n bij Prof. Lohuizen: ontwikkelingen (water) techniek niet afremmen CDA ZOEKT UITWEG IN POLITIEKE IMPASSE: Rabobank Q 4Kinderen hielden me links Kies voor zekertieid op lange termijn. De Rabobank Rente Stabiel Hypotheek vangt 30 jaar lang I lesreiyd Varkensvlees voor chips de rente-schokken on zo de unieke Rente Nederland op 't matje in Teheran T5 PAGINa nverstoorbaar ERDE WERELD hypotheekrente ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1984 T28 PAGINA 3 'BINNENLAND DEN UYL: DE STEM COMMENTAAR Gasprijs tuinders verlaagd Den Haag - De CDA-fractie probeert de porno te vangen onder discriminatie waardoor de beoordeling van een strafbare handeling wordt overgelaten aan de rechter. Het principe van de Rente Stabiel Hypotheek is simpel. Stel dat de hypotheekrente op het moment van afsluiten 8% is. Zolang de hypo theek-rente tussen de 6% en 10% blijft, ge beurt er met uw rente niets. Stijgt de rente ver der naar 11%, dan wordt uw rente 9%. Daalt de rente weer tot 10%, dan gaat uw rente weer naar 8%. Daalt de rente naar - 5% dan wordt uw rente 7%. UC1 Cl lw= 3V1WMVCII Wp. stabje| Hypotheek vandeRabo- bank 30 jaar lang de rente-schok ken op. Het nieuwe, verlaagde rente-tarief bij maandbetaling en gemeente-garantie is 8,5%. Kies voor zekerheid op lange termijn. Maak een afspraak met de hypotheekadviseur van de Rabobank. Hij geeft u een advies op maat en kan u precies verteilen wat de voorwaarden van uw eigen Rabobank zijn. geld en goede raad BINNENLAND Geluidshinder Welschap toegenomen Van den Broek ontvangt Allan Boesak rten niet sluiten voor wkomers: iedere jurist an de in de Advocaten- gestelde eisen voldoet als advocaat worden iigd. de bezuinigingen elen gevestigde advoca- u bij het aannemen van aires of ze durven niet er te gaan dan het aan- en van een plaats in tijd. Nu de overheid ook strafzaken een ander oedingssysteem wil in. en en er nog geen toezeg en zijn gedaan over het assen van de vergoedin- aan de kosten van le- onderhoud, zijn er vol de deken voldoende den om ernstig bezorgd Jn voor de inkomensposi- an de volwassen advo- werkzaam in de geb eierde rechtshulp. Het emen van het aantal sta- es dat niet op een advo- nkantoor stage loopt, is van dan het onvermijde- gevolg. e behoeften van de pa- n zouden volgens de de niet uitsluitend het tsnoer zijn bij het aanna- "leid van nieuwe stagiai- olang de werkloosheid zo angrijk en ernstig is als e komende jaren het ge- zal zijn. Hij vindt ook dat ondanks de problemen vestigingsbeleid voor ocaten mag worden inee- d. e overheid, die de eerste ntwoordelijkheid voor goede rechtspleging agt zou volgens Van den k meer moeten doen aan iding van advocaten. Hij s erop dat de overheid rechters en officieren justitie een opleiding van jaar op staatskosten t. t de vastgelopen onder delingen over het Pana- -kanaal, die hij na vier r met succes afsloot. In elfde jaar 1973 vergezel- Bunker minister van bui- landse zaken Henry Kis- ger naar Saoedi-Arabië in vergeefse poging om het abisch oliekartel zover te ijgen dat het de olieprijs verlagen. In 1978 trad nker voor het laatst offi- "1 op als diplomaat toen president Jimmy Carter rgezelde naar Panama r de ondertekening van t verdrag over het Pana- -kanaal. Hij trok zich arna, 84 jaar oud, terug op n boerderij in Vermont. Ellsworth Bunker was een verstoorbaar diplomaat, e ook wel de 'ijskast' werd noemd wegens zijn vermo- n om zelfs onder de groot- druk kalm en koel te blij- n. Ook is hij veel geprezen zijn gevoel voor tact, vin- ngrijkheid en geduld. In zijn rol als diplomatieke ouble-shooter' viel hij te rgelijken met Averell Har man. Maar deze was een egewijd Democraat, terwijl unker zowel Republikeinse s Democratische presiden- n heeft gediend. Bunker werd op 11 mei 194 in het Newyorkse dis- ict Yonkers geboren. Net s Harriman stamde hij uit ;n gefortuneerde familie en Teelde hij vele jaren een be- ngrijke rol in het zakenle- en voor hij besloot zijn