Nederlandse hockeydames spelen gelijk i Morten Frost berust in nederlaag 4VERNIEUWDNEDERLANDS HOCKEYTEAM DERDE IN LONDEN •V RSC Anderlecht langs AA Gent De trots uit het Vlaamse land DRANKEN VERMEERSEN moc|e speciaal voor rde bruidegom M3INA ZEELAND 2 Liaandag 22 oktober 1984 iRTElVLSOgfc^ T14 PAGINA SPORT 3 TOTOGELIJK CIJFERSPEL DUITSE LOTTO SPEL 77 Schorsing BELGISCHE LOTTO PROGRAMMA Wilhelm keert terug met winst SPORT IN 'T KORT voor Steens Kruize fest-Duitsland niet naar Champions Trophy tEFA-team derde in Arnhem AZIATEN HEERSEN IN NEDERLANDS BADMINTONTOERNOOI Trip naar India onzeker LONDEN (ANP) - Coach Wim van Heumen heeft het vierlandentoernooi in Willesden, bij Londen, voornamelijk benut om een aantal nieuwelingen uit te proberen. west-duitsland uitslagen plus standen buitenlands voetbal engeland schotland italie spanje Portugal Amateurs in halve finales Veel missers Joegoslavië verrast DDR HULST Ï)e winnende wedstrijden in tol ;elijk zijn: 2-7-12-22-27. Toegi oegd: 5. Deelnemers: 5488. Inleg- 4.366,00. Prijzenbedrag: 11.574,00. b< 28 I Hii Hb De uitslag van cijferspel is: 44217f Deelnemers: 193.180. Inleg; 189.770,00. Vaste prijzen. De winnende getallen in de Duit. lotto zijn: 7-9-16-38-44-49. Heserv< ;etal: 22. De uitslag van 'Spel 77' is: 5805329. ST. PIETERS WOL UWE (ANP) - De confrontatie tus sen de hockeysters van Ne derland en VVest-Duitsland nas zaterdag kennelijk meer bedoeld als georgani seerd eerbetoon aan de offi cials van de zestigjarige in ternationale hockeyfedera- tie (FIH), dan als een werke lijke revanchewedstrijd tus sen de nummers een en twee van de Olympische Spelen van Los Angeles. De uitslag (1-1) bewees al weinig, maar de entourage 0p het sportcomplex in St. pieters Woluwe, waar het hockeyveld een onderge schikte plaats inneemt, ge tuigde van enige minachting voor de wereldtop en de hoc- Iteyminnende toeschouwer, pe gehuurde noodtribune bood droge plaatsen aan veel FIH-gedelegeerden - toevallig toch in Brussel aanwezig voor het congres - en een handjevol gelukki gen. De reservespeelsters van beide teams en de bege leiding moesten zich behel pen met een onooglijk bank je langs de lijn en een para plu. Gezegd moet, dat met name door het enthousiasme van de Nederlandse dames de wedstrijd het aanzien ze ker waard was. De verjong de selectie van bondscoach Gijs van Heumen had slechts oog voor de Duitse tegenstander en wilde best nog eens demonstreren, dat het resultaat (6-2) van de 'fi nale' in Los Angeles een te rechte marge aangaf. Dat was onder normale omstan digheden gezien de verhou dingen waarschijnlijk ook wel gelukt, maar in het zicht van een grotere voorsprong dan 1-0 namen de Neder landse aanvalsters bij her haling een onvrijwillige duik op het kletsnatte kunstgrastapijt. Door een onoplettendheid in de ach terhoede slaagde de gerouti neerde Birgit Hagen er vlak voor tijd nog in de Westduit- sen op gelijke hoogte te brengen, nadat Irene Hen driks Nederland na een kwartier op voorsprong had gezet. De speelster van Up ward scoorde toen iedereen er net vrede mee had, dat van vloeiende combinaties geen sprake kon zijn door de vloeibare tegenwerking van het kunstgras, zodat in de beginfase slechts individue le acties (Martine Ohr) of strafcorners (West-Duits- land) succes leken te kunnen hebben. Die mening werd niet gedeeld door het opval lende middenveldduo Irene Hendriks en Aletta van Ma nen, wier bepleisterde ge broken neus weinig hinder opleverde. De door Van Ma nen in nauwe samenwer king met Hendriks opgezette aanval leverde