ZEEUWSE BASKETBALCOMPETITIE Cross-competitie in Zeeland Schelde-jeugd alleen aan de leiding Winst Zeeuwsch-Vlaamse zaalvoetbalselectie Sleutel wedstrij den voor zaterdagteams Schellekens-team klopt De Vilder Fabricom baas over Corn Boys nENSDAG 24 OKTOBER 1984 DE WEMS/DO%t Initiatief district Zeeland KNWU en wielercomite's Vergadering VeVoBo in Woosterzande Vlissingen gaat naar Liberia Leo de Jonge verovert libretitel Driebanden- toernooi in Hulst Strandloop Breskens verplaatst Gelijkspel EMM-ploeg Snelle tijd van Kim Reynierse DERDE KLAS LIBRE Biljarttitel voor Leo Timmerman T14 PAGINA SPORT 2 Van onze jua terpolomedewerker iMDZANDE - In het district- won de Schelde-jeugd de „„wedstrijd in eigen huis te- Breda, waardoor de Ter- •uzenaren alleen de ranglijst .„voeren. Bij de heren was opnieuw winst voor Ganze, .„rdoor opklom naar een 0de plaats op de ranglijst. pe Schelde-dames behaal- neen gelijk spel tegen Bre ineen wedstrijd waarbij de titers een negatieve hoofd- l vertolkten. De Storm vogel- ren kwamen in competitie- -fband niet in actie. De Vlis- -gers namen deel aan een rnooi in het Westduitse eunkirchen, waar ze op een erde plaats beslag legden. ItVEEDE KLAS B HEREN anze-dommelbaar- 5-3 - Zonder topschutter iet Schop pakte Ganze zijn teede seizoenzege tegen hek sluiter Dommelbaarzen uit jet Brabantse Vught. Dit in een wedstrijd waarbij de inzet de boventoon voerde. In de eerste twee periodes legde Ganze de basis voor de zege. Immers, halverwege hadden de Goesenaren een riante 4-0- voorsprong opgebouwd. De laatste twee periodes consoli deerde men die voorsprong, al kwamen de Brabanders nog tot 5-3 terug. De periodestan den in het duel waren 2-0, 4-0 en 5-2. Peter Nijsse was met drie treffers hoofdproducent bij Ganze. Ook Roald Strackx en René Kiel vonden voor de Goese ploeg de weg naar het doel. B-JEUGD SCHELDE-BREDA 9-7 - De Schelde-jeugd draait op dit moment voortreffelijk ook al houdt coach Leen van Doorn de boot af als er over een kam pioenschap gepraat wordt. Zonder vaste doelman Ray mond Ruster en met gelegen heidsportier Jan van de Maale, werd dit topduel tegen mede-koploper Breda gemak kelijker dan de eindstand doet vermoeden, in winst omgezet. Schelde kwam weliswaar met 0-1 achter, maar sloot de eer ste periode al met een 3-2- voorsprong af. Vanaf dat mo ment hield Schelde de wed strijd in handen om via perio destanden van 5-3 en 6-4 de volle buit te pakken. De pro- duktie werd geregeld door Hans Murre (2x), Martin van der Hooft (2x), Ronald van Doorn (2x), Maarten de Pooter (2x) en Erik van Doorn. TWEEDE KLAS DAMES SCHELDE-BREDA 5-5 - De capriolen van arbiter Bolwerk (hij nam de meeste raadsel achtige beslissingen) waren bepaald niet in het voordeel van Schelde, dat qua snelheid veruit de meerdere was van zijn opponent. „Onbegrijpelijk zo'n fluitist, maar we zullen er mee moeten leven", verzuchtte Schelde-coach Kees Rijnhout na afloop. Het scoringsmecha- nisme van de Terneuzense meisjes vertoonde een lichte verbetering al was Rijnhout nog verre van tevreden. Nicole Overdulve bracht Schelde op voorsprong, maar de eerste periode werd met een 1-lstand afgesloten. In de tweede perio de kwam men eerst op achter stand, maar door twee treffers van Ria