtbewerkingsinrichting richting voor bouwmachines op lelijk bekend mr. f.J. Haarmanweg kend gemeente Terneuzen, sectie 1. s de vergunning te verlenen, on- voorwaarden ter voorkoming van hinder voor de omgeving. "twerp-beschikking en andere ter en liggen met ingang van heden inzage ter gemeentesecretarie, af- aken en wel tot 30 november 1984 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 ke donderdag van 19.00 tot 22.00 tukken wensen in te zien op don- 19.00 tot 22.00 uur worden ver- ooraf mededeling te doen (tel. -tel 123). ijdens de kantooruren een monde- de stukken worden verkregen, aand vanaf heden kunnen gemoti- schriftelijk bij het college van bur- houders worden ingediend Dege- aarschrift indient, kan verzoeken egevens niet bekend te maken, ordt verzocht (tel. 01150-17980, tot 30 november 1984 voorts ge- n om mondeling bezwaren in te 'e aanvraag van gedachten te wis- voegd gezag, de aanvrager en aanwezigen. ;t er tenslotte op gevestigd, dat al- bezwaren hebben ingebracht op ven wijze en de belanghebbenden, zij daartoe redelijkerwijs niet in naar aanleiding van de beschik- en instellen bij de Kroon. ctober 1984 ster en wethouders van Terneuzen, C. Ockeloen, burgemeester A.J. van Pagee, secretaris. (ken één vakje benutten, de advertentie wordt in een groter irtentie met het belangrijkste woord. 1 en bondig. telefoonnummer in de advertentie op. ert men gemakkelijk en snel. AN DE ZIJKANT HET BEDRAG AFLEZEN dat toezending van brieven onder nummer Ie betalen. Als contante betaling kunt u een of een blauwe girokaart (dus géén giro- of nsturen. iling ontvangt u een acceptgirokaart ir 2,50 administratiekosten in rekening itsing aan Dagblad De Stem, Postbus 3229, ding rubrieksadvertenties. jfer één vakje overslaan, lomma één vakje gebruiken. Prijs incl. 5% BTW J- 5,10 6,80 8,50 10,20 11,90 ƒ13,60 ne moeite, grote resultaten. T22 PAGINA ZEELAND 2 Van ome correspondent CLINGE - Het solisten- en ensem bleconcours, dat in gemeenschaps centrum Malpertuus werd gehouden, is een geslaagd muzikaal evenement geworden. Toch was de belangstel ling minder dan in voorgaande ja ren. Alvorens over te gaan tot het uit reiken van de bekers aan de solisten die in hun afdeling het hoogste aan tal punten behaald hadden, werden er door de voorzitter van de Zeeuwsch-Vlaamse afdeling G. de Deckere en burgemeester Molthoff lovende woorden gesproken. Tevens werd grote waardering geuit aan de fanfare Weldoen door Vermaak, die op een nauwgezette en keurige wijze het concours georganiseerd had. Vervolgens reikte burgemeester Molthoff de bekers uit aan de win naars met de meeste punten. Dit wa ren: Eredivisie: Roger Neyt uit Sas van Gent; eerste divisie ensemble: Saxofoonkwartet uit Putte; tweede divisie ensemnble: duo F. Vermast en Patrick van der Hoven uit Hulst; tweede divisie: Anja Pilaet uit Clin- ge; derde divisie slagwerk: duo Wen dy de Kok en Jolanda Scheerders uit Kloosterzande; derde divisie: Pa trick van den Hoven uit Hulst: eerste divisie: René Hendrickx uit Putte; derde dvisie ensemble: Yvonne Nie- land en Patrick Vermeulen uit Ter hole. De overige Zeeuwsch-Vlaamse eerste prijswinnaars waren: Eredivisie: Roger Neyt uit Sas van Gent met klarinet; Nan cy Sarneel, Sas van Gent, dwarsfluit; C. Polfliet, Sas van Gent, cornet; Lou Geus, Vogelwaarde, es-bas; Brigitte de Vet, Clinge, bugel; Ronald de Vet, St.