HERT Raad Hulst wordt meer betrokken bij politiezaken Vrouw koelde woede op auto huisbaas RAET Molenberg krijgt nieuw jasje ket evisserij en cherm Ambtelijke molens moeilijk te stoppen KLACHTEN OVER GELUIDSOVERLAST DE HOLLANDER' ;mber ook op geopend )E HOLLANDER! Abortusvergunning Streekziekenhuis inzet felle strijd ONEN Kerkbestuur Krijgt 331 Ruilbeurs van vogels in Hulst Militair uit Axel afgetuigd VAN ZEELAND IAMSE MISTER lisseri) ludhollandse' kundig st fiswinkel *ving VIS UWE BV PROCEDURELICHTELIJK ONZINNIG' den: Iciinge kampioenen (duiven Oost Zeeuwsch- |l laanderen lalden voor [Widerhoud Raad Hulst praat over burgemeester Vossenrijders houden Sterrit Nieuwe regeling inspraak Hulst Zwemvi er- daagse in overdekt bad Hulst Clubhuis Nuances Zekerheid ZUID NEDERLANDSE BEURS EINDHOVEN in de Philips Jubileumhallen IN CLINGE Politiehonden worden gekeurd Bromfietsster licht gewond Gedeelte Reynaert- streep weggepoetst SCHULDIGGEEN STRAF9 „RIJDAG 12 OKTOBER 1984 T22 PAGINA ZEELAND 2 |ookte paling van het lFE-REST. T BONTE HERT 1ST. PIERROT 140-13914 v SPECIAALZAAK RADIO - TV WASMACHINES HUISHOUDELIJKE APPARATEN Von een onzer verslaggevers «IJLST - Ambtelijke mo- ,ens storen zich niet aan lo- £jca. Als ze eenmaal draai en, zijn ze moeiliik te st°P" Pen' pat ervaart de Hulster i apothekeres mevrouw Van Kovel, die vandaag, vrijdag, eigenlijk een onnodig tripje naar Den Haag moet maken, "paar wordt namelijk een hoorzitting gehouden rond 'nn beroep dat zij en de Graauwse huisarts Tolsma hebben ingesteld tegen een beslissing van de Commissie voor Gebiedsaanwij zing in Zeeland. Die commissie heelt een aanvraag gehonoreerd van Tolsma om een apotheek bij zijn artsenpraktijk te run nen. Naar goed gebruik in de medische wereld heeft Tols ma daartegen beroep aange tekend, omdat hij zijn aan gewezen gebied te klein vindt. De Hulster apotheek heeft ook beroep aangete kend, omdat Tolsma sowieso een gebiedje heeft gekregen. Echter, een andere com missie heeft inmiddels al lang bepaald dat Tolsma in Graauw helemaal geen praktijk mag beginnen. En daardoor is de apotheek kwestie natuurlijk van de baan. Vandaar dat mevrouw Van Hövel het 'lichtelijk on zinnig' vindt dat in dit geval de procedure wordt voortge zet. Kennelijk werken de twee commissies langs el kaar heen. Modelvliegclub moet verkassen ■TERNEUZEN nog geen 50 PIEK jkkelijke sausjes "15-00 se peperroomsaus 19.50 saus, champignons 20.50 net dragon, zuring g 50 ERIA alami, jitjes, oregano, paprika, ham, en perzik ollander", met olijven, gamba's, en massarellakaas 10.00 11.50 12.50 eergelegenheid - TEL. 01150-14900/14950 n partijen tot 40 personen Plaatselijk nieuws ■Orgelconcert - Het orgelcon- Isrt in de parochiekerk in (Clinge begint zaterdag niet om ï.00 uur, zoals gisteren abu- Isevelijk werd gemeld, maar ■cm 20.30 uur. Van onze iuivensportmedewerker IttLST - Het bestuur van de ■Kring Oost Zeeuwsch-Vlaan- litrcn heeft de duivenkam- |l»men van 1984 bekend ge- Bakt. Kampioen oude duiven op jaste voetring is geworden Jo Tuttier uit Sint-Jansteen, 2. IK Verschueren, Sint-jan- Ifen, en 3. G. Schallekens, Pewacht. Rottier sleept Ptneens de snelheidstrofee in ■wacht, geschonken door P. |iitheunis. E) de jaarlingen op de vaste lotring is de titel voor Adrie Pjs uit Heikant, 2. Ch. de pin, Heikant, en 3. G. Schal lens, Koewacht. De twee PM afgegeven oude duiven: |0o, Rottier, Sint-Jansteen, 2. Verschueren, Sint-Jan- |i«b, en 3. P, d'Hondt, Hulst. l«toee afgegeven jaarlingen: Adrie Thijs, Heikant, 2. I* Thijs, Sint-Jansteen, en de Bruin, Heikant. ra8(ikampioen: