Je moest wel je voelsprieten gebruiken Het slagersbloed kruipt waar het niet gaan kan Iedereen weet het: Frans de Schepper is een natuurtalent Raad Hulst moet vergunningbeleid Hogeweg regelen WTIE: REEKS ONGELUKKEN TE WIJTEN AAN AUTOMOBILISTEN ZELF Jsssk VOflR BE H. Mulder afwezig JNTANTS OR DIEGENEN GEN lecreatief afeltennis Filmcyclus in Hulst MAGIE EN MEDITATIE BEHEERSEN KUNSTMANIFESTATIE IN ZEELAND SCHAARHEK VLECHTSCHERM 180x180 26.95 ROLBORDER GEFREESDE PALEN TERRA NOVA I HULST PAGINA ZEELAND 2 AL VIJF GENERATIES VERSTRATEN LANG VAN ZEELAND 'Waarom wordt die man geen beroeps Plaatselijk nieuws Axel Ossenisse Sint-Jansteen Kapellebrug DETAILHANDEL OP INDUSTRIETERREIN Kampioen tje fietscrossen Trimloop in Vogelwaarde Rollendriedaagse St.-Jansteen afgelast wegens geringe animo OOSTBURG Duntants Nlburg - Wat heeft Iftrstiide wereld van Mi- {•w Walcheren te maken f oorspronkelijke bewo- fv>n de woestijn in Cen- Hustralië Waarom Ct v? Zeeuwse deerne zich F'Middelburgs Abdijplein ["do wastobbe uit, terwijl Wfde plek een prostitué Ijd raam heeft postge- Idoe verdraagt het klok- i111 te toren van de Mid- T'ïse koorkerk zich met fotonen van Tibetaanse Ken? A12 nit TANDARTS op 22-23-24 oktober IIIIH 60 cm 16.95 20x250 27.50 100x6,5 2.75 UTERDAG 20 OKTOBER 1984 t22 236911 en van een belang- iportage. n die u aanspreken u contact met ons de functie van ize organisatie: is/accountants heeft gsverband met s en organisatie- andelijk als interna- ■stigingen wordt ge- waarbinnen ieder 'oordelijkheid heeft, introle- en advies- inen het bedrijfsle- profit sector, leidt \g in de werkzaam- ■rsoonlijke contacten Van onze correspondent XXEL - Er zijn van die zaken in het mid- jen- en kleinbedrijf die heel letterlijk 'niet van gisteren' zijn. De slagerij van Verstra ten aan de Oosterstraat in Axel is er zo een. Een zaak die nog ouder is dan de huidige eigenaars, het echtpaar Jo en Bora Verstra ten, zelf tot voor kort wisten. Toen zij drie jaar geleden de zaak van Itun (schoon)-ouders overnamen, adverteer den zij nog fier, dat zij de vierde generatie Verstraten in de familie-slagerij waren. Dezer weken stuitte Bora in het gemeente lijk archief evenwel op het gegeven, dat bet-over-grootpapa Jacobus op 22-jarige leeftijd een slagerij vestigde aan de huidige Oosterstraat (toen Slikdreef). Dat was in 1859 en daarmee legde Bora Verstraten op slag twee opmerkelijke feiten bloot. Ten eerste bestaat de slagerij dus 125 jaar en ten tweede vormt zij met haar man Jo de vijfde slagersgeneratie Verstraten in het pand. Reden waarom de jubileumdatum woens dag niet ongemerkt zal passeren. Dat laat ste geldt voor de familie, maar op 18 t/m 20 oktober trouwens ook voor de clienteèle. Overigens staat de zesde generatie eraan te komen: Jo en Bora's oudste zoon Johnny (16) doorloopt momenteel de slagersvak school. Slagersbloed kruipt nu eenmaal waar het niet gaan kan. Een foto uit de oude doos. Het kiekje is omstreeks 1910 en is voorzover de familie Ver straten kan nagaan, de oudste foto van hun slagerij. Daarop staat tevens een opvallend omvangrijk stuk 'handel'. Het ligt niet aan de weg' Van een onzer verslaggevers j(L0OSTERZANDE - De vele verkeersonge- (allen op de rijksweg 60 tussen Perkpolder en luist moeten niet worden toegeschreven aan weg zelf, maar aan de mentaliteit van de Itomobilisten. öat is de mening van groepscommandant adjudant Clercq van de Hontenisser rijkspolitie. [.Kijk maar naar het geval die vrachtauto vorige sk vrijdag en naar die bot- j bij Terhole deze week", lent hij de meest recente lappers'. „In beide gevallen Ldelijk een fout van de be- furders". Ook uit de cijfers afgelopen twee jaar fjkt dat de ongevallen vrij- !laltijd waren