ZEEBANKETSHOW OP GROTE MARKT MAQUETTES MAKEN VOOR LESSEN Plaatselijk nieuws Eerste jeugdmuziekdag harmonie groot succes Wereldw A o Nachtelijke gluurders9 waren bijeen CITROËN* DINSDAG 9 OKTOBER 1984 T22 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND; Bejaardenbond Nieuw-Namen viert jubileum Zuiddorpe Schietingen Prulletje Toezegging W. DE BLOCK WISSE B.V. Ruimte in Hulst even te klein Te klein Graauw Ossenisse Vogelwaarde Hulst Noordstraat Koewacht Axel Nieuw-Namen Open dag van Zwarte Dassen goed bezocht Axel wil aandacht besteden aan het Jaar van de Jeugd Zeemeermin Wedstrijden superstar in Koewacht niNSPAG 9 OKTOBER 19lj Wegenlegger Sas tfordt niet gewijzigd DRINGEND VRIJÏÏ Koor Westdorpe zong in Terneuzen Van onze correspondent KLOOSTERZANDE Dertien buurtbewoners uit de Pastoor Smulders- straat hebben hun nacht rust nogmaals opgeof ferd om in gezelligheid bijeen te zijn ter viering van hun succesvolle re sultaat in de spiegelaf- faire van enige maanden geleden. Deze mensen waakten toen bij toerbeurt 's nachts, omdat de buurt geplaagd werd door iemand die hard handig autospiegels van ge parkeerde auto's sloopte. Hun nachtelijk spiekwerk werd beloond met de arres tatie van de dader. Nadat deze buurtbewo ners ook nog gezamenlijk hun brandgang watervrij hadden gemaakt door er zelf een afvoer in aan te brengen met door de woningbouw vereniging beschikbaar ge stelde materialen, werd het besluit genomen om deze ge beurtenissen feestelijk af te sluiten. Wat men afgelopen week end uitvoerig heeft gedaan met een mosselmaaltijd en flinke potten bier. Scholen zien aanbod haanlozen wel zitten Van een onzer verslaggevers AXEL/SAS VAN GENT - Het idee vanuit het baanlozenproject Axel-Sas van Gent om ma quettes te bouwen, die scholen kunnen gebrui ken als lesmateriaal, lijkt op genoeg belang stelling te kunnen rekenen. Van de vijftig Zeeuwsvlaamse scholen die tot nu toe op het initiatief hebben gereageerd waren dertig re acties positief. Van onze correspondent NIEUW-NAMEN - De rk Bond van Ouderen in Nieuw- Namen bestaat twintig jaar. Het jubileum wordt morgen, woensdag, gevierd. Allereerst worden om 15.00 uur tijdens een feestvergade ring in De Kauter de belang rijkste gebeurtenissen uit het verleden nog eens opgerakeld. Daarbij zijn ook de besturen van de bonden uit omliggende plaatsen uitgenodigd. Om 17.00 uur staat er een eucharistieviering op het pro gramma, gezongen door het bejaardenkoor. Na een koffie tafel en een receptie (van 19.00 tot 20.00 uur) is het de beurt aan het jeugdcircus Reinardi uit Hulst. Verder wordt de avond doorgebracht met mu ziek, zang en dans. In totaal zijn zo'n 160 scholen aangeschreven en de initia tiefnemers verwachten dat er nog flink wat 'orders' zullen binnenkomen. De zeven vrijwilligers (vier uit Axel en drie uit Sas) die het plan hebben bedacht zul- KOEWACHT Bejaardenschieting, zaal G. van Rumste. 29 schutters: hoge vogel: A. Impens, St.-Jansteen; eerste zijvogel: R. van Grembergen; tweede zijvogel: Th. de Calu- wé; grootste aantal (6): R. van Grembergen, allen Koewacht. HULST Zaal De Kroon, 64 schutters: Wip 1: hoge vogel: J. van Kerkhoven; eerste zij vogel: J. Leeraert, beiden St.-Jansteen; twee de zijvogel: R. Wilkens, Hulst; grootste aan tal (4): A van Dijk, Boschkapelle. