Is Lendl de baas SC Morres is te sterk ike Beier Ivoor De Sterre-ploeg Neckermann boekt dubbele zege ÏÏERFSTTOERNOOI VOOR DE JEUGD Demonstraties basketbal I Sas van Gent een succes I Morres naar NK in Enkhuizen Strandrace Knokke groots spektakel Klinkende zege voor Zaamslag PAGINA SPORT a MAANDAG 22 OKTOBER 1984 HULSTERSE BEDRIJFSVOLLEYBALCOMPETITIE Uitslagen ep Kramer iiest voor iperatie Bi PROMOTIEKLAS DAMES int strandcross Scheveningen 1 Adop ongeslagen 1 aan de leiding I Troeven Krappe zege voor Groede I GROOTSE HAPPENING IN DE VLAANDEREN Luyendijk blijft leider Verlies voor Zeeuwse damesploeg T2 PAGINA SPORT 5 eft zondag zijn zegereeks te. voortgezet in de finale van Ivoor de spelers meer dan Ivakkeerde, won in de finap pn de veel hoger ingeschatti 'ustraliër Pat Cash. Mitchell liens belangrijkse succes he ptionaal college-kampioen. Ihap in 1977 was, zegevierde p twee en half uur met 6-4 3 16-2. I Joakim Nyström heeft zon- Eg het negende internationale Innistoernooi van Keulen ge. lonnen. In de finale versloa als eerste geplaatste Zweq Tsjechoslowaak Mirosla' lercir in twee sets: 7-6,6-2. 1 Voor de 21-jarige Zweed be. Ikende de winst in Keulen de veede zege in een Grand Prb «mooi binnen acht dagen, |orige week was Nyström a sterkste bij het herenenkel, bel in Bazel. Hugo Nunez uit Ecuador eeft zondag in Apeldoorn hel veede satelliet-toernooi 01 jljn naam gebracht. In de ndstrijd versloeg hij met 6-1 1-6, 6-2 de Zwitser Dominil ptzinger. De 23-jarige Nunez speeldi ok vorig jaar mee in het win- br satelliet-circuit en eindigde ben na het Masterstoernoo lis zevende. De 21-jarige Ut- I :inger werd dit weekeinde op- (ïieuw finalist want vorige peek verloor hij in Gorinchem de finale van de Joegoslaa rpic. Na twee toernooien leid iJtzinger met in totaal dertij kircuit-punten, gevolgd doo: lugo Nunez met 25 punten ïoran Prpic 22 punten, Amerikaan Bud Cox 21 punten tn de Nederlander Eric Wil- borts met 14 punten. Van onze sportmedewerker HULST - Neckermann, het keurkorps van Marien jleyer, heeft in de Hulsterse bedrijfsvolleybalcompetitie de koppositie stevig in han den genomen. In de twee duels die het afgelopen week speelde, boekte het twee lieer vrij gemakkelijk winst, legen het eigen tweede leam en tegen VV Hulst kwam het nimmer in moei lijkheden, zodat Necker mann de te kloppen ploeg blijft. De grootste rivaal van de mannen uit St.-Jansteen is Old Tuffy's, dat eveneens vrij simpel won. Het Hei- kantse Wemolin was niet opgewassen tegen de Hul- ljl||llllll!lllllll!llllllllll!llllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllll!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllllllllllll!lllllllll!| stenaren en verloor met 3-0. Bij de dames zorgde Mia Marsé er met haar Van Damme-team voor dat er in de hoogste afdeling een re gelrechte verrassing tevoor schijn kwam. Met 3-0 klopte Van Damme Morres 1, dat daardoor de koppositie uit handen moest geven. De eer ste dreun kregen de dames van Robert van Kerkhoven in de eerste set, die met 15-9 werd verloren. Deze tik had gevolgen. Van Damme groeide en Morres 1 zakte verder weg. Zodoende kon den de laatste twee sets nog gemakkelijker dan de eerste door Van Damme gewonnen worden. Dames eerste klas: Morres 1- Van Damme 0-3 (9-15,7-15,3-15); VV Heyndrickx 1-Voorwaarts 3- 0 (15-7, 15-12, 15-10); Lybeert/ Verstraeten-Morres 2 1-2 (6-15, 12-15, 15-8); CVC Tiptop-W