ogers heeft moeg opens 'De Tilburgse dans rond het schaakbord iquet snelste T r ophy-team: wereldtitel binnen bereik te» Met Manchester United Het resultaat van de loting was: Thurau klaar voor terugkeer op de weg leintie intje itje ZATERDAG 6 OKTOBER 1984 I ï)'febroken stand luidt: wit: Kf2, I m. i Pionnen a3, b2, d4, f3, g3 en I tó d8, ^c8, pionnen a6, europacup i Europacup ii Europacup iii Reclameplannen KNVB in geding AFGELAST Nederburgh 3 duels geschorst Sjoukje Dijkstra op part timebasis bij schaatsbond 2c»\e>ku 2?5 T47 helicopters, gevechtsvliegtui gen, bommenwerpers, artille rie en oorlogsschepen. Ze be schikken over de grootste on derzeeërs ter wereld en bou wen ook atoomvliegdeksche pen". „De troepen van het Oost blok zijn uitgerust met chemi sche wapens. De NAVO heeft die niet. Maken de Sovjets aanstalten om hun scheikun dige wapens te gebruiken, dan moeten onze soldaten hun hin derlijke speciale uniformen aantrekken, die de gevechts- waarde van alle manschappen sterk doet dalen. Twee jaar geleden al vroeg ik het Ameri kaanse Congres een voorraad chemische wapens te laten produceren. Alleen het nemen van een dergelijke maatregel zou de Sowjets voldoende af schrikken en tot het besef brengen dat wij van plan zijn van ons af te bijten". Nieuwe wapens Generaal Rogers is de me ning toegedaan, dat het wes ten zijn conventionele defensie niet moet verwaarlozen door zich een grote voorraad kern wapens aan te schaffen. „Dit heeft tot gevolg, dat zij in con ventionele veldslagen gauw het onderspit zullen delven. We beschikken niet een over genoeg goed uitgerusten strijdkrachten om de eerste li nie te ondersteunen. Dit is een onduldbare situatie", zegt Ro gers. Hij hoopt dat de NAVO-lan- den zich spoedig bereid zullen tonen om daar wat aan te doen, hoewel zij zich tegen woordig wel in een tijdperk van inleveren en bezuinigen bevinden. De militaire strategen van Shape beamen alles wat Ro gers zegt. Hun troepen hebben dringend moderne nieuwe wa pens en veel meer munitie no dig. Ook de burgerlijke amb tenaren van de NAVO in] Brussel, die de schakel vormen tussen de Verdragsorganisatie en de politici, spelen dezelfde langspeelplaat. Het is net of Rogers ieder een een diepgaande hersen spoeling toegediend heeft. Sa men met Lord Carrington, de nieuwe secretaris-generaal van de NAVO spoort hij de respectieve regeringen aan zo spoedig mogelijk met nog meer geld over de brug te ko men ten bate van de gezamen lijke defensie en het behoud van de vrede. Maar eerst moet het volk van die noodzaak overtuigd worden. Daarom spraken Shape en de NAVO vooraf de media aan. Beroepsmilitairen hebben kennelijk nooit genoeg solda ten en wapens. Wat dat be treft, is er tussen de onzen en die van de Russen niet veel verschil. Als het zo doorgaat, doen wij op militair terrein immers precies hetzelfde als zij. Een massa geld voor wa pens en munitie, maar weinig poen voor andere dingen. En dit alles alleen omdat zij van de politici elkaar als m°" gelijke vijanden moeten be schouwen, die vermoeden] pas na een bloedige wederzijd se moordpartij goede nnaatje zullen zijn. Net zoals het na a Tweede Wereldoorlog tussen de West-Duitsers en ons moo koek en ei geworden is. de Stem IjtOSKOU (AFP/RTR/ IISP) - Moed kan Gari I Kasparov zeker niet wor- jen ontzegd. Een week ge- I eden leed de jonge uitda- Iffr van schaakwereld - I timpioen Anatoli Karpov I n gevoelige nederlaag in I