D. van de l«gt, Kloosterzande. I 'Wdkampioen op de zes Pvinciale vluchten werd A. P'tens uit Sint-Jansteen. |%ipioen jonge duiven over Peans, Chateauroux en |*rges: 1. Joh. Letens, Abs- I*. en 2. Gebr. Bakker, wiauw. I '""een onzer verslaggevers AUVV - Burgemeester en 1^, ouders van Hulst zijn be ft !?i gu'('en hij te dragen in 1 I - onderhoudskosten van de Graauw. is maar een een gloeiende r i.'M OP 1, want met het karwei is f|dan 56.000 gulden ge- j0t'S jaar spijkerde de ge- Ifc procent bij voor de l-j. Pbeurt van de kerkto- I lr' Clinge en Heikant. Het h nu diezelfde rege- IÏ J?anteren v°or Graauw. Ivh r voor het kerkbestuur. 1% *oren hoeft niet veel te ft» I'm0' Geschat wordt voor ftin §ulden. En een kwart I 'an levert het door B en 1 n°emde bedrag op. Van een onzer verslaggevers HULST - Op donderdag 1 no vember krijgen de Hulster ge meenteraadsleden de gelegen heid hun wensen kenbaar te maken met betrekking tot een nieuw te benoemen burge meester in Hulst. Dat gebeurt tijdens een openbare vergadering om 19.00 uur in de raadzaal van het Hulster stadhuis. Daarbij is ook aanwezig commissaris der koningin dr. C. Boertien. Van onze correspondent HULST - De Rallyclub De Vossenrijders houdt zondag 14 oktober een oriëntatierit voor automobilisten. Deze Sterrit wordt verreden op het grond gebied van de gemeente Hulst en heeft een lengte van circa 45 kilometer. De rit, die is uitgezet door Wilma en Jan van de Velde uit Axel, telt in de a en de b klasse mee voor het clubkampioen schap. Verder is er voor dege nen die nog niet zo zijn ver trouwd met deze sport een puzzelrit verbonden die een lengte heeft van ongeveer 35 kilometer. Inschrijven voor deelname is mogelijk in café De Ster aan de Overdamstraat te Hulst vanaf 13.00 uur. De start van de eerste deelnemende equipe is gepland om 13.30 uur. Van een onzer verslaggevers HULST - De Hulster gemeen teraad krijgt voor volgende raadsvergadering een voorstel op tafel tot vaststelling van een inspraakverordening. Deze regeling vervangt het vijf jaar geleden vastegestelde Handvest voor de inspraak. De gemeente heeft een 'offi ciële' verordening nodig om twee redenen. Allereerst om dat de op til zijnde wet op de stads- en dorpsvernieuwing zo'n verordening vereist. Ten tweede omdat naar ver wachting begin volgend jaar ook de gewijzigde wet op de ruimtelijke ordening in wer king treedt. Daarin wordt eveneens bepaald dat er een inspraakverordening moet worden vastgesteld. In de verordening wordt ge regeld hoe de bevolking kan meepraten over bepaalde be leidsvoornemens van het ge meentebestuur. Van een onzer verslaggevers HULST - De modelvliegclub Alpha uit Hulst, thans gehuisvest op het vliegveld bij de OZO- sportvelden, moet verkassen. Tal van omwonenden, sommigen wonen op 250 me ter afstand van het vliegveld, hebben de laatste tijd bij de gemeente Hulst geklaagd over geluidsoverlast. De gemeente heeft de club daarop een vliegverbod op gelegd. |iDe leden van Alpha in Hulst mogen dit terrein bij de )-sportvelden niet meer gebruiken. - foto archief de stem „We staan met onze rug te gen de muur. We mogen sinds augustus niet meer met gemo toriseerde vliegtuigjes de lucht in. Dat doet onze club geen goed", aldus secretaris J. Kint. De 33 leden tellende vlieg club heeft nu haar oog laten vallen op de voormalige stort plaats van de Centrale Vuil- verwerkende Industrie aan de Stellestraat. Inmiddels is bij de gemeente een vergunning aangevraagd. Volgens Kint is de kans op geluidsoverlast aan de Stelle straat veel minder. „We vlie gen in een