Afwisselend programma Den Avond in Oostburg Promotie voor Vliegende Hollander en Concordia T entoonstelling Vogelvreugd 79 werd goed bezocht Roger Neyt wint solistenconcours FIKSE WACHTLIJST IN HONTENISSE OiQ&eSuQj& Nauwelijks spelbesef bij Europees Philharmonisch Orkest T Ln LTEUR kunnen HODE INDERWET MAANDAG 29 OKTOBER 1384 BIBTIM VAN ZEELAND een hiaat jn kennis'. iet het niet! gemeente politierapport \LERS VNT Orthopedisch Schoentechnikers 076-148168 CONCERTWEDSTRIJD IN TERNEUZEN Schoollokaal in Aardenburg rijp voor sloop Noodzakelijk Tegenvallende belangstelling concert Clinge AANBIEDING RIBBROEKEN aan NU .222356/ 1375 wethouders van Terneuzen bren- ïg aan het bepaalde in artikel 12 ene Bepalingen Milieuhygiëne, ter dat op 20 september 1984 bij hen ingekomen van de heer A.P.M. dstraat 97 te Terneuzen, om een dlge de Hinderwet voor het oprich- ng hebben van een inrichting voor ng en verkoop van vlees en vlees perceel plaatselijk bekend Noord aal bekend gemeente Terneuzen, s) 1880. andere terzake zijnde stukken lig- an heden voor een ieder ter inzage etarie, afdeling algemene zaken, rmber 1984 elke werkdag van 9.00 van 13.30 tot 16.30 uur en elke i 00 tot 22.00 uur. stukken wensen in te zien op don- 19,00 tot 22.00 uur, worden ver- /ooraf mededeling te doen (tel. tstel 123). tijdens de kantooruren een monde- /orden verkregen, naand vanaf heden kunnen gemoti- schriftelijk bij het College van Bur- ithouders worden ingediend. Dege- A/aarschrift indient, kan verzoeken gegevens niet bekend te maken. i mondeling bezwaren worden in- aen openbare zitting op dinsdag 13 om 10.00 uur in het stadhuis van oij tevens gelegenheid wordt gege- achtenwisseling over de aanvraag iegd gezag, de aanvrager en de i aanwezigen. inslotte de aandacht op, dat dege- in hebben ingebracht op de boven- e en een ieder, die aantoont dat hij rwijs niet in staat is geweest, in de ;n worden gesteld om bezwaren te- eschikking in te brengen, rtober 1984. wethouders van Terneuzen, C. Ockeloen, burgemeester; A.J. van Pagee, secretaris. T6 PAGINA ZEELAND 2 \r "7 er van de gemeente Terneuzen ining aan het bepaalde in artikel 26 Ie Ruimtelijke Ordening bekend, da! 31 oktober 1984 gedurende een itadhuis, afdeling algemene zaken ner 504, voor een ieder ter Inzage aad van deze gemeente in zijn ver-, september 1984 vastgestelde be- „Steenovens" met bijbehorende toelichting. iwerp van het bestemmingsplan jn geen bezwaren ingediend bij de in bij de vaststelling van het plan zijn i in het ontwerp aangebracht. Der- d bevoegd tegen dit plan bezwaren het College van Gedeputeerde Sta te Middelburg. <tober 1984. r voornoemd, C. Ockeloen EL 020-24P316 Van onze correspondent CLINGE - De klarinetsolist Roger Neyt uit Sas van Gent is gisteravond winnaar ge worden van het tweedaags solisten en ensemblecon cours, dat in het gemeen schapshuis Malperdus in Clinge tijdens het weekeinde werd gehouden. Met een totaal van 112 punten behaalde hij niet al leen het hoogste aantal pun ten in zijn afdeling, maar ook het hoogste aantal pun ten van het gehele concours. Beker Voor deze muzikale pres tatie werd hem door burge meester Molthoff een beker van de gemeente Hulst als extra prijs aangeboden. Door de fanfare Weldoen door Vermaak was voor alle solis ten, die in hun afdeling het hoogste aantal punten be haalden, een beker ter be schikking