een velddoel- punt op van klasse. Oranje - zonder de Olym piërs Hillen (heeft de trai ning bij Amsterdam nog niet hervat), Sevens (gestopt), Willemse (rugblessure), Eysvogel en Le Poole (bei den op reis) - raakte er ver volgens van doordrongen en liet ook zien, dat veel meer mogelijk was op het veld dan verwacht. Slechts de af werking liet te wensen over. De minder vaardige West- duitsen stelden er een acht tal strafcorners tegenover, maar Det de Beus, die haar 75e interland afwerkte, maakte in het Nederlandse doel een uitstekende indruk, evenals in de tweede helft haar vervangster Alette Pos. Bondscoach Gijs van Heu men zag de verrichting van zijn elftal, waarin Lisanne Lejeune na rust debuteerde, met gepast optimisme aan. „De opdracht de tegenstan der veel loopwerk op te dringen, is goed uitgevoerd. >e winnende getallen in de Belgi sche lotto zijn: 6-13-15-25-35-41.] ieservegetal: 36. Eredivisie: Haarlem-NAC, PSV-] ?EC Zwolle, Volendam-FC Twen- ;e, Roda JC-MW, Feyenoord- Eparta, FC Utrecht-Excelsior, FC] jroningen-Ajax, Go Ahead] Eagles-AZ'67, FC Den Bosch-For- tuna S. Eerste divisie: NEC-SC Veendam, De Graafschap-RKC, FC WV-Vi- tesse, SC Cambuur-FC Den Haag, SW-DS'79, RBC-Heerenveen, FC) Wageningen-Helmond Sport, He racles-Eindhoven, Willem II-Tel-j star. GOIRLE (ANP) - Wil Wilhelm I heeft zaterdag tijdens een in ternationaal toernooi in Goirle een geslaagde terugkeer op de judomat gemaakt. De Bra bantse zwaargewicht won in j de finale van de Hagenaar] Barry Oudshoorn. De tegenwoordig in Waal wijk wonende Wilhelm had als gevolg van een beenopera tie ruim een maand buiten de mat gestaan. Wilhelm zal ko mende week in Seoel zijn we reldtitel bij de militairen ver dedigen. Hij is de enige Neder lander die in Zuid-Korea op de mat komt. Oudshoorn neemt] Wilheims plaats in in de ploeg, die eveneens komende week einde deelneemt aan het toer nooi om het Europese kam pioenschap voor landenteams- Aan het toernooi in Goirle na men van buitenlandse zijde judoka's uit Frankrijk, Beigift West-Duitsland en Engeland: deel. De oppositie was echter te gering om de Nederlandse, top van de eerste plaatsen te] houden. Enige echte verras sing was de zege, die Hans Buiting, in de klasse tot 95 ki logram, behaalde op Jan RaP' mund. Niettemin maakt RaP' mund deel uit van de ploeg die in Parijs voor de Europas' strijd landenstrijd aantreed' Bondscoach Chris de Korte had tevoren reeds gezegd ma- zeer veel belang te hechte» aan de resultaten van 'Goirle- De geselecteerden waren vni om al dan niet deel te nernan. Voor 'Parijs' zijn gekoW Jean-Pierre van Deursen 60 kilogram), Jeroen Awar ding (tot 65 kg), Robert van o I Vlist (tot 71 kg), Rob Henne- veld (tot 78 kg), Ben SpiJ*®3 (tot 86 kg), Jan Rapmund 95 kg) en Barry Oudshoowj (boven 95 kg). SCHAATSEN - Leo van GeH (Poeldijk) heeft bij internat I nale schaatswedstrijden W I zeil zowel de 500 als 1500 me a I 'eWT Van onze sportredactie ,0NDEN - De Internationale lockey Federatie (FIH) heeft s Kruize en Ron Steens een schorsing opgelegd van vier Europacupwedstrijden met |Üun club Klein Zwitserland. Het tweetal werd bestraft I'wegens misdragingen tijdens let toernooi om de Europacup voor landskampioenen in juni tjaar in Barcelona. Na af- op van het duel om de derde Iplaats tegen Egara Terassa (3- I lieten Steens en Kruize naar ■de mening van de Britse rap- |porteur Watson al te hart- ondig hun ongenoegen over arbitrale leiding blijken. ,Heze maatregel lijkt nergens op", aldus Ron Steens. „De straf staat in geen verhouding met het