te wijten aan rselijke fouten. „Voor zoveel verkeer is de weg eigenlijk te smal, maar dat hoeft niet meteen tot onge lukken te leiden. De chauf feurs moeten zich aan die si tuatie aanpassen en dat ge beurt vaak niet. Er wordt veel te hard gereden. Bij snelheids controles is al eens gemeten dat iemand met 160 per uur door Kuitaart scheurde. Dan weet je het wel". bodeiiweg' Driesprong JDoor de aanhoudende reeks (jevallen heeft de rijksweg iade volksmond al het pre laat 'dodenweg' opgeplakt kregen, maar dat is volgens [Clercq niet helemaal te nt. Dat er meer narigheid leurt dan op soortgelijke [gen in de regio, hangt vol- is De Clercq ook nauw sa ri met het feit dat er veel [keer rijdt. Metingen bij ole hebben uitgewezen ■r dagelijks tussen de 8500 1 9000 verkeersdeelnemers Van onze correspondent aWAARDE - Op de e wedstrijddag bleek dat |team van Van der Poel nog op sterkte is. In hun wedstrijd tegen Walhalla Vogelwaarde gaven de Van Toels geen kansen weg en ®en gedecideerd met 8-2. wedstrijd tussen De Hoop |SV Aloy leverde een 5-5- 'aS op. Van de tien ge- tóe wedstrijden waren er it-setters. Peltennisclub Klooster- pwas vrij. Volgende week 111 op het programma de kr De Hoop-Van der Poel eerste wedstrijd van Iwkomer Kloosterzande I SV Aloy. Walhalla is Ook de driesprong rijks weg/provinciale weg bij Ter hole is blijkens de cijfers van de politie niet erg gevaarlijk. Van de 57 ongelukken die van begin 1983 tot nu op de weg zijn gebeurd, waren dat er maar 6 op dat kruispunt. „Wel hebben we geconstateerd dat je daar bij helder weer groen/blauwe auto's moeilijk op afstand kunt zien. Door hun kleur vallen ze dan weg tegen de achtergrond". Het zijn op dat punt vooral vracht auto's die vaak vlak voor de neus van het aankomend ver keer het kruispunt op schie ten. In totaal hebben er in 1983 op de rijksweg 28 aanrijdingen plaatsgevonden, waarbij 7 ge wonden en 1 dode te betreuren vielen. Dit jaar kon de politie tot nu toe 29 botsingen noteren met 5 gewonden. Er is geen speciaal punt aan te wijzen waar bijvoorbeeld de meeste ongelukken gebeuren. Landbouwverkeer Uit de statistieken blijkt dat de meeste verkeersongevallen op de rijksweg 60 plaatsvinden in de herfst- en winterperiode. „De mensen vergeten nogal eens dat er in deze tijd veel landbouwverkeer op de weg zit". De aanleg van een nieuw tracé, dat over vier jaar klaar moet zijn, zou alvast met dat probleem afrekenen. Inmid dels leven er bij de Hontenis ser politie wel plannen om de verschillende situatie's op de rijkweg eens nader onder de loep te nemen. Van een onzer verslaggevers HULST - In Hulst en omge ving is iedereen het er roe rend over eens: Frans de Schepper is een natuurta lent. Of hij nu acteert in to neelstukken, als 'paster' zijn stempel drukt op de jaar lijkse Boerenbruiloft, de sluwe vos Reijnaert gestalte geeft, of moppen tapt als buutreedner, Frans weet als geen ander de lachers op zijn hand te krijgen. En nu heeft hij de uitda ging aangenomen voor een rol in de operette Die Lusti ge Witwe. Dit weekeind speelt hij in de stadsschouw burg te Sint-Niklaas de ko mische tekstrol van Njegus. Een gastrol bij het Belcanto gezelschap aldaar. Ze misten een goede toneelspeler en deden geen vergeefs beroep op hem. „Dat is voor mij wel een uitdaging", zegt de be snorde 32-jarige Hulstenaar. „Je leert het toneel weer eens van een heel andere kant kennen. Ik moet zelfs dansen en bewegen op mu ziek". Wagenspel De olijke Frans de Schep per, in het dagelijks leven werkzaam bij de PTT, zette acht jaar geleden onder be geleiding van regisseur Piet Verwer zijn eerste schreden op het acteurspad. Dat was ter gelegenheid van het 750- jarig bestaan van Sint-Jan steen, toen het