Activiteiten program SICW voor tieners Damesvoetbal in bij schooljeugd i Gekraaktecrossbaan in Philippine sü in weke] fUvOOR N TIENTJE L. Lampoo snelste sprinter rollen- zedaagse - DONDERDAG 18 OKTOBER 1984 VAN ZEELAND CNV-forum over beleid werk gelegenheid pnNPERDAG 18 OKT( Hulstenaar aangehouden politierapport Druk bezochte receptie in Scheldeoord ZEYAC houdt kaartleesrit Terneuzen I0CCASI0NSI van de BMW-dealer Filmdag in Sas van Gent f eer busreizen Uit-West naar concert België Aardenburg Breskens Hoofdplaat becht managemen T16 PAGINA ZEELAND a In Biervliet Van onze correspondente BIERVLIET - De rollenzes- daagse is in Biervliet weer in volle gang. Gisteren ging de derde dag van start met een algemeen klassement dat er als volgt uitzag: 1. Rudy Buzein/ Luc Lampoo, 2. Johan de Neve/ Luc de Naeyer en Johan de Poorter/Mark Dieleman, 4. Johan de Paauw/Dick Faas, 5. Peter van het Westeinde/Cor Verplanke en Chris Burkey/ Jan Dieleman. De snelste sprinter was gis teren Luc Lampoo met 21.94 seconden. Hij won ook de af- valkoers in 55.99 sec. De tus senstand na deze wedstrijden zag er gisteren alsvolgt uit: 1. Rudy Buzein/Luc Lampoo, 2. Johan de Poorter/Mark Diele man, 3. Johan de Neve/Luc de Naeyer, 4. Ronnie Wauters/ Wouter van Overbeeke, 5. Jo han de Paauw/Dick Faas. Bij het ter perse gaan van deze editie was het algemeen klassement nog niet bekend. Traditioneel werd op woens dag weer de missverkiezing gehouden. Als winnares kwam hier Desiré Lecluze naar vo ren, tweede werd Judith de Paauw en derde haar zus In- grid de Paauw. Desiré Lecluze zal zaterdag, de laatste dag van de rollenzesdaagse, de prijzen uitreiken aan de win naars. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het CNV- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt maandagavond 29 oktober een forumbijeenkomst over het werkgelegenheidsbeleid in de regio. Forumleden zijn de heren F. Hamelink (GPV-Terneuzen), J. van Rooijen (CDA-Terneu- zen) en J. de Vries (PvdA- Oostburg). Het is de bedoeling dat de VVD-Hulst ook nog een forumlid levert. Discussieleider is CNV-dis- trictsbestuurder L. Phernam- bucq. De bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk en vindt plaats in de Goede Herderkerk te Terneuzen. Aanvang 19.30 uur. Van onze correspondent TERNEUZEN - Gisteren werd het driedaags zaal voetbaltoernooi voor de la- gere-schooljeugd in 't Zwaantje afgesloten met de wedstrijden voor de meisjes. Dat voetballen ook bij de meisjes in is, mag blijken uit het aantal -twaalf- inge schreven ploegen. Dinsdag kwamen als poulewinnaars bij de jongens de Schelde- school en 't Kompas uit de bus. Bij de gisteren gespeel de wedstrijden waren dit het meisjesteam van de Prins Willem van Oranjeschool en de Zeemeeuw. Bij de meisjes waren er beduidend minder suppor ters op de tribune, doch de sfeer was er niet minder om. Met de mascottes bij het doel probeerden de dames de bal achter het net te krijgen. Dat zo nu en dan een bal ge mist werd en er een kluwen van trappende benen ont stond, mocht de pret niet drukken: de meisjes hadden er duidelijk plezier in. Uiteindlij k was het bij poule A de Prins Willem van Oranjeschool die slechts met een punt voorsprong het team van De Golfslag wist te verslaan. In poule B kwam als winnaar naar vo ren De Zeemeeuw, waarbij de meisjes negen punten wisten te vergaren. Met zeven punten eindig de op de tweede plaats het team Op de Hoogte. Bij de eergisteren gespeelde wed strijden onder de jongens kwamen de Scheldeschool en de Stelle, beiden met acht punten in aanmerking voor de eerste prijs. Dat de Schel deschool uiteindelijk deze toebedeeld kreeg kwam door het doelgemiddelde van elf tegen tien van De Stelle. Ook in poule D een nek-aan- nek-race. Hier was het 't Kompas dat slechts met een punt bij het doelgemiddelde tegenstander De Hille ver sloeg. De winnaars van het driedaagse toenooi komen op een nader te bepalen da tum tegen elkaar uit. Uitslag jongens: poule C: 1. Scheldeschool, 2. De Stelle, 3. Op de Hoogte, 4. school binnenstad, 5. Wiekslag, 6. Prins Willem van Oranjeschool; poule D: 1. 