DENTOFIX SCHADE BELOOPT TIENDUIZENDEN GULDENS Vast en zeker voor elk kunstgebit Sportieve Recreatie kampt met tekort aan vrijwilligers Jeugd massaal naar bibliotheken Bejaardenbond Nieuw-Namen viert twintigjarig bestaan Bewindsman spreekt bij jubileum Zeeuwse Sportraad VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 2 Chinese dansgroep trok weinig volk Zondag vijfde zangfeest in St. Niklaas Bliksemactie Gemeentegeld EXTRA FORTE Zn. B.V., lustrieweg 8, 751. ACTIVITEITEN OP DE TOCHT axel - Voorlopig geen nieuwbouw in Nieuw-Namen KINDERBOEKENWEEK OFFICIEEL GEOPEND Terneuzen Plaatselijk nieuws Hellestraat Axel Kloosterzande Nieuw-namen Hulst A1J Mistachterlicht en en achteruitrij- lampen. 122 Dak Hulster school voor deel weggerot Van een onzer verslaggevers flULST - Grote gedeelten van de dakconstruc- jevan de Hulster Nobelhorstschool zijn volle dig weggerot. Dat is aan het licht gekomen tijdens de jaarlijkse onderhoudsbeurt aan het dak. Kaarten- Schijfremmen bakin voor, trommel- linker remmen portier. achter. Hoeveel schade het rottings proces heeft aangericht is nog jjiet precies bekend, maar aangenomen wordt dat het in je tienduizenden guldens gaat lopen. De ontdekking volgde nadat jij het onderhoud was gecon stateerd dat op sommige plaatsen het dak 'mee gaf'. Op ankele plaatsen werd vervol gens het plafond eruit gebro ken, waardoor het rottend tont tevoorschijn kwam. Ook je balklaag bleek al licht aan getast. Volgens bouwtechnisch des kundige A. Biesbroeck van het schoolbestuur is het rottings proces te wijten aan een, ove rigens niet moedwillige, con structiefout bij de bouw van de school. „In die tijd werd er nog iso latie aangebracht tussen de laag en als je dat niet langs alle kanten goed ont- oorl Ier. Van een onzer verslaggevers HULST - Slechts zo'n vijftig Hulstenaren bleken warm te lopen voor het optreden van de Chinese dansgroep, die woens dagavond een twee uur duren de wervelende show gaf in Den Dullaert. „De thuisblijvers hebben iels enorms gemist", aldus di recteur H. de Gucht van het gemeenschapscentrum. „Ze ventig kinderen van zes tot achttien jaar hebben een per fecte, zeer gedisciplineerde show gebracht". Ondanks het handjevol toe schouwers zit de kans er in dat de groep ook volgend jaar in Hulst een uitvoering verzorgt. Besprekingen zijn daarover uit tot aankoop van 'n Renault Le Car, rel financiering met 0% rente op basis A rente op basis van 2 of 3 jaar Dat is autofinanciering is jrkoopbasis, waarbij de wettelijke aan- nt op jaarbasis. VA F 15.675,- FEN F 355,- Wüzijiiniwn vmirli*'* Van een onzer verslaggevers S1NT-NIKLAAS - In de Stadsschouwburg te Sint- Niklaas wordt zondag voor de vijfde keer het gewestelijk Raams-Nationaal Zangfeest (temden. Het evenement, dat om 14.30 uur begint, is op touw gezet tor het Vlaams Zangverbond in Waas. zijn optredens gepland ®i het jeugdkoor De Wase Hjsters, het Sint-Nicolaas- kleinkunstenaar Jef tem, de jeugdkapel van het en de vendelzwaaigroep -wke Naas. Het geheel wordt muzikaal toersteund door organist Hark Melreleire en een kope- Wisemble. Tussen de bedrij ven door worden er ook nog «a's getoond. lucht krijg je condensvroming aan het dakbeschot. In de loop van al die jaren is het hout door die constante vochtigheid gaan rotten. Toen we het pla fond openbraken groeiden er enorme zwammen op". Tot nu toen zijn enkel wat locaties onder de ganggedeel ten gecontroleerd. Verwacht wordt dat het onder de pla fonds van de klaslokalen nog al zal meevallen. Zolang er niemand op het dak loopt is er volgens Biesbroeck geen reden tot grote zorgen. „We hebben nu in ieder ge val geen lekkages en we hopen maar dat we dat zo kunnen houden om na de winter, bij voorbeeld in de Paasvakantie, met een bliksemactie de zaak kunnen repareren. Als er ten minste geld is". Het schoolbestuur heeft in ieder geval niet genoeg geld achter de hand om een derge lijk