1 P! Gemeenschapswerk krijgt4gele kaart' Motie CDA in Sas van Gent haalt het niet Politiecommissie 'zware bevalling9 'Milieubeleid gemeente deugt van geen kanten' ANDERS WEER TWEE JAAR Spectaculaire EHB O-oefening Leraar Cohen neemt afscheid van Petrus Hondius Terneuzen Brand in woning Terneuzen VRIJDAG 26 OKTOBER 1984 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 3 IvrIJPAG 26 OKTOBE r'! RAAD HULST OVER ZIEKENHUISKWESTIE: 'Genadeloze minister' VERKOOP INDUSTRIEGROND 'DIT ZAL IK VOLGEND JAAR MISSEN Vervuiling Zwemverbod Onvoorstelbaar Achterkamertjes Plaatselijk nieuws politierapport Terneuzen |GOES - Bij een inbraak eenl Steuncomité voor Britse mijnwerkers VV Oostburg krijgt nieuw kleedlokaal Twee dealers aangehouden in Ylissingen V elen bewezen V an Turenhout laatste eer T16 M W il m i Van een onzer verslaggevers HULST - De Hulster gemeen teraad heeft de stichting Ge meenschapswerk een 'gele kaart' gegeven vanwege de opstelling in de ziekenhuis kwestie. Terwijl het gemeentebe stuur er nog steeds goede moed in heeft dat het Hulster ziekenhuis open blijft, haakte het Gemeenschapswerk al snel af en kwam met een voor stel op de proppen voor een zo goed mogelijk 'medisch cen trum'. Dat bleek gisteravond bij het overgrote deel van de raad in het verkeerde keelgat ge schoten. „Dat rapport had best nog een tijdje in de kast kun nen blijven liggen", verwoord de A. Houben (VVD) de me ning van zijn collega's. „Met het in de publiciteit brengen van het rapport is beslist geen gemeenschapswerk gepleegd. Je vraagt je af of het Gemeen schapswerk het recht heeft er een andere mening op na te houden dan de gemeenschap". R. Eeman (eigen lijst) deed nog een duit in het zakje door de constatering dat 'het Ge meenschapswerk van ons alle maal is' en dat deze stichting 'dan ook onze mening naar buiten moet brengen'. Wethouder E. de Rechter gaf toe dat de 'scheiding der geesten' er de strijd om be houd van het ziekenhuis niet gemakkelijker op heeft ge maakt. „Het is mij wel opge vallen dat gedeputeerde Don ongelezen al meteen delen van het rapport van tafel heeft ge veegd. Dat sterkt mijn mening dat we ook met die nota niets kunnen bereiken". Volgens De Rechter draait het Gemeenschapswerk dan wel op subsidie van de ge meente, „maar dat geeft ons nog niet het recht om te zeg gen dat ze moeten doen wat wij willen. Zij mogen als ze dat willen hun eigen mening in de publiciteit brengen". „Publiciteit hebben we nu weer wel genoeg gehad", maakte burgemeester P. Molt- hoff een eind aan de discussie. „En daar zaten we nu net niet op te wachten". PvdA-er B. Martens voerde nog aan dat de Zeeuwsvlaam- se ziekenhuisbesturen zo snel mogelijk tot een fusie moeten komen, om de belangen van het personeel veilig te stellen. „Voor ons tellen niet alleen de personeelsbelangen", aldus De Rechter. „Wij staan allereerst voor het belang van de hele bevol king en dat is behoud van het Hulster ziekenhuis. Aan de verwachting van Martens, dat de staatssecretaris mogelijk een fusie zal opleggen, zei de wethouder weinig geloof te hechten. Terneuzen gaat plan voor kabel -tv herzien Beklemd geraakte 'slachtoffers' worden bevrijd. foto de stem/cor j de boer Van onze correspondent WESTDORPE - Gisteravond is in Westdorpe de paraatheid van het plaatselijke EHBO- korps getest tijdens een alarmoefening. Op de Traktaatweg was een spectaculair ongeval in scene gezet, waarbij drie perso nenauto's, een tractor met aanhanger en een tankauto waren betrokken. Tijdens deze oefening, die veel bekijks had, werkten EHBO, brandweer, politie, ambulancever voer en de rijkswaterstaat nauwgezet samen om de slachtoffers zo snel en kundig mogelijk in veiligheid te brengen. De oefening, die door de Westdorpse EHBO bedacht en georganiseerd was, stelde de deel nemers voor een groot aantal problemen. Problemen als een in vlammen opgegane