gebeurde". KZ zal het te volgend jaar Pinksteren in let toernooi om de Europacup, tegewezen aan Frankenthal in West-Duitsland, zonder de le twee ervaren spelers moe ten doen. PIETERS WOLUWE (ANP) - De heren hockeyploeg ran West-Duitsland zal niet deelnemen aan het toernooi om de Champions Trophy, dat tan 7 tot 14 december in Kara chi wordt gehouden en waar tok Nederland aantreedt. De datum schikt de Westduitsers «iet. Als vervanger is Nieuw- Zeeland uitgenodigd. De winnaar van het Olym pisch zilver nam zaterdag wel sportieve wraak op de Pakis tani, die in Los Angeles in de wlenging de finale in hun voordeel beslisten (2-1). Van gehalte was de herkan- in St. Pieters Woluwe evenwel niet door de slechte weersomstandigheden. Ot karakteristiek is: West-Duitsland - Mustan 4-2 (2-1). 6. Hassan Sardar 0-1 I'. Fisher 1-1 (strafcorner), 27. Fried 2-1 Hassan Sardar 2-2, 61. Fisher 3-2. 6& ««er 4-2. ARNHEM (ANP) - Het Neder- UEFA-team (16-18 jaar) j in het vierlandentoernooi, op het Vitesse-terrein in vnhem werd gehouden, op de "'ide en voorlaatste plaats Seeindigd. Na de nederlagen tegen Bel- |8'ë en Italië behaalde de [wanje-formatie van bonds- I rainer Ger Blok op de slotdag |«n verdiende overwinning 2-1 op Schotland. IHet vierlandentoernooi wrd gewonnen door het fy- ®k sterke Italië dat tegen "lift aan een doelpuntloos I. Jk spel voldoende had. riur resultaatvoetbal van de Wessionele Italianen ken- ®®kte dit bikkelharde finale- *1. waarin arbiter Van Ette- !n eenmaal een rode en ttey33' 8611 ge^e *£aart u*t~ uf'and - Schotland 2-1 (2-0). 13. TO Wdlerns 1-0, 43. Van der Beek tethk Farlane 2-1. Scheids- ij"1'' Smeenk, Toeschouwers: üwuuc; cxi v au »r ,ïaan (Ajax)„ Van der Beek gewonnen in respectieveiH'BA 1recht), Ron Willems (PEC 40.3 en 2.02.8. Andre Kraaffe) en De Meyer (Ajaxver- De Goey (Sparta)., Ha= ,een (PSV), Lankhaar (Den Duim (PEC Zwolle) en Van ilPr iïaan (Ajax)., Van der Beek 11L Utrecht), Ron Willems (PEC veld (Sliedrecht) werd op 500 m tweede in 41.6 en de Jaol Mantel (Haarlem) eindigcje a tweede op de 1500 m in 2.04h- TENNIS - De Amerika3") Matt Mitchell heeft in bourne een internationaal 1 I door-tennistoernooi gevvo I nen. Hij versloeg in de fin®. de Australiier Pat Cash in o* 1 sets: 6-3,3-6,6-2. -) ikrmcMatthaei van Haar lint' Barendse (Feyenoord), John ."Jl (De Graafschap) en Le- |ïj'"('ftycnoord, vervangen door ttaau?it.rïm van Aiax). tttht 'bc - België 0-0. Scheids- '»ttr; Van Ettekoven. Toeschou- lllaii! - Bode kaart: Pascucci k b' 2x geel). Gele kaarten: Ita- .ijortoluzzi, Rotella, Nunziatta. |üt fï jBr°nckart en Houben. landstand is: 1. Italië 3-5,2. Bel lij jj'j -1 Nederland 3-2, 4. Schot- NIEUWEGEIN (ANP) - Mor ten Frost, de McEnroe onder de badmintonspelers, was na zijn nederlaag in het Neder landse Masterstoernooi in Nieuwegein tegen de Chinees Han Jian (9-15 14-18) erg te leurgesteld. „Ik wist dat het eens moest komen", zei de Deen, die een vermoeide indruk maakte. „Ik had voor deze wedstrijd spe ciaal het dubbelspel laten lo pen, in overleg met Nierhoff overigens, om mij geheel te kunnen prepareren op dit ge vecht. Vorige week won ik in Londen met veel moeite met 15-7 en 18-15, zodat ik wist wat me te wachten stond. Maar Jian was ditmaal te sterk voor me. Hij strafte mijn fouten stuk voor stuk af". Geen zelf beklag van Frost, de gelouter de sportman die de laatste maanden van de ene grote triomf naar de andere vloog. Alleen bij het open kampioen schap van Maleisië boog hij voor de Indonesische wereld kampioen Sugiarto. De reali teit gaf hij weer: de overmacht van de Aziaten die vier van de vijf titels in de 'Dutch Masters' wonnen. Bij de dames ging de titel met de daaraan verbonden vierduizend gulden naar de onverstoorbare Chinese Han Aiping, die in twee games de winnares van het Londense Masters-toernooi, de Deense kampioene Kirsten Larsen, versloeg. In de voorronden hadden deze dames eikaars krachten reeds afgetast en had de 22-jarige Chinese, die een bescheiden 23ste positie bezet op de wereldranglijst, haar vi sitekaartje gepresenteerd met 11-0 en 11-6. De indruk dat Larsen zich toen niet volledig zou hebben gegeven, bleek vals, want ook in de eindstrijd werd het verschil in niveau tussen Europa en China nog eens nadrukkelijk onder streept: 11-7 11-1. De Nederlandse inbreng in dit toernooi was bescheiden. De nationale kampioen bij de heren, de 23-jarige student Lex Coene, scoorde in zijn drie partijen tegen respectievelijk Sugiarto, Baddeley en Frost zestien punten in de zes games die hij op de baan stond. De periode van de Ridder-familie, van wie Rob incidenteel nog wel eens voor een succesje kon zorgen, is voorbij en er is nu een gat gevallen. Bij de dames lijken de papieren iets gunsti ger te liggen, al zal het nog wel enkele jaren duren voordat opnieuw een duo aanwezig is van de klasse Joke van Beuse- kom en Marjan Ridder-Lues- ken. Eline Coene, de vaandel draagster, kon in Nieuwegein op een redelijk toernooi terug zien, waarbij vooral de winst die ze behaalde op de gerouti neerde Jane Webster uit En geland, tot de verbeelding sprak. Tegen de Chinese we reldvedette en toernooiwinna- res Han Aiping en de Deense Kisten Larsen was de Arn hemse, die vorige week in Mannheim in de strijd om de Victorcup zegevierde over de tweede Deense speelster Christine Magnusson, nog niet opgewassen. Technisch veel in haar mars heeft de pas 20 jaar geworden Astrid van der Knaap, afkomstig uit de school van trainer Wim Bleyenberg die onder anderen ook Karin van de Valk en Uun Santosa onder zijn hoede heeft. Zij kwam echter wegens bloedarmoede in de tweede game steeds meer in conditio nele moeilijkheden, waardoor haar vermoedelijk de winst ontging in de partijen tegen Charlotte Hattens en mis schien zelfs Ivana Lie. Uitslagen: Finale gemengd dubbel: Dew/Gilks (GBr) - Guoliang/Ying (Chi) 15-10,14-17,15-10. Herenenkelspel, finale: Morten Frost (Den) - Han Jian (Chi) 9-15, 14-18. Damesdubbelspel, finale: Wu Dixi/Lin Ying (Chi) - Nora Perry/Gillian Clarke (Eng) 15-4( 15-9. Damesenkelspel, finale: Han Aping (Chi) - Kirsten Larsen (Den) 11-7,11-1. Herendubbelspel, finale: Christian/Hadibowo (Ind) Xy ing/Guoliang ((Chi) 15-9,15-10. Van Heumen Investeert in toekomst LONDEN - Het doorgaan van de trip van het Ne derlandse herenhockey team door India, eind no vember voorafgaand aan het toernooi om de Champions Trophy (7-14 december) is onzeker ge worden. De KNHB heeft op een serie telexberichten over de indeling van de trip naar de Indiase bond geen antwoord ontvan gen. Men hoopt deze week in het contact met de begeleiders van Jong India, dat door Neder land toert, opheldering te krijgen. Als de toernee niet doorgaat speelt '^öSóHt'-'firittannië eind november in Amstelveen tegen Nederland. Andere oefenduels van Oranje gaan woensdag in het Wagenerstadion tegen Jong India en de week erop, wederom in Am stelveen, tegen Bloemen- daal. Noodgedwongen moest hij zich zodoende meer op investeren voor de toekomst richten dan op prestaties, hoe moeilijk dat de eerzuchtige Van Heumen ook viel. Nadat de eerste wedstrijd Boele van Hensbroek