Wereldwinkel Terneuzen in 4een diep dal' kOrt KROON VERNIETIGT BESLUIT MINISTERIE Arno's vierden koperen jubileum nvt/ ww - -1 3 parallelmarKt euws Anti-vandalisme-spel op drie schoolpleinen Scouting Westdorpe is actief Loopt die langs de Albert Cuyp? A-team wint zeskamp Dethon in Terneuzen MA ZEELAND? Istraat racht /-Namen dag van 'te Dassen bezocht hlNSDAG 9 OKTOBER 1984 VAN ZEELAND h egenlegger Sas hordt niet gewijzigd I ngv HAAG - De wegenlegger I (,n Sas van Gent wordt niet I iangePast aan de wensen van I M, Kapti jn uit Philippine. DRINGEND VRIJWILLIGERS NODIG Koor Westdorpe zong in Terneuzen MIDDEN" ZEEUWS DEN HAAG/TERNEUZEN - Aan de scholen gemeenschap voor beroepsonderwijs De Leeuwtjes in Terneuzen moet alsnog een op leiding mdgo (middelbaar dienstverlenings- en gezondheidszorgonderwijs) van start gaan. Bezwaar Veerdiensten Zeeuwsvlaamse truckers vierden uitbundig feest Plaatselijk nieuws Biervliet Terneuzen Zaamslag Alfabetisering in Kanaalzone Koppeltijdrit van mts/ meao verreden in Terneuzen Icht, 5. mevr. Van l'e volgende wedstriin 19 oktober. Ja jen - In zaal A. Men- rd een gaaibolling ge. Ivaaraan 34 personen én. Uitslag: hoge vo- laas; linker zijvogel van Heese, beiden kande; rechter zijvo- Ue Bakker, Walsoor- >otste aantal (6): a Hulst. Door de bejaarden Ijartclub opgericht. De 6n deze club is BBK |en Biljarters Koe- I Het voorlopige be staat uit R. Buijs, C kit en J. Feijen. liddag - De vrou- niging van de gere- Ee gemeente in Axel toensdag 10 oktober loopmiddag in de ge- Irde kerk aan de pf. Voor de hongeri- Iden wafels en olllie- F'bakken. Voorts is er Iderboekenstand. Be lenden kunnen tussen 19.00 uur terecht, len - De Axelse Platte- luwen houden woens- ftober in De Halle een vond met als onder- blverven'. Gastspreek- fis Clement uit Water de. Aanvang 20.00 Leden van bridgeclub elden in cultureel De Halle de tweede 1 van de najaarscom- lUitslag: A-groep: 1. iock-Pel, 2. heren L. /an Bambost, 3. he- |Moeliker, 4. echtpaar ut, 5. heren De Maagt- B-groep: 1. echtpaar a, 2. heren Scheele-De mevrouw Dekker-de ck. C-groep: 1. dames (foud-Van de Casteel, Esselbrugge-Van de |3. dames Matteeuws- |ngs. - Drs. P. J. A. Borm uit karnen promoveerde Rijksuniversiteit te [tot doctor in de wis- |n natuurwetenschap- titel van het proef- 3: 'Oxydatief metabo- pn geneesmiddelen in darmwand'. De heer lerd in 1956 in Nieuw- Igeboren en studeerde |f als doctorandus in de aan de Katholieke fteit te Nijmegen. Het onderzoek geschiedde de vier jaar aan de Iversiteit in Utrecht. 1 Borm is thans werk- pn de medische facul- de Universiteit te bht. 1TERZANDE - De [van de verkenners- ie Zwarte Dassen goed te spreken belangstelling die td hebben op hun g- kwamen zaterdag een temen achter gemeen- uis St. Martinis, waar Idige aventuriers hun radden opgeslagen. De bakten daar zelf n gaven de bezoekers heid om op de grote te spelen. ieze open dag was te- ij d het eerste kamp ld voor de groep ver- Ze hadden 's avonds ïpvuur, avondspel en 1 de tenten slapen om chtend verder te gaan. varte Dassen bestaan half jaar zelfstandig, 'iding van Wim Kint de Clippelaer. Zij ho- het ledenaantal van gens, in de leeftijd van vijftien jaar, nog zal n. Jongelui die er iets elen kunnen contact n met Wim Kint, tel. 25. T16 PAGINA ZEELAND 3 ;aniserende wieier- en :rsclub Koewacht en navalsvereniging De akken zijn tevreden opkomst van de deei" Gehoopt wordt dat zo eten en samenwerkin- isen de Koewachtse ngen in de toekomst r worden. slagen waren als„v°lfn r