karwei van ettelijke tien duizenden guldens te kunnen bekostigen. Vandaar dat er al een verzoek bij B en W op tafel ligt om het euvel met gemeen tegeld te repareren. Men denkt dat de gemeente daar moeilijk onderuit zal kunnen, omdat er in dit geval geen sprake is van bijvoor beeld achterstallig onderhoud. Het probleem is echter dat de gemeentekas ook zowat tot op de bodem leeg is. (ADVERTENTIE) kleefpoeder voor uw kunstgebit Dentofix Extra Forte is speciaal ontwikkeld om u, met uw nieuwe kunstgebit, in de aanpassings periode te helpen. Maar ook als tijdelijk hulpmiddel bij het slinken van de kaak, vóór correctie door uw tandarts. Het is een betrouw baar hechtmiddel met extra grote kleefkracht zonder dat het irriteert. Dentofix Regular, Forte en Extra Forte zijn bij elke apotheek en drogist verkrijgbaar. Van een onzer verslaggevers De werkgroep Sportieve Recreatie Groot ampt met een tekort aan vrijwilligers. w :e maand zijn in de vijf- hr£lge werkgroep twee vaca- 1 ontstaan. Worden die 0Pgevuld dan lopen tal Activiteiten, die de werk- jaarlijks organiseert, Werkgroep werd in 1980 gesteld en krijgt onder- 'ng vanuit de gemeente, wen organiseren echter oe activiteiten. Bekend 'en zijn de-jaarlijks te- :renc*e touwtrekwed- liL!?,' lente- en paas- Haj, e''°cht en de internatio- t^ oevrij dingswandeltoch- K organisatie hiervan veel tijd in beslag. Het zou jammer zijn als we be paalde zaken zouden moeten afstoten", aldus een gemeente lijk woordvoerder. Belangstellenden, die zitting in de werkgroep willen nemen kunnen contact opnemen met de afdeling welzijn op het stadhuis. Niet alleen de werk groep Sportieve Recreatie gaat momenteel 'gehandicapt' door het leven. Ook de welzijns- commissie kent een vacature door het vertrek van mevrouw Rietra-Veen (buurt en club huiswerk). Liefhebbers voor haar stoel kunnen eveneens contact opnemen met de afde ling welzijn. Van een onzer verslaggevers NIEUW-NAMEN - De bevol king van Nieuw-Namen moet er rekening mee houden dat er voorlopig geen nieuwe huur huizen worden gebouwd in het dorp. Dat bleek deze week tijdens een onderhoud van de dorps raad met vertegenwoordigers van de Regionale Woning bouwvereniging Zeeuwsch- Vlaanderen. Nieuw-Namen, zo werd ge zegd, komt pas eind 1985, begin 1986, in aanmerking komt voor nieuwbouw. „En dan nog gaat het maar om ten hoogste vier woningen", aldus mevrouw Van Swaal van de dorpsraad. De dorpsraad constateert een toenemende vergrijzing van de bevolking. „Jong ge huwden trekken weg omdat er geen huurwoningen te vinden zijn. En dat is jammer". Omdat de bevolking de weg naar de woningbouwvereni ging slecht weet te vinden gaat de dorpsraad binnenkort huis-aan huis folders ver spreiden met daarin uitge breide informatie over de 're gionale'. De dorpsraad heeft deze week ook een stem gekregen bij de verkiezing van be stuursleden van de stichting Gemeeenschapshuis De Kau- ter. Daartoe moesten de statu ten van de stichting worden veranderd. „Vroeger hadden wij niets in te brengen maar nu heeft de dorpsraad een adviserende functie gekregen. Het is niet zo dat wij nu ook over bestuurlij ke zaken wat te zeggen heb ben. Nee, het gaat louter om advies bij de kandidaatstel ling", aldus mevrouw Van Swaal. lllllllllimillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllOllllllIXOIOlllllllllllllll In de bibliotheek in Hulst speelden kinderen met behulp van dobbelstenen een levend bingospel. Van een onzer verslaggevers GOES - De Kinderboeken week is gisteren officieel ge opend. De openingsfestivi teiten in de verschillende openbare bibliotheken brachten veel jeugd op de been om mee te doen aan de georganiseerde activiteiten. Er heerste dan ook een ge zellige drukte in de biblio theken, die deze week hun beste beentje voor zetten om boek en bibliotheek goed te presenteren. De openbare bibliotheek in Goes had een echte ope ningsceremonie op het