Belang vrijwilligers staat voorop' «re li? naftatanker loopt goed afj Nieuw koor opgericht in Clinge Sportief 'verjaardagsfeestje' bij THOR JANSEN wereld aan. Kampioen schap fietscrossen in Groot-Oostburg \NDAG 1 OKTOBER 1984 re PAGINA ZEELAND 2 VAN ZEELAND anjagend Uitzien "bijdragen aan het in- maar met ver valt er met epi- lankzij moderne feesten er weinig met epilepsie in rmoedt; ze lopen we aan onze fct zo gek als 't er u Sire belt, de bon opstuurt ►'ter soms uitziet. naar uithoek, m drukke baan een rustig flat, eveneens, eenzaam. Dat 't e. Maar wat doe i beseft, dat "die ezelfde situatie' eenzaam gevoel. >ekt, komt u wel- m, volleybal, een 'samen gezellig ;amen koken ie schoolkantine? de eenzaamheid De een pakt een vriendin, buurt en als u iet nummer van ap de achterzijde ïtrale nummer weg wijst naar de flormatie over de laats. rant. middelaar Erg positief politierapport Schoolhoofd loek viert ilveren jubileum ferdenking Wdenburg Orthopedisch Schoentechnikers 076-148168 Kampioenschap politiehonden DeVriendt winnaar schieting Winnetou 'Een vonkje had fataal kunnen zijn Slagzij Geen gevaar Plaatselijk nieuws Aardenburg Clinge IJzendijke nderwij spr oj ekt in Hulst gestart van onze correspondent CLINGE - In De Trouba dour in Clinge is zaterdag een nieuw kerkkoor opge richt voor kinderen van twaalf jaar en ouder. Tevens werd uit de jeugdigen een groep gevormd, die naast het zingen ook de teksten bij kerkelijke diensten zal ver zorgen. Initiatiefneemster Julia de Maat - Koster gaat het koor zelf leiden. Pastoor J. van der Heyden zei het erg belangrijk te vin den dat er nu een koor is dat tijdens de kerkdiensten ge zangen en teksten kan ver zorgen. Er zullen, kondigde hij aan, dan dok speciale jongerendiensten gehouden kunnen worden. Gedacht wordt om reeds in de maand januari of mogelijk eerder te beginnen. De leiding van het jeugd koor voor het aanleren van de liederen komt in handen van Danny Pilaat. Een moeilijkheid vormde het kiezen van een avond voor de repetities, omdat veel jeugdigen betrokken zijn bij de voetbal, gymnastiek, EHBO of andere vereni gingen. Besloten werd dan ook om voorlopig de repeti ties te houden op maandag avond, en wel te beginnen op 8 oktober. Het groepje dat naast het zingen ook de ver zorging van de teksten gaat doen, zal onderling vaststel len waar en wanneer ze bij elkaar komen. Vdn een onzer verslaggevers lULST - In Hulst is definitief gestart met een «r Zeeland nog uniek onderwijsprojekt, aardoor werkloze onderwijzers met behoud m uitkering aan de slag kunnen. je eerste vrijwilligers hebben zich al aangemeld, taar er is plaats voor neg meer ettderwi jsmensen. Het projekt is vooral be- jeldoin werklozen (weer) on- imjservaring te laten op- 0 Daarnaast krijgt men de ijs kennis en vaardigheden t te breiden en op te frissen, •et het gevolg dat men wel ja gemakkelijker een baan j r krijgen. Ook kan het pro- jndhouden van de maat- ïtappelijke contacten. De i'en krijgen op hun beurt steuntje in de rug bij de roering van de wet op het ssisonderwijs. fct er soms even uitziet t wat voor u van toepassing is I i postzegels sturen aan Baan 19, Vi83 GD Utrecht/ pe Sf fng ïdèeiè beÏÏafri'e SffiE t de Slichting Ideële Reclame S0E Voorop staat in elk geval belang van de vrijwilli gs", zegt wethouder W. Kay- die zich meer dan ander- jaar heeft ingespannen nhe: projekt van de grond te -jgen. „Die moeten voeling riinen houden met het on twijs". In feite is de ge- leente enkel bemiddelaar assen vrijwilligers en scho- iemand