personenauto, slachtoffers met brandwon den, beklemde automobilisten, een lekkende tankauto die bestuurd was door een dronken chauffeur en dergelijke moetsen worden op gelost. Na de alarmmelding werd assistentie van de brandweerkorpsen van Westdorpe en Sas van Gent gevraagd, in een mum van tijd was ook de politie en een ambulance paraat om de eerste slachtoffers naar de als crisiscentrum ingerichte St. Josephschool te brengen. Na afloop van de oefening werd in de lage re school van Westdorpe een evaluatie ge houden met alle deelnemers en begeleiders. Samenwerking van de EHBO met de diverse instanties was bijzonder goed, zo luidde de algemene conclusie. Het EHBO-alarmsys- teem bleek goed te voldoen. Alle instanties waren zeer enthousiast over de opzet en het verloop van de oefening. TERNEUZEN - Het gemeentebestuur van Terneuzen gaat zich opnieuw oriënteren op de plannen voor kabeltelevisie. Dit deelde wethouder A. Doorduyn gisteren mee tij dens de raadsvergadering. In de rondvraag kwam de nieuwste ontwikkeling aan het kabelfront aan de orde. De plannen voor een kabelnet in Terneuzen zijn weer ver traagd. Door recente ontwik kelingen, onder andere op het gebied van de auteursrechten, is er zoveel onduidelijkheid ontstaan dat zowel Casema als Zekatel voorlopig nog geen of ferte kunnen uitbrengen. WD-fractieleider W. de Zeeuw vroeg zich gisteren zelfs af of het nog wel zinnig is om door te gaan met plannen maken. „Zoals het er nu voor staat betekent het weer twee jaar duurzaam ongenoegen", aldus de liberaal. Volgens Doorduyn is de ge meente nog steeds in onder handeling met Casema en Ze katel. De eerst genoemde maatschappij zal binnenkort een grondige toelichting ko men verzorgen, de andere heeft nog niets van zich laten horen. Ook P. Remijnsen (PvdA) vroeg zich af of de kabeltelevi sie niet opnieuw ter discussue moet worden gesteld. Volgens hem lijkt het er op dat de kos ten voor de voorziening veel hoger komen te liggen dan eerst in de bedoeling lag. Tijdens de eerst volgende commissievergadering van openbare werken komt de ka beltelevisie opnieuw aan de orde. Met overgrote meerderheid ging de gemeenteraad ak koord met het instandhouden van het Terneuzense kinder dagverblijf de Wip-Wap. De gemeente gaat het mogelijke exploitatie-tekort van het ver- bhjf subsidiëren tot maximaal 6.000 gulden per jaar. Geen van de fracties voelde zich echt gelukkig met het col lege-voorstel. Allen hadden wel iets aan te merken, maar volgens burgemeester C. Oc- keloen heeft het compromis voorstel van b en w een grote re waarde dan de afzonderlij ke meningen van de fractiele den. „Nu kan de Wip-Wap blijven bestaan", aldus de bur gemeester. Na afloop van de raad kre gen zowel wethouder J. van Rooyen als Ockeloen van het bestuur van het kinderdag verblijf een T-shirt als dank voor hun inzet voor het be houd van de Wip-Wap. TERNEUZEN - „Het leed van de werklozen is nog steeds niet doorgedrongen tot de genadeloze minister Ruding". Dit zei gisteren tijdens de Terneuzense raadsvergadering de PvdA-fractievoorzitter J. Hamelink Tijdens de rondvraag wees hij de raad op de 'on genuanceerde' uitspraken van de minister tegenover verslaggevers van het Vrije Volk. Hamelink hoopte dat de minister gauw zou verdwijnen en hij wenste de FNV-jonge- ren succes in hun recht zaak tegen Ruding. Burgemeester C. Ocke loen vond het niet gepast om tijdens een raadsver gadering uitspraken van een minister aan te halen. