BIJ AANHOUDENDE REGENVAL: C. Muller weg bij sleepdienst Muller 'Koevoet uitgeleend om van gezeur af te zijn' Echtpaar Dubbeldam in Hoek in de echt verbonden VIJF KILO SNOEK Aanleg van riolering Eede start binnenkort Topseizoen voor WOENSDAG 10 OKTOBER 1984 VANZEELAND SAS VAN GENT - Als het vandaag nat blijft moeten de suikerfabrieken in Sas van Gent donderdag de produktie stoppen bij gebrek aan grondstoffen. Mannen uit Sluis beboet voor inbraak politierapport Thema-avond over winkel diefstal in Terneuzen Programma wapenkermis in Clinge Plaatselijk nieuws Heikant Hulst Sint Jansteen Westdorpe bejaardentehuis'tVerlaet aan WOENSDAG 10 OKTOE project rost 3,7 ton show- drumband Jeugdbelang indhonden renden om titels T16 PAGINA ZEELAND 3 Van onze correspondent HOEK - Gisteren vierde het echtpaar J. Dubbeldam- Riddering het 65-jarig hu welijksfeest. Nu respectievelijk 89 en 85 jaar oud, verblijft het echt paar sinds mei van het vorig jaar in het bejaardencen trum Vremdieke te Hoek. Daarvoor woonden zij vijf tien jaar lang in De Veste te Terneuzen. Beiden zijn ge boren en getogen Sluiskille- naren. De heer Dubbeldam ver laat zijn stekje in Vremdie ke maar zelden. Hij is wat slecht ter been en ook zijn gezichtsvermogen laat te wensen over. Zijn vrouw on derging begin van dit jaar nog een zware operatie, maar herstelde goed. Het echtpaar heeft zeven kinde ren gehad, waarvan er nog vijf in leven zijn. Verder zijn er negen klein- en vier ach terkleinkinderen. De heer Dubbeldam begon zijn arbeidzaam leven op de cokesfabriek te Sluiskil. Echter niet voor lang. Hij stapte over naar de land bouw waarin hij tot aan zijn pensionering bleef werken. Zijn grootste en vrijwel eni ge hobby was het houden van postduiven, ruim vijftig jaar lang. Toen het echtpaar zijn intrek nam in De Veste kwam daar noodgedwongen een eind aan en dat speet hem zeer. Namens het gemeentebe stuur van Terneuzen kwam gistermorgen burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen het echtpaar zijn geluks wensen aanbieden. Verder waren er de gebruikelijke gelukstelegrammen van de koningin en de commissaris van de koningin in Zeeland. Gisteren werd het briljanten feest in familiekring her dacht en er was 's avonds in de recreatiezaal van Vrem dieke een receptie. Het briljanten echtpaar J. Dubbeldam-Riddering Bietencampagne ligt morgen stil Van een onzer verslaggevers Door de vele regen van de afgelopen tijd is het on mogelijk om bieten te oogsten. „Het is momenteel slechter dan in 1974", zeggen woordvoerders van de Sasse suikerfabrieken. „Toen werd alleen Zeeland getroffen door de vele regen, nu is het probleem landelijk". Volgens de CSM-man is Zeeuwsch-Vlaanderen het ergst getroffen door de buiten sporige regenval. De suikerfabrieken in Sas van Gent draaien sinds begin deze week al op halve kracht. De aanvoer van bieten was gisteren minimaal. De voorra den bieten die nog op het land liggen waren in de loop van gisteravond reeds op. Ook el ders in het land hebben sui kerfabrieken te kampen met tekort aan bieten. Alleen in Groningen kan nog sporadisch worden gerooid. „De bieten op de lichte gron den in Zeeuwsch-Vlaanderen raken op. En dat zijn nu juist de plaatsen waar de boeren snel kunnen rooien als het droog is. De andere gronden zijn over het algemeen zwaar. Om daar de bieten te kunnen rooien moet het eerst minstens een dag droog weer zijn", al dus de woordvoerder. Gisteren heeft geen enkele boer in Zeeuwsch-Vlaanderen kunnen rooien, maandag maar een enkele. Door het slechte weer zal de bietencampagne zeker tot na de kerst duren. De verwachting aan het begin van de bietenoogst was, dat ruim een week voor de Kerst de campagne klaar zou zijn. De slechte weersomstandig heden zijn er voorts oorzaak van dat dit