straal van 300 tot 500 honderd meter. De eerste woningen staan op negenhon derd meter afstand. Dat is dus duidelijk een verbetering in vergelijking met de situatie bij de OZO-velden". IN HERFSTVAKANTIE Van een onzer verslaggevers HULST - Volgende week, tijdens de herfstvakantie, wordt in het overdekt bad in Hulst weer de zwemvierdaagse gehou den. Het evenement is uit gesmeerd over vijf dagen, zodat men een dagje kan overslaan. Maandag kun nen de eerste liefhebbers hun baantjes komen trekken van 9 tot 10.30 uur. Ook van 15.30 tot 17.30 uur wordt ruimte gemaakt voor de deelne mers aan de vierdaagse. Op dinsdag is dat van 9 tot 10.30 uur, van 15.30 tot 17.30 uur en van 20.15 tot 21.30 uur, op woensdag van 9 tot 10.30 uur, van 15.30 tot 17.30 uur en van 20 tot 21 uur, op donder dag van 9 tot 10.30 uur, van 15.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 20 uur en op vrijdag eveneens van 9 tot 10.30 uur, van 15.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 20 uur. Zwemlustigen beneden de tien jaar moeten iedere dag 250 meter af leggen, iedereen die ouder is de dubbele af stand. De kosten van deelname bedragen 8,25 gulden en dat is inclusief de toegangskaartjes voor het bad. Het is nooit de bedoeling van de clubleden geweest om de bevolking tegen hen in het harnas te jagen. „We hebben altijd geprobeerd zover moge lijk van de bebouwingen weg te blijven. Op het laatse vlogen we enkel nog in noordelijke richting. Weg van de bebou wing". Aan de andere kant kan hij wel begrip opbrengen voor de klagers. „Wij zijn eraan ge wend. En als je het voor de eerste keer hoort valt het vol gens mij toch wel mee. Maar ik kan me wel voorstellen dat het op de lange duur gaat irri teren", aldus Kint. Als de modelvliegclub een vergunning los krijgt van de gemeente wordt ook op de nieuwe locatie een clubhuis gebouwd. Gevlogen wordt hoofdzakelijk in de weekends. „We beginnen meestal in de vroege voormiddag. In princi pe gaan we niet langer door tot acht uur 's avonds", aldus Kint. De plannen van Alpha liggen momenteel bij de ge meente ter inzage. Gemoti veerde bezwaren moeten van B en W van Hulst binnen een maand worden ingediend. Van een onzer verslaggevers DE MOLENBERG in Groenendijk, waarop de pas ge restaureerde standerdmolen staat, wordt in een nieuw jasje gestoken. De ongeveer tien jaar oude klinkerver harding wordt er weer vanaf gesloopt om plaats te ma ken voor laagblijvende beplanting. Dat is nodig omdat de nu weer maalvaardige molen maar op één stand kan draaien. Deel van de werkzaamheden maakt ook de aanleg van een oprit uit, waarlangs in de toekomst het graan kan worden aangevoerd. In januari hoopt men de molen voor het publiek open te stellen. Mole naar Weemaes uit Sint-Jansteen is inmiddels bereid gevonden de wieken te bedienen. Bij hem in de leer komt de heer Van Waterschoot van de voormalige maalderij die bij de molen stond, maar inmiddels met de grond is gelijk gemaakt. - fotowimkooyman Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Het bestuur van de stichting Streekziekenhuis Walcheren wordt momenteel be stookt met brieven voor en tegen de aanvraag van een abortusvergunning. Het bestuur van de Wal- cherse ziekenhuizen moet -zo als ook elders het geval is- in de loop van deze maand be slissen over de aanvraag van zo'n vergunning, zonder welke -uitgezonderd wanneer sprake is van levensgevaar of andere ernstige medische indicatie geen abortus mag worden uit gevoerd. Tegen het aanvragen van een abortusvergunning heb ben zich verklaard de werk groep 'Laat Leven' van de Vereniging