van der Hooft (de laatste met een magistraal af standsschot) sloot men die met 3-2 af. Ook de derde periode was in het voordeel van Schel de. Via Ria van der Hooft werd het 4-3. Anja Hartog (strafworp) tilde Schelde in het laatste bedrijf naar 5-4, maar dertig seconden voor het einde kwam Breda alsnog langszij. UITSLAGEN: Eerste klas heren: Zeps-Warande 6-11, BZ&PC-Hieronymus 3-2; Aegir-HZ&PC 4-11, Mosa/Regio- Vennen 9-9, Nautilus-DZT 5-3. Tweede klas heren: Zegenwerp- Arethusa 4-8, Neptunus-Daphnia 6-5, Argo-Merlet 5-8, Ganze-Dom- melbaarzen 5-3, DEZV-Hierony- mus 2 5-4, TRB/RES-Krabben 3-3. Jeugd: Schelde-Breda 9-7, BZ& PC-PSV 12-5, Zegenwerp-Arethu- sa 4-7, Solar-TRB/RES 7-6, Njord- Warande 10-9, MZ&PC-SPIO 3-8. Tweede klas dames: Aegir-Eszet 2- 12, Thalassa-Tempo 3-5, Schelde- Breda 5-5, Argo-Nautilus 5-13, Hellas-Punderman 10-56. Stand B-jeugd: Schelde 4-8, Breda 4-6, Zegenwerp 3-4, Njord 3-4, Are- thusa 3-4, BZ&PC 3-4, Solar 3-4, Warande 3-2, SPIO 3-2, MZ&PC 4- 2, PSV 3-0, TRB/RES 4-0. Tweede klas dames: Tempo 3-6, Breda 3-5, Nautilus 3-5, Eszet 2-4, Argo 2-2, Schelde 3-2, Hellas 3-2, ThaÉssa 2- 0, Aegir 2-0, Punderman 3-0. Simpele zege 0peratie71 Van onze basketbalmedewerker OOSTBURG - De heren van Operatie'71 moesten het in de basketbalcompetitie thuis opnemen tegen Marathon 4 uit Vlissingen. De Oostburgse formatie kende een ongelukkige (ompetitiestart, maar lijkt nu toch op de goede weg ar de derde klas. De zege op Marathon was hiervan een duidelijk bewijs. Door Eddy de Schrijver GOES - Het district Zeeland van de Ko ninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) start dit jaar opnieuw met een cross-competitie. De wedrtrijden staan open voor trimmers, nieuwelingen, junio ren, amateurs, dames en beroepswielren ners. De eerste wedstrijd in een serie van zes wordt zaterdag 24 november verreden in Rilland-Bath. „Het is de bedoeling de ren ners de winter door te helpen. Bij de wat oudere renners is dat meestal geen pro bleem, maar bij de jongeren wel. Dat heb ben we vastgesteld. Vandaar dit initiatief. Door het crossen kunnen de deelnemers op een zinvolle manier bezig zijn. Trouwens, de renners moeten geen speciaal materiaal aanschaffen. Louter crossbanden is genoeg. De parkoersen zijn daar ook op afgestemd", aldus Henk de Jong, één van de initiatief nemers van de Zeeuwse cross-competitie. Henk de Jong, Arjaan de Schipper en Adrie de Winter staken de koppen onlangs bij elkaar en het 'cross-plan' had in hun ogen een redelijke kans van slagen. De drie heren kregen direct de medewerking van een zestal wielercomité's en zodoende kon de kalender worden samengesteld. De eerste wedstrijd wordt zaterdag 24 november gehouden. Zaterdag 1 december worden de renners in recreatiegebied 'De Hollandsche Hoeve' in Goes verwacht. Op 8 december is men te gast in Poortvliet en'15 december wórdt er een wedstrijd in Koe wacht gehouden. Dat is de enige wedstrijd voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Na Koewacht is op 22 december Wemeldinge aan de beurt en de finale wordt 29 december verreden in Kruiningen. Waarschijnlijk op het par koers van De Inkel. Om de cross-competitie aantrekkelijk te maken is er voor elke wedstrijd een redelijk prijzenschema