N T J E S FELIX' ROUTE r VVD Borsele wil tweede kerncentrale DE STEM Droom bij Peugeot Dieselmotor voor L 300 chassis/cabine Prijzen van Audi 90 Opvoerset voorCorsa Alarm op demotor KORT NIEUWS Orion met harde kop Hoge score van sportieve Alfa Romeo 33 Koffertje in het dashbord Verwarmde autostoel Winterplan Jetta GT met 112 pk motor uit Golf GTI 'rontale ►otsing in Sluiskil VRIJDAG 19 OKTOBER 1984 OP WEG Prijs eel schade ij botsing n Philippine EINDREDAKTIE LEON krijufiI ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiM \Franse auto-industrie in diep dal\ Door Bob van Huët PARIJS - Terwijl het wach ten nog steeds is op het eind verslag van de 'commissie- Dalle', de in opdracht van de regering de Franse auto-in dustrie heeft doorgelicht, is er in Frankrijk een uiterst somber beeld ontstaan van de bijna onmogelijke situa tie waarin de Franse auto industrie zich bevindt. De maand september is voor de Franse merken zeldzaam slecht geweest. Vergeleken met vorig jaar zagen Ci troen, Renault en Talbot hun verkoop in Frankrijk in die periode met respectieve lijk 31, 37 en 63 procent da len. Alleen Peugeot kon zich dankzij het succes van de 205 enigszins handhaven. Hoe diep de grootste in dustrietak van Frankrijk precies is gezonken zal dui delijk worden wanneer Fra ncois Dalle, de oud-direc teur van het cosmetica-con- cern l'Oréal, de conclusies van de door hem voorgeze ten onderzoekscommissie publiceert. Boze tongen be weren dat de Franse rege ring zwaar met Dalle's be vindingen in de maag zit en het hele rapport daarom het liefst onder in een la zou leg gen om het vervolgens snel te vergeten. Het rapport-Dalle zou voorzien dat de komende vier jaar zeker 60.000 ar beidsplaatsen in de Franse automobielindustrie moeten verdwijnen. Alleen een in grijpende modernisering van het productieproces zou de beide Franse autofabri kanten, die ongeveer twintig procent van de Europese markt voor hun rekening nemen, uit de rode cijfers kunnen halen. De Franse overheid moet daarvoor uiteraard met geld over de brug komen. Vol gens het rapport-Dalle gaat het om een combinatie van subsidies en leningen van ruim ƒ9 miljard. Het groot ste deel daarvan is bestemd voor het staatsbedrijf Re nault. Door het inzetten van ro bots in het productieproces en andere vormen van auto matiseringen daarbij moet de productie in de Franse fabrieken met 7 procent worden verhoogd. Door dat alles zullen 60.000 arbeidsplaatsen over bodig worden. Voor de onge veer 35.000 werknemers, die niet in aanmerking kunnen komen voor 'natuurlijke' af vloeiingsregelingen, waar onder in Frankrijk ook de zogenaamde 'oprotpremies' voor buitenlandse werkne mers worden verstaan, denkt Frangois Dalle aan een massaal herscholings programma, zoals dat nog nooit in Frankrijk is ver toond. Een deel van de conclusies van het rapport-Dalle zou zijn terug te vinden in het saneringsplan bij Renault, waarover directie en vak bonden nu onderhandelen. Een moeilijk te verkopen onderdeel van Dalle's stel lingen is dat wanneer alle mogelijkheden tot herplaat sing van personeel zijn uit geput, ontslag op den duur toch echt onvermijdelijk is. De president-directeur van Renault, Bernard Hanon, liet in dit verband weten dat men moeilijk van hem kan verwachten „een soort Sin terklaas te spelen door nie mand te ontslaan." Juist op dit punt botst de conclusie van de commissie- Dalle behoorlijk met de ideeën van de wat terugge vallen, maar daarom niet minder militante commu nistische vakbond CGT. De ze heeft een alternatief plan gepresenteerd dat voorziet in het scheppen van 30.000 nieuwe arbeidsplaatsen. De kern van het CGT-idee is dat alle assemblage-bedrij ven van Renault en Peugeot in het buitenland worden gesloten en dat men alleen nog in Frankrijk zal produ ceren. Volgens onafhanke lijke experts zou dit plan echter een doodsteek zijn voor de toch al zwaar