Plan kabelnet in Terneuzen weer vertraagd ^Privatisering' Braakman scheelt gemeenten enorm Laatste expositie JohandeVries Engelse bevrijder bedankt Terneuzen Speelgoedbeurs in Terneuzen voor kinderen in India Filippijns koor te gast in Borsele RECREATIESCHAP VERRAST BESPREKINGEN VERTRAAGD VAN DEN BOSSE W OOSTBURG DAIHATSU AUTOBEDRIJF Ruilbeurs DONDERDAG 25 OKTOBER 1984 Exploitatietekort daalt van 357.000 naar 45.000 gulden VAN ZEELAND Duumpje houdt 'slaapexcursie' Industrieterrein in Sas van Gent duurder verkocht 01170-2996 'AFSCHEID VAN EEN HOBBY' NOG TEVEEL OND UIDELIJKHEDE NA TERUGVINDEN VRIENDEN GARAG! DU PONT TERNEUZEN BV. Aardenburg Biervliet Groede Terneuzen T16 PAGINA ZEELAND Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het overdragen van het re creatiegebied De Braakman lijkt -in ieder geval op het financiële vlak - een schot in de roos van de gemeenten Sas van Gent en Ter- neuzen. Voor dit jaar stond nog een gezamenlijke bijdrage van 357.000 gulden op de begroting, maar in 1985 is dat bedrag al teruggebracht tot ruim 45 mille. Bij de privatisering van het recreatiegebied stond het gewin ook op de eerste plaats. Voorzitter J. van Rooyen van het recrea tieschap zei gisteren, in de vergadering van het algemeen bestuur, echter ook dat de re- creatiebelangen van de eigen bevolking wor den bewaakt. Dat blijkt ondermeer uit de gratis toegang tot het dagrecreatieterrein. Voor het personeel heeft de overdracht minder plezierige gevolgen gehad. Uit drie mogelijkheden - meteen aan het werk gaan bij de nieuwe beheerder, een half jaartje de kat uit de boom kijken, of direct op wacht geld gaan- koos het merendeel voor de laat ste oplossing. Er werkt er nu nog maar eentje op de Braakman, twee anderen zijn ingezet bij de gemeente Terneuzen, de overigen zijn ontslagen. Een opmerking van de nieuwe beheerder, Van den Bosch, dat het personeel 'te lui' was om te werken, zette gisteren nog kwaad bloed, met name bij burgemeester drs. W. Dusarduyn van Sas van Gent. „Welk oordeel matigt meneer Van den Bosch zich eigenlijk aan over het personeel" vroeg hij zich af. Voorzitter Van Rooyen beloofde de opmer king te zullen doorgeven, maar vond overi gens dat voor het voormalige personeel van het schap, in overleg met de bonden, een goe de regeling is getroffen. Domeinen wil af van Braakman SLUIS - De West-Zeeuws- Vlaamse vereniging voor na tuurbescherming 't Duumpje verzorgt morgen, vrijdag, een zogeheten slaapexcursie op de Zwindijk. Bedoeling is de duizenden vogels te observeren, die rond de schemer naar het Zwin trekken om daar te overnach ten. Vele soorten zijn te zien, zoals meeuwen, wulpen, kem phaantjes, blauwe kiekendie ven, sperwers en smellekens. De excursie gaat om 17.00 uur van start bij restaurant De Kokmuts achter de Zwin- dijk en staat onder leiding van Pieter Paul van Laake. Ook niet-leden van 't Duumpje zijn welkom. SAS VAN GENT - Een ver koop bij inschrijving van bouwgrond in Philippine heeft de gemeente Sas van Gent geen windeieren gelegd. In plaats van het oorspron kelijk met een koper overeen gekomen bedrag van 20 mille, kan nu 36.000 gulden op de ge meenterekening worden bij geschreven. Dat is een recht streeks gevolg van de be moeienis van de gemeente raad. De raad stelde in de vorige vergadering vast dat 'er meer uit te halen moest zijn', gezien het feit dat zich plotseling meer kopers meldden voor het stukje grond aan de Wulp in Philippine. De inschrijving heeft inderdaad