die geinteres- eerdis komt bij onze afdeling relzijnszorg en vandaaruit mrdt contact opgenomen met ie school waarop men graag wil werken. En dan is het voor ons verder afgelopen". Voor dat de vrijwiligers aan de slag kunnen wordt er een 'samen werkingsovereenkomst' gete kend. Daarin is onder meer bepaald dat men maximaal tweeënhalve dag per week mag werken op school, dat de vrijwilliger automatisch WA verzekerd is en hoe de gang van zaken op school wordt ge regeld. Vrijwilligers kunnen zonder problemen er meteen mee stoppen, als ze bijvoor beeld ergens een baan kunnen krijgen. „De scholen zijn allemaal erg positief", zegt Kayser, „en ze willen ook heel bewust de mensen helpen en begeleiden. Als gemeente kunnen we door dit projekt onze sociale taak en de zorg voor het onderwijs goed combineren. Het blijft op zich natuurlijk een jammerlij ke zaak dat je naar zoiets toe moet. Het was natuurlijk veel beter geweest dat zo'n projekt niet nodig zou zijn en dat alle onderwijsmensen een normale baan zouden kunnen krijgen". 1ARDENBURG - Op de krui- Draaibrugseweg-Puer- sostraat ontstond een kop- siartbotsing waarbij betrok- isi waren M. K. uit Souburg atü. D. uit Middelbeke. K. si achterop D. Hierdoor ont- sondeen aanrijding, SARDENBURG - In de West- ®aat is een geparkeerde auto a de heer A. de R. uit Aar- aenburg aangereden. Dit ge arde door E. B. uit Sluis die tij het draaien van zijn auto in if straat tegen R's auto op- Hij had hiervan eehter Mts gemerkt. SESKENS - Op de parkeer- ïiaats Baersande is zondsg- Van onze correspondent ®®K - Vandaag is het pre- 25 jaar geleden dat de heer van der Lijke hoofd van are lagere school 'De ijzer' in Hoek werd. Ter van dit jubileum Mit door de ouderraad een •■•optie aangeboden in het l r'huis 'De Hoekse Rak- is van 19.00 tot uur welkom om de jubi- j te feliciteren. Op 'De '«Wijzer' is er om 8.90 uur aubade. Verder zijn er die i hteiid voor de kinderen Wies. 's Middags wordt in buurthuis een film ge- ten onzer verslaggevers i>ENBl)RG - De gemeen- fdenburg herdenkt vrij- M ',ktober oortog»- !tlm„ vaB veertig jaar C-Nabij bet nationaal |J«ient te Ecde wordt om kd'gedenksteen ont- 'ttfe daarop de namen Vj gevallenen uit Aarden- opening vanna- kvrijdingstentoon- bkf Sint Baafs, door bidt ^strijder G. Ciays, "j .0® 16.00 uur plaats. i„ Wordt een korte inlei- Jgehoude" doQr genMeBte. kbJKG. van Vooren over h. '1, lnB van de gemeen- Jachtigheden worden [oj, met een herden- ï611? in de Si"1 Baafs. """bon uur middag can half zes de auto Van de heer J. K. uit Breskens aangereden. De veroorzaker is doorgereden zonder een naamkaartje achter te laten. BRESKENS - In de nacht van zaterdag op zondag is door de rijkspolitie een zekere L. van D. uit Brasschaat aangehou den. Bij controle bleek dat Van B. onder invloed van drank verkeerde. Van D. is een bloedproef genomen en hem werd een rijverbod opgelegd. IJZENDIJKE - In de Land- poortstraat verleende A. M. uit Tilburg geen voorrang toen hij kwam aanrijden aan een an dere personenauto, bestuurd door L. deS- uit IJzendijke. OOSTBURG - Uit een schuurtje achter de woning van E. de V. uit Oostburg is een fiets gestolen. RSTRANCHEMENT - In een drietal auto's heeft men inge broken door het deurslot te forceren. Het zijn de auto's van M. W. uit Brussel, uit wiens auto een handtas met geld ter waarde van 3000 Bel gische francs werd gestolen en een tas met goederen ter waarde van 7000. Een tweede benadeelde was S. van de H. uit St. Laureins die uit zijn portemonnee welke op de hoe- deplank