loop- aan in de suikerindustrie op geven en in diplomatieke enst ging. Dat laatste ge urde in 1951 met zijn be- oeming tot ambassadeur in rgentinië. Daarna diende op vele posten, onder leer in India en Italië. (ADVERTENTIE! Rentedaling RPS Hypotheken van 8,2% naar Deze rente is voor 2 jaar vas (werkelijke jaarrente 8,20%)- De rente voor 5 jaar vast is nu 8,4% (werkelijke jaarrente 8,85%) en voor 7 jaar vast 8,6 (werkelijke jaarrente 9,07%)' Wilt u meer weten over een RPS Hypotheek, bel dan 020 - 5918011 of haal de folders op het postkantoor. m postgiro rijkspostspaarbank Van een onzer verslaggevers pELFT - De Delftse hoogle raar H. van Lohuizen heeft gisteren een dringend beroep op de politici gedaan om de be zuinigingen niet zover door te drijven, dat het zoeken naar nieuwe technieken -onder meer in de waterbouw- erdoor afgeremd wordt. Van Lohuizen, dekaan van de afdeling civiele techniek, sprak gisteren op een sympo sion in Delft ter gelegenheid van het afscheid van professor Jan Agema. Agema, een befaamd water bouwkundige en een van de ontwerpers van de Ooster- scheldekering, was in '53 in Zeeland nauw betrokken bij het herstel van de dijken. Hij gaat met pensioen. Van Lohuizen wees er giste ren nadrukkelijk op, dat wa terbouw in Nederland een speerpuntindustrie is. „Als de grote werken in Zeeland klaar zijn, moeten we niet bij de pakken gaan neerzitten, an ders raken we onze voor sprong kwijt", aldus de Delftse hoogleraar. Ir. R. Schermer, lid van de raad van bestuur van Ballast- Nedam, een van de bouwers van de stormvloedkering in de Oosterscheldemonding, liet zich zeer pessimistisch uit over de exportkansen van on ze waterbouwkunde. „De ken nis kunnen we wel exporteren, maar een stuk moeilijker is het om de wijze waarop wij hier in Nederland werken in het buitenland aan de man te brengen". Ir. Schermer onthulde op deze bijeenkomst, dat er bij de bouw van de doorlaatbare dam in de Oosterscheldemon ding wel eens materieel is be steld, terwijl het ontwerp nog niet gereed was. Dat was on der meer bij de mattenlegger Cardium het geval. „Ik heb daar wel eens slapeloze nach ten van gehad, maar het is goed gegaan omdat veel men sen goed nagedacht hebben", aldus Schermer. De projectleider van de stormvloedkering, ir. Tjebbe Visser, relativeerde de kosten- overschrij dingen bij de uit voering van de Oosterschelde- werken. „Vergeleken met die van de dam in de Theems bij Londen zijn ze maar erg klein. Het is goed dat er over bericht wordt, maar het is verkeerd als het sentiment regeert", al dus ir. Visser. Hij vertelde dat bij de bouw van de Oosterscheldedam het motto is 'Goed is goed en beter hoeft niet'. Het hoofd van Rijkswater staat Zeeland, ir. Hein Engel, tevens hoofd van de Delta dienst van Rijkswaterstaat, overhandigde tijdens dit sym posion aan een Vietnamese en een Nederlandse student een exemplaar van een door de Deltadienst van Rijkswater staat samengesteld boek over de ervaring, die tijdens de uit voering van het Deltaplan is opgedaan met het afsluiten van getij geulen als het Veerse Gat en het Brouwershavense Gat. Het boek wordt in de ko mende dagen toegezonden aan de ministeries van Onderwijs van alle aan zee gelegen lan den van de wereld. Professor Agema zwaaide op deze, ook vanuit Zuidwest- Nederland druk bezochte, bij eenkomst lof toe aan de uit voerders van de Oosterschel- dewerken. Aan die werken is een deel van de tentoonstelling gewijd, die gisteren in de TH Delft werd geopend. Alle (honderden) deelne mers aan het symposion kre gen een boekje, waarin de filo sofie wordt beschreven, die Agema bij de uitvoering van waterbouwkundige projecten hanteert. De sluiting bij Kruiningen na de ramp van '53 en de stormvloedkering in de Oos terscheldemonding worden in dit boekje uitvoerig beschre- Porno is discriminatie DEN HAAG (ANP) - Iran wil van Nederland opheldering over het ontbreken van deug delijke beveligingsmaatrege- len bij de Iraanse ambassade in Den Haag. Dit heeft de Ne derlandse tijdelijk zaakgelas tigde in Iran meteen na de korte bezetting van de ambas sade in Den Haag te horen ge kregen op het ministerie van buitenlandse zaken in Tehe ran, waarna hem ook een nota met die inhoud werd overhan digd. De ambassade werd aange vallen door twintig Koerden die zouden behoren tot de marxistisch geïnspireerde guerilla-organisatie van de Volksfedayien. De Iraanse ambassadeur werd daarbij licht gewond aan het hoofd. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft de zaakgelastigde naar aanlei ding van het gebeurde nog maals de excuses van de Ne derlandse regering overge bracht. Het aanbieden van de ze verontschuldigingen duidt er volgens het ministerie op dat Nederland erkent dat er iets schortte aan de genomen veiligheidsmaatregelen bij de ambassade, die in april ook al eens het doelwit was van een bezettingsactie. Ook toen liep de Iraanse ambassadeur in ons land, M. Tajgardoon, lichte verwondingen op. Hoe de Iraanse nota hier zal worden beantwoord is volgens Buitenlandse Zaken nog onbe kend. Over de manier waarop de ambassade werd of wordt bewaakt wil het ministerie geen mededelingen naar bui ten doen. Ook de Haagse poli tie bewaart hieromtrent zorg vuldig het stilzwijgen. Waar nemers zeggen dat de perma nente bewaking voor de vesti ging in de Javastraat, die na de eerste bezetting werd inge steld, na een week of twee weer was verdwenen. Gisteren stond tegenover bet ambassadegebouw een po litiewagen geparkeerd. Drs. J. den Uyl krijgt van partijsecretaris W. van Velzen het verjaardagsboek aangeboden. - FOTO ANP Van onze Haagse redactie AMSTERDAM - „Aan mijn kinderen dank ik dat ik hier niet sta als een oude rechtse zak. En aan mevrouw Den Uyl-Van Vessem, Liesbeth? Niemand hier in de zaal beseft dat wat ik gedaan heb en kon doen in zo doorslaggevende mate voor haar rekening komt." Dankwoorden van Joop den Uyl aan het slot van het ver jaardagsfeest dat hem giste ren door de PvdA in Carré werd aangeboden. Dankwoor den die hij zo begonnen was: MACHTSVERSCHUIVINGEN voltrekken zich dikwijls heel lang zaam en bijna onopgemerkt. Daarom zijn in Nederland en West- Europa maar weinig mensen zich ervan bewust, dat de jonge in dustriële landen in Zuid-Oost Azië voetje voor voetje terrein win- n®n op het oude Europa. Een duidelijk signaal van die verande- ™ig in machtsposities lag deze week besloten in het bericht dat Singapore aan Nederland een offerte heeft gevraagd voor de Je- Jëring van 40.000 ton varkensvlees per jaar. De Nederlandse uio-industrie heeft inmiddels laten weten zeer geïnteresseerd te lijn in deze order. Singapore was tot 1941 het bastion van waaruit Engeland zijn Aziatische koloniën beheerde. De stad werd bestierd als een Lon- uense club waar officieren, ambtenaren en planters, ook uit Su matra, hun verlof doorbrachten om als Europeanen onder elkaar ™j ie komen van de vermoeienissen van hun leven tussen de na was op ver afgelegen buitenposten. Het Raffles-hotel is er we- leldberoemd door geworden. Dat hotel staat er nog maar de Europese high society van hau taine kolonialen heeft plaats moeten maken voor zeer zelfbewus- ■le Chinezen, die van het kleine eiland een onafhankelijke, hoog ^industrialiseerde en zeer welvarende stadsstaat hebben ge bakt. Hun conceptie van Singapore staat in het teken van de .nieuwe industriële revolutie. Het arbeidspotentieel en de schaar- j® grond zijn daaraan volledig ondergeschikt gemaakt. De bio-in- Qustrie is voor hen niet interessant meer. Zij exporteren liever °"Ps en computers; Nederland mag hammen en karbonades le veren en daar zijn wij dan nog verguld mee ook, al weten we ons nu al geen raad met de milieu-verontreinigende mestbergen van intensieve veehouderij. Geen kwaad overigens van de agrarische sector. De (export) *urk van onze welvaart drijft nog steeds hoofdzakelijk op enkele multinationals en de goed gecoördineerde