Letop! Sterk spel Promenadel Letop! DE KNVB-zaterdagvoetbal in teken van derby's Terneuzenaar weer in de basisopstelling bij Hoofdplaat Openingsprogramma| Sportcentrum Goes Fietscross Oostburg MILITAIR DE STEM Veel belangstelling voorcircuit Zeeuwsch-Vlaamse Tennisschool EchtisEcht,CokeisCoHe. VRIJDAG 12 OKTOBER 1984 PAGINA SPORT;! Trainers BEDRIJFSVOLLEYBAL TERNEUZEN Drink VRIJDAG 12 OKTOBEF Terneuzense gewond bij aanrijding T14 Van onze sportmedewerker AXEL - De competitieleider van het KNVB-zaterdagvoet- bal heeft het evenals vorig sei zoen zo uitgekiend dat de Zeeuwsch-Vlaamse vertegen woordigers in de tweede en derde klas elkaar op dezelfde speeldag ontmoeten. In Hoek komt AZW op bezoek en Zaamslag is gastheer van Ter- neuzense Boys, duels die veel al gepaard gaan met emotio nele vertoningen. Een man die, ondanks dat Hoek nog niet zo best draaide, in een uitstekende vorm ver keert, is voorstopper Wilco Braafhart. Deze momenteel zijn dienstplicht vervullende blonde kopspecialist, rekent op een goede wedstrijd. „Het moet een wedstrijd van erop of eronder worden en dat is anders dan in de voorgaande ontmoetingen met de Axe laars. Voor zover ik er tegen speelde, was het allemaal te afwachtend. Een gevolg van teveel angst om te verliezen aan beide kanten", aldus Braafhart, die AZW een moeilijk te bespelen ploeg vindt, omdat het vanuit de verdediging opereert. Angst heeft hij toch niet. „Ik denk dat we gaan winnen. Het loopt bij ons nog wel niet zoals we dat graag willen, maar dat kan snel veranderen. Trou wens, veel slechter kan het niet", zegt hij. Bij Hoek spelen de 'harde' Belgische jongens Caluwé en Orlans vermoede lijk in de middenlinie als bre kers. Hubregtse en Van der Pijl krijgen in het middenrif een aanvallende taak. Een speler die eveneens zijn team een goede kans geeft om de winst te pakken, is AZW- doelman Wim Verpoorte. De Terneuzenaar keept beresterk en is zodoende een flinke sta- in-de-weg voor de opponen ten. „Wij draaien een stuk be ter dan vorig seizoen en heb ben nu zeker twee punten minder gekregen dan we ver dienden", laat hij weten. Ver der zegt hij: „We spelen mo menteel met veel zelfvertrou wen. De spitsen zijn beweeg lijk en het middenterrein is met Bouman, Hanny, Scheele en Ruytenburg goed bezet. Al leen achterin lijden we nog al eens aan concentratieverlies". Vorig seizoen pakte AZW drie punten uit de derby's te gen Hoek en dat is het in deze competitie eveneens minimaal van plan. Het tweede streektreffen is het duel tussen derdeklassers Zaamslag, trots ongeslagen leider en Terneuzense Boys. Op papier start de thuisploeg in Zaamslag als favoriet. In het groen-witte kamp rekent men daar echter niet zo hard op. Zaamslag-doelman Adrie van de Ende, na drie jaar op non-actief gestaan te hebben weer als vanouds verdedigend, zegt over het duel: „Ik ver wacht weinig goals. Een derby is altijd weer een aparte wed strijd en daarom gaan wij uit van een gelijk spel. Voorlopig hebben we daar genoeg aan. Zeker om eens een onbezorgde competitie te spelen", aldus Van de Ende, die er rekening mee houdt dat Zaamslag in de toekomst met een fikse terug slag af te rekenen krijgt. Overigens was het niet zijn bedoeling opnieuw met keepen te beginnen. „Bram Dekker moest werken en zodoende viel ik in. Aangezien het voor treffelijk