-Jan- steen, es-bas; Lucien de Beule, St.-Jan- steen, bariton; Petrus Acke, Clinge, tuba; Othello Schelfhout, Clinge, cornet; Ronald Platjouw, Lamswaarde, sax-tenor. Eredi visie slagwerk: Frans Kaijser, Zaamslag, trom. Eerste divisie: Femke de Meester, Westdorpe, klarinet; Diana de Vos, Ter neuzen, klarinet; Aida Schelfhout, Clinge, bugel; Maddy Ranschaert, Sas van Gent, klarinet; Mark Broeckaert, Kloosterzan de, bas; Peter van Driessche, Lamswaar de, tuba; Edwald Segers, Philippine, cor net; Peter Vermeulen, St.-Jansteen, pi ston. Eerste divisie slagwerk: Mario Wil- laert, Heikant, drumstel; slagwerkgroep Clinge. Tweede divisie: Anja Pilaet, Clin ge, bugel; Jerome van Hoeck, Sas van Gent, klarinet; Werner Weemaes, St.- Jansteen, es-bugel. Tweede divisie slag werk: Jos de Letter, St.-Jansteen drum stel; Richard de Beule, St.-Jansteen, xylo foon. Derde divisie: Patrick van den Ho ven, Hulst, trombone; Christianne de Beu le, St.-Jansteen, sax-tenor; Anja de Rijck, St.-Jansteen, bugel; Mark der Weduwe, St.-Jansteen, cor; Yvonne Nieland en Pa trick Vermuien, Terhole, bugel en cornet; Robert Vermeulen, St.-Jansteen, sax-so praan; Sylvia Nachtegaal, St.-Jansteen, cor; Evert van Broeck, Clinge, trombone; Ilse Millenaar, St.-Jansteen, trompet; Ed win van den Hoven, Hulst, bugel; Anja Pollet, Nieuw-Namen, cornet. Derde divi sie slagwerk: Wendy de Kok en Jolanda Scheerders, Kloosterzande, trom; Gino Bogaerts, Kloosterzande trom; Paul Boey- kens, Vogelwaarde, trom; Mark Baart, Kloosterzande, trom; kwintet 't Kloortje, Kloosterzande. Van ome correspondente BORGERHOUT/HULST - In het gemeentehuis van Borgerhout/Antwerpen werd zaterdag een bel canto-avond gegeven. Onder de aanwezigen was minister mevrouw Rika de Backer. Acht vocalisten, waar onder Jeanette de Caluwé uit Hulst, brachten een selectie van opera- en operettearia's en enkele liederen. De Hulster mez zo-sopraan viel op door haar vertolking van Car men van Bizet en een ko mische aria uit La Peri- chole van Offenbach. Van een onzer verslaggevers HULST - De bewoners van de Blaauwe Hoeve in Hulst heb ben voor komend weekeind weer een grootscheepse ten toonstelling op touw gezet. Onder het motto 'de Blaau we hoeve ontvangt' is er een expostie en verkoop van zelf gemaakte handwerkspullen, een teken en kleur wedstrijd voor de jeugd, een rommel markt, een bliksemloterij en verschillende spelletjes. Omdat het restaurant mo menteel wordt vertimmerd, vindt alles plaats in de pas ge reedgekomen nieuwbouw. Meteen een gelegenheid voor de bezoekers om er eens een kijkje te nemen. De tentoon stelling wordt vrijdag om 12.00 uur uur geopend voor de be woners en hun familie. Zater dag en zondag zijn alle be langstellenden van 'buitenaf' welkom, op beide dagen van 12.00 tot 18.00 uur. Van een omer verslaggevers HEIKANT - Ter gelegenheid van de kermis werd zondag ochtend op het trapveldje in Heikant een voetbaltreffen gehouden tussen de jeugd van Heikant en die van Sint-Jan- steen. In twee keer een half uur speeltijd werd maar liefst 21 keer gescoord. De ploeg uit Heikant won nipt met 11-10. Het idee voor deze sportieve krachtmeting was afkomstig van Angelo de Brouwer, die zijn 'mannen' niet alleen aan voerde, maar zelf het leder ze ven keer tussen de palen wist te werken. De ploeg uit Sint- Jansteen werd aangevoerd door Eric van Gasse en Rolf Luteijn