AT Vakantie in Sluiskil liep uit op een baan 'Liever e dan een Onvoldoi ontheffii Sluisleidingcentrum Terneuzen in gebruik Activiteiten voor tieners in Zaamslag Oes vatiTrfaimfmu KAS Actieweek vandalisme op school Terneuzen Vrouwelijke pr-manager Dow Chemical Zeeuwse fietsen na diefstal in de computer ZATERDAG 27 OKTOBER 1984 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 3 Geldgebrek Spil Grensstreek ongerust over Noorderkanaal Peugeot-onderdelen steeds uit voorraad leverbaar CAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN MIDD Ki)RT EN-ZEEUWS Frieda Schelstraete veertig jaar telefoniste Zenuwachtig Ambulance Plaatselijk nieuws Terneuzen Westdorpe Vogelwaarde tracteert supporters Kruisvereniging Kanaalzone kreeg meer patiënten Zandstraat ANTIEKE GRENEN MEUBELEN ZATERDAG 27 OF Kantonrechte politierapporl MILDE BOEI T16 'Snelle afbouw van middensluis nodig9 Van onze correspondent ZAAMSLAG Vanaf vrij dag 2 november worden er in 't Klup-uus te Zaamslag activiteiten speciaal voor tieners van 11 tot en met 15 jaar gehouden. Om 19.00 uur gaat de deur open en kan men aan de slag met een groot aantal bezig heden als airbrushing, bromfietstechniek, sieraden maken, elektronica, model bouw en muziek, voor en door de jongelui zelf ver zorgd. Al deze activiteiten staan stuk voor stuk onder begeleiding van deskundige mensen. Ook kan er limonade ge kocht worden, evenals thee en koffie. De kosten bedra gen 1,50 per avond. Niet al leen vrijdagavond is het Klup-uus open. Elke dag van 15.00 tot 17.00 uur kan iedereen vanaf twaalf jaar terecht op de Naschool In loop. Vrij entree en gratis thee. Op de maandagmiddag van 13.00 tot 15.00 uur kan iedereen die graag kaartje legt of handwerkt ir het buurthuis zijn draai vin den. Naast kaarten en hand werken is er ook gelegen heid om met ander mate riaal te werken. Koffie materiaal tegen een geringe vergoeding. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Een zeer spoedige afbouw van de middensluis in Terneuzen is hard nodig voor een vlotte doorstroming van het scheep vaartverkeer. Zo zijn lange wachttijden te voorkomen en kan men blijven voldoen aan de voorgeschreven veiligheids normen voor schepen met gevaarlijke stoffen. Dit pleidooi hield gisteren ing. J. de Roos, hoofd van de dienstkring Kanaal van Ter- neuzen van Rijkswaterstaat, ter gelegenheid van het offi cieel in gebruik stellen van het nieuwe sluisleidingcentrum in Terneuzen. De Zeeuwse top man van Rijkswaterstaat, ir. G. Streefkerk, gaf daartoe de druk op de knop. Vanuit het centrum aan de middensluis kunnen de scheepvaartbewegingen in het hele Terneuzense sluizencom- plex op de voet worden ge volgd. De ingebruikneming ervan is weer een belangrijke stap op weg naar een Centrale Sluis Organisatie (CSO) in Terneuzen. Ing. De Roos maakte echter duidelijk dat de kroon op het werk nog ontbreekt: een voor dagelijks gebruik geschikte middensluis. Hij wees daarbij vooral op de voortdurende groei van de havenactiviteiten in Gent. Dit jaar is de overslag daar alweer gestegen met elf procent. Het aantal zeesche pen met bestemming Gent steeg in de eerste acht maan den van dit jaar met 629. En die groei zou wel eens kunnen leiden tot te lange wachttij den. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Op de Terneuzense binnenstad- school wordt van 5 tot en met 9 november een ac tieweek tegen vandalis me gehouden. Het is, na het anti-van- dalisme-spel, het tweede grote project van de ge meentelijke werkgroep bestrijding vandalisme. In de actieweek staat de samenwerkingsschool in de binnenstad, zowel de kleuter- als de lagere school, iedere dag volle dig in het teken van de vernielzucht. Niet alleen de school zelf en de werkgroep werken eraan mee, dat doen ook de buurtvereni ging binnenstad, de ge meentepolitie en de dienst openbare werken. Op maandag 5 november is er om 19.30 uur een in formatie-avond voor de ouders en de buurtvere niging. Er wordt dan on der meer een film over vandalisme vertoond. Op dinsdag 6 november krij gen alle leerlingen een dia-presentatie voorge schoteld. De dia's zijn ge maakt in Terneuzen en geven de leerlingen een beeld van de stand van zaken in de gemeente. Op dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag be steden de leerkrachten in alle lessen ruime aan dacht aan vandalisme. Enkele voorbeelden: In de rekenles mogen de leerlingen berekenen hoeveel vandalisme de gemeenschap kost, in de taalles staat hun een dik- tee met teksten over ver nielzucht te wachten en in de geschiedenisles zal het gaan over de volks stam De Vandalen. De school kan beschikken over een werkmap van de werkgroep. Op school wordt het project afge sloten met een tentoon stelling. Ook buiten de school zijn de leerlingen actief. Ze gaan de wijk in met enkele enquetevragen, waarvan de resultaten later op school worden uitgewerkt. Ook komt er een extra uitgave van de schoolkrant. gestagneerde afbouw van de middensluis pas in 1987 te ver wachten. Gezien de ontwikke lingen op het kanaal Gent- Terneuzen doet in ieder geval Rijkswaterstaat in Zeeland er alles aan om dat tijdstip te vervroegen. Als dat lukt zou al in 1986 de nieuwe Centrale Sluis Organi satie volledig kunnen draaien. Het hele sluizencomplex is dan efficient te bedienen met een personeelsbestand dat nauwe lijks verschilt van wat in de oude organisatie voor twee sluizen nodig was. Zoals de zaken er nu bij staan is de door geldgebrek Ir. H. Nuhof, hoofd van de afdeling planstudie scheep vaart in Zeeland, maakte dat duidelijk afin de hand van een overzicht. Volgend jaar komt het nieuwe bedieningssysteem van de westsluis in gebruik, in 1986 is de oostsluis aan de beurt. Maar twee medewerkers vormen de spil van de nieuwe organisatie, een centraal wer kende sluismeester en een man die centraal de gegevens over de scheepvaart verwerkt. Op de west- en oostsluis zijn steeds drie mensen paraat. Bo vendien komt er een 'mobiele sluismeester', het verlengstuk van het aan radar en tv ge bonden bedieningspersoneel. In het nieuwe sluisleiding centrum staat ultramoderne apparatuur opgesteld. De hele CSO-operatie kost 6,5 miljoen gulden, waarbij het werk aan de middensluis niet is meege rekend. Voor het personeel houden de talrijke verande ringen een functieverzwaring in, die inmiddels grotendeels is gehonoreerd. „Want ondanks de moderne hulpmiddelen blijven de mensen de belang rijkste rol spelen", zei ing. De Roos. Van een onzer verslaggevers MALDEGEM - In het Bel gisch gebied grenzend aan Zeeuwsch-Vlaanderen is grote onrust ontstaan over plannen om een kanaal te graven van Zeebrugge naar het kanaal van Gent naar Terneuzen. Het gemeentebestuur van de stad Damme heeft zich vierkant tegen verklaard en ook de landbouwers zijn fel te gen, zo bleek donderdag tij dens een hoorzitting in Malde- gem. Zij vrezen verlies van landbouwgronden. Tijdens die bijeenkomst hield Fernand Traen, voorzit ter van de Maatschappij van Brugse Zeevaartinrichtingen een gedreven pleidooi voor dit Noorderknaal. De eigenlijk plannen voor deze verbinding van Zeebrug ge met het achterland dateren al uit de jaren zestig. Toen ging het om een superkanaal voor zeeschepen. Nu