Nederlandse karateka 's succesvol Connors is Lend] weer eens de baa SC Morres voor De St Honkbalploeg weer met beide benen op de grond HERFST1 HAZERSWOUDSE PROLONGEERT TITEL BIJ NEDERLANDSE Jorws verbetert marathon-record Gantwarg blijft leider Pijnen en Moser aan kop Klinkende zege voor Zaamslag MAANDAG 22 OKTOBER 1984 PAGINA SPORT 4 OPVOLGERS VOOR VROEGERE TOPPERS STAAN KLAAR Sittardia op dreef tegen Dynamo Berlijn Vriesekoop in Europees team Wereldkampioen op herhaling Groenendaal wint in Lieshout ONVERSLAANBAAR Yep Kramer kiest voor operatie Mike Beier wint strandcross Scheveningen MAANDAG 22 OKTO IN PROMOTIEK T12 MAASTRICHT (ANP) - Suc cesrijker dan ooit hebben de Nederlandse karateka's de strijd om de wereldtitels in eigen land besloten. Guusje van Mourik, Toon Stelling (beiden goud), Otti Roethof (zilver), Dutley Josepa, Isno Alberto en Roiel van Loon (al len brons) zorgden in de Maas trichtse Eurohal voor een wa re medaille-regen, die de te leurstellingen van twee jaar geleden in Taipeh en van de landenwedstrijd van vrijdag deden vergeten. Vroegere toppers van de ka- ratemat als John Reeberg, Ludwig Kotzebue en, binnen kort ook Otti Roethof hebben de opvolgers gekregen, waar om hun sport zo verlegen zat. De grote verrassing van het luidruchtige en het onover zichtelijke toernooi was Toon Stelling. De 20-jarige midden gewicht uit Utrecht, nog een junior notabene, was op het laatste moment aangewezen als invaller voor Fred Royers, die de voorkeur gaf aan een lucratieve kick-bokswed strijd. De deelneming van Stelling, te licht bevonden voor de landenwedstrijd, liep plotseling gevaar, toen Royers terugkwam op zijn besluit. De karatebond hield echter vast aan de inschrijving van Stel ling. „Uit menselijke overwe gingen", aldus hoofdbestuurs lid Zwart. „Daarnaast had Fred, met bovendien een te ruglopende vorm, ons vrij kort voor het toernooi in de steek gelaten". Een besluit met een inspirerende werking en won derbaarlijke afloop. „Ik had niets te verliezen. Ik was im mers maar een invaller", aldus de dienstplichtige militair, die de enorme verrassing tot klei nere proporties terugbracht. „Verwacht was het natuurlijk allerminst", aldus de Europese juniorenkampioen van 1982, „maar gezien mijn sportieve verleden was het ook weer niet helemaal onlogisch". Zo als geen enkele wereldkam pioen was Stelling niet zonder geluk. Zo leek de halve finale tegen Ushida zijn laatste wed strijd te worden, toen de Ja panner met een beenveeg werd verrast. Met de overwin ning in de finale tegen de Zwitser Gomea, de regerende wereldkampioen, zorgde Stel ling dat titelprolongaties ook in Maastricht uitzonderingen waren. Na Guusje van Mourik, bij de dames-zwaargewichten, was zo'n zeldzame verlenging van het wereldkampioenschap voorbehouden aan Patrick McKay. De Schotse half- zwaargewicht voorkwam een gouden afscheid van Otti Roethof, de peetvader van de huidige karateka-generatie en de laatste van een afgesloten tijdperk. De Roermondse sportschoolhouder moest, ze ven jaar na zijn wereldtitel, volstaan met de zilveren me daille, omringd met een denk beeldig randje van goud als beloning voor vele jaren van pionierswerk. Bijna had Roet hof, 34 jaar inmiddels, een van zijn pupillen van de acht in to taal, getroffen in de eindstrijd. Maar Dutley Josepa stuitte een stadium eerder dan zijn leermeester op de rossige McKay. De talentrijke Eind- hovenaar dwong een verlen ging af, maar vond daarin toch zijn meerdere in de we reldkampioen, die nadien aan merkelijk minder moeite had met de