inspanningen van het «oen Front'. Die basis moet echter wet verbreed worden door 'lovatie en renovatie van de industriële sector. Zolang het niet yëDeurt - liefst in Westeuropees verband - blijft de dreiging be gaan dat het economische machtscentrum van de Noordzee en ?e Atlantische oceaan verder doorschuift naar de landen rond de pacitic. „Ze zeggen wel van me dat dit soort dingen me toch niets kan schelen. Maar ik ben ij del ge noeg om het leuk te vinden. Als het nu maar afgelopen is met erop te wijzen dat ik 65 jaar ben. Dat wil ik nooit meer horen." Het was een dubbel cadeau dat de partij haar leider aan bood. Een feestprogramma vol culturele uitingen en een boek (Tekens in de tijd). Het rode pluche van theater Carré ver zamelde gistermiddag mensen uit de wereld van de weten schap, de cultuur, de politiek, maar vooral heel veel gewone partijleden. Zij kregen een af wisselend programma voorge schoteld. Partijsecretaris Wim van Velzen bood het boek aan. Een verzameling opstellen en be schouwingen over maatschap pelijke vraagstukken, waar mee Den Uyl z'n hele leven lang is bezig geweest en nog is. Van economie tot cultuur, van de derde wereld tot Europa (daarover een bijdrage van de vroegere Bondskanselier Wil ly Brandt). Die wat zwaardere kost is gelardeerd met herin neringen aan Den Uyl van po litieke vrienden tot politieke tegenstanders, zoals daar zijn Jaap Burger, Ed van Thijn, Dries van Agt, Ruud Lubbers. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Glastuinders gaan vanaf I oktober 42,5 cent per kubieke meter aardgas be talen. Vier cent minder dan op dit moment. Gasunie, Vegin en Land bouwschap hebben gistermid dag een akkoord bereikt over een nieuw aardgascontract voor de glastuinbouw. De mi nisterraad heeft het contract gisteren eveneens goedge keurd, zo deelde premier Lub bers na afloop mee. Overigens bestaat de kans dat de Europese Commissie een stokje voor het akkoord steekt, omdat de verlaging de Nederlandse glastuinders te sterk zou bevoordelen ten op zichte van de tuinders in de andere EG-landen. Van onze Haagse redactie Door wijzigingtiitbreiding van de discriminatiebe palingen in het wetboek van strafrecht tracht het CDA een uitweg te vinden uit de impasse, waarin de politieke fracties verzeild zijn geraakt met het voor stel van de regering om het verbod op verspreiding van porno op te heffen. Strafbaar is thans alleen maar discriminatie op grond van ras, godsdienst, of levens overtuiging. Door „sekse" daaraan toe te voegen en mo gelijk ook „sexuele geaard heid" homofilie) snijdt voor het CDA het mes aan twee zij den. Enerzijds komt men tege moet aan het verzet van de vrouwenbeweging tegen por no, anderzijds wordt de vrij heid van drukpers geen ge weld aan gedaan. Bovendien komt voor de rechter de vage toetsing aan een vergrijp te gen de eerbaarheid van de vrouw te vervallen. Hij zal dan alleen maar hoeven te be palen wat beledigende porno grafie is. De CDA-fractie heeft al een amendement van die strek king voor de komende behan deling van de pornowet eind volgende maand ingediend. Bovendien wordt overwogen nog een amendement in te die nen tegen porno met kinderen en tegen porno onder dwang. Een dergelijke wijziging heeft trouwens de fractie van D66 al voorgesteld. Tegen het voorstel van de regering om de pornowet te schrappen met uitzondering van die zaken waarbij perso nen beneden de 16 jaar zijn be trokken, bij vertoning op plaatsen voor het openbaar verkeer en bij ongevraagde toezending of confrontatie) is van talloze zijden verzet gere zen. Zowel de kleine linkse fracties als het CDA met de kleine confessionele fracties ter rechterzijde hebben om uiteenlopende redenen bezwa ren. De fracties van PvdA en WD zijn het met het voorstel van de regering uit oogpunt van vrijheid van drukpers en van meningsuiting wel eens, maar vinden dat er een uit zondering moet worden ge maakt voor pornografisch materiaal waarbij kinderen