Matige try-out Freek de Jonge ifdelingssecretaris piet hageman onderscheiden Rollenzesdaagse in Biervliet zit erop JONGE Marsconcours in Sas vlekkeloos verlopen Net geen le prijs voor Hulster majorettes Plaatselijk nieuws MNPAG 22 OKTOBER 1984 EMEENTE IONTENISSE eren brood op de plank, Bestuurslid jSchouwburg- Icommissie Ltapt op PAGINA ZEELAND 2 Herfsttocht IJzendijke Diner besluit jubileum Scheldeoord IN TERNEUZEN Schouwburgcommissie bespreekt begroting Sas van Gent Sluiskil Gezellig lustrum Schutterij Aardenburg iele wereld aan. KOPPEL BUZEYN /LAMPO WINT BlSflM VAN ZEELAND i van de Wet op de elijke Ordening houders van Hontenisse maken smens zijn, in afwijking van het gelwaarde, met toepassing van at op de Ruimtelijke Ordening en voor de aanleg van een ter- de Hengstdijkse Keiweg te Vo- iportbedrijf Scheerders b.v, opslagloodsen en een bedri|fs- den emens in samenhang met deze terrein voor vrachtwagens aan ide de parkeerproblemen in de te lossen de daarbij behorende tekenin- ig van 22 oktober 1984 tot en 4 voor een ieder op de afdeling gemeentesecretarie te Kloos- ar heeft tegen deze bouwplan- e bovengenoemde termijn ken- jemeester en wethouders van 20, 4587 ZG Kloosterzande. iktpber 1984 en wethouders van Hontenisse )e burgemeester, Mr, M. Somers De secretaris, B.A. de Schepper een betrouwbare IWARMINGSINSTALLATIÈ 01148-1243 - Kloosterzande rW De Stem, 076-236911 fceslaagd jubileum Rode Kruis Hulst Van onze correspondente JLST - De Rode-Kruis-afdeling Hulst heeft jiaterdag uitvoerig haar 30-jarig bestaan ge toerd. 1 De gehele dag konden de vele belangstellenden zich I Den Dullaert op de hoogte laten stellen over het l„erk van het Rode Kruis. Dit middels een tentoonstel ling over het werk in natio- verband en stands met IJrmatie over het Welfare- férk en het Jeugd Rode Kruis. Kierbij gingen de setjes prent kaarten zeer j*sif van de hand. De kolonne Goes, die 's mid- een volledig in werking llEBNEUZEN - Algemeen be- lliiurslid G. van Kessel van de Istlwuivburgconimissie Ter- lieuzen houdt het na twee sei- l«n voor gezien. Hij stapt op, |imdat volgens hem, het alge- i bestuur op geen enkele ,_j door het dagelijks be- Ijluur bij het te voeren beleid |fordt betrokken. „Vier keer per jaar komt het lilgemeen bestuur bijeen en lian word je geconfronteerd lnet kant en klare voorstellen, li kan mij in de twee seizoe- |ien dat ik lid ben geweest, i enkele vergadering her inneren waarvan je kon zeg- over dat voorstel hebben Ineens flink kunnen meepra- |ten". Van Kessel noemt de I Schouwburgcommissie een Ivrij gesettled gebeuren', Iwaarvan een aantal mensen liet wel leuk vindt om dit te Idoen. „Toen ik destijds be- li'uurslid werd van de |Schouwburgcommissie, deed i dat op basis van bepaalde Iverwachtingen, welke gewekt (waren door het toenmalige da- ;se bestuur", zo begint hij lie brief waarin hij zijn besluit |tt aftreden meedeelt. Het dagelijks bestuur van I ie commissie gaat niet op de lliartekreet' van Van Kessel In. I Het algemeen bestuur, dat I maandagavond 5 november I anaf 19.30 uur in het gemeen- I lehuis vergadert, wordt mee gedeeld dat inmiddels B en W i voorgesteld de heer Van I Kessel 'onder dankzegging I voor de bewezen diensten' eer- lv°l ontslag te verlenen. Voor gesteld wordt de heer J. den I Hulster in de nu ontstane va- Icature te benoemen. zijnde 'Verzamelplaats Ge wonden' nabootste, trok veel kijkers uit de gehele regio. 