4Organisatoren krijgen te weinig vrijheid' VV724-doelman Jos van der Kinderen: Goes krijgt fraai sportcentrum 1 Huldiging Goese sportkampioenen INTERPOLIS^ STADSSPORTHAL TILBURG ÏS51 /.a.18.495,- illeen, JS rn:£% Een geiserof een boiler? Uw Gasbedrijf adviseert. MIEL VERSTRAETE AFGEKNAPT OP KNWU: ERIEGARANTIE rioenen be er niet om lij een paar Ie verzeke- ekenen. u ergens een Ilanckaert terkste n achtkamp Fier leiders in regionaal malvoetbal Albert Harms grijpt titel Ambitieus 'Kwaad' Potentieel Standen hockey Aanpak Judo-aspiranten naar titelstrijd Zuid-N ederland IXDdI]NN 11,12,13,14 oktober A|3|poNPERDAG 11 OKTOBER 1984 T14 PAGINA SPORT 2 i pedE - De Smokkelronde, het tweedaagse wielereve- „ement voor de liefhebbers- I ..„tegorie, lijkt definitief ïerleden tijd. Afgelopen I iaar moest deze wielerwed- I iirjjd in laatste instantie van de wielerkalender wor den geschrapt en ondanks I verwoede pogingen van het I „jiijknamige wielercomité 10nder voorzitterschap van I jiiel Verstraete, om met de I (vNWU tot een compromis te I tomen, is de begrafenis van jjt voor een vergeten cate- I ,orie uniek gebeuren al ge- regeld. pe reden van het verdwij - nen is het feit dat de organi- ;atoren om uit de kosten te tomen, honderd gulden in schrijfgeld per ploeg (4 ren- LerS) moeten vragen, wat ttuit op een hardnekkig veto LetdeKNWU. De KNWU stelt 'regle ment is reglement' en daarin staat dat men als organisa tie niet meer dan een rijks daalder per renner mag vra gen. Op een laatste smeek bede van Miel Verstraete kreeg hij als antwoord dat de liefhebbers die aan een dergelijke wedstrijd deel willen nemen, maar ama teur moeten worden. En juist zulke opmerkingen schieten bij de 46-jarige ex- wielrenner in het verkeerde keelgat. „Het zijn jongens die puur voor hun plezier fietsen en die willen ook wel eens wat anders dan het rondje rond de kerktoren. Als je de ani mo zag voor onze Smokkel ronde dan vraag je je toch af waar de wielerbond mee be zig is. De liefhebberscatego rie is nota bene de grootste groep licentiehouders. Ze mogen wel hun licentie be talen, maar er eens iets voor terug krijgen, ho maar. Met de Smokkelronde hadden we een uniek evenement waar alle facetten van de wegren- sport in zaten, zoals een in dividuele tijdrit, ploegen tijdrit en twee ritten in lijn. Ais organisatie beleefden we elk jaar een enorm brok ple zier aan deze wedstrijd, want van de liefhebbers krijg je nog dankbaarheid. Die Smokkelronde waar we als klein comité voor de vol le honderd procent achter stonden, ontglipt mij nu en dat gaat mij aan het hart". Miel verstraete, die on langs ook het voorzitter schap van het wielercomité Eede overdroeg en zelfs geen functie meer heeft in dat co mité, heeft er dan ook goed de balen van. „De KNWU spekt lekker de eigen kas. Een beetje begrip voor orga nisatoren is er niet. Natuur lijk zijn de reglementen er om nageleefd te wor den,maar kan er dan nooit een keer dispensatie ver leend worden? Ik heb inder daad altijd de liefhebbersca tegorie een warm hart toe gedragen. Het is deze cate gorie geweest, die de wieler sport in Eede nieuw leven ingeblazen heeft een aantal jaren geleden. Een categorie door de KNWU in het leven geroe pen om de wilde bonden in te dijken. Als ze op deze ma nier greep willen krijgen op de wilde bonden denk ik dat ze verkeerd bezig zijn. Ster ker nog, zeker in onze regio is deze categorie ten dode opgeschreven. Natuurlijk, ook de afgelopen jaren kwa men ze niet meer aan de bak bij onze kermiskoersen, maar dat is zeker niet mijn schuld. Binnen het Eedese comité hebben we daarover gestemd en ook de voorzitter is verplicht zich bij de meer derheid neer te leggen. Ik betreur dat, want binnen de KNWU moet er