wagenspel 'Willen doen is ook gedaan' werd opgevoerd. Verwer wist Frans zo enthousiast te krijgen dat hij meteen lid werd van de toneelgroep St. Frans de Schepper..als ik hogerop zou willen kom ik toch in de problemen met mijn dialect. - FOTO ERIC OSSEWAARDE Jan ten Steene, waar zijn vrouw Jenny ook op de planken staat en grimeert. Een toneelopleiding heeft Frans niet gehad. „Piet Ver wer heeft me de fijne kneep jes van het vak geleerd". De rest improviseert hij er ter plaatse bij. Zoals bij de opvoering van 'De Reis' in de Blaauwe Hoeve, toen Frans in de rol van 12-jarig jongetje een meer dan rea listische 'broekplasscène' op de planken bracht. Via het toneelspelen in groepsver band kwam zijn liefde voor het solotoneel en het spelen van sketches tot bloei. Wie Frans ooit als olijke 'paster' heeft bezig gezien tijdens het carnavalsgedruis weet dat hij zeer gevat en vinnig uit de hoek kan komen. Als buutreedner maakte hij dit jaar furore en hij vrolijkte al menig feest op met zijn komische voordrachten. 'Tante Pos' is het meest re cente voorbeeld. Deze sketch bezorgde hem een finale plaats in Goes en Hans van Willigenburg vraagt zich nu nog steeds af waarom deze PTT-er geen beroepsacteur wordt. Droomwens Maar daar vindt Frans zichzelf niet goed genoeg voor. „Als Zeeuwsvlaamse theaterman schiet je tekort als je hogerop wilt. Door het dialect kom je toch in de problemen". Toch droomt Frans ervan nog eens een one-manshow op te voeren. Een programma met een combinatie van spel, mu ziek, beweging en woorden. „Maar", zegt hij, „dat zal wel een droomwens blijven. Ik denk niet dat ik dat kan". Hele mooie herinneringen heeft hij aanhet openlucht spel in 1982, toen hij Reintje de Vos gestalte gaf in de bossen achter het pa terklooster. In dit unieke de cor en deze rol kon hij zich volledig uitleven. De rol was hem op het lijf geschre ven... het duurde maanden voor hij de vossestreken, die aparte houding en die spre kende gebaren kwijt was. Commissie - De commissie ruimtelijke ordening uit de Axelse gemeenteraad verga dert woensdag 24 oktober van af 19.00 uur in de B en W-ka mer. Gesproken wordt over de vaststelling van een inspraak verordening. Gaaibolling - Gaaibolclub De Dwarsliggers houdt zondag een gaaibolling in café Her berg Ossenisse. De wedstrijd begint om 14.00 uur. Mochten de weersomstandigheden hiertoe aanleiding geven, dan zal de gaaibolling worden om gezet in sjoel- en piek wed strijden. Expo - De plaatselijke mid denstandsvereniging zal op 9, 10 en 11 november weer een expo houden in het gemeen schapscentrum De Warande. Deze expo trok in voorgaande jaren telkens duizenden be zoekers. Prijskaarting - Aan de prijs- kaarting in café Sport om ast en cognac namen 34 kaarters deel. De uitslag was: 1. me vrouw Claudio, Nieuw-na- men, 2. mevrouw Van de Vel de, Kloosterzande, 3. J. Gijsel, Hulst, 4. mevrouw Buize, Clin- ge, 5. E. Stevendael, Terhole. Eucharistieviering - Ter gele genheid van de kermis te Ka pellebrug wordt in de kapel van O.L. Vrouw ter Eeken een H. Mis opgedragen ter intentie van de overledenen uit deze gemeenschap. Deze eucharis tieviering, die wordt voorge gaan door pastoor Van Leem put uit Heikant, begint om 9.30 uur. SAS VAN GENT - De Vrijwil ligers Werkgroep Anderstali ge Medelanders, kortweg VWAM, houdt dinsdag 23 ok tober een film- en discussie avond in De Roselaer. Bedoe ling van deze avond, die om 8 uur begint, is een indruk te ge ven van wat de werkgroep in Sas van Gent doet. De avond begint met een film, daarna volgt de discus sie. Overigens start maandag een tentoonstelling in De Ro selaer over 'Leven en werken in Turkije'. Deze expositie duurt tot en met zaterdag 10 november. Openingstijden