1 AJAX ZONDER ROB DE WIT Nederland blijft heersen in WK enduro nzijn, jden PSV met sterkere ploeg dan in Frankfort Blessures grootste probleem voor Fortuna S Everton ronde verder Spelbos vervangt Vanenburg praktijk be-, dit moment ntroductie in diagnose td verkeert nt geen kin- W ook zelf gezorgd, je er in Europa iesels van racht om in eel mogelijk de grens ligt estdiesels rij, et ernaar uit gaan. iljoenen kilo- tij kvoorbeeld er iele introduc- turbodiesels is nauwelijks mers iedere zwakke plek rijf onherroe- voor de tor die nooit kan komen, utenlangsta- schoonrijden ken, remmen, ,7dagen in de r onze diesel itobladen. IÜ. VERMOGEN: 3D: 180 KM/U. J12.9 SEC. MORMEN 100KM, BIJ ITADSVERKEER: td: F52.500r. 55.000 r. =ORTEUR. URRERENDE OP MAAT !N M ET DE AFDELING 070-642810 ITVOERING j wordt de toetst. En met mogelijk isom bouwen zon- ;ft levensduur ./I p.v.tilburg-bastianen Loting voor schaak toernooi Tilburg fC VY V aan op in Jerste divisie SÏ£:7 |Pogon Szczecin-FC Köln op Duitse TV| Red Boys begint zonder illusies aan return |Snoeijink stopt met veldrijdenf Twee nieuwe spelers voor Excelsior _A6| D JOOK dhoone bv, out DEGELIJKHEID BETROUWBAARHEID SERVICE DE stems; WOENSDAG 3 OKTOBER 1984 eindhoven - psv voelt zich nog allerminst uitgeschakeld in de eer ste ronde van de strijd om de UEFA-beker. Wel iswaar moet de Eindho- vense ploeg een in Frankfort a/d Oder op gelopen achterstand van 0-2 goedmaken, maar trainer Jan Reker acht ajn ploeg daartoe in staat. „We staan achter maar in het eigen stadion en niet een sterk gemoti veerd elftal moet het mo gelijk zijn tegen Vorw- arts de volgende ronde te behalen" vertelde Reker. „Normaliter is Vorwarts geen ploeg die ons angst inboezemt". PSV speelde in de DDR niet alleen ver beneden zijn kunnen maar miste ook een aantal vaste krachten. Vanavond in Eindhoven zullen Thore- sen, Stevens en Van Aerle er weer bij zijn. „We moeten iets recht zetten. Iedereen weet wat daar fout gegaan is en daarom denk ik dat we erg agres sief zullen spelen", aldus de Eindhovense trainer. „Dat is ook de reden waarom Heintze de voor keur heeft gekregen bo ven Van Rooy". PSV, dat tegen Hajduk Split ook eens een achter stand van 0-2 wegwerkte, rekent op een toeschou wersaantal dat tussen de twaalf en vijftienduizend zal liggen. Het elftal voor de tweede wedstrijd ziet er als volgt uit: Van Breu- kelen; Van Aerle, Hysén, Stevens en Brandts; Val- ke, Van de Kerkhof, Lok- hoff en Heintze; Thore- sen en Brylle. hlbl'rg (ANP) - In het ge meentehuis van Tilburg is gis- termiddag de opening en lo- ting verricht voor het achtste Internationale Interpolis Sthaaktoernooi. Opnieuw be- jwen schakers van wereld se tot de deelnemers, met beroemdste buitenlandse oud-wereldkampioen [Potmeester Vasili Smislov, Je enkele maanden geleden J' finalewedstrijd voor het Bndidatentoemooi met Kas- Ptrov speelde. De eerste ronde wordt van- !a8 gespeeld en spelen de "lgende schakers tegen el- Ribli (Hon)-Sosonko Ljubojevic (Joe)-An- teson (Zwe), Miles (GBr)- «bner (WD1), Smyslov (Sov)- «flavski (Sov), Portisch l-Toekmakov (Sov), Tim- (Ned)-Van der Wiel Wed). Alle spelers hebben de titel "potmeester van de Wereld- Jtaakbond. Het totale prij- ,5°nds van het toernooi be- agt tachtigduizend gulden, «rste prijs is zesduizend UIEDAM (ANp) - Fc VVV Jfsteravond de leiding en 'n de eerste divisie, firn h e c'u"* won in Schie- ae inhaalwedstrijd tegen "met 4-0. FpE«,rakteristiek is: sw- M -n ()"4 33. Janssen Wtc n ?nssen °"2' 79 Van 82. Rutten 0-4. ■\Wrechter: Bakker, toe- vers: 2200. Geel: Treling standis- ÏÏV 7 SenveeC'? fe?'