hanteerde de fluit. Binnenkort wordt in Sint- Jansteen een revanche-wed strijd op touw gezet. Aantal inwoners loopt snel terug Van een omer verslaggevers HULST/HONTENISSE - Het aantal inwoners in de gemeenten Hulst en Hontenisse gaat snel achteruit. Hontenisse raakt al sinds 1980 gestaag ieder jaar in woners kwijt. In Hulst kon tot vorig jaar nog steeds een groei worden waargenomen, maar dit jaar keldert het aantal inwoners spectaculair. De belangrijkste reden is dat gehele gezinnen besluiten naar elders te verkassen. Vooral het probleem van de werkgelegenheid is daarbij van doorslaggevende aard. Voor de gemeenten heeft de afname van de bevolking tot gevolg dat er minder geld van het rijk in de gemeentekassen stroomt. Hontenisse houdt er rekening mee dat dit voor vol gend jaar resulteert in 15.000 gulden minder inkomsten, ter wijl Hulst er zo'n 30.000 gulden bij inschiet. Daar staat tegen over dat de gemeenten van het rijk wel éen compensatie voor het dalend inwonertal krijgen, die in enkele jaren wordt af gebouwd. Tot 1981 ging het aantal in woners in Hulst flink vooruit. Daarna nam de groei snel af om in 1983 te worden omgezet in een daling met 31 inwoners. Sinds begin dit jaar in de be volking in Hulst spectaculair gedaald met 103 zielen. Het gaat vooral om mensen die uit de gemeente vertrekken, niet zozeer enkelingen, maar vaak volledige gezinnen. Op de afdeling bevolking vermoedt men dat het ener zijds gaat om gezinnen die zonder baan zitten en weer te rugkeren naar hun plaats van herkomst. Anderzijds vertrek ken er ook heel wat die elders werk hebben gevonden. Ver wacht wordt dat deze ontwik keling nog voort zal zetten. Ook in Hontenisse heeft de bevolkingsafname vooral te maken met gezinnen die uit de gemeente vertrekken. Daar daalt het inwonertal al enkele jaren met gemiddeld zo tussen de 20 en 30 mensen per jaar. Voor dit jaar wordt ook in Hontenisse een stijging ver wacht. Geschat wordt dat de gemeente eind dit jaar zo'n 50 zielen minder zal tellen. Van de vaakbesproken leegloop uit de kleine kernen blijkt in de gemeente Hulst overigens niet zo heel veel. De cijfers wijzen uit dat er ver houdingsgewijs vrijwel niet meer mensen uit de dorpen vertrekken dan uit de kern Hulst zelf. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tlvollweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Van een omer verslaggevers LAMSWAARDE - Zaterdag wordt in het dorpshuis De Luifel te Lamswaarde de jaarlijkse rommelmarkt en fancy-fair gehouden ten bate van de fanfare Vrijheid Een dracht. De afgelopen weken hebben bestuur en leden overal oude spulletjes opgehaald, zodat de Luifel weer vol zal staan met allerlei interessante aanbie dingen. Tevens zijn er heel wat prijsjes te verdienen met de verschillende spelletjes. De rommelmarkt begint om 14.00 uur en duurt tot 18.00 uur. HULST - Zaal W. Blommaert, 42 schutters: hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; eerste zij vogel: E. Luykx, Hulst; tweede zij vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; grootste aantal (4): R. Wilking, Hulst en L. van Kerkhoven, Hei kant. kapellebrug - Zaal Fabie, 94 schutters: eerste hoge vogel: R. Thijsse, De Klinge; tweede hoge vogel: P. Burm, Kapellebrug; eer ste zij vogel: L. de Tos, De Klinge; tweede zij vogel: A. de Rij bel, Ka pellebrug; derde zij vogel: W. Boogaert, St.