gesteld. Deze be ker werd uitgereikt door burgemeester Molthoff. Jury Op de beide dagen waren in totaal 65 optredens van so listen en ensembles, die door Rosemarie de Burger-van Dorselaar werden aange kondigd. De jury werd ge- Rudy L eenknegt uit Lamswaarde bracht Rose of Tralee ten gehore op de tu ba. - FOTOWIMKOOYMAN vormd door J. Klaessens uit Tilburg en A. van Dun uit Oosterhout. De organisatie was in handen van de fanfa re Weldoen door Vermaak in samenwerking met de West brabantse en Zeeuwse mu ziekverenigingen. Met een dankwoord aan alle medewerkenden werd het concours gesloten door de voorzitter van de fanfare Weldoen door Vermaak A. van Dorsselaer. BIERVLIET - De bromfietser TP. uit Biervliet werd zater dagavond bij een aanrijding op de kruising Rijksweg- Geertruidadijk gewond. Hij moest met een vleeswond en een vermoedelijk gebroken linkerbeen per ambulance naar het Elisabeth ziekenhuis ie Sluiskil worden vervoerd. I Het ongeval gebeurde doordat hij op genoemde kruising geen [voorrang verleende aan een personenauto bestuurd door H Z. uit Biervliet. BRESKENS - In de nacht van zaterdag op zondag ontstond op de Scheldekade een aanrij ding met een personenauto van eigenaar De P. uit Schoondijke. Hierbij was een toen nog onbekende chauffeur betrokken. Na een bezoek aan het casino te Breskens kwam De P. terug bij zijn geparkeerd staande auto, waar op dat mo ment twee mannen in de on middellijke omgeving aanwe zig waren. Eén van hen som meerde De P. in te stappen en naast de chauffeursstoel te Saan zitten om vervolgens zijn sleutels af te geven. De tweede man stapte ook in de auto en de auto reed weg over de Scheldekade, waar een aanrij ding ontstond met een gepar keerde auto van E. de P. uit Breskens. Beide inzittenden van de auto verdwenen toen ijlings, doch door De P. kon ®n signalement worden gege- Ven. Een direct ingesteld on derzoek leverde echter niets °p. Door de rijkspolitie te wa ter werd zondag omstreeks 13.15 uur onder Hoofdplaat een jacht aangehouden ter contro le- Al vlug bleek dat men de daders van het ongeval in de 'fgelopen nacht te pakken (ADVERTENTIE) itie wil SIRE in samenwerking met CJJJ k van Klare Taal bevorderen. JE- Spreekuur bij de fa. Wentzler, Grote Zwa- nenstr. 21, Hulst. Uit sluitend volgens af spraak y°or orthopedische schoenen, ln|ays, steunzolen, steunkou- sen. - orthopedische semor- schoenen, verbandpantoffels en flemaksschoenen had. Het bleken R.E.C. uit Merksem (B) en V.B. uit Ant werpen (B) te zijn, die beiden naar het bureau te Breskens werden gebracht en daar wer den voorgeleid. Uit het ver hoor en onderzoek dat daar plaatsvond, bekenden zij de daders te zijn. De motieven die zij hiervoor opgaven bleven onduidelijk. GOES - Uit de woning van H.C. aan de Evertsenstraat te Goes is zaterdagnacht een vi deo-cassetterecorder gestolen, waarde 2000 gulden. Men kwam binnen door het force ren van het slot van de achter deur. GOES - Tijdens afwezigheid van de bewoners is zaterdag tussen 16.00 en 20.00 uur inge broken in de woning van H.A. aan de Donkerstraat te Goes. Vermist worden een porte monnee inhoudende 100 gul den en een rijbewijs. Ook hier kwam men binnen door het forceren van het slot van de achterdeur. GOES - Onbekenden hebben vrijdagnacht een sigaretten automaat aan de Lange Kerk straat te Goes opengebroken. Daaruit namen ze mee zestig