hardlopen: 1. R sen 2. E. Uses, Pieken: 1. P. 3. R. Poppe. Sjoelen, l j E. Poppe, 3. P. van Grem gen nu nog (H'n itilellifir'n n een wedstrijddag nd van het individuele nt is als volgt: 1. P- gen, 2. P. Segers, 3, J- tussenstand van de P 1. TOVAK, 2. KPJ. Van onze Haagse redactie pat heeft de Kroon bepaald I ,s een beroep van Kaptijn te il de vaststelling van de leg- r door GS van Zeeland. Vol os Kaptijn was de ligging |>an het Spuikompad onvol doende duidelijk omschreven I zou de indruk kunnen be- loaan dat het voor een deel over zijn grond loopt. I Volgens de Kroon is dat in derdaad het geval, zodat er I Jeen enkele aanleiding is voor Ieuwe ingrepen in de wegen- Alsnog nieuwe opleiding aan school De Leeuwtjes Een blik in de Terneuzense Wereldwinkel - foto archief de stem Van onze correspondent TERNEUZEN - De Wereld winkel in Terneuzen zit dringend verlegen om vrij willigers. Als die vrijwilligers zich melden kan de winkel in de Nieuwstraat 41-43 niet al leen op de zaterdagmiddag 'open', maar ook op andere dagen. „Daar hebben we nu te weinig mensen voor. Wat dat betreft zitten we in een diep dal. En daar willen we binnen de korste keren uit komen", zegt Jan van Os, een van de vrijwilligers die momenteel de Wereldwinkel bemannen. Over de huisvesting is geen enkel negatief geluid te horen. „Daar zijn we zeer te vreden over", vertelt Jan. Belangstellenden die zich bij de Wereldwinkel willen aansluiten kunnen gewoon binnenstappen. „Iedereen kan dit werk doen. We stel len geen eisen. Alleen is het van belang dat de vrijwilli ger belangstelling heeft voor dit soort werk. Jezelf inte resseren voor het werk in de derde wereld en de dingen die daar worden geprodu ceerd is natuurlijk van be lang", vertelt Jan van Os. In de Wereldwinkel Ter- neuzen kan men terecht voor produkten uit de derde wereld zoals koffie, thee, ho ning nootjes, kroepoek etce tera. Nederland telt zo'n 150 Wereldwinkels met als overkoepelend orgaan de SOS-Wereldhandel, die ge vestigd is in Kerkrade. Van uit die organisatie worden de projecten vastgesteld waaraan wordt meegewerkt en waarvan de produkten worden gekocht. In Terneuzen werken ove rigens al acht vrijwilligers mee. Van onze correspondent WSTDORPE - De gemengde "«^vereniging uit Westdorpe telt zondagmorgen in de Op- «Mdingskerk te Terneuzen fffl eucharistieviering muzi- "al opgeluisterd. Het koor werd begeleid door organist W. van den Bergen. zong een aantal mooie meerstemmige kerkliederen 91 de vaste gezangen uit Een «derlandse Mis van Ignace Wzutter. Ha de dienst gaf het koor ^koffieconcert ten beste in kerk, waarbij een aantal P'ofane liederen werd uitge- :*rd in een meerstemmige Werking. Ook vertolkte het iönengd koor enkele leuke •'aamse en Nederlandse ™lksliedbewerkingen. Na af- ™P bleef men nog gezellig °"een om na te praten. (ADVERTENTIE) GOES - MAC De Bevelanden - MAC De Bevelanden houdt zaterdag 13 oktober een puz- zelrit voor A- en B-klassers op een traject in de gemeente Borsele. Het is de laatste rit die meetelt voor het clubkam pioenschap. Het vertrek is om 13.00 uur in Goes-zuid. TERNEUZEN - De Terneu zense werkgroep vandalisme houdt tijdens de herfstvakan tie op drie schoolpleinen het Anti - vandalisme-spel. Dinsdag 16 oktober gaat het spel van start op het school plein van De Meerpaal aan de Sloelaan in hof Zeldenrust. Woensdag 17 oktober is men op het schoolplein van de Zuidlandschool aan de Prof. Zeemanstraat in de Serlippens en vrijdag 19 oktober wordt het spel gespeeld op het schoolplein van de Samenwer kingsschool aan de korte Kerkstraat in de binnenstad. Een en ander wordt opgezet in samenwerking met de PTT. De aanvang is steeds om 10.15 uur. Er wordt in groepsverband gespeeld. Deelnemers moeten in de leeftijd van zes tot der tien jaar zijn. Deelname en toekijken is gratis. Elke deelnemer ontvangt een herinnering. Het spel lijtk een beetje op het bekende gan- zebord, maar is aangepast aan de bedoeling van de hele actie: het bestrijden van het vanda lisme. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Zaterdag vierde drum- en majorettenkorps The Arno's uit Sas van Gent het 12 (4 - jarig bestaan. De festiviteiten rond dit koperen jubileum startten zaterdag morgen met een feestelijke rondgang van het korps in de ker nen Philippine en Sluiskil. Rond het middaguur genoten leden en bestuur een broodmaaltijd in zaal Reseda, waarna ook in Sas van Gent en Westdorpe rondgangen werden gemaakt. Op begraafplaats St. Janschorre bracht het geel-zwarte korps posthuum huldeblijken aan de man van het eerste uur, Arnold de Jager. Op zijn graf werden bloemen gelegd, waarna de Last Post werd geblazen en een minuut stilte in acht werd genomen. Overigens mochten The Arno's zaterdagmiddag het eerste nummer van hun nieuwe clubblad De bolle blazers in ontvangst nemen. Zaterdagavond volgde een druk bezochte feestavond in De Speye voor zo'n 250 leden, familieleden en oud-leden. Accor deonclub Acconas uit Assenede, bevriend met The Arno's, ver leende haar medewerking aan de avond en bracht met een eigen orkest gezellige dansmuziek. Ook werd een aantal toneelstukjes opgevoerd. Speciale huldeblijken waren op zijn plaats voor de 19-jarige Ingrid Inghels uit de Zandstraat, die als enige gedurende 12(4 jaar lid is van het korps. De feestavond duurde overigens tot in de late uurtjes. Van een onzer verslaggevers Het gaat om een afdeling Activiteiten Begeleiding. Door deze uitspraak van de Kroon wordt Terneuzen een Zeeuws-Vlaams vestigingspunt voor mdgo. geacht om voor Terneuzen een uitzondering te maken. Aangezien men de schrifte lijke uitspraak van de Kroon nog niet binnen had, wilde het bestuur van de Terneuzense stichting, noch de schoollei ding van De Leeuwtjes giste ren al commentaar geven op de berichten uit Den Haag. De afwijzing door de minis ter van Onderwijs van het verzoek van de Terneuzense stichting MBO Zeeuwsch- Vlaanderen om een aantal nieuwe opleidingen toe te staan, is er ten dele mee onge daan gemaakt. Dat blijkt uit de uitspraak in het beroep bij de Kroon dat de Stichting had ingesteld. De Kroon blijkt niet bereid alle gevraagde nieuwe afde lingen toe te staan, omdat Ter neuzen daarvoor een te klein achterland zou hebben. Voor de andere nieuwe afdelingen, die De Leeuwtjes had ge vraagd staat de norm van 500 leerlingen. Daaraan zou Ter neuzen niet kunnen voldoen. De Kroon was wel van me ning dat Zeeuwsch-Vlaande ren in een bijzondere positie verkeert ten opzichte van an dere regio's. Het bezwaar dat leerlingen uit Zeeuwsch- Vlaanderen ruim drie uur moeten reizen om eenzelfde opleiding in Vlissingen te kun nen bezoeken speelde daarbij een rol. Ook het feit dat de reismo gelijkheden uiterst ongewis zijn door de afhankelijkheid van veerdiensten werd door de Kroon belangrijk genoeg Van onze correspondent WESTDORPE - Hoewel het zomerseizoen achter de rug is, heeft scouting Westdorpe nog wat activiteiten op het pro gramma staan. Op het ogen blik tellen de diverse scouting- afdelingen tachtig leden en het aantal