!chap 7 JSlI 7 Hag-; sE^ndSpi fc;- 'n8en..7 o 7 0 0 14 24- 4 6 1 0 13 14- 5 4 2 1 10 16-11 3 4 0 10 13- 8 4 1 2 9 13-11 3 2 2 8 13- 8 2 4 1 8 8- 6 2 4 1 8 11-11 2 3 2 7 11-10 2 2 3 6 9- 9 2 2 3 6 7- 8 2 2 3 6 7- 8 1 3 3 5 7-11 1 2 4 4 9-12 1 2 4 4 7-13 2 0 5 4 5-16 0 3 4 3 4-16 0 1 6 1 7-18 ^.lllllllllllllllllllllillllllllllltllllllllilllllllllllllllllllllllllllilllllllilllllllllllllllllllllliilllllllillllil^ I LIVERPOOL (RTR) - Everton heeft zich gisteravond ge- plaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de E Europese beker voor bekerwinnaars. Het versloeg op E E eigen veld FC Dublin met 1-0. De eerste wedstrijd was E E dertien dagen geleden in Ierland in 0-0 geëindigd. De karakteristiek: Everton (Eng)-FC Dublin (Ier) 1-0 (1-0). 10. Sharp 1-0. Scheidsrechter: McKnight (N.Ier), toeschouwers: 14.000. Er werden gisteravond ook twee duels in het toernooi om Europacup III afgewerkt. 5 De karakteristieken zijn: E: Queens Park Rangers (Eng)-Reykjavik (IJsl) 4-0 (3-0). 11. Bannister 1-0, 17. Bannister 2-0, 28. Charles 3-0, 60. Bannister 4-0. Scheidsrechter: Finn (Ier), toeschouwers: 6.196 Eerste wedstrijd: 3-0 voor Queens Park Rangers, dat zich plaatst voor de tweede ronde. Dukla Praag (Tsj)-Videoton (Hon) 0-0. Scheidsrechter: Helen (Zwe), toe- schouwers: 25.000. Eerste wedstrijd: 1-0 voor Videoton, dat zich plaatst voor de tweede ronde. illllMIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllliilllllllllllllllllllllllllllllllll! DUSSELDORP (SID) - De West Deutsche Rundfunk E (Duitsland 3) zal vandaag de wedstrijd Pogon Szczecin E (Pol) tegen l.FC Köln (WD1) rechtstreeks uitzenden. E E De wedstrijd is de tweede ontmoeting uit de eerste ron- 5 S de van de strijd om de UEFA-beker, Köln won op eigen E veld met 2-1. De uitzending begint om 16.00 uur. iiiiiiiimiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiimiiiiiiiiiMiimiiiiiimiiiiiiii! door TED VAN LEEUWEN AMSTERDAM - Om voor het eerst in vier jaar de tweede ronde van een Euro pees bekertoernooi te berei ken, zal Ajax vanavond ten minste van het Luxemburg se Red Boys Differdange moeten winnen. De nummer twee van de competitie in het Groot- Hertogdom dwong de Ne derlandse full-profs twee weken geleden in het Stade Municipal van Differdange een 0-0 remise af. „We ma ken wel grapjes in de trant van 1-1 is genoeg, maar nie mand bij ons gelooft serieus in een overlevingskans," vertelde aanvoerder Fra- ngois Kremer, die in het da gelijks leven zijn brood als politie-agent verdient. „Voor ons was het de dag van ons leven, omdat Ajax er echt wel voor werkte." Dat het net als in Luxem burg, waar de cornerver- houding 15-0 in het voordeel van Ajax was, zal uitdraai en op een massale samen scholing voor het doel van Alain Valli, daarvan is Ajax-trainer De Mos over tuigd. Hij kan niet beschik ken over linksbuiten De Wit, die een knieblessure heeft en waarschijnlijk vervangen wordt door Bosman. De Mos wil met vier aanvallers, on der wie Felix Gasselich, de Luxemburgse muur slech ten. De Oostenrijker, die zijn plaats aan de inmiddels van een neusbreuk herstelde Edo Ophof is kwijtgeraakt, mag aantreden omdat Ophof nog