moegestreden Roethof: 6-0. Josepa kreeg brons. De suc cessen van zaterdag werden op de laatste dag van de vier daagse, bijgewoond door 12.000 toeschouwers, voldoende om uit de kosten te komen, ver volgd met een primeur. Als eerste (super) lichtgewicht on der de Nederlandse karateka's veroverde Isno Alberto een medaille, gemaakt van brons. De 22-jarige scholier uit Ede, leerling van Royers, maakte daarvoor een behoorlijke om weg, omdat hij in de groeps wedstrijden werd verslagen door de latere wereldkam pioen Betzien. Via de herkan singen deelde Alberto toch nog in de overvloed aan Neder lands succes, dat werd gecom pleteerd door een andere licht gewicht Roel van Loon. Ook de Amsterdammer veroverde brons. Vriesekoop op het goede spoor Damesdubbelspel; halve finales: Szabo/Urban (Hon) - Maier/Wilt- sche (Oos) 20-22, 21-18, 21-8 Popo- va/Antonjan (Sov) - Ni Xialian/ Chen Shuping (Chi) 21-18, 12-21, 13-21 Finale: Gabrielle Szabo/ Edith Urban (Hon) - Ni Xialian/ Chen Shuping (Chi) 21-14, 12-21, 21-13. Herendubbelspel; halve finales: Persson/Lindh (Zwe) - Zhou Ping/Zhu Xiaoyong (Chi) 21-19, 13-21, 13-21Klampar/Kriston (Hon) - Douglas/Prean (Gbr) 4-21, 13-21 Finale: Desmond Douglas/ Carl Prean (GBr) - Zhou Ping/ Zhu Xiaoyong (Chi) 23-21,21-19. Damesenkelspel; halve finales: Ni Xialian (Chi) - Marie Hrachova (Tsj) 17-21,15-21,21-10,17-21Betti- ne Vriesekoop (Ned) - Valentina Popova (Sov) 21-19, 21-19, 21-19 Finale: Bettine Vriesekoop (Ned) - Marie Hrachova (Tsj) 21-14, 21-17, 18-21,21-15. Herenenkelspel; halve finales: Leszek Kucharski (Pol) - Tibor Klampar (Hon) 21-9, 21-18, 20-22, 21-18Erik Lindh (Zwe) - Andrzej Grubba (Pol) 21-15, 21-18,14-21, 6- 21,20-22 Finale: Leszek Kucharski (Pol) - Andrzej Grubba (Pol) 21- 18,16-21,21-15,21-19. SITTARD (ANP) - Bekerwin naar Sittardia heeft zaterdag SC Dynamo Oost-Berlijn tot een uiterste krachtsinspan ning gedwongen. De Oostber- lijnse ploeg wist in Sittard de return uit de eerste ronde van het Europa Cup 2-toernooi te- nauwernood met 21-22 te win nen. In Oost-Berlijn had Dyna mo een week geleden zijn plaats in de tweede ronde al veilig gesteld door met 32-16 te zegevieren. De dames van Niloc plaat sten zich moeiteloos voor de tweede ronde in het toernooi der landskampioenen. De re turn tegen het Luxemburgse Bascharage werd in Amster dam met 28-8 (9-4) gewonnen. In Luxemburg had Niloc de eerste ontmoeting met 11-25 winnend afgesloten. De herenploeg van Aals meer haalde de tweede ronde in het IHF-bekertoernooi niet. Weliswaar werd zaterdag de return tegen Margereten met 25-22 (10-10) gewonnen. Daar tegenover stond dat de uit wedstrijd een negatief ver schil met zes doelpunten (26- 20) had opgeleverd Landskampioen Vlug en Le nig heeft zich zondag geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese zaal handbalbeker voor landskam pioenen. V en L won de thuis wedstrijd tegen Liverpool met 30-9, nadat het een dag eerder, in de 'uitwedstrijd', die in Weert werd gespeeld, als met 10-23 had gezegevierd. Het damesteam van Quintus heeft de kwalificatieronde van het toernooi om de Europese handbalbeker voor bekerwin naars niet overleefd. Na de overwinning in de thuiswedstrijd in Kwintsheul (15-14) tegen Sindelfingen volgde zaterdag in de West- duitse stad een nederlaag met drie doelpunten verschil (17- 14). DAKAR (ANP) - Oud-wereld kampioen Anatoli Gantwarg heeft dit weekeinde zijn lei derspositie in het wereldkam pioenschap behouden. Uitslagen: dertiende ronde: Baljakin (Sov)-Koeperman (Vst) 1-1 Dubois (Fra)- Jansen (Ned) 0-2 Kornjevski (Sov)-Ka- plan (Vst) 2-0 Kane (Sen)-Clerc (Ned) 0-2 Wigman (Sov)-Memel Meless (Ivo) 2-C Diallo (Sen)-Van der Wal (Ned) 1-1 Wir- ni (Sov)-N'Diaye (Ivo) 1-1 Der (Sen)- Scholma (Ned) 2-0 Gantwarg (Sov)- Autar (Sur) 2-0 Guinard (Fra)-Stokkel (Ned) 1-1. Veertiende ronde zijn: Koeperman - Du bois 1-1,Jansen - Kornjevski 1-1, Kaplan - Kane 1-1, Clerc - Wigman 1-1, Meless Memel - Diallo 1-1, Van der Wal - Wirni 0-2, N'Diaye - Der 0-2, Scholma - Gant warg 1-1, Autar - Guinard 1-1, Stokkel - Baljakin 0-2. De stand is na 14 ronden: 1. Gantwarg 21 punten, 2. Clerc en Kornjevski 19,4. Bal jakin en Wirni 17, 6. Koeperman 16, 7 Diallo, N'Diaye en Wigman 15, 10. Der Jansen en Scholma 14, 13. Meless Memel en Van der Wal 12, 15. Autar en Stokkel 11, 17. Guinard en Kaplan 10, 19. Dubois en Kane 9. ROTTERDAM (ANP) - Bettine Vriesekoop heeft een vetgekleurde punt gezet achter een periode, waarin tafeltennis en ellende hand in hand gingen. In twee jaar van tegenslag op fy siek en mentaal vlak ging de Europees kam pioene van 1982 aan zichzelf twijfelen. Zondag, na haar geprolongeerde enkelspeltitel bij de strijd om de open Nederlandse kampioenschappen in Rotterdam, had Vriesekoop eindelijk afgerekend met de vraagtekens rond haar sportieve loopbaan. De 23-jarige Hazerswoudse zet door, frisser, fanatieker en feller dan ooit en behoort de hoogste positie van de Europe se ranglijst te bezetten. Dat was een gemakkelijke conclu sie na een toernooi in Rotter dam, waarin de lang niet fitte Vriesekoop in het individuele toernooi afrekende met de nummers een en twee van de Europese ranglijst, de Russin Popova en de Tsjechoslowaak- se Hrachova. Popova, in de halve finale (0-3), en Hracho va, in de eindstrijd (1-3), lever den Vriesekoop aanmerkelijk minder weerwerk dan de Francaise Thiriet en de Hon gaarse Olah in eerdere ronden. Beide speelsters, de eerste puur verdedigend, de tweede haast zo 'vast' als Vriesekoop, dwongen de achtvoudig Ne derlands kampioene beide ke ren tot het maximum van vijf games. In beide gevallen wa ren de rallies bovendien zo lang en werd het vertragings truc met de handdoek zo vaak toegepast, dat de scheidsrech ters in de vijfde en beslissende game beide keren de tijdregel moesten toepassen. Thiriet was zaterdagavond bij 19-19 minder koel dan Vriesekoop, Olah had zondagmorgen in de kwartfinales een te grote ach terstand om nog gevaarlijk te zijn. Bettine Vriesekoop be vestigde bij de internationale titelstrijd van Nederland weer eens een speelster te zijn, die na een moeilijke start in een toernooi groeit en in de voor anderen verlammende slotfa se net wat extraatjes in huis heeft. Ooit veroverde ze op die manier in Boedapest de Euro pese titel. „Het begin was ook aarzelend. Ik was vorige week zaterdag ziek geweest. Door buikgriep werd ik op een dag drie kilo lichter. In dit toernooi heb ik de naweeën daarvan gevoeld. Ik voelde me vrijdag bij de landenwedstrijden slap en moe. Later, bij de indivi duele wedstrijden, had ik het eigenlijk te druk om de ver moeidheid te voelen", aldus een opgetogen Vriesekoop, die sinds het najaar van 1982, de open Franse titelstrijd, op een vergelijkbaar groot succes had zitten wachten. Vriesekoops tafeltennis was niet op alle drie fronten, het enkelspel en de twee dubbel spelen, even succesvol. In het gemengd dubbelspel haalde de Hazerswoudse beroepsspeel ster, met de snelle Pool Grub ba, de finale. De prolongatie van de in 1980 veroverde 'mi- xed'-titel zat er zaterdag avond echter niet in. Het win nende Zweedse duo Lindh/ Lindblad strafte