Hulst 1 0-3 (10-15, 7-15, 10-15). Tweede klas: Solmar SV Aloy- Rijk 2-1 (15-12, 15-17- 15-8); VV Heyndrickx 2-Hako 1-2 (15-13, 16-18, 7-15); Neckermann-Pro prijsstop 3-0 (15-11, 15-9, 15-2). Derde klas: Athanatos-Van de Klundert 0-3 (10-15,13-15,11-15); Morres 3-Compiet 0-3 (7-15, 11- 15,1-15); Ortho MOK-VV Hulst 2 1-2 (1-15, 15-13, 4-15). Heren eer ste klas: Neckermann 2-Necker- mann 1 0-3 (10-15,9-15, 3-15); VV Hulst 1-Neckermann 1 0-3 (4-15, 4-15, 6-15); Wemolin-Old Tuffy's 0-3 (9-15, 7-15, 9-15). Tweede klas: Brandax-CVC Fassaert 2-1 (15-13, 15-11, 3-15). Derde klas: VV Heyndrickx 2-Rijk 0-3 (8-15, 7-15, 9-15); Wilfried-Ortho MOK 2-1 (15-8, 6-15, 15-13); Luctor- Athanatos 2-1 (15-12,8-15,15-10). STANDEN: Dames eerste klas: VV Hulst 1 5-12, Morres 2 5-10, Morres 1 5-10, Lybeert/ Verstraeten 5-9, Van Damme 6- 9, VV Heyndrickx 1 5-7, CVC Tiptop 6-6, Voorwaarts 5-0. Tweede klas: Neckermann 4-11, VV Heyndrickx 2 4-9, Solmar SV Aloy 4-7, Hako 4-5, Proprijsstop 4-4, Rijk 3-2, Truck Care 3-1. Derde klas: Van de Klundert 3-9, Compiet 3-6, CVC Fassaert 3-6, Athanatos 3-5, VV Hulst 2 3-5, Morres 3 3-1, Ortho MOK 4-1. Heren eerste klas: Neckermann 1 6-17, Old Tuffy's 4-10, VV Hulst 1 4-5, Wemolin 4-4, VV Heyndrickx 1 2-0, Neckermann 2 4—2. Tweede klas: Solmar SV Aloy 5-10, Smash 2000 3-8, CVC Fassaert 4-7, Brandax 3-4, Am- bulo 3-3, Morres 4-1. Derde klas: Luctor 3-8, Ortho MOK 5-7, Athanatos 3-5, Van Wesemael 4- 5, Rijk 2-4, Wilfried 2-2, VV Heyndrickx 2 4-2. Verlies Sandra Begijn in Goes JlJitslagen finales: herenenkel: Hugo Nu- liez (Ecu) - Dominik Utzinger (Zwi) 6-2 V6, 6-2. Herendubbel: Menno Oosting ped)/Goran Prpic (Joe) - Bud Cox/Chris Wolff (VSt) 7-5,6-2. Van onze sportredactie ^NZELL - Yep Kramer zal het komend seizoen niet schaat sen. De 26-jarige rijder uit Judeschoot zal over ruim een veek een hernia-operatie on dergaan. Kramer heeft zich de afge lopen weken in Nijmegen en [Hilversum laten onderzoeken. |Dr Hermans zal in Hilversum de ingreep verrichten. Kramer had al jaren last van telkens [terugkerende rugpijn. De be- Islissing om onder het mes te Igaan nam Kramer na overleg Imet zijn echtgenote. De rijder [verblijft momenteel voor een korte vakantie met zijn echt genote in Inzeil. Volgens all-round-coach Henk Gemser zal de plaats van Kramer in de kernploeg niet door een ander worden ingenomen. - lSJCc jïfU'é* i ■- SgjL v W 1. Ii-v ii..X Van onze tennismedewerker GOES - Hoewel zij door de plaatsingscommis sie niet getipt was voor de eindzege bij de 13- jarige meisjes, waren toch alle ogen gericht op Sandra Begijn in het te Goes gehouden herfst- toernooi voor de jeugd, waar zaterdag de fina les werden afgewerkt voor de leeftijdscatego rieën tot en met 9,13 en 17 jaar. Zeeland had al één toernooizege op zak door Eme- rence van Wingen bij de 11-jarige meisjes en vulde zodoende de leegte op van Sandra Begijn, die vorig jaar bij de U-jarigen de eindzege voor zich opeiste. 