altijd geschorst. De Betuw- naar is vanwege de rode kaart, die hij een jaar gele den kreeg van de Duitse ar biter Volker Roth in het duel Olympiakos-Ajax nog steeds geschorst. Red Boys-keeper Alain Valli vertolkte in Luxem burg een hoofdrol. De Fransman speelde ooit bij Nancy samen met Michel Platini, maar verspeelde in zijn militaire diensttijd zijn plaats in het eerste elftal. Omdat hij naar eigen zeggen de kwaliteiten mist om op het hoogste Franse niveau te spelen, week hij uit naar Differdange, temeer daar hem in het Luxemburgse in- drustieplaatsje (18.000 inwo ners) een aantrekkelijke baan in het vooruitzicht ge steld werd. In de selectie van Red Boys bevinden zich spelers met exotische namen: Luigi de Stephanis, Juan Sarrias, Sauro Marinelli en William Bianchini. Het zijn kinderen van gastarbeiders die in de Zuidluxemburgse ertsmij - nen werkten, toen die aders nog iets opleverden. Albert Adams is de trai ner van het gezelschap. De onderwijzer uit Luxem burg-stad geldt in het mini staatje als een succestrainer. Vorig seizoen werd hij kam pioen met Avenir Beggen, dat sinds zijn vertrek in de onderste regionen van de competitie vertoeft. Ook keeper Valli heeft weinig illusies over zijn op treden in De Meer. „Zo'n wedstrijd als in Luxemburg keep ik misschien nooit meer. Het was net een droom. Als de score in Am sterdam binnen de perken blijft, ben ik al dik tevre den," vertolkte hij de alge mene mening. De wedstrijd, die om 20.15 uur begint, zal onder leiding staan van de Ierse arbiter Forrell. UEFA-waarnemer is Kurt Tschencher. Vermoedelijke opstelling Ajax: Galjè, Silooy, Spelbos, Rijkaard, Boeve, Schoen aker, Koeman, Vanenburg, Van Basten, Gasselich en Bosman. FEYENOORD BEHOUDEND door GERARD HACHMANG ATHENE - Voor Feyenoord is het vanavond erop of eronder. De Rotterdamse club maakt moeilijke tijden door. In de vaderlandse com petitie gaat het bepaald niet naar wens en de interne perikelen van de laatste dagen zijn be paald ook niet bevorderlijk geweest voor het image van de vereniging uit Rotterdam-zuid. ipiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiNiniiiiMiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiL DENEKAMP (ANP) - Wielrenner Herman Snoeijink heeft, een week voor de start van het sei zoen, besloten te stoppen met veldrijden. De succes volle amateur uit Dene kamp heeft die besissing genomen wegens rugklachten, die onlangs Uitschakeling van Panathi- naikos in de eerste ronde van de strijd om de Europacup voor landskampioenen zou de club na alle negatieve publici teit dan ook uitstekend van pas komen. In een poging het geschon den blazoen weer enigszins op te poetsen, treedt Feyenoord de Griekse opponent van avond met een uiterst behou dend concept tegemoet. Zoals te verwachten viel, opereert de formatie van de gekwelde oefenmeester Thijs Libregts met twee spitsen: Petursson en Houtman. Het viermans middenveld, bestaande uit Stafleu, Been, Duut en Gullit, moet proberen zowel in defen sief als aanvallend opzicht de Rotterdamse kar te trekken. De verklaring van Libregts: „Kijk, veertien dagen geleden heeft Panathinaikos het ac cent volledig op de verdedi ging gelegd. Laat die Grieken daarom vanavond maar eens het spel maken. Wij krijgen dan misschien voldoende mo gelijkheden om via de counter toe te slaan. Ik denk dat het Panathinaikos bepaald niet mee zal vallen