pakjes sigaretten en een geld bedrag van 120 gulden. HULST - Bij een gisteren ge houden snelheidscontrole in de gemeente Hulst werden door de rijkspolitie 1207 voertuigen gefotografeerd. Niet minder dan 175 automobilisten (onge veer 15 procent van de gecon troleerde voertuigen) reed met een snelheid hoger dan 60 kilo meter per uur, terwijl maxi maal 50 was toegestaan. OOSTBURG - In de Breedes- traat te Oostburg werd een snelheidscontrole gehouden, waarbij 295 voertuigen pas seerden en een dertigtal bleek de toegestande snelheid te overtreden. Vervolgens werd in Schoondijke op de Willems- weg gecopntroleerd, waar 564 voertuigen passeerden en 108 stuks bleken de maximum snelheid van 50 kilometer te hebben overtreden. De hoogst gemeten snelheden varieerden van 65 tot 94 kilometer. OOSTBURG - In de Breedes- traat ontstond een aanrijding met een personenauto be stuurd door H.S. uit Sas van Gent en een bromfietsbe stuurder B.D. uit Schoondijke. S, wilde ter plaatse afslaan en verleende geen voorrang aan D., die over het rijwielpad reed. B. werd met verwondin gen naar het ziekenhuis ge bracht, doch kon na behande ling huiswaarts keren. SAS VAN GENT - De rijkspo litie te Sas van Gent hield in samenwerking met leden van de verkeerspost Terneuzen in Sas van Gent, Westdorpe en Philippine een alcohol-ver keerscontrole. Tussen zater dagavond 23 en zondagmorgen 02.30 uur werden in die plaat sen ongeveer 200 voertuigen staande gehouden. Daarbij werd aan twee personen een rijverbod opgelegd, terwijl een bestuurder werd beboet we gens het weigeren van de bloedproef. In totaal werden zestien processen-verbaal op gemaakt wegens een technisch mankement aan het voertuig en twee bromfietsen in beslag genomen. TERNEUZEN - Door onbe kende oorzaak ontstond zater dagmiddag brand in een cara van van W.S. te Terneuzen die stond geparkeerd aan de Baandijk te Terneuzen. De brandweer kon niet verhinde ren dat de caravan geheel uit brandde. TERNEUZEN - Bij een bot sing op de kruising Rijksweg 252-Nieuw Neuzenweg werden zaterdagavond twee perso nenauto's zwaar beschadigd. Daar verleende de automobi list E.D. uit Hulst geen voor rang aan J.T. uit Terneuzen. VLISSINGEN - Op de Kenau Hasselaarstraat raakte gister middag bij een verkeersonge val de 23-jarige motorrijder R.S. uit Middelburg en zijn 18- jarige duopassagiere J.P. uit Vlissingen gewond. Het onge val gebeurde doordat de auto mobilist F.W. uit Kapelle een geparkeerd staand voertuig passeerde en daarbij op de weghelft van S. kwam. Deze schrok, begon krachtig te rem men, raakte in een slip en knalde tegen een geparkeerd staande personenauto op. Hij en het meisje kwamen te val len en schoven vervolgens een tiental meters over het weg dek. Ze werden per ambulance overgebracht naar het Gast huis ziekenhuis te Middelburg, maar ze konden na behande ling naar huis worden ge bracht. Van onze correspondent TERNEUZEN - Zaterdag werd in het Zuidlandtheater in Terneuzen een concours voor harmonie- en fanfarege zelschappen en brassbands af gewerkt. Er deden zes muziekgezel schappen aan mee. De organi satie was in handen van har monie de Vliegende Hollander, onder reglementering van de KNF; de Koninklijke Neder landse Federatie voor muziek gezelschappen. Concordia uit Krabbendijke promoveerde naar de eerste afdeling. De Vliegende Hollander uit Ter neuzen promoveerde