zwom moet mnderen PLAN PVDA-FRACTIE OOSTBURG VOOR 1985: Plan Ydewalle wordt tweede carillon-zaak' Reünie van bataljon 1-14 RI op 13 oktober Met 4Uit' naar opera en concert Opknapbeurt voor eeuwenoude molen IJK GINA ZEELAND 3 emsfi r' v Warme melk pONDERDAG 27 SEPTEMBER 1984 VAN ZEELAND iARDENBURGS RAADSLID: Rijkspolitie krijgt 128 dienstfietsen Schietingen Plaatselijk nieuws Aardenburg Eede IJzendijke Schoondijke Sluis Ze kunnen enkel de vie ze maar even de akkerl ware vehikels weg in <je n het Eerste Canadese onds, concentreert zijn zuiden. Hij wil kost wat dkanaal komen, men niet op de gedachte landingsvaartuigen over zet in West-Zeeuwsch- hter achter gekomen dat noorden van Biervliet een dergelijke oversteek -t hebben. Men wil con- e geallieerden maar het hulp van een zender tot e dringen. 19-jarige Piet de Winde, et in de omgeving van -nlijk de geallieerden op n van de zwakke plek in ont. Hij gaat op weg om idelijke linies ongezien te vol gevaar en ontbering "V «f Ifj y w «k 'w «f» »j( J te bedwingen 7 •robeerde mij op de sterren oriënteren, maar dat lukte iet. Er stond een zware troming en er was een waarbewolkte hemel. Er ijn momenten geweest dat t zeker vier kilometer per ur moest zwemmen om ooruit te komen. Ik heb het ehaald, blijkbaar had ik et instinct van een dolfijn, k kwam precies bij de oordwest-hoek van de Jieuw-Neuzense polder an. De afstand van Num- rer Zeven naar mijn aan- omstplaats is ongeveer zes ilometer. De afstand die ik /erkelijk heb afgelegd kan demand uitrekenen". „Op de radio hadden we ehoord dat Terneuzen was levrijd, maar ik wist niet of e geallieerden ook over het anaal van Gent naar Ter- euzen waren. Toen ik dat 'asmasker op de weg zag iggen, wist ik dat de Duit- ers weg waren. Geen enkele Duitsers zou in eigen gebied 'n gasmasker laten liggen. )aar stond de kogel op. Op [ie weg heb ik twee licht- akkels, die ik bij mij had, angestoken. Zo blij was ik- Ule spanning viel van mi] f". „Ik ben naar een boerderij ;eiopen, de mensen daar I wezen mij door naar een an- ■dere boerderij. Ik klopte aan en ze lieten mij binnen. Ze gaven mij een kop warme melk, het lekkerste wat ik tijdens mijn leven heb ge dronken. Ik heb de hele tijd Sngels gesproken, want de telefoonlijnen naar het wes ten waren nog intact. Als iemand vanuit het oosten ïaar de Duitsers zou bellen, :n zeggen dat ik in Terneu zen was, zouden mijn ouders ;r vast en zeker aangaan". „Die boer heeft mij naar iet hoofdkwartier van de "anadezen gebracht. paar aangekomen heb ik mij ta kend gemaakt en ik heb ze direct gezegd dat ze bi] Nummer Zeven konden lan den, omdat daar geen Duit sers meer waren. Op 9 okto- aer gebeurde dat ook". Piet de Winde ging avonds naar het militaire loofdkwartier in Ee^l waar hij al z'n gegevens be tend maakt. De zelfde dag nog werd de HBS en de wa tertoren in Oostburg gebom bardeerd. Tot na de bevri]- iing van Zeeuwsch-Vlaan- ieren was De Winde aan he Canadese leger verbonden als inlichtingenman en tolk- T20 PAGINA ZEELAND 4 'Afvalstoffen-heffing dertig procent lager' Van een onzer verslaggevers URDENBURG - „We zijn met het ambitieuze recreatieplan ïdewalle weer eens in een avontuur verzeild geraakt, waarvan de kosten de pan uitrijzen. Tot nu toe heeft de gemeente al meer dan 104.000 gulden aan kosten gemaakt, zonder dat de realisatie tan het project ook maar één stap dichterbij is gekomen". Dit stelde het VVD-raadslid J, de Ridder dinsdagavond tij - Jens de vergadering van de Jardenburgse gemeenteraad. Hij deed dit naar aanleiding jan eerder door hem en H. van Hie (D'66) aan B en W gestelde schriftelijke vragen over deze