om de wed- strij d naar zich toe te trekken. Als wij er in zouden slagen de openingsfase goed door te ko men, dan ben ik er van over tuigd dat de Grieken, vooral door die bij na 80.000 uitzinnige toeschouwers, wat zenuwach tig beginnen te worden. Dat biedt ons misschien de gele genheid het duel in handen te nemen." De enige vrees die Libregts heeft is intimidatie van het publiek. De Rotterdamse coach hoopt daarom dat scheidsrechter Christov het duel goed in de hand kan hou den. De Tsjech is overigens niet de eerste de beste. Tijdens het Europees kampioenschap voor landenteams in Frank rijk, mocht hij van de UEFA twee interlands voor zijn re kening nemen en hij kreeg zelfs de finale Spanje-Frank- rijk toegewezen. Mocht Feyenoord er onver hoopt niet in slagen onge schonden uit het strijdgewoel tevoorschijn te komen, dan is Libregts vooralsnog niet van mening dat daarmee ook een einde is gekomen aan zijn functioneren bij de Rotter damse club. „Je weet nu eenmaal dat je als trainer van Feyenoord moet presteren", stelt hij na drukkelijk. „Maar als wij uit geschakeld zouden worden, dan denk ik toch niet dat er maatregelen tegen mij geno men zullen worden, hoewel in dit vak natuurlijk van alles mogelijk is." Zo realistisch is Libregts wel. Maar ondanks de paleis revolutie in de Rotterdamse Kuip, vooral door de aanstel ling van Wim van Hanegem als een soort praatpaal, is Li bregts niet van plan zijn koers te wijzigen. „Ik heb een eigen visie op het voetbalgebeuren, en die zal ik doorzetten. Hoe je het ook wendt of keert, de trainer blijft onder alle om standigheden toch altijd ver antwoordelijk. En dan moetje incalculeren dat jij het op je brood krijgt, wanneer het mis gaat. Maar daar heb ik geen enkele moeite mee. Ik zou er veel meer problemen mee heb ben, als anderen de dienst zou den willen uitmaken. Sterker: ik zou dat niet pikken. Maar iedereen heeft bij mij het recht om mee te praten. In een ge meenschappelijk overleg kom je zelfs op goede ideeën." De opstelling, waarin overi gens geen plaats is voor de met tijdens de looptraining weer nadrukkelijk optra den. De 33-jarige onderwij zer, die vele keren Neder lands kampioen was in de ze zware specialiteit, blijft volgend jaar wel actief op de weg. Hij zal zich vooral richten op de criteriums. veel tam-tam binnengehaalde John Rep, heeft Libregts zelf gemaakt, zegt hij zeer duide lijk. „Met goedkeuring overi gens van mijn hulptrainer Fa- fié en ook Wim van Hanegem. Maar als dit duo het niet met mij eens zou zijn geweest, dan zou ik mijn mening toch heb ben doorgedrukt. Ik ben ten slotte de hoofdtrainer." Hoewel de spelersgroep er totaal geen moeite mee zou hebben gehad, heeft Wim van Hanegem toch besloten de reis naar Athene niet mee te ma ken. Afgezien van het feit dat de Kromme geen liefhebber is van vliegreizen, zag hij het als een bepaalde vorm van provo ceren om juist nu de groep naar Griekenland te vergezel len. Omdat Panathinaikos vrij wel zeker ook slechts met twee spitsen zal opereren, mag niet aangenomen worden dat het duel vanavond zal uitgroeien tot een spectakelstuk van de bovenste plank. „Maar dat hoeft voor mij ook niet", zegt trainer Libregts. „Voor mij geldt op dit moment alleen maar het resultaat. Elk gelijk spel, behalve 0-0, betekent dat wij een ronde verder zijn. En dat is ons enige doel. Mis schien dat de herrie van de