zeker plaats zijn voor deze categorie die puur voor het plezier fietst". Ook een andere wens heeft Miel Verstraete in de acht jaren dat hij naast het voorzitterschap van het co mité De Smokkelronde, ook het plaatselijk wielercomité in Eede leidde, niet in ver vulling zien gaan. Hij im mers wilde in het grensdorp de vijftiger jaren laten her leven toen tijdens de sep- temberkermis 'Djee' stamp vol liep om de profs te be wonderen. Grote namen als een Wim van Est, Rik van Looy en Brik Schotte lever den strijd op de 'acht'. Ook op dit punt kreeg hij niet de gewenste steun binnen zijn comité. Vraag blijft echter of zoiets op dit moment nog te realiseren is. Vooral het fi nanciële gedeelte is een moeilijke zaak, want ook Miel Verstraete weet dat de belangstelling voor de wie lersport de laatste jaren ta nende is. „De mensen komen niet meer, maar ik denk dat dit van tijdelijke aard is en dan spreek ik niet over de profs waar de belangstelling landelijk nog altijd goed is, maar over de overige cate gorieën. Ik ben van gedachte dat we in Zeeuwsch-Vlaan deren te weinig kwaliteit hebben op dit moment. Er is een aantal goede coureurs, maar geen uitschieters zoals een aantal jaren terug, toen Wim de Waal en Toine van de Bunder elkaar bekamp- ten. Toen was er wel volk". Of Miel Verstraete dat ooit nog eens als organisator zal meemaken, valt te be zien. Feit is dat hij op' dit moment met een knappe KNWU-kater zit en het or ganiseren overlaat aan an deren. Btellar 1600 SL f21.295,-- 123.995,- jte garantievoorwaarden TERK AUTOMERK Afgebeeld Stellar 1600 GSL. Prijzen inkl. BTW, af importeur. Ik kan me onvoldoende uitleven' re baas een en of anders eerste lukt. 07 AB Amsterdam..; Van onze tifeltennismedewerker jJDDELBURG - Ondanks ïl feit dat Vivian Blanckaert an St.-Aloysius momenteel lilt in competitieverband kan lilkomen, heeft zij bij de eer- it ronde van de achtkampen nor het jaarlijkse wintercir- it toch bewezen momenteel goede vorm te steken. Zij zag in Middelburg kans ie meerkamp ongeslagen te innen, waarbij zij de mo- inteel ook in goede vorm ïkerende Ingrid van Osse- ler (MZ) achter zich liet. Op derde plaats eindigde de eredivisie-speelster Wilmie a Rijswijk, die vijf keer De eerste drie speelsters door naar de volgende de volgende plaatsen eindig- ai; t Marlies Somers; 5. Karin Jambon, Irene; 6. Emily Noor; 7. Oska Boute, OTTC; 8. M. Olden, Van onze sportmedewerker JXEL - In het regionale zaal- tl begint een duidelijke ling tussen kop en staart M de ranglijst te ontstaan, to tussenin zit een stevige middenmoters. De kop "ordt gevormd door een vier- Dit kwartiet bestaat uit De "icltel, dat pas in de laatste h minuten via twee treffers k Rijke klopte, De Ster dat «4-1 baas bleef over NMB/ femeire, 't Wapen van toel/Kesbeke dat geen moeite «d met Corn Boys (8-3) en ™ncom dat moeiteloos Pier- Het 6-0 klopte. de middenmoot plaatste Oude Raedthuys via een «-zege op Verpoorte, even- een middenmoter en De ,®*ft dat De Tol met 5-0 önsloos liet. De Pooter en De «Waren vrij. Mi-, De Smickel 6-12, De Ster 't Wapen van Axel/Kesbeke Fabricom 7-10, Oude Raed- uys7-7, pe Kreeft 7_7i Verpoorte [toe Post 6-6, NMB/Vermeire 8- "W-rot 6-4, De Pooter 6-4, De Tol Rijke 6-2, Corn Boys 8-2. '"ionze sportmedewerker JjjftXEUZEN - Albert Harms Terneuzen, nestor van het A'wliften in Zeeuwsch- anderen, is er in Alkmaar SKlaagd het Nederlands APioenschap te veroveren. ®achtige Terneuzenaar i«o er 'n om tijdens het - de powerliftvereniging vit Alkmaar gehouden ;;,j10ens<;hap, zijn tegen- 'ders ver achter zich te la- |'i het onderdeel kniebui- hij tot 252,5 kilo- lll t'. i het bankdrukken tot '«219 5 ram en bii 'dead üft' «Mo I küogram. In alle drie rdelen kwam hij