1 Sandra Begijn, de Hulsterse troef, die knap zegevierde in het herfsttoernooi in Goes. - FOTO DE STEM/COR J DE BOER int fttranrl-I- C/ SCHEVENINGEN (ANP) - De Amerikaan Mike Beier heeft zondag bij de strandcross in Scheveningen de individuele klasse gewonnen. De Ameri kaan was de regelmatigste rij der. Hij schreef geen van de drie manches op zijn naam maar bleef met zijn vierde, tweede en derde plaats de concurren tie in het eindklassement toen voor. Beste Nederlander tijdens de vierde editie van de strand cross was Henk Seppenwolde Hij eindigde respectievelijk als zesde, vierde en vijfde Henk Poorte werd in het eind klassement derde. De winnaar van vorig jaar, Kees van der Ven, won de tweede en de der de manche, maar hij kwarn doordat hij in de eerste rit uit viel, niet in de top van het klassement voor. Uitslagen: Individuele klasse: Eer' ste manche: 1. Peter Herlings (Neui Yamaha; 2. Henk Poorte ff»» Honda; 3. Leo Combee (Ned) Suz ki; 4. Mike Beier (Vst) Yamaha-n' Guy van Geel (Bel) Yamaha; Henk Seppenwoolde (Ned) H°n? r Tweede manche: 1. Kees van a Ven (Ned) KTM; 2. Beier; 3. Jacsj Martens (Bel) KTM; 4. SePg® woolde; 5. John van der Berk (Nj™ Yamaha; 6. Poorte. Derde manen 1. Van der Ven; 2. Herlings. Beier; 4. Harry Everts (Bel) HOT varna; 5. Seppenwoolde; 6. tens. Eindstand: 1. Beier; 2- penwoolde; 3. Poorte; 4. Van a Berk; 5. Mark Murphy OS Yamaha; 6. Jan Lemmens (W Yamaha. Zijspannen: Eerste uw" che: 1. Jan Bakens/Piet van Deu kom (Ned) Yamaha; 2. Theo v der Einden/Perry van Geio (Ned) Folan; 3. Jack en Ton M»® sen (Ned) Yamaha; 4. Daniel Bellinghen/Karel Torfs Yamaha; 5. Henk Schrijver/W" fried Somers (Ned) Weslake. Hans van Gogh/Sies Hurkrna* (Ned) Weslake. Tweede manciw- Bakens; 2. Van der Einden; 3..tv. ny Peterson/Lars Siondqvist Folan; 4. Maessen; 5. Van Goga> Van Bellinghen. Eindstand: 1. kens; 2. Van der Einden; 3. Ma.- sen; 4. Van Bellinghen; Gogh; 6. Van onze volleybalmedewerker WZENDIJKE - In de voiley- »»lcompetitie van het district Zteland stonden er zaterdag tlechts enkele inhaalwedstrij- "tn op het programma. In de Ptomotieklas dames kwam SC Morres weer sterk voor de dag «nor De Sterre met 3-0 te klop- Pw. In de eerste klas dames M Ardito een gevoelige 3-0- Jederlaag tegen De Klomp. In lf oerste klas heren had Atha- Jitos totaal geen moeite met "eSterre 2: 3-0. T1 _J y-NT-JV Van onze volley balmedewerker SAS VAN GENT - In de Sasse 'ecreatieve volleybalcompeti- lle behaalde Zaamslag in de Wste klas heren een klinken- 3-0-zege op Savok. De Sas- 5enaren kwamen er totaal niet 'ao te pas. In de eerste klas mt's maakte Savok 1 korte ®e«en met CPC: 3-0. Renique e"NSM hielden elkaar goed in evenwicht. Uiteindelijk kon unique de zege naar zich toe dekken. Uitslagen eerste klas da- JJW: CPC-Savok 1 0-3 (10-15, 3-15). Tweede klas da- ®es; Buurtsuper 2-De Vliet 3 7 (15-11, 15-8, 15-9); NSM- denique 1-2 (15-0, 4-15, 10-15). ®rste klas heren: Zaamslag- £v°k 3-0 (15-4, 15-1, 15-2). 'weede klas heren: Renique- v Philippine 1-2 (5-15, 15-2, 3-15). Eerste klas gemengd: S'uvoc-De Block 1-2 (5-15, 13- 15-10); KPJ Philippine-De 7rre 1 0-3 (5-15, 8-15, 8-15). keede klas gemengd: Spui- ,7,"De Plakkers 0-3 (7-15, 3- '5 '-151 Promotieklas dames: SC MORRES-DE STERRE 3-0 (15-7, 15-4, 15-4) - SC Morres verrast dit seizoen vriend en vijand. De vorige competitie was het een vaste degradatie kandidaat, dit seizoen een runner-up. Deze keer moest De Sterre uit Zuiddorpe er aan geloven. De middenaanval van de gasten trof voortdurend een driemansblok tegenover zich, zodat van deze zijde geen ge vaar te verwachten was. SC Morres speelde vooral verde digend weer sterk. De Sterre wist zich geen raad met zijn service en SC Morres profi teerde hierdoor van veel fou tieve opslagen. De gasten wer den zeker niet weggespeeld, maar kwamen in deze partij toch duidelijk