laatste dagen dan toch nog er gens goed voor is geweest", grijnsde de Rotterdamse coach gisteravond veelbetekenend. De opstelling van Feyenoord is als volgt: doel: Hiele; achter: Troost, Nielsen, Van de Kor- put en Wijnstekers; midden: Stafleu, Been, Duut en Gullit; voor: Petursson en Houtman. =ïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin= ROTTERDAM (ANP) - Excel sior heeft gisteravond twee nieuwe spelers aangetrokken. Het zijn de IJslander Karlsson en doelman Storm. Karlsson speelde mee met Excelsior in de oefenwedstrijd tegen SVDPW (14-0) en tekende na afloop een contract. Excelsior moet evenwel wachten met het opstellen van de IJslander, totdat de Stich ting Arbeidszaken op donder dag 4 oktober een spelersver gunning zal afgeven. Storm trainde gistermorgen nog bij Ajax, vertrok in de middag uren naar Rotterdam, keek toe bij het oefenduel en tekende daarna een contract voor drie maanden bij de Rotterdamse eredivisieclub. Hij moet doel man Stroomberg, die een ope ratie aan de knie zal onder gaan, vervangen. Hollands kaasmeisjes verwelkomden de spe lers van Feyenoord op het vliegveld van Athe ne. - FOTO ANP lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllll Van onze sportredactie ZEIST - De selectie, die Kees Rijvers in mei heeft gemaakt voor de wedstrijden, die het Nederlands elftal in het na jaar speelt, blijft gehandhaafd op 22 man. Gerald Vanenburg, die voor de FIFA een schor sing uitzit als gevolg van zijn rode kaart bij het wereldkam pioenschap voor jeugdploegen in Mexico, is vervangen door een andere Ajacied, namelijk Ronald Spelbos. De groep van 22 spelers ziet er dus als volgt uit: Marco van Basten, Peter Boeve, Ronald Koeman, Edo Ophof, Frank Rijkaard, Sonny Silooy en Ro nald Spelbos (Ajax); Ruud Gullit, Joop Hiele, André Hoekstra, Peter Houtman, Mi- In selectie Oranje chel van de Korput, Sjaak Troost en Ben Wijnstekers (Feyenoord); Erwin Koeman en Adri van Tiggelen (Gronin gen); René van der Gijp (Lo keren); Willy van de Kerkhof, Michel Valke en Hans van Breukelen (PSV); Piet Schrij vers (PEC/Zwolle) en Wim Kieft (Pisa). Van onze sportredactie ASSEN - Het Nederlands Tr- ophy-team blijft in de wereld titelstrijd enduro het voordeel van de thuiswedstrijd volledig benutten. In het zanderige ter rein van Assen en omstreken tonen de Nederlandse moto crossers zich al twee dagen su perieur aan de buitenlandse 'volhouders'. De 59ste interna tionale motorzesdaagse is voor de Nederlanders op maat ge maakt en het Trophy-zestal onder leiding van 'riding-cap- tain' Gerrit Wolsink haalt daar het volle profijt uit. Nederland heeft na twee da gen een straatlengte voor sprong op de Oostduitsers en de Zweedse titelverdedigers. Gisteren kwamen de succes sen weer net zo vlot aange waaid, als de regenbuien een dag eerder. Zijlstra en Van Mierlo domineerden de proe ven in de 125cc-klasse. Slechts in de tweede cross-proef ging het mis. Beide Trophy-rijders gingen onderuit en moesten de Zweed Hansson voorlaten. In de 250cc-klasse duelleer de Martin Schalkwijk vooral met landgenoot Arjan Brou wer, een kopstuk uit het Ne derlandse Vaas-viertal. Bei den wonnen één proef in het 's middags snel drogende zand van Anloo. In de 500cc had Tr- ophy-troef Henk Poorte aan vankelijk zijn dag niet. De Ne derlands kampioen enduro uit Nijverdal kreeg in de morgen zijn motor niet op tijd aan de