de prijs opge dreven, en ervoor gezorgd dat het bedrijf Kabu, dat al een concept-overeenkomst met de gemeente had, nu buiten de prijzen valt. De grondverkopen komen vandaag (donderdag) eerst aan de orde in een vergade ring van de financiële com missie om 19 uur, waarna ze prompt verschijnen op de agenda voor de raadsvergade ring die een half uur later be gint. TERNEUZEN - De dienst der Domeinen wil het recreatiegebied De Braakman in zijn ge heel verkopen aan het recreatieschap. De waardebepaling van het gebied vormt echter nog een twistpunt. De zekerheid die het schap nu al had willen hebben over de toekomstige gang van za ken in de Braakman is mede daardoor nog uitgebleven. „Maar we moeten er wel voor het eind van dit jaar uitko men" zei voorzitter J. van Rooyen van het schap gisteren tijdens de vergadering van het algemeen bestuur. Hij vond die tijdige zeker heid erg belangrijk omdat daarvan ook de overeenkom sten met andere betrokkenen (met name de nieuwe beheer der Van den Bosch) afhangen. Het aanbod van de Domeinen om de Braakman te verkopen kwam in de loop van dit jaar als een volslagen verrassing voor het recreatieschap, dat het gebied nu in erfpacht heeft. Het bestuur van het schap had erop gerekend het gebied in 'ondererfpacht' te kunnen uitgeven aan de nieu we beheerder. Volgens voorzitter Van Rooyen bestaan er geen prin cipiële bezwaren tegen aan koop van het gebied, maar bij de onderhandelingen vormt de waardebepaling tot nu toe een niet te nemen struikelblok. Het schap wil voor de prijsbe paling uitgaan van het 'kale gebied', zoals men dat jaren geleden aantrof, de Domeinen gaan uit van het 'aangeklede gebied' wat uiteraard veel meer waard is. „Maar wij vin den dat niet reëel, want die aankleding is wel een gevolg van onze investeringen" aldus Van Rooyen. Een andere complicatie is (ADVERTENTIE) dat de Domeinen wel bereid blijken tot 'ondererfpacht', mits de canon wordt verhoogd. En ook daar voelt het schap niets voor. „Volgens het con tract moet dat pas weer in 1989 gebeuren". Afgezien van deze onzekere factor is de overeenkomst met de familie Van den Bosch voor 1985 en volgende jaren prak tisch rond. Juridische rimpels zijn gladgestreken en het wer ken met een voorlopige over eenkomst dit jaar heeft maar weinig hiaten aan het licht ge bracht. Ook overeenkomsten met andere betrokkenen, met name ADOR-sport van A. Snoeren, zijn inmiddels een stap dichterbij gebracht. Voor Snoeren is het van vitaal be lang dat hij op surfgebied uit de voeten kan. Het ziet er nu naar uit dat hij in ieder geval voldoende 'lesruimte' krijgt voor surfers. Terugkijkend op het eerste jaar met een particuliere be heerder toonde Van Rooyen zich gisteren tevreden, afge zien van enkele 'gewennings- verschijnselen', waaronder de perikelen met Snoeren en de houding van de Hoekse bevol king, die haar eigen zwem- stekje bij de Braakman niet zomaar wilde opgeven. Vol gens de voorzitter treft de nieuwe beheerder in die ge vallen maar weinig blaam. Kwalijker vond hij het op treden van Van den Bosch in de Braakmanbossen, waar hij, door mensen weg te sturen, 'duidelijk buiten zijn boekje' is gegaan. Ook daarover zijn nu echter afspraken gemaakt met Van den Bosch en met Staats bosbeheer. HOND A-DEALER LEYLAND-SERVICE Tijdens de opening van de tentoonstelling. In het midden Johan de Vries. Zet het bor reltje daar maar neer lij kt hij te zeggen FOTO DE STEM /C0RJ DE B0Fb Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - „In de foto's die hier hangen zit een stuk je poëzie opgesloten, ver dwenen poëzie". Dat zei de heer W. de Zeeuw, voorzitter van de Stichting Terneuzens Mu seum, gisteren tijdens de opening van de allerlaatste tentoonstelling van foto's van Johan de Vries, getiteld 'Afscheid van een hobby'. Zoals bekend heeft de ere burger van de Scheldestad besloten wegens zijn hoge leeftijd de activiteiten rond oud-Terneuzen drastisch te beperken. Vandaar de titel van de expositie, die is inge richt in het Terneuzens mu seum aan de Burg. Geill- straat. De foto's hebben alle maal betrekking op een stadsbeeld dat niet meer be staat. De brug van Ribbens, het oude Java, de Axelse- straat bijna zonder auto's en de oude sluiskolken om en kele onderwerpen te noe men. Burgemeester C. Ockeloen wees tijdens zijn toespraak op het historische karakter van de foto's. Volgens hem laat de Vries het leven van de gewone man zien. „De hobby van De Vries is meer geweest dan 'n hobby. Het is het vastleggen van de ge schiedenis", aldus de Ter- neuzense eerste burger. De expositie is tot en met 24 november te bezichtigen. Het museum is dagelijks ge opend van 10.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 17.00 uur. Be halve de maandag en de zondag. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De plannen voor kabeltelevisie, Terneuzen zijn opnieuw vertraagd. Door recente om wikkelingen is er zoveel onduidelijkheid ontstaand, Casema voorlopig nog geen offerte kan maken. Dit blijkt uit het gesprek dat wethouder A. Doorduijn giste ren met Casema had. „Kortge leden is bepaald dat er auteursrechten betaald moe ten worden over de verschil lende zenders die via het ka belnet worden doorgegeven. Maar daaraan gekoppeld wordt, dat de beelden dan van een goede kwaliteit moeten zijn. Dat kan het best met een straalverbinding van de PTT. Voor Terneuzen wordt dan ge dacht aan de straalverbinding Eeklo-Goes. Maar zoiets is al leen interessant als bijvoor beeld de vier grootste gemeen ten van Zeeland daar aan meedoen. Dan kunnen we de kosten over de vier gemeenten verhalen", aldus Doordijn. Uit het gesprek is voorts ge bleken dat zelfs Casema mo menteel nog niet weet hoe de zaken ervoor staan. „Er zijn zoveel juridische en technische problemen. Ik heb begrepen dat daarover landelijk eerst opheldering moet komen. Het knelpunt zit in de aanvoer van de signalen. De PTT bijvoor- Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Engelsman Leslie Bold, die in september 1944 betrokken was bij de bevrijding van Terneuzen, heeft burgemeester C. Ockeloen van die gemeente schriftelijk bedankt voor de me dewerking die hij heeft gekregen bij het terugvin den van drie oude vrienden. Zoals bekend vroeg Bold onlangs het gemeentebestuur hem te helpen bij het zoeken naar drie Terneuzenaars (twee vrouwen en een man), waarmee hij bevriend was geweest, maar waarmee hij het contact had verloren nadat hij begin 1945 de Scheldestad had verlaten. Het drietal, toen nog vrij jong, had hem destijds geholpen met allerlei huishoudelijke zaken. Bold was tussen eind sep tember 1944 en begin 1945 als Engels militair in Terneuzen gestationeerd en deed meestal dienst op en bij de Schelde- dijk. De namen van de betrokkenen was hij echter vergeten. Nadat de gemeente een oproep had gedaan via de regiona le pers kwamen diverse tips binnen, die allen leidden naar Greta Minnaert-Van de Velde, Maartje Dommanschet- Geensen en Johan van de Velde. Zij