.17495,- nprna. entbij. Negen ton prijzengeld in marathon New York Leuke duels in KNVB- beker strijd Kleine nederlaag van honkbalploeg Engelsman evenaart record Karpov in Tilburg WESTDUITSE VIJFKAMPERS BETRAPT OP DOPING Ontmoetingsdag van Zeeuwse Sportraad Snelle remise in Moskou IQNPERDAG 18 OKTOBER 1984 Zweden wil nieuwe latum voor Davisbeker ^oenendaal 'aar ploeg W van Erp Kramer weg uit trainingskamp schaatsploeg Vuelta wil status van open wedstrijd T sjiboerdanid- ze punt af van wereldtitel Bijeenkomst arbiters Zeeuwsch- Ylaanderen Deelnemersveld titelstrijd jeugdbiljarten Jio, het fraaie en func- )oard, de handige de gescheiden neer- irbankleuning, twee :en. zo goed op de weg n moderne voorwiel- ;lfcorrigerende stuur- nafhankelijke wielop- m. gebouwd is voor min- 1, zoals elke Nissan. J betrouwbare tech- :aande produktkwali- ?én van de 170 Nissan f BTW, af importeur, bij uw dealer naar het lan. Wijzigingen voor- Ti 9 Z PAGINA SPORT 2 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiniiimiiimifin^ SANTIAGO DE CUBA (ANP) - Een tweede stunt van het Nederlandse honk balteam binnen 24 uur bleek te veel gevraagd. Na de ver rassende overwinning op Taiwan leed de ploeg van manager Harvey Shapiro wn minimale nederlaag te ven een andere topploeg uit Aaië. Wereldkampioen Zuid-Korea won met 2-1 en bleef daardoor zelf in de ra- ce voor een plaats in de play-offs, volgende week in Havanna. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIH Nederland hoeft zich na tuurlijk niet te schamen voor een nederlaag tegen de wereldkampioen, maar als er ooit een kans is geweest om de Zuidkoreanen te pak ken, dan was het wel in San tiago de Cuba. De Aziaten bleken niet te kunnen tippen aan de ploeg, die twee jaar geleden in Seoel de wereld titel veroverde. In een paar jaar moet deze honkbaléqui pe gereed worden gemaakt voor de Olympische Spelen in eigen land. Voorlopig toonde de wedstrijd tegen Nederland duidelijk aan dat er nog heel wat werk te doen is voor de technische staf van de Zuikoreanen. Nederland speelde op nieuw een goede wedstrijd. Vooral verdedigend zat het prima in elkaar, maar honk bal bestaat nu eenmaal uit verdedigen en aanvallen. Dat laatste ging de ploeg dit keer niet zo goed af. Offen sief was er alleen een suc cesje in de derde inning, toen Jacky Jacobs, net als in de wedstrijd tegen Taiwan, de bal tegen de muur van het midveld knalde. Hij werd verder geholpen door Ge rard Blacquiere en scoorde via een honkslag van Thijs Vervaart. Daarmee was de koek op. De Zuidkoreanen, die in hun eerste twee wedstrijden geen enkel punt hadden ge scoord, gingen een slagbeurt later langs Nederland en hielden die krappe voor sprong tot het einde vast. Uitslagen groep A: Porto Rico - Italië 2-4, Japan - Nicaragua 11- 2, Venezuela - Cuba 0-13; stand; 1. Japan 2-4, 2. Cuba en Porto Rico 3-4, 4. Nicaragua 2-2, 5. Ve nezuela en Italië 3-2, 7. Ned. An tillen 2-0. Uitslagen groep B: Verenigde Staten - Panama 7-1, Taiwan - Panama 4-5, Verenigde Staten - Dominicaanse Republiek 3-0, Zuid-Korea - Nederland 2-1; stand: 1. Verenigde Staten 3-6, 2. Dominicaanse Republiek, Ne derland en Panama 2-2, 5. Zuid- Korea 3-2,6. Taiwan 2-0. Wieme score van Miles Door Rutger van Santen [ILBURG - Door in de laatste ronde een inappe remise te bevechten met Beljavski, ieeft de Engelsman