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Herwegh, Hulst; twee de hoge en beide zijvogels: J. Leeraert, St.- Jansteen; grootste aantal (5): mevrouw Koe mans, Terneuzen. HULST Zaal W. Blommaert, 50 schutters: Wip 1: hoge vogel: R. Herwegh, Heikant; eerste zijvogel: J. van Gassen, Prosperpol- der, tweede zijvogel: L. Verstiggel, Hulst. Wip 2: hoge vogel: K. de Blok, Hulst; eerste zijvogel: H. Schuur, Terneuzen; tweede zij vogel: P. van Gassen, Prosperpolder; groot ste aantal (5): R. Wilking, Hulst. KLOOSTERZANDE Bejaardenschieting, zaal De Kastanje, 42 schutters: hoge vogel: F. Reunis, St.-Jansteen; eerste zijvogel: B. De bruycker, tweede zijvogel: J. van Mee- len, beiden Kloosterzande; grootste aantal (3): J. Schilleman, Hulst. KOEWACHT Bejaardenschieting, zaal Oude Molen, 29 schutters: hoge vogel: L. Ferket; eerste zijvogel: A. van Poele; tweede zijvogel: G. van Damme; grootste aantal (4): A. van Poele, allen Koewacht. WESTDORPE Staande wip, St.-Sebas- tiaan, 60 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: M. de Cock, Zuiddorpe; tweede hoge vogel: J. Bruggeman, Westdorpe; eerste zij vogel: J. Smet, Axel; tweede zijvogel: C. Scherr, St.- Gillis; derde zijvogel: A. Wanzele, Zelzate; vierde zij vogel: E. van Eertveld, Sas van Gent. Wip 2: eerste hoge vogel: A. Goethals, Westdorpe; tweede hoge vogel: E. Inghels, Zuiddorpe; eerste zijvogel: R. Saye, Zelzate; tweede zij vogel: R, Tack, Ertvelde; derde zijvogel: B. Herman, Zuiddorpe; vierde zij vogel: W. de Vrieze, Westdorpe. HULST Staande wip, De Batavieren, 49 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: G. Suy, Zuiddorpe; tweede hoge vogel: Th. Freyser, Hulst; eerste zijvogel: J. Goossen, Klooster zande; tweede zijvogel: F. van Swaai, Hulst; derde zijvogel: J. de Vilder, Sluiskil; vierde zijvogel: A. de Klerk, Hulst. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Goossen, Kloosterzande; twee de hoge vogel: A. van de Bergen, Hulst; eer ste zijvogel: R. van Es, St.-Jansteen; tweede zijvogel: L. Vermeulen, Nieuw-Namen; der de zijvogel: E. Savoye; vierde zijvogel: R. van Es. beiden St.-Jansteen. KAPELLEBRUG Zaal Fabie, 80 schut ters: eerste hoge vogel: R. Kint, Clinge; tweede hoge en eerste zijvogel: Ch. de Blok, St.-Pauwels; tweede zij vogel: A. van de Branden, St.-Jansteen; derde zijvogel: L. Cammaert, Kapellebrug; vierde zijvogel: P. Taalman, St.-Jansteen; grootste aantal (5): F. Fierens, St.-Pauwels. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 19 schutters: eerste hoge vogel: P. Schoon vliet, Hellegat; tweede hoge vogel: P. de Kort, Vogelwaarde; eerste zijvogel: J. Schroeiens, Hellegat; tweede zijvogel: P. Boeter, Vogelwaarde; grootste aantal (4): B. Visser, Kloosterzande. KOEW ACHT - Zaal G. van Rumste, 52 schutters: hoge vogel: A. de Blok, Koe wacht; eerste zijvogel: L. Ringoot, St.-Pau wels; tweede zijvogel: O. Saman, Koewacht; grootste aantal (4): W. Vervaet, Lokeren. KLOOSTERZANDE Zaal De Hoogaars, 44 schutters: Wip 1: hoge vogel: E. Luykx, Hulst; eerste zijvogel: A. Verschoten, Wal soorden; tweede zijvogel: P. Pauwels, Groe nendijk; grootste aantal (6) en vliegende vo gel: A. Verhoeven, Kloosterzande. Wip 2: noge vogel: R. Hiel; eerste zijvogel: me vrouw Verhoeven; tweede zijvogel: L. van Goethem; grootste aantal: Rudi Verschoten, allen Kloosterzande. HULST Zaal W. Blommaert, 30 schutters: eerste hoge vogel: G. Herwegh, Hulst; twee de hoge vogel: R. Sterkx, Zelzate; eerste zij vogel: H. Vos, Heikant; tweede zijvogel: R. Wilking, Hulst; grootste aantal (6): J. van Kerkhoven, St.