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De CDA-raadsfractie in Sas van Gent wil zo spoedig mogelijk overgaan tot afsluiting van het exploitatieplan Sint-Albert II. Hiertoe dient een bijna vijf hectare groot stuk ge meentelijke grond -gelegen ten noorden van de Ken- nedystraat- zo spoedig mogelijk verkocht te worden. In een motie van gelijke strekking stelt de CDA-fractie voor de exploitatie van de Sint-Albert II gronden slechts te beperken tot de strook di rect gelegen langs de Kenne- dystraat. Het CDA doet dit besluit ter gezondmaking van het grond bedrijf en vroeg de Sasse ge meenteraad dan ook gister avond dringend om een uit spraak, mede gezien het feit dat deze kwestie al meerdere keren ter tafel is gekomen. CDA-voorzitter L. van Waes kreeg echter nul op re kest. Raadsvoorzitter Dusar- duijn wilde het voorstel eerst de commissie ruimtelijke or dening laten passeren en in B en W ter sprake brengen. Bo vendien, zo antwoordde wet houder J. Platschorre, komt er binnen veertien dagen een no titie over deze kwestie bij ge noemde commissie. Het plan de grond af te sto ten druist overigens wel in te gen de ambitieuze uitbrei dingsplannen van de gemeen te Sas van Gent uit de begin jaren '70. Destijds verwachtte men een explosieve groei van Sas van Gent naar de huidige Valcke. Die aansluiting van de Sasse kern heeft het CDA, ge zien de motie, echter niet meer voor ogen. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Wiskundeleraar K. H. Cohen heeft gisteren, na een dienstverband van 26 jaar, afscheid genomen van de scholengemeenschap Petrus Hondius in Terneuzen. Uit handen van rector Wildeboer ontvangt de schei dende docent een enveloppe foto de stem/cor j de boer Dat gebeurde met een informele bijeenkomst in de kanti ne, waarbij collega's, oud-collega's en hun partners aanwe zig waren. Rector Wildeboer sprak de scheidende leraar toe. De heer Cohen maakt gebruik van de regeling vervroegd uittreden. Behalve met lesgeven hield hij zich bezig met het samenstellen van lesboeken volgens de methode Sigma. In zijn vrije tijd is de wiskunde-leraar een verwoed schaker. Van een onzer verslaggevers HULST - De benoeming van een speciale commissie voor poli tiezaken in Hulst is een zware bevalling geworden. De gemeenteraad had er gisteren meer dan een uur voor no dig om uit zijn midden vier leden te kiezen die in de commissie zitting zullen nemen. Het begon al met een regen van kritiek op de voordracht die B en W hadden gemaakt. Allereerst bleken heel wat raadsleden de wens te koeste ren dat er in de commissie uit iedere kern iemand vertegen woordigd moest zijn. Anderen vonden weer dat er beslist landbouwers in moesten en B. Martens (PvdA) wilde op zijn beurt een mannetje van 'links' er in. Martens trok uit de voordracht de conclusie dat er sprake was van een 'rechtse' concentratie en wilde meteen wel even kwijt dat „er in alle 'zware' commissies vooral rechtse jongens zitten. Mogen kritische mensen er niet in?", vroeg hij zich af. Burgemeester P. Molhoff drukte hem op het hart dat er bij de keuze van de kandida ten beslist geen politieke ach tergronden hadden meege speeld. Ondanks de kritiek bleken B en W niet bereid van hun voorstel af te wijken en dat was meteen het startsein voor een verwarrende stem ming. De door B en W voorgestel de W. de Brouwer (gemeen schappelijke belangen) haalde het met 9 stemmen op het nip pertje. Na drie stemronden werd ook A. Houben (VVD) dan toch gekozen. G. Naessens (gemeentebelangen) moest het afleggen tegen A. Bruggeman (lijst Staal), die in de voor gaande twee stemmingen net de boot miste. Heel wat voeten in de aarde had de verkiezing van het vierde en laatste commissielid. Uiteindelijk werd dat na vijf stemmingen de door B en W voorgedragen R. Scheele (CDA). Tijdens de verkiezing van de vier commissieleden lagen ook Van Dorsselaer goed 'in de race', maar kwam tel kens net wat puntjes tekort. Hij werd echter gekozen tot plaatsvervangend lid, evenals H. Vercauteren (CDA), H. Neefs (eigen lijst) en B. Mar tens (PvdA). „Wat zal ik dit volgend jaar missen", verzuchtte burge meester P. Molthoff, toen de laatste stembriefjes waren ge teld. Van een onzer verslaggevers LINKS PERSPEKTIEF IN TERNEUZENl TERNEUZEN - Het milieu beleid van