vastgesteld. Er is ook een to taalklassement, waarvoor al redelijk veel geld beschikbaar is. Voor het eindklasse ment gelden de vijf beste resultaten. „Al met al is het voor de deelnemers aantrekke lijk en de organiserende verenigingen gaan er ook nog andere activiteiten bij betrek ken", legt Henk de Jong uit. Mogelijk wordt de kalender nog uitge breid, want in Hulst heeft men er wel oren naar een cross te houden in samenwerking met de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaan deren. In 'De Hollandsche Hoeve' bijvoor beeld zullen ook fietscrossers over hetzelfde parkoers als de wielrenners worden ge stuurd, terwijl in Kruiningen een prestatie loop het gebeuren moet opluisteren. In ieder geval heeft Zeeland weer een cross-compe titie na een onderbreking van een drietal jaren. Operatie'71 was met een voltallige selectie in de Oost- fcurgse Veerhoek aangetreden jvoor de thuiswedstrijd tegen Marathon. De Vlissingse heren .konden in feite slechts in de (eerste helft op bescheiden wij- i weerstand bieden aan een |oppermachtige Oostburgse Het team draaide soepel lener was dan ook volop te ge- Irjeten van vloeiende combina- lïes, die bovendien prima af- Igerond werden. De bal werd ■rustig rond gespeeld totdat de Irnje man gevonden was, ter- |wijl bovendien de rebound in i meeste gevallen voor Ope- |ratie'71 was. Marathon kon rich slechts sporadisch ont- Van onze sportmedewerker 4XEL - In de regionale tawseh-Vlaamse zaalvoet- nlcompetitie werd wegens teil selectiewedstrijd voor het ïeeuwse team slechts één duel afgewerkt. In sporthal De Haanderen te Sas van Gent apeelden Fabricom en Corn Boys tegen elkaar. Dit treffen Wrd door Fabricom met 3-1 lewonnen. In de eerste periode waren aide partijen aan elkaar ge- aagd. Via Frans Lensen kwam Fabricom op voor tong, waarna Van Oosten de ielijkmaker liet noteren. Na ie doelwisseling kwam Fabri- door een doelpunt van Johnny Schelfhout op 2-1 en lat betekende de genadeslag '°°r hekkesluiter Corn Boys. ten Frans Lensen 3-1 liet fantekenen, was de oranje- "itte brigade definitief ge dopt. 'tand: De Ster 7-13, De Smickel 7- Fabricom 8-12, 't Wapen van ™)'Kesbeke 7-11, Oude Raed- ™ys 8-9, De Kreeft 8-7, Verpoorte De Post 7-6, Pierrot 7-6, De ooter 7-6, De Tol 8-6, NMB/Ver- aeire9-6, De Rijke 7-4, Corn Boys ""2. Van onze volleybalmedewerker OOSTEKZANDE - Het «strict Zeeland van de Neder- Volleybal Bond houdt -lag 29 oktober een dis- hctsraadsvergadering. De f'leenkomst vindt plaats in 'atel-café 'De Reizende Man' «Kloosterzande en begint om JS.30 uur. Naast de gebruikelijke ver- agen van de verschillende tties, is er bij de bestuurs- "kiezing een opmerkelijk ®lt. Voorzitter Wim Kruide- die vele jaren op fanatie- Oh deskundige wijze zijn 'het heeft bestuurd, zal af- n. Door het bestuur ordt G. van de Bosch als euwe kandidaat voor deze talie naar voren geschoven. lagendijk wordt door het too kandidaat gesteld „r het penningmeester aap. Periodiek aftredend en ""herkiesbaar is R. Bos. doen van de Oostburgse pres sie en slaagde er in de eerste helft in nog enkele punten te scoren. Halverwege was de wedstrijd in feite toch al be slist, toen beide teams met een 27-11-voorsprong voor Opera tie'71 gingen rusten. Na de pauze kwam Mara thon