elk zwak mo ment, van vooral Vriesekoop, keihard smashend en knap plaatsend, af. Ip het dames dubbelspel kwam voor Vriese koop, gekoppeld aan Top Twaalf-winnares Hrachova, al in de kwartfinales het eind. Het Oostenrijkse duo Wilt- sche/Maier bleek, net als vrij dag in de landenstrijd tegen Kloppenburg/Vriesekoop, tot echte verrassingen in staat: 21-19, 21-19. Voor coach Jan Vlieg, maar zeker cfbk voor de in de coulissen rondlopende trainer Gerard Bakker, kwa men die wat vreemde curves Bettine Vriesekoop geconcentreerd in actie. De Hazer- ivoudse is weer helemaal terug aan de Europese top. - fotoanp in de prestatielij n van dit weekeinde niet onverwacht. In de vierweekse trainingsperio de in China, in augustus, had Vriesekoop veel getraind op situaties kort achter de tafel. Die oefeningen, om tot sneller spel te komen en ooit Chinezen tegenstand van betekenis te leveren, gaven in Rotterdam slechts bij horten en stoten hun rendement. Bij nadeel op het scorebord ging Vriesekoop steevast en kele passen achteruit om meer beproefde en ingesleten strijd- wijzes toe te passen. Jan Vlieg was er zeker van, dat Vriese koop dit seizoen de effecten van haar Aziatische stage nog gaat demonstreren. „Die ver anderde trainingswijze heeft tijd nodig om te bezinken", al- ROTTERDAM (ANP) - Bettine Vriesekoop maakt deel uit van de Europese tafeltennisploeg, die in de eerste dagen van 1985 in Hongkong het contintenta- le duel met Azië aangaat. De Europese Tafeltennis Unie is met de Aziatische associatie overeengekomen de tweestrijd Azië-Europa jaarlijks op de kalender te plaatsen. In 1986 komen de Aziaten naar Europa, waar de strijd in vijf verschil lende steden wordt afge werkt. De kosten voor die eerste twee jaar bedragen 800.000 gulden. Het prijzen geld is vastgesteld op 50.000 dollar (175.000 gulden). Voor Vriesekoop is het duel in Hongkong onder deel van een seizoen, waarin elke confrontatie met de sterke Aziatische speelsters haar welkom is. De Zweed Hammerlund maakte zondag in Rotter dam de Europese ploeg be kend voor 'Hongkong'. Hammerlund selecteerde voor de damesploeg de eer ste negen van de huidge Europese ranglijst, Popo va, Hrachova, Boelatova, Szabo, Vriesekoop, Olah, Batinic, Antonjan en Lind blad. Het herenteam be staat uit de eerste elf van de lijst plus de speciaal aangewezen China-kenner Klampar. De elf zijn Bengtsson, Grubba, Wald- ner, Appelgren, Secretin, Lindh, Surbek, Kalinic, Pansky, Douglas en Biro- cheau. dus de Groninger, die straks bij de grote toernooien, Top Twaalf en wereldtitelstrijd, aan Gerard Bakker de coa ching van Vriesekoop over laat. Bakker was door een schorsing twee jaar officieel absent bij de grote tafeltennis- evenementen. In die periode wankelde de tafeltennis-troon van Bettine Vriesekoop. SANTIAGO (ANP) - De eerste klap bleek weer eens veel minder waard dan een daalder. Het optimisme, dat zich van de Nederlandse honkbalploeg meester maakte na de overwinning op Taiwan in de eerste wedstrijd van de voorronde van het wereldkampioen schap, bleek misplaatst. Vier nederlagen op rij hebben de Oranjeploeg terug geworpen in het groepje van vijf landen dat op 800 kilo meter van Havanna, waar de beste acht om de titel gaan strijden, mag gaan spelen om de troostprijzen. Dat is het directe gevolg van het ver lies tegen Panama (2-1). Een nederlaag, die bij de spelers hard aankwam. „Wanneer zouden wij nu eens een klein beetje geluk krijgen", verzuchtte Char les Urbanus. Hij doelde daarmee op de niet onaardige klappen, die tegen Pa nama van de Nederlandse