van maandag t/m vrijdag van 9.00-18.00 uur. Van een onzer verslaggevers HULST - De Hulster gemeenteraad moet donderdag een voorbereidingsbesluit nemen voor een gedeeltelij ke herziening van het bestemmingsplan Hogeweg. Als de raad akkoord gaat, houdt dat in dat voortaan en kel B en W de bevoegdheid krijgen om detailhandel op het industrieterrein toe te staan. Het gaat nu om het stukje grond waarop J. de Bruijn al jaren een bouw- en woon- markt wil vestigen, maar het college meent dat het hele plan zo spoedig mogelijk moet wor den aangepast. De Hulster gemeenteraad hield bij de vaststelling van het plan in 1977 die wijzigings bevoegdheid bij zichzelf. Dat bleek echter wettelijk niet door de beugel te kunnen, toen de raad in 1982 een verzoek van De Bruijn afwees, waarop deze bij de Raad van State in beroep ging. Het Hulster raadsbesluit werd vernietigd, omdat wettelijk enkel B en W bevoegd zijn vrijstelling te verlenen. Nu moet dus de in het bestemmingsplan opgeno men wijzigingsbevoegdheid van de raad worden doorge schrapt. Want zolang die be paling niet is veranderd kun nen B en W ook niets doen. Een en ander betekent ove rigens niet dat De Bruijn nu wel toestemming krijgt om detailhandel op het industrie terrein uit te oefenen. Daar over zullen B en W zich nog moeten buigen. Van een onzer verslaggevers HULST - Naar goed gebruik hebben het VJV en OJC Kon trast ook dit jaar weer een filmcyclus op touw gezet in Hulst. Maandag draait de eer ste rolprent. Gekozen is dit jaar voor de thema's oorlog en vrede en cultuur. De cyclus omvat 9 films die in de periode tot fe bruari worden vertoond in de ruimte van het OJC in het Houtenkwartier. Maandelijks staan twee films op het pro gramma. De intree is per voorstelling bepaald op 5 gul den, maar wie een abonne ment neemt betaalt 35 gulden. Voor maandag staat de be kende film van Francis Cop pola over de oorlog in Vietnam op het programma. Aanvang 20.30 uur. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De 8-jarige Michel Schelkens uit Sas van Gent is afgelopen zondag in. het Brabantse Goirle fiets- crosskampioen geworden van het district 7 van de KNWU. Hiermee continueerde de jeugdige Sassenaar zijn zege reeks na vorig jaar het Zeeuws kampioenschap op zijn naam geschreven te heb ben. Het behaalde kampioen schap is des te opmerkelijk, omdat een dergelijke prestatie nog niet voorkwam in de KNWU-analen en Michel Schelkens dit jaar pas voor het eerst in de KNWU-organisatie reed. Lange, vaak vermoeiende reizen en onbekendheid met de verschillende wedstrijdba- nen weerhielden hem echter niet van deze unieke prestatie. Volgend jaar rijdt de jonge Sasse fietscrosser bij de ex perts en zal hij deelnemen aan nationale en internationale wedstrijden, waarbij het oog gericht wordt op het Neder lands kampioenschap. Van onze correspondent VOGELWAARDE - Vandaagr wordt in Vogelwaarde de eer ste trimloop in' serie van twee gelopen. Deze Bossepielenloop wordt nu voor de derde keer gelopen en kan zich elk jaar in een stijgende belangstelling verheugen. Men kan kiezen uit de af standen 3, 6 en 11 kilometer. De start en finish zijn bij het Dorpscentrum achter de sportvelden. In de sportzaal kan men bij slecht weer de spieren losmaken. Van onze correspondent ST.-JANSTEEN - De rollen driedaagse van de stichting Rollendriedaagse St.