wisten zich Leslie Bold nog goed te herinneren. Nadat de ex-bevrijder was ingelicht kwam een enthou siaste briefwisseling tot stand met het drietal. In zijn schrij ven aan Ockeloen meldt Bold dat hij plannen heeft om bin nenkort naar Terneuzen te komen. Leslie Bold, tijdens een in juni in Normandië gehou den plechtigheid ter herdenking van de invasie - foto leslie bold (ADVERTENTIE) officiële dealer verkoper: Bertrand Vael Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 01150-13451 MIDDELBURG - Een aantal samenwerkende verenigingen op het gebied van philatelica en numismatie verzorgt ko mende zaterdag een grote ruilbeurs voor postzegels en munten in De Schakel aan het Bachtensteene te Middelburg. Behalve ruilen kan er ook worden gekocht en verkocht, terwijl tevens een verloting wordt gehouden. De beurs is open van 10.00 tot 17.00 uur. Van onze correspondent TERNEUZEN - In Pro Rege aan de Jon- gestraat te Terneuzen wordt woensdag 21 november 's morgens van 9.00 tot 12.00 uur een speelgoedbeurs gehouden. Een kwart van de opbrengst komt ten goede aan de Stichting SOS Kinderdorpen. Dit jaar voor het SOS Kinderdorp-hospitaal in Bylakuppe in het zuiden van India. Met Nederlandse middelen is daar een SOS Kinderdorp gebouwd voor de op vang van kinderen die hun ouders, veelal door tuberculose, hebben verloren. Ook gaat er een deel van de opbrengst naar het Salem-hospitaal. Het ligt te midden van nederzettingen voor Tibe taanse vluchtelingen, die daar ruim 20 jaar geleden kwamen nadat hun land werd bezet door China. Het Salem-hos pitaal staat er nu twee jaar en heeft al opmerkelijke resultaten geboekt. Het percentage van mensen met open TB is binnen één jaar gedaald van 31 naar 5 procent. Op de beurs kan alle speelgoed dat nog heel en goed is worden verkocht. De ver koopprijs wordt in overleg met de aan bieder vastgesteld. Deze ontvangt dan 75 procent van de verkoopprijs. De overige 25 procent gaat naar het SOS Kinderdorp in India. Wie speelgoed heeft aan te bie den kan terecht op de volgende adressen: Bep van Adrichem, Madame Curiestraat 60; Henriette Cornelissen, Van Swinden- straat 20; Corry Sutterland, Wagnerhof 28 en Carla Inghels, Debussyhof 207. 1 Burgemeester Van den Heuvel (links) overhandigt de leider van het Filippijnse koor een boekje over de gemeente Borsele. - foto willem mieras Van een onzer verslaggevers HEINKENSZAND - Het Filip pijns studentenkoor Coro Classico dat aan een toernee van negen maanden door Noord-Amerika en Europa bezig is, is gisteren ontvangen op het gemeentehuis in Hein- kenszand. Het bezoek van het koor aan Nederland is ingelast dankzij de connecties die de Filippij nen hebben met de Veerse volksdansgroep Walacra. Tij dens het verblijf in Nederland verblijven de leden bij gastge zinnen Het koor bestaat uit vijftien studenten in de leeftijd van 18 tot 32 jaar. De meesten van hen studeren aan de universi teiten in de hoofdstad Manilla. Het repertoire gaat van re naissance tot hedendaagse muziek, waarbij de oosterse invloeden duidelijk merkbaar zijn. Het koor werkt momen teel aan de opname van een langspeelplaat in Amerika. Burgemeester drs. G. van den Heuvel van Borsele reikte gisteren aan ieder lid een boekje over de gemeente uit. Ook kregen zij, geheel in de trant van Holland: molen-, klompen- en tulpenland, elk een setje beschilderde mini- klompen. Het koor treedt op in de vol gende plaatsen: vrijdag 26 ok tober in de Jan van Schenge- school in