Dwarsligger PSV toch ingedeeld S0S0NK0 VERKNOEIT WINSTKANSEN Trophy-team begint inhaalrace 'ederlandse rofsgeen mnrneer Rijvers geeft de voorkeur aan Van Breukelen e jntje itje Nederlaag Iten Bosch Kansen overstap Van de Velde lijken gestegen le 929. )p alle punten i proefrit is i openbaring. raf f29.995,-. Binckhorst BV, 00. Pnjzen incl. )(1VER GAR.BEDR. L JAN ELSACKER ISTERHOUT B V. [Organisatie [zesdaagse zet c°ördinator aau de kant Counter Oranje B UITSLAGEN T0T0/L0TT0 UITSLAGEN A641 in 323 na. fl6.395, Ju 929 v.a.f29.995.- ito, minder zorgen. erger, opZoom (Nieuw BorgvlW )1658-1697 idert - Tel 01696-4227 iout 01620-58506 36882 RIJDAG 5 OKTOBER 1984 DE STEM PARIJS (AFP) - De Ne- lerlandse profrenners lebben het dit jaar over let algemeen zo slecht ;edaan, dat geen van hen neer het predikaat 'aas' nag dragen. Er is ten minste niet een Neder- ander uitgenodigd voor iet klassieke Criterium jer Azen, waarvan de 59e editie op 14 oktober in de PArijse voorstad Mon- tr uil plaats heelt. ïr is voor de Nederlan ds nog een ultieme lias op een startbewijs iii de koers achter der- ui s. Er'is in het deelne- sirsveld een plaats vrij {tiouden voor de win- sar van de klassieker j )is-Chaville van zon- 4g. deelnemers aan het Criterium I r Azen zijn: wereldkampioen iiude Criquielion (Bel), Tour- tnnaar Laurent Fignon (Fra) I irelduurrecordhouder Frances- Moser (Ita), Landenprijs-win- ar Bernard Hinault (Fra), Pa- s-Roubaix-triomfator Sean ;lly, Stephen Roche (Ier), Kim I ndersen (Den), Urs Freuler ;wi), Vittorio Algeri (Ita), Gil- ïrt Duclos-Lassalle (Fra), Char- Mottet (Fra), Jean-Lue van den roucke (Bel), Ferdi van den Taute (Bel), Pascal Jules (Fra), tard Bourreau (Fra) en de iaarvan Blois-Chaville. noHnHnnHnii Van onze speciale verslaggever ZEIST - De organisatie van de KNVB-indoorcompetitie voor betaald voetbalclubs is sinds gisteren rond. De pou les zijn bekend, evenals de plaatsen van handeling. Op vallend is, dat PSV - zoals bekend dwarsligger in het streven van de KNVB naar een zaalvoetbaltoernooi - gewoon ingedeeld staat. In poule D om precies te zijn, samen met NAC, RBC, RKC, Willem II en Fc Den Bosch. „We gaan er van uit, dat PSV meedoet. Dit is een gat in de markt waar het Neder landse voetbal van moet profiteren. Wij verplichten iedere betaalde club aan dat toernooi mee te doen." Aldus woordvoerder mr. Jacques Hogewoning donderdag middag in het restaurant van de KNVB. Het bleek gisteravond on mogelijk om een reactie van PSV te krijgen. Een deel van het bestuur verkeert in het buitenland en manager Cees Ploegsma was aanwezig bij de Europacup-loting in Zu rich. PSV weigert deel te ne men aan het toernooi, omdat het financiëel gesteund wordt door een electronica- gigant welke concurreert met de geldschieter van PSV. Zelfs is het zo, dat PSV ten tijde van de indoorcom- petitie speelt in een toernooi op de Canarische Eilanden. „Dat mag de club niet", merkte Hogewoning reso luut op. „De KNVB heeft het de clubs verboden geduren de de winterstop aan buiten landse toernooien deel te ne men." Hogewoning hield vol, dat de voetbalbond geen re kening houdt met een even tueel wegblijven van de Eindhovenaren. „Ook bij PSV zullen ze moeten be grijpen, dat elke mogelijk heid om geld te verdienen, uitgebuit moet worden. Daaraan mag geen club zich onttrekken." De zaalwedstrijden wor den gespeeld op 27, 28, 29 en 30 december en op 2 januari. De halve finales hebben plaats op 3 januari en de fi nale op 5 januari. Poule D speelt zich af in sporthal De Maaspoort in Den Bosch. In poule A spelen Ajax, AZ'67, Haarlem, Telstar, Utrecht en Volendam. Plaats van handeling is de sporthal Zuid in de hoofdstad. Poule B speelt zich af in de Rijnhal in Arnhem en wordt bevolkt