gaat het om een zuiniger versie voor grote binnenvaart en duw- vaart. Zeebrugge wil vooralsnog een verbinding van de haven naar het kanaal van Gent naar Oostende, een aanslui ting die even westelijk van Gent zijn beslag moet krijgen. In hoeverre het doortrekken naar het kanaal Gent-Terneu- zen in de huidige plannen een rol speelt is nog niet duidelijk. (ADVERTENTIE) Mr F J. Haarmanweg 49. Telefoon 01150-97455 De Zeeuwse topman van Rijkswaterstaat, ir. G. Streefkerk, bekijkt de beeldschermen in het zojuist door hem geopende nieuwe sluisleidingcentrum. - fotodestem/corj.deboer Van een onzer verslaggev TERNEUZEN - Mieke Rasmussen wordt de nieuwe manager Com munications van Dow Chemical in Terneuzen. Zij volgt met ingang van 7 november Jan Brouwer op. De huidige chef van de pr-afdeling wordt dan 'manager Quality en Ser vice'. In die functie krijgt hij de coördinatie van het programma dat Dow voor kwaliteits- en servi ce-bewaking en -verbe tering heeft opgezet. Wie Mieke Rasmussen, nu 'communicatie-specialis te' bij Dow, gaat opvol gen is nog niet bekend. MIDDELBURG - Ruilbeurs - In het gebouw De Schakel in Middelburg is zaterdag 27 ok tober van 10.00 tot 17.00 uur een ruilbeurs voor munten en postzegels. De organisatie is in handen van de mensen van de Commissie Ruildag 1984 en het programma vermeldt tevens een verloting. GOES - Duiven - Uitslag kampioenschappen 1984 van PV De Zeeuw: Generaal aan gewezen: Wagenaar-Toonder; idem onaangewezen: J. Ver- haagen; vitesse oude duiven aangewezen: Steenhard-Prin- cen; idem onaangewezen: J. Verhaagen; midfond oude duiven aangewezen: Wage naar-Toonder; idem onaange wezen: Wagenaar-toonder; fond oude duiven aangewezen: M. van Hekken; idem onaan gewezen: W. Muller; vitesse jonge duiven aangewezen: Wagenaar-Toonder; idem on aangewezen: J. Kaho; fond jonge duiven aangewezen: W. de Witte; idem onaangewezen: J. Verhaagen. Eindstand na- vluchten oude duiven aange wezen: N. de Nooijer; idem on aangewezen: Witte-Keijzer. Navluchten jonge duiven aan gewezen: S. Koks; idem on aangewezen: R. van der Pijl. KWADENDAMME - De Zwa luw - Het generaal kampioen schap bij de postduivenvere niging De Zwaluw is dit jaar gewonnen door M. Boudens vóór de combinatie Steenbak ker-Goud en R. de Koster; 4. F. Franse en zoon, 5. H. Beulens en zoon. Duifkampioenschap pen: vitesse oud: H. beulens en zoon; midfond oud: A. Arre- bout; fond oud: A. Claessens; vitesse jonge duiven en fond jonge duiven: combinatie Steenbakker-Goud. Hokkam- poenschappen oude duiven vi tesse: H. Beulens en zoon; idem midfond: M. Boudens; idem fond: A. Claessens; jonge duiven vitesse: M. Boudens; idem fond: combinatie Steen bakker-Goud. Navluchten: 1. F. Franse en zoon, 2. J. Bal, 3. J. Beulens. HANSWEERT - Blauwe Dof fer - Het generaal kampioen schap bij de postduivenvere niging Blauwe Doffer is in 1984 gewonnen door A. Dom- manchet; 2. De Keijzer en zoon, 3. A. de Leeuw, 4. J. Blom, 5. De Leeuw en zoon. Eindstand navluchten: 1. De Keijzer en zoon, 2. J. Blom, 3. L. van Ertvelde, 4. A. Dom- manchet, 5. F. Vette. Vitersse oude duiven: L. de Leeuw en zoon; midfond oud: A. Dom- mamnchet; fond oud: De Keij- er en zoon; vitesse jong en fond jong: A. Dommanchet. Generaal duifkampioenschap oude duiven: De Leeuw en zoon; idem jonge duiven: A. Dommanchet. Jeugdkam pioenschap: 1. Peter Ocké, 2. Cees Lepoeter, 3. Aron Bogers, die tevens het generaal duif kampioenschap won. Van een onzer verslaggevers SLUISKIL - „Ik kwam te rug naar Sluiskil om vakan tie te vieren, en ik kon hier gelijk beginnen". Dit zegt Frieda Schel- straete. Zij