in het hele stuk niet meer voor. Twintig minuten lang bleef de ploeg verstoken van doelpunten, terwijl Opera tie'71 rustig de voorsprong verder uitbouwde. Dit gebeur de voornamelijk door de goede en doeltreffende acties van Mark Gerards en Ruud van de Runstraat. Beide spelers wa ren dan ook topscorers. Pas in de slotfase van de tweede helft kon Marathon toch nog enkele punten laten aantekenen, maar de overwinning was na tuurlijk voor de gastheren met 54-16. Operatie'71 heeft nu zes punten punten uit vier wed strijden en zit nu duidelijk in het goede spoor. Volgende week staat de wedstrijd tegen Marathon 3 op het program ma, en in Vlissingen zal dan moeten blijken of het optimis me gerechtvaardigd is. Vlak voor de wedstrijd van de Operatie'71-heren werd in de Oostburgse sporthal De Veerhoek nog een regelrechte derby afgewerkt. De meisjes- kadetten van Scheldesport kwamen op bezoek bij Opera tie'71. Slechts één helft konden de Terneuzense meisjes nog enige weerstand van belang bieden aan de Oostburgse ploeg. De ruststand was 12-6. In de tweede helft kwam Scheldesport er echter niet meer aan te pas. Operatie'71 bracht via de snel uitgevoerde fast-breaks van Josiane Zon- nevijl de eindstand verdiend op 34-14. Een speler van Marathon (wit shirt) neemt de bucket van Operatie '71 onder vuur. - FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker VLISSINGEN - Het eerste team van zondagtweedeklas ser Vlissingen vertrekt don derdag 6 december naar het Afrikaanse Liberia om in de daaropvolgende week in de hoofdstad Monrovia een drie tal wedstrijden af te werken. Dit ter gelegenheid van de opening van een stadion daar. Het gezelschap zal bestaan uit zestien spelers en zes begelei ders. FREDDY DE MUYNCK uit IJ- zendijke reed in het Belgische St.-Agatha-Berchem naar zijn tweede seizoenzege in het nog prille cross-seizoen. Dit in een veld van vijftien vertrekkers. Een dag later werd hij tweede in St.-Jan in Eremo waar 16 man de blubber indoken met Luc van Parijs als winnaar. CYRIEL HOEFNAGELS uit Clinge reed in St.-Jan in Eremo naar een dertiende plaats in een veld van 26 deelnemers. De bloemen waren hier voor Erik de Bruyne. Van onze sportmedewerker HULST - De Zeeuwsch- Vlaamse zaalvoetbalselectie, of beter gezegd wat daar van overbleef aangevuld met invallers, heeft in sport hal Den Dullaert in Hulst de selectie van Walcheren/De Bevelanden met 10-8 versla gen. Voor coach George Leenknegt was de opkomst van de Zeeuwsch-Vlamin gen bedroevend. „Oostburg meldde zich af. Terneuzen zou met drie man komen, maar liet het zaterdag even eens afweten. De ene man die het rayon Axel zou leve ren, doelman Snoeck, meld de zich wegens een blessure af terwijl er uit het rayon Sas van Gent van de twee spelers er slechts één op kwam dagen. Van Boom meldde zich hier ziek. Zo doende moest op het laatste moment mensen uit Hulst optrommelen om toch een team op de been te kunnen brengen", aldus Leenknegt. De geselecteerden uit Hulst, Benny van de Brande, Theo Warrens en Arno Zwe- gers, waren wel van de par tij. Zij werden aangevuld met drie invallers, te weten doelman Anton Pollet, Frans Vlassenrood en Carlos van der Veeken. De zevende man was Sassenaar Rompa. Dit zevental moest drie keer 25 