door Go Ahead Eagles, Graafschap, NEC, Fc Twen te, Vitesse en Wageningen. In de Frieslandhal in Leeu warden spelen in Poule C sc Cambuur, Fc Groningen, Heerenveen, Heracles '74, PEC Zwolle en Veendam. Poule E heeft als toneel de Rodahal in Kerkrade. Deel nemende clubs daar zijn Ro- da JC, VVV, MVV, Helmond Sport, Fortuna Sittard en Eindhoven. De Merwehal in Dordrecht krijgt de wed strijden in poule F binnen de poorten. Deze poule kent als deelnemers Fc Den Haag, DS'79, Excelsior, Feyenoord, Sparta en SVV. De halve finales op 3 ja nuari, waaraan de bovenste twee van iedere poule deel nemen, worden gespeeld in Amsterdam, Arnhem, Den Bosch en Dordrecht. De vier winnaars spelen op 5 'janua ri een korte competitie in de Ahoyhal in Rotterdam. Af sluitend heeft de finale plaats, een wedstrijd om de derde en vierde plaats wordt er niet gespeeld. Piet Schrijvers buiten Oranje Piet Itclmjrers, Lmlang p vaste metuerde- ldiger van K Neder- tóids elf- li, moet plaats tor het ^aiel tegen Imgarije ifsfcan irt Hans san Breu- FOTO ANP SINKI (Finska) - In de je wedstrijd voor de eerste R van het Europese bas- |>%ltoernooi voor lands- fcioenen heeft Nashua Den "p donderdagavond in i verloren van NMKY. It werd 87-81 voor de Fin- JBij rust stonden de Bra- Jers nog zeven punten f 40-33. De return is op 10 Win Den Bosch. Helsinki NMKY: Moore 28, Sal- wtvTu Raitanen 11, Tanner 11, jAHaikonen 3, Ekstroem 2 Pehko- fcïvGlbson 28, Akerboom 20, rn l0' pields 9, Esveldt 9, Pieters 5. (ANP) - De orga- ïsi» van mternati°- motorzesdaagse woensdagnacht c°OTdinator Bram der Weide aan de Sezet. Van der Wei- ""'gens zijn zeggen de J waar alles om ikilt het Prest'8e" K\ wv n "l® jubilerende Werd na drie da- van ruzies en blun- .^ggestuurd. tticieel heette 'niet v» i°neren' de oorzaak ontslag van de e NOS-radiover- i kV,er' veel van wloften als organi- k niet kon waarma- door Van der 1 Hi Tons "c u'6a" Itirri! stlchting inge- medewerkers s t>o„"n zich donderdag .«over de afwikke- i;a)t„an financiële af- 5Mnn.met de gewezen Hoid VolSens Van t elino ft hÖ goede getroffen. DOOR CHRIS VANNIJNATTEN ZEIST - Doelman Piet Schrijvers is zijn vaste plaats kwijt in het Nederlands elftal. Na vele wedstrijden op een nogal robuuste wijze het nationale doel te hebben verdedigd, moet de gezette doelman zijn stek afstaan aan PSV- goalie Hans van Breukelen. dat de 0 gehandhaafd dient te blijven, zal het Nederlands elftal voornamelijk op de aan val spelen. Hoe dat moet ge beuren, heeft Rijvers al wel in het hoofd maar maakte hij nog niet bekend. „Ik wil dat de spelers zelf met een strategie komen. Die strategie zal dan wel met mijn opvatting moe ten stroken, maar ik hoor het liever van de jongens zelf." De bondsoefenmeester ver wacht Van der Gijp in te kun nen zetten. „Die speelt goed bij Lokeren. Ik denk dat dat voor namelijk komt doordat Prae- ben Larssen daar verdwenen is. Van der Gijp draagt nu meer verantwoordelijkheid." De plaats welke Ruud Gullit in gaat nemen, liet Rijvers in het midden. „Het liefst posteer ik hem voorin, maar dat is af hankelijk van het spel dat we willen spelen en van eventuele blessures. De plaats van Spel- bos zou ik ook nog even, tot zondagavond, een mysterie willen laten blijven." Waarschijnlijk bestaat Oranje tegen Hongarije uit: doel: Van Breukelen, achter: Spelbos, Rijkaard en Wijnste kers, midden: Van Tiggelen, Ronald Koeman en Valke, voor: Van der Gijp, Kieft, Van Basten en Gullit. Bondscoach Kees Rijvers maakte dat gisteren bekend tijdens de presentatie van de selectie voor het Nederlands elftal, dat op 17 oktober in Rotterdam in het kader van de voorronden op het WK in Me xico tegen Hongarije speelt. De selectie bestaat uit Mar co van Basten, Ronald Koe