lag viermaal honderd francs verdwenen zag. De der de inbraak was in de auto van de heer J. W. uit Lasne. Die stond geparkeerd stond in Het Zwin. Hieruit werd een hand tas gestolen, waarin een pas poort en Hollands en Belgisch geld zaten. TERNEUZEN - Bedrijfsleider H.T, van een supermarkt aan het Schuttershof in Terneu- zen, deed bij de gemeentepoli tie aangifte van inbraak. Via een niet goed afgesloten deur was men binnen gekomen. De vitrine van de slagerij werd vernield, en daaruit werd voor een bedrag van ongeveer 200 gulden aan vlees gestolen. TËRNEUZEN - Vrijdagnacht is ingebroken in een café aan de Nieuwe Diepstraat te Ter- neuzen van M. W. Via het for- seren van een klapraam was men het café binnengedron gen, en daaruit acht sloffen si garetten ter waarde van 400 gulden meegenomen. TËRNEUZEN - Bij een kop- staartbotsing nabij de krui sing St. Anna, werd de perso nenauto van A. van H. uit Ter- neuzen zwaar beschadigd. Het ongeval gebeurde zaterdag avond toen Van H. die voor de verkeerslichten stond te wachten op green licht, en bij dat sein weer optrok, even la ter werd aangereden door een personenauto bestuurd door A. V. uit Nieuwvliet. Deze be merkte te laat dat Van H. moest afremmen voor een paar voor hem rijdende voer- tuiepn Zo ging het toe: Moe ders doen hun spruiten voor hoe ze een kijkdoos moeten maken. - FOTO WIM KOOIJMAN Van onze correspondente HOEK - Buurthuis De Hoekse Rakkers in Hoek is het nieuwe seizoen za terdag begonnen met de traditionele open dag. De inschrijvingen voor de clubs en cursussen, voor al die van de kinderclubs, overtroffen alle ver wachtingen. Het buurt huis was de hele dag open. 's Morgens keurde Pol van de Vijver de huisdie ren die de kinderen mee gebracht hadden, en hij gaf ze daarbij alle infor matie over hun huisdier, 's Middags was er een dierententoonstelling voor de jeugd vanaf 12 jaar was er soos. De hele dag werden er wagels ge bakken. Deze week gaan alle clus en cursussen weer van start. (ADVERTENTIE) Spreekuur bij de fa. Wentzler, Grote Zwa- nenstr. 21, Hulst. Uit sluitend volgens af spraak Voor orthopedische schoenen, inlays, steunzolen, steunkou- sen, orthopedische semor- schoenen, ver bandpantoffels en gemaksschoenen Van onze correspondent KAPELLE - Zaterdag werden in het Jachtsebos de keuringen van politiehonden voor het kampioenschap 1984 gehou den. J. de Nooyer uit Arne- muiden behaalde dit jaar de eretitel, die hem een prachtige beker opleverde. De uitslag was: 1. J. de Nooyer uit Arne- muiden 424 punten, 2. Bas Ma- thijssen Schouwen-duiveland 245 punt, 3. Jo de Bakker Hulst 402 punten, 4. G. Blauwen- draat Clinge 398 punten, 5. J. Boerlandt Tholen 397,5 punt, 6. P Ferket Cl inee 397.5 Dunt. Van een onzer verslaggevers SLUISKIL - Michiel de Vrieadt uit Assenede is winnaar gewor den van de jaarlijkse vleesschieting van de karabijnclub Win netou uit Sluiskil. In café Daltfnga haalde hij afgelopen vrijdag zonder al te veel inspanning de topvogel naar beneden. De linkerzij vogel was voor Krank Arens (Beverschutters, Gent), de rechterzij vogel voor Isidoor Vispoel (Dingo, Moerbe- ke). De meeste kleinere vogels werden afgeschoten door Julliën Nevejans (Beverschutters). In totaal namen 53 schutters deel aan het schietfestijn. De volgende schieting wordt op 27 oktober gehouden. Voorts wordt aan het eind van het jaar het twaalf en een halfjarig be staan van de club gevierd. Van ome correspondente OOSTBURG - Vrijdagavond werden in het multifunctio neel centrum Den Hoekzak in Oostburg de