-Jan- steen, die op 1,2 en 3 november in café De Snor zou worden gehouden, gaat niet door. De organisatie heeft daartoe be sloten nadat er te weinig ani mo bij de verschillende ver enigingen werd geconstateerd. De medewerking van de verenigingen bij de verkoop van loten viel bitter tegen. Slechts een tweetal vereni gingen toonde zich bereid lo ten te verkopen en dat schoot bij de organisatie in het ver keerde keelgat. Immers, de op brengst van deze rollendrie daagse zou weer ten goede ko men aan de verenigingen. Over sponsors had men .niet te klagen. Die stonden in een rij om dit wielergevecht op de rollen te ondersteunen. De deelnemende verenigingen hebben inmiddels een brief in de bus gehad met daarin de 'afgelasting' van de wedstrij den. (ADVERTENTIE) Duivenmelkers V opgelet I MOOISTE I V GOEDKOOPSTE SPORTPRIJZEN Brouwerijstraat 35 Teletoon 01170-2504 tinchem Eindhoven Emmen ilversum Leeuwarden MiddelD""? en Brussel Willemstad (Curaga rg Kopenhagen Lissabon Load® se steden in andere werelddei Door Henk Postma I vragen waarop P®I vijfdaagse kunstma- r6 Forum deze week een I. heeft gegeven, al- T»oor wie zich ontvanke- h'flue voor de verrichtin- |;an he 'spraakmakende ?rote kunstenaars', maniserencte stichting Mburg verzameld had. 'Ps, performances, vi- f gramma's, lezingen, Irritaties, installaties, eh films lieten de passeerden op verschil leen in Middelburg ("p'en van de grensver- t,e geheimen achter de takaspecten in de beel- bleken opmerkelijk schuilen in vormen I .''ek, magie en medi- profeten daarvan openbaarden zich met name het kunstenaarspaar Marina Abramovic Ulay, Jill Puree en Thomas McEville. Maar er was ook tegenwicht voor deze speurtochten naar de grenzen van de geest. Lauwrence Wei- ner bijvoorbeeld presenteerde een ontnuchterend materialis me. „Mensen gaat erheen!", raadde de oud-gemeentesecre taris van Oostburg, P. Verhae- ge, het publiek aan toen hij als woordvoerder van Forum de manifestatie opende, „U kunt komen om te lachen of te schelden, maar ik hoop dat u in ieder geval ook komt om iets aan te voelen van wat de kunstenaar bezig houdt". 'Integere zwendel' Zijn oproep vond gehoor. De zalen en zaaltjes zaten steeds vrijwel vol, soms overvol, niet zozeer met Zeeuwen alswel met belangstellenden - veelal afkomstig van kunstacade mies - uit andere landsdelen. Gemengde reacties bleven ook niet uit. Wat de één gretig als voedsel voor de ziel verorber de, werd door de ander als 'in- tégere zwendel' afgedaan. Niet altijd bovendien bleken publiek of kunstenaar even geïnspireerd of aan elkaar ge waagd. Zo liepen enkele open bare discussies op weinig vruchtbare gedachtenwisse- lingen uit. Eén van de deelne mers, teleurgesteld door de weinig spraakzame houding die Lawrence Weiner tijdens een discussie met de zaal aan nam, liet een papiertje achter met de mededeling dat het ge beuren hem wat teveel aan 'aapjes kijken in Artis' had doen denken. Vooral toen hij in gedachten boven de kunste naar een bord had waargeno men met het opschrift: 'niet voeren'. Forum bood aan de andere kant ook veel momenten waarop kloven werden over brugd en moeilijk begaanbare terreinen toegankelijker wer den gemaakt. Marina Abra movic Ulay, van mening dat alleen de uitstraling van de kunstenaar zelf al voldoende moet zijn om sensaties en ge voelens over te dragen, deden in woord en beeld verslag van hun performances, waarbij li chamelijke inspanning (of juist de bewegingloosheid) 'spirituele krachten' los moe ten maken. Ze lichtten ook er varingen toe, opgedaan tijdens een langdurige 'ontdekkings tocht' door de woestijn van Centraal Australië, bedoeld om met de oorspronkelijke be woners, de Aboragines, in geestelijk contact te treden. Bewegingloos Uitvloeisel van die tocht - en van een verblijf bij de Ti betaanse Lama's - is onder meer de performance 'Night Sea Crossing', waarbij beiden uren lang bewegingloos tegen over elkaar aan een tafel zit ten. Het energieveld dat daar bij ontstaat moet ook het be wustzijn van de toeschouwers beïnvloeden, althans wanneer deze bereid is zich aan het