kan niet verhinderen dat de Ier Martin de bal verovert. Van onze sportredactie BRUSSEL - Met zesendertig doelpunten in negen wed strijden waren de Belgische voetballers in de eerste divi sie op de tiende speeldag bij zonder schotvaardig. Vooral de duels tussen Waregem en Sint Niklaas (7-1), Ander lecht en AA Gent (5-1) en Beerschot - Club Brugge (6- 2) leverden een fors aandeel in deze top-produktie. Anderlecht won zaterdag moeiteloos van AA Gent en nam daardoor vier punten afstand van de naaste bela ger. Arnesen, Vandereycken, De Wolf en Frimann (2) na men de Brusselse doelpunten voor hun rekening, Martens scoorde tegen. Club Brugge kwam van een koude kermis terug uit Antwerpen. Beer schot werd door twee doel punten van Jan Ceulemans (0-2) niet zijn evenwicht ge bracht en rolde na de rust de ploeg van trainer Houwaart op door treffers van Houben, Da Silva, Swinnen (2), Ver voort en Lambert. Bij Loke ren ontbrak Rene van der Gijp. De international is door de club voor onbepaalde tijd geschorst wegens kritiek op het beleid. Bovendien zal Van der Gijp een zware boete dienen te betalen. De wed strijd tegen Seraing eindigde overigens in 1-1. Waregem klom naar de tweede plaats door een uitschieter (7-1) te gen Sint Niklaas. Van Baekel scoorde drie keer. Gortz, Veyt, Mutombo en Desmet maakten de zeven vol. Uitslagen: Lokeren - Seraing 1-1, Standard Luik - Kortrijk 1-0, Beveren - FC Antwerp 4-0, Beerschot - Club Brugge 6-2, Cerkel Brugge - Lierse SK 0-0, FC Luik - Racing Jet 4-2, Mechelen - Waterschei 1-0, Anderlecht - Gent 5- 1, Waregem - St Niklaas 7-1. De stand is na tien speeldagen: 1. An derlecht 17 punten; 2. Waregem 13; 3. Gent 13; 4. Club Brugge 13; 5. FC Luik 13; 6. Beveren 11; 7. Cerkel 11; 8. Loke ren 10; 9. Seraing 10; 10. Antwerp 10; 11. Kortrijk 9; 12. Standard 9; 13. St Niklaas 9; 14. Mechelen 9; 15. Beerschot 8; 16. Lierse 6; 17. Waterschei 6; 18. Ra cing Jet 3. Bayern München kent in de Bundesliga een zeer voor- spoedige competitiestart. Na negen speeldagen is de club van Sören Lerby al vijf pun ten los van zijn naaste bela gers, Borussia Mönchenglad- bach en Werder Bremen. Bayern won met de herstelde Lerby maar zonder de fitte doelman Pfaff in de gelede ren thuis met 4-2 van Ein- tracht Frankfurt. Uitslagen: Bayern München - Ein- tracht Frankfurt 4-2, 1.FC Köln - For- tuna Düsseldorf 4-2, Borussia Dort mund - Karlsruher SC 0-2, Arminia Bielefeld - Borussia Mönchengladbach 3-3, Werder Bremen - Hamburger SV 5-2, VFB Stuttgart - Waldhof Mann heim 3-0, l.FC Kaiserslautern - Bayer Leverkusen 3-3, Eintracht Braun schweig - VFL Bochum 1-3, Bayer Ur- dingen - Schalke'04 1-1. Stand aan kop: 1. Bayern München 9- 16, 2. Bor.Mönchengladbach 9-11, 3. Werder Bremen 9-11,4. FC Kaiserslau tern 8-10,5. Bayer Leverkusen, 6. Ham burger SV 9-10, 7. Eintracht Frankfurt 9-10. Manchester United komt woensdag als Engelands der de ploeg naar Eindhoven om voor de UEFA-beker tegen PSV te spelen. Zaterdag won de ploeg van Olsen en Muh- ren met 1-0 van Tottenham Hotspur, dat daardoor de tweede plaats kwijtraakte en afzakte naar de vijfde stel ling. United hielp Arsenal, dat met 3-2 van Sunderland won, de voorsprong op de ranglijst van de eerste divisie opdrijven tot vier punten. Hughes maakte zaterdag het winnende doelpunt na een schitterende crosspass van' Brazil. De aangever was vo rig seizoen nog bij Totten- ham. De uitslagen: Arsenal - Sunderland 3- 2, Aston Villa - Norwich 2-2, Ipswich - West Bromwich 2-0, Liverpool - Ever- ton 0-1, Luton - Watford 3-2, Manches ter