klasse tekort te gen een superieuze thuisploeg. Eerste klas dames: ARDITO - DE KLOMP 0-3 (10-15, 10-15, 10-15) - De Klomp heeft Ardito geen schijn van kans gegeven. Ardito, zeker een van de favo rieten voor de topposities, nam in de eerste set een flinke 7-0- voorsprong door knap werk van Ingrid van der Kuyl. De Klomp kwam sterk terug tot 7-7 en de thuisploeg zakte in elkaar. De gasten speelden sneller en scoorden vooral via een goede aanval veel punten. Ardito kwam er niet meer aan te pas. Eerste klas heren: ATHANA- TOS-DE STERRE 2 3-0 (15-9, 15-13, 15-11) - Een overtuigen de zege van de thuisploeg. Vo rige week werd deze wedstrijd uitgesteld, omdat de beide scheidsrechters niet aanwezig waren. Nu leek echter De Sterre totaal niet bij de les. Telkens kwamen de Zuiddor- penaren op een flinke achter stand (12-1 in de eerste set). Iedere keer konden de gasten ver terugkomen, maar Atha natos gaf de wedstrijd en de overwinning niet meer uit handen. Een dik verdiende ze ge. Tweede klas A dames: ARDI TO 3-SGRAVO 0-3. gjiiniimiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii| Van onze tennismedewerker I TERNEUZEN - In de Al- poule gaat Ador 1 onge- slagen aan de leiding in S de bedrijfstenniscompe- E H titie in de Adorhal. Het boekte een 4-0-overwin- E E ning op Van Laethem, E doordat in beide gevallen E het duo Hans van den E Akker/Peter Kouwijzer E Hoewel Ador 2 tegen E een 2-2-gelijk spel opliep E tegen IPD, neemt dit E team toch de koppositie E E in in de A2-poule. Het E E Ador-duo Robesin/Lij- gj baart was niet opgewas- sen tegen de combinatie E Hamelink/Bierings (15- E E 4), maar IPD moest daar- E na twee punten afstaan, E E doordat het duo Robe- E sin/Van Tatenhove het E niet kon bolwerken tegen E Bakels/Lijbaart, 13-4. In E E de B2-poule eindigde de E wedstrijd tussen Van E E Strien en De Zon in een E E 4-0-zege voor Van Strien. E 5)iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiinir^ Ook bij de jongens kan het Zeeuwse district tevreden zijn, dankzij Guido Tolhoek (halve finalist), zodat Sandra Begijn de beurt ten deel viel het suc ces te completeren. Dat lever de aanvankelijk weinig pro blemen op. Na in de eerste ronde vrijgesteld te zijn, liep zij over Femke Vessies heen met 6-1, 6-1 en ook Karin Ke telaar stond zij slechts één ga me toe: 6-1, 6-0. De als derde ingeschatte Herma Eedens was wegens ziekte niet aan wezig, reden waarom de Gro ningse Janine Robbe de tegen standster werd van Begijn in de halve finale. Ook deze hin dernis werd door Begijn ge makkelijk genomen, gezien de cijfers 6-3,6-1. Bovenin het schema eindig de Angela Latuheru uit Sou burg bij de laatste acht. Zij werd gestopt door de als favo riete ingeschatte Miranda Nuijten, die haar met 6-3, 6-2 versloeg. Sabine Verhaar uit het district Den Haag en als vierde geplaatst, bleek voor Nuijten een te grote hindernis. In een langdurige partij trok Verhaar aan het langste eind door de favoriete met 6-1, 7-5 af te stoppen. Sandra Begijn leek aanvankelijk moeiteloos op de toernooizege af te gaan. Zij bouwde vlot een 3-2-voor- sprong op om even daarna met 5-2 verder uit te lopen. Een moment dat haar tegenstand ster zichtbaar was aangesla gen, luidde echter tevens de ommekeer van de partij in voor Begijn, die lijdzaam moest toezien hoe haar oppo- nente alle moed bijeen raapte om uiteindelijk met 7-5 de eer ste set af te snoepen. Voor Be gijn bleek dit voldoende om vroegtijdig af te haken, het geen voor Sabine Verhaar de eindoverwinning betekende: 7-5, 6-0. Bij de 9-jarigen beschikte Zeeland nog over twee troe ven: Sebastien Rottier en Na- thaly Tijssen, allebei van Smash uit St.