jf zevende partij. Dat be- I tekende een schier hope loos lijkende achterstand an 0-3. Het was de eerste maal, Ijat Karpov koos voor de peningszet d2-d4. Gezien zijn prettige ervaringen kas het logisch, dat de ti telhouder in zijn volgende partij met wit opnieuw de I Jamepion het eerst beroer- I Je. Hét vreemde was, dat I Kasparov wederom voor I Je Tarrasch-verdediging [koos en de eerste veertien I zetten van de voor hem zo I inbevredigend verlopen I levende partij nauwkeurig I herhaalde. Daarna week [Karpov, die de zaak niet hertrouwde, als eerste af van de eerder gebaande den. Vermoedelijk was daarmee een nieuwtje I van Kasparov voor. De vooruitziende blik van de sereldkampioen was op hieuw goed voor een wat ivtere stelling, ook al is het de vraag of dat van- g in de tweede zitting Itoldoende zal blijken te zijn voor de vierde winst. In ieder geval koan Kar- v geruster slapen dan ['Kasparov, als de 21-jarige I uitdager tenminste aan I rust toekomt. Want vol- een groot deel van de léaakliefhebbers in Mos- |sou is het begeleidings- lteam van Karpov zo sterk I lat zonder de wereldkam- pioen de sterkste voortzet- [ting van een afgebroken I partij toch wel wordt ge- ronden. Kasparov zou zijn [«ondanten echter voort- harend moeten bijstaan in dt nachtelij ke speurtocht raar het beste vervolg, wil [hij niet het risico lopen Ivoor een verrassing ge- st te worden. ij had het volgende verloop: I Vit Karpov. zwart Kasparov: - Vd2-d4. d7-d5. tc2-c4. e7-e6; |lPgl-t3,c7-c5j l'fWS,e«*d5, |[Pbl-c3,Pb8-c6; I W-g5.c5xd4; jmxd4. h7-h6, I US-e3,Tf8-e8; I Wl-b3,Pc6-a5; I Db3-c2,LcB-g4, I W-f5,Ta8-c8; I W-d4.Le7-c5; I Jttec5,Tc8xc5; I Pf5-e3, Lg4-e6; I JJal-dl, Dd8-c8; ISï?"a4'Te8-d8; lïJN3.37-36; IJp-dl,Pa5-c4; |JPe3xc4,Tc5xc4; I w n a5, Tc4-c5; lE?Hahb6'Td8-d7; I Dc8-c7; lffixc7-Td7cxc7; IJ^h3,h6-h5; pi®*; |J'iï!-f3.b7-b5; Ïgj-S2,TC7-C5. jj&t2,Tc4xd4;' »il.Kf8-e7, ;J«-a21Le6-e8; j'a-M.Krt-dS; K-t.H6.g8: ïkg-t2.Ph6-f5; "*'C2, afgebroken. I ,Q5-c7,b6en h5. SMKH door ROMAIN VAN DAMME TILBURG - Schaken kan hij niet. Desondanks is Jan Rennings al acht jaar voor zitter van het comité, dat er telkens in slaagt topscha- kers naar het in Tilburg ge houden Interpolis-schaak toernooi te lokken. „Ooit", zegt hij, „speelde ik eens in de Russische ambassade een simultaanwedstrijd tegen Karpov. Karpov had me la ten weten dat hij remise zou aanbieden als ik tien zetten stand zou houden. Anders- son heeft me toen verteld wat ik precies moest doen. Kon niet mislukken. Karpov offerde in de derde zet ech ter zijn koningin. Ik natuur lijk verbaasd en ik ging twijfelen. Ik nam die konin gin. Drie zetten later was de partij afgelopen". Dat heeft dus niet geleid tot de val van het schaak toernooi dat acht jaar gele den 'bij toeval' als sterkst bezet evenement een succes- volle start kende. „We pro moten al heel lang de denk sporten", zegt Interpolis-di recteur Jan Rennings in het imposante gebouw in Til burg waar het schaken tot en met 18 oktober centraal staat, „we organiseren al voor de vijftiende keer een groot bridgetoernooi. Daar naast hier en daar een schaaksimultaan, dammen, go, we zijn er altijd bij. Pu blicitair gezien was het ech ter geen succes. Daarom dit toptoernooi. We pakken de top en daaronder hangen we de rest, noem het maar het sociale gebeuren. Want laat ons eerlijk zijn, het gaat ons ook om de publiciteit. We hebben Karpov benaderd, hem verteld van onze plan nen