Sas van Gent wil rechtzaak tegen Van Himschoot Landbouwschuur door brand verwoest Brand in woning in Hulst loopt goed af 'Het was heel leuk9 ik klapte helemaal dicht9 oion OPROEP TIJDENS MANIFESTATIE ZEEUWS PLATFORM: Veel belangstelling voor Zeeuwse Dialectdag MAANDAG 22 OKTOBER 1984 politierapport Bevreemding 'Verbijsterend" Stroom in deel Goes uitgevallen RAAD MOET BESLISSEN VUUR BLEEF SMEULEN ZUIDWEST-NEDERLANDERS OP AUDITIE VOOR 1-2-3 TV-SHOW. Woningen Radio Scouting Terneuzen reiki tot in Israël toe Triathlon kampte met bar weer Door Paul van der Voort N Garcia Pujol is een 72. ge Spanjaard die als mees. oion voor de Britse gehei' iienst een beslissende rol t gespeeld bij het verloor, Wereldoorlog II. Hij u,as van de 22 mensen die van. tren op de hoogte waren de precieze datum en de its van de geallieerde lan. j in Normandië. Als dub. pion slaagde hij er in om er wijs te maken dat de ling in Normandië slechts afleidingsmanoeuvre vsn lazi's concentreerden ■door hun aandacht en pen op een ander punt de Franse kust. veertig jaar stilzwijgen ft deze in Barcelona gebo- spion pas onlangs zijn ■e identiteit aan de wereld, i onthuld. Hoe en waarom Hitier bedroog, vertelde Catalaanse superspion ele dagen geleden in een ■rview met de Madrileense nt El Pais. ol vertelt in dat vraagge- ek dat hij vertrouwen won i de Duitse inlichtingen- nst door te doen alsof hij irbevelhebber was van het nazi spionagenet in het van Engeland. Alles was t bluf, zo vertelt Pujol: 'ijn spionagenet telde ze- tien agenten en bestond cretarissen van minis- werknemers en ambtena lk maakte de Duitsers wijs dat ik de beschik- \g had over een piloot. Al- was echter bluf, want mijn nnen hebben nooit be d's slikten het verhaal Pujol als zoete koek en pteerden hem als hun rouwensman. In samen- •king met de Britse gehei- dienst begon Pujol toen t zijn grote werk: het ver- kken van valse informatie r de geallieerde landing in mandië. „Het plan was als jt", vertelt de bejaarde su- spion: „Mijn spionagenet est Hitier de volgende in- matie verschaffen: de echte ding zou plaatsvinden in de Calais, op de Franse t die het dichtst bij Enge- d ligt. Ik moest Hitier smaken dat de landing bij •mandië slechts een aflei- gsmanoeuvre was", aldus Catalaanse spion. werk van Pujol was ge- rlijk maar tegelijkertijd fect gepland. Zes uur voor '.chte landing in Norman- kreeg Pujol uit Londen bevel om de Duitsers on- Idellijk op de hoogte te lien van de aanval op Nor- ndië. De nazi's waren hier in weliswaar voorbereid op gealliëerde landing, maar elijkertijd zou de geloof- ardigheid van Pujol voor Duitse inlichtingendienst rden vergroot. „Het was de ige manier om Hitier om de ii te leiden", zo vertelt de on, „ik moest hem waar- uwen voor de landing op rmandië en tegelijkertijd ■tellen dat het slechts een eidingsmanoeuvre was. Het n werkte. De Duitsers ver- chtten de echte aanval bij de Calais en verzamelden n troepen daar. De kust van rmandië werd echter niet sterkt, hoewel ze al zes uur xtevoren wisten dat er daar t aanval kwam", aldus deze talaan. en de nazi's achter hun ver sing kwamen, was het al te t. De Amerikanen en Brit- hadden enige bruggen- ofden gevestigd waarvan ze >t meer te verjagen waren, jol werd na zijn (slechte) 'ormatie natuurlijk op het :tje geroepen door de Duitse onagedienst. Hoe heeft hij h uit die situatie kunnen Iden? „Ik heb ze heel kalm x zeer plastische verklaring teven; de landing in Nor- ndië was aanvankelijk chts een afleidingsmanoeu- zo vertelde ik de Duitsers- ar toen de gealliëerde troe <n zagen dat de aanval goed diep, heeft het opperbevel j kbaar haar plan veraa rd en de echte aanval in rmandië uitgevoerd in lats van bij Calais, zoals ze is voorzien. De Duitsers ge- ifden mijn verklaring hele- uil. Ze waren er zelfs zo hex- van overtuigd dat