't Kompas, 2. De Hille, 3. de Schel deschool, 4. De Stelle, 5. De Meerpaal, 6. De Wiekslag. Uitslag meisjes: poule A: 1. Prins Willem van Oranjeschool, 2. Golfslag, 3. De Stelle, 4. De Wiekslag, 5. De Hille, 6. Prins Willem van Oranjeschool; poule B: 1. De Zeemeeuw, 2. Op de Hoogte, 3. De Wiekslag, 4. De Wiekslag, 5. Prins Willem van Oranje, 6. Prins Willem van Oranje. Geen extra wegen voor landbouwers Van onze correspondent WESTDORPE - De leiding van de Stichting Sociaal Kul- tureel Werk in de Kanaalzone heeft een programma samen gesteld voor de jeugd van twaalf tot en met zestien jaar van Westdorpe, Philippine en Sas van Gent. Zaterdagavond draait in de kelder van het Westdorpse verenigingsgebouw Concordia de eigen SKW-disco, compleet in eigen stijl en met eigen mensen. De jeugd is er vanaf half acht welkom. Maar dat is niet alles. Elke week is er voortaan weer een SKW-avond, afwisselend in Westdorpe, Philippine en Sas van Gent. Een keer in de twee weken is er een disco-avond. De leiding heeft de toegangs prijs extra laag gehouden (één gulden) en vertrouwt m«j( daardoor op veel medewet. king en belangstelling bij organisatie van de avonden. Het programma luidt als volgt. Op zaterdag 20 oktober disco te Westdorpe, vrijdag j: oktober mode te Sas van Gent zaterdag 3 november disco Philippine, zaterdag 10 nj. vember filmavond te West. dorpe, zaterdag 17 novembe, disco te Sas van Gent, vrijdag 23 november brommertech. niek te Philippine, vrijdag j) november disco te Westdorpe zaterdag 8 december haarver. zorging te Sas van Gent, vrij. dag 14 december disco te P);. lippine, vrijdag 21 december film te Westdorpe, vrijdag j december disco te Sas van Gent en zaterdag 5 januari 'hoe organiseren we een fuif te Philippine. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - In Zeeuwsch-Vlaanderen komen geen extra parallelwegen voor het landbouwverkeer. Dit deelde gisteren gedeputeerde J. de Voogd mee in Sas van Gent tijdens de start van de actie om wegge bruikers te waarschuwen voor de gevaren van het landbouwverkeer en vooral het bietentransport. De actie is opgezet door Vei lig Verkeer Nederland, Pro vinciale Waterstaat en de Zeeuwse rijkspolitie. De ko mende weken krijgen op ver schillende punten in Zeeuwsch-Vlaanderen de weggebruikers een folder, die Letten op landbouwtrekkers heet. De Voogd nam op het CSM-terrein het eerste exem plaar in ontvangst. Tijdens zijn toespraak zei de gedeputeerde dat het aanleg gen van parallelwegen te kostbaar is. „Bovendien ko men op zulke wegen ook onge vallen met landbouwverkeer voor", stelde hij. In februari moeten alle landbouwvoertuigen aan de achterkant verplicht een rode reflecterende driehoek voeren. De Voogd deed een dringend beroep op alle landbouworga nisaties om er voor te zorgen dat de boeren de driehoek nu al op hun wagens en trekkers aanbrengen. Slachtoffers Jaarlijks vinden in Zeeland op de openbare wegen gemid deld 65 verkeersongevallen plaats waarbij landbouwvoer tuigen zijn betrokken. Hierbij zijn gemiddeld twintig ver keersslachtoffers te betreuren. Bijna de helft van deze onge lukken gebeurt in Zeeuwsch- Vlaanderen. De meeste onge vallen waarbij landbouwver keer is betrokken vinden plaats tijdens de avonduren in het oogstseizoen. Lessen Het