man, Frank Rijkaard, Sonny Silooy en Ronald Spelbos van Ajax, Ruud Gullit, Joop Hiele, Peter Houtman en Ben Wijn stekers van Feyenoord, Erwin Koeman en Adrie van Tigge len van FC Groningen, René van der Gijp van Lokeren, Wim Kieft van Pisa, Hans van Breukelen, Willy van der Kerkhof en Michel Valke van PSV. Behalve Schrijvers zijn ook de Ajacieden Ophof en Boeve en de Feyenoorders Troost, Hoekstra en Van de Korput afgevallen. Schrijvers viel af omdat Rijvers verwacht, dat de Zwolse doelman langzaam minder gaat keepen. De coach liet Van de Korput vallen om dat die vergeleken met vorig seizoen slechter speelt. Ophof, Troost en Boeve waren over compleet vanwege de offensie ve gedachten, die Rijvers om trent de interland tegen Hon garije heeft. Zondagavond maakt Rij vers het definitieve elftal be kend. Hij doet dat dan pas, omdat hij niet wil, dat de clubs last ondervinden van spelers, die met hun hoofd al bij de in terland verkeren. „Van de an dere kant moet ik zondag de opstelling wel bekend maken. We gaan immers niet in trai ningskamp. Ze zullen zichzelf op het treffen met Hongarije moeten voorbereiden. Alleen de maandag voor de wedstrijd trainen we middags even in de Kuip." Zo sprak de bonds coach. Rijvers verwacht van de Hongaren counterend voetbal met een keihard gegroepeerd spelende verdediging en voor in slechts plaats voor twee spitsen, van wie Nyilasi de ge vaarlijkste zal blijken. Van daar, dat de bondscoach ook maar twee mandekkers op zal stellen; mogelijk zijn dat Spel bos en Van Tiggelen. Hoewel de trainer erop zal hameren, Rijvers had Gerald Vanen burg ook graag bij de selectie voor Oranje gehad. Deze Aja- cied heeft echter nog twee FI FA-wedstrijden schorsing staan. Het betreft hier een straf uit het jeugdkampioen schap vorig jaar in Mexico Ci ty. Vanenburg mag wel spelen in het Nederlands B-elftal, dat woensdag in Leeuwarden te gen Jong Frankrijk speelt en dinsdag 16 oktober in het NAC-stadion tegen Jong Hon garije aantreedt. Deze laatste wedstrijd is een voorronde duel in het Europees Kam pioenschap voor B-landen- teams. Behalve Vanenburg zijn voor deze wedstrijden geselec teerd: Bosman en Menzo van Ajax, Van Benthem en Snel- ders van Fc Twente, Godee en Wouters van Fc Utrecht, Been en Duut van Feyenoord, Bak ker van Willem II, Boessen van Fortuna Sittard, Brouwer van Go Ahead Eagles, Bijl van Heerenveen, Corbijn en Van den Bogaard van PSV. Van hen is alleen Jan Wouters ouder dan 21 jaar. Voor hem is dispensatie verleend. Zondag maakt Rijvers nog een speler bekend voor de selectie van het B-team. Het wordt een verdediger voor wie eveneens dispensatie verleend moet worden. In de B-selectie ont breekt Rob de Wit van Ajax vanwege een blessure. LAHTI - Inter Bratislava heeft donderdag de tweede ronde bereikt van het Europe se bekertoernooi voor beker winnaars. De Tsjechische ploeg hield donderdag in de return op Finse bodem Kuusyi Lahti op 0-0. Inter had de thuiswed strijd twee weken geleden met 2-1 gewonnen. Er waren bij dit Europa cup-duel slechts 2639 toeschouwers. =illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilltllllllllt]lllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|[||||||||||||||llllllllllllllllllllllllillllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|li: Kg|| E door Rutger van Santen TILBURG - Het zit Genna E Sosonko niet mee tijdens het E achtste Interpolis-schaak- E toernooi te Tilburg. Nadat E de genaturaliseerde Neder ig lander in de eerste ronde E was afgedroogd door zijn Hongaarse tegenstander Ri- bli, moest hij gisteren het feit onder ogen zien, dat hij E John van der Wiel na 41 zet- E ten had laten ontsnappen uit E een dodelijke val. Sosonko kwam na de ko- E nings Indische opening met