-Jansteen en R. Wilking, Hulst. ZUIDDORPE Zaal De Herberg, 45 schut ters: eerste hoge vogel: P. Oosting, Axel; tweede hoge vogel: J. de Koeyer, Yerseke; eerste zij vogel: F. de Waak Koewacht; twee de zijvogel: M. Jansen, Moerbeke; grootste aantal (4): R. Migom. Zuiddorpe. HULST OZO, 37 schutters: eerste hoge vogel: A. Dobbelaar, Boschkapelle; tweede hoge vogel: J. de Bin, De Klinge; eerste zij vogel: P. Verstiggel, Hulst; tweede zijvogel: A. Dobbelaar, Boschkapelle; grootste aantal (5): R. de Smet, De Klinge. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 34 schutters: hoge en eerste zijvogel: J. de Waal; tweede zijvogel: A. Groenewegen; grootste aantal (3): Natalie de Bruyn, allen Koewacht. KOEWACHT - Zaal R. van Steene, 35 schutters: hoge, eerste zij vogel en grootste aantal (8): R. de Smet, Koewacht; tweede zijvogel: W. de Rijk, Stekene. LAMSWAARDE Zaal De Vier Jaargetij den, 37 schutters: Wip 1: hoge en eerste zij vogel: M. Heyens, St.-Janteen; tweede zijvo gel: mevrouw Hermans, Ossenisse; grootste aantal (4): R. Heyens, Lamswaarde. Wip 2: vogels verloot; grootste aantal (4): D. Her mans, Ossenisse. KLOOSTERZANDE - Zaal De Hoogaars, 44 schutters: Wip 1: hoge en eerste zijvogel: E. Luyckx, Hulst; tweee zijvogel: J. Ver schoten; grootste aantal (4): J. de Clippelaar, beiden Kloosterzande. Wip 2: hoge vogel: F. Durinck, Walsoorden; eerste zijvogel: P. Pauwels; tweede zij vogel: E. Picavet; groot ste aantal (4): F. Cooker en A. Ferket, allen Kloosterzande. len echter nog wel even moe ten wachten voor ze daadwer kelijk aan de slag kunnen. Vrijdag steken de verant woordelijke wethouders van Axel en Sas de koppen bij el kaar en beslissen ze of ze er hun goedkeuring aan geven. Immers, beide gemeenten zullen het initiatief financieel moeten ondersteunen. Is die hindernis genomen, dan komt het plan op tafel van de regio nale toetsingscommissie, die erop moet letten dat het niet concurrentievervalsend is. Projectleider Ronald Jans- sens verwacht dan ook dat op zijn vroegst in januari het licht op groen komt. In die tus sentijd kan ook worden uitge keken naar een geschikt on derkomen voor het 'maquette bedrijfje'. Het idee om maquettes als lesmateriaal te gebruiken zien de meeste scholen wel zitten. FOTO ARCHIEF DE STEM Het is de bedoeling dat aan vankelijk de gemeenten finan cieel bijspringen, maar als het maquette-project succes heeft wil men mettertijd toch de scholen voor de materiaalkos ten laten opdraaien. „Dat kan natuurlijk nu nog niet", aldus Janssens. „De scholen willen eerst wel eens zien wat er gemaakt wordt, want als er een prulletje is hebben ze er niks aan". Eenmaal gestart wil men ook proberen subsidie los te peuteren bij het Koningin Ju- lianafonds, dat nogal eens geld geeft aan beginnende bedrijf jes met werklozen. Voorts is ook van de Charitas van de rk kerk al een toezegging binnen voor geldelijke steun. De scholen die tot nu toe po sitief hebben gereageerd zijn voornamelijk die