OUDT TmRTWASDCrtC Start wintercompetitie tennis Belangstelling herencompetitie is verminderd Axel bouwt aan toekomst NET ALS MARTINE VAN MAARLEVELD Hulster Ambacht komt sterk voor de dag Animo: een combinatie van routine en jeugd INDELING POULES SPORT IN 'T KORT A67 I DONDERDAG 25 OKTOBER 1984 JD Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Vijf jaar gele den nam het districtsbestuur van Zeeland de beslissing een wintertenniscompetitite te houden voor de aangesloten verenigingen. In de achterlig gende jaren heeft deze compe titie zich kunnen verheugen in een groeiende belangstelling. De tijd was er naar: in Zee land werden de tennishallen uit de grond gestampt en het was dan ook niet zo verwon derlijk dat men van bondszij- de daarop inhaakte, want van de zijde van de hallen werden aanvankelijk geen pogingen ondernomen om activiteiten in deze richting te ontplooien. Georganiseerd of niet, een echte strijd heeft dit competi- tiegebeuren nooit gekenmerkt. Competitieleider Wout Hoo- gendoorn legde dit twee jaar geleden uit als zijnde een win terse bezigheid voor de clubs, die dit als een uitgebreide trainingsmogelijkheid zien. Dit gegeven zit er in deze opzet nog steeds in, want een officië le promotie- en degradatiere geling is in dit competitiege- beuren niet opgenomen. Was Hoogendoorn twee jaar gele den nog niet bevreesd voor de 'concurrentie' van de vele vor men van teamtennis en be drijfscompetities (wildgroei werd het genoemd), het is nog maar de vraag of daaraan niet te gemakkelijk voorbij werd gegaan, hoewel een vergelij king daarmee nauwelijks mo gelijk is. Feit is wel, dat er voor de vele vormen van wel of niet gesponsorde bedrijfscompeti- ties veel belangstelling be staat. Het kostenpakket is wellicht ook een belangrijke I I i factor. De verenigingen draai en (uiteraard) zelf op voor de kosten van deelname, hetgeen veelal wordt verhaald op de spelers. Geen sponsor die daaraan bijdraagt. Een vast staand feit blijft echter, dat veel clubs de wintercompetitie aangrijpen om zich met het (toekomstige) team voor te be reiden op de zomercompetities. De 'uitgebreide trainingsmo gelijkheid' die met deze com petitie werd beoogd, is dus nog volop aanwezig. TERNEUZEN - Was er vorig seizoen nog sprake van drie poules in de herencompetitie, deze keer werden er twee pou les samengesteld. Elk met zes teams. Titelverdediger is de kampioen van vorig jaar, Ani mo. Op het team van degra dant Sluis na, bestaat deze poule uit dezelfde teams, aan gevuld met IV1LTC 1 en 2. Doordat het team van Animo er vrijwel identiek uitziet als voorgaand seizoen, is men in het Terneuzense kamp opti mistisch gestemd. Captain Enno Cohen kan ook nu weer beschikken over John Dijkman, Gerard Kouw- ijzer, Dieter Gajewski, Huub Nijsten en Fons Stockman, die bij toerbeurt de Terneuzense titel zullen verdedigen. Hun grootste concurrent van vorig jaar, DOS 1, is ook nu van de partij met Pieter Visser, Frans van de Velde, Harry Tijssen en Adrie Bruikman. Zij zullen zich zeker niet bij voorbaat neerleggen bij de overmacht van de Terneuzenaren. De tweede Zeeuwsch- Vlaamse vertegenwoordiger in dit gezelschap is het team van Hulster Ambacht, dat ook vorig jaar goed meedraaide. De Hulstenaren beschikken over Ronnie van Remortel, Reggie van de Berg, Benny de Boij en Roland Renique. Zij zullen zeker trachten zich in deze poule te handhaven. Hoewel de samenstelling van het team van De Schelde nog kan wijzigen, is het vrij wel zeker dat Ernst Wonder- gem dit team zal leiden met voorts Sjaak Bleijenberg, Joost Oranje en Hans van der Linden. De beide Middelburg se teams, die eikaars krachten kunnen gaan meten, gaan van start met spelers als Eili Birn- baum, Peter Bruijnzeel, Ad Mabelus en Piet