de gemeente Ter neuzen deugt van geen kan ten. Het college van B en W en de meerderheid in de raad wringen zich in allerlei bochten om het bedrijfsle ven niet tegen de haren in te strijken. Dat gebeurt onder meer door milieu-eisen zo soepel mogelijk te hanteren en echte problemen gewoon onder het tapijt te vegen. Deze forse kritiek komt uit de koker van het Ter neuzense samenwerkings verband Links Perspektief (PPR, PSP, CPN), dat met één zetel in de gemeenteraad is vertegenwoordigd. Die wordt bezet door Ardengo Persijn, een man die tijdens de raadsvergaderingen nog al eens in aanvaring komt met burgemeester C. Ocke loen. Dat heeft te maken met de kapitale vraagtekens die Persijn, vanuit z'n politieke overtuiging, regelmatig plaatst bij het door B en W uitgedokterde beleid op ve lerlei gebied. „Maar wat het milieu betreft is het echt bar en boos", zegt het raadslid met nadruk. „Zeker als je die mooie volzin in de ge meentelijke beleidsnota er nog eens op naleest: 'In de bescherming en het herstel van het milieu heeft de ge meente een belangrijke taak'. Er is geen beter voor beeld te vinden waar theorie en praktijk zover uiteen lo pen dan hier". Want die praktijk, aldus Persijn, is er enkel op ge richt het bedrijfsleven in al les op haar wenken te bedie- nen. „Regelmatig kunnen we dan ook constateren dat leden van B en W de plei dooien van het bedrijfsleven ondersteunen, dat de milieu- eisen te streng zijn. Wie straks echter de prijs voor dat verpest milieu moet be talen, dat krijgen we nooit te horen". Voorbeelden heeft het linkse raadslid direct bij de hand. Hij wijst er op dat op geen enkele manier maatre gelen worden genomen te gen de geconstateerde ver vuiling van water en bodem (stortplaats Koegorspolder, Philippine-kanaal, cokesfa- briek, Westerschelde); dat de LPG-aanlanding in Ter neuzen zonder meer wordt toegejuicht en dat men, te gen het uitdrukkelijk advies van het ministerie van De fensie en de inspectie Volks gezondheid in, akkoord is gegaan met de munitie overslag ten behoeve van het Engelse leger in Duits land. „Een dergelijke opstelling is natuurlijk niet vreemd in een gemeente met een CDA/WD-meerderheid in de raad", meent Persijn. „De lijn van de ondernemers-re gering Lubbers wordt hier gewoon doorgetrokken". Wat het raadslid bijzon der hoog zit is, dat het Ter neuzense college met be trekking tot de sterk ver vuilde Westerschelde net doet of de neus bloedt. Zoals gisteren door De Stem ge meld zal binnenkort een zwemverbod van kracht worden voor onder meer het Schelde-gedeelte bij Ter neuzen. „Maar als het aan het ge meentebestuur had gelegen was er totaal niets gebeurd", zegt Persijn. „Het is onvoor stelbaar dat, terwijl de rio lering van de hele Kanaal zone ongezuiverd bij Ter neuzen de Schelde inkomt en ook de afvalwaterleiding van de industrie, er elke zo mer nog veel mensen in dat water gaan zwemmen. Ze doen dat, omdat ze totaal onkundig worden gehouden van het feit dat het om vol komen onaanvaardbaar zwemwater gaat, dat funest kan zijn voor de gezond heid". Een brandbrief van Links Perspektief aan de gemeen teraad, waarin werd ge vraagd dit milieu-probleem aan te pakken of op z'n minst toch de mensen te waarschuwen dat zwemmen in de Westerschelde gevaar lijk is, werd door het college niet op de agenda voor de raadsvergadering geplaatst. „Zeer bewust is dat stuk ge weerd", meent Persijn. „Kennelijk wil men zulk soort zaken uit de openbaar heid houden. Dat zegt eigen lijk al wel genoeg over het Terneuzense milieubeleid". Dat komt niet verder dan de achterkamertjes, weet het raadslid. „Ik heb het toch meegemaakt dat de VVD-er Pierre Eysackers tijdens een raadsvergade ring vragen stelde over een bij na-ramp op een tanker in de Terneuzense haven. Na afloop hoorde ik Ockeloen in de gang tegen hem zeggen: 'Als je in het vervolg nog eens zoiets hebt, kom