van het lager onderwijs. Maar ook kleuter scholen en het voortgezet on derwijs hebben gezegd het idee wel te zien zitten. „Van een heleboel hebben we nog niets gehoord", constateert Ronald Janssens, „maar we hopen dat ze toch snel reage ren. Want dan weten wij ook wat beter waar we aan toe zijn". (ADVERTENTIE! AUTOBEDRIJF Tlvollweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Van onze correspondent HULST - Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Dit gezegde is ook van toepassing op de jeugd van de 183 jaar oude Ko ninklijke Stedelijke Harmonie uit Hulst, de op en na oudste van Nederland. Afgelopen zondag was er al vroeg bedrijvigheid op het buitencentrum 't Jagertje in Hulst. Jeugdige muzikanten, leerlingen van de harmonie, kwamen bijeen om deze dag muzikaal door te brengen. De circa 45 deelnemers wer den in groepsverband onder gebracht naar de aard van het instrument dat zij bespelen. De houtgroep, bestaande uit klarinetten, hobo's, dwarsflui ten en saxofoons, en de koper- groep, bestaande uit koperen blaasinstrumenten, gingen ieder onder leiding van resp. Johan de Witte en Piet de Wit te hun 'leslokaal' opzoeken. Er werd intensief geoefend en ook gepraat over muziek en het muziekinstrument. Daar na kwamen de groepen samen om gezamenlijk het geoefende in praktijk te brengen. Na de lunch, aangeboden aan de deelnemers, konden de jeugdige muzikanten kennis maken met een nieuwe rich ting in de blaasmuziek, de zo genaamde workshop nieuwe muziek. Dit experimentele on derdeel werd begeleid door de onlangs op het Amsterdamse Conservatorium afgestudeer de Piet de Witte (zoon van de huidige directeur van het Hul- sterse harmoniegezelschap). Na een wat aarzelend begin werd de groep enthousiast, maar het bleef toch wennen voor velen. Na een korte pauze werden er weer in groepsverband di verse nummers gespeeld, waarna weer een gezamenlij ke repetitie volgde. Inmiddels waren de ouders gearriveerd, die kwamen luisteren naar hetgeen die dag was geleerd. Ook de belangstelling van de ouders was groot. De ruimte voor het slotconcert was nage noeg te klein en velen moesten genoegen nemen met een staanplaats. Het slotconcert werd uitgevoerd onder leiding van Johan de Witte, Piet de Witte en Ronny de Neijs. Het enthousiasme onder de deelnemers was dermate groot dat er al direct werd gevraagd wanneer de volgende jeugd muziekdag wordt gehouden. Lindenhof - In het bejaarden tehuis De Lindenhof wordt op zaterdag 13 en zondag 14 okto ber de jaarlijkse tentoonstel ling van handwerken, ge maakt door de bewoners, ge houden. Belangstellenden zijn welkom tussen 14.00 en 17.00 uur. Collecte - De collecte voor de Nierstichting heeft 749,85 op gebracht. Bingo - Ten bate van het vere nigingsgebouw werd een bin go-avond gehouden waaraan 40 personen deelnamen. Uit slag: 1. W. de Boey, Ossenisse; 2. mevrouw Impens, Terneu zen; 3. mevrouw Van Poorten; 4. mevrouw De Boey; 5. E. Reyns, allen Ossenisse. Trimloop - De stichting Wal halla houdt 20 oktober een trimloop over de afstanden 3,7 en 12 kilometer. De start is om 15.00 uur bij het dorpscentrum. Inlichtingen kan men krijgen bij R. de Kort. Bridge - Leden van de bridge club Hulst speelden in het ge meenschapscentrum Den Dul- laert een wedstrijd in het ka der van de eerste helft van de wintercompetitie. Uitslag: A- groep: 1. dames Mast-Kind, 2. mevrouw Holla-de heer Nie- land, 3. echtpaar Pauwels, 4. dames Biesbroeck-Goossen, 5. heren Biesbroeck-Beuzenberg. B-groep: 1. echtpaar Kind, 2. dames Seydlitz-Van Esbroeck. 