minuten aantreden tegen de opponenten van boven de Westerschelde, die lange tijd een voorsprong hadden. Tot 5-7 behielden zij die. Toen kwam de ommekeer. Via 7-7 liepen de regionale zaalvoet- ballers uit tot 9-7, om uitein delijk met 10-8 te winnen. De doelpuntenmakers waren voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Frans Vlassen- rood, Rompa (2x), Warrens (2x), Zwegers (2x) en Carlos van der Veeken (3x). Voor de noordelijke selectie scoorden Van den Heuvel (2x), De Dreu, Jacobs (4x) en Zwe gers (eigen doel). Uit deze groep worden acht man ge selecteerd, die het maandag 5 november op moeten ne men tegen de huidige Zeeuwse selectie. Uit deze formaties, die in Kruiningen spelen, wordt de nieuwe Zeeuwse ploeg samenge steld. MIDDELBURG - Leo de Jon ge van de biljartvereniging De Toekomst uit 's-Heerenhoek is ongeslagen kampioen gewor den in de derde klas libre groep A van het district Wal cheren/De Bevelanden van de KNBB. Voordat de finalepar tij begon in café Centrum te Middelburg was De Jonge al vrijwel zeker van de titel. Toen reeds had hij twee matchpunten voorsprong en een beter algemeen gemiddel de dan zijn enig overgebleven concurrent Jan Lahr van Dampoort uit Middelburg. Al leen als De Jonge met fors verschil zou verliezen kon Lahr het verschil in moyenne nog overbruggen. Dat gebeur de niet, want De Jonge won die slotpartij in 28 beurten met de cijfers 80-60. Toch zal hij niet afgevaardigd worden naar het gewestelijk kam pioenschap, omdat hij niet over een paspoort van de KNBB beschikt, hetgeen te genwoordig in het district Walcheren/De Bevelanden een vereiste is. De eindstand van dit door de bil jartvereniging 't Raedthuys ge houden kampioenschap is (respec tievelijk aantal matchpunten, al gemeen gemiddelde en hoogste se rie): 1. L. de Jonge 14-2.67-18; 2. J. Lahr 10.2.47-26 3. A. de Baar 8- 2.29-17; 4. A. Verdonk 8-2.20-15; 5. F. de Leeuw 6-2.07-16; 6. F. Impens 6-1.95-26; 7. J. Kempkes 2-2.01-11; 8. A. Hoondert 2-1.99-18. HULST - In 't Houtenkwar tier in Hulst wordt vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 okto ber een bijzonder sterk bezet driebandentoernooi gehouden, waaraan een aantal biljarters met klinkende namen deel neemt. Naast regionale kleppers als de thuis spelende Jean-Paul de Bruin, Theo Platjouw uit Axel en Louis Dallinga uit Sluiskil, neemt nog een drietal vaderlandse biljartbelofen deel. Dat drietal bestaat uit de Europees kampioen bij de ju nioren Dick Jaspers, ereklas- ser Ronald Lemmens en John ny van der Stappen. Dit toer nooi wordt gespeeld op de gro te matchtafel die 't Houten kwartier en meer precies de jeugdbiljartvereniging JBH rijk is. BRESKENS - De Strandloop te Breskens, die zondag 28 ok tober zou worden gehouden, is verplaatst naar zondag 4 no vember. Dan wordt om half elf bij De Kombuis aan de Breskense boulevard het startschot gege ven voor de afstanden 2, 5 en 10 kilometer met het strand als parkoers. De organisatie is in handen van de atletiekvereni ging De Wielingen. Van onze sportmedewerker AXEL - Voor de KNVB-zater- dagclubs uit de regio staan voor het weekeinde duels op het programma die van grote betekenis voor het verdere verloop van de competitie kunnen zijn. In de tweede klas speelt AZW