Tony Miles het achtste In- erpolis-schaaktoernooi afgesloten met de su- ilieme score van acht punten uit elf partijen. Iet betekende een evenaring van het record, latin 1977 - tijdens het eerste toernooi in Til- iurg - werd gevestigd door niemand minder lan wereldkampioen Karpov. Voor Tony Miles persoonlijk ihetde beste prestatie, die hij itnu toe in zijn schaakcarriè- i heeft geleverd. De 33-jarige peler uit Birmingham heeft itijd zo'n beetje net onder de ereldtop gehangen. Als hij thter doorgaat op de weg die j in dit toernooi in Tilburg is geslagen, kan in de komende i nog veel moois van hem trden verwacht. De Engelsman combineert nee belangrijke kenmerken - ast zijn onmiskenbare ta- - om een superschaker te ;orden: hij heeft zijn zenu- ;en tot het uiterste in be- wang en hij speelt altijd aan- allend. Miles geloofd pas dat een partij verloren heeft hij letterlijk van het bord alt Dat verklaart waar- iijnlijk zijn vermogen om schijnbaar verloren posi- terug te komen, en dan aak nog niet om een halfje te icasseren, maar om - als het laar even kan - alsnog de olie buit binnen te halen. Miles verbeterde overigens jdens het toernooi nog een aansprekend record. Hij i vijf partijen op rij, iets nog nooit iemand voor na gepresteerd had. Het zal iemand verbazen dat het ■de record - vier achtereen- olgende winstpartijen - op lam stond vanTony Mi- topgrootmeesters delen (tweede plaats met 6,5 pun- in. Beljavski, Hübner, Ribli iToekmakov leverden daar- gedegen prestaties in zo'n Bar veld. Zij reageerden na dan ook stuk voor stuk weden. De nummer zes in de Mdrangschikking, Ljubomir -iubojevic, was over zijn ver- larde zes punten minder te preken. Vooraf was de voor- 'alige nummer drie van de Kreldranglijst één van de fa- frieten voor de zege, hetgeen 1 zelf niet uitdrukkelijk te- OUDEN (RTR) - Het bestuur '1 de Internationale Tennis Gratie (ITF) is bereid een •«rstel van Zweden te bestu iten om de data voor de fina- Wedstrijd van het toernooi Ne Davisbeker opnieuw te Wgen. Dat is woensdag in <®den bekendgemaakt. Jinsdag besloot de ITF, dat duel tussen Zweden en de 'lenigde Staten van 16 tot en let 18 december gespeeld W Worden, nadat de Ameri- !!'eri hadden geprotesteerd het oorspronkelijke plan *de Zweden als speelperio- e 28-30 december te kiezen, "te Olsen, niet-spelend aan- terder van de Zweden, was "^Oag ontevreden met de 'eMve data en vond met na- Nat er te weinig speelruim- rat tussen het toernooi om "Pen Australische titels en 'Davisbeker-finale. Hij kon- We aan met een nieuw voor- te komen. Van de zijde n (je ttf is verklaard, dat 'r' er alles aan wil doen tot "compromis te geraken. j®I>A - Veldrijder Reinier tenendaal, 33 jaar, zal deze 'ter uitkomen voor de nieu- Dsala/ Gazelle-profploeg. e coureur uit Sint-Mi- tj «gestel tekende een con- j'1'dat hem een jaar bindt de formatie van Ben van gen sprak. Overigens zit zijn score nog altijd een halfje in de plus, en dat is in het Til- burgse veld toch niet gering te noemen. De huidige nummer drie in de wereld, Jan Timman, bleef precies op 50 procent steken. Daarmee bereikte de Neder lander de gedeelde zevende en achtste plaats in de eindrang schikking, samen met Por- tisch. Ook van Timman werd vantevoren meer verwacht. Hoewel Timman op de een of andere manier in Tilburg nooit echt groots presteert, dacht