knuppels waren vertrokken, maar die stuk voor stuk in de handschoenen van de bui- tenvelders terecht kwamen. Maar geluk moet je natuurlijk af dwingen en daarvoor moet een ploeg voortdurend alert en scherp spelen. Dat nu deed Nederland niet. De manier waarop Bos zich in de zevende inning van het eerste honk liet afpikken, be wees dat niet iedereen bij de les was. Aan slag was het dit keer huilen met de pet op. De Panamese werper Poveda kreeg slechts drie honkslagen tegen, waarvan twee achter elkaar in de tweede slagbeurt (Joost en Jacoba). Die leverden via Joost het enige Neder landse puntje op. Poveda hield daarna de honken praktisch schoon. Alleen Vervaat (vier wijd en de derde Nederlandse hit) en Bos (vier wijd) kwamen nog een keertje op de kussens. Te weinig om de twee Panamese punten, waarvan het eerste een cadeautje was, omdat Jaco ba de bal over eerste-honkman Groot heengooide, te overtreffen. De honkbalploeg krijgt in het troost- toernooi van het wereldkampioen schap in Holguin in elk geval gezel schap van de Dominicaanse Republiek. Taiwan kreeg eindelijk de vorm te pakken, die men van deze ploeg is ge wend en won de laatste twee wedstrij den van de voorronde in Santiago de Cuba met 12-2 van de Dominicaanse Republiek en met 6-1 van de Verenigde Staten. Taiwan eindigde daardoor in punten gelijk met de Dominicaane Republiek en Zuid-Korea. Omdat deze drie lan den onderling elk een wedstrijd had den gewonnen, moest het verdiende van de werpers de )at was van de mid- denamerikaanse ploeg het slechtst, zo dat de beide Aziatische landen naar de finaleronde gingen. Panama................................ 0-1-0-1-0-0-0-0-0=2 Nederland0-1-0-0-0-0-0-0-0= 1 Werpcijfers Nederland: Jan Hijzelendoorn (9 innings) 4-4-5-1. Panama: Crispin Poveda (9 innings) 5-2-3-0. Groep A: Nederlandse Antillen - Porto Rico 1-7; Nederlandse Antillen - Venezuela 1-8. Stand: Japan 4-8, Porto Rico 5-8, Cuba 4-6, Nicaragua 4-4, Venezuela 5-4, Italië 5-2, Ne derlandse Antillen 5-0. Groep B: Nederland - Panama 1-2. Stand: Verenigde Staten 4-8, Panama 4-6, Dominicaanse Republiek 4-4, Zuid-Korea 4-4, Nederland 5-2 en Taiwan 3- 0. Groep A: Japan - Porto Rico 11-3 Cuba - Ni caragua 10-0 Venezuela - Ned. Antillen 8-1 Groep B: Panama - Nederland 2-1 Taiwan - Dominicaanse Rep. 12-2. CHICAGO (Reuter/ANP) - De Welshman Steve Jones heeft zondag in Chicago het offi cieuze wereldrecord op de marathon verbe terd. Hij liep de 42 kilometer en 195 meter in 2 uur 8 minuten en 5 seconden. Het oude offcieuze wereldrecord - de In ternationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) erkent geen officiële wereldrecords gelopen in wegwedstrijden - stond sedert 25 oktober 1981 op naam de Amerikaan Alkber- to Salazar, die destijds in New York 2.08.13 liep. Steve Jones won in Chicago de zoge naamde 'Americas Marathon'. Over de tijd van Jones bestond lange tijd onenigheid. De tijd werd eerst gewijzigd in 2.08.06. Later werd van het record echter weer een seconde afgeknabbeld. Achter Jo nes werd Olympisch kampioen Carlos Lopes (Por) tweede op ruim 130 meter. De Portugees versloeg in de eindsprint wereldkampioen Robert de Castella uit Australiie, die derde plaats bezette. Cor Lambregts (Unitas, Sittard) bezette in Chicago bij de heren de tiende plaats in 2 uur 14 minuten en 46 seconden. De marathon in dames werd bij de dames gewonnen door Europees kampioene Rosa Mota. De Portuge se zegevierde in 2 uur 26 minuten en 1 secon de. Dc uitslagen zijn: heren: 1. Steve Jones (Wal) 2.08.05 (officieus WR), 2. Carlos