zijn gebruikt. Deze beide frac ties menen dat kinderen bijna altijd tegen hun zin daaraan meewerken. Minister Korthals Altes (Justitie) blijft vooralsnog op zijn standpunt staan, omdat hij vindt dat de bestaande be palingen over het plegen van ontucht met minderjarigen op zichzelf al voldoende kunnen zijn om kinderporno aan te pakken, zo heeft hij deze week schriftelijk de Kamer meege deeld. De PvdA-fractie zit met het regeringsvoorstel waar mee zij het eens opgescheept. Fractiewoordvoerder Kosto heeft al eerder te kennen ge geven, dat de grondwet vrij heid van meningsuiting en van drukpers) zwaarder moet wegen dan een eenvoudig ver bod. De actiegroep „Vrouwen tegen porno" bezette begin de ze week om die reden het par tijbureau van de PvdA in Am sterdam. Toch is ook Kosto van mening, dat het voorstel van de regering wijziging be hoeft. De VVD-fractie ver wacht echter dat de minister zelf nog voor de behandeling in de Tweede Kamer met een wijzigingsvoorstel komt. (ADVERTENTIE) DE HYPOTHEEKRENTE VAN OE AFGELOPEN JAREN DE RENTE STABIEL HYPOTHI Basisbeweging DE Basisbeweging voor Vrede en Solidariteit rond de uit het CDA getreden kamerleden Sehoiten en Dijkman voelt niets voor het idee van een aantal kleine politieke partij en om te komen tot een Pro gressief Akkoord. Nauwere contacten met de PPR liggen daarentegen eventueel wel in het verschiet. Schadevergoeding DE winkeliers in de Amster damse Ferdinand Bolstraat, die begin vorige week naar hun zeggen voor een half mil joen gulden schade leden door krakersrellen en plunderin gen, hebben een deel van die schade geclaimd bij de ge meente. De verzekeringsmaat schappijen weigeren te beta len. Overname personeel DE gemeente Eindhoven is be reid de ongeveer 70 perso neelsleden van de Agglomera tie Eindhoven over te nemen als dit Openbaar Lichaam op 1 januari 1986 wordt opgeheven. De overname van het perso neel door de gemeente Eindho ven zal financieel mogelijk ge maakt moeten worden door het ministerie van Binnen landse Zaken. Grafschennis JEUGDIGE Eindhovenaren in leeftijd variërend van zes tot vijftien jaar, hebben bekend twee keer grafschennis te heb ben gepleegd op een begraaf plaats aan de Jacob Jordaens- weg in Eindhoven. Op het kerkhof werden de afgelopen weken tot twee maal toe graf zerken omgegooid en in enkele gevallen ook vernield. Het kerkhof ligt vlak naast een speeltuin. Vakbondswinkel OM de dienstverlening aan de leden te versterken, start de vakcentrale FNV op 13 okto ber een experiment van twee weken met een vakbondswin kel in Utrecht, waaraan alle zeventien bij de FNV aange sloten bonden meewerken. Bondsleden met vragen over woonlasten, belasting, uitke ringen en beleid van de vak beweging kunnen dagelijks van negen tot zes uur bij de winkel terecht. Kleine Aarde HET overgrote deel van de ruim twintig medewerkers van het milieu-educatie en voorlichtingscentrum De Klei ne Aarde, dat in financiële moeilijkheden verkeert, in Boxtel wordt ontslagen. Ze worden wel in de gelegenheid gesteld om hun werkzaamhe den voort te zetten als part-ti me of free-lance medewerker. Het streven is erop gericht de medewerkers te zijner tijd weer in vaste dienst te nemen. Territorium voor huisartsen IN het kader van een vesti gingsbeleid voor huisartsen zal een bepaald territorium dwingend opgelegd moeten kunnen worden. Anders komt er niets terecht van samen werking in de eerstelijns ge zondheidszorg. Dit stelde de voorzitter van de Nationale Raad voor de Volksgezond heid, J.P.M. Hendriks, tijdens een symposium. Gevangeniswezen NIEUWE bezuinigingen op het terrein van het gevangeniswe zen zijn uitgesloten. Volgens staatssecretaris mevrouw Korte-van Hemel (Justitie) zullen die ook niet aan de orde kunnen komen, wil er nog sprake zijn van een verant woord werkklimaat voor het personeel en van een verant woorde en humane bejegening van de gedetineerden. Verduistering DE boekhouder van de Ver eniging Hospitaalkerkschip