3. heren Herman-Van de Dries, 4. mevrouw De Kort-de heer Atkins, 5. heren De Booij- Van Aert. C-groep: 1. dames Hilligers-Van de Velde, 2. echtpaar Van de Walle, 3. echtpaar Van Kouteren, 4. he ren Boddaert-Wendels, 5. me vrouw Stallaert-de heer De Nijs. Kaarting - In zaal De Bruyn werd een kaarting gehouden waaraan 53 personen deelna men. Uitslag: 1. mevrouw De Keyzer, 2. G. de Schepper, bei den Axel; 3. Th. van de Bran den, 4. J. Blommaert, beiden Hulst; 5. mevrouw Somers, Hengstdijk. Schaakclub - Schaakvereni ging Hulst speelde in de Stads herberg de vijfde ronde van de interne competitie. Uitslagen: P. Dhondt-I. Liem 0-1, P. van Ginneken-N. Frijhoff 0-1, W. Schillemans-P. Sanders 1-0, A. Peeters-C. van Gassen 0-1, P. Tack-E. de Rijck 1-0, A. van Opstal-P. de Waele 1-0, E. Ha- braecken-D. Liem 1-0. I. Liem voert het klassement aan. Sjoelclub - Sjoelclub Wij Blij ven Actief speelde de eerste wedstrijd van het seizoen bij Ron de Vilder. 1. mevr. de Vil der, 2. mevr. Kayser, 3. mevr. Van der Heijden, 4. mevr. Leenknecht, 5. mevr. yi; Koert. De volgende wedste is vrijfag 19 oktober. Gaaibollen - In zaal A. Mer. heere werd een gaaibollingge. houden waaraan 34 person^ deelnamen. Uitslag: hoge v, gel: P. Maas; linker zijvoge] mevrouw van Heese, beidfJ Kloosterzande; rechter zijvci. gel: R. de Bakker, Walsoor, den; grootste aantal (6): s Steyns, Hulst. Biljarten - Door de bejaarden is een biljartclub opgericht.De naam van deze club is BBk (Bejaarden Biljarters Koe- wacht). Het voorlopige be stuur bestaat uit R. Buijs, c van de Bilt en J. Feijen. Verkoopmiddag - De vrou. wenvereniging van de gere. formeerde gemeente in Axel houdt woensdag 10 oktober een verkoopmiddag in de ge- reformeerde kerk aan de Kerkdreef. Voor de honger:- gen worden wafels en oUlie- bollen gebakken. Voorts is er een kinderboekenstand. Be langstellenden kunnen tussen 14.00 en 19.00 uur terecht. Wol verven - De Axelse Platte landsvrouwen houden woens dag 10 oktober in De Halle een thema-avond met als onder werp 'wolverven'. Gastspreek ster is Els Clement uit Water landkerkje. Aanvang 20.00 Bridge - Leden van bridgeclub Axel speelden in cultureel centrum De Halle de tweede wedstrijd van de najaarscom petitie. Uitslag: A-groep: 1 dames Kock-Pel, 2. heren L. Scheele-Van Bambost, 3. he ren Pel-Moeliker, 4. echtpaar Herrebout, 5. heren De Maagt- Bisschop. B-groep: 1. echtpaar Haagsma, 2. heren Scheele-De Block, 3. mevrouw Dekker-de heer Koek. C-groep: 1. dames Groenewoud-Van de Casteel, 2. heren Esselbrugge-Van de Casteel, 3. dames Matteeuws- Duymelings. Doctor - Drs. P. J. A. Borm uit Nieuw-Namen promoveerde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht tot doctor in de wis kunde en natuurwetenschap pen. De titel van het proef schrift is: 'Oxydatief metabo lisme van geneesmiddelen in de dunne darmwand'. De heer Borm werd in 1956 in Nieuw- Namen geboren en studeerde in 1980 af als doctorandus in de chemie aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen. Hel