ze mi] het einde van de oorlog t het IJzeren Kruis hebben decoreerd en ook nog eens d hebben gegeven om weg vluchten naar Zuid-Amerr aldus het ongelooflijke rhaal van deze Catalaanse bbelspion in Britse dienst- jol meet nauwelijks 1.60 ■ter. Zijn daden zijn echter getwijfeld groot, zoals be zen wordt door het feit de* na de oorlog ook de onder- keiding heeft gekregen van 'Orde van het Britse Impff tm'. Maar waarom heeft hl] t eigenlijk gedaan? Waar- x heeft hij zijn leven ge- agd om bij te dragen aan ondergang van het Derde jk? Het antwoord van de i aarde spion is onverwacht ontroerend tegelijkertijd i deed het voor mijn moe- r", zegt hij met tranen in n ogen, „toen mijn broert] ik klein waren, heeft mi]" der ons altijd opgevoed m klimaat van vrijheid, to- ■antie en liefde voor de me- mens. Het nazisme was de lotste vijand van al die edheid die wij als kleine rxderen hadden geleerd dom woorden van mijn vader door de liefde van mijn ieder.Ik ben geen j00<*rs ar wat de nazi's deden v®" afschuwelijk dat elke pril moeite waard was om araan een einde te maken VAN ZEELAND T15 PAGINA ZEELAND 1 Van een oneer verslaggevers KAPELLE - Dat de Zeeuwse dialicten nog bij veel men sen leven, was zaterdag goed te merken aan de opkomst bij de Zeeuwse Dialectdag in De Vroone in Kapelle. De zaal was barstenvol gevuld niet belangstellenden. Het hoogtepunt van de dag, die zoals gebruikelijk werd gehouden door de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialiectonderzoek, was ongetwijfeld het aanbieden van het vierde regioboek van de vereniging: Dialecten op Noord-Beveland. De plaatsvervangend commis saris van de koninging, mr. J. Boersma, nam dat in ont vangst van de verenigings voorzitter, ir. M. Geuze. Geuze opende de vergade ring met een toespraak in algemeen beschaafd Neder lands. Hij sprak ondermeer over het succes van het woordenboek der Zeeuw sche dialecten, waarvan binnenkort de zevende druk zal verschijnen. Verder ver klaarde hij trots te zijn op het nieuwe regioboek van Noord-Beveland, hij voegde daar aan toe dat nieuwe re- gioboeken in voorbereiding zijn. De rest van de dag ver liep volgens programma. Verscheidene mensen lazen voor uit verhalenbundels of artikelen en de Zeeuwse troubadoer Engel Reinhoudt gaf tegen het einde van de dag een concert. Boeren mobiliseren tegen kerncentrales' BRESKENS - Op de kruising Slikkebrugseweg Langeweg een personenauto, bestuurd door C. B. uit Breskens, bij een eenzijdig ongeval van de weg geraakt en in een sloot terecht gekomen. De auto, waarin B. werd hierbij zwaar be schadigd. Van B. moest een bloedproef ondergaan. GOES - Zaterdagavond werd ingebroken in een vijftal bij de sporthal te Goes geparkeerd staande personenauto's. In alle gevallen gebeurde dit na het vernielen van een ruitje van voertuigen. Van de vijf eigenaars, die aangifte deden de gemeentepolitie te Goes, «aren er drie die melding maakten van diefstal van een meer voor hen waardevolle papieren, alsmede in één geval van een cassetterecorder. HULST - Zaterdagmiddag om 15.40 uur vond op de Grote Kreekweg bij de afslag naar de Zoetevaart een aanrijding tussen twee personenauto's. Hierbij ontstond materiële schade. Bestuurder Y. H. uit Wemmei reed over de Grote Kreekweg, komende van rijksweg 60. Bij het verkeers licht naar de Zoetvaart zette zijn richtingaanwijzer aan. De schuin achter hem rijdende DM. uit St.Jansteen schrok daarvan, remde en begon te slippen, met het gevolg dat rijn auto tegen de auto van H. IJZENDIJKE - Op de kruising Molenweg Nolleweg kwa men twee personenauto's met elkaar in botsing. Dit gebeur de toen R. L. begon af te rem men om linksaf te slaan. Een personenauto, bestuurd door mevrouw M. U. uit St. Kruis, 'eed daar achterop. SLUIS - Zondagmiddag tus sen 15.00 en 16.30 uur zijn drie Personenauto's in