lijden de Franse auto-industrie. Juist door het gebruik van goedkope arbeidskrachten in het buitenland hebben Renault en Peugeot zich tot op heden nog weten te hand haven. Tot op de dag van vandaag betreuren de Fran se industrieën het te laat op richten van autofabrieken in Brazilië. Net als onlangs in China gebeurde, bleken de Duitse fabrikanten op dat terrein veel doortastender. In de tientallen rapporten die inmiddels over de teloor gang van de Franse auto-in dustrie zijn verschenen ko men telkens weer dezelfde blunders naar voren. Re nault en Peugeot hebben de laatste drie jaar samen ƒ3,78 miljard verlies gele den. In 1983 verloren beide bedrijven respectievelijk ƒ950 miljoen en ƒ580 mil joen, terwijl Renault over de eerste helft van dit jaar al een strop van bijna 1,4 miljard in de boeken heeft. De Franse fabrikanten hebben te lang op hun lau weren gerust en te laat de veranderde vraag van de consument gesignaleerd. Hierdoor zijn noodzakelijke vernieuwingen in het pro ductieproces ook veel later uitgevoerd dan bij de con currerende Duitse, Italiaan se en Japanse merken. Met alle gevolgen vandien. Te genover telkens nieuwe Fiat-modellen doet bij voor beeld het 23 jaar oude model van de R 4 wat belegen aan. Om nog maar te zwijgen van de 2 CV, die al 36 jaar in de zelfde vorm verschijnt. De Franse automobielin dustrie zal grondig geher structureerd moeten wor den. Daar zijn alle deskun digen het wel over eens. Meer creativiteit, kwaliteit en een hogere productiviteit zouden het tij nog kunnen keren. De grote vraag is al leen hoe dit alles te bereiken zonder dat de hiervoor noodzakelijke sociale rust wordt verstoord. De CGT is, zeker nu de communisten uit de regering zijn vertrok ken, agressiever dan ooit. Volgens sommigen zijn de 60.000 arbeidsplaatsen van de commissie-Dalle nog slechts het begin. Paul Mar- chelli, de voorzitter van de vakbond voor ingenieurs en kaderpersoneel CGC, heeft bekendgemaakt dat maar liefst 150.000 arbeidsplaatsen opgeheven moeten worden willen Renault en Peugeot een kans hebben. TllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIinilllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllim^ SASSENHEIM - Van de Mit subishi L 300 chassis/cabine verschijnt dit najaar een uit voering met dieselmotor op de markt. Deze L 300 wordt is uitge rust met een synchromesh 5- bak, hydralische vacuüm be krachtigde remmen, schroef- veren voor en bladveren ach ter en o.a. een stabilisator aan de voorzijde. De chassisbalk-afmetingen zijn 100 x 50 x 3 mm en het aantal traversen bedraagt 5. Een maximum opbouwlengte is mogelijk van 284 cm. Het draagvermogen van de vooras is 1150 kg (diesel), respectieve lijk 1050 kg (benzine) en van de achteras 1330 kg. De prijs van de L 300 chas sis/cabine met 4-cilinder die selmotor, die een maximum vermogen levert van 50 kW, bedraagt 16.995.- gulden ex clusief BTW. LEUSDEN - De prijzen van de nieuwe Audi's 90 zijn bekend. In basisuitvoering (met 115 pk/85kW-5 cilindermotor, ge koppeld aan een 5-bak) kost de wagen 42.995 gulden. De Audi Coupé GT 5E heeft een prijs van 54.395 gulden. De goedkoopste versie in de 80-serie (allemaal uitgerust met 4 cilinder motoren) bij Audi, de 2-deurs versie met 60 pk/44kW motor en vier-bak, heeft een prijs van 25.445 gul den; de 4-deurs 75 pk/55kW kost 27.695 gulden. De goed koopste diesel staat voor 29.245 gulden op de prijslijst. Doordat de laatste maanden het Quattro-programma bij Audi aanzienlijk is uitgebreid, kan nu zowel in de 90-, de 100 als in de 200-serie voor per manente vierwielaangedre- ven worden gekozen. De prij zen van de Quattro's zijn: 90 Quattro 60.145 gulden; Coupé Quattro 68.895 gulden; 100 Quattro 67.345 gulden; 200 Quattro turbo 103.495 gulden. In de 90-serie is de duurste Quattro te vinden: deze 2- deurs wagen beschikt over een 2,2 liter 5 cilinder motor met een vermogen van 