BONT KOPEN? Bedrijfsvolleybal in Terneuzen begint niet geheel vlekkeloos ITCELËN i I VOLLE YB ALTRAINER PIERRE MATHIEU WEER TERUG Ik balanceer graag op het randje PARTIJ DUWKEUKENS KORTING 4 Als club zijn we [TAFELTENNISBOND ZIT VIVIAN EN STERRA BLANCKAERT DWARS r>r> EN HANOELSREGISTEII LjDAG 28 SEPTEMBER 1984 iELSHOW ïonnie Strijdonk sterkste in Oude Vaartloop Versterking voor Hoek WIËLMIKLASS1MËNT rRAAT NATUURLIJK Ier meer bv it mode keukens els - sanitair Huib Dalebout in uitstekende vorm PAGINA SPORT 2 KLEINTJE miNGCN: 40-60% mSGARAHTIt 99 I AB-junioren sluiten het Ibaanseizoen af Overbodig Prestatieloop in Sluiskil Erelijst De bond Goed duo Eerste plaats lOPHANDEL EN FABRIEKPm E TERNEUZEN CP| 5, Axel, fietsherstellersbedrijf. lat 29, Koewacht (Gemeente Axel), te| Bustrieweg 9, Hulst, groothandel mi loeding. jaat 4, Waterlandkerkje (gemeente Oost I Iroothandel in voedingsmiddelen en wij I ■nes en motoren voor auto's en jachten Irvan. 1 [laan 41, Sas van Gent, kleinhandel en| fcn gebruikte auto's. f I Westkolkstraat 17, Terneuzen, interna I lartbedrijf met het m.s. „Animo", len, F. van Waesberghestraat 36, Hulst jachtige kruiden. [straat 11, Hoek, Gemeente Terneuzen I I en waterfittersbedrijf; dakbedekking^ [sanitaire artikelen en gasverwarmings- Terneuzen, kleinhandel in kledingstof. [lein 12, Sluis, kleinhandel in exclusieve Imesmode-artikelen van leer en siera- laartmaatschappij Multraschip B.V.i.o ferneuzen, kleinhandel in scheepsbeno- ergingsdiensten t.b.v. de scheepvaart den en agenturen. T14 ndag boeren eiken 10 tot 5 uur bij 115 4645ED PutteHBtel.01645-3538 1^1 |e huur 076- huur ubsidie ALLEENSTAANDE heer, 45 jaar, zoekt nette lieve vrouw om door het leven te gaan, tussen 40 en 50 jaar. Br.o.nr 902089 v.d blad. 9 we- krije en pe raad el. Inl. auto (A B Cj T.K. 2 luidspr.boxen 35 Watt, grasmaaimachine. Te bevr. H. de Meester, Hoetkensdijk 4, Kuitaart. Een nieuw pluspunt in uw reclame: Het plaatsen van een KLEINTJE vormt een we zenlijke bijdrage tot het realiseren van uw doel TIENDUIZENDEN lezen u! in de pstraatpromenade 27 01150-12152 bieding bij Engelen: een prècht partij aanbouwkeukens in kunststof en Èut. Rechte en hoekopstellingen. 'd. Vaste maten. Kontant te betalen, g mee te nemen/te bezorgen. Om al die redenen: RATEN van Nederlands wereldmerk dt los bijgeleverd met tot ■ieuwe keukens. U krijgt dus normale erkoop: Engelen Gorinchem. Van onze sportmedewerker GRAAUW - Een man die het bijzonder jammer vindt gat zijn damesteam niet kan spelen in competitieverband is St.-Aloysius-voorzitter Eddy Tieleman. „Als club zijn we gedupeerd door de getroffen maatregel van de tafeltennisbond", laat hij weten. „Goed beschouwd zijn we niét fout geweest. De meisjes (Vivian en Sterra Blanc kaert en Anja van de Vijver, red.) wilden in Zeeland gaan tafeltennissen en dan was het op de transferlij st plaat sen niet noodzakelijk. Aan gezien er hier geen dames competitie is, is er een dro greden gezocht. Formeel ge zien juist, maar naar mijn smaak toch wel wat bela chelijk. Trouwens, dat vin den veel personen, ook bin nen het hoofdbestuur. Een soepeler houding zou, gezien de problemen, verwacht mo gen worden. Temeer, omdat een 16-jarig meisje als Anja van de Vijver zich bij een club in Middelburg