is eind deze maand veertig jaar werk zaam bij het Elisabeth Zie kenhuis in Sluiskil als tele- fonistereceptioniste. Mevrouw Schelstraete (59) is in Sluiskil geboren. Toen zij dertien jaar was ging ze naar Nijmegen. In '44 keerde ze na de bevrijding van Zeeuwsch-Vlaanderen terug om hier vakantie te vieren. Het ziekenhuis had toen een grote behoefte aan nieuw personeel, aangezien alle medische voorzieningen in West-Zeeuwsch-Vlaande ren waren vernield. In die tijd lag het hele ziekenhuis vol met oorlogsslachtoffers. Frieda Schelstraete be sloot te blijven en begon als hulp in het ziekenhuis-huis houden. Al snel kwam ze bij de verbindingsdienst van het Rode Kruis en daarna werd ze receptionistetelefo niste. „Toen ik hier begon wa ren er nog maar twee leken zusters. De rest van het ver plegend personeel bestond uit religieuzen. Nu werkt hier nog maar een non", zegt ze. „Ook zijn er steeds meer mannen komen werken. Het is niet meer een vrouwelijk vak en dat vind ik erg goed". Zij heeft altijd prettig ge werkt in het ziekenhuis. Volgens haar waren de eer ste jaren het leukst. „Wat hebben we toen vaak gela chen. De directeur zei wel eens dat wij niets anders konden dan plezier maken". Frieda Schelstraete heeft in die veertig jaar veel ver anderingen meegemaakt. Zo is de afstand tussen de art sen en het overige personeel veel minder geworden. „Nu zijn de meeste chirurgen ge woon je collega's. Vroeger was dat echt niet het geval. Toen keek je op naar zo'n arts. Dat was een hele per soon". Volgens haar liggen de meeste patiënten ook korter in het ziekenhuis. Ze vraagt zich wel eens af, of het wel altijd goed is om iemand zo vlug naar huis te sturen. „Maar ja, de medische be handelingen zijn zo verbe terd. Vroeger moest iemand die aan z'n oog was geope reerd hier zes weken blijven. Tegenwoordig zit-ie 's avonds al op zijn bed". „Je wordt van dit vak wel hard", zegt ze. „Al die treu rige gevallen waar je mee te maken krijgt. Wij zijn meestal de eerste opvang. Vooral voor de bezoekers. Iedereen die hier binnen komt is zenuwachtig. Dat is ook logisch. Ik werk hier ook liever dan dat ik hier lig". Zij wil niet praten over het nieuwe centrumzieken huis, waarvoor het Elisabeth moet verdwijnen. „Ik heb er wel een mening over, maar die vertel ik niet. Ik vind het wel heel erg dat Sluiskil zonder ziekenhuis komt te zitten". Bijzondere dingen maakt ze aan de balie van het zie kenhuis nooit mee, zegt ze. „Af en toe is er wel eens een lastig iemand, maar die zijn er overal". Haar werk is in de loop der jaren wel rusti ger geworden. In de begin tijd werd ze nog wel eens meegestuurd in de ambu lance, maar tegenwoordig is daar speciaal personeel voor. Ret personeelsbestand is in de loop der tijden flink veranderd. Mevrouw Schel straete hééft nog meege maakt dat er heel veel Bel gische meisjes in het zieken huis werkten. Toen was er bijna geen personeel te krij gen in Nederland. Tegen woordig is dat wel anders. Er zijn nu kandidaten ge noeg voor een verpleegsters opleiding. Hoe lang Frieda Schel straete, die per se niet op de foto wil, nog werkzaam blijft in het ziekenhuis weet ze nog niet. „Misschien nog een jaar, misschien langer. Dat zie ik nog wel". Bingo - Maandag 5 november houdt buurthuis de Bolster weer een bingo in het bejaar dentehuis de Blide te Terneu zen. Aanvang 20.00 uur. Leef tijd vanaf zestien jaar. Er zijn weer diverse prijzen te win nen. Het eerste kopje koffie is gratis. Volharding - Bij de postdui venvereniging Volharding te Westdorpe was het een succes vol seizoen voor P. Baeke. Hij won vijf kampioenschappen, waaronder het generale en won twee koningstitels. De eindstanden zijn als volgt. Ge neraal met vier afgegeven duiven. 