United - Tottenham 1-0, Newcastle - Nottingham Forest 1-1, Queens Park - Coventry 2-1, Sheffield W. - Leicester City 5-0, Southampton - Chelsea 1-0, Stoke City - West Ham 2-4. Stand: 1. Arsenal 11-25, 2. Sheffield W. 11-21, 3. Manchester United 11-20, 4. Everton 11-20, 5. Tottenham 11-19, 6. Nottingham Forest 11-18, 7. West Ham United 11-18, 8. Southampton 11-16, 9. Newcastle United 11-16,10. Ipswich 11- 15, 11. Queens Park 10-14, 12. Sunder land 11-14, 13. Aston Villa 11-14, 14. Chelsea 11-13, 15. West Bromwich 11- 12, 16. Luton 11-12, 17. Liverpool 11-11, 18. Norwich 11-11,19. Coventry 11- 9,20. Leicester City 11- 9, 21. Watford 11- 7, 22. Stoke 10- 7. De uitslagen Aberdeen - St Mirren 4- 0, Dundee United - Celtic 1-3, Hiber nian - FC Dundee 2-0, Morton - Hearts 2-3, Glasgow Rangers - Dumbarton 0- 0. De stand is: 1. Aberdeen 11-19, 2. Celtic 11-18, 3. Glasgow Rangers 11-16, 4. St Mirren 11-11,5. Hearts 11-10,6. Dundee United 11- 9, 7. Dumbarton 11- 8, 8. FC Dundee 11- 7, 9. Hibernian 11- 7, 10. Morton 11- 5. De uitslagen: Ascoli - Atalanta 0-0, Cremonese - Juventus 1-3, Fiorentina - Avellino 1-0, Inter Milan - Como 1-0, Napoli - AC Milan 0-0, AS Roma - Ver ona 0-0, Torino - Lazio 1-0, Udinese - Sampdoria 1-0. Stand na zes wedstrijden: 1. Verona 6- 10, 2. Torino 6-9, 3. Fiorentina 6-8, Sampdoria 6-8, AC Milan 6-8, Inter Mi lan 6-8, 7. Juventus 6-7, 8. Avellino 6-5, Como 6-5, AS Roma 6-5, Napoli 6-5, Atalanta 6-5, Udinese 6-5, 14.Cremo- nense 6-3, Lazio 6-3,16. Ascoli 6-2. Uitslagen: Valencia - Atletico Madrid 0-0, Hercules - Murcia 2-1, Sevilla - Es- panol 0-0, Real Madrid - Malaga 0-0, Atletico Bilbao - Elche 0-0, Santander - Zaragoza 1-1, Gijon - Betis 1-1, Barce lona - Sociedad 1-1, Valladolid - Osa- suna 2-3. De stand aan de kop van de ranglijst is: 1.Barcelona 7-12, 2.Valencia 7-10, 3.At letico Madrid 7-10, 4,Sevilla 7-10, 5.Gij- on 7-8, ö.Osasuna 7-8,7.Betis 7-8, S.Her cules 7-8. Uitslagen: Benfica - Se tubal 4-3, Boa- vista - Guimaraes 0-0, Rio Ave - Aca demica 1-0, Porto - Farense 5-0, Braga - Salgueiros 4-0, Vizela - Varzim 1-1, Belenenses - Penafiel 2-1, Portimonen- se - Sporting 0-0. Na zeven wedstrijdronden is de stand aan kop: 1. Porto 12 punten, 2. Sporting 11, 3. Benfica 11; 4. Braga 10; 5. Bele nenses 10. SINGAPORE (ANP) - Het Ne derlands amateur-elftal heeft zich in het toernooi van Singa pore geplaatst voor de halve finales. De amateurs werden door de overwinning van 5-2 (1-1) op Australië winnaar van groep A. Door dat resultaat ontmoeten zij in de halve eindstrijd de nummer twee van groep B, Zuid-Korea. In de andere halve finale treden Australië en Irak tegen elkaar aan. In de slotwedstrijd van de voorronde vatte het Neder lands elftal de ontmoeting te gen Australië in de eerste helft te gemakkelijk op. Australië trad met vijf invallers aan en nam desondanks in de tiende 'minuut door Panagis de lei ding: 0-1. Acht minuten tikte Reglero van Elinkwijk de ge lijkmaker in: 1-1. Na de hervatting speelde het amateur-elftal voluit. Met invallers voor Kroon en Nor- bart werd Australiie stevig in de verdediging gedrukt. Sche pers gaf Oranje de leiding, waarna Bernal uit een du bieus toegekende strafschop weer gelijk maakte (2-2). In het laatste kwartier bleek Ne derland over de beste conditie te beschikken. Prins (2) en De Kleine brachten dat surplus in de score tot uiting. Nederland - Australiie 5-2 (1-1). 