of in Brabant had moeten aan sluiten als zij had willen spelen", aldus Tieleman. Dat er via de transferlij st geld aan te pas had moeten komen, geeft Tieleman toe. „Aan Vieve Versa hadden we dan een paar honder gul den moeten betalen waar van enkele procenten naar de bond zouden zijn gegaan. Vice Versa maakte daar geen punt van. Trouwens, die paar honderd gulden waren wel boven water ge komen", zegt hij. „Wat nu gebeurd is, is belachelijk. Voor de NTTB niets nieuws, want daar is het meer dan eens eert omgekeerde we reld", besluit hij gelaten. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Na de twee warming up-toernooien is in sporthal 't Zwaantje de Ter- neuzense bedrijfsvolleybal- competitie begonnen. De start was verre van vlekkeloos, want een aantal wedstrijden ging om allerlei redenen niet door. In de eerste klas won een met slechts vijf man spelend team van Zeldenrustcollege 1 met 3-0 van MTS/ MEAO (15-4, 16-14, 15-11). Alleen in de eer ste set was Zeldenrustcollege de betere ploeg. In de andere twee sets ging de strijd gelijk op. Dow 1-Verstraeten Ver- brugge 1 werd een spannende wedstrijd, waarin de geluk- kigste ploeg met 2-1 won. In dit geval was dat Dow, dat in de jonge speler Mark Coppens een prima aanwinst had. Dees 1 speelde tegen nieuwkomer Free Lance, voorheen Roelofs 2. Free Lance, als enige team in de eerst klas spelend met drie dames (Kuypens, Buys en Hendrikse), maakte ondanks een 3-0-nederlaag een degelij ke start, want het miste Pieter Buys in de ploeg (15-5,15-8,15- 6). De wedstrijd Promenade 1- Sterbanden ging niet door. In de tweede klas kwam het gedegradeerde Gemeente 1 niet tot winst tegen het uit de derde klas gepromoveerde Kind TC, 1-2 (6-15, 2-15,15-11). De Hoop-Juliana was een hee vreemde wedstrijd met twe< gelijk opgaande sets, waarn; eerst de ene en daarna de an dere ploeg helemaal wegzakte Een terechte 2-2-eindstanc (12-15, 15-13, 15-1, 4-14). Pro menade 2 was tegen Wieksla; de beste ploeg en won met 2- (7-15,15-8,15-8). Bravenboer 8 Scheers-PZEM 1 ging nie door. Uitslagen derde klas: Dees 2-Bran 3-0 (15-5, 15-2, 15-9); PSV 3-MTS MEAO 2 3-0 (15-11, 15-6, 15-U) Dow 2-Verstraeten Verbrugge 2-1 (15-7, 15-13, 10-12); Belastin f en-Eagles niet gespeeld. Vierd las: Rabo-Dees 3 3-0 (15-7, 15-lt 15-7); Elopak-Promenade 3 3-0 (15 11, 15-6. 15-1); Douane 2-De Sten 0-3 (13-15, 6-15, 2-15); PZEM 2-Ha venschap niet gespeeld. iraauwse zusjes diep teleurgesteld Van onze sportmedewerker I GRAAUW - „Een bond die een team geen kans I geeft te kunnen spelen, is niet goed bezig. For- Imeel gezien kan het bestuur dan wel gelijk nebben, maar de sport dienen is een andere Laak. Temeer niet, omdat we er zeker van zijn laat er met de regels wordt gemanipuleerd", Legt het ontgoochelde taf el tennist weetal Vi- |vian en Sterra Blanckaert uit Graauw. Dit duo kan door een door de NTTB genomen maat- I regel niet spelen en moet daarom met de armen over I elkaar zitten. De oorzaak waarom de I Craauwse zusjes niet mogen ipelen in de competitie, klinkt enigszins ongeloofwaardig. Het meest verbaasd zijn zij „Vorig seizoen speelden I we bij Vice Versa uit Ouden- ;s)oten - donderdag koopavond aat 36, Gorinchem, tel. 01830-36422 Van onze atletiekmedewerker I GOES - Het Zeeuwse baansei- wen