Stroo, terwijl in het tweede team werden in gedeeld Rob en Erwin Carol, Walter Montenarie en Gillis van de Gruiter. In de tweede poule treffen we twee Zeeuwsch-Vlaamse teams aan. Axel en Sjef zijn in deze herencompetitie de 'nieuwkomers', hoewel voor Sjef uit Aardenburg geldt dat enkele spelers van deze for matie de voorgaande jaren uitkwamen in het team van Sluis. De Aardenburgse for matie bestaat uit Pièrre Lampaert, Teun van Heel- sbergen, Jan Willem Buijsrog- ge, Adrie de Putter en Sjaak Risseeuw. Het is voor ons de eerste keer dat we hieraan deelnemen, we wachten maar af", luidt het voorzichtige commentaar van Erpelinck uit Axel, die tezamen met Ben Kindt, Eddy Maes, Jaap Oppe neer en Ad van Doeselaar het Axelse team vormt. Van onze tennismedewerker I Omf'Ubt definitief gekozen te hebben voor de jeugd, laakt' de bezie,ende leading van Manfred Löchter heeft Axel de I jen a tWee Jaar Bebouwd aan de toekomst door van onder af de I8" zo goed mogelijk te begeleiden. Clubtrainingen onder lei- I kirsch van de clubtrainers Jan Willem Visser en Roger van der moesten er voor zorgen dat de jeugd op het juiste ni- I Veaii werd begeleid. |f,entid|> Jolhoek staat voor deze gang van zaken model en mo- Isuerii chikt de Axelse formatie over een groot potentieel 'ge spelers en speelsters. Weliswaar nog niet rijp voor het lcoifin opctmicia. vvciiawdcii uug ruet rijp voor net I!srit„ B^'beuren, maar dat nam niet weg dat de oudere ta- Ikom! u 6Ugd hieraan wel degelijk aan zal deelnemen. In poule Ik. wn het enige mixed-team dat Axel heeft ingezet uit en zal Iter p» Uit Annemarie Robesin, Sandra Frusch en Peggy Löch- linH„ Uido Molhoek, Riny Kort en Leonard Robesin vormen de I "we helft. team moet de strijd aanbinden met Souburg 2, Eegedima k en ®cbe^de 2. Ook deze teams hebben (gedeeltelijk) ozen voor de jeugd. De Souburgse formatie treedt aan met |Hv g .Havermans, Wouter van Bockel, Elizabeth Buijs en Jen- lus h De Schelde 2 wordt gevormd door Brenda Gillissen, Ik»!?6 Verhage, Jeroen de Creef en Glen McGillavry. DOS 3 |cij aan me* Jaap Wolfert, Bart Felius, Rosa Iwema en Elly Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Het twee de team van TSI uit Goes lijkt favoriet voor de eind zege in de derde poule, een poule die voorts bestaat uit Hulster Ambacht 2 en 3, DOS 2 en Animo 2. De Goe- senaren beschikken in dit team over Marcel van Sab- ben en Dimitri Kaijser, die het hun tegenstanders in deze poule zeker bijzonder lastig zullen maken. Jeani- ne Moerland en Monique van de Borgt completeren dit team. Het reserveteam van het Terneuzense Animo be staat uit een combinatie van routine in de personen van Bram en Ans van Dijk, maar ook van Jel Dekker, aangevuld met de jeugdige Pauline Dekker, Peter van der Sloot en Frank Hame link. „Een bewuste keus", aldus 'technische' man Koos Broere. Het tweede en derde team van Hulster Ambacht werden op het laatste mo ment in één poule bijeen gebracht. Leuk of niet, een onderlinge strijd is er het gevolg van, hetgeen zeker op het sportieve vlak zal worden uitgevochten. Het tweede team bestaat uit Jean-Loup Deltour en Stanny Verstraeten en de vanuit het eerste team ko mende Marion Schellekens en Chantal Baecke. Moni que Begijn en Hanneke Lockefeer bezetten het derde team aan de zijde van Auk Rottier en Alain Deltour. Het tweede team van het Vlissingse DOS sluit de rij - en van deze poule. Peter van de Boogaard, Marcel Wolfert, Lisette Terwiel en Karin van Kapel zullen de Walcherse eer trachten hoog te houden. 