jaar in Zeeland geen Engels raaigras inge zaaid kan worden. Engels raaigras is een belangrijk on derdeel van het Zeeuwse gras zaadareaal. „Dat kunnen we voor volgend jaar wel verge ten", aldus een woordvoerder van het Landbouwcentrum in Goes. Uit een door hem gegeven overzicht blijkt dat momenteel in de provincie Zeeland van de suikerbieten, uien en aardap pelen globaal genomen slechts tien procent gerooid is. In sommige gebieden zit boven dien nog de helft van de inge zaaide bruinen bonen in de grond. De rest staat op ruiters of in tolletjes nog op het land. „Er zijn bijna geen bruinen bonen binnengehaald". Een gewas waarbij de oogstwerkzaamheden ook nog moeten beginnen is de snij- mais. Nog niet zo'n ramp, om dat de mais nog onvoldoende rijp is. Enerzijds door te wei nig zon in de laatste maand en anderzijds door de trage ont wikkeling in het voorjaar. Ten aanzien van de uien ad viseert men de landbouwers om de uien direct na het rooien maar in de schuur op te slaan. Dat wordt overigens niet aan geraden als, zoals op sommige percelen het geval al is, er op nieuw wortelvorming is opge treden. „Die uien zijn opnieuw aan de groei en die zouden toch even op het land moeten kunnen blijven liggen", zo werd opgemerkt. Al met al een zorgelijke si tuatie voor de landbouw. „Al les wat we nodig hebben is een wat langere periode van droogte. Dan is er nog veel te oogsten, zonder dat al te veel kwaliteitsverlies optreedt". Dit laatste gaat echter niet op voor het vlas dat nog op het land ligt. „Vlaszaad moet als verloren beschouwd worden. En de opbrengst zal tegenval len omdat alleen korte vezels gemaakt kunnen worden en dat is altijd lager in prijs dan de lange vezel". De late oogst leidt er ook toe dat de werkzaamheden voor de inzaai van wintertarwe op een laag pitje zijn komen te staan. „Dat is nog niet zo erg, vorig jaar werd ook pas in ok tober/november gezaaid. Gro te vraag is echter hoe de struc tuur van de grond is". Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het dienstver band van C. L. Muller als di recteur bij het sleep- en ber gingsbedrijf Muller Terneu zen is maandag beëindigd. Enig fungerend directeur blijft nu A. Vroegop. Hij is de man die door het IJmuidense bergingsbedrijf Wijsmuller, eigenaar van Muller, in Ter neuzen is neergezet om orde op zaken te stellen. In hoeverre er bij het ver trek van C. L. Muller sprake is van ontslag op staande voet werd gisteren niet duidelijk. Wel staat vast dat met zijn vertrek aan de invloed van de Mullers in het aloude familie bedrijf vrijwel een einde is ge komen. In de periode voor de over name door Wijsmuller werd Muller geleid door de broers Cees en Wim Muller. Aan de betrokkenheid van de laatste kwam twee jaar geleden al een einde, nog voor dat de gro te financiële moeilijkheden bij het bedrijf bekend werden. Inmiddels is in het register van de Kamer van Koophan del in Terneuzen het nieuwe bedrijf Multraship BV inge schreven. Volgens de opgave gaat om een firma die actief is op het terrein van sleepvaart en berging, terwijl men zich tevens bezighoudt met carga- doorswerk en agenturen. Mul traship BV staat als eenmans bedrijf op naam van mevrouw H. Ribbens, echtgenote van de nu ex-Muller-directeur C. L. Muller. Wat betreft scheepsagentu ren en cargadoors lijkt het druk te worden op de Terneu- zense markt. Eerder dit jaar startte een groep voormalige Muller-personeelsleden al het bedrijf ARA-shipping in de zelfde branche, zich daarmee de woede van hun vroegere werkgever op de hals halend hetgeen weer leidde tot veel juridische touwtrekkerij. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Beiden stonden ze dinsdag voor de politierechter in Middelburg: de dader (de 21-jarige J. van de V.) en de medeplichtige (de 25-jarige F. C„ bei den uit de gemeente Sluis) van een inbraak in Aar denburg. Tijdens nieuwjaarsnacht van dit jaar had Van de V. na een feestje bij C. samen met een maat het plan opgevat in te breken in de sportkantine van een complex in Aarden burg. Het was laat en C. wilde gewoon naar bed. „Om van het gezeur af te zijn heb ik ze toen die koevoet maar gegeven, waar Van de V. om vroeg", aldus C. voor de politierechter. Met behulp van deze koevoet braken Van de V. en zijn maat diezelfde nacht nog een deur van de kantine open en gingen er vandoor met sigaretten, snoepgoed en wat geld uit de flipperkasten. Voor 'lenen' van de koevoet kreeg C. later een bedrag van vijftien gulden, een paar pak jes sigaretten en een reep Mars. „Die jongens waren ge woon dronken die nacht, ik barstte van de slaap en die be loning, nou ja...", zo verde digde C. zich. Van de V. stond er wat lacherig bij. „Blijkbaar vindt u het alle maal niet zo ernstig", aldus of ficier van justitie mr. Boogers, die dan ook een stok achter de deur van twee weken voor waardelijk noodzakelijk acht te. Daarnaast eiste hij een boete van 300 gulden en tegen C. een boete van 200 gulden. Politierechter mr. Vermeulen veroordeelde beiden overeen komstig deze eis. HOEK - De bo venmaatse vis bijt goed dezer dagen. Haalde Wim Verstraeten uit Hulst zater dagochtend een vuistdikke paling van 1,6 kilo op, gisteren sloeg Bert Begijn in het Isabellakanaal een snoek van vijf kilo aan de haak. „Het heeft me een half uur wor stelen gekost voordat ik het bakbeest op de kant kreeg", al dus de dertigjari ge inwoner van Hoek, die er spe ciaal op was uit getogen om deze zoetwater-roofvis te verschalken. In het Isabella kanaal bij Philip pine gooide Be gijn zijn hengel uit en de snoek hapte al snel in het kunstaas. Het gevangen exem plaar meet 87 centimeter in de lengte. „Een paar jaar geleden heb ik nog wel eens een grotere snoek ge vangen", aldus Begijn, die nog niet precies weet wat hij met de vis gaat aanvangen. Dat het dier uit eindelijk in de pan zal belanden lijkt hem het meest waar schijnlijk. Bewondering bij de kinderen Begijn voor va ders vangst en enig ontzag voor de tanden van de snoek. - FOTODESTEM/COFU DE BOER EEDE - Dinsdagmorgen om 11.00 uur is M. de D. uit Aalten achterop een andere perso nenauto gereden die snelheid minderde toen hij de grens na derde. De auto van D. werd bij deze aanrijding beschadigd. De andere auto is doorgere den. HULST - Gistermorgen om 10.35 uur vond op de Juliana- laan een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Hierbij ontstond materiële schade. Bestuurder K. H. uit Hulst reed daar achterop de auto van G. O. uit Koewacht. RETRANCHEMENT - Dins dagmiddag om kwart over twee is in de Dorpsstraat te Retranchement T.A.F. uit Cadzand achterop een perso nenauto van F.J.T. uit Retran chement gereden. Dit gebeur de toen T. achteruit een uitrit kwam en op het moment dat F. vanuit de richting Ter Hofste de aan kwam rijden. Er was materiële schade. SCHOONDIJKE - Bij een con trole van bromfietsen dins dagmorgen te Schoondijke bleek dat ruim zestig procent van de gecontroleerde brom mers te veel geluid produceer de en ook een te grote cylin- derinhoud had. Negentig brommers werden door de rijkspolitie gecontroleerd en 57 eigenaren werden bekeurd in verband met bovengenoemde gebreken aan de bromfietsen. TERNEUZEN - Uit de winkel van de firma Van U. aan de Markt te Terneuzen werden gistermiddag twee verfspuiten met een gezamenlijke waarde van 458 gulden gestolen. Op een gegeven moment kwamen een man en een vrouw de win kel binnen. Terwijl de vrouw zich onderhield met de verko per heeft de man kans gezien de verfspuiten te stelen. Later herinnerde men zich dat eer der op de dag een man de zaak