200 pk/147kW, en kost 125.000 gul den. BOXMEER - Voor de Opel Corsa 1.3 heeft Jetten Conver sions te Boxmeer een speciale opvoerset geïntroduceerd. Bij inlevering van de 'oude' cilinderkop kost het complete tuningpakket 3.520 gulden. Tegen deze meerprijs komt het vermogen van de Corsa zo'n 12 tot 13 procent hoger te liggen en wordt het onderstel van de wagen aangepast aan de hogere snelheden. Voor de Opel Corsa 1.3 S met 5 versnellingsbak bestaat het tuningpakket uit de vol gende onderdelen: een Simon- uitlaat; een gewijzigde cilin derkop en carburateur; een vier-in-een uitlaatspruitstuk; een VDO toeren teller; een verlagingsset met 4 veren; schokdempers van het merk Bilstein en een Momo-sport- stuur. Met behulp van deze extra's neemt de topsnelheid met 11 km/u toe tot 172 km/u; de ac celeratie-tijd van 0 naar 100 km/u daalt met 3 seconden van 13,5 naar 10,5 seconden. EEMNES - Voor motorfiets, brommer of fiets, is nu ook een elektronisch alarmsys teem beschikbaar. De Bikewatcher van impor teur Kett te Eemnes, werkt op een batterij met een levens duur van 2 jaar. Met behulp van een sleuteltje wordt het systeem in- en uitgeschakeld. Het alarm begint te werken zodra motor, brommer of fiets duidelijk bewogen wordt. De moeilijkheden in de auto-industrie worden het duidelijkst aangetoond met de jaarlijks afnemende groei van de produktie. In de jaren zestig bedroeg de gemiddelde jaarlijkse groei ruim 7 pro cent. In de jaren zeventig werd dit percentage bijna gehalveerd, terwijl de groei in de jaren tachtig slechts bij uitzondering meer dan an derhalf procent bedraagt. Onder de naam 'Adriatic' worden de Zastava GTL 55 met HOOcc motor en de GTL 65 met 1300cc motor, met een groot aantal extra's stan daard, tegen de gebruikelij ke prijzen van respectieve lijk 11.595 gulden en 12.095 gulden, aangeboden. De ex tra's omvatten o.a. Hella mistlampen vóór, wielsier- ringen, zwarte bumpers en radio console onder het dashboard. De 4-deurs Skoda's zijn met ruim 2 procent in prijs verhoogd. Het prijslijstje ziet er alsvolgt uit: Skoda 105 S Standaard 9.295 gulden; 105 S 10.295 gulden; 105 L 10.795 gulden; 120 L 11.295 gulden; 120 LS 11.995 gulden. De Sko da Rapid Coupé bleef in prijs gelijk: standaard uit voering 13.495 gulden en De Luxe 13.995 gulden. Een nieuwe WELKE-gids 'Gebruikte Auto's en Accces- soires' is uit. Richtprijzen voor de auto's van 1978 tot en met 1983 zijn b.v. in deze 112 pagina's tellende gids te vin den. Het boekje ligt bij de tijdschriftenwinkels voor een prijs van 4,95 gulden. Niet alleen door de prijs (26.590 gulden) is de Alfa 33 Quadrifoglio Verde een bijzondere auto in het sportieve segment, ook qua rijprestaties, weggedrag en comfort, scoren de Ita lianen weer eens erg hoog. AMSTERDAM - In de loop van de jaren heeft Alfa Romeo in ons land altijd hoog ge scoord met modellen die extra sportieve prestaties in huis hadden. Het laatste klinkende voorbeeld daarvan was de Al fa Sud Ti, die zelfs eenderde van de verkoopcijfers wist te halen. Nederland vormde natuur lijk geen uitzondering op de Europese markt en daardoor kon het niet uitblijven dat niet lang na de introduktie van de Alfa 33, er ook een uiterst sportieve en luxueuse versie uit de fabriek onder Napels moest komen. Het werd - geheel volgens de lijn die Alfa Romeo de laat ste jaren volgt - natuurlijk een Quadrifoglio Verde. Een uitvoering die niet alleen aan de buitenkant - met kleine spoilers vóór en achter, veran derde grille, een metaalkleu- rige bies over de flanken en brede banden - te herkennen is als een uiterst snelle 'jon gen', maar die ook onder de motorkap voldoende kracht voorhanden heeft om sportief te kunnen presteren. De motor van de Alfa 33 Qua drifoglio Verde is overigens een oude bekende uit het Al fa-programma. De 105 pk (77,2 kW) boxermotor is immers geen nieuweling, maar de in genieurs hebben door een