10. Panagis 0-1, 18. Reglero 1-1, 57. Schepers 1-1, 59. Bernal 2-2 (straf schop), 72. Prins 3-2, 83. De Kleine 4-2,85. Prins 5-2. Opstelling Nederland: Willemse (Geldrop); De Jongste (NSW), Versteeg (Elinkwijk), De Kleine (Geldrop) en Prins (Zwolse Boys); Hoogwerf (NSW, vervangen door Knoop van NSW)), Manuputty (Rijnsburgse Boys) en Reglero (Elinkwijk); Meulendijks (Gel drop), Neuteboom (Zwolse Boys, vervangen door Boonstra van Elinkwijk) en Schepers (Geldrop). van vrijdagavond tegen de Sovjet-Unie moest worden ge staakt wegens een defecte lichtinstallatie toonde de nieu we lichting zaterdagmiddag tegen toernooiwinnaar Groot- Brittanmë (brons in Los An geles) aan wel degelijk over mogelijkheden te beschikken door maar net met 2-3 te ver liezen. Met maar liefst drie de butanten in de ploeg haalde Oranje zondag tegen het zwakke Ierland met de groot ste moeite slechts een over winning van 1-0 binnen. Door het afvallen van negen spelers sinds de Olympische Spelen ziet Van Heumen zich voor de opgave geplaatst met een drastisch gewijzigde selec tie toch de aansluiting met de wereldtop te behouden. „Het is in de geschiedenis van het na tionale hockey nog niet eerder voorgekomen, dat er zoveel er varen spelers tegelijk afvie len", aldus Van Heumen, die vermoedelijk binnenkort een assistent naast zich zal krij gen. Die beslissing valt maan dag 29 oktober, als het bestuur van de KNHB zich over een aantal voorstellen van Ab van Grimbergen, vaste begeleider van het heren-team, zal buigen. „Sinds 1972 hebben we steeds drie of vier spelers gehad, die het gezicht van onze ploeg droegen", aldus Van Heumen, „Soms wd*d een enkeling die rol overigens opgedrongen. Nu zijn we echter in een periode beland, waarin dergelijke grootheden zich nog moeten ontwikkelen. Dit soort toer nooien zijn uitstekend ge schikt om nieuwe spelers uit te proberen. Maar voorop blijft staan dat Nederland als hoc- keyland goede prestaties moet blijven leveren. We kunnen ons niet veroorloven bijvoor beeld anderhalf jaar lang te zeggen: we gaan nu bouwen, de uitslagen vergeten we maar even. Dat zou funest zijn voor de internationale contacten". Tegen de Britten, die er na het succes in Los Angeles erg op gebrand waren ook dit toernooi te winnen, speelde Bas van Stekelenburg voor het eerst een hele wedstrijd in Oranje. Van Heumen posteer de de vleugelverdediger van HGC op de linksbuitenplaats. Het was geen wonder, dat er voornamelijk onwennigheid uit het spel van Van Stekelen burg straalde, al prees Van Heumen de spaarzaam ge toonde startsnelheid en agres siviteit van de nieuweling, die tegen de Sovjets slechts een halve minuut in het veld stond voor de geblesseerde Heijn. Tegen Ierland kregen doel man Zijp (HGC), rechtermid denvelder Delissen (HGC) en Boele van Hensbroek (Kam pong) voor het eerst een kans te laten zien wat zij in hun mars hebben. Boele van Hens broek kwam ook al op een voor hem vreemde stek te recht. Clubgenoot Volkers verhuisde naar de rechter vleugel en Boele van Hens broek, bij Kampong het mid denveld vormend met Den Hartog en Van 't Hek, kreeg de spitspositie toegewezen. Van Heumen moest wel 'vreemde lingen' in de voorhoede opstel len, omdat hij door het weg vallen van Hidde Kruize, Par- levliet en Heijn geen andere mogelijkheden meer voorhan den had. Deze experimenten in de 29e wedstrijd van het Olympische jaar (alleen Diep- eveen maakte ze alle mee) hadden vanzelfsprekend hun invloed op het funtioneren van het team. Er kon geen sprake zijn van ingestudeerde patro,- nen, die trouwens toeh al min der kans van slagen hadden op het uiterst springerige super- turf, waar over twee jaar de strijd om de wereldbeker wordt gehouden. Als