hiermee nieuwe Nederlandse re- Met zijn totaal 635 kilo- JVestigde hij eveneens s.vleuw nationaal record in «wasse 110 kü°gram- De 'ae Plaats ging naar Zwa- |*rg uit Alkmaar (totaal 3iat i en de derde uit j?Was voor Van de Vreeze jr[^en Haag met 490 kilo- Van onze sportmedewerker HULST - „Op het moment kan ik me onvol doende uitleven. Het gevolg daarvan is dat ik het fanatisme verlies en daardoor onder mijn niveau ga spelen. Het een als gevolg van het ander waardoor ik mo menteel mijn ei niet kwijt kan", zijn opmerkingen van Jos van der Kinderen, doelman in het keurkorps van HVV'24. ste impuls geven, daarna draait de zaak om. De regio komt dan naar het centrum. Trouwens laat ons eerlijk zijn, een regio als Hulst moet toch een tweedeklasser op de been kunnen brengen. Dat het niet lukt is een teken aan de wand en een bewijs dat er iets fout zit", aldus Van der Kinderen die tevens stelt dat „het bij HVV'24 prima loopt tot en met de A-junioren. Daarna gaat het mis". „Mogelijk heb ik nu teveel gezegd. Ik redeneer nu eenmaal anders dan de meeste spelers hier, omdat ik hogerop heb gevoetbald. Ik ben daar door gewend geraakt aan een hardere aanpak en dat mis ik t)6 VCIHK" Dat hij toch bij HW'24 on der de lat blijft staan, is een gevolg van zijn beperkte mo gelijkheden het verder weg te zoeken. „Ik heb enkele jaren geleden bewust voor mijn werk gekozen en aangezien dat in Hulst is, kan ik niet ver van huis. Misschien vlak over de grens. Meer zit er trouwens niet in, omdat ik uit de schijn werpers ben verdwenen", be sluit de in een dal geraakte Van der Kinderen, die overi gens hoopt dat HVV'24 in het 60-jarig jubileumjaar snel weer de goede weg zal kiezen. De normaal met een profes sionele instelling spelende Van der Kinderen, is op dit mo ment bepaald niet tevreden over de gang van zaken be treffende zijn team en zijn persoontje. „Ik zit als het ware in een kringloop. Toen ik drie jaar geleden terug kwam bij HVV'24, had ik een behoorlij ke invloed. Dit overwicht functioneert niet meer zoals voorheen en dat heeft tot ge volg dat ik zelf de zaken te amateuristisch aan het bena deren ben. En dat werkt weer door in mijn prestaties en fun geert als een soort rem. Om hieruit te komen is het nodig dat ik meer van mezelf en me despelers kan eisen. Helaas is dat teveel gevraagd", aldus de 23-jarige doelman, die over enige tijd geen last meer heeft van contractuele bindingen met het Limburgse Roda JC. Een ploeg waar hij drie jaar onder contract stond om daar na het hem geboden contract te weigeren. Het enige dat hij aan zijn Limburgs avontuur overhield, is een hardere aan pak waar het prestaties leve ren betreft. „Deze eis lag mij wel omdat ik van nature vrij ambitieus ben. Dit geldt zowel in de sport als in mijn baan. Dat is tevens de reden dat ik in mijn voetballoopbaan bij Ro da JC door ben blijven leren", zegt de Hulsterse 'bankier'. Deze instelling kennende, is het niet verwonderlijk dat Van der Kinderen bepaald niet gelukkig is met de positie die zijn ploeg op de ranglijst inneemt. Hoe dat komt, ver klaart hij door een tipje van de grauwsluier op te lichten. „Een van de oorzaken is dat de echte wil om te winnen ont breekt. Het 'kwaad' maken op de tegenstander en op ons zelf laat veelal verstek gaan en dat mag niet. Daarbij is er geen evenwicht in het team tussen de zogenaamde waterdragers en de lijnuitzetters", weet Van de Kinderen, die tevens een vrij simpele oplossing heeft om het tij te doen keren. „Wij moeten als team alleen maar proberen niet de fouten te maken die de tegenstander maakt. Naar mijn smaak wordt HW'24 dan op zijn slof fen kampioen", zegt hij. Uit deze oplossing blijkt te vens duidelijk dat Van der Kinderen toch enig vertrou