was binnengekomen, die zich liet informeren over de wer king van de verfspuiten. TERNEUZEN - Bij een bot sing op de kruising Axelse- straat-Van Steenbergenlaan te Terneuzen werden gister morgen twee personenauto's zwaar beschadigd. Daarbij verleende de automobilist P. K. uit Terneuzen geen voor rang aan C. van L. uit Oost burg. TERNEUZEN - De heer B. deed gisteravond bij de ge meentepolitie in zijn woon plaats aangifte van het kapot steken van twee banden van zijn aan de J. W. Frisostraat te Terneuzen geparkeerd staan de personenauto. Dat moet zijn gebeurd tussen 19.00 en 20.00 uur gisteravond. TERNEUZEN - Gisteravond werden tegen sluitingstijd bij textielhandel B. aan de Noord straat te Terneuzen vier spij kerbroeken gestolen. TERNEUZEN - De onderne. I mersfederatie Groot-Terneu. zen houdt maandag 15 oktobe in hotel Rotterdam te Terneg. zen een thema-avond ovet I winkeldiefstal. De heer T. Stehouwer uit Middelburg, regionaal coordi. nator Zeeland ter voorkoming van misdrijven, houdt een in- leiding over winkeldiefstal en alle daarmee verband hou- dende aspecten. Verder wordt er voor de pauze een diaserie over het te- gengaan van deze diefstallen getoond. Na de pauze spreekt C. Hindriks, korpschef van de gemeentepolitie te Terneuzen, over de juridische aspecten die aan winkeldiefstallen kleven. Daarna bestaat gelegenheid tot het stellen van vragen aan de beide inleiders die daarbij worden geassisteerd door de I Terneuzense ambtenaar ter voorkoming van misdrijven, de heer J. van Opdorp. CLINGE - Er staat dit jaar heel wat te gebeuren tijdens de traditionele wapenkermis in Clinge. Vrijdagavond 19 ok tober is er disco in het café De Gouden Kroon. De dag erop, zaterdag, wor den de feestelijkheden voort gezet met een touwtrekwed strijd waarvoor zich inmiddels al meer dan tien ploegen heb ben ingeschreven. Scheids rechter bij dit evenement is T, Roctus uit Kloosterzande Oud-wielrenner en speaker bij fiets-crosswedstrijden Ben Zaan uit Zuiddorpe praat het geheel aan elkaar. Zondag kunnen de kermis- vierders zich overgeven aan het gaaibollen en pieren. Dit gebeuren, op het terrein van De Gouden Kroon, begint om 14.00 uur. De jaarlijkse kermis wordt afgesloten met een kaarting, eveneens in De Gou den Kroon. Schieting - Aan de bejaarden- schieting in zaal 't Helleken in de Hellestraat namen 75 schutters deel. De uitslag: ho ge vogel en tweede zij vogel J. van Kerkhoven (St. Jansteen), eerste zij vogel Fr. Reunis (St. Jansteen). Het hoogste aantal vogels, vier, werd afgeschoten door T. Leenknecht uit Hei kant. Zegelbeurs - De postzegelver eniging Het Land van Hulst houdt op zondag 14 oktober in Den Dullaert een postzegel- en muntenbeurs. Bij de Nieuwtjesdienst van de club zijn de nieuwste uitgiften te verkrijgen. Zoals gebruikelijk wordt die dag ook een veiling en een loterij gehouden. De beurs begint om 10.00 uur. Dansavond - De door St. Jan gehouden dansavond in Den Dullaert trok dit weekend ruim 200 deelnemers. Op za terdag 24 november gaan de beentje opnieuw van de vloer. Voor de muzikale omlijsting zorgt het dansorkest Fran- Bonne, aanvang 20.30 uur. Handwerkbeurs - De dames van de handwerkclub De Lie ve houden zaterdag 13 en zon dag 14 oktober kijk-en koop dagen in het dienstencentrum De Lieve. Voor koffie en wa fels wordt gezorgd. Het be jaardenorkest The Old Timers verzorgt de muzikale omlijs ting. De beurs is tussen 14.00 en 17.30 uur geopend. Kaarting - Aan de prijskaar- ting bij Ron de Vilder deden veertig kaarters mee. De uit slag: 1 J. de Burger, 2 G.Gijsel, 3 A. de Koek, 4 mevr. Van ae Ha, 5 D. Scheele. Kaarting - De competitie- kaarting van kaartclub Har ten Aas leverde de volgende uitslag op: 1 F. Piessens, mevr. Fruytier, 3 mevr. Go se 4 Fr. Buys, 5 C. van de