takt. ST '84 KNVB opnieuw verliezer v eer verlies honkbalteam in Cuba 62.50 52.50 49.50 39.50 AAN A VONTUUR IN EUROPACUP- VOETBAL Nationaal titelduel anker-kader 47 1 Deelnemersveld voor titelduel anker-kader 47/1 Remise in tweekamp CKER DONDERDAG 25 OKTOBER 1984 PAGINA SPORT 2 AROB-COMMISSIE ACHTER DEVENTER BURGEMEESTER WARTGELDAFFAIRE Belgische minister gaat vrijuit Ivan Lendl niet naar Den Bosch Co-sponsor voor ploeg Ehlen Van Doorneveld blijft bij Haarlem WK dammen Handbalteam verslaat Frankrijk KOMEND WEEKEINDE IN MIDDELBURG Organisatie NK kader in Middelburg Je ziet elke week wel iets nieuws in de bruna winkels. A66 diaender 'n n. linder zorgen. 1070-489400. Nieuw Borgvliet) 6-4227 Bij beschikking van de Arrondissementsrecht bank te Breda d.d. 16 oktober 1984 is Gerar- dus Johannes Maria de Cock, wonende te Nieu- 1 wegein. Waterhoen 12, benoemd tot provisio neel bewindvoerder I over alle goederen van MARIA WILHELMI- NA THERESIA DE J COCK, wonende te Ul- venhout, thans zonder j bekende verblijfplaats in het Koninkrijk of daarbuiten. Bij dezelfde beschikking, die op 16 oktober 1984 in werking is getreden, heeft de rechtbank bepaald, dat de schulden, die MA RIA W.TH. DE COCK 1 na deze bekendmaking maakt, gedurende het bewind en de curatele - 1 zo deze volgt - niet op de onder bewind gestel de goederen kunnen worden verhaald, Mr. H. van Winkel, curator Stationsstraat 43, 5038 EC Tilburg Bij vonnis van de Ar rondissementsrecht bank te Breda d.d, 19 oktober 1984 is in staat van faillissement ver klaard ADRIANUS PIETER DE BRUIJN, wonende te Klundert aan de van Gaasbeek straat nr. 71, met benoe ming van de Edelacht bare heer mr. F.W.M. van den Emster tot Rechter-Commissaris en van ondergetekende tot curator. Mr. W.G.N.M. van Caam Advocaat en procureur Stationsstraat 5 4731 GM Oudenbosch of gel gel T14 DEVENTER (ANP) - Burge meester Waal van Deventer heeft volgens de adviescom missie voor administratieve rechtspraak in deze ge meente (AROB) terecht op grond van de gemeentewet de voetbalwedstrijd Go Ahead Eagles-Feyenoord op woensdagavond 31 oktober verboden. Het bezwaar dat de KNVB tegen het bevel van de burgemeester had inge diend - omdat deze een onei genlijk gebruik van de ge meentewet zou maken - heeft de commissie daarom ongegrond verklaard. De commissie, die de betrokken partijen over deze zaak dinsdag hoorde, heeft haar standpunt woensdag be kendgemaakt. Burgemeester Waal heeft daarop laten weten dat hij bij zijn verbod blijft. Tege lijkertijd heeft hij de KNVB en Go Ahead Eagles uitge nodigd voor een gesprek op 29 oktober aanstaande om zo een moment voor de wed strijd te bepalen, dat minder gevaar oplevert voor de openbare orde. In dat ge sprek komen de belangen van openbare orde, de voet balcompetitie en het betaal de voetbal aan de orde, zo heeft Waal verzekerd. De KNVB liet dinsdag bij de behandeling van haar be zwaarschrift weten dat ze de wedstrijd Go Ahead Eagles- Feyenoord eventueel 31 ok tober 's middags zal laten spelen. Burgemeester Waal noemde die opmerking 'een provocatie'. De KNVB kondigde ook aan dat ze in hoger beroep bij de Raad van State zal gaan als haar bezwaar schrift ongegrond zou wor den verklaard en de burge meester bij zijn verbod zou blijven. De KNVB tilt zyyaar aan het besluit van de De venter burgemeester, omdat ze vreest dat nu ook andere burgemeesters wedstrijden gaan verbieden met als ge volg dat de competitie in de war raakt. De KNVB vindt