gaat, mijn kniebles sure is volledig genezen, laat trainer Emans me staan", laat Van de Ende over zijn onver wachte rentree weten. Een man die niet gerust is over de ontmoeting in Zaam slag is Terneuzense Boys-mid denvelder Jacky Scheele. „Wij zullen moeten oppassen bij het massaal aanvallen. Zaamslag speelt vrij verdedigend en dat kan ons de kop kosten. Toch moet het in eigen huis te klop pen zijn, zelfs door ons team, dat met een onfortuinlijke start te kampen kregen", weet Scheele. Tot nu toe kregen de elf van trainer Dekker te ma ken met drie keer een afgelas ting van de vijf duels en dat is niet bevorderlijk voor het wedstrijdritme. Overigens be staat er een kleine kans dat Scheele niet zal kunnen spe len. Bij een ongelukkige bot sing, er werd tegen het eigen tweede elftal geoefend, be zeerde hij beide knieën. Programma: Tweede klas A: Roda Boys-SSC'55, Heuke- lum-Yerseke, Hoek-AZW, SC Everstein-Rozenburg, Altena- Good Luck, Arnemuiden-Bru- se Boys. Derde klas A: Kloe- tinge-Kogelvangers, Seroos- kerke-WHS, Zaamslag-Ter- neuzense Boys, Kapelle-Din- teloord, Wemeldinge-Zwalu- we, Veere-Tholense Boys. BAART: TERUG VAN WEGGEWEEST HOOFDPLAAT - Fons Baart, ooit deel uitmakend van een van talent uitpuilend A- juniorenteam van de voetbalvereniging Terneuzen met onder meer Leo Koch en Adwin Deij, is terug van weggeweest. Nog een aantal kilo's te zwaar, ondanks de elf die hij er voor het begin van dit seizoen aftrainde, heeft hij mo menteel een basisplaats verworven bij vierdeklasser Hoofdplaat. Vier jaar lang stond het voetbal bij hem op een bijzonder laag pitje, nadat hij op zijn 25e af knapte op het destijds in de tweede klas opererende Terneuzen, waarin hij als 17-jarige debuteerde. Nu, vier jaar later, heeft de voetbalmicrobe hem duidelijk weer te pakken. „Ik heb er weer trek in. Destijds zag ik het helemaal niet meer zitten, mede doordat ik toen met trai ner Ad Versluys niet zo goed op kon schieten. Het enige wat die man kon was draven. Als atletiektrainer zou hij mis schien wel tot zijn recht ko men, maar als voetbaltrainer schat ik hem laag in. Lopen en nog eens lopen, dat was toen het menu wat we voorgescho teld kregen. Geen bal kwam er tijdens de training aan te pas. Zo ver ik me kan herinneren hebben we nooit op een combi natie getraind, nooit een keer lekker op doel geramd. Condi tie en nog eens conditie. Het resultaat van dat alles is in tussen bekend. Daarbij kwam dat ik inder daad niet altijd de gemakke lijkste jongen ben. Kijk, ik zeg graag hoe ik over bepaalde za ken denk en dat werd me niet altijd in dank afgenomen. Versluys was overigens niet de enige trainer waar ik pro blemen mee gehad heb, want ook met Harry Thijssen was het verre van koek en ei. Mis schien zal dat ook wel aan mij liggen, maar het recht-voor- zijn-raap-principe is nu één maal inherent aan mijn ka rakter", bekent de 29-jarige vrijgezel, die in Hoofdplaat onder zijn vriend Rini Dey aan een opmerkelijke come back bezig is. „Dat Rini Dey (Dey is de huidige trainer van Hoofd plaat, red.) een goede bekende van me is, zie ik bepaald niet ais een voordeel. Ik denk dat het eerder een nadeel is, want ik weet bijna zeker dat bij ge lijkwaardigheid tussen een jongen van Hoofdplaat en mij, Rini de voorkeur zal geven aan eerstgenoemde om alle schijn van vriendjespolitiek