150 -13904, Terneuzen 4-16400, Vlissingen (Fl\l ♦.MITSUBISHI \UI 1» Jr^k. MOTORS CORPORATION Maaike Verstraeten, de talentvolle Hulsterse tennis ster, die deel uitmaakt van het eerste team van Hulster Ambacht. - fotodestem/corj de boer Van onze tennismedewerker werking met (^DC siasme van Jan Willem Bartz en Mark Leenknegt. Gezien in het licht van de 'verjonging' is deze keus dan ook niet zo verwon derlijk. De 12-jarige Je roen Verstraeten comple teert dit team. Het Vlissingse De Schel de zakte, wellicht door de resultaten van vorig jaar, naar deze tweede poule. Frank en Annemiek Ver hulst vormen, als vanouds, de ruggegraat van dit team. Overigens konden de Vlissingers Jeanet Engelse in hun gelederen begroe ten, die hiermee Marjan Wondergem vervangt. En gelse verruilde Souburg voor de Schelde-stad. Jim my Salawane speelt ook dit seizoen naast Frans Ver hulst. Door het vertrek van Jeanet Engelse wordt het team van Souburg ge vormd door Angela Latu- heru en Jeanet Meijers met aan hun zijde Dirk Rempt en Antoine van Bockel. In het tweede team van MLTC zijn zeker van de partij Martin Titiheru en Ron Vroegop en wellicht ook Debbie Titiheru. De Bongerd uit Kloetinge kan in ieder geval weer reke nen op Chris Versteeg, Liesbeth Voeten en Rose- marie Voeten. Serge Carpentier naar TSI in Goes TERNEUZEN - De poule-in deling voor de komende win tercompetitie van het district Zeeland, ziet er als volgt uit: Hans Felius van het Goese TSI, ziet nog steeds grote bezwaren in de wintertenniscompetitie van het district Zeeland. - foto willem mieras Mixed-competitie poule 1: Ludo et Emergo, DOS 1, TSI 1, MLTC 1, Animo 1. Poule 2: De Schelde I, Hulster Ambacht 1, Souburg 1, De Bongerd 1, MLTC 2. Poule 3: Hulster Am bacht 2, Hulster Ambacht 3, DOS 2, Animo 2, TSI 2. Poule 4: Axel 1, Souburg 2, Eegedima 1, DOS 3, De Schelde 2. Poule 5: Eegedima 2, De Stoof, Dom burg 1, DOS 4, Ovezande, TSI 3. Herencompetitie poule 1: Animo 1, De Schelde 1, DOS 1, Hulster Ambacht 1, MLTC 1, MLTC 2. Poule 2: Domburg 1, Domburg 2, DOS 2, Souburg 1, Axel, Sjef. Niet zo verwonderlijk overigens, want een club met dusdanige j eugdige ta lenten heeft op dat punt een grote keus, maar dat hoeft het allemaal nog niet gemakkelijker te maken. Routine kan bij de keuze belangrijk zijn, maar de jeugdige talenten hebben momenteel volop de gele genheid de nodige wed strijdervaring op te doen. Gezien de vele toernooi en in ons land kan men van een gebrek aan wed- strijdervaring moeilijk meer spreken. Dat Sandra Begijn en Maaike Ver straeten in dit eerste team zijn uitverkoren, is dan ook een terechte keus, ge zien hun resultaten. Zij moeten in staat worden geacht in de tweede poule een grote rol te kunnen spelen. De routine van de H-jarige Jean-Loup Del tour heeft moeten wijken voor het jeugdige enthou- Door Kees Hamelink ALGEMEEN - Joegoslavië heeft zich volgens het officiële Noordkoreaanse persbureau KCNA aangemeld als alterna tieve organisator voor de Olympische Spelen van 1988, die door het IOC aan Seoel zijn gegeven. VOETBAL - Na een afwezig heid van twee jaar is Reinhard Rauball tefuggekeerd als voorzitter van Borussia Dort mund, de door degradatiezor- gen gekwelde Bundesliga- club. Rauball vervulde die functie reeds van 1979 tot 1982. Het voltallige bestuur van de Westduitse voetbalclub trad na de nederlaag van het afge lopen weekeinde (0-2 tegen Karlsruhe) af. De positie van de technische leiding, Timo Konietza en Hans-Dieter Tip- penhauer, staat ter discussie. AUTOSPORT - Een baan- functionaris is bezweken aan de verwondingen, die hij op liep tijdens de 500 kilometer van Mugello, gelegen in het Noorden van Italië. De 52-jari- ge Mario Magherini werd ge schept door de auto van de Westduitser Ketterer, toen hij poeder strooide over een olie vlek op de baan. Vermoedelijk door het slechte zicht zag de rijder het slachtoffer, dat en kele uren daarna overleed in het ziekenhuis, te laat. IJSHOCKEY - De Canadese ijshockeyer