en hij had daar wel oren naar". Vervolgens werd de Elo- ratinglijst gepubliceerd. Een uitermate ingewikkeld sys teem met punten, die een schaker tijdens de toernooi en kan verdienen. Hoe hoger de rating, hoe beter de spe ler. „We hebben de nummer twee gevraagd, toen de nummer drie", zegt Jan Rennings, „en zo verder. Toen we het deelnemersveld rond hadden, bleek dat sinds 1924 nog nooit zoveel top- schakers in een toernooi verenigd waren". Dat is zo gebleven. Ook dit jaar is de top aanwezig in Tilburg. Natuurlijk met uit zondering van Karpov en Kasparov, die in Moskou strijden om de wereldtitel. De rest van de top zit alweer enkele dagen te denken in Tilburg. In een zaaltje waar je uiteraard een speld kunt horen vallen. Voor zes grote borden 'danst' in de demonstratie zaal iedere dag een schaker die zijn sporen in het spel met de vele mogelijkheden verdiend heeft. Gisteren was dat Peter Scheeren, die met behulp van het publiek moeiteloos de meest inge wikkelde combinaties uit de mouw schudt. Voor een leek niet te volgen. Maar dat zijn veelal argeloze voorbijgan gers, die het leuk vinden even wat van het gemoede lijke sfeertje te proeven. De twaalf schakers in Til burg strijden om een prij- zenbedrag van 80.000 gulden. Iedere gewonnen partij le vert 750 gulden op, de verlie zer krijgt 175 gulden en bij een remise wordt twee keer 300 gulden uitgekeerd. „Het totale budget", rekent Jan Rennings voor, „bedraagt 350.000 gulden. Alles inbe grepen. Ook de hotelkosten in Oisterwijk waar we de spelers onderbrengen". Daar ontlopen de West duitser Htibner en de Sov jetrus Smyslov elkaar zo veel mogelijk. Deze schakers mogen elkaar niet zo. Een tijdje geleden ging het tij dens een voorronde voor het wereldkampioenschap mis. En dat werkt door. Woens dag zaten beide heren tegen over elkaar, of beter gezegd stonden tegenover elkaar. Geen handje schudden, een zet doen en vervolgens naar de in de speelzaal opgestelde monitor lopen om de partij verder te analyseren. De partij trok uiteraard veel belangstelling. Schakers en hun gewoon tes. De anecdotes liggen voor het oprapen. Karpov, reeds vijf keer winnaar van het toernooi in Tilburg, ontdek te eens een krasje op zijn speelbord. Niemand zag een krasje, maar Karpov kreeg zijn zin. Een ander speel bord. Of neem de Engelsman Miles, die altijd melk drinkt. Toen Portisch, liefhebber van chocomel, zich eens ver giste en melk pakte, stoof Miles meteen naar de hoofd- scheidsrechter. Hij moest zijn melk terughebben. Mi- les wil trouwens ook altijd hebben dat de deur naar het terras open staat. Het eerste waar hij naar kijkt als hij de speelzaal betreedt. Of Smys lov die iedere keer weer con troleert of het Fide-regle- ment wel aanwezig is. Zaken die het schaakpu- bliek ontgaan. Dat wordt pas onrustig als de hoofdrol spelers het eindspel inzetten. Talloze analyses 'vliegen' door de demonstratieruimte waar het trouwens prettig toeven is. Een amicaal sfeertje. Logisch. Jan Tim man zou zich te pletter schrikken als hij plotseling achter zich hoort: „Jan olé, olé". De uitslagen van de gisteren ge speelde partijen voor de derde ronde van het internationale schaaktoernooi in Tilburg zijn: Ljubomir Ljubojevic (Joe)-Genna Sosonko (Ned) afgebro ken, Anthony Miles (GBr)-Zoltan Ri- bli (Hon) 1/2-1/2, Vassily Smyslo t-Ulf Andersson (Zwe) 1/2-1/: 1/2, (Sov)- Lajos Portisch (Hon)-Robert Hübner (WDI - - Dl) 1/2-1/2, Jan Timman (Ned)- Aleksander Beljavski (Sov) 1/2-1/2, John van der Wiel (Ned)-Vladimir Toekmakov (Sov) afgebroken; resul taten afgebroken partijen tweede ron de (zonder verder spelen): Beljavski- Portisch 0-1, Hübner-Smyslov 1-0; stand na drie ronden: 1. Ribli en Por tisch 2 punten, 3. Hübner 1 1/2 en 1 afg., 4. Andersson 1 1/2, 5. Miles, Tim man, Ljubojevic en Toekmakov 1 en 1 afg., 9. Smyslov en Beljavski 1,11. Van der Wiel 0 en 3 afg., 12. Sosonko 0 en 2 afg. ES* PSV NIET GELUKKIG Van onze sportredactie EINDHOVEN - PSV-trainer Jan Reker had twee wensen. Geen Russische tegenstander in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-cup voor PSV was er eén van. Die werd vervuld. De andere luidde: geen Britse tegenstander. Die hoop bleek ijdel. Manchester United, vierde op de ranglijst van de Engelse eerste divisie met twee pun ten achterstand op de leiders Tottenham, Nottingham en Arsenal, behoort tot de groep van twaalf clubs die Reker liever niet als rivaal had gehad. „Met Manchester United Wanderers in 1980 speelden we hebben we natuurlijk een heel zware tegenstander getrok ken", luidde het commentaar van de Eindhovense hoofd coach. „Kijk, ik had liever geen Russische club omdat de reis voor de uitwedstrijd dan zo lang en vaak zo moeilijk is. Dat ik liever geen Britse club in de tweede ronde zou heb ben, komt voor uit onze erva ringen uit het verleden. Veel Britse clubs hebben ons uitge schakeld. Denk maar aan Glasgow Rangers, Dundee United en Nottingham Fo rest". In alle drie gevallen was sprake van uitschakeling in een vroege fase. Tegen Dundee United gingen de Eindhovena- ren er zelfs in de eerste ronde al uit. Over de kansen die de Brabanders hebben voor het eerst sedert 1978, toen de UEFA-cup gewonnen werd, door te dringen tot de derde ronde wilde Reker geen direc te uitspraak doen. „Ik kan dat onmogelijk in een percentrage vastleggen. Als we zo spelen als thuis tegen Feyenoord voor de competitie hebben we een reeële mogelijkheid. Maar als we zo presteren als twee we ken geleden in de uitwedstrijd voor de eerste ronde tegen Vorwarts Frankfurt worden we van het veld gespeeld". Reker tilde er niet al te zeer aan, dat zijn ploeg de eerste wedstrijd op eigen terrein speelt. „Het kan natuurlijk een voordeel zijn als je eerst uit speelt. Dat hoeft echter niet. Tegen Dundee United gingen we eerst naar Schotland om dan thuis te worden uitge schakeld. Tegen Nottingham Forest ging het juist anders om. Tegen Wolverhampton jjjnamo Berlin (DDR)-Austria Wien (Oos), Levski Spartak Sofia oui)-Dnjepr Dnepropetrowsk (Sov), Panathinaikos (Grie)-FC onjield (N-Ier), Sparta Praag (Tsj)-Lyngby Kopenhagen (Den), cLiverpool (Eng)- Benfica (Por), Girondins Bordeaux (Fra)-Di- amo Boekarest (Roe), IFK Göteborg (Zwe)-SK Beveren (Bel), Ventus (Ita)- Grasshoppers (Zwi). ^Ramo Dresden (DDR)-FC Metz (Fra), Fortuna S (Ned)-Wisla ^akau Inter Bratislava (Tsj)-Everton (Enbg), Dinamo itorJou (Sov)-Hamrun Spartans (Malta), Bayern München ïpl1rakia Plovdiv (Bul), AS Roma (Ita)-FC Wrexham (Wa- (Zwi) Pld Wien (Oos)-Celtic (Schot), FC Larissa (Grie)- Servette fes Park Rangers (Eng)-Partizan Belgrado (Joe), Inter Milan lilTih gow Rangers (Schot), Standard Luik (Bel)-l. FC Köln ffieh t ok LiePzig (DDR)-Spartak Moskou (Sov), FC Brugge I, "-Tottenham Hotspur (Eng), Sporting Lissabon (Por)-Dinamo Rpaf v)' Ajax (Ned)-Bohemians Praag (Tsj), FC Rijeka (Joe)- b„; Madrid (Spa), Paris St Germain (Fra)-FC Videoton (Hon), "ssia Monchengladbach (WDl)-Widzew Lodz (Pol), Linz j®l-FC Dundee (Schot), PSV (Ned)- Manchester United (Eng), ■R™;car Sarajevo (Joe)-FC Sion (Zwi), Universitatea Craiova iBdi ,V'ymP'akos Piraeus (Grie), Fiorentina (Ita)-Anderlécht Hamburger SV (WDL)- CSKA Sofia (Roe). de eerste wedstrijd in Eindho ven en de tweede in Engeland. Toen gingen we door naar de tweede ronde. Ik heb een lichte voorkeur om eerst uit te spe len. Erg veel maakt het mö niet uit. Je moet tenslotte twee wedstrijden jezelf bewij zen. En tegen zon tegenstander zal dat niet gemakkelijk zijn". Even zeker is dat PSV, dat de inkomsten van wedstrijden voor drie ronden van het UEFA-cuptoernooi heeft op genomen in zijn begroting, succes niet kan missen. Ook al niet omdat het de grote wens van Reker is eindelijk in een Europa cuptoernooi weer eens te 'overwinteren' en te voorko men dat PSV moet gaan spre ken van zeven magere voet baljaren op Europees niveau. Na het behalen van de UEFA- cup ten koste van Bastia in 1978 versperden achtereenvol gens Glasgow Rangers, Saint Etienne, HSV, Rapid Wien, Dundee United en Nottingham Forest vroegtijdig de weg naar succes. Geen enkele maal se dert 1978 bereikte PSV de der de ronde, waarvoor de wed strijden eind november/begin december worden gespeeld. Ajax is blij met Bohemians Praag in de tweede ronde van het UEFA-bekertoernooi. „Gelukkig hebben we geen Engelse of Duitse club geloot", vond trainer Aad de Mos. „Die kunnen we beter in een later stadium ontmoeten". De Mos vertelde dat Bohe mians precies past in de lijn van een Europa Cup-toernooi. Eerst een zwakke ploeg (Red Boys), dan een wat sterkere en de sterkste tegenstanders in de slotfase van het toernooi. „Om in de Europa Cup ver te ko men, heb je ook een dosis ge luk nodig. Daar mogen we dit keer niet over mopperen". Aad de Mos en zijn assistent Spitz Kohn gaan maandag naar Praag om de nieuwe UEFA-Cup-tegenstander te bekijken. Trainer Bert Jacobs had de voorkeur uitgesproken voor een tegenstander van hetzelf de niveau als zijn Fortuna Sit- tard. Hij wist echter gisteren niet wat hij aan de opponent voor de tweede ronde in het bekerwinnaarstoernooi, Wisla Krakov, had. „Ik heb begrepen dat ze momenteel in de compe titie laatste staan", zegt Ja cobs. „Daaruit trek ik de voor zichtige conclusie dat we on geveer in gelijke positie ver keren. Ik schat de kansen fif- ty-fifty. Verder is duidelijk dat de Poolse ploeg in defen sief opzicht te kloppen is. Te gen Vaestmannaeyjar (IJs land) kreeg Wisla drie tegen doelpunten". De trainer van Fortuna Sittard reist de ko mende weken in ieder geval naar Polen om Wisla in de competitie te bekijken. FRANKFORT (SID/ANP) - De Westduitse wielrenner Didi Thurau wil nog één seizoen uitblinken in wegwed strijden. Hij heeft voor volgend seizoen zijn come-back aangekondigd. Thurau was de laatste twaalf maanden ais ongesponsorde coureur alleen actief in zesdaagsen en enkele criteriums. „Ik ben in vergevorderde onderhande lingen met een Italiaanse ploeg", vertelde Thurau giste ren, „het is de bedoeling dat ik in 1985 zowel de ronde van Italië als de ronde van Frankrijk rijd". NURBURGRING (SID) - Tijdens de eerste kwalifica tietraining voor de Grand Prix van Europa op de Westduitse Nürburgring heeft Nelson Piquet gister middag de snelste tijd gere den. Voor het afleggen van het 4.500 meter lange circuit had de regerend wereld kampioen met de