uit te bannen". Voorlopig is het echter nog niet zover, want Baart, van origine rechter spits, is voor Hoofdplaat een uiterst bruikbare kracht op het middenveld. Voordat het echter zover was heeft Fons Baart, die het afgelopen seizoen naast het zaalvoetbal sporadisch (slechts een zestal keren) in het zaterdagelftal van de voet balvereniging Terneuzen heel wat zweet uit zijn porieën zien lopen. „Ik kreeg vorig seizoen weer honger naar de bal en was van plan om overschrij ving aan te vragen naar Hon- tenisse, tot ik via Rudi Corne lls en Henk Ottens in contact kwam met Hoofdplaat. Trou wens, ook Rini Dey heeft hier bij een rol gespeeld. Ik woog op dat moment echter 91 kilo gram schoon, ruim een kilo of veertien overwicht dus. Nog voordat de trainingen van het huidige seizoen begonnen, ben ik samen met mijn tegenwoor dige ploegmaats Henk Ottens, Johnny Cornelis, Rudi Tho- maes die wegens werkzaam heden is weggevallen en Rini Dey wat aan dat overtollige gewicht gaan doen. Dit in de bossen van het recreatiegebied De Braakman, waar ik elf kilo heb achtergelaten. Ik hoop nog een kilo of drie kwijt te raken en dan ben ik waar ik zijn moet. Hoe het in Hoofdplaat be valt? Tot nu toe uitstekend. Ik ben goed opgevangen door de jongens, trainer en bestuur en zoals het er nu naar uitziet is dit mijn laatste club, want ik ben geen loper. Daarom juist heb ik vier jaar vrijwel stil ge legen. Misschien had ik eerder de Terneuzense deur achter me moeten sluiten, maar dat is achteraf praten. Feit is dat ik er nu meer dan ooit van ge niet. Wel moet ik zeggen dat het spelpeil me in die vierde klas tegenvalt. Als je vier jaar niet hebt gespeeld en je draait gelijk mee, is dat een teken aan de wand, want zoiets mag niet kunnen. Er wordt te wei nig gecombineerd, de lange 'lellen' vieren hoogtij Toch zie ik Hoofdplaat dit seizoen ver komen. We hebben een uitstekende groep en dat hebben we deze competitie al bewezen. Dat dit nog niet in punten is uitgedrukt is een an der verhaal. Neem nu de wed strijd tegen Vogelwaarde. We spelen de sterren van de he mel, leggen Vogelwaarde onze wil op, maar verliezen. Daar staat tegenover dat we tegen Koewacht thuis goed weg kwamen, maar ik ben er van overtuigd dat we met het hui dige Hoofdplaat dit seizoen meer dan een figurantenrol zullen vervullen", aldus Baart, die de kater 'Terneuzen' en meer bepaald Versluys duide lijk naar het verleden heeft verwezen. „Misschien ging het voor mij destijds ook allemaal te snel. Als 17-jarige zie je de wereld nu éénmaal anders dan rond je dertigste. Je relati veert naarmate je ouder wordt beter geloof ik". Fons Baart, de ex-Terneuzen-speler, die zich na lange tijd op non-actief te hebben gestaan, momenteel uitstekend thuis voelt in het Hoofdplaat-team van Rini Dey. - foto de stem/cor j de boer (ADVERTENTIE) mm VOETBAL Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland, eerste klas: Aardenburg- Hulsterloo, Oostburg-Lewedorpse Boys, Ouwerkerk-Domburg, Ro- bur-Walcheren, Zeeland Sport- Graauw, Patrijzen-Corn Boys. KORFBAL District: Eerste klas B: Swift-T^jo- ba, aanvang 15.00 uur. Afdeling: Eerste klas: Luctor-Stormvogels 2, aanvang 15.30 uur; All Ready-TO- GO, aanvang 15.30 uur. Derde klas: Zaamslag-Olympia 2, aanvang 15.30 uur. (ADVERTENTIES) BASKETBAL Vrijdag 12 oktober: Scheldesport- Volharding 