de Nieuw- s'raat beschadigd. De auto's werden van voor tot achter met een scherp voorwerp be krast. Twee van de drie eige naars hebben aangifte bij de Politie gedaan, te weten V. uit Deernem en T. uit Maldegem. STJANSTEEN - Zaterdag morgen om half 6 week de autobestuurder P. V. uit Hei kant op de Wilhelminastraat St. Jansteen uit voor een kat. ®i raakte daarbij met zijn auto aan het slippen en botste «gen een lantaarnpaal. Dit gebeurde met zo'n geweld dat ?e lantaarnpaal door midden Prak. De auto werd aan de 'oorzijde geheel vernield. V. ™am er met de schrik vanaf. VUSSINGEN - Bij een in braak in een bar aan de Wal- straat is in het afgelopen weekeinde een bedrag gesto- jen van 2500 gulden, hoofdza kelijk de inhoud van enkele gokautomaten. Verder nam men en passant vier sloffen si garetten mee. Eigenaar B. B. Peed daarvan aangifte bij de gemeentepolitie van Vlissin- gen. Namens de firma d'H. werd ahgifte gedaan van diefstal ar' een tiental verrekijkers, waarde 1940 gulden. De dief- tal in het filiaal aan de Nieu- endijk werd mogelijk door at men een steen door de vi- "tehad gegooid, tenslotte werden eveneens j°°r het ingooien van een ruit ^n etalage van dranken- andel j. G. aan de Scheldes- ■.aat zes flessen drank, waar- "H gulden, ontvreemd. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Het Zeeuws Platform tegen kernenergie hoopt met name ook de boerenor- ganisaties in zijn gelederen op te kunnen ne men. Men acht dat van belang om het CDA ervan te weerhouden akkoord te gaan met plannen voor de bouw van nieuwe kerncentrales in Nederland. 3feals bekend worden daar bij ook de locaties Borssele of Bath/Hoedekenskerke ge noemd. De oproep tot de boeren werd zaterdagmiddag gedaan tijdens een manifestatie van het platform in de Rijks Peda gogische Academie te Middel burg. Nu nog bestaat het plat form uit een bundeling van politieke partijen (PvdA, D'66 en klein-links), vakbeweging (met de FNV verbonden orga nisaties), milieu-organisaties en vrouwengroepen. In totaal gaat het om bijna 20 organisa ties, waarvan de achterban nen zich zaterdag overigens nauwelijks lieten zien. Tijdens de manifestatie - met optre dens van een popgroep, een so- lidariteitskoor, een vrouwen- vredescabaret en diverse spre kers - waren er nooit meer dan zo'n 150 tot 250 mensen in de zaal. De aloude argumenten te gen atoomcentrales hebben nog niets aan waarde inge boet, integendeel, zo probeer den verschillende sprekers duidelijk te maken. Met name J. Boogerd-Quaak (D'66) richtte zich daarbij nadrukke lijk tot de boeren. Ze wees er op dat er geen verzekeraar te vinden is, die bereid is om schade, ontstaan door proble men met een kerncentrale, te dekken. Boogerd-Quaak sprak er haar bevreemding over uit dat de boerenorganisaties in Zee land zich tot nu toe rustig heb ben gehouden, waar de boeren in de Flevopolder - eveneens kandidaat voor de vestiging van een kerncentrale - inmid dels in actie zijn gekomen. K. Zijlstra (Tweede Kamer lid van de PvdA) daagde Van Aardenne uit eerst maar eens voor een behoorlijke verzeke ring te zorgen alvorens kern centrales te laten bouwen. Zo lang dat niet lukt, zei hij, is sprake van onverantwoorde lijk gedrag. FNV-woordvoerder A. van den Biggelaar noemde het 'ronduit verbijsterend' hoe weinig de regering zich gele gen laat liggen aan de uitkom sten van de Brede Maatschap pelijk discussie over (kern- Jenergie. Hij stelde dat minis ter Van Aardenne opdracht moet geven voor een studie naar de mogelijkheden van een elektriciteitsvoorziening, gebaseerd op de uitkomsten van die discussie. Uit zo'n studie, aldus Van den Biggelaar, zal blijken dat zonder het gebruik van kern energie een beleid kan worden ontwikkeld dat leidt tot een daling van de elektriciteits prijs met 20 procent, minder milieuvervuiling en meer werk. Hij