groeit nog steeds. Zaterdag 13 oktober neemt een groep deel aan zwemwed strijden voor scoutings in Ter neuzen. Gezien het succes van vorig jaar (een eerste prijs en afvaardiging naar Amersfoort voor deelname aan de lande lijke competitie) is de Wewe- kabogroep in alle speltakken vertegenwoordigd. De week daarna wordt op Het Jagertje in Hulst meege daan aan een vader-zoon- weekeinde, dat helemaal in het teken van wild-west staat. De leiding heeft voor een aan trekkelijk programma ge zorgd. Sillily Parallelmarkt is een nieuwe effectenmarkt, die speciaal is ingesteld om bedrijven gemakkelijker toegang tot de Amsterdamse Effectenbeurs te geven. Eén van de vele beurstermen, waarvan u soms slechts naar de betekenis "int gissen. Wilt u meer weten? De Amsterdamse Effectenbeurs heeft een nieuwe brochure, die vertelt hoe de beurs werkt en tientallen begrippen verklaart. De brochure "Tot uw orders" ontvangt u via de bon gratis thuis. Stuur de bon voor de brochure "Tot uw orders" in een gesloten envelop zonder postzegel aan Amsterdamse Effectenbeurs, Afd. Public Relations, Antwoordnummer 24,1000 RA AMSTERDAM w| Woonplaats ••Ss—fr AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Van onze correspondent SAS VAN GENT - De vijfde uitgave van het Truckdrivers- bal, dat zaterdagavond in de Sasse Vlaanderenhal gehou den werd, is wederom een groot succes geworden. Ruim 500 beroepschauffeurs met aanhang -afkomstig uit geheel Zeeuwsch-Vlaanderen- genoten in de evenementenhal van De Vlaanderen van optre dens van onder meer Henk van Montfoort en zijn Sky li ners en buikdanseres Corina. Aan de toch al gezellig inge richte zaal was een extra feestelijk tintje gegeven door de aanwezigheid van een aan tal trucks, die her en der in de hal opgesteld stonden. Onder de feestvierende truckers werd ook een grote vérloting gehouden, waarvan de heer R. Rules van Dow de hoofdprijs mocht uitreiken, een vier daagse reis naar Mallorca. Organisator Rien Verbrug- ge toonde zich zeer verheugd met deze uitgave: „Een gewel dig feest, een volle bak en werkelijk een eerbetoon aan de beroepschauffeurs". Volgend jaar wil de Terneu zense garagehouder het alle maal nog grootser opzetten: „Ik ben dan ook van plan de chauffeurs meer inspraak te geven in het programma. Bin nenkort gaan al weer brieven de deur uit om de interesse en behoefte onder de chauffeurs te peilen. Op grond daarvan wordt dan een programma van het zesde Truckdriversbal samengesteld", aldus Ver- brugge. Van onze correspondent TERNEUZEN - De personeel- vereniging Hulca van het werkvoorzieningsschap De thon heeft zaterdag een zes kamp gehouden in het gebouw en op het terrein van Dethon Terneuzen. In totaal namen acht ploegen van vijf personen aan dit sportief evenement deel. De acht ploegen hadden als namen: De Laatkomers, De Geuze Boys, De Dolly Dots, het A-team, De Meeuwen, De Smurfen, De Deurdouwers en De Mossels. Ze streden de hele dag op verschillende onderde len, waaronder slagbal, water dragen, touwtrekken, doel trappen en kegelen. In een sportieve sfeer, waarbij de weergoden op het juiste moment de ploegen goed gezind waren, werden, mede door de goede organisatie, alle onderdelen in een vlot tempo afgewerkt. Als winnaar kwam uitein delijk uit de bus het A-team, hoofdzakelijk bestaande uit werknemers van de buiten dienst. Een attractief element vormden De Dolly Dots, hoe wel laag geëindigd, toch een levendig onderdeel in het ge- ^hele gebeuren. Gezien het en thousiasme van alle deelne mers en