Lopes (Por) 2.09.06, 3. Ro bert de Castella (Aus) 2.09.09, 4. Gabriel Kamau (Ken) 2.10.05, 5. Geoff Smith (Eng) 2.10.08, 6. Martin Pitayo (Mex) 2.10.29,7. Jerry Kiernan (Ier) 2.12.24, 8. Kjell-Erik Stahl (Zwe) 2.14.16, 9. Agapius Masong (Tan) 2.14.23, lO.Cor Lambregts (Ned) 2.14.46. Dames: 1. Rosa Mota (Por) 2.26.01, 2. Lisa Martin (Aus) 2.27.40, 3. Ingrid Kristiansen (Noo) 2.30.21, 4. Dorthe Rasmussen (Den) 2.30.42, 5. Lisa Larsen (VSt) 2.31.31. BARCELONA (AFP) - De herhalingsoefeningen voor de we reldkampioen wielrennen hebben Claude Criquielion opnieuw een forse bloementuil en een dikke geldprijs opgeleverd. Op de berg Montjuich in Barcelona, waar hij op 2 september de wereldtitel veroverde, won de Waal zondag de traditionele klimwedstrijden ter afsluiting van het seizoen. Criquielion maakte in de individuele tijdrit de achterstand van negen seconden goed, die hij in de voorafgereden rit-in-lijn tegen de Spanjaard Jose-Luis Laguia had opgelopen. Joop Zoetemelk, in het wereldkampioenschap ook al de beste Nederlander, eindigde in de klimwedstrijden op de Montjuich op de vierde plaats. Het eindklassement, dat werd opgemaakt na een rit-in-lijn van 21,8 kilometer en een klimtijdrit van 7,3 kilometer, is: 1. Claude Criquielion (Bel) 1.19.17,2. Jose-Luis Laguia (Spa) op 30 sec., 3. Inaki Gaston (Spa) op 44 sec., 4. Joop Zoetemelk (Ned) op 50 sec., 5. Vicente Belda (Spa) op 55 sec., 6. Antonio Coll (Spa) op 1.12, 7. Jose Recio (Spa) op 1.26, 8. Alberto Fernandez (Spa) op 1.44, 9. Joaquim Mujika (Spa) op 2.20,10. Robert Alban (Fra) op 3.14. TOKIO (RTR) - Jimmy Connors heeft zondag zijn zegereeks gen de Tsjechoslowaak Ivan Lendl voortgezet in de finale ti het tennistoernooi van Tokio, waar voor de spelers meer dan« miljoen gulden was te verdienen. De overwinning in drie sets leverde Connors ruim twee ton op. De als eerste geplaatste Amerikaan, die van de acht tien partijen tegen Lendl in zijn loopbaan er dertien won, speelde voor bijna 10.000 toe schouwers erg sterk en maakte in de beslissende derde set ri- goreus gebruik van de terug val van Lendl, die na het ver lies van zijn service in de eer ste game geen schijn van kans meer kreeg. Uitslagen: Herenenkelspel, finale: Jim my Connors (VSt) - Ivan Lendl (Tsj) 6-4, 3-6,6-0. Herendubbelspel, finale: Tony en Sammy Giammalva (VSt) - Mark Ed monds on/Sherwood Stewart (Aus/VSt) 7-6,6-4. Catarina Lindquist heeft zon dag het met een half miljoen gulden gedoteerde tennistoer nooi in Filderstadt gewonnen. In de finale versloeg de 21-ja rige Zweedse de Westduitse favoriete Steffi Graf in twee sets: 6-1,6-4. De vijftienjarige Graf bleek in de eindstrijd aan het einde van haar Latijn, na in de voor afgaande ronden al veel te hebben gegeven tegen respec tievelijk Temesvari, Budaro- va, Kohde en Leand. Het West duitse toernooi was ernstig ge devalueerd door het wegblij ven van Navratilova, Evert- Lloyd, Mandlikova en Shriver, maar trok niettemin vrij veel belangstelling. De toeloop werd nog eens aangewakkerd door de vele verrassingen en het vaak goede tennis. Uitslag: Damesenkelspel, finale: Catari na Lindquist (Zwe) - Steffi Graf (WD1) 6- 1,6-4. De internationaal nauwe lijks bekende Amerikaanse tennisser Matt Mitchell heeft zondag het indoor-toernooi van Melbourne gewonnen, dat met ruim driekart miljoen gulden was gedoteerd. Mitchell, die op de 126e plaats van de wereldranglijst DORTMUND (SID) - Bij het ingaan van de vierde nacht had het Italiaanse/Nederland se koppel Moser/Pijnen de lei ding. De Deense combinatie Frank/Oersted reed in