Brabham- BMW 1 minuut 18,871 secon den nodig. Niki Lauda, die morgen bij de race zijn derde we reldtitel kan behalen, reikte niet verder dan een vijftien de tijd (1:22,643). Zijn beide McLarens - een voor de race en een voor de training - hadden wat kleine proble men. Lauda: „Liever nu dan in de race". De enige man, die hem nog van de titel af kan houden, stalgenoot Alain Prost, was met 1:19,175 de op één na snelste. De Nederlan der Huub Rothengatter zal met zijn Spirit niet aan de Grand Prix deelnemen. De snelste tien bij de eerste trai ning: 1. Nelson Piquet (Bra) Brabham-BMW 1:18,871,2. Alain Prost (Fra) McLaren-Porsche 1:19,175, 3. Patrick Tambay (Fra) Renault 1:19,499,4. Keke Rosberg (Fin) Williams Honda 1:20,652, 5. Michele Alboreto (Ita) Ferrari 1:20,910, 6. René Arnoux (Fra) Ferrari 1:21,180, 7 Derek War wick (GBr) Renault 1:21,571, 8. Nigel Mansell (GBr) Lotus-Re nault 1:21,710, 9. Riccardo Patre- se (Ita) Alfa Romeo 1:21,937, 10. Teo Fabi (Ita) Brabham-BMW 1:22,206. ASSEN (ANP) - Het Neder lands Trophy-team heeft de wereldtitel enduro-motor- sport voor het grijpen. Op de voorlaatste dag van de 59ste internationale motorzes- daagse in Assen dichtte het nationale zestal de kloof met ranglijstaanvoerder Oost- Duitsland tot minder dan driehonderd punten. Het doorstoten van de tweede naar de gouden, eerste posi tie moet vandaag plaatsvin den op het circuit van Norg. Daar kan het zestal Zijlstra, Van Mierlo, Schalkwijk, Poorte, Schram en Wolsink in de slotproef voor de zo veelste keer deze week zijn superioriteit in de motocross bewijzen. Gisteren was het in de speciale proeven op het Ro- no-strand bij Roden en op het Prikkedam-circuit in Makkinga weer één Neder landse show. In de I25cc en bij de viertakten hadden de Trophy-rijders zelfs gele genheid de rekenmachine te gebruiken. Klasse-winnaar Schram reed minder hard om Wolsink niet te veel ach terstand te geven. Voor Zijl stra en Van Mierlo gold die zelfde taktiek in de 125cc. Verschillen met de winnaars van de klassementsproeven beteken in de zesdaagse strafpunten. De vijfde dag betekende ook de definitieve troonsaf stand van de Zweedse we- reldkampioenen. Hansson kon de motorschade van donderdag niet voldoende herstellen en viel uit. Zwe den tuimelde daardoor uit de top van het klassement. Het Poolse team moest het op snelheid duidelijk afleg gen tegen de voluit spurten de Nederlanders, die woens dag na de kettingbreuk van Zijlstra geklopt leken. Oost- Duitsland hanteert al vijf dagen dezelfde rijstijl als de Polen. Heelhouden en ver trouwen op de lange adem, is het Oostduitse motto. De kans op het wereldgoud is met dat strijdplan nog steeds niet verkeken. Simon Schram, de Neder landse heerser in de vier- takt-klasse, heeft daar an dere gedachten over. „We pakken die Trophy. In Norg rijden Zijlstra en Van Mier lo die Oostduitsers op meer dan een ronde. Dat betekent vijfhonderd strafpunten", was de toelichting van de Fries. Schram kreeg steun van Gerrit Wolsink, die het optimisme gerechtvaardigd vindt. „Nederland heeft de beste ploeg", aldus Wolsink, die in de nadagen van zijn loopbaan toch nog een we reldkampioenschap lijkt te veroveren. In de motocross was de tandarts uit Laren daar twee keer dicht bij. In 1976 en 1979 eindigde hij als tweede in de wereldtitel strijd 500cc. De top van de belangrijkste klasse menten na de vijfde dag van de 59ste internationale motorzesdaagse (ISDE) te