fietseross-kam- pioenschappen van Groot- Oostburg afgesloten met de huldiging van de kampioenen. Voorafgaand aan de huldi ging was er door de organise rende verenigingen de Forel- lenspringers uit Breskens, de Eenhoorncrossers uit Oost- burg en de Maonetrappers uit Schoondijke voor de cros- se rtj es en hun familie een ge zellige avond op touw gezet. Rond de klok van half tien vond de huldiging plaats. Jan de Rijk, één van de organisa toren en lid van de sportcom- missie fietscrosskampioen- schappen Zeeland, sprak Van een Zeer geslaagd evenement en beloofde de jeugd dat er volgend jaar beslist weer iets dergelijks mag worden ver wacht. De elf kampioenen kregen allemaal een gouden stan daard en een embleem met als opschrift 'Fietscrosskampioen Groot-Oostburg'. Bij de 5-jarigen was de kampioensprijs voor Michel Deij van de Eenhoorncrossers en voor Mariska Vefplanke van de Maonetrappers. Bij de 6- en 7-jarigen: Bart van de Bosse (Eenhoorncros sers). de Rijk Zijlstra 8-Jarigen: Loek (Maonetrappers). 9-Jarigen: Serge (Forellenspringers). 10-Jarigen: Diederik Vrie- sendorp (Eenhoorncrossers). U-jarigen: Rini Datthijn (Eenhoorncrossers). 12-Jarigen: Misja van Oos- tenbrugge (Forellenspringers). 14-Jarigen: Olivier Vriesen- dorp (Eenhoorncrossers). 15-jarigen en ouder: Erik Fijnaut (Eenhoorncrossers). Ook alle dertig deelnemer die tenminste vijf wedstrijden hadden meegereden, kregen een gouden standaard mee naar huis. Van een oiiarr verslaggevers DINTELOORD - Rij het oageluk met de Duitse tank- duwboot Gevo 9 «ff het Volkerak is 100 ton nafta ont-i snapt. Volgens een woordvoerder van de regionale brand weer zijn de gevolgen voor het milieu eehter te ver waarlozen, omdat nafta een vluchtige stof is en zo doende verdampt. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor bij hel vastlopen. De tankduwboot liep vrij dagavond rond half elf bij af gaand water op een strekdam bij de ingang van het Scheide- Rijnkanaal. De Gevo 9 was ge laden met 2700 ton van het uiterst explosieve nafta, een olie-produkt, dat gebruikt wordt bij het maken van ben zine. Het scheepvaartverkeer in de omgeving van de vastge lopen tanker werd volledig stilgelegd. den van de Dordrechtse brandweer. Ook waren er di verse deskundigen op het ge bied van gevaarlijke stoffer» aanwezig. Een commandowa-j gen van de brandweer zorgde voor de noodzakelijke verbin-' dingen. Volgens een woorvoerder van de brandweer was er geen gévaar voor het overwaaien van gaswolken naar het vaste land. „De wind was dermate gunstig, dat er bij een even tuele ontsnapping van een gaswolk geen gevaar voor mensen uit de omgeving", al dus de brandweerman. Ben andere gunstige bijkomstig heid was het feit dat het onge luk vlak bij open water ge beurde. „Als de tanker in het Schelde-Rijnkanaal was vast gelopen, dan was het wel wat moeilijker geweest", aldus de woordvoerder van de regiona le brandweer na afloop. Binnen korte tijd na het vastlopen van het schip waren twee boten van de rijkspolitie te water, waaronder een gas- dicht exemplaar, aanwezig, evenals twee boten van rijks waterstaat, sleper Theunisse uit Dintelsas eh de blusboot Zuid-Holland, bemand met le- Van onze correspondent SAS VAN GENT - Ongeveer 135 jongeren hebben zaterdag middag zaterdagmiddag deel genomen aan de door gymnas tiekvereniging THOR georga niseerde gym-, trim-, en spel- middag. Deze middag werd gehou den in en rond sporthal De Vlaanderen en vond plaats in het kader van het 95-jarig be staan van de Sasse gymvere niging. Voorzitter Jo