ministerie van Verkeer en Waterstaat werkt dan ook aan een maatregel om tot een gelijkwaardig verlichtings systeem voor landbouwvoer tuigen te komen. Dat zal in houden dat de achterlichten van boerenwagens en trekkers groter moeten worden, waar door de voertuigen beter zichtbaar worden voor andere weggebruikers. Alle scholen in Zeeuwsch- Vlaanderen krijgen van Veilig Verkeer Nederland speciale programma's voor de ver- keerslessen. Door middel daarvan wil men de school jeugd te attenderen op de ge varen van het oogstverkeer. Gedeputeerde J. de Voogd ontvangt het eerste exem plaar van de folder Letten op land bouwtrekkers. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Er wordt volop gebruik gemaakt van de 'eigen, betere' crossbaan. Van een onzer verslaggevers PHILIPPINE - De lagere- schooljeugd van Philippine heeft een fietscrossbaan aangelegd op een braak lig gend stukje grond aan de Bastionstraat in het dorp. Daar zijn ze nu hele dagen te vinden. Vooral nu het herfstvakantie is maken ze veel gebruik van de baan. Op sommige momenten van de dag rijden er wel dertig crossers over het stukje land in het mosseldorp. Op het crossterrein dat de gemeente een jaar geleden heeft aangelegd buiten Phil- lipine was nooit iemand te vinden. Volgens de dorps jeugd was het geen goede baan en lag het te ver weg. Deze week sloegen zes - FOTODESTEM/CORJ. DE BOER jongeren de handen ineen, 'kraakten' het terrein en bouwden enkele heuveltjes en springschansen. Nu lig gen er een korte en een lan ge baan en kan de plaatselij ke jeugd naar hartelust crossen. Autodiefstal HULST/BERGEN OP ZOOM - De gemeentepolitie van Ber gen op Zoom heeft Bergenaar J. B. aangehouden. De man wordt ervan verdacht een ge stolen Mercedes te hebben ge kocht terwijl hij kon weten dat er iets met de auto aan de hand was. Hij kocht de auto van zijn plaatsgenoot C. D., die vorige week vrijdagavond in een ge stolen Mercedes werd aange houden. Bij nader onderzoek kwamen vier gestolen Merce- dessen boven water en werd behalve C. D. ook A. de G. uit Hulst gearresteerd. Tijdens het verhoor beken de D. dat hij medio september een Mercedes had gekocht van een zekere Ger. Hij wist dat een gestolen auto was. Er za ten geen papieren bij. Het was de bedoeling van D. de auto door te verkopen aan De G. in Hulst. TERNEUZEN - Bij een eenzij dig ongeval op de Reuzen- hoeksedijk werd gistermiddag de bromfietser D.S. gewond. Het slachtoffer is overge bracht naar het Julianazie- kenhuis te Terneuzen. S. raak te op een gegeven moment met het voertuig van de weg in de berm en kwam ten val. Daar bij werd hij aan het hoofd ge wond. TERNEUZEN - Op de krui sing Zuidlandstraat-Guido Gezellestraat in Terneuzen verleende gistermiddag de automobilist B.J.T. uit Ter- neuzen geen voorrang aan een personanauto bestuurd door N. van E. uit Sluiskil. Bij de botsing die volgde werden bei de voertuigen zwaar bescha digd. Van E. werd gewond worden overgebracht naar het Julianaziekenhuis te Terneu zen. TERNEUZEN - De Terneuze- naar P. v.d.B. viel gisteravond tijdens werkzaamheden aan boord van een schip, dat afge meerd lag in de Everingen op de Westerschelde, in het ruim. Hoewel zijn verwondingen niet van ernstige aard waren, werd hij toch overgebracht naar het Julianaziekenhuis te Terneuzen. TERNEUZEN - Op de tweede dag van de jubileumviering hield het bestuur van het Ne derlands hervormd rusthuis Scheldeoord gisteravond in de recreatiezaal van het huis een receptie voor zo'n 200 genodig den en belangstellenden. Naast veel oud-personeels leden waren verder vertegen woordigd de vier directrices, die het rusthuis in zijn vijftig jarig bestaan gekend heeft. Met haar 93 jaar was