promotieonderzoek geschiedde gedurende vier jaar aan de Rijksuniversiteit in Utrecht De heer Borm is thans werk zaam aan de medische facul teit van de Universiteit te Maastricht. Haaien zullen ook dit jaar weer te zien zijn op de show in Hulst - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER KLOOSTERZANDE - De leiders van de verkenners- groep De Zwarte Dassen waren goed te spreken over de belangstelling die ze gehad hebben op hun open dag. Velen kwamen zaterdag een kijkje nemen achter gemeen schapshuis St. Martinis, waar de jeugdige aventuriers hun tenten hadden opgeslagen. De jongens bakten daar zelf brood en gaven de bezoekers gelegenheid om op de grote sjoelbak te spelen. Aan deze open dag was te gelijkertijd het eerste kamp gekoppeld voor de groep ver kenners. Ze hadden 's avonds nog kampvuur, avondspel en bleven in de tenten slapen om zondagochtend verder te gaan. De Zwarte Dassen bestaan pas een half jaar zelfstandig, onder leiding van Wim Km' en Eric de Clippelaer. Zij ho pen dat het ledenaantal van acht jongens, in de leeftijd van tien tot vijftien jaar, nog za toenemen. Jongelui die er iets voor voelen kunnen contac opnemen met Wim Kint, te. 01148-2625. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll beschikbaar wordt gesteld is afhankelijk van de suggesties die de gemeente te horen krijgt. Die voorstellen moeten onder meer komen van de welzijnscommissie die woens dagavond 10 oktober het Jaar van de Jeugd als eerste op haar bord krijgt. Van een onzer verslaggevers AXEL - Het gemeentebestuur van Axel wil volgend jaar in principe wat geld uittrekken om aandacht te besteden aan het Jaar van de Jeugd. Gedacht wordt om extra ac tiviteiten te organiseren voor de jeugd tussen de twaalf en twintig jaar. Welke activiteiten dat wor den en hoeveel geld daarvoor De commissie buigt zich dan ook over het ontwerp-pro- gramma 1985 voor het sociaal- cultureel werk. Tevens aan de orde is de benoeming van een nieuw lid. Zoals bekend maakt mevrouw Rietra-Veen niet langer deel meer van de com missie. De vergadering, in de raadszaal van het stadhuis, begint om 19.30 uur. Van een onzer verslaggevers HULST - De Hulster Grote Markt staat ko mende zondag weer geheel in het teken van vis en alles wat daarmee te maken heeft. De derde Zeebanketshow, op touw gezet door winkeliersvereniging Het Hart van Hulst en vishandel Van Dijk, belooft een eve nement te worden waaraan iedere vislief- hebbers het hart kan ophalen. Groothandelaren uit Zeeland en Brabant presenteren een overvloed aan vissoorten. Er wordt paling gerookt, er is een visbarbecue en de plaatselijke horeca verwent lekkerbek ken met vakkundig opgemaakte schotels. Als bijzonder spektakelstuk worden twee reuzehaaien aangevoerd. Wie de juiste soort naam en het gewicht raadt, dingt mee naar een culinair weekendje Parijs voor twee per sonen. De Zeebanketshow begint om 14.00 uur met het opstijgen van een heteluchtbal lon. „Vorig jaar trokken we meer dan tiendui zend bezoekers", aldus Van Dijk, die deze week met spanning de weerberichten volgt. Bij goed weer hoopt men het bezoekersaantal dit keer nog te overtreffen. Als de heteluchtballon in hoger sferen ver dwenen is, begint om 14.30 uur een visafslag op 'Volendamse wijze'. Een buitenkansje om voor