Heinkenszand, aan vang 11.00 uur, vrijdag 26 ok tober in het recreatiepark Schoneveld in Breskens, aan vang 17.30 uur, zaterdag 27 ok tober om 10.30 en 19.00 uur in de rooms-katholieke kerk in 's-Heerenhoek, en op dezelfde dag in hetzelfde dorp om 15.30 uur een optreden in De Ge veltjes. beeld kan nu niet zeggen hu veel een straalverbinding g, kosten. Dat maakt het va Casema maar ook Zekat moeilijk een offerte te m, ken". Casema gaat nu op kor termijn ook praten met meenten Middelburg, gen en Goes over een eventu eel gezamelijke aanvoer? een straalverbinding, j daar wat uitkomt kunnen weer verder", aldus Do« duijn. EHBO-diploma - VandaiJ worden in het dorpshuis i EHBO-diploma's door burgel meester W. Lockefeer uitgeï reikt. Aanvang 20.00 uur. Schietingen - Uitslag twee puntenschieting van St.-Se bastiaan: zijvogel: J. Hoiii grootste aantal (5): W. ScheèJ Stand: 1. H. Geernaert enG.» Vriend 13 punten; 3. Lampaert 11, 4. W. Scheelelt 5. J. de Clerck 9 punten. Uil) slag tweede klepschieting: Th. Lampaert 2. J. Cattoor, ij H. Ginneberge en R. de Wispe- laere. Stand: 1. Th. Lampael 9, 2. J. Cattoor 4, 3. R. de Wi| spelaere 4 kleppen. St.-Nicolaascollecte - De Stl Nicolaascollecte die elk jaif wordt gehouden is nu zaterdaj 17 november. De collecl wordt gehouden onder leiding van de drumband Wil lem Beukelszoon. De start if om 10.00 uur vanaf café Oude Raedthuys. Zwarte Pieten - Zoals i jaar het geval is zoekt SiniJ Nicolaas weer enkele zwaf Pieten. Opgeven hiervoor k schriftelijk bij mevrouw Dit] gemanse, Braakmanlaan Leeftijd vanaf de middelba# school tot ongeveer 18 jaar. trekking is maandag 19 noj vember. regoriaans koor - Zaterda;! avond wordt de eucharistit] viering van zeven uur in t parochiekerk van Sint-B opgeluisterd door het We;t| zeeuwschvlaams Gregoriaai koor. Het koor voert de gen uit uit de liturgie van! lerheiligen. Soos homofielen - Moif houdt het COC Zeeuwsch-Vlaanderen soosavond in het gebouw! de Werkende Jongeren, Bi ken 16, aanvang 21.00 uur Schrijfactie - In het kader ifl de deze week te houden la» lijke schrijfactie voor vrouij lijke gewetensgevangel wordt door de werkgroep'p Amnesty International schrijfmiddag gehouden in| Stoete Inval aan het BeelJ venhof te Terneuzen. Dit a beurt morgenmiddag M 14.00 uur. Deze schrijfaj wordt gehouden in samen»! king met het project I haanlozen. Duivensport - Zaterdag t in de ontspanningszaal v MTS/MEAO aan de ZeloJ rustlaan de prij suitreikU plaats aan de winnaars varj dit jaar gehouden Zeet'J Marathon. Aanvang Muzikale medewerking deze avond wordt verffl door het dansorkest The? verstars. Voor de organist van dit provinciale geWl in de Zeeuwse duivensport] kende de marathoncomW van PV De Eendracht uit» neuzen. Bridge - Leden van de brij club Luctor speelden in De Post een wedstrijd i kader van de eerste helftj de wintercompetitie. Uity gen: A-groep: 1. heren^ lemstein-Kind, 2. Meeuwsen-Risseeuw, 3. c Touw-Van de Zande. B-g' 1. mevrouw Biesbroe»] heer IJsebaert, 2. echtpaar ij de, 3. echtpaar Speelman] groep: 1. dames Kind-Va»] Peijl, 2. echtpaar Hameli" mevrouw De Vis-de Luijks. Bridge - In hotel De 1 speelden leden van bricWL Emergo de laatste wedstrïj de najaarscompetitie, slgaen: A-groep, howell 1»1 12 paren: 1. mevrouw broeck-de heer Van DjfJ heren Sandrini-Visser, - mes Sandrini-Van de B] B-groep, howell 10 met IJ] ren: 1. mevrouw Brui)» heer Biesbroeck, 2. ecOT Van de Walle, 3. echtpaar-' fermans.

de Stem | 1984 | | pagina 16