diacones zuster Smids, de eerste direc trice van het rusthuis, ook op de receptie aanwezig. Na haar kwamen in deze functie me vrouw Mulder, mevrouw De Feyter-Kempe en de huidige directrice mevouw Vink. De heer Sul, inspecteur van de bejaardenzorg kwam het jubilerende rusthuis ook zijn gelukwensen overhandigen. Daarnaast waren er veel ver tegenwoordigers van de diver se rusthuizen uit de wijde om geving. Onder het genot van een borreltje werden herinnerin gen opgehaald. Het bestuur werden onder meer droog bloemen, cadeaubonnen en di verse planten aangeboden. Het feest wordt zaterdag afgeslo ten met een groots diner voor bewoners, bestuur en genodig den. WESTDORPE - De Zeeuwsch- Vlaamse Automobielsport Club (ZEVAC) houdt zaterdag 20 oktober een kaartleesrit voor automobilisten. Inschrijven voor deelname is mogelijk in café 't Oude Raedhuis te Westdorpe. De start van de eerste deelnemer is om 19.31 uur. Handwerkavond Vandaag, donderdag, houdt het KVG af deling Terneuzen een bijeen komst in de zaal naast de Tri- diteitskerk. Deze avond zal in het teken staan van allerlei textiele werkvormen. De avond begint orp 20.00 uur, in- troducees zijn welkom. Buurtverenigingen - Van avond 18 oktober vergadert de stichting evenementencom missie De Vliegende Hollan der uit Terneuzen met de di verse buurtverenigingen uit de kern Terneuzen. Besproken wordt het voorlopige pro gramma voor koninginnedag 1985. De vergadering begint om 19.30 uur in het stadhuis van Terneuzen. Betonrot - Van de Ven in Ter neuzen houdt woensdag 24 en donderdag 25 oktober twee voorlichtingsavonden over on derhoud aan huizen en cara vans. Tijdens de eerste avond komt betonrot en massieve ge velisolatie ter sprake. Het on derhoud van jachten en cara vans komt op de tweede voor lichtingsavond ter sprake. Beide keren begint de voor lichting om 19.30 uur in het be drijfspand van Van de Ven aan de Nijverheidsstraat 55. Bridge - Leden van bridgeclub Luctor speelden in hotel De Post de zesde wedstrijd in de (ADVERTENTIE) Garage Verbnigge bv Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-13451 Van onze correspondent SAS VAN GENT - Van daag, donderdag 18 okto ber, is er in De Roselaer in Sas van Gent een filmdag, waarvan de organisatie in handen is van het SKW. Op het programma van deze dag staan een tweetal films. Vanmiddag om 14.00 uur is er voor de lagere schooljeugd de film 'De gekke teckel', een lachfilm over de avonturen en ca priolen van een vreemd soortige teckel. Kosten van deze film zijn een gulden. Voor de oudere jeugd (tieners), maar ook voor ouders, begint vanavond om 20.00 uur de film Tar- zan en de Amazones met in de hoofdrol Johnny Weis- muller. In het voorpro gramma staat het komi sche duo Abbot en Costello garant voor een fikse lach bui. De avond duurt tot on geveer half elf en de kosten bedragen ƒ2,50. De filmdag maakt deel uit van de herfstvakantie activiteiten van het SKW. Overigens start het SKW in de Sasse kernen weer met tieneractiviteiten. Za terdag 20 oktober is in het kader hiervan in de kelder van Concordia te Westdor pe disco voor de tieners. Deze begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer half elf. Wisselend tussen de drie kernen, Sas van Gent, Westdorpe en Philippine is er dan wekelijks een acti viteit met een keer in de veertien dagen disco. Ver der staan films en thema avonden op het program ma voor de jeugd. Een vol ledig programma met data is beschikbaar bij het SKW. ficeemaal in jiovember Van onze correspondente nOSTBURG - De stichting Ijit West-Zeeuwsch-Vlaande- en verzorgt in november Leer twee busreizen naar con- „erten in België. Het gaat om uitvoeringen van het vioolcon cert van