dat bur gemeesters andere middelen dan het verbieden van wed strijden hebben om de open bare orde te handhaven, zo als de inzet van extra politie. De commissie-AROB in De venter vindt echter dat de grens van de politie-inzet in deze gemeente bij voetbal wedstrijden inmiddels is be reikt en dat het vragen van nog meer politiebijstand van elders onjuist is. Overigens heeft de KNVB al een keer zonder succes in een andere procedure voor de Raad van State gepro beerd het verbod van de burgemeester ongedaan te maken. Go Ahead Eagles wil des noods met een kort geding bereiken, dat de KNVB te rugkomt op het gisteren ge nomen besluit de wedstrijd tegen Feyenoord op woens dagmiddag 31 oktober te la ten spelen. Om de voetbalbond onder druk te zetten heeft Go Ahead inmiddels de FBO, de belangenorganisatie van be taalde voetbalclubs, inge schakeld. De Deventer voet balvereniging vreest, dat door het spelen van de wed strijd op woensdagmiddag minder toeschouwers zullen komen dan wanneer het duel - zoals normaal - op za terdagavond of zondagmid dag zou worden gespeeld. Go Ahead zou de wed strijd het liefst op zondag middag spelen, omdat de voetbalclub - evenals burge meester Waal van Deventer - zaterdagavond ernstige rellen vreest. In het donker is de openbare orde moeilijk te handhaven, zo vindt men in Deventer. Fortuna begint nu te wennen Die start liet enige surprises zien. Reikte KB Kopenhagen in de eerste ronde niet hoger dan het niveau van Neder landse acteurs, Wisla Krakov bood meer. Maar evenmin als het optreden van de Denen was dat van Wisla effectief: 2- 0. Van onze sportredactie SITTARD - Fortuna Sittard begint het Euro pese voetbal te leren. De openingsronde van het toernooi voor bekerwin naars mocht als niet meer dan een oefenstage worden beschouwd, gisteravond zijn de Limburgers echt aan het avontuur begonnen. De Poolse verrassing schuil de in de omstandigheid dat Wisla niet voornemens was een betonnen muur voor het doel van Zajda op te trekken. Van Limburgse zijde was het een nieuwtje dat van de gebo den ruimte gretig werd ge bruik werd gemaakt. Wisla mocht van geluk spreken dat het verschil tot twee treffers beperkt bleef. Het iets fortuinlijker Fortuna had de dubbele tweestrijd mo gelijk al in Sittard kunnen be slissen. Hoyer opende in de 21e minuut de score uit een voor zet van Holverda. Na rust zorgde Holveda's vervanger, Van Well, voor 2-0. Evers, Houtackers en Hoyer waagden daarnaast verdienstelijke po gingen om Wisla nu al in een kansloze positie te manoeu vreren. De ploeg van trainer Jacobs toonde zich in eerste instantie wat verbaasd, dat Wisla echt wilde voetballer. De oefen- meester was met angstaanja gende verhalen uit Polen te ruggekomen. Met behulp van een dubbele libero en drie mandekkers zou Wisla ten koste van alles de verdediging tot een onneembare veste ma ken. De Polen toonden gisteren een ander gezicht dan het ken- nelijk in de Poolse competitie laat zien. Zoals de pas in dienst getreden trainer Lenc- zik een etmaal voor aanvang al had laten weten, is een iets Van onze correspondent BRUSSEL - De Belgische mi nister van Financiën Willy de Ciercq heeft niets te maken gehad met het zwarte geld cir cuit van de voetbalclub AA Gent. Zijn parlementaire on schendbaarheid zal dus niet opgeheven worden, waarna een eventuele gerechtelijke vervolging zou kunnen plaats vinden. Die conclusie zal een bijzon dere kamercommissie, be staande uit negen parlementa riërs