Kevin McNaught (24) wordt de nieuwe aanvaller van Heerenveen. Hij speelt in ieder geval volgende weekein de voor de competitie in Den Bosch en Groningen. Mogelijk versterkt hij Heerenveen aan staande zaterdag al in Den Haag. De Heerenveense ijs- hockeyploeg wordt nu ge plaagd door de afwezigheid van de geblesseerde Tonny Collard. KARATE - De Amsterdam mer Piet Vergunst zal ook de komende vier jaar optreden als arbiter bij karatetoernooi- en, die onder auspiciën van de WUKO worden georganiseerd. Vergunst maakte al deel uit van het selecte WUKO- scheidsrechterskorps. Hij is de enige Nederlandse WUKO-ar- hiter. Van onze tennismedewerker HULST - De Hulsterse vereniging Hulster Am bacht heeft deze keer ge kozen voor de jeugd, al thans dat kan worden ge concludeerd uit de samen stelling van het eerste team. GOES/OOSTBURG - Hoewel Martine van Maarleveld en Serge Carpentier de grote af wezigen zullen zijn in de districts wintercom petitie, spelen zij hierin toch wel degelijk een rol. Oostburger Carpentier, jarenlang een sterke pion voor Ludo et Emergo, zal het komende seizoen de kleuren verdedigen van het Goese TSI aan de zijde van captain Hans Felius en hetzelfde geldt voor Mar tine van Maarleveld, die deze keer MLTC uit Middel burg inwisselde voor TSI. Ook voor de Middelburgers betekent dit een fikse aderlating. Dat zij geen van beiden aantreden ligt besloten in het feit dat Hans Felius zijn be zwaren tegen deze competitie onverminderd van kracht laat zijn. Ook vorig jaar uitte hij de nodige kritiek op de organisa tie en met name op de indeling van de teams. „Ten opzichte van ons tweede team is het verbazingwekkend dat dit werd ingedeeld in de derde poule", aldus Felius, die zich evenals vorig jaar genood zaakt ziet de nodige wijzigin gen aan te brengen in de sa menstelling van de teams. Vervallen „Het team dat volgend jaar geformeerd wordt vervalt hierdoor, zodat het tweede team de rol van het eerste krijgt toebedeeld", legt Felius uit. Dat team, dat uitkomt in de hoogste poule van de mi xed-competitie, zal dan be staan uit Corina van der Borgt en Judith van de Berge voor wat betreft de vrouwelijke helft. Jaap Moerland, Ard Breure en Mark Zuidweg vor men de andere helft. In tegen stelling tot vorig seizoen wer den deze spelers niet 'ingepast' in een team met Felius en zijn mannen. Het Oostburgse Ludo et Emergo mist, zoals gezegd, Serge Carpentier, maar zag zich al eerder verzwakt door het vertrek van Conny Baar- ends (wegens verhuizing). De Oostburgers, die tradtiege- trouw slechts met één team uitkomen, moeten derhalve putten uit Barbara du Fossé en Wilma Kupfer en de man nelijke helft zal bestaan uit Han Petiet, Patrick Marteijn en Hein Kupfer. „Aanpassin gen en wijzigingen blijven uiteraard altijd mogelijk", al dus een geheimzinnige Patrick Marteijn. Favoriet Of Animo uit Terneuzen de favorietenrol krijgt toebedeeld in deze poule, zal uit het ver loop moeten blijken. De Ter neuzenaren beschikken over Tim van Dijk, Mark Albers en Coen Dobbeleir, drie spelers op B-niveau, die afwisselend het team zullen vormen met Karin van Maarleveld, Marti ne Nijsten en Annemarie Dob- beleir. Oostburger Serge Carpentier, die volgend seizoen de kleuren van het Goese TSI zal verdedigen. - fotowimkooyman Een met te onderschatten tegenstander in dit gezelschap is ongetwijfeld DOS. De Vlis singse formatie treedt aan op zijn sterkst en weet zich daar door verzekerd van Dick Waasdorp, Rob van de Bo gaard, Astrid Duson, Martine van Ligten en Marion van der Heijden. Het hoofdstedelijke MLTC zag Martine van Maar leveld vertrekken. Het team zal verschijnen met Joost Thoorenaar, Peter Heinz Schoolkate, Marjolein Cijsouw en Marie-Louise Maasdam.

de Stem | 1984 | | pagina 11