baseerde zich daar bij op een rapport dat onlangs is uitgebracht door een bezin- ningsgroep, bestaande uit des kundigen uit de wetenschap, de industrie, de overheid, mi lieu-organisaties en de vakbe weging. Sprekers tijdens de mani festatie waren ook gedepu teerde P. Boersma (PvdA), het statenlid C. van Waterschoot (PPR/EVP), het statenlid J. Dupré (PSP/CPN), FNV-dis- trictsbestuurder M. Strous en de arts L. Roegholt. Boersma liet doorschemeren dat de twee PvdA-gedeputeerden zich binnen het dagelijks pro vinciebestuur in ieder geval tegen de bouw van een tweede kerncentrale in Zeeland zullen verzetten. Van onze correspondent GOES - Bewoners van de wijk Goes-Noord, 's-Heer Hendrikskinderen en om géving zijn gisteravond ongeveer een uur lang van electriciteit verstoken ge weest. Oorzaak daarvan was een lichte ontploffing in een transformatorhuisje van de PZEM nabij het buurtschap Wissekerke. Die ontploffing had om kwart voor zeven plaats. Door de stroomstoring vie len ook de verkeerslichten aan de Deltaweg uit. Technici van de PZEM hadden het euvel om streeks kwart voor acht verholpen. Voor zover be kend heeft de stroomsto ring, behalve wat onge mak, geen schade veroor zaakt. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - De gemeenteraad van Sas van Gent moet komende donderdagavond beslissen of de gemeente al dan niet een rechtsgeding gaat voeren te gen het bedrijf Gebr. van Himschoot in Westdorpe, dat een schadeclaim tegen Sas van Gent heeft gedepo neerd. Het bedrijf claimt schade die het ruim twee jaar geleden zou hebben opgelopen toen wegens rioleringswerkzaam heden voor drie weken elders in Westdorpe onderdak ge vonden moest worden. Wegens die werkzaamheden moest de groothandel uitwij ken naar de Spoorlaan, maar toen de riole ringswerken waren voltooid, weigerde het bedrijf aanvan- Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Een felle, uitslaande brand heeft zaterdagavond de kapitale landbouwschuur van de heer P. V. aan de Lange Nieuwstraat volle dig verwoest. De schade wordt geraamd op enkele honderdduizenden gul dens. De eigenaar is tegen brand verzekerd. De oorzaak van de brand kon, ook na een gisteren door de technische recher che uit Middelburg in sa menwerking met de brandweer ingesteld on derzoek, nog niet worden vastgesteld. Vooral de opslag van on geveer 40 ton vlas deed de schuur in korte tijd veran deren in één grote vlam menzee. Verder gingen verloren 200 ton aardap pelen en 180 ton uien, als mede enkele landbouw werktuigen. De eigenaar was op het moment dat de brand uit brak, niet thuis. Een buurtbewoner ontdekte de brand rond half negen en waarschuwde de brand weer van Kloosterzande. Deze en die van Vogel waarde rukten onmiddel- lij k met groot materieel uit naar de plaats des onheils. De strijd tegen de eigenlij ke vuurhaard was op dat moment al verloren. Met man en macht werd door de brandweerlieden ge werkt voor het behoud van een in de nabijheid staand woonhuis en een in aan bouw zijnde schuur. Dat lukte. Ook was men er met behulp van enkele omwo nenden nog in geslaagd een paar landbouwtracto- ren naar buiten te brengen. Het nablussen van de tot de grond toe afgebrande stenen schuur duurde de gehele nacht en zondag ochtend. Voor de brandweer was er weinig eer te behalen FOTO HENK HOMMERS Van onze correspondent HULST - Een brand in een souterrain van de woning van de familie K. aan de Frans van Waesberghestraat te Hulst, heeft geleid tot een enorme rookschade in vrijwel de gehele woning. De brand werd bij thuiskomst van de bewoners gistermiddag Van een onzer verslaggevers BREDA - Al vanaf negen uur zaterdagmorgen druppelden ze uur na uur binnen in motel Brabant in Breda. Zeventig echtparen uit Zeeland en West-Brabant op auditie bij de KRO voor deelname aan de 1-2-3 tv-show. Zeventig