aantal wijzigingen wel het karakter kunnen veranderen. Cilinderkoppen, spruitstuk- ken en inlaten hebben voor een duidelijke sportieve inslag gezorgd, terwijl het carbura- tiesysteem (twee dubbele car burateurs) en de distributie (speciale nokkenas met een AMSTERDAM - Voor het mo deljaar 1985 wordt de Ford Orion, waarvan sinds de in troduktie in juli 1983 alweer 150.000 wagens zijn geprodu ceerd, bij de L- en GL-model- len met benzinemotoren voor zien van cilinderkoppen met geharde klepzetelringen. Door deze verandering bij de produktie wordt het moge lijk om loodvrije benzine of LPG te tanken. Volgend jaar om deze tijd zullen ook de ove rige Orion-modellen deze ex tra voorziening krijgen. Alle Orion-modellen heb ben instrumenten met nieuwe wijzerplaten, terwijl ook de modellering van de volledig verstelbare hoofdsteunen is gewijzigd. grotere klepopening voor de inlaatkleppen met een gewij zigde timing) het rijgenoegen met deze wagen nog groter hebben gemaakt. In vergelijking met de beken de 105 pk-motor is de krach bron een stuk soepeler gewor den bij de lagere toerentallen. Koppel en vermogen zijn wel iswaar gelijk gebleven, terwijl ook de maxima in de toeren tallen geen nieuws onder de Italiaanse zon brengen. Het beetje meer extra koppel on derin zorgt er wel voor dat de wagen een stuk prettiger handteerbaar is geworden. Bij de vijf versnellingsbak valt ook ditmaal op, dat deze Alfa's-hebben afgerekend met de minder prettige werkende transmissies die nogwel eens uit de Nord-fabrieken willen komen. De 5-bak (met een vijf die een echte versnelling is) is het uiterst snel en prettig werken. De topsnelheid van 185 km/u wordt in 5 gehaald. Op het stuurkarakter en het wegge drag valt - zelfs onder extre me omstandigheden - niets aan te merken. Gemiddeld zal de wagen in de praktijk een brandstofverbruik krijgen van rond de 1 op 10. Niet alleen door de prestaties en het rijgenot vóór- en ach terwielophanging zijn gemo dificeerd en de veren en schrokbrekers zijn veranderd en aangepast aan het grote vermogen van de auto) kan de Alfa 33 Quadrifoglio Verde de concurrentiestrijd met b.v. de Escort XR 3i (30.457 gulden), de Kadett Gsi (31.475 gulden), de Golf GTI (30.895 gulden), de Corolla Coupé (30.995 gulden) en b.v. de Peugeot 205 GTI (28.525 gulden) goed aan. Ook qua uitrusting en prijsstelling hebben de Italianen sterke wapens in handen. De stan daard-uitrusting omvat elek trische bediende voorramen, toerenteller, oliedrukmeter, voltmeter, 5-versnellingsbak, metaallak, halogeen koplam pen, mistachterlicht, wis/was installatie op de achterruit, koplampsproeiers en tankdop met slot. In het interieur zitten in de deur van de bestuurder nog bijzonder opvallende zaken. In verschillende harde voor gevormde vakken is b.v. plaats voor landkaarten, pen nen en muziekcassettes. In een speciaal vakje is ook een kaartlees- c.q. looppampje te vinden dat aangesloten kan worden op de sigarettenaan steker. Een groot aantal inge bouwde extra's waarvoor bij rechtstreekse concurrenten vergeefs zal worden gezocht. Toch heeft Alfa Romeo de prijs op 26.590 gulden kunnen houden. Met getint glas, cen trale deurvergrendeling en lichtmetalen wielen en brede lage banden (standaard uit rusting met stalen velgen 5 1/2 J X 14 met 185/60 HR 14 tube- less banden) wordt de prijs 2.000 gulden hoger. AMSTERDAM - De Italiaanse auto-ontwerper Nuccio Berto- ne heeft voor de nieuwe Alfa Romeo 90 een aardig detail ontwikkeld. Rechts van de bestuurder en onder de permanente op bergruimte in het dashbord, is namelijk plaats ingeruimd om een klein meeneembaar diplo matenkoffertje te plaatsen. Niet alleen kan men alle waardevolle papieren op deze manier direct mee uit de auto nemen, ook als gebruik wordt gemaakt van een gemakkelijk te demonteren autoradio, kan deze in het koffertje worden opgeborgen. Tegen meerprijs wordt het