pro gramma staan. In de biblio theek arriveerden twee ruimtewezentjes Blieb en Blab, die op zoek waren naar een beroep. De kinde ren van Goes moesten in de binnenstad door middel van een speurtocht op zoek gaan naar de beroepen. Toen die eenmaal waren gevonden en aan de ruimtewezens ver strekt waren, werd door iedereen het Blieb-en-Blab- lied gezongen, waarmee de opening van de Kinderboe kenweek aldaar een feit was. In Hulst was de jeugd welkom voor een spelmid- dag in de bibliotheek. Met zijn allen werd een levend bingospel gespeeld met dob belstenen. Elke keer wan neer de dobbelsteen een cij fer aangaf moest een op dracht worden vervuld, waarmee uiteindelijk het bingo kon worden bereikt. De opdrachten hadden be trekking op onder meer de bekroonde kinderboeken. In Axel heeft men zich dit jaar geconcentreerd op het ontvangen van schoolklas sen die een les krijgen in de aspecten van de Kinderboe kenweek, het hoe en waar om van de uitreiking van de griffels en een uitleg van de dit jaar bekroonde boeken. Kinderen aldaar konden meedoen aan een boeken- puzzel en aan het leespro gramma 'Lees en Lach'. De bibliotheek in Hein- kenszand vertoonde ge woontegetrouw enkele leuke tekenfilms en aldaar hielp de jeugd mee aan het opbou wen van een 'beroepen- muur'. Op papieren bouw stenen moest een vreemd of gek zelf verzonnen beroep worden geschreven, hetgeen de kinderen niet veel moeite kostte. In Zierikzee organiseerde de bilibotheek een doe-mid- dag met onder meer een le vend ganzenbordspel. Ook daar werd een excursie ge houden naar de plaatselijke drukkerij. Ook in Terneuzen bestond voor de Kinderboekenweek een zeer goede belangstel ling. In elk van de beide fi lialen van de openbare bi bliotheek aan de Oostkant en de Diepenbrockstraat waren meer dan vijftig kin deren in de weer, die zich bezighielden met de versie ring van de lokaliteiten. Verder kon men meedoen aan een beroepenspel, dat als thema had 'Als ik later FOTO DE STEM/COR J. DE BOER groot ben'. Door het slechte weer was er deze middag een grote deelname. Het spel bevatte 25 opdrachten, waarmee de kinderen bij juiste oplossing punten kon den verdienen. In het hoofd filiaal aan de Oostkant werd dit het beste gedaan door Elonka Huisman en Aswin- tha van Dirven. In het filiaal te Biervliet hielden de kinderen van vier tot zes jaar zich bezig met tekenen en kleuren, terwijl voor de oudere jeugd ook hier een beroepenspel op het programma stond. Verder is in de diverse bi bliotheken voorgelezen, een activiteit die gedurende de Kinderboekenweek nog veelvuldig zal plaatsvinden. De komende dagen is het wat Kinderboekenweekacti viteiten betreft betrekkelijk rustig in de bibliotheken. Volgende week, wanneer de herfstvakantie een aanvang neemt, zijn er weer enkele grote activiteiten gepland. Een kopje koffie voor iedereen tijdens de jubileumviering in Nieuw-Namen. Van onze correspondent NIEUW-NAMEN - De Bejaardenbond afdeling Nieuw-Namen vierde in het gemeenschapscentrum De Kauter haar twintigjarig bestaan. Tijdens de feestelijke bijeenkomst verwelkomde voorzitter J. Lockefeer de leden van de Bejaardenbond en andere genodigden. Toen twintig jaar geleden de be jaarden van Nieuw-Namen door pas toor Mangnus gevraagd werden om oude stenen schoon te maken, die no dig waren voor de restauratie van het patronaatsgebouw, resulteerde dit in de oprichting van de Bejaardenbond. Pastoor Mangnus zorgde er toen voor dat de bejaarden met particuliere auto's jaarlijks hun uitstapje hadden. Een van de oprichters en nog steeds penningmeester, de heer J. van Dries- sche, werd door kringadviseur P. Weemaes voor zijn vele werk beloond met een tafelaansteker. De heer J. van Driessche gaf een overzicht van het verloop van het aantal leden. In 1964 gestart met 100 leden is de Bejaarden bond Nieuw-Namen uitgegroeid tot 225 leden. Ook de verschillende activi teiten passeerden de