-Jansteen; vierde zij- vogel: J. de Kesel, Kapellebrug; grootste aantal (6): L. de Kind, Kemzeke. HULST - Bejaardenschieting, De Blaauwe Hoeve, 46 schutters: hoge vogel: A. de Guytenaer, Hulst; eer ste zij vogel: P. Stevens; tweede zij- vogel: A. D'Hooghe, beiden St.- Jansteen; grootste aantal (4): R. de Rijk, Hulst. koewacht - Bejaardenschie ting, zaal Oude Molen, 31 schut ters: hoge vogel: Th. de Caluwé; eerste zij vogel: J. Suy; tweede zij- vogel: G. van Damme, allen Koe wacht; grootste aantal (4): E. Jans- sens, Moerbeke. kapellebrug - Zaai Fabie, 73 schutters: eerste hoge vogel: R. Ca luwé, De Klinge; tweede hoge vo gel: J. Raes, St.-Pauwels; eerste zij vogel: W. Herdewel, De Klinge; tweede zij vogel: H: Vos, Heikant; derde zij vogel: R. Vonk, Kemzeke; vierde zij vogel: F. van Kerkhoven, Kapellebrug; grootste aantal (5): A. Koemans, Kapellebrug. koewacht - Bejaardenschie ting, zaal G. van Rumste, 39 schut ters: hoge vogel :Th. de Caluwé, Koewacht; beide zij vogels: J. van Meelen, Kloosterzande; grootste aantal (5): E. Janssens, Moerbeke. KLOOSTERZANDE - Bejaarden schieting, zaal De Hoogaars, 42 schutters: eerste hoge vogel: J. van Leemput, Lamswaarde; tweede hoge vogel: J. Burm, Groenendijk; eerste zij vogel: J. van Kerkhove, St.-Jansteen; tweede zijvogel: A. van Dijk, Boschkapelle; grootste aantal (5): W. Kuypers, Hulst en J. Pardon, Kloosterzande. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 35 schutters: hoge vogel: J. van Damme, Moerbeke; eerste zij vogel: H. D'Hondt, Zuiddorpe; tweede zij- vogel: E. Jansen, Moerbeke; groot ste aantal (6): E. van Hoecke, West dorpe; R. Sterkx, Zelzate en me vrouw Koemans, Terneuzen. KOEWACHT - Zaal Oude molen, 24 schutters: hoge vogel: C. van Gassen, Hulst; eerste zij vogel: F. Reunis, St.-Jansteen; tweede zij- vogel: J. de Waal, Koewacht; grootste aantal (5): A. van Hooye, Koewacht. KOEWACHT - Zaal G. van Rum ste, 34 schutters: hoge vogel: E. Vervaet, Eksaaarde; eerste zij vo gel: V. de Schepper, Moerbeke; tweede zij vogel: J. Vermeire, Koe wacht; grootste aantal (4): A. van de Sparre, Hulst. KOEWACHT - Koningsschieting, zaal Oude Molen, 24 schutters: ko ning: J. Vermeersen, St.-Jansteen; eerste minister: J. Pauwels, Axel; tweede minister: C. van Gassen, Hulst. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastanje, 30 schutters: hoge vogel: J. Verschoten, Kloosterzande; eer ste zij vogel: E. de Kort, Ossenisse; tweede zij vogel: R. Boone, Hulst; grootste aantal (9): F. Dierikx, Walsoorden. GRAAUW - Staande wip, De Frie zen, 92 schutters: Wip 1: eerste ho ge vogel: J. Staal, Kloosterzande; tweede hoge vogej: M. Wisse, Ter neuzen; eerste zij vogel: W. de Vrieze, Westdorpe; tweede zij vo gel: R. van de Velde, Moerbeke; derde zij vogel: J. Sorber, Graauw; vierde zij vogel: M. van Dorsselaar, St.-Gillis. Wip 2: eerste hoge vogel: R. de Moor; tweede hoge vogel: G. de Bakker, beiden Graauw; eerste zij vogel: J. Bruggeman, Westdor pe; tweede zijvogel: F. Roels, Axel; derde zij vogel: J. Staal, Klooster zande; vierde zij vogel: P. Steyaert, Graauw. KOEWACHT - Zaal R. van Steene, 35 schutters: hoge vogel: P. Mar tens; eerste zij vogel: O. Saman; tweede zij vogel: D. van Steene; grootste aantal (5): Rita van Stee ne, allen Koewacht. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 22 schutters: hoge vogel: J. Roels, Diemen; beide zij- vogels: R. Wilking, Hulst; grootste aantal (6): J. Picavet, Zandberg. KOEWACHT - Zaal J. de Kind, 28 schutters: hoge en eerste zij vogel: E. Janssen, Moerbeke; tweede zij- vogel: A. Borgt, Koewacht; groot ste aantal (4): G. Baart, Koewacht. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastanje, 39 schutters: eerste hoge en eerste zijvogel: R. Verschoten; tweede hoge vogel: J. Verschoten, beiden Kloosterzande; tweede zij- vqgel: P. van Meelen, Graauw; derde zij vogel: G. van Gassen, Hulst; vierde zij vogel: A. van Geersdale, Kloosterzande; grootste aantal (5): J. de Waal, Koewacht; vliegende vogel: J. de Waal, Koe wacht. HEIKANT - Zaal Th. de Block- van Troost, 53 schutters: hoge vo gel: C. Mahu; eerste zijvogel: G. Herrewegh, beiden Hulst; tweede zij vogel: R. Herrewegh, Heikant; grootste aantal (4): R. Cleyman, Hulst. Kaarting - Vrijdag 2 novem ber houdt de afdeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen van de VARA een prijskaarting in de Bredabar in de Gentsestraat. Op deze kaarting kan worden deelgenomen aan bieden zon der roem of aan jokeren. De kaarting, waar zowel leden als niet-leden van de VARA aan kunnen deelnemen, begint om 20.00 uur. Vanaf 21.30 uur kan men zich inschrijven. Film - Woensdag 31 oktober is er in De Jeugdhaven een film voorstelling van Asterix en Obelix. De tekenfilm is van de oorspronkelijke maker Gos- cinni en Ouderzo. De film is toegankelijk voor alle leeftij den en de entree bedraagt een gulden. De film draait van 14.00 tot ongeveer 15.45 uur. Kaarting - In zaal De Kroon werd een kaarting gehouden waaraan 48 personen deelna men. Uitslag: 1. J. van de En- de, 2. G. de Bruyn, 3. mevrouw van de Velde, allen Hulst; 4. P. Hageman, St.-Jansteen; 5. G. Esseling, Hulst. Gaaibollen - In zaal De Kroon werd een gaaibolling gehou den, waaraan 32 personen deelnamen. Uitslag: hoge en linker zij vogel: A. van Iete- gem; rechter zij vogel: W. Key- zer; grootste aantal (7): J. Ver- nimmen, allen Hulst. ILllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllimillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllH Leraar P. Apers voor deklas..Nog geen dag spijt gehad. - FOTO DE STEM/COR J DE BOER Van een omer verslaggevers HULST - „We staan boven de leerlingen. Ja, je mag ons gerust streng noemen. Maar kinderen hebben behoefte aan gezag. Ze willen ge stuurd worden". Piet Apers (54), 25 jaar le raar godsdienst, maatschap pijleer en muzikale vorming aan de rk lts Sint Bernard in Hulst, (sinds kort gefuseerd met de huishoudschool Sint Martha, beide scholen gaan nu verder onder de naam lbo De Rietvliet) windt er geen doekjes om. Het klinkt, zeker in deze tijd, wat impopulair maar deze aanpak levert volgens Apers wel de beste resulta ten op. „Het is opvallend dat we hier nooit klachten heb ben over vernielingen of baldadigheid. En de leerre sultaten zijn gewoon goed". Hij nadert de gevaarlijke leeftijd. Veel van zijn colle ga's hebben het bijltje er al bij neergegooid. Moe van het uitleggen, moe ook van het in toom houden van de steeds mondiger worden jeugd. „Ik ben eigenlijk nog nooit ziek geweest", klopt het onmiddellijk af, „maar ik heb ook nooit de tijd ge had om over mijn toeren te geraken. Godsdienst en maatschappijleer zijn erg boeiende vakken. In het ka tholieke geloof bijvoorbeeld is er de laatste 25 jaar zoveel veranderd. Ik heb steeds nieuw