atletiek wordt zaterdag J september afgesloten op de I kunststofbaan van Vlissingen meteen ontmoeting tussen een vijftal AB-juniorenploegen, waarvan de Zeeuwse ploeg als sastheer optreedt. Het is voor I het eerst dat de Zeeuwse AB- I junioren hun provincie verte- genwoordigen. Als tegenstanders krijgen ze ie formaties van Sparta uit I Den Haag, de afdeling Gouda en de Belgische verenigingen Hermes Oostende en Duffel AC. De mogelijkheid bestaat dat ook Olympic Brugge in ac tie komt, al was het verlossen de telefoontje hierover afgelo pen dinsdag bij coördinator Hans Dhondt uit Hulst nog niet binnen. De organisatie van deze in- terclubwedstrijden is in han- den van het Goese AV'56. De wedstrijden, die bestaan uit fen aantal loopnummers en i 'echnsiche nummers, begin- ten 's middags om half twee. Per ploeg worden twee deel nemers op één nummer inge zet. Alleen de als eerste eindi gende van de ploeg punten kan pakken voor het eindklas sement. Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - Tonnie Strij donk won onbedreigd (hij liep (tn kleine anderhalve minuut "it op Piet Provoost) de Oude Vaartloop, een prestatieloop over 10,2 kilometer in Terneu- Wn. Deze prestatieloop, met "aast eerdergenoemde afstand °ok nog afstanden van 3,4 en U kilometer, was georgani seerd door de korfbalvereni ging Luetor in samenwerking bet de atletiekvereniging Scheldesport. Plaats van handelen was Portpark Oude Vaart, waar totaal zo'n kleine tweehon derd lopers in actie kwamen. r e 8800 meter leverde een zege "Pvoor Bart IJsebaert. Ronnie nabijn slaagde er in de kortste 'stand, de 3400 meter, als ""siste te beëindigen. I "gen: 10,2 km: 1. Tonnie Stru ik Terneuzen 35.35; 2. Piet Pro- „«st, Cadzand 27.00; 3. Mare I V°s,man. Hoek 37.55; 4. Henk van atenhove Sluiskil 37.58; 5. Hans I C baluwé, Westdorpe 38.02. 6,8 1 Bart IJsebaert, Terneuzen I 2. Karei Meertens, Hoek "U, 3. Hans Jasperse, Axel 24.54; ceen Dieleman, Hoek 26.05; 5. i?lls Maasdam, Sluiskil 236.43. 3,4 ïïj, Ronnie Babijn, Terneuzen h'3 2. Arie van Buren, Terneuzen 3 Freddy Dieleman, Terneu- tlii e 4- Bas Jasperse, Axel I n»',, Arno van de Bogaard, Ter gen 14.05. bosch in de eredivisie. Naar die club waren we enkele ja ren geleden overgestapt, om dat we in Graauw geen drie speelsters meer bij elkaar kre gen die op niveau van de ere divisie konden spelen. De Bel gische Karine Verachtert stopte en wij wilden nog ver der spelen in de eredivisie. Al leen via een noodgewongen overgang naar een andere club was dat mogelijk. Dit seizoen wilden we terug naar onze oude club, St.-Aloy- sius in Graauw, omdat we sa men met Anja van de Vijver een trio konden vormen dat weer landelijk zou kunnen gaan spelen. Om dit te kunnen doen, vroegen we overschrij ving van Vice Versa aan naar St.