3 (derde klas heren), 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 20.30 uur; BC Sas-Marathon 5 (der de klas dames), De Vlaanderen Sas van Gent, aanvang 20.00 uur. Za terdag 13 oktober: Voorwaarts- Volharding (tweede klas dames), 't Sportuus Axel, aanvang 12.00 uur; Scheldesport-Operatie'71 (tweede klas dames), 't Zwaantje Terneu zen, aanvang 18.30 uur. Zondag 14 oktober: BC Sas 1-Vossenberg 1 (oefenwedstrijd tegen eersteklas ser), De Vlaanderen Sas van Gent, aanvang 13.00 uur. HOCKEY Rapide-Prinsenbeek (derde klas heren), velden aan de Grote Kreekweg Hulst, aanvang 14.45 uur. ZAALHANDBAL Hontenisse 1-Hontenisse 2 (eerste klas dames), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 13.25 uur. HVSV 2- Operatie'71 (tweede klas heren), 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 12.10 uur. Hontenisse-GSC 3 (twee de klas heren), Den Dullaert Hulst, aanvang 12.15 uur. VOLLEYBAL Morres-Brevok (eerste divisie da mes) en Morres-Rabobank (heren), beide duels sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. Promo tieklas dames: Savok-SC Morres, De Vlaanderen Sas van Gent, aan vang 16.15 uur; Voorwaarts-Atha- natos, 't Sportuus Axel, aanvang 16.15 uur; De Sterre-Even Kijken, sportzaal Zuiddorpe, aanvang 15.30 uur. Scheldesport-YVC (promo tieklas heren), 't Zwaantje Terneu zen, aanvang 18.30 uur. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - De vorig jaar met veel suc ces gestarte Zeeuwsch-Vlaamse Tennis school in de Ador-hal in De Braakman on der leiding van Jan Willem Visser, gaat ook deze winter weer van start met de succes formule van de zogenaamde 'wedstrijd- groep', een groep die naast de wekelijkse lessen en trainingen (op 4 banen) tevens deelneemt aan het tenniscircuit, om op deze wijze het geleerde in de praktijk te brengen. Dit circuit, waaraan de zogenaamde ZVT-ranglijst was verbonden, mocht zich vorig seizoen reeds in een grote belangstel ling verheugen, maar dit winterseizoen' heeft het een recordaantal deelnemers ge kregen. Zo'n 150 spelers en speelsters in to taal zullen met elkaar de strijd aanbinden, verdeeld over poules met een promotie- en degradatieregeling en een puntensysteem. „De grote toeloop heeft ons in eerste in stantie wel voor de nodige problemen ge steld. Gezien over het gehele tennisschool- gebeuren hebben we zo'n 450 inschrijvingen ontvangen, hetgeen een verdubbeling van het aantal van vorig jaar betekent", zegt Jan Willem Visser, die er al heel wat uurtjes op heeft zitten met de voorbereiding. „Naast de wedstrijdgroep op zaterdag hebben we deze winter ook op de dinsdagen en vrijda gen een soortgelijke groep speciaal voor da mes, maar ons zaterdagcircuit brak deze keer alle records", stelt hij vast. „We hebben dit circuit nu ook moeten verdelen over een geheel weekeinde, dus zowel zaterdag als zondag de gehele dag". Ook het arsenaal aan trainers, bestaande naast Visser zelf uit Han Petiet en Roger van der Meirsch, werd uitgebreid met Har ry Gorthmanns, eveneens een gediplomeerd tennisleraar, om aan de vraag te kunnen voldoen. Het komende weekeinde begint het wedstrijdcircuit al. Door de promotie- en degradatieregeling in het poulesysteem, speelt men deze over zes ronden verdeelde wedstrijdenreeks tegen zoveel mogelijk an dere tegenstanders. Naast deze zes ronden zijn er