dan naar mij toe, maar begin daar niet over in een open bare vergadering'. Kijk, zoiets kan natuurlijk echt niet". Om een en ander nog eens duidelijk te maken aan de Ardengo Persijn- .Baren boos. - FOTO ARCHIEF DE STEM inwoners van Terneuzen houdt Links Perspektief vrijdag 9 november in café Centraal aan de Markt een open avond, waarop ieder een welkom is. Na een inlei ding door Persijn over het gemeentelijk beleid volgt een optreden van het Zeeuws-Vlaamse socialisti sche strijdkoor. Vanaf 22.00 uur wordt er dan gefeest op de rockmuziek van de fa meuze FFFF Band uit Ter- mning aan de Graafstraat te Burgerlijke stand - Geboren ,-nes is woensdagnacht voor Vincent, zv Ph. Loof en ™G Wullems, Terneuzen; Sharot dv F. Mirrer en R. VanhijftJ Terneuzen; Melissa, dv S, del Ruelle en E. Wakker, Axel Patrick, zv A. Ricciardi en Kroonen, Terneuzen; Sam, H. de Zeeuw en J. de Meijëj Terneuzen; Natasja, dv j (j Vries en W. Lammerts, Ter neuzen; Nicole, dv J. Machiel sen en M. de Putter, Ternes zen; Petra, dv C. Geelhoed; f:r, S. Dooms, Axel; Jan, zv. C. de: Hamer en H. Meeusen, Zaam slag; Evelien, dv S. Kieboon en L. Lampo, Biervliet; Judith dv W. de Bruijne en K. Kal. jouw, Terneuzen; Elvira, dv$ de Jong en H. van de Voorde Terneuzen; Daisy, dv C. Spoo en G. Heideman, Sas vai Gent; Gamze dv H. A vei en Kücüktas, Terneuzen; Michel. Ie dv Ph. Jacobij en S. Pau. wels, Terneuzen; Erik, zv a Adam en M. Buijck, Biervüei Joffrey, zv A. Serkedakis b M. Geryl, Terneuzen; R dv R. Boeije en J. Strijker Zaamslag. Ondertrouw: I Pieters, 25, Terneuzen en ria den Boer, 21, Terneuzen Johannes Bos, 29, Terneuzei en Siemonetta van Faassen,); Terneuzen. Getrouwd: Gee: Broersma, 23 en Henderkj Buitenwerf, 24 te Terneuze: Marcus de Bakker, 24 en Mar garetha Baecke, 25 te Ternei zen. Overleden: Frederik v® Tatenhove, 85, Axel; Adrie® Herman, 78, wed v T. Geir naert, Sas van Gent; Aallj Schingenga, 78, wed v J. Fled derman, Terneuzen; Gabriel]; Vereecken, 75, wed v. J. de Ca luwé, Terneuzen; Jan Rouw 85, Terneuzen; Boudewijn Meeuwsen, 89, Terneuzen Christiaan Dieleman, Zaamslag. NOODWEER: Van onze correspondent TERNEUZEN - Tijdens ei hevig onweer is woensdag» nacht de bliksem ingeslagen ii de woning van de familie 11 aan de Populierenstraat it Terneuzen. Daarbij moesten een telew sie en een stereo-apparaat he' ontgelden. De brandweer vai Terneuzen was snel ter plaat se om de ontstane brand t blussen. Er ontstond nogal wi rook- en waterschade aan woning. Door het noodweer, dat ii een deel van Oost-Zeeuwsch Vlaanderen woedde, gepaari gaande met hevige regenval, moest in een paar plaatsen dl brandweer uitrukken om df door voornamelijk bietenslij) zeer glad geworden wegge deelten schoon te spuiten. Dat was onder meer het val nabij de Kraagbrug op de provinciale weg Hoek-Terho- le. Ook het verkeer had hinder van de zware regenval en kwam in sommige gevallen tot stilstand. Zeeuwsch- Vlaanderen Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - In Zeeuwscli- Vlaanderen is een steuncomité opgericht voor de stakende Britse mijnwerkers. Bedoelin! is op zeer korte termijn een geldinzameling te houden. Het comité geeft de garantie dat het ingezamelde bedrai voor de volle honderd procent aan de mijnwerkersboni NUM zal worden overhandigd Het gaat om een initiatie' van FNV, CPN, PPR en he' Verbond van Communisten die vinden dat steun aan de Britse mijnwerkers een kwes tie is van internationale soli dariteit. „Hun strijd voorbe houd van werk, tegen he: af braakbeleid van de regering Thatcher is dezelfde als onze strijd tegen het afbraakb'le® van Lubbers", zo heet hit 'ri een gisteren uitgegeven bericht. Volgende week zal overi gens nog een beroep woid® gedaan op alle progressed organisaties in Zeeuwsch Vlaanderen om zich bij he' steuncomité aan te sluiten, die manier wil men ook tot an dere activiteiten