1. P. Baecke, 2. H. van de Veeke, 3. A. Rombout, 4. Carlo van Acker, 5. Ed de Smet. Kampioenschap catego rie jaarlingen. 1. P. Baeke, 2. H. van de Veeke, 3. G. Gijsel, idem oude duiven: 1. P. Baec ke, 2. gebr. Audenaerd, 3. Carlo van Acker, idem oude duiven Dourdan: 1. P. Baecke, 2. A. Rombout, 3. Ed de Smet. Jonge Van onze correspondent VOGELWAARDE - Jeugdige supporters van de momenteel succesvolle vierde klasser Vo gelwaarde zullen vanaf zon dag bij de thuiswedstrijd te gen HVV'24 hun aanmoedigin gen beloond zien met een trac- tatie in de rust. Een en ander is een vervolg op een vorig jaar gehouden supporterswedstrijd, die in de voor Vogelwaarde spannende slotfase van de competitie zorgde voor de nodige sfeer rond het veld. Toen werd tijdens de wed strijd tegen RIA het sportter rein omzoomd met groen-wit- te vlaggen, meters lange span doeken met fraaie teksten en vrolijk uitgedoste supporters. Maar ook nu het vrij goed gaat met de club, de ploeg leidt na zes wedstrijden zonder pun tenverlies in 4H, kan volgens het bestuur de ambiance rond het veld nog wel wat verbe terd worden. Vandaar het plan om bij iedere thuiswed strijd de met toeters en bellen gewapende supporters te belo nen. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Kruisvere niging Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen heeft in vergelij king tot 1982 vorig jaar veertig procent meer patiënten ter verzorging gekregen. Doordat er minder nieuwe wijkverpleegsters zijn bijge komen dan nodig is, kregen al le patiënten minder vaak be zoek. Dit blijkt uit het jaar verslag 1983 van de Kruisvere niging. Per patiënt zijn vorig jaar minder medische handelingen verricht en de verpleegduur van de zieken was ook korter dan in 1982. Dit jaar is de Kruisvereni ging begonnen met dagelijks een avondspreekuur in Axel. Sluiskil en Terneuzen te hou den. Dit voor mensen die niet op het middagspreekuur kun nen komen. Volgens een woordvoerder van het Kruis werk wordt er goed gebruik gemaakt van deze avond spreekuren. Door een intensieve leden werf-actie is het aantal leder van de vereniging vorig jaai gestegen van 12.633 tot 13.051. duiven vitesse: 1. P. Baecke, H. van de Veeke, 3. A. Roi bout. Jonge duiven Dourd en Orleans: 1. Raf. Gijsel, 2. Gijsel, 3. A. Rombout. Koningschappen: jaarli gen: 1. P. Baecke, 2. R. Spu« sens, 3. G. Gijsel. Idem oti duiven: 1. Rob van Acker, 2. Baecke, 3. Carlo van Ack idem oude duiven Dourdan P. Baecke, 2. Ed de Smet, 3. van de Veeke. Jonge duiver vitesse: 1. H. van de Veeke, P. Baecke, 3. A. Rombout. ge duiven Dourdan en 0r. leans: 1. Raf. Gijsel, 2. Ko d'Hert, 3 en 4. A. Verhaegenfe G. Gijsel. Asduifkampioe schap: 1. H. van de Veeke, 2. Gijsel, 3. Ed de Smet. Eind stand zesdaagse jonge duiveji I. A. de Krijger en A. Ro; bout, 2. H. van de Veeke Raf. Gijsel, 3. D. Istas en Baecke. Concert - De Harmonie ik Verenigde Vrienden uit Sc van Gent opent haar winter seizoen met een concert in he: wijkgebouw De Straete inde Zandstraat en wel op woens dag 31 oktober om 19.30 uur De toegang is gratis. Het con cert zal geopend worden ir de mars In rechte baan v, Joh. Wichers. Verder zuller ten gehore worden gebrach: selecties uit Music to Mo w.o. Mars, Medium Roet langzame wals en rag. Selec ties uit James Bond 007 wisseld met de mars Washing ton Post. Verder een medlej van Glenn Miller Parade mede een arrangement van Joh. de MeyMoment for Mor- ricone. De harmonie heet voor die avond ook