-Jansteen. Na- thaly Tijssen speelde zich als ongeplaatste bijzonder in de kijker na haar overwinningen op Henriëtte van Aalderen (3- 4, 4-0, 4-2) en op de als eerste geplaatste Daphne van Riet paap (4-1, 4-0). Een finale plaats was er het gevolg van, die zij echter in drie sets ver loren zag gaan tegen Eugenie Baldé uit Den Haag: 3-4, 4-2, 0-4. Ook Sebastien Rottier lukte het niet voor Zeeland de titel binnen te halen. John van Lot- tum, de 8-jarige Amersfoorter, bleek reeds in de halve finale te sterk voor Richard Hame link, maar Rottier maakte het hem in de finale bijzonder las tig. Na de eerste set met 2-4 te hebben verloren, sleepte Rot tier een derde set uit het vuur via een tie-break, waarin hij een 2-5-achterstand had weg gewerkt. Met 4-2, 3-4, 4-1 ging de eindoverwinning naar Van Lottum. Wel was er voor het Zeeuwse duo Sebastien Rot- tier/Richard Hamelink een hoofdprijs weggelegd in het dubbelspel. Met 4-1, 4-1 werd het koppel winnaar tegen Van Lottum/ Hoogduin. Uitslagen finales: JE 9 jaar: John van Lottum-Sebastien Rot tier 4-2, 3-4, 4-1. ME 9 jaar: Euge nie Baldé-Nathaly Tijssen 4-3, 2-4, 4-0. JD 9 jaar: Hamelink/Rottier- Van Lottum/Hoogduin 4-2, 4-1. MD 9 jaar: Baldé/Van Rietpaap- Tij ssen/Bitter 4-1, 1-4, 4-3. JE 13 jaar: Paul Dogger-Huib Troost 6-1, 5-0. ME 13 jaar: Sabine Verhaar- Sandra Begijn 7-5, 6-0. JD 13 jaar: Troost/Baan-Reinders/Magen dans 6-1, 6-3. MD 13 jaar: Robbe/ Ketelaar-Rettberg/Eijsvogel 7-5, 5-7, 7-5. JE 17 jaar: Johan Geuze- Jan Eijsvogel 6-4, 6-2. TERNEUZEN - Groede 1 kwam voor de afdelingsbeker in het strijdperk tegen Wal cheren 3. Groede boekte een krappe 1-2-overwinning. Schoondijke 1 speelde voor de beker tegen Schoondijke 2 en won met ruime 0-5-cijfers. WALCHEREN 3-GROEDE 1 1-2 - Pas in de laatste minuut van deze door beide teams met grote inzet gespeelde wed strijd slaagde Groede er in de winnende goal te scoren. Voor rust was het een gelijk op gaande strijd. Beide verdedi gingen bleven gemakkelijk overeind. De 0-0-stand bij de rust was een juiste stand. Na de hervatting kwam Walche ren op voorsprong door een onverwacht doelpunt van Jan Dingemanse in een periode dat de thuisclub aardig in de ver drukking zat. Groede bleef pressie uitoefenen en kwam door twee goals van Wilco van der Hooft toch verdiend op 1-2. SCHOONDIJKE 2-SCHOON- DIJKE 1 0-5 - Een eerste helft waarin de mannen van het tweede team veruit de beste kansen kregen, maar deze niet konden benutten. André de Bart zorgde in die periode voor een 0-1-voorsprong voor het standaardteam. Na rust werd deze voorsprong opge voerd tot 0-3 door doelpunten van André de Bart en Han de Hollander. Twee eigen goals van Jan Goethals en Ronnie Vatenhout brachten de 0-5- eindstand op het scorebord. Verdiend, maar wel geflat teerd. Janneke Molenkamp van Scheldesport en Jeff Robinson geven training tijdens de bas ketbaldag in sporthal De Vlaanderen te Sas van Gent. - FOTO WIM KOOYMAN Van onze basketbalmedewerker SAS VAN GENT - In de Sasse sporthal De Vlaande ren werd zaterdag de door Nike georganiseerde basket ball-clinic voor de jeugd ge houden. Onder grote publie ke belangstelling en met