ge beuren over te geven. Of het in Middelburg - waar de performance zeven uur duurde - tot een dergelijke pu blieksdeelname is gekomen was niet te achterhalen. Een verslag van deze performance door de kunstenaar Remy Zaugg, een 'natuurtalent' op het gebied van het waarne men, deed zulks in ieder geval niet vermoeden. Zaugg docu menteerde het gebeuren met een video-shot, dat 'één sigaret lang' duurde, waar eigen ge luid waarover elke vorm, voorwerp of lichaam moet be schikken. Deelnemers aan haar workshop oefenden zich onder meer in het gebruik van de stem voor meditatieve doel einden, een techniek die onder meer door Tibetaanse monni ken wordt gebruikt. Zelf de monstreerde Puree deze tech niek onder meer in een sug gestieve video-opname die tij dens Forum gemaakt en met veel applaus ontvangen werd. Ook meditatieve, soms zelfs occulte aspecten, kleefden er aan het werk van Thomas McEvilley. Zijn lezing daaren tegen concentreerde zich op zeer oude religieuze en sexuele symbolen, die verslag doen van historische processen als de overgang van de vrouwen- in de mannenmaatschappij. Onder het motto 'De blik naar het westen en terug' liet Lothar Baumgarten 12 vlag gen van voormalige koloniën in Amerika en Afrika op de torens van het Abdij complex aanbrengen. Maar wegens plotselinge ziekte kon hij niet aanwezig zijn om dit contact van Europa's klassieke tradi tie met de oerkrachten uit de vroegere wingewesten te ver diepen. De geïnteresseerden konden zich behelpen met Baumgarten's film over de vruchtbaarheid van de Ama zone-nacht, die de zinderende natuur in de wouden van Düs- seldorf laat zien. Daniel Buren probeerde in Middelburgs expositieruimte De Vleeshal 'een vreugde over te dragen' met de uitvoering van zijn theaterwerk 'Cou- leurs Superposées': de ver vaardiging van een 'schilderij' door vijf medewerkers die - in de weer met vellen papier - voor een continue accentver schuiving van kleuren op een strak gestreepte ondergrond moesten zorgdragen. Buren ging tijdens Forum ook uit voerig in op zijn pogingen het traditionele beeld van musea en schilderijen middels een uitgekiend gebruik van 8,7 centimeter brede strepen te doorbreken. Eén van de minst spraakza me kunstenaars tijdens de manifestatie, althans wanneer het er om ging eigen werk toe te lichten, was de realist Law rence Weiner. Zijn werk be staat hoofdzakelijk uit het no teren van ideeën over de rela tie die de mens heeft met veel al doodgewone objecten als zijn tafel of het daarop liggend pakje sigaretten. Beelden zijn nu eenmaal het gemakkelijkst te verplaatsen wanneer ze lou ter bestaan uit tekst. 'In een muur een putje gemaakt met een enkel schot uit een lucht buks', luidt dus één van Wei- ners bijdragen aan de wereld van de kunst. Op het Abdij - plein ensceneerde hij een ouderwets Zeeuws tafereeltje met daarin enkele ongewone elementen. Gewoon een sa menspel van mensen, objecten, taal en geluiden. Geen gebeu ren, aldus de bedenker, waar aan bijzondere betekenis dient te worden gehecht. 'Niets aan verloren', luidde dan ook de titel van het stuk. Voelsprieten Oppervlakkige waarne mers, zijn vaak snel geneigd een dergelijk motto van toe passing te verklaren op het geheel van evenementen, zoals die tijdens manifestaties als Forum, de revue passeren. Wie bereid, nieuwgierig en gedul dig genoeg is om z'n voelsprie ten te gebruiken zal er minder lichtzinnig aan voorbij gaan. Al zullen de sensaties veelal niet veel verschillen van de ervaringen van de werkman die z'n hengel uitwerpt, om uren naar een dopper te kun nen staren. Ook dat soort vor men van verinnerlijking, be seften we tijdens Forum, zijn zonder meer een performance waard.

de Stem | 1984 | | pagina 17