Assen: Trophy (officiële wereldtitelstrijd en- duro voor landenteams, zestallen): 1 Oost-Duitsland (Geissenhoner, Hu- bler, Sturm, Weber, Scheffler en Schutzler) 3000,07 punten, 2. Neder land (Zijlstra, Van Mierlo, Schalk wijk, Poorte, Schram en Wolsink) 3294,22, 3. Polen (Olszewski, Przybyla, Gancewski, Klujszo, Serwin en Rys- zard) 3719,79, 4 Frankrijk 6084,21, 5. Groot-Brittannië 6806,87, 6. West- Duitsland 8431,92. Vaas (internationale competitie endu- ro voor landenteams, viertallen): 1. Oost-Duitsland (Thalmann, Lammïl, Kladtke en Cyffka) 2148,49 punten, 2. Nederland (Brouwer, Van den Nieu- wenhof, Rond en Van der Ven) 3876,61, 3. Italië (Pegurri, Taiocchi, Zucchetti en Croci) 5148,48, 4. Verenigde Staten 5582,64, 5. Frankrijk 5867,96, 6. Spanje 13.368,08. UTRECHT (ANP) - Voor de president van de rechtbank te Utrecht zal volgende week een geding dienen tegen de KNVB, waarbij de vraag aan de orde komt of de Sectie Betaald Voetbal geselecteerden voor nationale ploegen kan gebrui ken voor reclame-activiteiten. Het geding, dat voorlopig voor donderdag op de rol staat, heeft ten doel te onderzoeken of de spelers in dergelijke ge vallen niet ten minste het recht hebben dat vooraf over leg wordt gepleegd. Het huidi ge sectiebestuur is daartoe, in tegenstelling tot zijn voorgan gers, niet bereid gebleken. In eerdere gevallen is bij acties met spelers van het Neder lands elftal ook steeds een fi nanciële regeling getroffen met de betrokkenen. De vragen, die ter tafel ko men zijn: kunnen spelers zon der overleg worden ingezet voor campagnes ten gunste van de sponsors van de natio nale ploeg en kunnen bepaalde spelers eventueel niet in een conflictsituatie geraken, om dat de belangen van de spon sor van de KNVB heel anders kunnen zijn dan van de geld gever van de eigen vereniging. Wanneer de twijfels, die nu nog binnen de spelersgroep bestaan, onderschreven wor den door een rechterlijke uit spraak, dan is het mogelijk dat de spelersgroep van het Ne derlands elftal in een nieuw geding met concrete eisen zal komen. DEN HAAG (ANP) - De KNVB heeft alle wedstrijden voor het amateurvoetbal op zaterdag afgelast in het dis trict Zuid I. Ook hebben de afdelingen Noord-Brabant, Zeeland, Dor drecht, Gouda, Leiden en Rot terdam alle wedstrijden voor zaterdag afgelast. ZEIST (ANP) - De tuchtcom- missie van de KNVB heeft Jan Nederburgh van FC Den Haag voor drie wedstrijden ge schorst. Bovendien moet de doelman een geldboete van honderd gulden betalen. Ne derburgh werd zondag in de eerste-divisiewedstrijd tegen RBC van het veld gezonden. Dat overkwam ook Hans van Doorneveld, de trainer van Haarlem in het duel met bij Volendam. Van Doorne veld moet 500 gulden in de kas van de tuchtcommissie stor ten. Verder kwam hij er met een voorwaardelijke straf af: drie achtereenvolgende wed strijden moet hij buiten de af rastering van het veld blijven als hij binnen een jaar op nieuw een arbiter tart. Beide zaken werden mondeling be handeld. AMERSFOORT (ANP) - Veel voudig oud-wereldkampioene kunstrijden Sjoukje Dijkstra zal per 1 januari op part time basis voor de Koninklijke Ne derlandse Schaatsenrijders Bond (KNSB) gaan werken. Dat is gistergavond bekend gemaakt. (ADVERTENTIE) Haal nu de aktuele herfst- en wintermode '84- 85 in huis. Met Brei-ldee. Voor maar 2,95 te koop bij uw Zareska-winkelier (ki/k in de Gouden Gids), supermarkt of kiosk.

de Stem | 1984 | | pagina 7