revue. Zo hebben vooral bijval genoten het bouwen van een wagen tijdens de jaarlijkse carna val en de onderlinge kaartwedstrijden met Lamswaarde. Voorzitter J. Lockefeer -12,5 jaar bestuurslid en reeds tien jaar voorzit ter- werd de zilveren speld van ver dienste uitgereikt voor zijn grote inzet voor de Bejaardenbond afdeling Nieuw-Namen. De voorzitters van de afdelingen Clinge, St. Jansteen, Heikant, Lams waarde, Hulst en Graauw feliciteer den de afdeling Nieuw-Namen met het twintigjarig bestaan. Ook burge meester P. Molthoff had veel lof voor - FOTO DE STEM/COR J.OE BOER de inzet van het bestuur en prees de goede sfeer onder de bejaarden van Nieuw-Namen. Tot de sprekers behoorden ook nog oud-pastoor Mangnus en de huidige geestelijk adviseur pastoor A. Ruijloft. De heer Remijnse, kringadviseur van Midden-Zeeland en lid van het be stuur van de Diocesane Bond Breda, prees de goede sfeer tussen de bejaar den onderling in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. Als afsluiting van de feestdag ver zorgde het jeugdcircus Reinardi een voorstelling. Van een onzer verslaggevers HEINKENSZAND Staatssecretaris J. van der Reijden (WVC) neemt deel aan de ontmoetings- en discussiedag, waarmee de Zeeuwse Sportraad op 7 november het 25-jarig ju bileum viert. Hij zal dan spreken over 'sportbeleid in een tijd van economische schaarste'. De jubileumviering, die plaats vindt in ontmoetings centrum De Stenge te Hein- kenszand, biedt nog tal van andere sprekers. Zo zal de Zeeuwse gedeputeerde voor sportzaken, E. Maris-Koster, kort na de aanvang -men be gint om 10.00 uur- een toe spraak houden. De algemeen secretaris van de Nederlandse Sport Federatie, dr. W. de Heer, zal spreken over 'sport in de knel'. De gedeputeerde voor sport in Drente, D. van As-Kleij- wegt, houdt een inleiding over de vraag 'is sportwelzijn wel vaart?' en de voorzitter van de Goese sportraad, A. de Kok, spreekt over 'de groeiende problemen voor de sportver eniging'. Na de lunch vindt een fo rumdiscussie plaats, die om 14.00 uur begint. Voorzitter is dan A. van Geesbergen, oud gedeputeerde en oud-voorzit ter van de Zeeuwse Sportraad. Daarna kunnen de belangstel lenden elkaar nog een tijdlang in sportieve sfeer ontmoeten. Tuinshow - De tentoonstelling groente, fruit, bloemen, bijen en wijn van Werk van den Akker afdeling Hellestraat is een groot sussces geworden. De organisatoren hadden niet op zo'n grote toeloop gerekend. Uit het hele land kwamen heel wat belangstellenden een kijkje nemen. De bezoekers konden het gewicht van een uit de kluiten gewassen pom poen raden. Het stuk fruit woog precies 47 kilo en 840 graam. De winnaar was A. Creeve uit Hellestraat. Kaarting - Kaartclub Ons Ge noegen hield de tweede club- kaarting van het seizoen. Uit slag: 1. Henk Ploegaert, 2. Ka der Messadi, 3. Cyriel de Deijn, 4. Adrie Scheele, 5. Jan van der Hooft. Stand na 2 kaartingen: bieden zonder roem: I. Henk Ploegaert 90 punten, 2. Cyriel de Deijn 87, 3. Juan Carlos Ambrosini 86, 4. Frans de Beer 85, 5. Adrie Bareman 84 pun ten. Jokeren: 1. mevrouw Kaijser 40, 2. mevrouw Vor- stenbos 35, 3. mevrouw Maas 33 punten. Bingo - Zaterdag 13 oktober wordt in clubgebouw Kloortje de jaarlijkse bingo-avond ge houden ten bate van show band Kloortje. Met behulp van dé bingo-automaat zijn er waardevolle prijzen te win nen, terwijl er bovendien nog gratis extra kienprijzen zijn. De bingo, die voor iedereen toegankelijk is, begint om 20.00 uur in het clubgebouw, Em- mastraat 19A. Disco - Zaterdag 13 oktober houdt Equinox een discobal in gemeenschapscentrum De Kauter. Als discjockey treedt Nico de Nijs aan. De avond be gint om acht uur. Alleenstaanden - De soos Kontakt houdt zaterdag 13 ok tober weer een bijeenkomst in Den Dullaert. Aanvang 20 uur en het orkest The Williams zorgt voor de muziek. Er is ook nog een bingo en een verloting.

de Stem | 1984 | | pagina 15