tevens twee zaterdagen ingeruimd voor de dubbelspelen. Favoriet bij de heren voor de hoogste plaats op de ranglijst is ongetwijfeld Mark Albers. De winnaar van vorig jaar, Coen Dobbeleir, verdedigt deze winter zijn titel niet. Menno van den Hout, Patrick Marteijn en John Dijkman worden vooraf getipt om bij de laatste vier te eindigen, maar daar naast staan er toch enkele spelers klaar om eveneens hun kandidatuur te vestigen voor deze ereplaatsen. Jan Willem Bartz en Mark Leenknegt zullen zeker een poging wagen in deze richting. Sterke middenmoters zijn Paul Hendrikse, Peter van der Sloot, maar zeker ook de 15-jarige Ronald van Remortel uit St.-Jansteen. Totaal 90 deelnemers bij de heren (in alle leeftijdscategorieën) staan ga rant voor de nodige strijd. Hetzelfde geldt overigens voor de dames, waar de winnares van vorig jaar, Sandra Begijn, heeft gekozen voor deelname bij de heren, evenals Barbara du Fossé. Tot de vier sterkste dames moeten worden gerekend Maaike Verstraeten, Annemarie Dobbeleir, Annemarie de Blok en Annemarie Robesin, met 'sub-toppers' als Daniëlla de Schepper, Thea van de Bossche, Karin Marteijn, Ma rijke Pladdet en Pauline Dekker. Zaterdag morgen om acht uur beginnen de wedstrij den en die duren tot 's avonds elf uur en zondag speelt men van acht uur 's morgens tot 's avonds acht uur. Dit alles in de Ador- hal in De Braakman. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De verrassingen bleven uit in de eerste 1 de bedrijfsvolleybalcompetitie in Terneuzen. De ploegen wyj het van verwacht werd grepen de winst. Promenade 1 maalj, een sterke indruk en won met gevarieerd aanvalsspel van a genstander Verstraeten Verbrugge 1 met 3-0 (15-5,15-9,1 Zeldenrust 1, met Frank Oudenaarde weer in de ploeg, won met 3-0 van Douane 1 en had in de eerste set veel moeite om in zijn spel te komen (16- 14, 15-6,15-7). Dees 1 zegevier de met minimaal verschil over Douane 1, 2-1 (12-15, 15-13, 14- 12). Voor hetzelfde geld was de stand andersom geweest. Ko Ruyter was er bij Dees niet bij. In zijn plaats speelde Kees Kosten. PSV 1 won met 3-0 van Sterbanden (15-10, 15-9, 15-7). Het was een moeilijke wedstrijd voor PSV tegen een fel verdedigend Sterbanden. Veel verschil in sterkste was er in ieder geval niet. Omdat Bravenboer Scheers zijn team uit de com petitie heeft teruggetrokken, kan Roelofs Free Lance weer uitkomen in de tweede klas. De plaats van Roelofs Free Lance wordt ingenomen door Neckermann uit Hulst, dat in de eerste klas gaat spelen. Free Lance verloor van Meijer met 0-3 (9-15, 7-15,11-15). Pro menade 2 gaf Juliana geen kans en bleek met 3-0 de sterkste (15-1, 15-6, 15-6). Roe lofs 2 moest het loodje leggen tegen een sterk spelend Wiek slag: 0-3 (10-15, 8-15, 8-11). Ge meente 1 had geen moeite met PZEM 1 en won vrij gemakke lijk met 3-0 (15-9,15-7,15-6). In de derde klas werden slechts drie wedstrijden ge speeld. Het team van Eagles, dat vorig seizoen promoveerde uit de vierde klas, heeft ziel uit de competitie teruggetrc.T ken. Daarvoor in de p komt Dethon, maar die j begint pas volgende v Uitslagen: Dees 2-Verstraetël Verbrugge 2-1 (12-15, 15.