wen heeft in het kunnen van zijn ploeg. „Ik ben er van overtuigd dat als we alle teams uit de vierde klas op een rij zetten en daaruit een verte genwoordigend elftal moeten kiezen, het grootste deel door HW'24 geleverd wordt. Raar, maar waar. Ons spelerspoten- tieel moet er alleen eens voor gaan zorgen dat we goed voet bal op de mat leggen. Dan pas zal het voetbal in Hulst weer aanspreken. Een goed voor beeld hiervan is Breskens. Eerst zijn ze daar gekomen tot acceptabel voetbal met als ge volg een trekpleiser voor spe lers uit de regio. I w IMHfll Jos van der Kinderen, de doelman van HW'24. De Hulstenaar gaat op dit moment met zijn team door een diep dal. - foto de stem/cor j. de boer Van onze hockey medewerker TERNEUZEN - De standenlij- sten in de hockeycompetitie zien er na het afgelopen week einde als volgt uit: Derde klas D dames: Pelikaan 5-8, Tempo 5-7, De Waele 4-6, Souburg 4-6, Voorne 5-6, Krimpen 4-5, Ra- pide 4-4, Vlissingen 5-2, Evergreen 5-2, Barendrecht 5-0. Derde klas D heren: Dordrecht 4-6, Middelburg 3-5, Oude Maas 4-5, Prinsenbeek 4-5, Cadetten 3-4. Pe- likaan 3-3, Olympia 4-3, Hoekse Waard 4-2, Rapide 5-1. Vierde klas D dames: Hoekse Waard 4-8, Forcial 5-8, Goes 3-6, HSD 5-6, Olympia 4-4, Spij^enisse 4-4, Middelburg 4-2, Oudenbosch 4-0, HCGO 5-0. Vierde klas D heren: Zevenbergen 5-10, Goes 4-6, Vlissingen 4-6, HDS 5-6, Oudenbosch 4-4, Barendrecht 4-4, HCGO 3-2, Forcial 5-2, Spijke- nisse 5-2, Zundert 3-0. Reserve vierde klas A dames: Te- teringen 2 4-7, Rapide 2 2-4, Were Di 6 4-4, Push 6 2-3, Vlissingen 2 2- 2, Liberty 2 3-0, Pelikaan 2 3-0. Reserve derde klas A heren: Breda 5 4-7, Zwart Wit 3 4-7, Etten-Leur 2 4-6, Rapide 2 4-4, Forward 4 4-4, Olympia 2 4-3, Tempo 3 4-1, Vlis singen 2 4-0. Reserve vierde klas A heren: Tem po 4 4-7, Zwart Wit 4 4-6, Pelikaan 2 3-5, Push 5 4-5, Olympia 3 3-1, Zwart Wit 5 3-0, Push 6 3-0. In Hulst moet hetzelfde mo gelijk zijn. Wij moeten de eer- Het Sportcentrum Goes, een aanwinst voor de Goese sportwereld. Van onze sportmedewerker GOES - Door de brand die in juni 1983 de sporthal De Be- velanden in Goes in de as legde, is de Goese sportwe reld nu figuurlijk uit de brand. Zaterdag 13 oktober vindt de officiële opening plaats van het Sportcentrum Goes, dat is verrezen in het recreatiegebied De Holland- sche Hoeve op de plaats waar eens de verwoeste sporthal stond. Het Sportcentrum Goes bestaat uit twee sporthallen van 28 x 44 meter. Tussen de beide hallen is een centrale ruimte met kleed- en was gelegenheid. Verder is er een gezellig restaurant en zijn er enkele vergaderruimten. De kosten van het complex be dragen 4,2 miljoen gulden. De gemeente Goes en ze ker de Zeeuwse Sportraad stonden voor grote proble men toen de sporthal in vlammen opging. Allereerst moest gezorgd worden voor vervangende accommodatie, zodat gymnastieklessen op de scholen en trainings avonden van de vereni gingen doorgang konden vinden. Dankzij de volledige medewerking van het be stuur van de Goese veiling kon men uitwijken naar een van de veilinghallen en met simpele middelen en veel enthousiasme werd deze ge reed gemaakt voor gebruik. Dan was er de herbouw van de sporthal. Goes had dringend behoefte aan een tweede hal en hiervoor was al 1 miljoen gulden gereser veerd. Na veel wikken en wegen besloot de Commissie Herbouw Sporthal tot de - foto tannie de jonge bouw van twee hallen onder één dak. In samenwerking met de NSF werd een eisen pakket opgesteld en in ja nuari 1984 werd begonnen met de bouw die zeer snel en plezierig verliep. In augus tus werd het complex opge leverd en konden scholen en verenigingen gebruik ma ken van deze optimale ac commodatie. Deze week vindt de officiële opening plaats van