nog o; haar repertoire de suite Ta bleaux des Vosque (Beelden uit de Vogezen) en de Zamp; Ouverture een arrangemer.: van Albert Kappert. Het heel staat onder leiding van 4 dirigent Joh. de Witte. Op politiebureau Terneuzen MIDDELBURG (ANP) - De gezamenlijke Zeeuw se politiekorpsen nemen op 5 november een geau tomatiseerd gegevensbe stand in gebruik van ge stolen en gevonden rij wielen. Het betreft hier een regionale samenwer king van de rijkspolitie, de gemeentepolitie en de Koninklijke Marechaus see. Het idee is afkomstig van het Regionale Bu reau Voorkoming Mis drijven in Zeeland. Met het invoeren van alle ge stolen en gevonden rij wielen hoopt men het aantal diefstallen en de finitief zoekgeraakte fietsen sterk terug te brengen. Vorig jaar verdwenen er vijfduizend fietsen in Zeeland. Alle gestolen en gevonden rijwielen wor den centraal in de com puter van de gemeente politie van Terneuzen (die daarvoor nog ruimte beschikbaar had) inge voerd. Na de officiële inge bruikstelling, kan iedere politieman in Zeeland binnen enkele seconden de eigenaar van de fiets achterhalen aan de hand van de postcode op de fiets. Voorlopig wordt dit systeem alleen in Zeeland ingevoerd. (ADVERTENTIE) kunstnijverheid EIGEN IMPORT - EIGEN RESTAURATIE „TWINKELTJE"' „TIERELANTIJN" Weststraat 68 Axelsestraat 3 AARDENBURG TERNEUZEN 01177-1271 01150-12237 Ho hoi Van HOOFDPLAA' valsvereniging vijfjarig bestaf dat nog in de kf niseerd. Volgens voorzitter Verstraete -de laats jaar de verpersoon van het carnaval in daante van Prins He I- werd de verenigir menteel nog maar d( ven mensen 'gedragen „Hoofdplaat vierd dagen carnaval voor j oud. Maar wat ver waren de wagens uit I plaat, die de optochter buiten het dorp dikwij goed aanzien gaven danks een ruime firn bijdrage van de cam vereniging werden er de Hoofdplaatse v gingen geen wagens gebouwd", aldus Vei ten. „Het bestuur v; Krabbebieters heeft d; na lang beraad beslote meer door te gaan, m; vereniging op te heffer De Krabbebieters precies vijf jaar besta; eerste aanzet voor de v van de vierdaagse lei gon echter al eerder, kleine tien jaar geledei ren het de Hoofdplaat; fé-exploitanten Jan ringa en Stant Temme die in hun café op eenv ge wijze begonnen met navalvieren. Geleidelijl OOSTBURG - De situ schets, die donderdag doe 82-jarige Gentenaar werd voorgelegd aan de C burgse kantonrechter mi de Mul kon hem niet ven wen. B. had nu eenmaal 7! per uur gereden in de bebc de kom van Oostburg. Ei vonnis: 140 gulden. Clementie was er wel B.'s stadgenoot M.O. Niet dat hij op rijksweg 61 bij C burg toch minder dan 81 had gereden, maar wel or hij voor zijn zaak helemaa Gent was gekomen, daar een verlofdag had moeter VLISSINGEN - In een aan het Bellamypark te singen is donderdagnacht gebroken. De dieven kwal binnen doordat een deur Jicht niet goed was afgeslo Een biljartklok, een aa sloffen sigaretten en onge\ gulden werden gesto Van onze correspondent OOSTBURG - De afvalst 'en-verordening, die vo laar van kracht is geword verbiedt boeren bieten op "aan in bermen van wegen .tijdens de bietencamp; •983 deden elf landbouwer; *»est-Zeeuwsch-VI aandere •Jat toch. Zij werden dond ®ag veroordeeld tot een b *an 25, maar zowel de Ol "er van Justitie als de Ki •onrechter hadden moeite r veroordeling, omdat agrariërs niet op de hoo waren van de mogelijkheid ontheffing. Zeven van de elf verdach verschenen voor het kant gerecht. Zij vonden de ver pbing 'volslagen onre "lk'.„tvij zitten tussen t; pjcen", betoogde de 41-jar PP- uit Cadzand. „In o contracten staat dat de bie

de Stem | 1984 | | pagina 18