komen, zoaj' manifestaties. Hierover wórd- dinsdag 13 november verga derd in zaal Atlanta te Sluis kil. De aangekondigde inzame ling zal geschieden met zoge heten steunlijsten. „Geld is® eerste prioriteit", aldus hete® mité. „De stakingskassen vat de bonden zijn leeg en nu ont vangt een gezin van vier per' sonen nog slechts 80 guides per week, een echtpaar zond® kinderen 25 gulden en alleen staanden helemaal niets". ,en bedrag van circa 3000 gul den aan electrische machines gestolen. De woning, die werd gerenoveerd, werd binnenge drongen door het vernielen van een ruit. De aannemer, P. van de K. uit Goes, deed van de diefstal gisteren aangifte bij de gemeentepolitie. HULST - Op de kruising Van de Maelstedeweg-Clingeweg vond woensdagavond om 19.00 uur een aanrijding plaats, waarbij twee personenauto's en een vrachtauto waren be trokken. De materiële schade was aanzienlijk. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De vrachtautobestuur der R- O. uit Roeselare stond, komende van de Van de Mael- stedeweg, voor de kruising te wachten. Uit tegenovergestel de richting stond de bestuur der R- M- uit Wachtebeke eveneens te wachten voor de kruising- Vanaf de Koolstraat kwam bestuurder M. L. uit Hulst aangereden. Op het mo- roent dat deze de kruising pas seerde reed M. zonder voor rang te verlenen de kruising op en kwam in botsing met L. Tengevolge van de schok van de aanrijding botste de auto van L. vervolgens op de stil staande vrachtauto. OOSTBURG - Op de Quarles van Uf fordstraat kwamen twee auto's met elkaar in bot sing toen A.B. uit Oostburg bij het file-parkeren de auto van M G. uit Sint-Kruis behoorlijk raakte. De auto van B. werd hierbij zwaar beschadigd. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De gemeente Oostburg heeft een plan ge maakt voor nieuwbouw van het kleedlokaal annex kantine van de voetbalvereniging Oostburg. Bezoeken van het college aan de huidige accommodatie hebben geleerd dat de huidige toestand van de kleerlokalen zeer slecht is. „Reparatie is niet mogelijk", aldus sportwe thouder J. Vergouwe. Bedoeling is in het urgentie schema de nodige financiële ruimte te vinden. Momenteel is al 40 mille uitgetrokken voor reparatie, dat kan in ieder geval ingebracht worden bij de kosten voor nieuwbouw. „Wel vind ik dat van de ver eniging enige zelfwerkzaam heid gevraagd mag worden, daarover moet nog overleg ge pleegd worden". De wethouder verwachtte overigens niet dat voor november 1985 met de nieuwbouw begonnen kan worden. Hoe slecht de toestand van het huidige kleedlokaal is bleek enkele weken geleden toen een jeugdspeler door de vloer zakte. „Het bleef nu nog bij een dikke enkel, maar wie weet wat er straks kan gaan gebeuren", aldus een woord voerder van de W OOstburg. Van onze correspondent VLISSINGEN - De gemeente politie van Vlissingen heefl deze week twee jeugdige ver slaafden gearresteerd, die in de periode december 1983 tot nu toe zeker voor enkele tien duizenden guldens aan heroï ne hebben verhandeld. De beide knapen, de gebroe ders J. en J. B., 19 en 20 jaar oud, worden vandaag voorge leid voor de officier van justi tie te Middelburg. Van onze correspondent AARDENBURG - Onder zeer grote belangstelling is in Aar denburg het stoffelijk over schot van de onlangs overle den Frans van Turenhout ter aarde besteld. Meer dan hon derd belangstellenden woon den de plechtigheid op de Aar- denburgse begraafplaats bij. Frans van Turenhout, in dertijd directeur van het Aar- denburgse textielbedrijf Tri- eo-Noble, was vooral in oeeuwse sportkringen een be kend en geliefd figuur. Ook t Aardenburgse vereni- Smgsleven vond in hem een w")Jm pleitbezorger. Tijdens een bijeenkomst in J-'e Rode Leeuw memoreerde burgemeester drs. W. Locke- ®er nog eens de verdiensten an de overledene voor het Reeuwse en Aardenburge SDort eebeuren

de Stem | 1984 | | pagina 14