organisatoren zal dit evenement volgend jaar zeker herhaald worden. Herdenking - Zaterdag 13 ok tober wordt in de Nederlands hervormde kerk een herden kingsdienst gehouden waarin voorgaan ds. Meeuwse en pas toor De Nijs. De dienst begint om 10.30 uur. Na afloop hier van zal een stille tocht worden gehouden naar het bevrij dingsmonument aan de Pauli- nahaven. Oranjekwartier - De slechte weersomstandigheden hebben het bestuur van de speeltuin Oranjekwartier doen beslui ten de voor zaterdag geplande speldag te verzetten naar ko mende zaterdag, 13 oktober. Ruilbeurs - De eerste ruil beurs van het nieuwe seizoen, die afgelopen zaterdag in het Zuidlandtheater werd gehou den, is weer door vele honder den verzamelaars bezocht. De volgende beurs wordt zater dag 5 januari gehouden. NWH - De afdeling Terneu zen van de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen houdt vanavond, dinsdag, een bijeenkomst in de Goede Her derkerk, aanvang half acht. Gastspreker is de heer Lam- brechts uit Oostakker België. Hij spreekt over het onder werp Scheepvaart en Belood- sing op de Westerschelde. Gevonden voorwerpen - Fiets pompen, nylon jack rood/ geel/blauw, schaarsteunen, verzekeringsplaatje, plastic tas met gymkleding, twee blauwe regenpakken, zilveren dameshorloge, witte sport schoen, zilveren ketting, blau we rubberen laars, groen dek kleed van een auto, doublé da meshorloge, diverse porte monnees met inhoud, diverse sleutels, diverse bankbiljetten. Kaarten - In het kader van de wintercompetitie bieden zon der roem van de voetbalver eniging Zaamslag werd in de kantine van de voetbalvereni ging de eerste ronde gespeeld. Uitslag: 1. P. Houg, 2. H. van de Voorde, 3. F. Lauwereijs, 4. J. Cobben, 5. J. Scheele. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - In de Geule in Terneuzen en in Sas van Gent in de Roselaar wordt voor vol wassenen, die niet kunnen le zen en schrijven, de cursus Le ren lezen en schrijven voor volwassenen gegeven. De lessen worden gegeven in kleine groepjes op woens dagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Voor inlichtingen kan men terecht bij Ria van Agtmaal, Van Kinsbergenlaan 25, Ter neuzen, tel. 01150-17752. Van onze correspondent TERNEUZEN - De sport- commissie van de Ter neuzense mts/meao hield zaterdag een koppeltijd rit van Perkpolder naar Othene, waaraan acht tien ploegen deelnamen. Deze ploegen, die een zeer hard wind moesten trotseren, waren ver deeld in drie categorieën: scholieren, niet-licentie- houders en licentiehou ders. In deze laatste groep werd uiteraard het snelst gereden en een ge middelde snelheid van 40 kilometer per uur geme ten. Bij de scholieren ging de winst naar het koppel Karei ten Dijk/Erwin Buyze met een winnende tijd van 58.38 minuten; 2. Jan Bruurs/Frans Bruyen in 1.10.08; 3. Ru- die en Peter Voorhands in 1.10.19. Niet-licentiehouders: 1. Rudie en Hans in den Bosch in 55.24; 2. Jan Zee- gers/Rob Evers 1.03.30; 3. Jan Bruggeman/Hillie Wolfert 1.09.45. Licentie-houders: 1. Cor Verplanke/Pieter Harms 52.20; 2. Peter van 't Westeinde/Patrick van Hulle z.t.; 3. Henk Dees/ Patrick van Straten 54.09. Komende zaterdag houdt de sportcommissie van de mts/meao alweer het volgende evenement. Het gaat dan om een combinatie van hardlo pen (over 2,2 km) en fiet sen (over 7 km) om en na bij het Schelpenhoekje aan de zeedijk bij Othe ne. Men kan zich zater dagochtend tussen 9.30 en 10.00 uur opgeven in de mts/meao-school. De start volgt om 10.30 uur.

de Stem | 1984 | | pagina 11