E de witte stukken zo goed als gewonnen te staan tegen de enigszins te optimistische Van der Wiel. Maar juist op het moment dat vriend en vijand zich al hadden ver- zoend met de nederlaag van E de Leidenaar begon Sosonko te knoeien. Van der Wiel E putte daaruit de inspiratie E om zijn positie zodanig te E verbeteren dat het erop lijkt E dat de afgebroken stelling - E zij het met enige moeite - re- E mise te houden is. E Ondertussen begint men E zich af te vragen wat er met E Sosonko aan de hand is. Ook E de Amsterdammer zelf E houdt zich kennelijk met die E vraag bezig want na afloop E van de partij spoedde hij E zich hoofdschuddend als een E haas naar zijn hotel in het centrum van Tilburg, ver van de andere deelnemers, die in de bosrijke omgeving van Oisterwij k verblij ven. E Jan Timman bewees op- E nieuw dat hij er dit jaar veel E zin in heeft. In zijn ontmoe- E ting met toernooidebutant E Tukmakov speelden zich E vechlustige taferelen af. Dat E Tukmakov niet voor niets E tot de Sowj et-Russische top vier behoort, bewees hij overduidelijk. Met de witte stukken had hij bijna voort durend het initiatief en Timman moest alle zeilen bijzetten om van de ver drukking niet in de afgrond te geraken. Dat deed hij zo voortreffelijk dat de oppo nenten na 35 zetten besloten om het punt te delen. Tim man handhaafde zich daar mee in de kop van het veld. Het treffen tussen Robert Hübner en de Rus Smyslov begon met een incident. De Duitser weigerde zijn tegen stander een hand te geven. Een en ander valt te verkla ren uit een vete tussen de heren, die dateert van enige jaren geleden, toen dezelfde spelers in het Oostenrijkse Velden de halve finales van de kandidatenmatches speelden. Hübner voelde zich toentertijd verongelijkt over het gedrag van Smys lov die over de meest kin derachtige kwesties protes ten indiende bij de wed strijdleiding. Oveigens kreeg de Keule naar gisteren in Tilbug wel zijn wraak. Hij nam de zwak spelende Smyslov vanuit de Panov-variant van de Caro- Kann in de tang en liet hem niet meer los. De partij is na veertig zetten nog afgebro ken, maar de algemene ver wachting is dat Smyslov het punt zonder verder spelen zal afstaan. Hetzelfde geldt ook voor Beliavsky die het klassieke damegambiet minder sterk behandelde dan de Hongaar Portisch die langzaam maar zeker naar de zege op weg ging. In de afgebroken stel ling heeft de Hongaar een pion meer en dat betekent in een toreneindspel vrijwel zeker de winst. De Brit Miles zet zijn horloge op tijd voor aanvang van zijn eerste partij tijdens het internationale schaaktoernooi in Tilburg. De toernooidirectie houdt zich inmiddels nog steeds met de affaire Botwinnik bezig. De geplande eregast grootmeester, die naast de functie van praatpaal voor de deelnemers ook de analy ses voor het toernooiboek zou verzorgen blijft echter volstrekt onvindbaar in het verre Rusland. Zijn taken zijn met onmiddellijke in gang overgenomen door de Tsjech Hort, die drie jaar geleden ook al in die rol op trad. Het moet worden ge zegd dat maar weinig men sen deze programmawijzi ging betreuren. Hort kwijt zich uitermate aimabel en deskundig van zijn taken. Vandaag wordt in Tilburg de derde rol gespeeld. Tim man ontmoet Beliavsky, Van der Wiel neemt het op tegen Tukmakov en Sosonko heeft de kans zich te revan cheren tegen Ljubojevic. De uitslagen van gisteren: Genna So sonko (Ned) - John van der Wiel (Ned) afgebroken Vladimir Toekmakov (Sov) - Jan Timman (Ned) Vz- Mi Alek- sander Beljavski (Sov) - Lajos Por tisch (Hon) afgebroken Robert Hüb ner (Wdl) - Vassily Smyslov (Sov) af gebroken Ulf Andersson (Zwe) - An thony Miles (Gbr) -te Zoltan Ribli (Hon) - Ljubomir Ljubojevic (Joe) te- De stand na twee ronden is: 1. Ribli 