thuis tegen Heu- kelum en moet Hoek het in en tegen Rozenburg opnemen. Terneuzense Boys krijgt in de derde klas Serooskerke op be zoek en koploper Zaamsiag moet het opnemen tegen Din- teloord. „Rozenburg is een bijzonder moeilijke tegenstander. Ver liezen we daar, dan is voor ons de competitie zo goed als ge speeld. Het gat met de Rozen burgers wordt dan zes punten en dat is teveel", aldus Hoek- spelmaker Franz van der Pijl. De elf van coach Jan Doorns verloren vorig seizoen met 3-1 in Rozenburg, mede een ge volg van het feit dat Hoek twee strafschoppen tegen kreeg. Hoek vertrekt met en kele vraagtekens betreffende de fitheid van de Belgische in breng. Orlans sukkelt met een kuitblessure en Caluwé moest er in het bekerduel tegen IJ- zendijke uit met een spier- scheuring. Houdt Van der Pijl rekening met een topplaats, in Axel houdt men angstvallig de on derste regionen in de gaten. „We zijn verplicht te winnen om niet onderaan te belanden. Van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - De heren van EMM behaalden hun derde competitiepunt door knap ge lijk te spelen in de uitwed strijd tegen Sittardia 2. Het werd 21-21. De dames van EMM hebben nog steeds veel moeite met het niveau in de eerste divisie. Nu werd kansloos verloren van Animo. Het werd een 16-10 ne derlaag. In de tweede divisie verloor de enige Zeeuwse ver tegenwoordiger, Delta Sport, van Ancora. De heren uit Zie- rikzee kregen klop met 18-15. Van onze atletiekmedewerker ESSEN - Tijdens de marathon in het Westduitse Essen legde Kim Reynierse op een fraaie derde plaats beslag. Dit in een uitstekende tijd van 2 uur, 20 minuten en 35 seconden, waar mee hij de tweede beste tijd realiseerde ooit door een Zeeuw gelopen. Die beste tijd staat nog steeds op naam van Hugo van Duyse, die, hoewel Belg van nationaliteit, bovenaan de provinciale bestenlij st staat met 2.15.49. De ex-RKHAV-at- Ieet deed dit vij f j aar geleden. Van onze tennismedewerker HULST - Een vierde laats bleek te zijn weggelegd voor het team van Schellekens na de 6-2-overwinning op De Vil der in de Hulsterse bedrijfs- tenniscompetitie. William As- selman redde voor zijn ploeg de eer door in een interessant duel zijn tegenstander Alfred Koen na 45 minuten nipt onder de duim te houden. Asselman begon sterk, maar zag zijn op gebouwde voorsprong van 6-1 langzamerhand kleiner wor den. De klok bleek voor Assel man de redding te worden: 6- 5. Monique Begijn trok echter voor Schellekens de stand weer recht door Tiny Adriaansens met 10-3 kansloos te laten. Mia Schellekens en Roland Renique waren goed voor de zege in het gemengd- dubbel op Adriaansens/Bu- walda met 10-6 en het duo Koen/Renique bleef het kop pel Buwalda/Asselman ruim voor met 14-3. Uitslagen A-poule: Jeunesse-E. Weemaes 0-8, Champs Disques 2- Dow 2-6, Schellekens-De Vilder 6- 2. B-poule: D'Aubioul-Jansenius 2-6, Elma 2-Luctor 1-7, Bleyen- bergh-Schelde Lin 1 4-4. B2-potde: Schelde Lin 2-Rademakers 4-4, '1 Zuiden-Elma 1 4-4, Eesi-Rabo Nieuw-Namen 4-4. D-poule: WIK- Van Tienen 4-4, Terra Nova-Rabo Hulst 2-6, Huvial-Westerterp/He- melaar 2-6. Stand A-poule: E. Weemaes 15 punten, Champs Disques enffysio Bral 14, Schellekens 13, Dow 12, Gi- ni, Goossen en Jeunesse 6, De Vil der 4, Van