dezelf de ronde, maar met een klei ner puntentotaal. Zondagavond was de stand: 1. Mo ser/Pijnen (Ita/Ned) 287 punten, 2. Frank/Oersted (Den) 174, op een ronde: 3. Kristen/Rinklin (WD1) 195,4. Schütz/Clark (WDl/Aus) 194, 5. Tourne/De Wilde (Bel) 151, op vier ronden: 6. Vallet/Hermann (Fra/Lie) 25, op zes ronden: 8. Bol- ten/Elshof (WDl/Ned) 84. LIESHOUT (ANP) - Reinier Groenendaal heeft zondag in Lieshout een internatonale veldrit voor beroepsrenners gewonnen. De rijder uit St. Michiels gestel had na de wedstrijd van een uur en een ronde een voor sprong van vijftien seconden op de verrassende nummer twee, Huub Kools uit Baarle- Nassau. Groenendaal bewees in Lieshout dat er in ieder geval in het voorseizoen weer duch tig moet hem rekening moet worden gehouden. Ook de Bel gische wereldkampioen Ro land Liboton moest in Lies hout zijn meerdere erkennen in Groenendaal. Hij eindigde op de vierde plaats met een achterstand van ruim een hal ve minuut. Uitslag van de internationale veld rit in Lieshout: 1. Reinier Groe nendaal (St. Michielsgestel); 2. Huub Kools (Baarle-Nassau) op 0,15 seconden; 3. Johan Ghyllebert (Bel) op 0,20; 4. Roland Liboton (Bel) op 0,36; 5. Frank van Bakel (Deurne) op 0,45; 6. Jo Martens (Deurne) op 1,45; 7. Michiel Groe nendaal (St. Michielsgestel) op 1,54; 8. Wil Brouwers (America) op 2,10; 9. Hennie Stamsnijder (Enter) op 3,05; 10. Ties Verhagen (Eerde) op 5,33. (ADVERTENTIE) bivakkeerde, won in de finaj van de veel hoger ingeschat Australiër Pat Cash. Mitché wiens belangrijkse succes b, nationaal college-kampioe, schap in 1977 was, zegevier! na twee en half uur met 6-4 6, 6-2. Joakim Nyström heeft zo., dag het negende internationa tennistoernooi van Keulen wonnen. In de finale versloe de als eerste geplaatste Zwet de Tsjechoslowaak Miroslj Mercir in twee sets: 7-6,6-2, Voor de 21-jarige Zweed be tekende de winst in Keulen t tweede zege in een Grand Pr; toernooi binnen acht dag< Vorige week was Nyström. de sterkste bij het herenenkt spel in Bazel. Hugo Nunez uit Ecuai heeft zondag in Apeldoorn kt tweede satelliet-toernooi zijn naam gebracht. In eindstrijd versloeg hij met 6. 4-6, 6-2 de Zwitser Domini Utzinger. De 23-jarige Nunez s[ ook vorig jaar mee in het win ter satelliet-circuit en ein toen na het Masterstoern» als zevende. De 21-jarige lil zinger werd dit weekeinde nieuw finalist want vo: week verloor hij in Gorinchej in de finale van de Joegi Prpic. Na twee toernooien leit Utzinger met in totaal derti circuit-punten, gevolgd dot Hugo Nunez met 25 punten Goran Prpic 22 punten, Amerikaan Bud Cox 21 punten en de Nederlander Eric Wil borts met 14 punten. Uitslagen finales: herenenkel: HugoL nez (Ecu) - Dominik Utzinger (Zwi) 6- 4-6, 6-2. Herendubbel: Menno Oostii (ned)/Goran Prpic (Joe) - Bud Cox/Chr Wolff (VSt) 7-5,6-2. Van onze sportredactie INZELL - Yep Kramer zal hi komend seizoen niet schaal sen. De 26-jarige rijder ai Oudeschoot zal over ruim eei week een hernia-operatie dergaan. Kramer heeft zich de af; lopen weken in Nijmegen Hilversum laten onderzoekea Dr Hermans zal in Hilvers» de ingreep verrichten. Krama had al jaren last van telken terugkerende rugpijn. De be slissing om onder het mest gaan nam Kramer na over/ met zijn echtgenote. De rijer verblijft momenteel voor eer korte vakantie met zijn echt genote in Inzeil. Volgens all-round-i Henk Gemser zal de van Kramer in de kernploe niet door een ander worde ingenomen. SCHEVENINGEN (ANP) - Cf Amerikaan Mike Beier heeft zondag bij de strandcross Scheveningen de individuele klasse