naar de ere-afdeling. Tweemaal per jaar wordt er een dergelijk concours gehou den. Het eerste concours vond in Middelburg in juni plaats. Voor het najaarsconcours kwamen zo'n 250 muzikanten naar Terneuzen. Allen geta lenteerde muzikanten die het oordeel van de jury kwamen vragen over het bereikte spel peil. De jury bestond uit P. Staalmeijer, A. van Diepen en F. Grin. Als concourscommis saris fungeerde mevrouw M. v.d. Weijde-Smits. Wedstrijd commissaris was P. van Lan- gevelde. Als lady-speaker trad Ria de Vos-de Quelery naar voren. De groepen werden beoor deeld op zuiverheid, muzikale uitvoering, techniek en articu latie. Als eerste trad op het jeugdorkest ONDA uit Mid delburg. Bij de sectie Brass band behaalden zij 293 punten. Crescendo uit Bleiswijk kre gen voor het verplichte- en keuzenummer 269% punten. Concordia uit Krabbendijke die in de sektie fanfare uit kwam in de tweede afdeling gingen dankzij een puntento taal van 312 punten over naar de eerste afdeling. Hierna was het de beurt aan de Volhar ding uit Zaamslag. Zij behaal den 303% punt. De Vliegende Hollander uit Terneuzen kreeg het hoogst aantal pun ten, n.l. 314% waardoor zij voortaan uitkomen in de ere afdeling. Tot slot trad op brassband Excelsior uit Kloe tingen, die spelend in de hoog ste afdeling (vaandel) 303 pun ten toebedeeld kreeg. In zijn slotwoord zei C. Schout, voorzitter KNF afd. Zw Vlaanderen,: „Wat we hier gezien hebben is puur kwali teit. Dank u voor de goede sfeer en de Vliegende Hollan der bedankt voor de perfecte organisatie". 'Muziekonderwijs is blijvend benadeeld' Gemeentebestuur: Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Het college van B en W van Aardenburg stellen de gemeenteraad voor het handenarbeidlokaal, dat werd gebruikt door de beide lagere scholen van Aarden burg, te slopen. Het houten noodgebouw wordt niet meer gebruikt en is volgens het gemeentebestuur zo vervallen dat het rijp is voor de sloop. De gemeente nam het lokaal van de Christelijke Mavo in Axel over in 1976. De handenar- beidlessen worden nu in de scholen zelf gegeven. Het gemeentebestuur wil de Kinder- en Jeugdtelefoon geen subsidie verlenen. Het college is van mening dat het geld voor deze hulpdienst uit de middelen van de Stichting Telefonische Hulpdienst moet komen. Aan deze stichting willen B en W wel een subsidie van 1.370,77 geven. De raad van Aardenburg vergadert woensdag 31 okto ber vanaf 19.30 uur in het ge meentehuis. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De dit jaar door de ge meente Hontenisse doorgevoerde drie procent korting op de subsidie voor de Zeeuwse Mu ziekschool is blijvend nadelig voor het mu ziekonderwijs in de gemeente Hontenisse. Regio-directeur A. de Kort van de muziekschool in Hulst schrijft dat aan burgemeester en wethouders, naar aanleiding van het voorontwerp welzijnspro- gramma voor volgend jaar. (ADVERTENTIE) Omdat er voor te weinig les uren wordt betaald, is er met name voor de instrumentale opleidingen al een fikse wachtlijst ontstaan. De Kort heeft B en W dan ook ge vraagd om nog voor het vast stellen van de begroting 1985 te onderzoeken of er wellicht toch extra geld kan worden gevonden om de positie van de muziekschool structureel te verbeteren. De gemeentelijke bijdrage is gebaseerd op het aantal les- duureenheden, dat per ge meente wordt 'gebruikt'. Voor