1 te punten 2. Andersson, Ljubojevic en Toekmakov 1 5. Beljavski, Portisch, Timman en Smyslov te en 1 afg. 9. Hübner, Van der Wiel en Miles 0 en 2 afg. 12. Sosonko 0 en 1 afg. ^Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllln: door Rob van Deursen RIJNBERGEN - Johan van de Velde, de west-Brabantse wielerprof gaat er voor 80% van uit dat hij volgend sei zoen voor de ploeg van Jan Raas zal kunnen uitkomen. Blijft naar de inschatting van de coureur uit Rijsber- gen een mogelijkheid van 20% over dat hij door zijn Italiaanse wielerbazen aan de door Van de Velde gete kende voorlopige verbinte nis voor 1985 zal worden ge houden. Dat de kansen in zijn ogen veel groter zijn om de over stap naar Kwantum te kun nen maken, baseert Johan van de Velde op de pas ont dekte wetenschap dat hij zijn handtekening zette on der een contract opgesteld door de Italiaanse wieier- manager Bataglini en niet onder, zoals hij aanvanke lijk dacht, een overeenkomst met de stichting, waarvoor hij afgelopen seizoen in Ita lië uitkwam, ondertekende. Johan van de Velde: „De mensen van de KNWU me nen dat dat een flinke slok op de borrel scheelt. Nu de Nederlanse Wielerbond zich achter mijn zaak heeft ge steld, voel ik me een stuk veiliger. Als je als eenling tegen die Italianen moet strijden, heb je niet veel kans. Alle Italianen gaan uit van het principe: Twee han den op één buik. De KNWU heeft inmiddels een paar te- lexboodschappen naar de Italiaanse bond gestuurd en daar verwacht men begin volgende week antwoord op. Ik hoop dat ik dan iets defi nitiefs weet, want voor je er erg in hebt begint de trai ning voor het nieuwe sei zoen weer. En dan zou het wel leuk zijn om te weten voor welke firma je gaat koersen." De west-Brabantse prof wil van zijn Italiaanse ver plichtingen ontheven wor den, omdat hij volgend sei zoen in ieder geval weer wil deelnemen aan de Tour de France. Van de Velde be merkte namelijk dit seizoen dat zijn vijfde plaats in het eindklassement in de Ronde van Italië (de beste prestatie van een Nederlander ooit in deze ronde) door het Neder landse wielerpubliek nau welijks op zijn waarde werd geschat. „De Tour is een verplichting voor een Ne derlandse prof", zo luidde de conclusie van Van de Velde. Frits Pirard, die net als Van de Velde een voorlopige overeenkomst met zijn Ita liaanse wielerstal aanging, mag wel zonder problemen vertrekken. Pirard heeft in middels onderdak gevonden bij Skil. Voor de eerste prijs van sporttoto 39A komen zeventien winnaars in aanmerking, die een bedrag van bijna 800 gulden tegemoet mogen zien. De prijzen zijn als volgt verdeeld: Toto 39A: Eerste prijs: 17 win naars, die elk ƒ783,90 ontvangen Tweede prijs: 495 winnaars, die elk 17,90 ontvangen Derde prijs: 5.181 winnaars, die elk 4,20 ontvangen. Cijterspel 39 en 39A (gecombi neerd): Zes cijfers goed: 1 winnaar (bruto 100.000,00) Vijf cijfers goed: 2 winnaars (bruto 10.000,00) Vier cijfers goed: 14 winnaars 1.000,00) Drie cijfers goed: 161 winnaars 100,00) Twee cijfers goed: 1.824 winnaars 10,00) ASSEN (ANP) - Vol gas is het Nederlands Trophy- team donderdag op jacht ge gaan naar het wereldgoud in de enduro-motorsport. De zonnige vierde dag van de 59ste internationale motor- zesdaagse werd door het na tionale A-zestal benut voor een achtervolgingsrace om de schade van woensdag te herstellen. Nederland deed dat op imponerende wijze. In het zand van Havelte boekten Wolsink en zijn collega-mo tocrossers slechts 34 straf- puntSn. De schade, op woensdag voor Nederland en Zijlstra, was nu voor Zweden. Hansson moest de versnellingsbak en zuiger vervangen. Dat kostte een kwartier, 900 punten. De totaalschade van bijna 1300 strafpunten deed Zweden van de eerste positie naar de