het Goese Sport centrum, waarop de Goese sportwereld terecht trots kan zijn. (ADVERTENTIES) Dit is een publikatie van de in VEGIN samenwerkende Gasbedrijven. GOES - De Goese Sportraad gaat woensdagavond 17 oktober de sportkampioenen van de gemeente Goes huldigen in het nieuwe sportcentrum. De bekende hordenloopster Oiga Commandeur, die de pre sentatie heeft, zal daar aan 250 sporters (sters) een aandenken uitreiken voor hun prestaties in het sportjaar 1983. Gedu rende de gehele avond, die om half negen begint, wordt er door leden van de diverse Goese sportverenigingen ook gestreden om de titel van 'All round sportman/vrouw Goes'. De opdrachten daarbij worden gebaseerd op snelheid, behen digheid en uithoudingsvermo gen. Tijdens de huldiging van de sportkampioenen presenteert SV Volharding onder andere Petra Sanderse, die nationaal A-kampioene springen werd en Cora de Koning, die een eerste plaats behaalde op het onderdeel mini-trampoline en naar een derde stek reikte op de lange mat. Als leden van de atletiekvereniging AV'56 wa ren succesvol; André Verwei en Theo Dingemans. Verwei werd derde in het Nederlands kampioenschap 200 meter B- jongens en 300 meter horden B-jongens. Voorts bezette hij een eerste plaats tijdens het kampioenschap van het dis trict West 2 op de 400 meter en op de negenkamp. Zeeuwse ti tels werden door Verwei ver overd op de 100, 200 en 400 me ter en de negenkamp. Theo Dingemans reikte naar een derde plaats in het Nederlands kampioenschap 60 meter hor den A-jongens. Goede prestaties werden ook geleverd door de AV'56- ers Frans Krijnsen (eerste plaats Zeeuws crosskam pioenschap veteranen en tweede in het nationaal kam pioenschap veldloop) en Peter Catsman (eerste plaats speer werpen district West 2 en Zeeuws kampioenschap). Dit alles is nog maar en kleine greep uit de uitstekende resul taten die AV'56-leden boekten. De Sportclub Gehandicapten Beveland heeft toppers in zijn gelederen als nationale kam pioenen op diverse onderde len; Nel Christiaanse, Babs Tazelaar, Diny Weststraete, Rinus van Eikeren en Cees Kempe. Andere verenigingen die met één of meerder leden op draven tijdens de huldiging zijn; Goese damesvoetbalvere niging, biljartvereniging ALM, Goese Damclub, Bow ling Bond Goes, landelijke rij- vereniging en ponyclub De Paardebloem, tennisvereni ging TSI, de voetbalvereni gingen Kloetinge, Goes, SSV'65 en Robur, de schiet sportvereniging Goes, korf balclub Blauw Wit, volleybal vereniging Mytilus en Volhar ding afdeling handbal. Van onze sportmedewerker AXEL - In Goirle worden za terdag 13 oktober judokam pioenschappen voor heren-as piranten uit Zuid-Nederland gehouden. Aan deze titelstrijd wordt eveneens deelgenomen door een zevental Zeeuwsch- Vlamingen van sportschool Delta. Deze zeven zijn: Bert Vos uit Terneuzen, Bart Vermeire uit Nieuw-Namen, Dennis Lansu en Eric de Deckere uit Clinge, Peter Engelbrecht uit Terneuzen, Jeffrey de Putter uit Philippine en Peter van de Hoofd uit Hoek. Internationale wintersportbeurs „Ski-inn '84" is een wintersportbeurs met uitgebreide informa ties over wintersport. VW's uit Oostenrijk, Joegoslavië, Roeme nië geven u een pakket met ski-mogelijkheden. Daarnaast info over skikleding en aanverwante ski-uitrustingen en al wat met wintersport te maken heeft. Openingstijden: donderdag van 10.00 tot 22.30 uur vrijdag van 14.00 tot 22.30 uur zaterdag van 10.00 tot 22.30 uur zondag van 10.00 tot 18.00 uur RUILBEURS EN VERKOOP VAN WINTERSPORTARTIKELEN TOERISTISCHE PRESENTATIE DOOR DIVERSE LANDEN MODESHOWS EN MUZIEKKAPELLEN Iedere dag kans op een gratis reis Entree: 6.50; 65+ 5.-. Kinderen tot en met 12 jaar onder be geleiding hebben gratis toegang.

de Stem | 1984 | | pagina 9