gevolg hiervan kwamen herhaalde lijk passes verkeerd terecht en waren de misverstanden tal rijk. Uiteindelijk mocht Ne derland zelfs nog blij zijn met de kleine zege tegen Ierland, dat in de laatste twee wed strijden nog met achtereen volgens 12-1 en 9-0 was ver pletterd. Een treffer van Den Hartog uit een strafcorner, waarbij de bal via een stick door een gat in het net ver dween, gaf de doorslag. Zaterdag had Nederland te gen de gastheren zelfs even uitzichten op een zege. Na acht minuten in de tweede helft be zorgde Diepeveen Oranje een voorsprong uit een afgescho ven strafcorner (2-1). Maar de sterke spits Kerly, voor het overige goed afgeschermd door voorstopper Kossen, en Hughes, die profiteerde van een afschuwelijke blunder van diezelfde Kossen, zorgden er toch voor dat de Britten na de 4-3 van Los Angeles, opnieuw de sterkste bleken. Groot-Brittanmë won het toernooi door de laatste wed strijd tegen de Sovjet-Unie 1-1 te spelen. Nederland eindigde als derde. Bij de rust was het 1-0 voor de Russen door een doelpunt van Sergej Plesja- kov, uitgeroepen tot de beste speler van het toernooi. Ri chard Leman zorgde in de tweede helft voor de gelijkma ker. De wedstrijd had een pi kant tintje, omdat de Britten als vervanger van de Sovjet- Unie in Los Angeles brons veroverde. Groot-Brittannië - Nederland 3-2 (1-1). 7. Jon Potter (strafbal) 1-0,34. Barber (eigen doel) 1-1, 43. Diepe veen (strafcorner) 1-2, 46. Kerly 2- 2, 56. Hughes 3-2. Scheidsrechters: Kendrick (Ier) en Collignon (Bel). (ADVERTENTIES) Ginnekenstraat 79, Breda. Tel: 076-22.75.18 LONDEN - De organisa toren van het hockey- toernooi om de wereldbe ker voor heren in 1986 in Willesden, bij Londen, hebben dit weekeinde tij dens het vierlandentoer nooi op de dan te gebrui ken accommodatie ge schrokken vast moeten stellen dat er nog heel wat verbeterd zal moeten worden. De klachten varieer den van een defecte licht installatie, waardoor de wedstrijd Nederland - Sovjet-Unie moest wor den gestaakt, tot vlaggen, die voortdurend omwaai den en een gat in het doelnet, waardoor het voor de toeschouwers niet te zien was dat Den Hartog het Wiïïnende doelpunt tegen Ierland maakte. Coach Wim van Heumen had verder ern stige kritiek op het feit, dat het superturf-kunst- grasveld nauwelijks werd besproeid. „Dat is echt schandalig", zei Van Heumen kwaad, „ik heb er herhaaldelijk op aan gedrongen, maar men vond het gewoon niet no dig. Er is ook geen specia le installatie aangebracht om te spuiten. Misschien denken ze wel, dat het tijdens het toernooi om de wereldbeker in okto ber toch wel zal regenen. LEIPZIG (DPA) - Net als Ne derland heeft het Oostduitse voetbalelftal de kwalificatie wedstrijden voor het wereld kampioenschap slecht ingezet. DDR verloor zaterdag in Leipzig met 2-3 van Joegosla vië. De verdediging van het thuisland was het zwakke punt. De Oostduitse ploeg startte sterk. Glowatzky zorg de in de 12e minuut voor een voorsprong. Het werd in de 15e minuut bijna 2-0 toen Minge tegen de paal schoot. Een kwartier voor tijd deed hij dat trouwens nog eens. Het werd 1-1 door een onverwacht af standsschot van Bazdarevic. Vier minuten na rust werd het 1-2 door Vorki. Nog in dezelfde minuut maakte Ernst met een omhaal gelijk. In de tweede helft speelde Joegoslavië zeer sterk en was het winnende doelpunt van Sestic elf minu ten voor tijd verdiend. De stand in groep 4 is: 1. Joegosla vië 2-3, 2. Frankrijk 1-2, Bulgarije 1-1,4. DDR 1-0,5. Luxemburg 1-0. IMPORTEUR NEDERLAND Tel. 01140-13544

de Stem | 1984 | | pagina 11