tweede zak ken. De ranglijst in het Trop- hy-klassement, de officiële wereldtitelstrijd enduro, wordt nu aangevoerd door het landenteam van Oost- Duitsland. De Oostduitsers, ook lei dend in de strijd om de Vaas, kregen echter op de zware proeven over de militaire terreinen in zuid-west Drente ook meer dan 600 punten aan de enduro- broek. Een kloof van die grootte scheidt het als vierde geklasseerde Nederland nog van het wereldkampioen schap. De resterende twee dagen bieden de vaderlandse cross-specialisten op de mulle terreinen van het Ro- no-strand en de circuits van Makkinga en Norg alle mo gelijkheden hun in die disci pline minder gelouterde concurrenten voorbij te streven. Het optimisme in het Ne derlandse kamp is na de midweekse 'rampdag' weer tot record-niveau gestegen. De mechanische tegenslag, die Zijlstra en het Trophy- team woensdag van de eer ste naar de vijfde plaats te rugwierp, ligt echter op de loer bij de materiaal ver slindende rijwijze van de Nederlandse motocrossers. Het 'rammen' van de oranje geheimden steekt schril af bij de bedachtzame stijl van de Oostduitse specialisten in de competitie van de be trouwbaarheid. Teammanager De Geus had voor zijn Trophy-rij- ders als taktische opdracht de aanval voorgeschreven. Zijlstra, Van Mierlo, Schalkwijk, Poorte, Schram en Wolsink gingen voluit in de crossproeven en de spe ciale tests van de vierde etappe van 300 kilometer. Zijlstra en Van Mierlo be zetten de eerste twee plaat sen in het dagklassement van de 125cc-categorie. Schram en Wolsink imiteer den dat succes bij de vier- takten. Martin Schalkwijk toonde zich bij de kwartli ters voor de vierde achter eenvolgende dag de snelste en regelmatigste rijder. Alleen in de 500cc kon Ne derlands kampioen Henk Poorte de concurrentie van landgenoten Rond en Van der Ven donderdag niet aan. De twee kopmannen van het nationale Vaas-viertal ble ken meer motocross-vaar- digheid te bezitten dan de in de pure enduro-sport ge schoolde Poorte. In de strijd om de indivi duele (officieuze) wereldti tels heeft Nederland in vier wan de vijf klassen het goud voor het grijpen. Van Mierlo (125cc), Schalkwijk (250), Van der Ven (500) en Schram (viertakt) zijn nog slechts door mechanische proble men af te stoppen. De belangrijkste klassementen na de vierde dag van de 59e internationale mo- torzesdaag.se te Assen zijn: Trophy (offi ciële wereldtitelstrijd enduro voor lan denteams, zestallen): 1. Oost-Duitsland (Geissenhoner, Hubler, Sturm, Weber, Scheffler en Schutzler) 2699,062. Zweden (Hansson, Grönberg, Lindbom, Jionsson, Lundberg en Gustavsson) 2943,72 pun- ten3. Polen (Olszewski, Przybyla, Gan- cewski, Klujszo, Serwin en Ryszard) 3223,564. Nederland (Zijlstra. Van Mierlo, Poorte, Schram en Wolsink) jk 5490,726. Groot-Brit- iest-Duitsland 7826,16 8. Verenigde Staten 11.033,769. Finland 33.951,9010. Tsjechoslowakije 48.756,5711. Oostenrijk 60.206.4612. Australië 64.041,4413. Italiie 77.461,6114. Nieuw-Zee- land 124.431,14 (een man minder uitgeval len) 15. Zwitserland 124.410,44 16. Canada 189.186,19. Vaas (internationale competitie voor landenteams, viertallen): 1. Oost- Duitsland (Thalmann, Lammel, Kladtke en Cyffka) 1.923,18 pnt 2. Italië (Pegurri, Taiocchi, Zucchetti en Croci) 2.504,253. Nederland (Brouwer, Van den hlieuwen- hof, Rond en Van der Ven) 3.793,984. Zwe den 4.385,105. Verenigde Staten 5.147,646. Frankrijk 5.329,747, West-Duitsland 7.436,908. Australië 13.545,15 9. Finland 19.535,34 10. Spanje 23.273,31 11. Tsjecho slowakije 25.915,79 12.Groot-Brittannië 37.466,94 13. Zwitserland 39.125,86 14. Ier land 53.354,42 15. Canada 53.755,57 16. Me xico 68.888,00 17. Nieuw-Zeeland 77.211,05 18. Oostenrijk 131.076,05.

de Stem | 1984 | | pagina 7