uit alle politieke partijen, morgen publiekelijk maken. Van onze sportredactie DEN BOSCH - De tennisde- monstratie, die de Tsjech Ivan lendl samen met de Frans man Yannick Noah op zater dag 27 oktober in de Maas poort in Den Bosch zou ver- torgen, gaat opnieuw niet door. De Tsjechische nummer 2 van de wereldranglijst heeft deze week in de Verenigde Staten een ongeval gehad met oen van zijn auto's. Daarbij tou hij met met zijn hoofd te len de voorruit zijn geklapt, waardoor hij wat snij wonden en blauwe plekken opliep. Niet al te ernstig, maar blijkbaar erg genoeg om het al ruim rivee jaar geleden voor de eer ste maal aangekondigde wed strijdje in Den Bosch opnieuw af te zeggen. Volgens de directie van een Itedrijf dat kopieer-apparaten fabriceert en dat Lendl jaar lijks enkele honderdduizenden luldens betaalt om met de naam van dat bedrijf op de rechtermouw te lopen, zal Yannick Noah nu Henrik Sundström als tegenstander treffen. Maar ook dat mag twijfelachtig worden geacht, wndat Noah, door blessures 'an zowel fysieke als van psy chische aard, al enkele maan den nauwelijks in actie is ge weest. Als ditmaal alles verder ver loopt zoals het zou moeten 'erlopen, dan begint het duel Jfssen Noah en Sundström za- jwclagmiddag om 13.30 uur in De Maaspoort in Den Bosch. Wie er ook spelen, de Neder- mndse televisie zendt het duel rechtstreeks uit. Arthur Hoyer (uiterst rechts) opent met een kopbal de score voor Fortuna. Van onze sportredactie DONGEN - Jos Ehlen is er gisteren in geslaagd om naast AutoBrabant een tweede co- sponsor voor zijn profwieler ploeg aan te trekken. Het is het Westbrabantse bouwma- teriaienbedrijf Van Schilt, ook al sponsor van RBC en van een amateurwielerploeg. Door het aantrekken van Van Schilt is Jos Ehlen in staat om volgend jaar met acht A-contracten te gaan werken. Wie van de twaalf renners van zijn ploeg daar voor in aanmerking komen, moet in de komende weken nog worden uitgemaakt. Van de twaalf profs, met wie Ehlen het seizoen '85 wil starten, hebben reeds drie coureurs hun contract onder tekend. Dat zijn Ad Tak, Hen- nie Rovers en debutant Peter van der Knoop. In de komende dagen tracht Ehlen tot een ak koord te komen met Tim Har- ris, Jan Jonkers, Theo Appel doorn, Martin Kemp, Theo Smit, Hans Langerijs, Emiel Kersten, Mario van Vlimme- ren en Co Moritz. De Wille- brordse amateur Corné Hee- ren heeft inmiddels ook be langstelling getoond voor de overstap naar de profs. Komt Ehlen met hem tot overeen stemming, dan zal een van de andere renners moeten afval len. Heeren zal zelf een per soonlijk sponsor inbrengen. offensieve spelletje noodzake lijker om de Europese race vol te houden. Daarom liet hij zijn 'tweede' libero Skrobowski duidelijk als voorstopper acte ren en veroorloofde hij zich twee aanvallers: Swierzc- zewski en Krupinski. Europees voetbal is anders. Fortuna Sittard en Wisla laten in het weekeinde weinig in drukwekkends zien. Beide ploegen vertoeven ruim schoots in de onderste helft van de respectievelijke com petities. Voor de gelegenheid waren gisteren ten aanschou- we van 15.000 kijkers in De Baandert beide ploegen bereid dat masker af te leggen. Dat betekende niet dat twee middelmatige elftallen plotse ling de sterren van de hemel speelden, maar de wederzijdse ruimte resulteerde wel in een open duel, waarin Fortuna de beste kansen kreeg. De Lim burgers waren evenwel zo 'vriendelijk' zo nu en dan col lectief mis te trappen en daar mee