koffertje bij de binnenkort ook in Nederland verschijnen de Alfa Romeo 90 geleverd. Deze 'Quasar' met middenmotor is door het styling, centrum van Peugeot ontwikkeld. UTRECHT - Het styling centrum van Peugeot in La Ga- renne heeft een bijzondere wagen afgeleverd: de Pei Quasar met middenmotor. Deze 'droom-auto' is niet zomaar een luchtkasteel van&l ontwikkelings -afdeling, want tijdens de autosalon in Pa! rijs werd al gezegd dat het publiek uiteindelijk zal beslisser, welke zaken uit de Qausar over enkele jaren al in de ge»| ne produktie-auto's zullen zitten. De wagen heeft b.v. geen dashbord met ronde klokker. maar beschikt over een LCD-paneel dat door Clarion is ontwikkeld. Heel wat moderne apparatuur is in de wage gebruikt, waardoor de chauffeur een geweldige bron aar.l informatie kan ontvangen. De erg laag gehouden carrosserie bestaat voor een groei deel uit onbreekbaar glas. De wagen heeft vierwielaandrij. ving, een motor met twee turbocompressoren, vier klepper, per cilinder en zowel vóór als achter een sperdifferentieel| Dubbele draagarmen en gasgevulde dempers vóór en ac! ter zijn gebruikt voor de wielophanging. De wielen vam wagen zijn door hun bandenmaat van 255/50 voorzien v; extra brede 'sloffen'. VEENENDAAL - Extra verwarming in de auto is mogelrj door een stoelverwarming van de Zweedse fabrikant E zet. Een aantal auto's in de duurdere prijsklasse worden ij vanaf de fabriek geleverd met een stoelverwarming die m-l en uitschakelbaar is. Vanuit Zweden komen nu speciale hoe I zen die met elastiek en haakjes achter en onder de stoel vasll te maken zijn. De hoes, die via een stekker aan de sigarefel naansteker verbonden kan worden, is geschikt voor 12 of 2;| volt en kost rond 150 gulden. Ook zijn alleen verwarmings-elementen beschikbaar*1 onder de originele bekleding (zowel rugleuning als zitting gemonteerd kunnen worden. De prijzen zijn door importeuj Van Kooten B.V. uit Veenendaal vastgesteld op rond 90 den. Montagekabels zijn niet in de prijs inbegrepen. ROTTERDAM - Ook dit jaar lanceert de onderdelenafde- ling van Opel weer het „Win terplan". Voor een bedrag van ƒ25.- wordt het koelsysteem nage keken, waarbij onderdelen als waterslangen, slangklemmen, Jljgjg Bij de Jetta GT vallen slechts enkele kleine zaken aan de buitenkant op. Onder de motorkap zit echter de felle 1,8 liter injectiemotor uit de Golf GTI. LEUSDEN - Volkswagen pro beert met de Jetta GT een nieuwe categorie autorijders te bereiken: sportief rijdende automobilisten die echter een duidelijke voorkeur hebben voor een wagen met een echte kofferbak. De nog niet zo lang geleden geïntroduceerde Jetta werd daarvoor voorzien van de 112 pk (82 kW) inspuitmotor die al zijn kwaliteiten heeft bewe zen bij de Golf GTI. In het interieur vallen de goed zittende en zijdelings veel steun biedende sportstoe len op, het vierspakig sport stuur en het wat andere in strumentenbord op met toe renteller en boordcomputer. De 1,8 liter inspuitmotor geeft de Jetta GT zeer respec tabele prestaties. Niet alleen de topsnelheid van bijna 190 km/u en de 'sprint' van 0 naar 100 km/u in 10 seconden ma ker» de wagen tot een rappe nieuweling, ook de rij kwali teiten en het weggedrag staan op erg hoog peil. Doordat ve ring en demping geheel zijn afgestemd op het sportieve karakter van de motor en dus de rijstijl van de chauffeur, blijkt de Jetta met speels ge mak de hoge prestaties te kunnen verwerken. De Jetta GT komt in twee verschillende uitvoeringen naar Nederland: een 2-deurs uitvoering voor de prijs van 32.095 gulden en de 4-deurs versie voor 33.145 gulden. Gelijktijdig met de Jetta GT heeft Volkswagen ook de Passat Variant Syncro gepre senteerd. Het ziet er voorlopig echter niet naar uit dat deze wagen, die over permanente radiateur dop, thermostal ventilatieriem, waterpomp q koelvloeistof worden gec troleerd. Wanneer voor 31 maartij toch