stof om te behande len. En als leraar werk je met levend 'materiaal'". Datzelfde geldt voor zijn tweede vak, maatschappij leer. „Ik kan steeds op de ac tualiteit ingaan". Noemt de RSV kwestie, de 'uitkering' van de kroonprins. Het be zoek van de paus. Vertikt het om zijn leerlingen tij dens die lessen zijn politieke voorkeur (Apers is liberaal) op te dringen maar probeert de problemen zoveel moge lijk tot de juiste proporties terug te brengen. „Neem nu het bezoek van de paus. Alles wat is blijven hangen is dat zijn bezoek vijf miljoen gulden kost. Ik vertel dan dat dat per ka tholiek één gulden is. Iedere katholiek heeft toch wel een gulden over voor de paus. En dan hoor je ze niet meer". Overigens vindt Apers het steeds moeilijker worden om zijn godsdienstlessen te 'ver kopen'. „De onkerkelijkheid wint ook in ons gewest steeds meer veld. De kinde ren worden, op een enkele uitzondering na, niet meer gestimuleerd door voorbeel dige ouders. De katholieke school is ook vaak geen be wuste keus meer. De Riet- vliet is een streekschool. Waarom zou je naar Ter neuzen of Axel gaan". Apers maakt van zijn ju bileum gebruik een lans te breken voor beter muziek onderwijs. „De basis voor de muzikaal/culturele vorming dient te liggen op de kleuter en de lagere school. Metho des als 'Ward', Gehrels en Orff spelen daarop in". Hij constateert echter dat weinig scholen van deze me thodes gebruik maken. „Als er nog gezongen wordtwat toch zou moeten inhouden via stemvorming leren je stem als muziekinstrument te gebruiken, bestaat dat uit het meezingen op gemakke lijk in het oor liggende me lodietjes die op een gram mofoonplaat zijn geperst. Van de onderwijzer, noch de leerling vergt het enige in spanning". Niet vreemd daaraan is de invloed van Hilversum III. „De massa-media hebben een vaak allesoverheersende invloed op de culturele vor ming van jonge mensen. Voor hen telt vaak alleen maar wat radio en televisie spuien via hun popprogram ma's, 24 uur per d^g". Het is ook met enige wee moed dat Piet terugdenkt aan vijftien jaar geleden toen er nog regelmatig be- zoeljjes aan de opera in Gent of Antwerpen werden ge bracht. Deze allesbehalve veelbe lovende ontwikkelingen hebben van hem echter geen somber man gemaakt. „Ik heb nog geen dag spijt gehad van mijn keuze en ik ben ook nog geen dag met tegen zin naar school gegaan". Wat hij tot nu toe in het onderwijs gedaan heeft vindt hij eigenlijk ook niets bijzonders. Er moet bijvoor beeld ook niet een of ander plein naar hem worden ge noemd. „Het blijft een voor recht jonge mensen te mo gen helpen vormen. Dat be tekent in mijn visie toch nog altijd hen voorbereiden op een zelfstandige deelname aan de maatschappij. Be langrijk daarbij, bijna voor waarde vooraf, is een prin cipiële levenshouding. Daar heeft een leerling respect voor. Hij herkent wat je in de klas vertelt in je dage lijkse doen en laten". De jubilerende leraar krijgt vrijdag 9 november een receptie aangeboden op school. Iedereen die Apers de hand wil komen schud den is tussen 17.00 en 19.00 uur welkom op De Rietvliet aan de Gildestraat. Tiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiirniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini Topbiljart - In café Th. de Block werd een wedstrijd op het topbiljart gehouden, waar aan door 25 biljarters werd deelgenomen. Uitslag: 1. A Bogaert, 2. G. Triest, beiden Heikant; 3. G. Baert, Terneu zen; 4. W. van Remortel, St.