praat. De acceleratie-proef won de ranglijstaanvoerder van de eerste dag, maar in de eerste crossproef moest Poorte landgenoten als Van der Ven (dubbelzege), Rond en Ver- waayen voorrang verlenen. Die misstappen kostten Poorte zijn leidende positie. Poorte kon het tijdschema, voor giste ren gold het minder strakke B-schema, echter wel aanhou den. Een lekke band repareer de hij in recordtijd. In de zware viertakt-klasse domineert Simon Schram na mens het Trophy-team. In de crossproeven, vier stuks de af gelopen dagen in Anloo, is de Fries nog ongeslagen. Schram ondervindt de meeste concur rentie van teamgenoot Wol sink en van Anne Kies. De laatste werd in de veel bekriti seerde selectie van de KNMV gepasseerd voor de twee lan denploegen. Kies heeft de na delen van zijn positie in de achterhoede van het startveld (414de) de eerste twee dagen behoorlijk opgevangen. Het nationale Vaas-team verspeelde gisteren een kans rijke positie. Door een pechdag van Gerard Rond, 's morgens vertrokken met een zware en kelblessure, zakte het tweede Oranje-team naar de zesde plaats in de rangschikking. De ketting van de machine van Rond brak op de route twee keer. Door het ontbreken van hulp (de meeste coureurs wor den van steun en onderdelen voorzien door hun schaduw- rijder) verloor Rond 37 minu ten, 2220 strafpunten. Het goe de werk van Van der Ven en Brouwer ging door die tegen slag voor het Vaas-viertal verloren. De belangrijkste klassementen na de tweede dag van de 59ste internationale motorzesdaagse in Assen: Trophy-klasse (officiële wereldtitelstrijd enduro voor landenteams, zestallen): 1. Nederland (Zijlstra, Van Mierlo, Schalk wijk, Poorte, Schram en Wolsink) 231,41 pnt, 2. Oost-Duitsland (Geissenhoner, Hubler, Sturm, Weber, Scheffler en Schutzler) 1194,89, 3. Zweden (Hansson, Grönberg, Lindbom, Jönsson, Lundberg en Gustavsson) 1338,39,4. Finland 1504,02, 5. Polen 1778,10, 6. West-Duitslai 2505,21, 7. Groot-Brittannië 2679," Staten Frankrijk 3890,96, 9. Verenigde S 6952,34, 10. Australië 10.996,26, 11. Tsje- choslowakije 16.994,50, 12. Oostenrijk 26.419,14, 13. Italië 30.760,95, 14. Zwitser land 32.354,69, 15. Nieuw-Zeeland 62.493,10,16. Canada 81.431,36. Vaas-klasse (internationale competitie enduro voor landenteams viertallen): 1. Oost-Duitsland (Thalmann, Lammel, Kladtke en Cyffka) 888,22 pnt, 2. Italië (Pegurri, Taiocchi, Zucchetti en Croci) 1290,52, 3. Verenigde Staten (Fredette, Smith, Brown en Bertram) 1820,95, 4. Tsj echoslowakij e 2566,25, 5. Groot-Brit- tannië 2696,18, 6. Nederland (Brouwer, Van den Nieuwenhof, Rond en Van der Ven) 2810,28, 7. West-Duitsland 3229,33, 8. Zweden 3571,53, 9. Frankrijk 3835,08, 10. Zwitserland 4200,88,11. Spanje 4366,97,12. Australië 7603,25,13. Finland 16.323,66,14. Canada 18.219,69, 15. Ierland 19.648,12, 16. Mexico 34.439,20, 17. Nieuw-Zeeland 37,730,36,18. Oostenrijk 62.363,94. De individuele klassementen van de tweede dag van de internationale motor zesdaagse (ISDE)80cc: 1. Muraglia (Ita) Accossato 1248,73 pnt; 2. Olszewski (Pol) 1264,20; 3 Milani (Ita) Accossato 1274,78; 9. De Vos (Ned) Accossato 1552,67; 125cc: 1. Zijlstra (Ned) Honda 1102,02; 2. Van Mierlo (Ned) Honda 1120,45; 3. Hansson (Zwe) Husqvarna 1132,86; 250cc: 1. Schalkwijk (Ned) Honda 112,94; 2. Brou wer (Ned) KTM 1125,59; 3. Grönberg (Zwe) 1134,97; 12. Van den Nieuwenhof (Ned) Suzuki 