-1 15-13); PSV 2-MTS/MEAO 2 j. I 1 (11-15, 15-6, 15-9, 10-6); Dotl 2-Gemeente 2 0-3 (7-15,14.;: 6-15). In de vierde klas doet tJ Stem het uitstekend. De plotJ boekte zijn tweede opeenvcl-l gende 3-0-zege. Deze keer well erg ruim (15-3,15-0,15-5) t PZEM 2. Rabo liep na twe wonnen wedstrijden tegenzjjnL eerste verlies aan. Spelend! zonder teamleider Frans Witte I kon de ploeg het niet bolwe:I ken tegen Promenade 3:0-3 (5.1 15, 3-15,7-15). Gemeente 3 ver-1 loor met 0-3 van Dees 3 (13-!; I 2-15, 7-15). Douane 2 bleef ig| een spannende wedstrijd t sen twee aan elkaar gewaa teams met 2-1 baas over Pfo.| lips (15-11,13-15,15-13). Van onze sportmedewerker GOES - Vanaf zaterdag 13 tot en met zaterdag 20 oktober wordt in het nieuwe Goese sportcentrum een omvangrijk openings programma afgewerkt. In deze krant werd reeds melding ge maakt van de activiteiten op de eerst en de laatste dag, maar er] staat nog veel meer te gebeuren. Acht dagen achtereen zal mei getuige kunnen zijn van diverse attracties waarbij uiteraard de sport centraal staat. Niet alleen veel Zeeuwse, maar ook nationale toppers geven daarbij acte de presen ce, zoals bijvoorbeeld in de zaalvoetbalwedstrijd tussen het Zeeuwse en het nationale team. Bondscoach Evert Teu- nissen komt naar Goes met onder andere Anton van Bindsbergen, Rob de Roo, Bobby Mattitahatiwen en Vic Hermans en dat zijn zeker trekkers van formaat. Tevens is de handbalwed strijd tussen het Zeeuwse team en Hermes (Den Haag) een klapper. Hermes heeft on der andere in de gelederen de internationals Ron de Jonge, Kees Kooy en Patrick Olphen. De basketbalsupporters zullen zeker aan hun trekken komen bij de wedstrijd tussen het Goese Volharding en de eredi visieclub Super Cracks, waar in vier internationals uitko men. Volharding zal worden versterkt met een aantal spe lers van Elmex, de Leidse club die in de eredivisie speelt. (ADVERTENTIE) Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Op het terrein van de Eenhoorncrossers te Oostburg wordt zondag 14 ok tober de laatste wedstrijd ge houden die meetelt in de strijd om het Zeeuws kampioen schap fietscross. Deze twintigste wedstrijd om de kampioenstruien begint om 13.00 uur. Twee uur eeder opent het inschrijfbureau op hetzelfde terrein in Oostburg de deuren. Ook voor de jeugd is een ruime plaats open gehouden in het totaalprogramma door hei houden van toernooien, tur nen, gymnastiekinstuiven en de voetbalinstuif onder leiding van de topscorer van Ajax, Marco van Basten. Hieronder een overzicht van hel w eekprogramma. Zaterdag 13 oktober: 15.00 uur: opening van het sportcentrum dw Fanny Blankers-Koen, Anton Geesink en Petra van Staveren. De opening wordt ingezet met de lan ding van een parachutistenteam. Verder is er een optreden van kunstfietsers en een demonstratie van Nederlandse topbadminton- ners. 18.00-21.00 uur: informatie markt Goese sportverenigingen, vanaf 21.00 uur sporthal. Zondag 14 oktober: 09.00-18.00 uur: jeugdhandbaltoernooi Vol harding en GSC; 19.00-21.00 uur handbalwedstrijden Volharding- Orion (dames) en Oud Haringman- Volharding (heren). Maandag 15 oktober: 10.00-16.00 uur: Nike-basketbal Clinic voorde jeugd van 13 tot en met 17 jaar- 19.00-20.00 uur: optreden jeugdcir- cus Hogerop; 20.00-21.30 uur: bas ketbal wedstrij d Volharding-Supe' Cracks; 21.30-23.00 uur: volleybal- demonstratie door Mytilus. Dinsdag 16 oktober: 08.00-18.5 uur: zaal voetbaltoernooi ™et name van alle Goese clubs; 20.00 uur: turndemonstratie w OKK uit Goes; 