vriend en vijand dat het er dit jaar van zou kunnen ko men. Timman verkeert al een jaar lang in topvorm, en wint zo goed als alles waaraan hij deelneemt. Toch bleken ook in 1984 weer mysterieuze krach ten in het Tilburgse aanwezig, die Timman verhinderden er met een hoofdprijs vandoor te gaan. In de onderste regionen be vinden zich de oudere Smislov, die naar het zich laat aanzien toch wat te veel op jaren be gint te komen om dit soort energie-vretende toernooien aan te kunnen, en de twee ove rige Nederlanders, Sosonko en Van der Wiel. Dat de laatste de rode lantaarn kreeg toebe deeld, wekte nauwelijks ver wondering. Zijn theoretische speelsterkte is nog ruim onder het niveau van de overige ma- tadoren. De grootste verrassing van het toernooi dit jaar was Gen- na Sosonko. Eigenlijk zou men beter kunnen spreken van de ceptie. Al in de eerste ronde bleek dat Sosonko vreselijk uit vorm was, en de rest van het evenement werd niet minder dan een martelgang voor de Amsterdammer. Hij stapelde de ene blunder op de andere en in de wandelgangen werd de vrees al geuit, dat een voortij dig vertrek van de ex-Rus niet onmogelijk was. Zo ver kwam het niet. Doordat Sosonko in de laatste ronde - dankzij een inzinking van Timman - nog een halfje vergaarde, eindigde hij net niet op de laatste plaats, maar zijn drie verza melde puntjes kunnen deson danks worden aangemerkt als een wanprestatie. De uitslagen: Toekmakov (Sov) - Smislov (Sov) (4-14, Van der Wiel (Ned) - Portisch (Hon) 0-1, Beljavs ki (Sov) - Miles (GBr) (4-14, Hüb ner (WD1) - Ljubojevic (Joe) 14-14, Anderson (Zwe) - Ribli (Hon) 14- 14Timman (Ned) - Sosonko (Ned) 14-14. De eindstand: 1. Miles 8 punten, 2. Beljavski, Hübner, Ribli en Toek makov 614, 6. Ljubojevic 6, 7. Tim man en Portisch 5149. Anderson 5, 10. Smislov 414, 11. Sosonko 3, 12. Van der Wiel 214. Tony Miles actief tijdens het Interpolis-schaaktoernooi in Tilburg. BONN (RTR) - Zes moderne vijfkampers uit West- Duitsland zijn vorige maand tijdens de nationale titel strijd betrapt op doping. De namen van de betrokken sportlieden werden niet bekend gemaakt, maar allen zijn afkomstig uit West- Berlijn. Zowel de individuele (Christian Sandow) als de groepstitel kwam in Westberlijns bezit. giiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ 1 MOSKOU (TASS) - De veertiende partij in de schaaktweekamp om de wereldtitel tussen Anatoli Karpov en Gari Kasparov is woensdag in Moskou in remise geëindigd. Uitdager Kasparov speelde met wit. De stand blijft daardoor 4- 0 in het voordeel van de wereldkampioen. Al na de zestiende zet verkoos de 21-jarige uitda ger een snelle remise bo ven een avontuur. Titel verdediger Karpov had weinig tijd nodig om het onverwachte aanbod van zijn jonge opponent te aan vaarden. Voor de in Moskou aan wezige grootmeesters was het snelle einde van de partij een grote teleurstel ling. Vooral het feit dat Kasparov geen enkele po ging had gedaan zijn te genstander in moeilijkhe den te brengen, verbaasde hen zeer. Eén van de groot meesters verzuchtte na de partij, dat hij eigenlijk ge hoopt had dat de jonge uit dager voor zijn gebrek aan vechtlust gestraft zou wor den met een verliespartij. Het begin van de partij volgde voor een gedeelte de opening van de zesde par tij die toen tot enerverend spel had geleid. Kasparov, met wit, gebruikte