's Avonds woonden ruim 400 belangstellenden de info- avond in Den Dullaert bij. Hierbij was ook het Hulster college van B en W aanwezig. De bezoekers zagen hoe de se cretaris van de jubilerende af deling, tevens lid van het kringbestuur, Piet Hageman werd onderscheiden met de zilveren medaille van Ver dienste. Directeur J. H. van Asbeck, lid van het hoofdbe stuur, roemde hierbij de on derscheidene die hij in voor gaande jaren had leren ken nen als een kritisch, meeden kend en hard werkend lid van het Rode Kruis. Hij merkte op dat Piet Hageman zijn sporen meer dan verdiend had en me moreerde zijn inzet om de ver jonging van het Rode Kruis in praktijk te brengen. De aangenaam verraste Piet Hageman was even sprake loos, maar vond zichzelf weer snel in een kort en krachtig dankwoord. Daarna droeg hij als ceremoniemeester er weer zorg voor dat de feestavond verder op rolletjes verliep. De talrijke aanwezigen hoorden toespraken van bur gemeester P. Molthoff en me vrouw Teddy Scholten, die de situatie van het Nederlandse Rode Kruis schetste. Daarna was het de beurt aan Herman Emmink, die het spel 'Wie van de Drie?' pre senteerde. Een panel met Ar nold Coenen, Toon Biesbroeck, Yvonne Vermandei en Jac queline d'Hondt zorgde voor veel lachsalvo's bij de ontmas kering van de echte kapitein van de Henri Dunant en de leidster van de Telefooncirkel. De jubilerende afdeling kreeg na de pauze, waarin 't Hermenieke zorgde voor de muzikale omlijsting, van het hoofdbestuur de prachting in gelijste 'Grondbeginselen van het Rode Kruis' cadeau. Hier bij omschreef de heer Van As beck de afdeling als een posi tief kritisch ingestelde afde ling waar veel activiteiten plaatsvinden. De avond werd besloten met een dia-serie over het Jeugd Rode Kruis en de overhandi ging van een zakje met dui zend losse guldens voor het Suske en Wiske Fonds. Afde lingsvoorzitter Molthoff over- De demonstratie van de Rode Kruis-kolonne uit Goes trok veel bekijks handigde dit bedrag als voor schot van de te verwachten opbrengst van de jubileumac ties van de afdeling. De loterij bleek 1300 gulden op te bren gen. Mevrouw M.L. Verman dei werd hierbij winnares van de door Neckermann gechon- ken draagbare kleuren-tv. Hoofdbestuurslid J. H. van Asbeck spelt secretaris Piet Ha geman de onderscheiding op. - foto's wim kooijman Van onze correspondent IJZENDIJKE - Op de kop af 357 wandelaars hebben afgelo pen zaterdag in IJzendijke de traditionele Herfstwandel- tocht, georganiseerd door Jeugdbelang, gelopen. Zij moesten in bepaald niet gun stige weersomstandigheden, naargelang de inschrijving, 5, 10,15 of 40 kilometer afleggen. De wandeltocht kreeg zater dag een internationaal tintje door de deelname van 90 wan delaars uit het Belgische Beer- nem. De deelnemers aan de 40 kilometer vertrokken al om 09.00 uur. De laatste wande laar op deze afstand arriveer de 's middags om 16.30 uur weer in IJzendijke. Van onze correspondent TERNEUZEN - Het driedaag se feest van rusthuis Schel deoord in Terneuzen, ter gele genheid van het 50-jarig be staan van deze instelling, werd zaterdag afgesloten met een diner voor bewoners, ge nodigden en bestuur. Directrice mevrouw Vink keek in haar slotwoord terug op de jubileumviering en con stateerde dat het rusthuis be wezen heeft een fijn, gezellig tehuis te zijn, waar het goed toeven is. Erg blij was zij met het feit dat tijdens de receptie vorige week donderdag ook de allereerste directrice van Scheldeoord, zuster Smids, aanwezig was. Met nieuw- bouwplannen in het achter hoofd gaat Scheldeoord de volgende halve eeuw in. Het personeel van Scheldeoord had gezorgd voor een uitste kend 'vijf gangen-diner' Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Schouw burgcommissie Terneuzen komt maandagavond 5 no vember vanaf 19.30 uur bijeen. Besproken wordt dan onder meer de begroting 1985. Een begroting die sluitend ge maakt kan worden door de bijdrage van bijna 4,5 ton van de gemeente Terneuzen. Naast de begroting zal de commissie, in besloten zitting, de exploitatie van het buffet van het Zuidlandtheater be spreken. Aan de orde komen eveneens voorgestelde verho gingen van de tarieven voor zaalhuur en verhuur materia len. Voorgeteld wordt de con certvleugel en de piano niet meer voor gebruik buiten het theater te gebruiken. Dit we gens de grote risico's die hier aan verbonden zijn en de ge ringe vraag naar deze instru menten. Volleybal - De Klappers zijn winnaar geworden van het achte wijkvolleybaltoernooi dat was georganiseerd door volleybalclub