po tentiële kandidaten voor deze populaire tv-show die, on danks de zenuwen in hun lijf, toch het gokje waagden te worden uitgekozen om op de beeldbuis te verschijnen. „Nee, dat kan echt niet. U moet begrijpen dat de kandi daten al erg nerveus zijn als ze hier komen. Als u nou ook nog foto's komt maken en blijft kijken, dan wordt het alleen maar erger". Joop van den Ende, Neder lands succesvolste show-busi- ness-producent en ook de gro te man achter het succes van de 1-2-3 show, is onverbidde lijk. We komen er niet in. Ook foto's maken kan niet. De KRO het al bij voorbaat weten dat ongenodigd bezoek niet op prijs zou worden gesteld. De belangstelling voor deel name aan de 1-2-3 show blijkt overweldigend. Na oproepen van de KRO-tv voor aanmel ding van nieuwe kandidaten voor de show, die dit seizoen voor het eerst op 13 november a.s. op de buis zal verschijnen, meldden zich in het hele land maar liefst 30.000 echtparen. Daarvan werden volgens tv- producent Van den Ende 7.000 paren aangeschreven, waaruit weer 500 stellen voor een voor gesprek werden uitgenodigd. Uit die voorgesprekken die voor de regio Zeeland West- Brabant in Bergen op Zoom en Tilburg werden gevoerd, kwa men uiteindelijk 70 echtparen tevoorschijn. Uit de zeven voorselecties in het hele land, worden 110 paren gekozen voor zowel de radio- als tv- uitzendingen van de 1-2-3 shows. „Het leek mij zo leuk om mee te doen. Ik zag me daar al achter de tafel zitten, zoals vo rig jaar bij Rudie Carrell. En maar wegschuiven wat je niet wilt hebben". Henny en Frans Vos uit Goirle zitten er, na hun auditie, bij een kop koffie een stuk gemakkelijker bij dan een uurtje geleden. Voor Hen ny is het dan wel duidelijk dat ze het slechtste koppel waren uit de groep van tien paren, die voor de grote tv-baas moesten verschijnen. „Het was echt heel leuk. Maar door de zenuwen klapte ik helemaal dicht". Overigens was het idee voor de opgave als kandidaat geen gemeenschappelijke be slissing van dit echtpaar. Hen ny vulde het deelnameformu lier in. „En dan heb je natuur lijk geen keus meer", lacht Frans. „Dan moet je wel mee doen, of je wilt of niet". Van den Ende is na een kor te pauze tussen de cessies al lang weer in de auditieruimte verdwenen. We kunnen dan ook niet meer vragen naar de kwaliteit van de kandidaten uit Zuidwest-Nederland. Ook KRO-medewerkster mevrouw Houtdijk geeft geen gelegen heid te achterhalen welke cri teria eigenlijk worden aange legd bij de voorselecties van de kandidaten. In de voorgesprekken kre gen de kandidaten de opdracht mee om in twee minuten een sketch op te voeren van een si tuatie of gebeurtenis uit hun eigen leven of directe omge ving. Nelly en Kees Rijsdijk uit Sluis in Zeeland kwamen na lang zoeken op de voor veel Nederlanders welbekende angst voor de tandarts. „Ik heb daar echt een enorme angst voor", zegt Kees. „En natuur lijk ben ik nu de tandarts die Nel een bepaalde behandeling aanbeveelt". Meer wil hij nog niet kwijt, want ze moeten nog. Na een reis van 3,5 uur van Sluis naar Breda zitten ze zich bij de koffie mentaal nog wat op te warmen voor hun auditie begint. Wat beweegt mensen om zich voor het front van heel Nederland op de buis te kijk te zetten?. Nelly Rijsdijk: „Je zit op een gegeven moment naar de tv te kijken en dan denk je, ja, dat zie ik wel zitten. Dan lijkt het ook allemaal zo ge makkelijk". En ook als ze niet worden uitgekozen dan zijn ze toch weer een ervaring rijker. Zo'n auditie is op zich al een hele ervaring want het gaat er toch 'net echt' toe. Nelly: „Eni het meeste plezier hebben we al bij de voorbereiding thuis gehad. Tranen hebben we ons gelachen toen we ons stukje gisteravond voor de buren op voerden". omstreeks 17.00 uur ontdekt. De gealarmeerde Hulster brandweer was spoedig ter plaatse. Volgens brandweer