20.15-22.00 korfbal wedstrijd Goes-Borg h°Woensdag 17 oktober: 09.00-1<?' uur: zaal voetbaltoernooi voor 0 se scholen van het voortgezet derwijs; 19.00-20.00 uur: sport» stuif voor volwassenen onder 1 ding van Olga Commandeur, daarna ook de presentatie n van de huldiging van de Lr- sportkampioenen 1983. Donderdag 18 oktober: 15.00 uur: volleybaltoernooi voo het voortgezet onderwijs scholen uit geheel Zeeland; - 18.00 uur: voetbalinstuif voorp». en oud onder leiding van M van Basten; 19.30-21.00 1UJF- monstratie Sportclub Gehand» P ten Beveland. «112# Vrijdag 19 oktober: 10.00-1 l uur: turn- en jazzinstuif voor leeftijden; 13.30-15.30 uur- voor geoefenden en ongeoefend 13.30-17.00 uur: meer bewegen ouderen; 16.00-17.00 uur: dem® stratie mini-volleybal, 20.30 Zeeuws team-Hermes. „,,550 Zaterdag 20 oktober: 10.00 uur: instuiven hrmen ^"ILuur: tiek voor de jeugd;14.00-17- cI1 middagdemonstraties tur gymnastiek onder auspm en het KNGV Sr-zaal- Volharding); 18.00-19.15 _.fC voetbalwedstrijd Goes ttl 1 Torna; 19.30-21.00 uur: wedstrijd Zeeuws team team. L. de Clerck..Ik dop mijn eigen boontjes. - foto archief de stem Lanc Van een onzer versl GOES - De Gewestelijk van het Landbouwschap van militairen, scholier een agrarische achtergr helpen de oogsten van he Dit heeft de Bestuurscom langs beslist in een vergaderi Bij die gelegenheid werd be sloten een draaiboek samen te stellen om de Zeeuwse boeren massaal te hulp te kunnen ko men als de velden eenmaal zo droog zijn dat de oogstmachi- nes ingezet kunnen worden. Zijn de percelen voldoende opgedroogd (en dan moet het minstens vier dagen achtereen niet regenen), dan moet alle machinecapaciteit volledig worden benut om in een korte periode nog te redden wat er te redden valt. Het weer kan immers weer omslaan. De bedoeling is om dan zo veel mogelijk ervaren agrari sche arbeidskrachten in te zet ten. De Raad wil dat doen door bijzonder oogstverlof aan te vragen voor agrarische werk nemers en kinderen van land bouwers die in militaire dienst Van onze correspondent TERNEUZEN - De 52-jarige mevrouw C. M. uit Terneuzen js gistermiddag bij een ver keersongeval in haar woon plaats gewond geraakt en moest per ambulance worden overgebracht naar het Julia- naziekenhuis te Terneuzen. Het ongeval gebeurde op de kruising Zuidlandstraat-Gui- 00 Gezellestraat. Ze was eerst voor de kruising gestopt om net verkeer door te laten. Op een gegeven moment stak ze met haar rijwiel de weg over en werd daarbij aan gereden door een personenau to- bestuurd door M. B. uit terneuzen. Een toevallig pas serende arts verleende eerste nulp omdat de vrouw, die bij oe aanrijding op de motorkap van de personenauto terecht was gekomen, een hoofdwond nad opgelopen. ysacAo TOOR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren 'n Terneuzen, Hulst en Goes. essen en telefoonnum- mers op pagina 2. Openingstijden: 'J0-12.30/13.30-17.00 uur. "edactie ^neuzen: Rein van der 'm, (editie-chef), Jan Jan- 0 (P|v- chef), Emile Calon, 0 Meertens, Cor de Boer Hukt I°n Koomen (sport). Ver nk Deii' Eugène Hp traeten- Middelburg; ^aas Postma- Goes: Cees ^icepunten oosterzande: mevr. Neve, 2250 anderstr' 4' 01148" ^"ertentie-expl. Pecteur Zeeland: C. Me- Pr|vé 01150-95839. n sc et r< V ei d u n P d« la n rr v, n b< bi v< ec tc

de Stem | 1984 | | pagina 6