gewonnen. De Ameri kaan was de regelmatigste rij der. Hij schreef geen van de drie manches op zijn naam ma1' bleef met zijn vierde, tweede en derde plaats de concurren tie in het eindklassement tori voor. Beste Nederlander tijde® de vierde editie van de strand cross was Henk Seppenwol® Hij eindigde respectieve// als zesde, vierde en vijf® Henk Poorte werd in het eind klassement derde. De winfl# van vorig jaar, Kees van de Ven, won de tweede en de der de manche, maar hij kw* doordat hij in de eerste rit# viel, niet in de top van M klassement voor. Uitslagen: Individuele klasse: ste manche: 1. Peter Herlings Pi Yamaha; 2. Henk Poorte P Honda; 3. Leo Combee (Ned) Sn* ki; 4. Mike Beier (Vst) Yamaha,- Guy van Geel (Bel) Yamaha: Henk Seppenwoolde (Ned) Tweede manche: 1. Kees van Ven (Ned) KTM; 2. Beier; 3. JaM Martens (Bel) KTM; 4. SePR woolde; 5. John van der Berk P Yamaha; 6. Poorte. Derde mano» 1. Van der Ven; 2. HerlingV Beier; 4. Harry Everts (Bel) w® varna; 5. Seppenwoolde; 6. M» tens. Eindstand: 1. Beier; 2. - - penwoolde; 3. Poorte; 4. Van Berk; 5. Mark Murphy Yamaha; 6. Jan Lemmens 9/ Yamaha. Zijspannen: Eerste che: 1. Jan Bakens/Piet van Deu kom (Ned) Yamaha; 2. Theo der Einden/Perry van Gel< (Ned) Folan; 3. Jack en Ton M^. sen (Ned) Yamaha; 4. Dam® Bellinghen/Karei Torfs ,1 Yamaha; 5. Henk Schrijver/"1, fried Somers (Ned) Weslake,,. Hans van Gogh/Sies Hurkai (Ned) Weslake. Tweede manco);; Bakens; 2. Van der Einden; ny Peterson/Lars Siondqvistin Folan; 4. Maessen; 5. Van Gof - Van Bellinghen. Eindstand: h kens; 2. Van der Einden; 3. M- sen; 4. Van Bellinghen; 5- Gogh; 6. Daam van Dijk/"1 TT-1 A /TVTJ\ Van onze sportmedewerker HULST - Neckermann, het keurkorps van Marien yleyer, heeft in de Hulsterse bedrijfsvolleybalcompetitie de koppositie stevig in han den genomen. In de twee duels die het afgelopen week speelde, boekte het twee keer vrij gemakkelijk winst. Tegen het eigen tweede team en tegen VV Hulst kwam het nimmer in moei lijkheden, zodat Necker mann de te kloppen ploeg blijft. De grootste rivaal van de mannen uit St.-Jansteen is Old Tuffy's, dat eveneens vrij simpel won. Het Hei- kantse Wemolin was niet opgewassen tegen de Hul- Verlie 1 Sandra Begijn, de Hulsterse t Van onze volley balmedewerker IJZENDIJKE - In de volley balcompetitie van het district Zeeland stonden er zaterdag slechts enkele inhaalwedstrij den op het programma. In de Promotieklas dames kwam SC Morres weer sterk voor de dag door De Sterre met 3-0 te klop pen. In de eerste klas dames leed Ardito een gevoelige 3-0- nederlaag tegen De Klomp. In de eerste klas heren had Atha- natos totaal geen moeite met "e Sterre 2; 3-0. Van onze volleybalmedewerker SAS VAN GENT - In de Sasse recreatieve volleybalcompeti- "e behaalde Zaamslag in de eerste klas heren een klinken de 3-0-zege op Savok. De Sas- senaren kwamen er totaal niet ddn te pas. In de eerste klas dames maakte Savok 1 korte netten met CPC: 3-0. Renique en NSM hielden elkaar goed in pVenwicht. Uiteindelijk kon Jtenique de zege naar zich toe dekken. Uitslagen eerste klas da- nes; CPC-Savok 1 0-3 (10-15, J2-15, 3-15). Tweede klas da- nes: Buurtsuper 2-De Vliet 3 G5-11, 15-8, 15-9); NSM- «enique 1-2 (15-0, 4-15, 10-15). perste klas heren; Zaamslag- 3-0 (15-4, 15-1, 15-2). rweede klas heren: Renique- .v v Philippine 1-2 (5-15, 15-2, o, 51- Eerste klas gemengd: ,'Uvoc-De Block 1-2 (5-15, 13- n. 15-10); KPJ Philippine-De SJerre 1 0-3 (5-15, 8-15, 8-15). weede klas gemengd: Spui- jei£-De Plakkers 0-3 (7-15, 3- n I-is»

de Stem | 1984 | | pagina 12