De Kikkers. Zestien teams namen hieraan deel, verdeeld over vier poules. Vrijdagavond kwamen de poulewinnaars (De Muizen, AVC, De Klappers en AVC- jeugd) tegen elkaar uit. De eindstand was: 1. De Klappers, 2. AVC, 3. De Muizen, 4. AVC- jeugd. Als gezelligste ploeg mocht De Clubvriend 1 een prijs in ontvangst nemen. Voor P. Scherbeyn en P. Blon- deel liep het toernooi minder goed af. Zij liepen namelijk ernstige blessures op. Kaarting - Zaterdag 27 okto ber is er in café De Rijnvaart te Sas van Gent een vlees- kaarting. Men speelt bieden zonder roem en de inleg is vijf gulden. Belangstellende kaar ters kunnen zich vanaf 19.00 uur inschrijven. De kaarting begint om 20.00 uur en de op brengst komt ten goede aan carnavalsvereniging De Deur- douwers. Ballonwedstrijd - Het Gilde- comité maakte zterdag de prijswinnaars bekend van de tijdens de Gildefeesten gehou den ballonwedstrijd bekend. De meeste ballonnen blijken in West-Duitsland te zijn te rechtgekomen. De uitslag was als volgt: 1. J. Martens (Fulda), 2. E. en C. van Leeuwen (Schotten), 3. L. Willemsen (Kamen). Een van de deelnemende drumbands in actie SAS VAN GENT - De evenementenhal van De Vlaanderen in Sas van Gent was zaterdag gedurende een hele dag het de cor voor een groot muziekconcours met als gastheer harmonie 'De Vereenigde Vrienden'. 24 verenigingen, afkomstig uit geheel Nederland namen aan het con cours deel. Voor de ruim 600 deelnemers betek in de hun muzikaal optreden en presentatie tijdens de wedstrijden heel wat, omdat de j urering van de eigen groep tevens een handhaving, degradatie of promotie in hield. De deelnemende groepen kwamen uit in verschillende divisies met als hoog ste de eredivisie. Showband Axel, reeds eredivist, wist met een Amerikaans getinte show de eerste prijs in de wacht te slepen en dit - foto wim kooijman met lof en wimpel, een onderscheiding die slechts eenmaal per concours gegeven wordt. Ook muziekvereniging 'Euphonia' uit Goes wist zich met een eerste prijs in de eredivisie te handhaven. Eerste prij zen waren er verder voor 'De Volharding' uit Zaamslag, 'Willem Beukelszoon' uit Biervliet en de Vlissingse 'Deltaband'. Harmonie Oostburg behaalde een tweede prijs. Van onze correspondent NIEUW NAMEN - In een gezellige sfeer is het afge lopen weekeinde in de kantine op het schietter- rein Statenboom het 10-ja- rig bestaan van schietver eniging de Schutterij ge vierd. Vele leden en oud-leden waren naar de kantine ge komen om de vereniging te feliciteren. Waarderende woorden waren er voor het vele vrijwilligerswerk dat in de afgelopen jaren door de leden verzet is. Dit vrij willigerswerk heeft er toe geleid dat er nu aan de Statenboom een goed geoutilleerd schietterrein tot stand is gekomen, waarop de leden hun sport op een uitstekende manier kunnen beoefenen. Ook vele vertegenwoordigers van verenigingen maakten hun opwachting met felici taties. Voorafgaande aan de re ceptie hadden 43 leden meegedaan aan de meer kamp. De uitslag hiervan was als volgt: Skeet L. Wa genaar na barrage 50 pun ten, zwartkruit revolver of pistool F. Hautpenne 44 punten, klein kaliber pis tool A. van de Walle 143 punten, klein kaliberge weer F. Hautpenne 137 punten. Uitslag van de meerkamp was: 1. F. Haut penne 368 punten, 2. W. Mirrer 348, 3. G. Clemens 339 punten. De jubileum viering werd tenslotte be sloten met een gezellig sa menzijn van de leden in de kantine. T6 HULST ONUD-GASTEL - Majorettenpeloton De Vossen uit Hulst heeft zaterdag met veel succes deelgenomen aan de natio nale kampioenschappen die de stichting Overkoepeling Neder landse Muziekorganisatie (SOMNO) had georganiseerd in het Westbrabantse Oud-Gastel. De Hulster meisjes scoorden 145 punten en behaalden hiermee een eerste prijs. Bovendien staan zij aan kop in de Westbrabant se en Zeeuwse Muziekbond. De wimpel werd zaterdag echter voor de Hulster neusjes weggekaapt door het Limburgse De Kloppers, die 147% punt scoorden. Door de mooie resultaten van