commandant A. Ter Weduwe was het een geluk bij een on geluk dat alle ramen waren afgesloten, zodat het vuur bij gebrek aan zuurstof groten deels was gesmeuld. „Maar het toch niet veel langer meer mo gen duren. De verdiepings vloer tussen het souterrain en de woning was van hout. Ver der was de rookontwikkeling zo hevig dat ze reeds was doorgedrongen in de woning van de buren", aldus de brandweercommandant. Leden van de Hulster brandweer drongen met pers luchtmaskers binnen om de zware rookontwikkeling naar buiten te doen ontsnappen. Dat was even een kritiek mo ment omdat toen weer verse lucht de woning kon binnen komen, maar het was wel noodzakelijk om de vuurhaard op te sporen. De brandweer bestreed het vuur in het sou terrain met twee hoge en twee lagedrukstralen. Pas twee uur later kon brandweercomman dant Ter Weduwe zijn man nen laten inrukken. De Hul- sterse brandweercommandant ging gisteravond laat toch nog even polshoogte nemen in de woning: „Je kunt bij zo'n ge val maar nooit weten". kelijk naar de oorspronkelijke behuizing aan de Graafjans- dijk terug te keren. Het werd een slepende kwestie die pas tot een oplos sing kwam toen de Raad van State besliste dat Van Him schoot niet aan de Spoorlaan mocht blijven als zijnde strij dig met het bestemmingsplan. Een minnelijke schikking tussen gemeente en bedrijf over een eventuele schade kon niet getroffen worden. Reden waarom de claim van het be drijf nu voor de rechtbank in Middelburg moet worden uit gevochten. Er komen donderdagavond ook prettige zaken aan de orde tijdens de maandelijkse raadsvergadering. Zo moet de raad beslissen over geldlenin gen voor de bouw van 12 zoge naamde 'aanleunwoningen' ten behoeve van de huisves ting van bejaarden. De wonin gen worden gebouwd nabij De Redoute. Ook worden gelden gevraagd voor de renovatie plannen in Philippine (24 wo ningen aan Markiezenstraat en Eilandstraat) en Westdorpe (40 woningen in diverse stra ten). Jamboree on the air Van onze correspondent TERNEUZEN - Rowangroe- pen uit Terneuzen, Sas van Gent en Sluiskil hebben het afgelopen weekeinde in het groepsgebouw van Sint-Hu- bertus aan 't Weitje in Ter- neuzen tijdens de 27e Jambo ree on the Air, radio-contact gelegd met diverse binnen- en buitenlandse groepen. Een etmaal lang zaten de rowans gekluisterd aan de mi crofoon. Getracht werd op de 2-meterband zoveel mogelijk contact te leggen met scou tinggroepen in Nederland, 's Middags werden op de 80-me- terband contacten gelegd met groepen in Nederland, België, Duitsland en Engeland. 's Avonds toen de zendcon- dities beter waren en de 'te genvoeters' ook in lucht kwa men, werd 'wereldwijd' con tact gezocht. Dat lukte met landen als Finland, Ierland, Polen en Israël, Van onze correspondent TERNEUZEN - Zestien ploe gen namen zaterdag deel aan de familie-triathlon, die was georganiseerd door de MTS/ MEAO in Terneuzen. Er moest 1 km worden gezwommen, 45 km gefietst en 10,5 km gelopen. Om 10.00 uur werd begon nen met het zwemgedeelte in De Honte. Met windkracht 8, een dreigend onweer en strie mende regen moesten de deel nemers daarna aan het onder deel fietsen beginnen. Vooraf werd nog wel even gewaar schuwd voor het parkoers over de Paardendijk, waar veel modder op de weg lag. Er werd langzaam gereden, onge lukjes bleven uit. Niettemin moesten drie deelnemers een band verwisselen. Na het fietsen kon even op adem gekomen worden in een keet die de organisatie nabij 't Schelpenhoekje had neergezet. Velen maakten bij het onder deel lopen gebruik van de mo gelijkheid het parkoers in es tafettevorm af te leggen. Alle deelnemers kregen een diplo ma met daarop de vermelding van hun persoonlijke tijden. De snelst gerealiseerde tij den waren: zwemmen: 13 mi nuten, fietsen: 1 uur 2 minu ten; lopen: 31 minuten.

de Stem | 1984 | | pagina 5