medewerking van niet min der dan 70 jeugdige basket bal-aspiranten, groeide het geheel uit tot een grootse happening. De praktische organisatie van het gebeuren was in handen van BC Sas, Schel desport en Voorwaarts. Het gros van de actieve basket bal] eugd was dan ook gere- cruteerd uit deze vereni gingen. De helft van het aantal deelnemers bestond echter uit kinderen, die nog niet eerder met het basket bal in aanraking waren ge weest. De staf van coaches was bij zonder indrukwekkend. Uit de topsportliga waren de Amerikanen Russell Chap man, Han Smith, Barry Schmidt en Tim Parker naar Sas van Gent gekomen, terwijl verder nog twee Ne derlandse eredivisie-trai ners aan het gezelschap wa ren toegevoegd: Rob de Vries en Jan-Willem Jan sen. Zaterdag bleken echter nog twee Amerikaanse pro minenten aan het reeds il lustere gezelschap te zijn toegevoegd; Robinson en Marineaux. Dit achttal be zorgde de enthousiaste bas ketballiefhebbers een over- getelijke dag. Om 10.00 uur 's morgens werd het eerste gedeele van het programma afgewerkt. Door middel van selectie- wedstrtijden werden de deelnemers in verschillende niveaugroepen onderver deeld. Vanaf 11.00 uur werd het eerste echte oefen- en trainingspakket afgehan deld: de 'offense' of aanval. Bij dit onderdeel, evenals overigens het volgende, werden de Amerikaans-Ne derlandse topsporters bijge staan door vertegenwoordi gers van de Zeeuwse clubs: Janneke Molenkamp en Li lian Gillissen van Schelde sport, Dick Busch van Voor waarts en André Boer en Tom Joziasse van BV Sou burg. Peter Vaal van BCSas had de algemene coördinatie op zich genomen. Na de middagpauze werd vervolgens de 'defense' of verdediging in al haar facet ten onder de loep genomen, waarna nog enkele kortere wedstrijden gespeeld wer den om de pas geleerde stof in de praktijk te brengen. Het geheel wed afgesloten met een schitterende All Star-wedstrijd, waarin de peperdure Amerikaanse profs het opnamen tegen een jeugdselectie. Zoals te ver wachten viel was een derge lijk slot het onvergetelijke hoogtepunt van een fantas tische basketbalpromotie- dag, die ongetwijfeld een be langrijke impuls aan het in nood verkerende Zeeuwse jeugdbasketbal zal geven. -illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllTl LAGUNA SECA (ANP) - De Nederlandse autocoureur Arie Luyendijk blijft leider in de strijd om het Amerikaans kampioenschap super-Vee. In de voorlaatste race uit de competitie, op het circuit van Laguna Seca, viel Luyendijk met motorproblemen uit Zijn voornaamste concur rent, de Amerikaan Robinson, kwam echter door een asbreuk in de laatste ronde niet verder dan de score van vier punten. Luyendijk gaat de laatste ra ce, 11 november in Las Vegas, in met een voorsprong van 2 punten. De winst in Laguna Seca was voor de Amerikaan Ted Trappas. Van onze sportmedewerker NIEUWERKERK - Het Zeeuwse damesteam heeft zich niet kunnen plaatsen voor de finalepoule in de strijd om het Nederlands kampioen schap voetbal voor afdelings teams. In Nieuwerkerk kwamen de Zeeuwse dames zowel tegen Dordrecht (0-2) als tegen Rot terdam (0-1) klasse tekort. „We missen de competitie hardheid en de juiste instel ling om te kunnen winnen", stelde een bestuurslid van de KNVB afdeling Zeeland na af loop teleurgesteld vast. Van onze volleybalmedewerker TILBURG - De A-jongens van Morres hebben zich zater dag geplaatst voor de finale van de