de Walle en Champs Disques 2 3, Huygens 0 punten. Bi- poule: Delforge 16, De Boy 13, Luc- tor 11 punten. B2-poule: Necker- mann 1 14, Le Bouquet, Elma 1, Kredietbank en Walhout/De Vis ser 10 punten. D-poule: Wester terp/Hemeiaar en WIK 14, Terra Nova en Van Tienen 12 punten. Daarom had ik liever uit ge speeld dan thuis", laat team leider Willy Stallaart weten. AZW kan voor dit treffen weer beschikken over Rinus Scheele, terug van vakantie, maar moet het nog stellen zon der Spaans. Dit betekent dat de middenlinie goed bezet kan zijn en dat aanvoerder Bou- man weer als vrije verdediger kan gaan opereren. Of Jaap Klein door zaalvoetbalperike len af moet haken, is nog on duidelijk. Een eventuele ver vanger is Jan de Pooter, die tegen Clinge (vriendschappe lijk) en Vlissingen (voor de be ker) zijn rentree mocht ma ken. In de derde klas zijn alle ogen gericht op Zaamsiag, dat een voortreffelijke start ken de. „Toch is iedere wedstrijd voor ons moeilijk. Zo ook te gen Dinteloord, dat een ploeg van momenten is. Slechts één keer wonnen we er van, enkele malen werd het een gelijk spel en voor de rest verlies. Zater dag zal het er van afhangen of we het middenterrein kunnen pakken of niet. Lukt dat, dan zie ik ons de punten verove ren", aldus blonde Zaamslag- voorstopper Frans Deurwaar der, die weer volledig is her steld van een spierblessure. Terneuzense Boys krijgt de gedoodverfde kampioen Se rooskerke op bezoek. „Twee punten pakken is in ieder ge val het uitgangspunt. Iedereen is fit en laat ze dan maar ko men. Zeker na de goede twee de helft in Zaamsiag zijn we gesterkt uit de strijd tevoor schijn gekomen. De vraag die tegen Serooskerke in ieder ge val beantwoord moet worden is: doen we mee of niet", stelt Terneuzense Boys-trainer Arie Dekker. Programma tweede klas: AZW- Heukelum, Yerseke-Roda Boys, SSC'55-Bruse Boys, Altena-Arne- muiden, Good Luck-SC Everstein, Rozenburg-Hoek. Derde klas: Ter neuzense Boys-Serooskerke, WHS-Kloetinge, Kogelvangers- Tholense Boys, Wemeldinge-Vee- re, Zwaluwe-Kapelle, Dinteloord- Zaamslag. Van onze sportmedewerker KWADENDAMME - Leo Timmerman van Dampoort uit Middelburg is kampioen geworden in de derde klas li bre groep B van het district Walcheren/De Bevelanden van de KNBB. Na een span nende slotronde kon Timmer man de titel grijpen. Willem Rockx van Avon tuur uit Goes ging als de grootste kanshebber de finale partij in. Bij winst of remise was hij zeker van de titel. Het kon echter nog alle kanten uit, want bij verlies van Rockx in veel beurten was ook Sam de Kok nog niet kansloos. Tim merman moest winnen en deed dat ook. Na een nek-aan- nek-race zegevierde hij nipt met de cijfers 80-77 in 33 beur ten. De titel was voor hem en ook het recht om afgevaardigd te worden naar het kampioen schap van het gewest Zuid- Nederland. De eindstand van dit door OHGL georganiseerde kampioen schap in café De Kroon te Kwa- dendamme was (respectievelijk aantal matchpunten, algemeen ge middelde en hoogste serie); 1. Leo Timmerman 10-2.53-17; 2. Sam de Kok 10-2.46-15; 3. Willem Rockx 10-2.34-21; 4. Jaap Jasperse 8-2.55- 17; 5. Chris Raas 7-2.71-129; 6. Adrie Kuzee 6-2.33-15; 7. Jan Moerland 5-1.89-14; 8. Adrie de Waard 0-1.62-16.

de Stem | 1984 | | pagina 9