pech aan het koelsysta optreedt, wordt de reparaül onder garantie uitgevcel Ook eventuele sleepkosaf zijn voor rekening van Opel. Van een onzer verslaggevers HEINKENSZAND - Als het aan de WD-fractie van de gemeente Borsele ligt, komt deze gemeente op de kandidatenlijst voor een tweede kerncen trale. „Het is nog steeds de goedkoopste elektrici teitsleverancier en nog de schoonste ook", merkt fr actiewoordvoerder H. Tijdens op .in de eerste reactiebrief van de frac tie op de nieuwe gemeen- j tebegroting. De VVD meent dat de vestiging van een tweede kerncentrale voor Borse le een goede zaak zou zijn doordat dan onder meer dure industriegrond kan worden verkocht. „De ge meente Borsele heeft de sleutel in handen om te zorgen voor lage energie prijzen voor onze inwo ners", aldus de VVD-ers. i'sy vierwielaandrij ving binnen afzienbare tijd Nederland komt. Bij Volkswagen wordt dertussen al hard gewerkt' een tweede model dat W hetzelfde aandrij fsysteem beschikken als bij de P's Syncro. De Golf is hier®11 uitgekozen. Heeft Audi naam Quattro aan de dj wielaandrijving verbont VW zal in het gehele gramma kiezen voor de aanduiding Syncro. Een cro' mag echter niet worden als een terreinWl maar als een auto die dotfj vierwielaandrij ving vol is opgewassen tegen s' weer omstandigheden, 2 sneeuw, ij zei, plotselinge vige regenval, maar die o°'! modderige landwegen blijft rijden. De vierwielaandrij ving ook gelijktijdig een aa problemen op wanneer z"* caravans, boten of b.v. paard met trekker moet* den vervoerd. Eind volgende maand len de eerste Synero's de briek in Wolfsburg ven', Marktonderzoekingen f land zullen pas later opl" JHILIPPINE - Op de kruising ion. Emmalaan-Kasteel- traat-Sportparklaan te Phi- ippine werd gistermiddag de eronenauto bestuurd door C. an A. uit die plaats, zwaar eschadigd. Uit de richting IJ- endijke komende remde Van f- voor de kruising af. Een chteropkomende vrachtauto estuurd door O. S. uit Arn- em was van mening dat Van inderdaad stopte en ging flsseren. Op dat moment 'oeg ook de personenauto 'nksaf. Ook de vrachtauto erd aan de rechterzijde flink eschadigd. besctf ring geven op de vraag of in ons land voldoende stelling voor de wagen - - die op dit moment een tl prijs heeft gekregen vaHr' sPecte 52.000 gulden. Ügü-AP VQOR ZUIDWEST NEDERLAND antoren Terneuzen, Hulst en Goes, fessen en telefoonnum- iers op pagina 2. 'Penii en aari ingstijden: •j°-12.30/13.30-1 7.00 uur. factie ^neuzen: Rein van der m (editie-chef), Jan Jan- n iv.'v chef), Emile Calon, Meertens, Cor de Boer ui e ^0n Zoomen (sport). sj Frank Deij, Eugène em, 'en. Middelburg: !aas Postma- Goes; Cees ^icepunten ^Jerzande: mevr. Nevé, 250 nderstr' 4' 01148" "vert. entie-expl. ar Zeeland: C. Me- Privé 01150-95839. beste*'e ,oeD-'w LoUISKIL - Bij een frontale Eotsing op rijksweg 252 nabij He brug Sluiskil, werden giste renmiddag twee personenau to's vrijwel geheel vernield, ten derde, bij dit ongeval be trokken, personenauto raakte aanzienlijk beschadigd. Be- tjlve wat kneuzingen en Jchrammen kwamen de be- Ituurders verder met de ichrik vrij. De automoblist H. de B. te Jlaaswaal wilde, rijdende in He richting Sas van Gent, op Jen gegeven moment een trac tor met aanhangwagen, bela den met bieten, inhalen. Wel licht omdat hij de lengte van liet in te halen voertuig had hnderschat, begon hij af te temmen. Daarbij raakte hij bet zijn auto in een slip. Hij twam daardoor op de ver teerde weghelft terecht en botste eerst tegen een hem te gemoetkomende personenau to, bestuurd door J. P. uit Mid- Belburg en vervolgens tegen Ben eveneens uit de richting Ras van Gent komende perso- jenauto, bestuurd door J. S. jit Schipluiden, Tenslotte iwam hij tegen een boom tot ïtilstand. Door snel ingrijpen tan de gemeentepolitie onder bond het overige wegverkeer Iieinig hinder van de aange richte ravage.

de Stem | 1984 | | pagina 8