Ha. Oud papier - De jeugdafdeling van w. Steen haalt op zate dag 13 okotber oud papier op Spulletjes kunnen vanaf OW» uur op de stoep worden geze Bejaardenzorg - Sinds kort is het Algemeen Bestuur van Katholieke Stichting Bejaar denzorg Philippine, Sas Gent, Westdorpe gewijzigd,! de vacature, ontstaan doo overlijden van de heer J- Puijlaert, is voorzien door benoeming van mevr£"uten, Dusarduijn-Van der VI de echtgenote van de Dims meester van Sas van Get Stichting is eigenares van de Bemhardstraat in dorpe. Van onze correspondente EEDE - Volgende week begin nen de riolerings-werkzaam- heden aan de Rijksweg te Eede. Het project gaat de ge meente Aardenburg in totaal zo'n 377.000 gulden kosten. De gemeente krijgt het geld echter via de zogeheten verfij ningsregeling in 25 jaar door het rijk terugbetaald. De rio lering kost per aansluiting 2900 gulden. De kosten van de buizen, vanaf de hoofdleiding naar het huis, komen voor re kening van de betrokken be woners. Deze dienen ook voor een erfscheiding te zorgen, omdat het regenwater niet in de nieuwe riolering terecht mag komen. Gevreesd wordt na melijk dat bij overdadige re genval de pompen dit extra water niet zullen kunnen ver werken. Tijdens een onlangs in Eede gehouden hoorzitting over de riolerings-aanleg deelde wet houder R. van de Wijnckel mee dat door de steeds stren gere eisen met betrekking tot het oppervlaktewater de lo zingsvergunningen voor bij voorbeeld septic-tanks door het waterschap 't Vrije van Sluis zullen worden ingetrok ken op het moment dat de rio lering een feit is. „Zo gauw de lozingsvergunning vervalt, wordt aansluiten op de riole ring verplicht". De bewoners van de Rijks weg krijgen daarvoor een half jaar de tijd. Sluit men later aan, dan dienen de totale kos ten voor aansluiting te worden betaald. Tot nu toe zijn drie riole ringsprojecten voltooid in de gemeente Aardenburg: Zwaanstraat (Eede) en Heren weg en Smedekensbrugge (Aardenburg). Wanneer ook de Rijksweg (vanaf nr. 49 tot aan het Dijkske) gereed is zal worden begonnen met de aan leg van riolering aan de Eede- se Vlasstraat, het voorlopig laatste project. Van onze correspondent IJZENDIJKE - De IJzendijk- se showdrumband Jeugdbe lang is aan een absoluut top seizoen bezig. Inmiddels heeft het al 33 optredens achter de rug, waaronder dertien in Bel gië en Frankrijk. Ook het le dental blijft maar groeien. In middels heeft Jeugdbelang al weer bijna vijftig leden. „We hebben zeker het beste jaar tot nu toe achter de rug", zo blijkt uit een artikel in het IJzendijkse dorpsblad. „Het aantal leden groeit gestaag en ook op het gebied van muziek en show worden er goede vor deringen gemaakt. Opmerke lijk is trouwens dat de leeftijd van de nieuwe leden vrij hoog ligt, waaruit blijkt dat we meer da^j alleen de jeugd tot achttien jaar aantrekken". Voor Jeugdbelang is het sei zoen echter nog niet achter de rug. Er volgen nog optredens tijdens de winkelweek en de Sinterklaas-periode. Van onze correspondent gOES - Op de banen in het re creatiegebied Oude Zeedijk te "oes zijn zaterdag de kam- f&enschappen van de Zeeuw- se Windhonden Renvereniging Sehouden. Er werd gelopen over 350 meter. Het clubkampioenschap d bij de Whippets gewon- door Fellow van G. Gorsse >t Kloetinge en bij de Af- sbaanse windhonden door Wendolyn van de Wilgen- oot van mevrouw Dietrich wt Hoek. p. andere titels gingen naar )y?,"y van P. van Vliet uit Ka- Triv Whippets open klasse), bias van H. Peeters uit idendamme (Whippets (p klasse), Pukkie van Bla- (l,7? a van A. Nuyens uit Goes van RPets C-klasse), Darwin «,{J de Spaarnemeute van N. Durg uj£ Gogs (Whippets B- sse) en Faiza Furore el lin^.an van mevrouw Hame- k uit Middelburg (Afghaan- tvindhonden B-klasse).

de Stem | 1984 | | pagina 16