ter Bescherming Van een onzer verslaggevers HULST - De Hulster gemeenteraad wordt in de toekomst inten siever betrokken bij het politiebeleid in de gemeente. Er wordt daarvoor een speciale commissie in het leven geroe pen. Het college vindt dat ook het politiebeleid een afspiegeling moet zijn van wat er in de plaatselijke situatie leeft en ze vinden de gemeenteraad daarvoor het aangewezen orgaan. „Steun en richting geven aan de lokale politie is", zo houden B en W de raad voor, „een invulling van uw verantwoordelijkheid met betrekking tot de politiezorg". De commissie zal worden voorgezeten door de burgemeester en voorgesteld wordt de raadsleden W. de Brouwer, A. Houben, G. Naessens en R. Scheele erin te benoemen. Als adviseur wordt de commandant van de rijkspolitie in Hulst aangewezen. De commissie zal in principe in het openbaar gaan vergaderen. van het Ongeboren Kind en de gereformeerde fracties in de Middelburgse gemeenteraad. Als reactie daarop is vanuit de Stichting Vrouwenemanci patie Zeeland dringend ver zocht wel een vergunning aan te vragen. De stichting heeft vrouwen opgeroepen hetzelfde te doen. Men wijst er daarbij op dat de argumenten daar voor in nuances kunnen ver schillen. De tegenstanders wijzen op nationale en internationale verdragen die het ongeboren kind beschermen. Ze vinden dat alleen op 'vitale indicatie' mag worden geaborteerd, dus wanneer de zwangerschap het leven van de vrouw bedreigt of tot zeer ernstige medische complicaties leidt. In dat geval is voor de ingreep geen ver gunning nodig. De tegenstan ders keren zich tegen een ze vental andere indicaties waar bij straks, wanneer een ver gunning aanwezig is, tot abor tus mag worden overgegaan. Begeleiding De Walcherse emancipatie werkster E. Walrave stelt daarentegen in haar brief aan het ziekenhuisbestuur: „Geen enkele vrouw zal lichtvaardig tot een abortus besluiten. Het minste wat daar tegenover kan staan is de zekerheid dat er in haar directe omgeving een goede medische begelei ding voorhanden is". (ADVERTENTIE) q0 Kijken, keuren proeven... op de 33e Familie-Beurs van 12 t/m 21 oktober Geopend van 13.00 - 22.30 uur pauze hal 17.00 - 18.00 uur pauze paviljoens 18.00 - 19 00 uur zondags van 11.00 - 18.00 uur Van een onzer verslaggevers HULST - Vogelvereniging Vo gelvreugd houdt komende zondag de eerste vogelruil beurs van het seizoen. Het evenement is op touw gezet in samenwerking met de verenigingen uit Kloosterzan--' de en Clinge. Plaats waar het allemaal gebeurt, is café De Ster in de Overdamstraat te Hulst, van 10.00 tot 13.00 uur. Deelname is gratis voor elke belangstellende. Van onze correspondent CLINGE - Zaterdag worden op het oefenterrein aan de Bisschoppendreef in Clinge vijf politiehonden gekeurd voor het object Bewakings hond. Bovendien ondergaat een trouwe viervoeter nog een ex tra keuring voor het certifi caat Politiehond I. Al om 9 uur wordt een begin gemaakt met de oefeningen, die tot in de namiddag duren. Aan de oefeningen wordt mee gedaan door J. de Bakker, J. Peypers, P. Ferket, W. van Rijswijck, C. Vael en Ad Boone met hun Mechelse her ders. Drie juryleden en twee pakwerkers completeren het geheel. Allereerst moeten de hon den een zwemproef afleggen, waarna het rivieren en diver se appeloefeningen aan bod komen, 's Middags komt het zwaardere werk aan de orde. De leiding is in handen van boswachter G. Blaauwen- draat. Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - Een ne gentienjarige militair uit Axei is deze week in een cafetaria in Bergen op Zoom met een barkruk afgetuigd. De Zeeuw zat aan de bar toen de zestienjarige S. H. hem volgens de politie zonder enige aanleiding met een barkruk op zijn linkerschouder sloeg. De aangeslagen militair vluchtte daarop naar buiten, achternagezeten door H. met de barkruk. De zoon van de cafetaria houder slaagde erin de Berge- naar de barkruk te ontfutse len. De militair moest naar het Lievensbergziekenhuis, waar bij een eerste inspectie bleek dat de schouderbanden van de militair waren ontwricht. La ter moest hij voor verder on derzoek naar het Militair Hos pitaal. Van onze correspondent ABSDALE - Gistermorgen om 08.20 uur vond op de kruising Plattendijk - Absdaalseweg te Absdale een aanrijding plaats tussen een bromfietsster en een personenauto. De bromfietsster C. van de B. uit Hulst werd na het onge val naar het St. Liduinazie- kenhuis in Hulst overge bracht. Daar bleek na onder zoek dat haar verwondingen meevielen. Haar bromfiets was echter total-loss, terwijl de personenauto zwaar werd beschadigd. Van de B. reed over het fietspad langs de Absdaalse weg komende uit de richting Hulst. Op de kruising is zij zonder uit te kijken de Plat tendijk opgereden. Daarbij botste zij op de personenauto, die bestuurd werd door J. de G. uit Moerbeke Waas, die uit tegenovergestelde richting kwam. Van een onzer verslaggevers HULST - De veelbesproken Reynaert-streep, die zich langs de wegen in de gemeente Hulst slingert, is gisteren op een aantal plaatsen 'wegge poetst'. In opdracht van de Rey-j naertstichting ging het bedrijf dat eerder de streep op het wegdek had geschilderd de harnekkige verf te lijf met een zandstraler. Hoeveel geld het karwei de toch al door finan ciële nood geplaagde stichting gaat kosten, wilde voorzitter Jaap Stolte desgevraagd niet kwijt. Wel sprak hij over een 'aar dige stuiver'. Uit welke mid delen de rekening zal worden betaald is nog niet bekend. Van onze correspondente MIDDELBURG - De politie rechter in Middelburg kreeg donderdag twee gevallen te behandelen van vrouwen die er van beschuldigd werden hun woede op andermans auto's te hebben bekoeld. De 34-jarige H. van Z. uit Goes zou dit gedaan hebben na een rumoerige oudejaarsnacht in haar straat. Er was ruzie over vuurwerk en een buur man zou een plas benzine mid den op straat hebben aange stoken. Hoe dan ook, de volgende dag gingen mevrouw Van Z. en haar echtgenoot de schade aan de eigen auto opnemen, maar toen, aldus de boze buurman, zou ze een paar trappen tegen zijn auto heb ben gegeven, waardoor het spatbord was beschadigd. Mevrouw Van Z. hield ook voor de politierechter vol dat ze 'met geen poot aan die auto had gezeten', maar dat de buurman 'altijd wel wat had'. Politierechter mr. De Wilde achtte de getuigeverklaringen van de betreffende buurman en een andere bewoner van de straat dermate twijfelachtig dat hij tot vrijspraak kwam. De 27-jarige A. de B. uit Poortvliet gaf wel volmondig toe dat ze op 14 februari van dit jaar met opzet de auto van haar huisbaas had beschadigd. Dit gebeurde, omdat hij haar met haar kinderen die dag zonder meer uit het huis had gezet, dat ze als onderhuurster van de man bewoonde. De auto bleek later het eigendom van de vriendin van de man, en deze deed dan ook aangifte. Van de aanvankelijk opgegeven schade (ruim 2100 gulden) bleek later niets te kloppen. Tenslotte ging het om een bedrag van 350 gulden, dat intussen door De B. bijna is afbetaald. De vrouw werd, rekening houdend met de omstandighe den, door politierechter mr. De Wilde schuldig verklaard zon der oplegging van straf.

de Stem | 1984 | | pagina 9