een schappelijk prijsje een maaltje vis op de kop te tikken. Traditiegetrouw is er ook de de verkiezing van miss Zeemeermin en mister Neptunus. Een van de opdrachten is het overhevelen van levende palingen uit waterbakken. Een glibberig spektakel, waar bij naar verwachting heel wat te lachen zal zijn. Op de Zeebanketshow ontbreekt ook de in formatie niet. Het visproduktschap staat er met een stand en er worden video's gedraaid in een speciale tent. De Zeebanketshow duurt zondag tot 18.00 uur. Van onze correspondente KOEWACHT - Zaterdag avond werden in café Wilton te Koewacht de tweede super starwedstrijden gehouden. Alle twaalf ploegen, met in totaal zestig deelnemers, wa ren present. De wedstrijdon derdelen waren: 100 meter hard lopen, pieken en sjoelen. Na deze wedstrijden is er al een beetje kijk op wie de su perstar gaat worden. P. van Grembergen maakt hierop een grote kans. De organiserende wieier- en suppertersclub Koewacht e de carnavalsvereniging u Kloddezakken zijn tevreden over de opkomst van de dee- nemers. Gehoopt wordt dat de contacten en samenwerKJ gen tussen de Koewacht verenigingen in de toekom» nog beter worden. De uitslagen waren als v0'jf„ 100 meter hardlopen: 1. r. Grembergen, 2. E. R??5'. rs Biergmé. Pieken: 1. P-i'o A. Poppe, 3. R. Poppe. Sjoelen. Poppe, 2. E. Poppe, 3. P. van Grein bergen. Er volgen nu nog een intóllig6" tietest en een wedstrijddag- tussenstand van het individ^ klassement is als volgt: 1. r- Grembergen, 2. P. Segers, Raes. De tussenstand van de P gen iuidt: 1. TOVAK, 2. Kr EMM. Van onze Haagse redactie „EN HAAG - De wegenlegger ■an Sas van Gent wordt niet aangepast aan de wensen van M- Kaptijn uit Philippine. Dat heeft de Kroon bepaald a een beroep van Kaptijn te gen de vaststelling van de leg ger door GS van Zeeland. Vol gens Kaptijn was de ligging van het Spuikompad onvol doende duidelijk omschreven en zou de indruk kunnen be- staan dat het voor een deel over zijn grond loopt. Volgens de Kroon is dat in derdaad het geval, zodat er geen enkele aanleiding is voor nieuwe ingrepen in de wegen legger. Van onze correspondent TERNEUZEN - De Wereld winkel in Terneuzen zit dringend verlegen om vrij willigers. Als die vrijwilligers zich melden kan de winkel in de Nieuwstraat 41-43 niet al leen op de zaterdagmiddag 'open', maar ook op andere dagen. w< da di bi kc ee m< bel ge< ho: Van onze correspondent WESTDORPE - De gemengde zangvereniging uit Westdorpe heeft zondagmorgen in de Op- standingskerk te Terneuzen een eucharistieviering muzi kaal opgeluisterd. Het koor werd begeleid door organist W. van den Bergen. Het zong een aantal mooie meerstemmige kerkliederen en de vaste gezangen uit Een Nederlandse Mis van Ignace Dezutter. Na de dienst gaf het koor een koffieconcert ten beste in de kerk, waarbij een aantal Profane liederen werd uitge voerd in een meerstemmige bewerking. Ook vertolkte het gemengd koor enkele leuke Vlaamse en Nederlandse volksliedbewerkingen. Na af loop bleef men nog gezellig biieen om na te praten. I GO MA (ADVERTENTIE) TEI zens hou tie Ant D spel plei Sloe V op Zuii Zee en het schc Parallelmarkt Is een nieuwe eff Amsterdamse Effectenbeurs te g( kunt gissen. Wilt u meer weten? D beurs werkt en tientallen begrippf

de Stem | 1984 | | pagina 10