-Aloysius. We verkregen toestemming, mede omdat Vi ce Versa meewerkte, en alles leek in de bekende kannen en kruiken. Plotseling bleek dat we een fout hadden gemaakt. Voor speelsters die landelijk uitkomen bleek het verplicht te zijn om bij overgang naar een andere vereniging je op de transferlij st te laten plaatsen. Dat hadden we niet gedaan en daarmee zaten we dus fout. De NTTB waarschuwde ons ove rigens niet bij de overschrij ving". Nadat deze fout was geconsta teerd, was het voor de licht voetige Vivian en Sterra niet mogelijk in Graauw te gaan spelen. Bij een andere club wilden ze niet. „Ondanks dat we op de transferlij st gestaan zouden hebben, waren we toch niet naar een andere vereni ging gegaan. Een totaal over bodige zaak dus", aldus het Graauwse duo,dat bijzonder kwaad is op de NTTB (Neder landse Tafeltennis Bond). „Formeel heeft de bond ge lijk, maar aangezien we weten dat er in andere gevallen wel toelatingen door de vinger worden gezien, zijn we ervan overtuigd dat er met twee ma ten wordt gemeten. Zeker bij clubs waar hoofdbestuurders bij betrokken zijn, blijken de zaken vlot te kunnen worden geregeld. Voor ons Zeeuwsch- Vlamingen kan dat niet, om dat we nu eenmaal in een uit hoek zitten en zodoende in het verdomhoekje", aldus het steeds bozer wordende Graauwse duo. Dat ze als het ware dubbel gepakt worden blijkt uit het gegeven dat er in Zeeland geen damescompetitie wordt afgewerkt. Het gevolg is dat er onmiddellijk op landelijk ni veau, vierde divisie, gestart moet worden en dat mag nu net niet. Vandaar dat zusjes Blanckaert zich voorlopig al leen met trainen bezig kunnen houden. En dat Zeeuwsch- Vlaanderen voorlopig geen St.-Aloysius kent dat weer op het hoogste Nederlandse ni veau kan spelen. Alleen een razendsnelle herziene beslis sing van de NTTB kan daar nog verandering in brengen. „Daarin geloven doen we niet. De nieuwe competitie is pas gestart en daarin zullen we wel niet meer toegelaten worden", zeggen de zusjes. Het gevolg zou dus logischerwijs zijn dat ze niet meer in compe titieverband kunnen spelen voor volgend jaar september. „Zeker is dat niet", zeggen ze. „Enkele dagen geleden hebben we een brief gekregen en daaruit blijkt dat we moge lijk toch in januari in de com- petite mogen spelen. Dit kan dan weer, omdat er twee com petities per jaar worden afge werkt. Dat we dan wel toege laten worden, wij hopen van wel, is eigenlijk ook weer te gen de regels, omdat er tus sentijds geen toelatingen mo gen zijn. Dus al met al is het een rommeltje", aldus het duo, dat zo langzamerhand hele maal niet meer weet waar het aan toe is. „Ik heb me er al enorm kwaad over gemaakt. Er mee opgeschoten ben ik nog niet. Het enige dat ik tot nu toe heb gekregen is steun van alle kanten. Alleen de bond laat het afweten", zegt Vivian ont goocheld, Op de foto het teleurgestelde St.-Aloysius-duo Sterra en Vivian Blanckaert, dat zich ge dwarsboomd ziet door het bestuur van de tafeltennisbond. - foto wim kooyman Van onze sportredactie HOEK - Het eerste team van de voetbalvereniging Hoek, uitkomend in de tweede klas van het KNVB-zaterdagvoet- bal, krijgt versterking. De 28- jarige Belg Patrick Orlans, eerder spelend voor Racing Gent en AA Gent, heeft over- schrijving naar de Zeevwsch- Vlaamse vereniging aange vraagd. Hoek-secretaris Piet de Blaey: „Orlans heeft getekend, de papieren zijn onderweg naar Zeist en we hopen dat hij over veertien dagen zijn eerste wedstrijd voor Hoek kan spe len". Patrick Orlans zal als laatste man gaan fungeren in het Hoek-team, waarin de Belg Jacques de Caluwé, die onlangs Hoek kwam verster ken, naar het middenveld ver huizen gaat. Van onze sportredactie SLUISKIL - De wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen heeft