tegen de diging van Karpov enige variaties. Het bracht de wereldkampioen echter geen moment in de proble- men. Hoewel er ook na de zestiende zet van wit nog voldoende aanleiding was om verder te spelen, koos Kasparov het zekere voor het onzekere, omdat de po- sitie van Karpov zeer soli- de was. Gezien het spel van de uitdager in deze partij lijkt het er steeds meer op, dat hij spelende met wit al bij- voorbaat tevreden is met remise, teneinde de twee- kamp nog enige tijd te la- ten voortduren. Het zettenverloop (wit Kasparov) 1. d2-d4 Pg8-f6 2.c2-c4e7-e6 3. Pgl-f3b7-b6 4. g2-g3 Lc8-a6 5. b2-b3 Lf8-b4 6. Lcl-d2 Lb4-e7 7. Lfl-g2 0-0 8. 0-0 d7-d5 9. c4xPd5 Pf6xd5 10. Pbl-c3 Pb8-d5 11. Pc3-d5e6xPd5 12. Tal-cl c7-c5 13. d4xc5 b6xc5 14. Pf6-el Pd7-b6 15. a2-a4 Ta8-c8 16. a4-a5 remise op voorstel van Kasparov Indische koningin-verde- illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllimilllllllllli Van onze sportredactie HAARLEM - Yep Kramer heeft gisteren het trainings kamp van de Nederlandse all round-kernploeg in Haarlem verlaten. De Friese schaatser kreeg namelijk van de Hilver- sumse chirurg dr. Hermans het advies zich binnen korte termijn te laten opereren aan een hernia. Hermans kwam tot die diagnose na een maand du rend onderzoek - in samen werking met KNSB-arts Pluijmers - na de 'geheimzin nige' blessure van Kramer in de bilstreek. Een kwetsuur, die Kramer de laatste jaren steeds tijdens de grote toernooien parten speelde. Of Kramer het advies van Hermans zal opvolgen, had de Fries gisteren nog niet beslo ten. Zaterdag vertrekt hij met zijn echtgenote naar het Zuid- duitse Inzeil om tijdens een korte vakantie alles op een rijtje te kunnen zetten. PARIJS (AFP) - De orga nisatoren van de Ronde van Spanje willen de sta tus van een open wed strijd. Een verzoek daar toe werd woensdag gede poneerd op de kalender vergadering van de in ternationale organisato- renbond (AIOCC) in Pa rijs. De AIOCC bevestigde het voornemen het aantal beroeps wedstrijden in 1985 te bevriezen. Slechts koersen in betrekkelijk nieuwe wielerlanden worden nog toegelaten, maar op de voorwaarde, dat bestaande wedstrij den niet in het gedrang komen. Een probleem vormt de Ronde van Colombia, die tot dusverre op de ama teurkalender prijkte. De Zuidamerikaanse orga nisatoren twijfelen nog over de aanvraag tot filaatsing op de proflij st. n dat geval moet de vastgestelde datum van 23 maart tot 7 april wor den veranderd. WOLGOGRAD (DPA) - Maja Tsjiboerdanidze heeft nog slechts één punt uit vier par tijen nodig om zich wereld kampioene schaken te mogen blijven noemen. Woensdag won ze in Wolgo- grad de twaalfde partijomdat haar tegenstandster en Sov- jetrussische landgenote Irina Levitina zonder verder spelen opgaf. Dinsdag was het duel na de 41e zet afgebroken in gunstige stand voor Tsjiboer danidze, die nu de leiding heeft met 7-5. ADVERTENTIE, NEW YORK (RTR) - In de marathon van New York, die zondag 28 oktober wordt gehouden, is een prijzengeld van 250.000 dollar (ruim 900.000) gulden beschikbaar. Het is de eerste maal in de geschiedenis van deze mara thon, dat organisator Fred Lebow in het openbaar spreekt over de bedragen, die voor de toplopers en - loopsters beschikbaar zijn. Die openhartigheid van Lebow is het gevolg van een conflict tussen burgemeester Ed Koch van New York en