De Hoop in Den Haag is door de politie aangehouden we gens verduistering van ruim 100.000 gulden uit de kas van de vereniging. Bovendien heeft hij bijna 50.000 gulden ontvreemd door een pensioen fonds voor oude vissers leeg te halen. De man heeft bekend. Mijnwerkers DE steunactie van de FNV voor de stakende mijnwerkers in Engeland heeft tot dusverre al meer dan een half miljoen gulden opgebracht. Volgens een FNV-woordvoerder loopt het bedrag dat de actie heeft opgeleverd nu naar de zes ton. Hiervan is bijna anderhalve ton door giften van leden bin nengekomen en de rest door schenkingen van bonden. Af 57 V? Dat is even gespierde taal van ex-schaatskampioen Harm Kuipers. Hij vindt dat sporten best met hormonen behandeld mogen worden. Onze sporten moeten straks als malse bief stukken naar de top glijden. Hij pleit dus voor hormonisa- tie van de sport. Ik vind het een eng idee. Al die trainers die rondlopen met fietspom pen om hun pupillen 'in de juiste vorm' te pompen! Laten we het eerst maar eens uitproberen op dammers en schakers. Dan kunnen we rus tig bekijken wat de gevolgen zijn. Achter het ijzeren gordijn schijnt het toedienen van che misch krachtvoer heel gewoon te zijn. Zou de Russische mi nister Gromyko er ook ge bruik van maken? Die reist al waarschuwend rond de aarde sinds de Russische Revolutie. Hij ligt nu weer eens tactisch in de clinch met de Ameri kaanse regering. Hij scheldt ze de huid vol, schudt ze vervol gens de hand, praat over koetjes en kalfjes terwijl de fo tografen knippen en vertrekt dan weer met een Siberische depressie op zijn gezicht. Gromyko doet dat werk al ja ren, het is gewoon routine. Van onze duikbuiten is hij dan ook helemaal niet bang, ook al heten ze Wal-rus en zijn ze veel duurder geworden dan gepland was. Omdat die onderzeeërs zo diep gezonken zijn, staat het water ons aan de lippen. Op deze ma nier valt onze hele defensie in het water. Denk vannacht aan het win tertijd-uurtje. U hebt een uur extra om na te denken over uw leven. MERIJN Van onze redactie binnenland EINDHOVEN - Bij de ge meentebesturen van Eindho ven en omliggende plaatsen is na de ingebruikneming afge lopen zomer van de nieuwe start- en landingsbaan van het vliegveld Welschap, een groot aantal klachten binnen gekomen over toegenomen ge luidshinder. Uit een concept-brief aan staatssecretaris Van Houwe- lingen van defensie blijkt dat bij de colleges van B en W van Eindhoven, Best, Oirschot, Veldhoven en Vessem en bij het dagelijks bestuur van de Agglomeratie Eindhoven de indruk bestaat dat in een gro ter gebied dan aanvankelijk was toegezegd, omwonenden last hebben van het vlieg tuiglawaai. De nieuwe start- en lan dingsbaan is juist aangelegc om zoveel mogelijk bewoners van dat vliegtuiglawaai te verlossen. Bij de oude baar liep de aanvliegroute dwars over de Eindhovense wijk Woensel. Nu loopt die route - op papier althans- precies tus sen Eindhoven en Best door Uit de klachten van de burge rij blijkt echter dat door af wijkingen in aan- en afvlie- groutes en door een te snel naar links of rechts uitzwen- ken van de vliegtuigen eer groter gebied dan aanvanke lijk was vastgesteld, last heeft van overmatige geluidshinder. DEN HAAG (ANP) - Minister Van den Broek van Buiten landse Zaken zal dinsdag de Zuidafrikaanse predikant dr. Allan Boesak, een vooraan staand bestrijder van de apartheid, ontvangen. Boesak gaf vorig jaar de aanzet tot de oprichting van het Verenigd Democratisch Front (UDF), waarin honder den organisaties zich hebben verenigd in hun strijd tegen de apartheid. Boesak, die in Kampen heeft gestudeerd, werd twee jaar geleden gekozen tot president van de Wereldbond van Her vormde en Gereformeerde Kerken (WARC), waarbij on geveer 160 kerken met ruim 70 miljoen Christenen uit de ge hele wereld zijn aangesloten. Die benoeming werd gezien als morele steun voor de niet- blanke bevolking van Zuid- Afrika.

de Stem | 1984 | | pagina 3