de organisatie in handen van de Atlanta-prestatieloop, die zaterdag 10 november in Sluiskil zal worden gehouden. Start en finish zijn bij café restaurant Atlanta in Sluiskil en de prestatieloop begint om 14.30 uur. De afstanden bedra gen 3,6 of 9 kilometer. Van onze atletiekmedewerker GOES - Huib Dalebout kan vrijdag (vandaag) met opti misme afreizen naar het na tionaal kampioenschap over 25 kilometer dat in Groningen wordt gehouden. De AV'56-at- leet verkeert in een uitsteken de vorm. Dat bewees hij nog eens in de Goese Sas-loop, een tijdloop over acht kilometer. Een wedstrijd die tevens het officieuze lange afstandskam pioenschap van AV'56 inhield. Dalebout had voor de af stand een tijd nodig van 24 mi nuten en 39,1 seconde, wat ruim onder zijn eigen beste tijd was op dit parkoers (25.04.9). Uitslag: 1. Huib Dalebout 8 kilometer ir 24.39.1; 2. Albert Schrijver, A-junioi 25.57.8; 3. Akronius Kramer 26.00.2; 4. Jan de Bart 26.14.4, 5. Wim Roose 26.22.9; 6 Jaap Oele 27.10.1; 7. Wil Zweemer 27.13.5; 8. Kees Bruins 27.27.2; 9. Rien de Wilde 27.44.1; 10. Frits Bolle, A-junior 28.01.9. Dames: 1. Monique Decorte 32.32.5; 2. El- ly Nieuwpoort 32.44.7; 3. Jeanne Rom- mers 37.13.4. 16 Amateurs: 1. Toon van der Steen (Bruinisse) 702 punten, 2. Matti de Baat (De Heen) 534, 3. Rainiër Valkenburg (Bergen op Zoom) 492, 4. Edwin Rovers (Roosendaal) 436, 5. Corné Heeren (Sint Wil- lebrord) 290, 6. Werner Wieme (IJzendijke) 352, 7. John de Crom (Hoogerheide) 344, 8. Thijs Fase (Oud Vossemeer) 326), 9. Jos Ge vers (Rijsbergen) 301,10. Karei van Goethem (Kloosterzande) 290, 11. Frank Laurijssen (Zundert) 285, 12. Nico van de Klundert (Hoogerheide) 284, 13. René Boeren (Sint Willebrord) 2781 14/15. Ferry van Loon (Bergen op Zoom) en Robbie Meijer (Krabbendij- ke) 262 punten. Junioren: 1. Ruud Zijlmans (Oud Gastel) 609 punten, 2. Bas de Wit (Zegge) 456,3. Corné van Rijen (Hoeven), 4. Willem-Jan van Loen- hout (Nieuw Vossemeer) 443, 5. Patrick Bol (Hoeven) 386, 6. Theo Akkermans (Nieuw Vossemeer) 335, 7. Antoine Goense (Ovezan- de) 307, 8. André de Bruijn (Sint Willebrord) 262, 9. Johan de Bruijne (Rilland Bath) 257, 10/11. Tonnie Akkermans (Zevenber gen) en Jos Bol (Hoeven) 228,12. Hans Oomen (Etten-Leur) 224,13. Patrick Wouters (Zundert) 211, 14/15. Daan Luijkx (Sint Wille brord) en André van de Lindeloof (Etten-Leur) 210 punten. Nieuwelingen: 1. Anton Tak (Oud Gastel) 676 punten, 2. Paul Bar- ten (Zevenbergen) 606, 3. Jan van Steen (Fijnaart) 562, 4. Jos van Ginneken (Etten-Leur) 394, 5. Rini Tak (Oudenbosch) 320,6. Johan Melsen (Roosendaal) 317, 7. Kees Smits (Zundert) 298, 8/9. Jan van de Ameelen (Terneuzen) en Johnny Brans (Rucphen) 271, 10. Adrie Frijters (Rijsbergen) 268, 11. Pierre Haast (Rijsbergen) 258, 12. Johan Valentijn (Sint Willebrord) 230, 13. Jan Verschuren (Raamsdonfesveer) 228, 14. Corné Voogt (Breda) 217, 15. Bert-Jan Vermunt (Etten-Leur) 212 punten. Door Romain van Dam me BREDA - Pierre Mathieu is weer terug. Na twee jaar bij de Belgische topclub Ibis Kortrijk gebivakkeerd te hebben, zit de Bredase MTS- leraar opnieuw in Voorburg bij het Startift van Dé Stoop op de trainersstoel. De ren tree van Pierre Mathieu, in middels een veertiger, in het Nederlands volleybal is uiteraard niet