1192,97 500cc: 1. Van der Ven (Ned) KTM 1085,96; 2. Jönssson (Zwe) Husqvarna 1135,54; 3. Wicksell - - a 1142,64; 4. Poorte nwoolde (Ned) Honda Schram (Ned) Honda 1151,95; 2. Schalber (WD1) KTM 1176,42; 3. Wolsink (Ned) Honda 1194,90. De standen in de individuele klassemen ten na twee van de zes dagen: 80cc: 1 Geissenhoner (OD1) Simson 2527,14 pnt; 2. Muraglia 2538,88; 3. Thalmann (Odl) Simson 2579,41, 125cc: 1. Van Mierlo 2233,10; 2. Zijlstra 2262,26; 3. Hansson 2310,89 250cc: 1. Schalkwijk 2216,42 2. Grönberg 2247,56; 3. Weber (OD1) MZ 2318,46; 500cc: 1. Van der Ven 2158,87 2. Jönsson 2208,31; 3. Poorte 2215,72; vier takt: 1. Schram 2275,01; 2. Schalber 2349,14; 3. Wolsink 2367,09. door THEO VAESSEN SITTARD - Tiny Ruys tobt met pijnlijke achilles pezen, Chris Dekker hoopt dat de verlammende pijn in zijn rechterbeen uit blijft, André van Gerven probeert zijn eerder ge maakte fouten te vergeten, en Wout Holverda droomt ervan dat het hem van avond wel lukt te scoren. Kortom, het gelag is hard voor Fortuna Sittard aan de vooravond van het Europacuptreffen met KB Kopenhagen. Hoewel Bert Jacobs er vanuit gaat dat hij zijn sterkste formatie op het veld kan brengen, beslist hij pas vanmiddag of hij iedereen sterk en fit ge noeg vindt om aan de klus tegen KB te beginnen. Tiny Ruys kreeg zondag last van zijn achillespezen (een oude blessure) en hij trainde maandag niet. Gis teren liep hij ook nog met een pijnlijk gezicht rond, in tegenstelling tot Chris Dekker die beloofde van avond 100 procent fit te zijn. Mocht Ruys afhaken dan zal waarschijnlijk Ro ger Reijners zijn plaats als rechterspits innemen en komt Anne Evers op het middenveld terecht. Bo vendien heeft Jacobs Ro ger Houtakkers, de spits van het tweede team, aan zijn selectie toegevoegd. Mocht Fortuna weer niet tot scoren komen in de be ginfase of op achterstand worden gezet, dan behoort het debuut van Houtak kers tot de mogelijkheden. Een andere keuze heeft Ja cobs nauwelijks in aanval lend opzicht. Wout Holverda tot sco ren brengen, dat is een van de grootste wensen van de Fortuna-trainer die onge twijfeld op zijn groep heeft overgebracht dat ze van avond tegen KB een or kaan moet ontketenen. Onder aanvoering van Wout Holverda die bij Sparta voldoende Europa- cup-ervaring heeft opge daan om niet bij de eerste tegenslag het hoofd te bui gen. „Als hij eenmaal het net heeft geraakt, dan is hij over de drempel heen en zullen zijn zorgen snel ver dwijnen", voorspelde Bert Jacobs gisteren. „Iedereen is doordrongen van de be langrijkheid van deze wedstrijd. Iedereen is ge motiveerd, vooral als de toeschouwers zich zullen laten gelden." Fortuna verwacht van avond tussen de 12 en 15.000 toeschouwers in de Baandert. Of zij een ze nuwslopende tijd zullen meemaken is afhankelijk van de instelling van het team waarvoor Jacobs zal kiezen. „KB zal er wel op gokken dat wij in paniek raken als we op achter stand zouden komen", meende een aantal Fortu- nezen. „Maar daarop moet het niet rekenen. Wij zijn geladen en staan op scherp". De vermoedelijke opstel lingen: Fortuna S: Van Gerven, Maessen, Dekker, Koever mans, Boessen, Suvrijn, Reijners of Evers, Hoy er, Van Well, Holverda en Ruys of Reijners. KB Kopenhagen: Qvist, Busk, Thomassen, Wind- feld, Kristensen, Fosgaard, Petersen, Garly, Schoene, Andersen of Terkelsen en Hansen.

de Stem | 1984 | | pagina 7