Hontenisse is dat 1456. „Schrij - nend is te constateren", aldus regio-directeur De Kort, „dat in 1983 de gemeentelijke bij drage nog was gebaseerd op 1590 lesduureenheden". Als dat aantal lesduureen heden ook voor volgende jaar gehanteerd zou worden, dan zou volgens De Kort al een flink deel van de wachtlijst kunnen worden weggewerkt. Uit een overzicht voor ge heel Oost Zeeuwsch-Vlaande ren blijkt dat er uit de ge meente Hontenisse veertien gegadigden voor muziekon derwijs op de wachtlijst staan. Het gaat daarbij om de oplei dingen voor slagwerk, klari net, accordeon, orgel, blokfluit, dwarsfluit en piano. Uit Hulst zijn er 36 wachtenden, voor Axel twee en voor Sas van Gent vier. Bij deze laatste ge meente moet volgens De Kort wel worden aangetekend dat daar een aantal leerlingen noodgedwongen tien minuten per week minder les krijgt dan gezien hun niveau pedago gisch en didactisch noodzake lijk is. Een van de optredende groepen in Den Hoekzak, de dansgroep Moderne Stijl - FOTO WIM KOOYMAN OOSTBURG - Ruim 170 be langstellende hebben zater dagavond in het multifunc tioneel centrum Den Hoek zak te Oostburg volop geno ten van Den Avond. In een afwisselend pro gramma mochten amateur kunstenaars hun talenten to nen aan het publiek, dat in groten getale was opgeko men. De organisatie van dit evenement was in handen van de stichting Uit West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Zo wel de 'artiesten' als de orga nisatoren waren na afloop zeer tevreden. Een tiental amateurkun stenaars wist het publiek goed te boeien. Iedere artiest had zijn 'eigen' publiek, maar alle aanwezigen ston den open voor de andere ar tiesten. Peet de Smet uit IJ- zendijke oogstte veel succes met zijn creatie van profes sor Neutebalk. Ook Anneke Ook, René Wolters en Ineke Korfker wisten met hun voordracht de handen op el kaar te krijgen. Adri Oosterling bracht liedjes over ons eigen Zee land, terwijl Erwin Neve klassiek pianospel ten geho re bracht. Twee uitersten, doch het publiek kon beiden zeer waarderen. Ingrid Neve was van de partij met haar dansgroep, terwijl Dick Fie- ret met Carateclub Shotokan een demonstratie verzorgde. Al deze uiteenlopende onder delen zorgden toch voor een geslaagde avond. Willem van Vliet droeg nog een gedicht voor Lies Langeraert sloot de avond af met enkele liedjes. Zij schonk het publiek daarna nog rode rozen. „We hebben zeer positieve reacties ont vangen", aldus een van de organisatoren na afloop. CLINGE - Het tweede concert in de parochie kerk te Clinge, door Dirk Cornelis (orgel) en Paul Voet (barok trompet), trok niet de be langstelling die het verdiende. De beide solisten gaven blijk van een grote muzikaliteit en de ongeveer 35 aanwezigen kregen bovendien een duidelijke en gedegen uitleg over programma en instrumenten. Volgens de organisatoren was het lage be zoekersaantal mogelijk te wijten aan het solis tenconcours in gemeenschapscentrum Malper- tuus, waar zich ook heei wat muziekliefheb bers verzameld hadden. Levi's, Mustang, Lee Cooper, Lois. strak model jm mm mm NU VOORO BIERKAAISTRAAT 15 HULST Van onze correspondent IJZENDIJKE - De vijfde tentoonstelling, die vogel vereniging Vogelvreugd '79 in het afgelopen weekend hield in het Ijzendijkse jeugdgebouw, is goed bezocht. De organisatie had over be langstelling niet te klagen. Tijdens deze expo was