geruisloos verlopen. Op de van hem be kende manier deelde de vol leybalfanaat links en rechts wat oorvijgen uit. Pierre Mathieu was nog maar net terug in Nederland of hij merkte al op: „Het ni veau waarop in Nederland gespeeld wordt, is schrikba rend laag". En over Starlift dat eerder onder zijn leiding uitgroeide tot een Westeuro- pese topper: „Stoop heeft ge zegd dat deze ploeg niet goed genoeg is voor mij. Hij heeft gelijk". Pierre Mathieu ten voeten uit. Geen blad voor de mond nemend, graag provocerend. De kritikasters worden de mond gesnoerd met een ere lijst die er voortreffelijk uit ziet. Titels, nationale bekers, zelfs een Europacup III, Pierre Mathieu wijst er on middellijk naar als hij 'aan gevallen' wordt. Daarom zegt hij zonder enige terughoudendheid: „Het Nederlands volleybal is achteruit gegaan. Op zijn minst stil blijven staan. Ik ben twee jaar weg geweest. Twee jaar bij Kortrijk geze ten. Daar hebben we na tuurlijk, ik leg de nadruk op natuurlijk, alles gewonnen. Ieder weekend was ik bezet. Ik geloof dat ik in die perio de Brother Martinus een keer heb zien spelen. Nou, dan kom je terug. En dan zeg ik, we gaan achteruit. Het is toch schrikbarend dat je nog altijd dezelfde men sen tegen komt. Bij Brevok- Delta Lloyd zag ik Van de Berg nog. Die is al lang uit gerangeerd. Die weet echt niet hoe modern volleybal gespeeld wordt". En over zijn eigen club Starlift: „Frank Constandse is 38, Jef Mol is 33. En die doen nog vrolijk mee. Het team heeft een gemiddelde leeftijd van 30,7 jaar. Toch niet te gelo ven. In de tijd dat ik weg ge weest ben, heeft de ploeg werkelijk niets bij geleerd. Stoop heeft inderdaad ge zegd, met deze ploeg kun je alleen maar op je bek gaan. Maar ik durf die uitdaging aan. Ik balanceer graag op het randje. Maar stel dat we met deze ploeg kampioen van Nederland zou worden. Dat zou toch een blamage zijn. Dat zou weer eens aan tonen dat ook de bond schul dig is". Pierre Mathieu op dreef. Niemand wordt gespaard. Zeker de bond niet. „Er zijn trainerscursussen. Ik ben docent. Technisch en tac tisch de trainers wat bij brengen, is mijn taak. Frie- derichs heeft zeker de B- cursus cachet gegeven. Een goede cursus. De B-cursus duurt bijna twee jaar en kost naast 2500 een heleboel vrije tijd. De C-cursus duurt bijna anderhalf jaar en 1700 gulden. Je moet keihard werken. Het niveau is hoog. En wat gebeurt er. De bond geeft vrijstellingen. Trai ners krijgen zomaar een li centie. Kooien, Veldhuis, Thewissen, konden zo aan de slag. Wat is het gevolg. Ze kunnen drie weken trainen en dan is het op, uitgeblust. Het belangrijkste, een team maken, kunnen ze niet. De resultaten zijn er naar. The wissen traint Maastricht dat na drie duels dus nul punten heeft. Het kan ook niet. Een trainer die een seizoen daar voor nog speelde. Dan heb je geen overwicht. Als ik bij Starlift binnen stap, ben ik heer en meester. Dat moet ook. Ik ben hard, maar wel consequent. Alle spelers die ik weg gestuurd heb, zijn er nooit gekomen. Bij Starlift vinden ze de trainingen nu geweldig. Veel met de bal, het lichaam altijd in bewe ging. Ik verg van mijn spe lers 200 procent. Het nadeel is, dat als er een schakel niet goed functioneert alles fout gaat". En: „Martinus traint nu twintig uur per week. Wij