de organisatoren van de ma rathon. De New York Road Runners Club, de organisa tor van de marathon, zal de stad New York een bedrag van 300.000 dollar (ruim een miljoen gulden) moeten be talen om de kosten van het gemeentelijk apparaat, dat moet worden ingezet, te be talen. In ruil voor dat be drag zal de organisatie offi cieel start- en prijzengeld aan de topdeelnemers mo gen betalen. Burgemeester Ed Koch en Fred Lebow maakten de overeenkomst woensdag op een persconfe rentie in New York bekend. Volgens Lebow zullen de nummers eéh bij de dames en heren een bedrag van 25.000 dollar (bijna 90.000 gulden) ontvangen. Burgemeester Koch en de gemeenteraad van New York verwierpen eerder de ze maand een voorstel van Lebow de toplopers officieel te betalen. Lebow onthulde echter afgelopen maand in een boek van zijn hand, dat de titel draagt 'Inside the world of big-time maratho- ning\ dat hij de afgelopen acht jaar meer dan een mil joen dollar onder tafel aan de atleten heeft betaald. „Mijn Victoriaanse opvat tingen mogen niet ten koste gaan van de stad", verklaar de burgemeester Koch daar op. „Ik moet met mijn tijd meegaan". Lebow wilde overigens weinig kwijt over de beta lingen, die hij heeft gedaan. Maar hij vertelde wel dat de Nieuwzeelander Rodney Di xon, die 'New York' in 1983 won, een startgeld van 10.000 dollar krijgt voor zijn deel nemen op 28 oktober. Lebow zei ook dat hij eenzelfde be drag aan een loopster be taalt. Hij wilde echter de naam van de atlete niet noe men, maar het is duidelijk dat het de Noorse Grete Waitz betreft, die de mara thon in New York reeds vijf maal op haar naam bracht. Het was allang een pu bliek geheim, dat Lebow toplopers als Bill Rodgers en Alberto Salazar veel geld betaalde. Enkele jaren gele den kwam het zelfs tot een conflict met Rodgers, die uiteindelijk kort voor de start vertrok, omdat hij het met Lebow niet had kunnen eens worden over zijn ver goeding. Rodney Dixon be vestigde eerder deze week, dat hij voor zijn overwin ning van vorig jaar, toen hij in de slotfase de Engelsman Geoff Smith versloeg, een bedrag van 20.000 dollar had ontvangen. Het gemeentebestuur van New York heeft nooit com mentaar geleverd op de ver halen over start- en prijzen geld, totdat Lebow afgelo pen maand in zijn boek en kele onthullingen deed. Die schoten burgemeester Koch in het verkeerde keelgat. Koch drong aan op terug storting van gelden, die de gemeente New York had uitgegeven ten behoeve van de marathon. Hij dreigde zelfs dat de marathon niet meer in de stad mocht plaats vinden en dat Lebow met zijn marathon maar naar de andere kant van de Hudson in New Jersey moest gaan als hij niet bereid was voor de kosten, die de gemeente maakt, op te draaien. De onkosten, die de orga nisatoren aan New York moeten betalen, omvatten de diensten van politie, afzet ting, schoonmaak en andere gemeentelijke diensten. Le bow en Koch hebben de af spraak gemaakt, dat dit be drag in elk geval gelijk zal zijn aan het prijzengeld dat wordt betaald. Bovendien zullen de organisatie en de gemeente het bedrag van 100.000 dollar, dat de televi siemaatschappij ABC be taalt voor de rechtstreekse uitzending van de mara thon, samen delen. Vbn onze sportmedewerker AXEL - In het komende weekeinde wordt de tweede ronde in de strijd om de KNVB-beker van het district Zuid 1 