Wisla ook een mogelijk heid te offreren. De wetenschap dat Wisla na negen wedstrijden in de Pool se competitie slechts op een moyenne van een treffer per duel kan bogen, moet Jacobs moed geven voor de return. Fortuna begon voorzichtig aanvallend, zoals Jacobs dat had aangekondigd. Van de middenvelders leek met name Evers extra gemotiveerd om zich waar te maken. Evers had alleen in de eerste wedstrijd tegen KB even van het Euro pese voetbal mogen proeven. Mogelijk moet hij zijn plaats in de competitie weer afstaan aan de pas aangekochte Thijs- sen, maar zijn optreden tegen Wisla was zeker overtuigend. Evers' snelle handelwijze lag ten grondslag aan de ope ningstreffer. Op het midden veld ontfutselde hij de traag werkende Polen de bal om het speeltuig onmiddellijk naar Hoverda te plaatsen. De kop bal van Hoyer uit Holverda's voorzet was geheel volgens de voetbalregels. De Poolse aanvalskracht moet worden gevoed door Ja- locha en Nawalka. De 23-vou- dige international Jalocha - de enige Wisla-man, die momen teel deel uitmaakt van de na tionale formatie - is de spil om wie alles draait. Het was vrij wel uitsluitend aan hem te wijten dat er voor het doel van Van Gerven af en toe gevaar dreigde. Bij Fortuna leek de stoot kracht verdwenen toen Hol verda eerst door Motyka (later goed voor geel) en vervolgens door Skrobowski (geel) tegen de grond werd gelopen. Maar juist zijn vervanger, Van Well, was op het goede moment aan wezig om twaalf minuten voor tijd de eindstand op het bord te brengen. Zajda had de schuiver van Hoyer niet onder controle kunnen krijgen. De invallende spits tikte zonder moeite in. - FOTO ANP FORTUNA S. - WISLA KRAKOV 2-0 (1-0). 21. Hoyer 1-0, 78. Van Wel] 2-0. Scheidsrechter: Daly. Toeschouwers: 15.000. FORTUNA S: Van Gerven; Ma essen, Koevermans, Dekker en Boesen; Su- vrijn, Evers en Eleveld; Hoyer, Holverda en Houtackers. WISLA KRAKOV: Jerzy; Motyka, Skro bowski, Budka en Nawrocki; Nawalka, Jalocha, Lipka en Ivan; Swierzczewski (Banaszkiewicz) en Krupinski (Wröbel). MOSKOU (AFP) - Woensdag is in de schaaktweekamp om het wereld kampioenschap tussen titelhouder Anatoli Karpov en Gari Kasparov de achtste achtereen volgende remise aangetekend. De partij telde 22 zet ten. Van de partij en, waarin Karpov wit had, duurde er slechts één korter. Na de wildwest taferelen van de voorgaande ont moeting, waarbij Kasparov op een cruciaal moment de winst miste, hadden beide spe lers kennelijk be hoefte aan rustig klassiek spel. Voor de tweede maal in de tweekamp koos Kasparov voor het orthodox dame gambiet, waarvan Karpov als een kenner bij uitstek geldt. De eerste acht zetten vorm den een exacte co- pie van de twaalf de partij, die op de 21ste zet in remise was geëindigd. Toen speelde Kas parov met wit. In de zeventien de partij was het Karpov, die het eerst afweek. De wereldkampioen had een schema voor ogen, waar ook de weinig ge bruikelijke terug tocht van de loper naar g3 deel van uitmaakte. Geheel bevredigend was het niet. Kasparov kwam nauwelijks onder druk. Na een grote afruil kwa men beide spelers gelijktijdig tot de slotsom, dat verder spelen geen zin had. Desondanks ge waagde Jakob Rochlin, die woensdag Taima- nov als commenta tor verving, van een waardevolle bijdrage aan de theorie van het ge weigerd dame gambiet. Niet- Russische waarne mers constateer den daarentegen vermoeidheidsver schijnselen. Niet zo verwonderlijk als men bedenkt, dat de laatste extra rustdag