Verplan ken gaf de sfeer van de mid dag weer ais die van een 'ver jaardagsfeestje': „Een bijzon der leuk evenement", aldus zijn commentaar. „Er heerste een prima ongedwongen sfeertje. Iedereen deed lekker mee en kwam zowel actief als recreatief volledig aan zijn trekken". De gym voorzitter betreurde het wel dat zo wei nig ouderen kwamen opdagen. In de sportzaal was een trimcircuit opgesteld en be stond gelegenheid records te vestigen als ring hangen met gebogen armen en optrekken aan de ringen. In de kleine zaal konden allerlei kleine spelen worden gedaan zoals sjoelen, tafeltenis en kegelen. Veel animo was er voor het in de omgeving van de Poel uit gezette wandeltraject met twee, vier en zeven kilometer als afstanden. Gezien de aan wezigheid van veel jongere kinderen bestond voor de prestatieloop over hetzelfde traject minder belangstelling. De recreatieve middag werd afgesloten met de huldiging van de zestig clubkampioenen, die op zeer waardige wijze een medaille in ontvangst moch ten nemen. Tot slot volgde een gymnastiekfinale met onder meer minitrampspringen. Alle deelnemers ontvingen een herinneringslintje. Doordat het afgaand water, wets, kwam de tanker aan een Zijde droog te liggen, waar door het schip slagzij maakte. Men moest wachten op de vloed om het schip te kunnen: lostrekken. Qp dat moment was nog niet duidelijk of het schip lekgeslagen was, of al leen maar 'geplooid'. Volgens een woordvoerder van de brandweer werd er ih de om geving van het schip wel een verhoogde concentratie nafta gemeten. De metingen werden! door verschillende instanties! uitgevoerd. Zo warén er leden van de ongevallen bestrijding van de Haagse brandweer. Rond zes uur zaterdagmor gen kwam het schip vlot, waarna men met het over pompen van de nafta kon be-l ginnen. Daarna werd het schip naar dieper water getrokken. Toen bleek dat het schip nafta had gelekt via dè mangaten en de vuldekseïs vanwege de slagzij. Ook was door de getij denwerking het schip nogal wat op de basaltkeien heen en weer geschud, waardoor een| tankappartiment lek was ge slagen. Van de 230 ton uit dat compartiment ontsnapte 100 tori het water. Na zeven uur zaterdagmor gen kon het scheepvaartver keer weer hervat worden er) werd de tanker, met nog eeni restje van 300 ton nafta in het ruim, naar Antwerpen geJ sleept. Over de oorzaak is nog nietsl bekend. De rijkspolitie te wa-j ter van Willemstod heeft pro ces verbaal opgemaakt. De woordvoerder van de regiona le brandweer toonde zich te-i vreden over de afloop: „Een vonkje kan tenslotte voldoen-t de zijn om de gaswolk tot ont-i ploffing te brengen", aldus de woordvoerder. Commissie - De commissie voor advies en bijstand voori welzijnsbeleid komt maandag 8'oktober bijeen in de burger zaal van het gemeentehuis; Aan de orde is onder meer het jaarprogramma sociaal-cultu reel werk 1985, Aanvang 19.3Q uur. i Tennis - Het jaarlijkse club-j toernooi van tennisvereniging Game '78 is dit weekeinde af-2 gesloten met een bijeenkomst in de kantine van de voetbal-i vereniging. De uitslag van hefj toernooi was bij de heren: 1, Robert Willaert, 2. Willy Ver- straeten. Bij de dames was de uitslag: 1. Ineke de Deckere, 2: Paula Daökaert. Een van de jeugdige 'verjaardagsgasten' in actie op de trampoline FOTO WIM KOOMIWiN Expositie - De heer G. Ai Claeys, oud-verzetstrijder, zal aanstaande zaterdag om 11.00 uur de officiële opening ver4 richten van de expositie '46 jaar bevrijd', welke in het streekmuseum te IJzendijké wordt gehouden.

de Stem | 1984 | | pagina 7