afgewerkt. Voor de tien Zeeuwsch-Vlaamse clubs staan er daardoor interessante duels op het pro gramma. En dat niet alleen omdat de selecties uit ver schillende klassen tegen elkaar op moeten boksen, maar tevens door de ontmoetingen tussen zaterdag en zondagvoetballers. Eén van die wedstrijden is AZW-Vlissingen. De Axe laars werden vorige week in Hoek stevig geklopt met 4-1 en zijn belust op revanche. Eer der in de bekerstrijd klopte het Koewacht met 5-0, terwijl Vlissingen De Meeuwen met 5-0 uitschakelde. AZW mist voor dit duel de geblesseerde Spaans en mogelijk eveneens Rinus Scheele. „Vlissingen wordt een moeilijke opgave", stelde men in het AZW- kamp. Dat daarvoor goede re denen zijn blijkt zonneklaar uit het feit dat de rood-witten uit Walcheren vorige zondag Breskens met 4-0 klopten. Een tweede treffen op zater dag is dat tussen Hoek en IJ- zendijke. Hoek kwam een ron de verder door Philippine met 7-0 de oren te wassen en IJ- zendijke haalde het huzaren stukje uit om Arnemuiden in eigen huis, al was dat via strafschoppen na een 0-0- eindstand, uit de bekerstrijd te wippen. „Slechts een wonder kan ons deze ronde doen over leven", stelde IJzendijke-trai- ner Bogaert. Zondagderdeklasser Clinge krijgt Nieuwland op bezoek. Normaal gezien moeten de elf van trainer Jo de Block Nieuwland kloppen, maar aangezien het in Clinge nog niet helemaal loopt zoals het zou moeten, blijft de zaterdag vierdeklasser een gevaarlije outsider. Voor zondag staan er even eens interessante wedstrijden op het programma. Met name het treffen tussen Breskens, dat in de eerste ronde Nieuw- dorp met 2-0 uitschakelde en de koploper in de vierde klas, Vogelwaarde, dat verder mocht bekeren door Terneu- zense Boys met 3-0 te ver slaan, kan een voltreffer wor den. Breskens moet zich in eigen huis revancheren na de 4-0-nederlaag tegen Vlissin gen en Vogelwaarde heeft'mo- menteel een reputatie als 'on geslagen' ploeg op te houdeh. Beide formaties houden het op 'open voetbal'. Sluiskil heeft het traditiege trouw moeilijk in de beker strijd. Het plaatste zich via VCK, zij het door in de verlen ging afstand te nemen en krijgt nu HVV'24 op bezoek. De Hulstenaren kwalificeer den zich ten koste van Yerseke (3-2) en koesteren weinig hoop op winst. Hoopgevend voor dit treffen is dat Sluiskil de vorm te pakken heeft en dat HW'24 juist de goede weg ingeslagen is. Een ploeg die eveneens in vorm raakt is STEEN. „Je zou het na het 5-1-verlies tegen DIVO niet zeggen. Toch waren we niet minder dan de Bra banders. Zes keer kwamen we alleen voor de keeper en geen enkele maal scoorden we"; al dus STEEN-aanvoerder Jo van Remortel. In eigen huis krijgen de grensbewoners Hoofdplaat op bezoek. De mannen van trainer Rini Dey schakelden Zaamslag met 1-0 uit en treden de derdeklassers zonder schroom tegemoet. Naast de bekerwedstrijden heeft de competitieleider in de vierde klas H twee duels inge last. Axel ontvangt Biervliet en RIA is gastheer van Koe wacht. Deze duels beginnen normaal om half drie. De be kerwedstrijden beginnen een half uur eerder in verband met eventuele verlengingen. Programma bekerduels zater dag: Veere-Zierikzee, Kapelle- Goes, Clinge-Nieuwland, Oostka- pelle-Jong Ambon, Hoek-IJzendij- ke, Serooskerke-RCS, AZW-Vlis singen, Kloetinge-Middelburg, Tholense Boys-Smerdiek. Zondag: STEEN-Hoofdplaat, Sluiskil- HW'24, Breskens-Vogelwaarde. Competitie zondag vierde klas H: Axel-Biervliet, RLA-Koewacht. Zaterdag tweede klas A: Good Luck-Yerseke. Van onze sportredactie HEINKENSZAND - Het is woensdag 7 november pre cies 25 jaar geleden dat de Zeeuwse Sportraad officieel werd opgericht. Reden voor het bestuur van de Zeeuwse Sportraad een activiteit te organiseren, die de sport di rect of indirect ten goede zal kunnen komen. Gekozen werd daarom voor een dis cussie- en ontmoetingsdag, die op zaterdag 10 november in ontmoetingscentrum 'De Stenge' in Heinkenszand zal worden gehouden. De Zeeuwse Sportraad heeft voor deze dag een inte ressant programma samen gesteld. De gedeputeerde voor sport in de provincie Zeeland, mevrouw E. Maris- Koster zal een toespraak houden en voorts is er in het ochtendprogramma een in leiding opgenomen door de staatssecretaris van WVC (Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur), drs. J. P. van der Reijden. Een inleiding geti teld „Sportbeleid in een tijd van economische schaarste". Na Van der Reijden is het de beurt aan dr. W. de Heer, al gemeen secretaris van de Nederlandse Sport Federa tie, die een inleiding houdt, getiteld „Sport in de knel". Na de koffiepauze volgt nog een tweetal inleidingen. „Is sportwelzijn welvaart", door de gedeputeerde van sport in de provincie Drente, mevrouw D. van As-Kleij_- wegt en „De groeiende pro blemen voor de sportvereni ging", door de voorzitter van de Goese Sportraad, de heer A. J. de Kok. 's Middags vindt er een forumdiscussie plaats onder leiding van de heer A. L. van Geesbergen, oud-voorzitter van de Zeeuwse Sportraad. AXEL - De scheidsrechters- vereniging Zeeuwsch-Vlaan- deren houdt donderdag 18 ok tober de eerste clubavond van dit seizoen. De bijeenkomst vindt plaats in 'Mossel- en pa linghuis Axel' aan de Tuin straat in Axel en begint om 19.30 uur. Voor deze clubavond zijn ook de scheidsrechterscom- missies zaal- en veldvoetbal van de KNVB afdeling Zee land uitgenodigd. Deze com missies hebben toegezegd pre sent te zullen zijn. Arbiters die klachten hebben over aanstel lingen of rapportage kunnen op deze avond terecht. De scheidsrechtersvereni- ging Zeeuwsch-Vlaanderen houdt zaterdag 3 november voor de leden met hun rese- pectievelijke echtegenote of verloofde een bowlingavond in de Vlaanderenhal in Sas van Gent. De deelname is gratis en de avond begint om half acht. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In café 't Kel dertje in Terneuzen begint za terdag 20 en zondag 21 oktober het jeugdbiljartkampioen- schap van Zeeland om tien uur. Zondagmiddag omstreeks drie uur wordt de finalepartij gespeeld. De partijen zullen gearbi- treerd worden door district sarbiters. De deelnemers met het aantal door hen te maken caramboles zijn: 1. Alexander Josiassen, JBH Hulst, 105 caramboles; 2. Martin van Veen, BVW Wemeldinge, 70; 3. Pa trick Verstiggel, JBH Hulst, 60; 4. Peter de Bree, VEG/ABV Souburg, 59; 5. Werner van Cleemputte, JBT Terneuzen, 56; 6. Karei van de Ko ning, JBNWK Nieuwerkerk, 51; 7. Jean Paul De Kraker, JBT Ter neuzen, 51; 8. Richard de Brum, ZVL Zierikzee, 46 caramboles. De wedstrijden van de eerste ronde zijn: 10.00 uur: De Bijee- Van Cleemputte en Verstig- gel-De Koning; 11.00 uur: Van Veen-De Kraker en Josiassen- De Bruin.

de Stem | 1984 | | pagina 9