door Kas parov na het ver lies van de zevende partij werd opge nomen en er sinds dien alweer tien partijen zijn ge speeld. Velen ach ten nu de tijd ge komen, dat Kaspa rov wat aan de achterstand van 0- 4 gaat doen. Het verloop van de ze ventiende partij wit; Anatoli Karpov zwart: Gari Kasparov damegambiet 1. Pgl-f3 d7-d5, 2. d2-d4 Pg8-f6, 3. c2-c4e7-e6, 4. Pbl-c3 Lf8-e7, 5. Lcl-g5 h7-h6, 6. Lg5-h4 0-0, 7. e2-e3 b7-b6, 8. Lfl-e2 Lc8-b7, 9.0-0 Pb8-d7, 10. Tal-cl c7-c5, 11. Lh4-g3 a7-a6, 12. c4xd5 Pf6xd5, 13. Pc3xd5 Lb7xd5, 14. d4xc5 Pd7xc5, 15. b2-b4 Pc5-e4, 16. Lg3-c7 Dd8-e8, 17. a2-a3 a6-a5, 18. Le2-d3 a5xb4, 19. a3xb4 Le7xb4, 20. Ld3xe4 Ld5xe4, 21. Ddl-d4 Le4xf3, 22. Dd4xb4 Lf3-e2; remise. "AVANNA/HOLQUIN I4NP) - In de troostronde van I et toernooi om het wereld- arnpjoenschap honkbal in Da heeft Nederland dinsdag u Holquin zijn tweede neder- aa8 geleden. Na het verlies Wet 2-4 tegen Italië werd het 1 9-id tegen de Nederlandse totillen. Eindelijk leek hot een keer goed te gaan met de Neder landse honkbalploeg. Een uit stekende start tegen de Neder landse Antillen leverde een ruime voorprong van 7-0 op. Toch gaf Nederland in deze bi zarre wedstrijd de winst nog uit handen. Ned. Antillen 000 000 811 - 10; Nederr- land 011500 200 - 9. Werpersresultaten: Ned. Antillen: Rig- nald Martina (3 innings en 2 man) 1-3-4- 1; Rutsop Roberto (3 1/3 inning en 2 man) 0-0-5-1; Angelo Clemensia (2 2/3 inning) 3-1-2-0; Nederland: Tonny Cohen (6 in nings en 4 man) 5-3-4-2; Bart Volkerijk (1/3 inning en 2 man) 1-1-4-1; Ron Girol- di (1 inning) 2-2-2-0; Haitze de Vries (1 2/3 inning) 1-0-1-0. Beste slagprestaties: Nederland: Thijs Vervaat 2 uit 3 en Robert Knol 3 uit 5; Ned. Antillen: Alvaro Asencion en Wil- fried Martiszoon 2 uit 4. Homerun Nederland: Charles Urbanus, 4de inning met 1 man op de honken; Ho merun Ned. Antillen: Rafael Josefa, 9de inning solo. Overige uitslag troosttoernooi: Domini caanse Rep. - Venezuela 1-2. Stand: 1. Ned. Antillen 2-4, 2. Italië en Venezuela 1-2,4. Dom. Rep. en Nederland 2-0. Uitslagen finale groep: Nicaragua - Ja- an 4-2, Taiwan - Ver. Staten 0-7, Cuba - uid-Korea 5-0, Panama - Porto Rico 8- z. Stand: 1. Ver. Staten en Cuba 2-4, 3. Ja pan, Zuid-Korea, Panama en Nicaragua 2-2,7. Taiwan en Porto Rico 2-0. HAARLEM (ANP) - Trainer Hans van Doorneveld en het bestuur van de eredivisieclub Haarlem zijn mondeling een verlenging van het dienstver band tot en met het seizoen 1986-1987 overeengekomen. Het huidige contract van Van Doorneveld loopt aan het eind van dit seizoen af. Van Doorneveld is al aan zijn vijf de seizoen bij Haarlem bezig. DAKAR (ANP) - De uitslagen van de partijen in de zeven tiende ronde van de strijd om de wereldtitel dammen zijn: Wigman (Sov)-Koeperman (VSt) 1-1, Diallo (Sen)-Jansen (Ned) 0-2, Wirni (Sov)-Kaplan (VSt) 1-1, Der (Sen)-Clerc (Ned) 0-2, Gantwarg (Sov)-Memel (IvK) 2-0, Guinard (Fra)-Van der Wal (Ned) 1- 1, Baljakin (Sov)-Ndiaye (IvK) 2-0, Du bois (Fra)-Scholma (Ned) 1-1, Kornjevski (Sov)-Autar (Sur) 1-1, Kane (Sen)-Stok- kel (Ned) 1-1. Stand: 1. Gantwarg 24 punten, 2. Clerc 23, 3. Kornjevski 22, 4. Baljakin 21, 5. Wirni 20, 6. Koeperman 19, 7. Diallo, Jansen, N'Diaye, Wigman 18,11. Der, Scholma 17, 13. Van der Wal 15,14. Autar, Stokkel 14, 16. Guinard, Memel 13,18. Dubois, Kane, Kaplan 12. DEN HAAG (ANP) - Het Ne derlands zaalhandbalteam heeft op de tweede dag van het Holland-toernooi het sleutel duel tegen Frankrijk met 24- 20 