open clubkampioen schappen, die 24 november in Enkhuizen worden gehouden. Het B-meisjesteam van de Hulsterse vereniging slaagde er niet in de eindronde te be reiken. Saturnus behaalde een punt meer. Morres speelde in de poule wedstrijden tegen Saturnus en Nuvoc, maar ook tegen DVO en Eagles te labiel. Toch speel de het gelijk tegen Nuvoc (15- 10, 10-15) en tegen Saturnus (15-8- 11-15), maar het won de andere wedstrijden. Saturnus werd poulewinnaar, terwijl in de andere poule Activia als eerste uit de bus was gekomen. De finalepartij van de Morres- meisjes leverde een 2-0-zege op voor Saturnus: 15-5, 15-3. Vooral Saskia de Deckere speelde aan Hulsterse zijde een goede partij. Bij de jongens speelden Mi chel van Breemen en Werner Tack een goede wedstrijd. Hun poulewedstrijden werden vrij simpel gewonnen. Tegen Van Tartwijk zelfs twee keer met 15-0. In de finale tegen Van Zandvoort (Morres had als poulewinnaar een beter setge- midelde dan WC) wonnen de Zeeuwen met 15-11 en 15-8. Op 24 november mogen ze hun kunnen in Enkhuizen tijdens de landelijke finale opnieuw bewijzen. Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - De Zeeuwsch-Vlaamse motorsport liefhebbers krijgen donderdag 1 november een unieke kans om een geweldig motorspektakel van nabij mee te maken. In navolging van inmiddels ongekend po pulaire strandraces van Le Touquet in Frankrijk en Scheveningen in eigen land, krijgt ook België in zijn badplaats nummer één, Knokke, een dergelijk evene ment. De 'Eerste Internationale Strandenduro' van Knokke- Heist wordt verreden op het strand tussen Duinbergen en de Oostelijke Dam, waar een parkoers van 4500 meter is uit gezet. In totaal kent dit par koers maar liefst 17 spring- heuvels, waarvan de spectacu lairste recht tegenover het Heldenplein worden aange legd, waar tribunes met een capaciteit van 1000 zitplaatsen worden neergezet. Niemand minder dan ex-wereldkam pioen Eric Geboers zal om 11.30 uur het eerste startschot geven voor de Enduro voor zij spannen en tri-bikes. De massa-Enduro, waar in middels al meer dan 300 pilo ten voor hebben ingeschreven, gaat om half drie van start en geeft ongetwijfeld een in drukwekkend beeld wanneer dit massale deelnemersveld gelijktijdig vertrekt. Voor de ze wedstrijd moeten de deel nemers wel bijzonder goed be slagen in de strijd komen en over een goed functionerend team beschikken, omdat in de twee uur durende wedstrijd verschillende malen getankt en waarschijnlijk ook gesleu teld moet worden. Dit ge schiedt in een speciaal daar voor aangelegde 'pitstraat', die om veiligheidsoverwegingen, ruim twee kilometer van het rennerskwartier verwijderd is. Met de 'Eerste Internationa le Strandenduro' is de organi serende MC De Lichtboei met een aan haar proefschrift toe, want het is de eerste keer dat een dergelijk groots opgezet evenement onde*- auspiciën van een liefhebbersbond, in dit geval de BLB, wordt gehou den. Daarom verschijnen in Knokke niet de echte wereldt- toppers aan de start, maar pi loten van het kaliber van Danny Joos, Ronny Renders, de gebroeders Temmerman en Herman Verboven. Namen die een breed publiek misschien niet aanspreken, maar het kijkspel zal er niet minder van niveau om zijn. En gezien de grote belangstelling bij de in schrijving, mag voorzichtig worden gesteld dat Le Tou quet en Schevingen er een concurrent bij hebben.

de Stem | 1984 | | pagina 13