er een rad van avontuur. Daarnaast was er een raadwedstrijd van vogelnamen. Vooral gister avond tijdens de prijsuitrei king zat het jeugdgebouw bomvol. UITSLAGEN: Kleurkanaries pig ment ZR: goudgroen: J. Platteeuw Kamp OK, goud agaat: B. Mussies poedelprijs, A.J. Langenberg kamp EK 4- BM zilver isabel pastel: M. Cousin kamp OEK, Hoofdgroep 3, 4, 5, 7, 9 kleur kanaries pigment met Rood: oranje rood agaat: A. van de Bunder kamp EK 4- BM pheao satinet ino: satinet: Joh. Torbijn kamp EK albino: A. Stok- kerman Kamp. OK hoofdgroep 4,5,7,9. vetstof zonder rood: ree. wit: kamp Stam 4- BM E. Mattheijssen Kamp OK en kamp OEK goudgeel: Mark de Baere kamp OK jeugd strogeel: kamp. EK 4- BM? CLMKPS. nw Bek. F. Lammens geel ivoor: mevr. T. Torbijn-van Gaelen CL kamp dames vetstof met rood: zalm: M. Meertens kamp EK 4- BM gekuifd ras: gloster gladkop (consort): P. van Dijk kamp EK 4- BM Europese vogels: W. Maenhout kamp EK BM Bas taarden: europese vogels x kan. A. Moelker kamp EK. troop x kan F. Mattheijsen Jeugd kamp OEK jeugd zwartmasker M.: V. Her- wegh-V. Rijsbergen kamp EK 4- BM Zebra vinken: wit R. van Hove kamp OK tropische vogels: T. Her- wegh Kamp OEK hoofdgroep 18,21,22,23 Afrikaanse atrilalen C. Herwegh kamp OK Amerikaanse kleurvink: Dennis Doens kamp EK 4- BM donkergroen: H. Pielaet kamp OEK lubino: M. Boidin kamp EK Agaporniden: S. van de Broeke kamp EK, Alg, kampioen jeugd en Club kamp jeugd Grote Parkieten: halsbandparkiet kamp OEK P. de Cock Tropische Duif- jejs: peru duif: F. Delnad kamp EK Alg. Derby kampioen, Clubkamp Derby 4- BMN Kwartels: F. Doens kamp EK BM Calif or nisch Kuif- kwartel: kamp OK Duif kwart. Rk-kerk Oostburg. Europees Philharmonisch Orkest, koor van de Europese gemeen schappen onder leiding van Jean Jakus, met werken van Handel, Torelli, Telemann en Mozart, gehoord vrijdag 26 oktober. Door Jos Verpoorten OOSTBURG - Het Euro pees Philharmonisch Or kest onder leiding van Jeam Jakus had afgelo pen vrijdag in de rk kerk te Oostburg uitsluitend werken uit de achttiende eeuw op het programma staan en deed zichzelf daarmee tekort. Want hoewel er de gehele avond sprake was van en thousiast musiceren door be gaafde musici, die een fraaie toonvorming paarden aan ge disciplineerd samenspel, bleek dat men weinig affiniteit heeft met muziek uit de barok. Dit was al dadelijk te horen in het Concerto grosso opus 6 nr. 1 van Handel, waar het bij ba rokmuziek zo belangrijke spel van spanning en vooral ont spanning vrijwel geheel ont brak. Ook bij de solist in het trompetconcert van Torelli was er sprake van een mooie toon en een verbluffende tech niek. Helaas was zijn spel weinig muzikaal en oorverdo vend hard. Bij de muziek van Mozart staat men blijkbaar dichter, want met het laatste werk op het programma, de Krönungs- messe van deze componist, maakte men veel goed. Belangrijke bijdrage hier aan leverden een gediscipli neerd koor en een uitstekend solistenkwartet. Met name de sopraan Roswitha Scheer blonk (vooral in het prachtige Angus Dei) uit. Hoewel er ook in het laatste werk over het algemeen iets te luid en ge spannen gemusiceerd werd, is het toch te hopen, dat de orga nisatoren zich door de voor gaande kritiek niet laten ont moedigen en bij gelegenheid dit koor en orkest (met een ho- pelijk andere programmering) weer zullen uitnodigen.

de Stem | 1984 | | pagina 7