gewonnen. Bij rust leidden de Oranje-handballers met 11-10. De handballers van Honga rije boekten hun tweede zege. Het zich uitstekend verweren de Italië werd in Den Haag met 24-18 (10-7) verslagen. Stand: 1. Hongarije 2-4 (54-35), 2. Frank rijk 2-2 (45-40), 3. Nederland 2-2 (41-50), 4. Italië 2-0 (34-49). MIDDELBURG - De kleine, maar actieve biljartvereniging 't Raedthuys te Middelburg staat vrijdag 26, zaterdag 27 en zon dag 28 oktober garant voor de organisatie van het Nederlandse kampioenschap ereklasse anker-kader 47/1. Plaats van handeling die dagen is de Middelburgse sporthal De Voorborch aan de Breeweg. Daar komen de va derlandse toppers in actie, met als titelverdediger Jan Ar- nouts uit het Brabantse Etten- Leur. Jan Arnouts kan in Middel burg de nodige concurrentie verwachten van de gerouti neerde outsider Hans Vultink. Eveneens lang niet kansloos voor de titel zijn Jos Bongers en Piet Vet. Daarmee zijn de meest bekende spelers ge noemd, al zijn spelers als Wil ly Steures, Harry van de Ven, Wim van Deventer en ook Raymond Burgman namen, die de insiders aanspreken. Kortom, het belooft een spek takel ,van belang te worden in het moeilijkste onderdeel van het kaderspel. De organiserende vereni ging verwacht, bij monde van voorzitter-secretaris Bart de Willigen (tevens voorzitter van het district Walcheren/De Bevelanden) een goede be langstelling. Bart de Willigen: „Vijf jaar geleden, dat was bij ons eerste lustrum, hebben wij dezelfde nationale eindstrijd georganiseerd en toen waren we tevreden over het aantal toeschouwers. Toch zeker op de laatste dag was het een vol le bak. Op de voorgaande da gen kon het beter, maar daar proberen we nu iets aan te doen door voor de openingsdag vrijkaarten uit te geven. Alle verenigingen uit ons district hebben voor vrijdag enkele vrijkaarten ontvangen en ook de jeugdbiljarters zijn we niet vergeten. We hopen dat daar gretig gebruik van gemaakt wordt, en dat dit er toe bij draagt dat we dit publiek op de andere dagen terug zullen zien. We hebben de entreeprijs bewust vrij laag gehouden en voor de 65-plussers is er kor ting. Met die tegemoetkomin gen hebben we van onze kant er als organisatie alles aan ge daan het publiek naar De Voorborch te trekken. Daar naast mag je aannemen dat het deelnemersveld garant staat voor de nodige belang stelling". Vele maanden van voorbe reiding zijn weer aan dit na tionale everfement vooraf ge gaan. Lang verkeerden de or- ganisatoren in het onzekere Jan Arnouts, een van de favorieten voor de eindzege. - FOTO DE STEM/D1CK DE BOER omtrent de financiën, maar vier weken geleden kwam men rond met een hoofdspon sor. „Dat was toch een hele ge ruststelling voor ons", ver volgt Bart de Willigen. „We gaan er nu vol goede moed te genaan. Als dit naar wens ver loopt dan is het niet uitgeslo ten dat we in de toekomst op nieuw een biljartgebeuren van niveau naar Zeeland zullen halen". MIDDELBURG - De orga nisatie van het nationaal kampioenschap anker kader 47/1 is in handen van de vijftien leden tel lende biljartvereniging 't Raedthuys. Het bestuur van die vereniging bestaat uit voorzitter-secretaris Bart de Willigen, penning meester Piet Seits en wed strijdleider Hans Engel- 'mann, die samen met de districtswedstrijdleider David de Fouw dit kam pioenschap zal leiden. Van onze sportmedewerker MIDDELBURG - De spelers die zich geplaatst hebben voor het nationaal kampioenschap anker-kader 47/1 te Middelburg zijn: Jan Arnouts (titelverdediger) met een moyenne van 30.65; Hans Vultink 50.50 (winnaar van de vorige editie te Middelburg met een moyenne van 60.54); Jos Bongers 42.06; Harry van de Ven 27.89; Piet Vet 27.17; Willy Steures 21.89; Wim van Deventer 21.60 en René Burgman, moyenne 21.39. Niet van de partij is Chris van der Smissen, die besloten heeft zich meer in het bandstoten en driebanden te gaan specialiseren. De wedstrijden wedstrijden beginnen vrijdag en zondag om twaalf uur en zaterdag om één uur. De slotpartij zondagmiddag is om half drie gepland en de laatste partijen op vrijdag en za terdag worden omstreeks acht uur afgewerkt. Zoals dat de laatste tijd gebruikelijk is zal ook in Middelburg via het poulesysteem gespeeld worden. In de A-poule zijn Jan Arnouts, Harry van de Ven, Piet Vet en Rèné Burgman onder gebracht. In de B-poule komen uit: Hans Vultink, Jos Bongers, Willy Steures en Wim van Deventer. Het programma van de eerste ronde op vrijdagmiddag ziet er als volgt uit: om 12.00 uur: Bongers-Van Deventer en Vultink- Steures en om 14.30 uur: Arnouts-Burgman en Van de Ven-Vet. De partij lengte bedraagt 250 caramboles en het moyenne van deze klas ligt boven de 20.00. ADVERTENTIE UITSLAGEN In de bruna winkel gaat deze maand alles op z'n Amerikaans, 't Begint al met de Amerika-wedstrijd. Gratis naar Amerika. De 10 hoofdprijzen zijn tien tweepersoonsreizen naar New York. Als u wint, vliegt de KLM u naar New York voor 'n verblijf van zes dagen in het luxueuze Golden Thlip Barbizon Hotel. Lage prijzen voor Amerikaanse boeken. Verder ligt er 'n keur aan Amerikaanse boeken. Zoals de prachtige bundel „Amerikanen vertellen" met 25 korte verhalen van 24 bekende Amerikaanse schrijvers. U kunt'rh nergens anders krijgen. En hij kost nu maar f 15,- (na 10 november f 25,-). Verder vindt u er stapels Amerikaanse tijdschrif ten, ansichtkaarten, een button die het Amerikaanse volkslied spéélt,Walt Disney-artikelen en het wereldbe roemde Mad-spel, dat alleen in de bruna winkel maar f 25,- kost (na 10 november weer de normale rV~> winkelwaarde f39,95). [^XHlSCrDScn JUNIORENBEKER A-junioren tweede ronde: Zierik- zee - Bruse Boys 4-1, Robur - RCS 1-5, Kapelle - Wemeldinge 4-0, Kruiningen - Tern. Boys 1-6, Zee- landia - Kloetinge 1-7, Serooskerke - Breskens 4-2, Nieuwland - Vlis- singen 0-6, Zld. Sport - VCK 2-0, HW - AZW 1-1, HW wint na strafschoppen. Oinge - Zaamslag 3-1, Aardenburg - Corn. Boys 8-2, Middelburg 2 - GPC 3-4, SKNWK - Patrijzen 0-4. B-junioren, derde ronde: SSV - Bruse Boys 3-1, Robur - Goes 0-2, Yerseke - Kloetinge 0-1, Krabben- dijke - Vlissingen 0-7, Wemeldipge - RCS 0-20, Middelburg - Bevelan ders 2-2 Middelburg w.n.s. SVD - RCS 2 1-4, Dauwendaele 2 - Lewed. Boys 4-3, Oostkapelle - Zeelandia 1-1 Oostk. w.n.s. Terneuzen 3 ^- Terneuzen 2 0-4, HW 2 - AZW 0-1, RCS 3 - Tern. Boys 0-13, Koe wacht - Tern.Boys 2 0-1. C-junioren, derde ronde: Mevo - DFS 2-1, Bruse Boys - Patrijzen 1-4, Zierikzee 2 - Goes 0-5, ZSC - Kloetinge 0-3, Middelburg 3 - Dau wendaele 1-10, Veere - RCS 0-11, Middelburg 2 - Serooskerke 0-5, Noormannen - Vlissingen 0-5, Dauwendaele 2 - SSV 2-1, Tern. Boys - Terneuzen 1-2, Sluiskil - Axel 1-7, Terneuzen 2 - Aarden- burg 2 3-1. MOTORSPORT - Zuid- Af rika blijft tenminste nog sen jaar in de internationale' motorsportbond (FIM). Een verzoek van de Sovjet Unie tot uitsluiting werd op de jaarvergadering van de FIM in München naar 1985 ver schoven.

de Stem | 1984 | | pagina 9