het afgelopen seizoen zijn De Vossen uitgenodigd voor de kampioenswedstrijden van de Fede ratie West-Brabantse en Zeeuwsche Muziekbond, die in novem ber in het Brabantse Rucphen worden gehouden. uniek Het overkomt u, in uw buurt of dorp. e van de binnenstad heeft ntonigheid van de slaap- uithoek kan erover >aan plotseling vervangen in een stille driekamerflat, eenzaam. Dat 't niet altijd wat doe je er aan? Als u -mevrouw-van-hiernaast" geeft dat al een minder eens opzoekt, komt u nissen, creatief koken, een ilieu volgen of samen twee tal baantjes schoolslag imen boeken kaften voor de ren bij de ziekenomroep? sties. Iedereen doorbreekt zijn eigen manier De een t een verre vriendin, ïurt en als u ideeën op wilt in de Telefonische Hulp- het telefoonboek traie nummer 030-942424, irde dichtstbijzijnde hulp informatie over de moge- rlang met de Stichting Ideéle Reclame SIBE De finale met v.l.n.r. R. Bleyenberg, R. de Bakker, L. Lampo en R. Buzeyn. De laatste twee zouden als overwinnaar uit de bus komen. - foto wim kooijman Van onze correspondente BIERVLIET - Ronald Bu- ®yn en Luc Lampo hebben ®e traditionele rollenzes- "aagse van Biervliet gewon- nen. Deze wedstrijd, die al '(,n aantal jaren steeds in de Herfstvakantie in verschil- 'ende etablissementen van art haringstadje wordt ge- Jouden, kende ook nu een S°ede belangstelling. Iedere avond volgden een '®k aantal belangstellen den de verrichtingen van de jjenners op de rollen, die dit aeer stonden opgesteld in Oud Raedhuys. Vrijdag avond waren het de spon- sors die eikaars krachten maten. Hierbij kwam Th. van Vooren als eerste uit de bus. De finale-avond werd be sloten met een bal, waaraan veel danslustigen een leuke avond beleefden. De uitslag van de Biervlietse rollenzes daagse was als volgt: 1. R. Buzeyn/L. Lampo, 2. J. de Poorter/M. Dieleman, 3. R. Bleyenberg/R. de Bakker, 4. J. de Neve/L. de Naayer, 5. D. Wouters/M. van Overbe- ke. Sponsors: 1. Th. van Voo ren, 2. K. Buijze, 3. G. de Graf, 4. E. Dhuyserinck. plotseling aan. „Allemaal zit ten jullie er nog, terwijl ik al lang was weggelopen". Zo erg was het natuurlijk ook weer niet, want Freek blijft - ook wanneer hij eens een keer niet zo geweldig op dreef is - een fascinerende theater-persoonlijkheid. Maar ademloos aan de stoel gekluis terd, zoals me dat zo vaak bij De Jonge is overkomen, dat was er zaterdagavond in Goes niet bij. Het 'lolligste' en tevens minst geslaagde onderdeel was het oudejaarsavond-stuk 'De Verademing', dat Freek voor de pauze met het publiek doornam. Op enkele actuele puntigheden na (Efteling, uit kering kroonprins) kwam het niet echt los. Wellicht ook wat teveel gevraagd voor een try- out, want vlammen moet-ie pas op oudejaar voor de tv en zo'n programma moet uiter aard groeien. Na de pauze, toen onderde len uit zijn nieuwe theater stuk 'De Bedevaart' de revu passeerden, nam de kwaliteit toe. Maar echt verrassend werd het nergens. Lachen kon volop, maar ontroering - toch een wezenlijk bestanddeel van ai zijn vorige stukken - was er ditmaal niet bij of kwam niet over. GOES - Prins van Oranje; Freek de Jonge; Gezien en gehoord zaterdag 20 oktober. Door Co Meertens MATIG. Dat was zater dagavond in Goes de start van Freek de Jon- ge's driedaagse try-out- tournee door Zeeland, waarbij stukken uit het oudej aarsavond-pro gramma 'De Verade ming' en uit de nieuwe theatershow 'De Bede vaart' in een afgeladen Prins van Oranje werden uitgeprobeerd. Dat Freek voor vrijwel elke try-out Goes uitkiest is niet zo verwonderlijk. Hij bracht er zijn middelbare schooltijd door en rekent op extra cou- lantie in een stadje 'waar iedereen tenslotte nog bij mij in de klas heeft gezeten'. Die extra coulantie kreeg De Jonge dan ook. Voor de bomvolle zaal kon de avond bij voorbaat niet kapot en dat was een geluk voor de 'ko miek', die duidelijk nog niet in vorm was en dat zelf goed be sefte. „Jullie zijn een geweldig publiek", sprak hij de zaal

de Stem | 1984 | | pagina 7