zes uur. Als ik bij Martinus zou werken, werd ik flui tend kampioen. Maar ik wil geen twintig uur werken. Ik heb inderdaad overwogen proftrainer te worden. Maar dat hoeft niet meer. Ik ben nu veertig. Ik heb geen zin meer om uit het maatschap pelijk gebeuren te stappen. Dat laat ik aan anderen over. Trouwens, om even op Martinus terug te komen. Die ploeg zal wel kampioen worden. Maar wat stelt het internationaal voor? Dat is niet denigrerend bedoeld. Maar in Nederland lopen we altijd achter. In Italië wordt er bijvoorbeeld ook twintig uur getraind, maar die ko pen nu wel buitenalndse ve detten. Kom je weer op het tweede plan te staan". Volgend jaar dieflen en kele Nederlandse sporthal len als decor voor het Euro pees kampioenschap. Pierre Mathieu zal er natuurlijk bij zijn. Ais toeschouwer. Het had anders kunnen zijn. De Bredanaar zal het nooit met veel woorden toegeven, maar diep in zijn hart had hij graag een tijdje met de nationale selectie willen op trekken. De voorzet, full- prof bezig met het volleybal, werd door de bond echter niet ingekopt. „Je hebt altijd mensen die rancuneus zijn", weet hij, „hebben zelf niets gepresteerd, maar moeten wel beslissingen nemen. Je kiest gemakkelijker een meeloper. Nee, voor mij hoeft het niet meer. Toen Trompetter aangesteld werd, werd er gezegd, die is toch kampioen geworden en hij heeft ook de beker ge wonnen. Ik heb er dus acht gewonnen. Nou goed, Trom petter moet dus de kar trek ken". Met Jurriaan Kooien als as sistent. Pierre Mathieu heeft er niet al teveel vertrouwen in. Vandaar: „Mathieu- Trompetter, dat was een goed duo voor de nationale selectie geweest. De bond heeft trouwens nog gepro beerd Selinger, de coach van het damesteam van de VS, naar hier te halen. Dat was de messias geweest. Welnee. In Nederland hebben we ook capabele mensen. Ik blijf er namelijk bij dat Selinger op de OS in LA gefaald heeft. Ik ben een van de weinigen die dat durft te zeggen. Se- het publiek de zevende man kon zijn. Hij heeft dat ver keerd ingeschat. Het Ameri kaanse publiek, niet gewend aan volleybalsuccessen, keerde zich tegen de ploeg. Bovendien vergat Selinger dat ook de Chinezen aardig kunnen volleyballen. Trou wens, in LA was er weinig nieuws onder de zon. Ik ben er niet van onder de indruk geraakt". Terug naar het Nederlands volleybal. Pierre Mathieu raakt er niet over uitge praat. „Trompetter traint nu ook een damesteam. Dat be grijp ik niet. Het niveau is beduidend lager. Je mist de spanningen van topwed strijden. Ik heb hem dat ook gezegd. Na een half jaar moet je weer omschakelen naar een heel ander ritme. Ja, ik vrees het ergste voor het EK in '85. Iedereen is stil blijven staan. Het is toch be droevend. En dan wordt er van alles gezegd. Dat ik jan Clardey verpest heb. Ik draai het om. Clardey is ver pest door Hachmang. Hij geeft nu toe dat hij van mij wat kan leren. Ik heb tegen Starlift gezegd, jullie heb ben me nodig. En we zien wel waar het schip strandt. Ik speel trouwens alleen voor de eerste plaats. Als we uit de race vallen, kunnen de ouderen vertrekken. Dan ga ik aan een nieuw team bou wen dat dan over twee jaar Nederlands kampioen wordt". linger vergat namelijk dat unuiiiiiiiiHiuiiiiiiMiiiiiiiiiuuiiiiiiiniiW

de Stem | 1984 | | pagina 9