Brahms en van de operette Der Bettelstudent. liet vioolconcert wordt za terdag 10 november uitge voerd in het Paleis voor Scho ne Kusten te Brussel en ge volgd door het symfonisch ge dicht Also sprach Zarathustra. ne trip naar Brussel omvat ook nog een rondreis door die stad en een bezoek aan het Museum voor Schone Kun- stóOp 28 november wordt een zogeheten woensdagmiddag- reis gemaakt naar Gent, waar in de plaatselijke Opera een uitvoering wordt gegeven van de operette Der Bettelstudent. De busreis wordt door de stichting verzorgd in samen werking met Welzijn voor Ouderen in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Er is een groot aantal plaat sen gereserveerd. Behalve 65- plussers kunnen ook andere belangstellenden zich aanmel den voor deze trip. De bus zal dan ook de meeste kernen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen aandoen, alvorens naar Gent te rij den. Voor verdere inlichtingen en opgaven kan men dagelijks tussen 10.00 en 12.00 bellen met het sociaal-cultureel centrum Den Hoekzak te Oostburg, 01170-3377. (ADVERTENTIE) SNIJ EN LAS MET AGAGAS Depot Breda (076) 131427 Plaatselijk nieuws eerste helft van de wintercom petitie. Uitslagen: A-groep: 1 echtpaar Lichteveld, 2. hero-1 Meeuwsen-Risseeuw, 3. herer I Sandrini-Visser. B-groep: 1 mevrouw Olijslager-de heel Geene, 2. dames De Jong-Wil- lemstein, 3. echtpaar Hoogen- boom. C-groep: 1. echtpaail Dees, 2. echtpaar D. Hamelinil 3. mevrouw Timmermans-di| heer Verschelling. Bridge - Leden van bridgectól Emergo speelden in hotel Del Milliano de zesde wedstri::! van de wintercompetitie. Uit-[ slagen: A-groep: 1. mevrousj Biesbroeck-de heer Van Dijk| 2. dames Borm-Visser, 3. echt-] paar Den Haan. SKW - Vandaag, donderdag i| oktober, wordt in veremginge l gebouw Concordia een bijeer.-| komst gehouden van de Stich-I ting Sociaal Kultureel Werkl Tijdens de bijeenkomst, om twee uur begint, wordtl de activiteiten van de dril woonkerken Sas van Gentl Philippine en Westdorpe t'l begin januari 1985 onder <t| loep genomen. De leiding vijl de diverse jeugdgroepen hee l weer grootse plannen voor toekomst. Plaatselijk nieuws |Puntenschieting - Uitslag eer- Iste puntenschieting op de lig- |gende wippen voor het kam- Ipioenschap 1984-1985: hoge vo- G. de Vriend; zijvogels: W. IScheele en H. Geernaert; I grootste ana tal (4): H. Geer- Inaert, G. de Vriend, F. Rieteco, IJ. Houg en A. Worst. Stand [kampioenschap: 1. G. de [Vriend 9 punten, 2. H. Geer- [naert 7,3. Th. Lampaert 6,4. J. 1 de Clerck 5 punten. Uitslag [eerste klepschieting: 1. Th. [Lampaert, 2. J. Cattoor en J. [van de Voorde. [Zeekrab - Aan de zevende Jclubwedstrijd van de hengel- jsportvereniging De Zeekrab [namen 50 vissers deel. Er was [sprake van een redelijke |vangst. Uitslag: 1. J. van de [Broeke, 2. W. de Groot, 3. A. de [Dauwe, 4. E. van Muiken, 5. J. [Robijn. Bij de junioren werd [E. Robijn winnaar. Zaterdag [20 oktober is in clublokaal het [Zonneke de kampioensavond. [De prijsuitreiking voor de ju- [nioren begint om 19.00 uur, [terwijl om 19.45 uur de senio- ren in het zonnetje worden ge net. Na de prijsuitreiking is er een bingo. Schelde - Aan de zevende clubwedstrijd van de hengel sportvereniging De Schelde namen 22 vissers deel. Het ge wicht aan gevangen vis be- I droeg ruim 2 kilogram. Uit lag: 1. P. van der Lijke (ju nior), 2, P. Ocké, 3. C. Dijl, 4. M. Verherbrugge, 5. B. de Poorter. I^Odag 19 oktober is in Het I Wapen van Zeeland de kam- [Pjoensavond. De prijsuitrei- jking begint om 19.30 uur, waarna een bingo wordt ge- LSNUEN us met agagas ÜWGeertruidenberg (01621) 13900 Marketing en organisa vrijblijvend 01641 kjjl EHEn

de Stem | 1984 | | pagina 16