- Jansteen; 5. R. de Wilde, Ste- kene. Hengelen - De zeehengelclut De Knorhanen houdt zondag 4 november de tiende en laatste zeehengelwedstrijd in dit jaar Er wordt gevist van 10.45 tol 13.45 uur in de Westerschelde bij Ossenisse tussen het Oude gemaal en Zeedorp. Na de wedstrijd wordt de einduitslag van het kampioenschap opge maakt. De huldiging van de kampioenen is 17 november tijdens de jaarlijkse feestdag. Bejaardenmiddag - Alle be jaarden kunnen donderdag 1 november terecht in gemeen schapscentrum 't Heike waar een kaart- en bingomiddag wordt gehouden. Vanaf 13.00 uur worden de deuren ge opend en om 17.00 uur geslo ten. Collecte - De collecte die werd gehouden ten bate van We reldmissiedag bracht 350,- op. IJsrevue - De RK Bond van Ouderen afdeling St.-Jansteer houdt 30 november een reis naar Scheveningen om de le den de gelegenheid te geven in het congresgebouw de premiè re van de Jimmy Hollyday ijs- revue bij te wonen. De prijs van de busreis en de show is laag gehouden. Degenen die de reis willen meemaken moeten zich spoedig in verbinding stellen met André Dierick, Prins Hendrikstraat 29. Bejaardenschieting - De schutterssociëteit Groot Hulsl houdt woensdag 31 oktobei een schieting in café De Kroon. De inschrijving hier voor begint om 13.00 uur en de eerste pijlen worden om 13.3C uur afgeschoten. Bingo - De gehandicaptenor ganisatie Nederland afdeling Zeeland houdt zaterdag 3 no vember in De Warande eer bingomiddag die om twee uui begint. Tijdens de pauze bren gen de Steense muzikanten A van Waesberghe en C. van Helsland gezellige muziek ten gehore. Kaarting - In zaal De Reizen de Man werd een kaarting door De Stoere Spelers gehou den waaraan 34 personen deelnamen. Uitslag: 1. Ida de Winkel, 2. mevrouw van de Bulk, beiden Nieuw-Namen; 3. mevrouw Kint, 4. mevrouw Jonkers, 5. mevrouw Hiel, al len Kloosterzande. Van onze correspondent AXEL - De afdeling Axel van de industriebond FNV houdt vrijdag 2 november in café De Witte Leeuw aan de Molen straat een discussieavond over bet jeugdplan en het stelsel so ciale zekerheid, aanvang 19.00 uur. Op deze avond zal hoofdbe stuurslid David Rijkse een uiteenzetting geven over de beide onderwerpen. Ter discussie staat het plan van de bond ter bestrijding van de jeugdwerkloosheid en over de regeringsplannen om het stelsel van sociale zeker heid ingrijpend te wijzigen. Het bestuur van de afdeling wil van het hoofdbestuur eens precies vernemen, wat deze van de overheidsplannen vindt en wat de bond wel en niet zal accepteren. De afdeling Axel kwam tot dit initiatief omdat de laatste tijd veel over het jeugdplan wordt gesproken en omdat verschillende reacties daarop, vooral vanuit de jongerenbe weging, afwijzend zijn. Op de ze avond zijn ook leden van andere bij de FNV aangesloten verenigingen welkom. Van ome correspondente HULST - De muzikale show De Nacht van de Balkan heeft vrijdagavond in Den Dullaert te Hulst zo'n 150 bezoekers ge trokken. De toeschouwers kregen een groots zang- en dansfestijn voorgeschoteld, waarbij An drei Serban de nodige uitleg verschafte. Door de snelle af wisseling van de verschillende programma-onderdelen, met als hoogtepunten panfluitist Nicolae Pirvu en Therese Steinmetz, werd het een kleurrijk geheel.

de Stem | 1984 | | pagina 13