kwestie. „Maar uw antwoord weer eens zodanig dat wij voor de zoveelste maal met het welbekende kluitje in het riet ajn gestuurd", aldus De Rid der tegen het college. De VVD-er vond dan ook dat het gemeentebestuur snel moet omzien naar een andere project-ontwikkelaar, omdat men door de exploitatie-maat schappij Zeeland BV te Renes- sevoortdurend aan het lijntje worden gehouden. „Want alle vertragingen tot nu toe lijn de schuld van deze bv". „Onjuist", oordeelde burge meester W. Lockefeer, die ove rigens niet de moeite nam te «melden op wiens conto de «tragingen dan wel gescho ven moeten worden. Wel deel de hij mee dat er weer voort gang zit in de zaak. Op 11 ok- lober hebben B en W namelijk ten bespreking met Gedepu teerde Staten over het groot scheepse, maar inmiddels al diverse malen afgeslankte, re creatie-project. J. de Ridder. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De Oostburgse raadsfractie van de PvdA zal in de oktober-zitting van de ge meenteraad het voorstel lanceren om vanaf volgend jaar de gemeentelijke afvalstoffen heffing met dertig procent te verlagen. Dit komt neer op een totale lastenverlichting van bijna twee ton voor de inwoners van Oostburg. Volgens de PvdA biedt een dergelijke maatregel aanmer kelijk meer soulaas voor de mensen met een minimum-in komen dan het plan van B en W de onroerend goedbelasting per 1 januari 1986 met tien procent te verlagen. Dat zou eveneens een belastingver mindering van in totaal 200.000 gulden betekenen. Mensen in duurdere wonin gen - dus ook met de hogere inkomens - zullen hiervan het meeste voordeel hebben, stelt de PvdA-fractie in een notitie. „Immers de ogb is gekoppeld aan de economische waarde van het huis waarin men woont". De PvdA vindt dat zo'n maatregel niet past in 'een Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Het korps rijkspolitie van Zee land krijgt per 1 oktober 128 dienstfietsen. Tot nu toe reden de Zeeuwse rijkspolitiemensen op hun eigen fiets en kregen daar voor een vergoeding van 20,- in de maand. Het invoeren van de dienstfietsen is een bezui nigingsmaatregel van de overheid. De fietsen wor den over alle rijkspolitie posten in Zeeland ver deeld. Voor een optimaal functioneren heeft de Zeeuwse rijkspolitie 285 fietsen nodig. Aangezien ze niet zoveel rijwielen krij gen moeten meerdere poli tiemensen van een en de zelfde fiets gebruikmaken. Ter voorkoming van diefstal zijn in alle 128 rij wielen postcode en straat nummer gegraveerd. goed gemeentelijk, sociaal be leid', zeker niet omdat het aantal bijstands- en uitke- rings-gerechtigden in Oost burg volgend jaar zeventien procent hoger zal liggen dan in 1984. „Voeg daarbij nog de mensen die met regulier werk een minimum-inkomen ver dienen en het mag duidelijk zijn dat de inkomens-positie van meer dan 1000 gezinnen (een kwart van onze bevol king) nu niet bepaald rooskleurig genoemd kan worden". In de notitie becijfert de PvdA-fractie dat degenen die het meest gebaat zijn bij een lasten-verlichting slechts een marginaal voordeel zullen ha len uit een verlaging van de ogb. Interessant is deze wel voor Oostburgers die het zich kunnen permitteren in een huis van drie ton of meer te wonen. De afvalstoffen-heffing is gerelateerd aan het aantal be woners per pand. Als het PvdA-voorstel er door komt betekent dat voor één bewoner een lastenverlichting van 9,50 per jaar; voor twee be woners 17,25; voor drie be woners ƒ23,90 en voor vier of meer bewoners 29,10. De PvdA-fractie verzoekt het college van B en W dit voorstel al op de agenda te zet ten voor de morgen (vrijdag) te houden vergadering van de raadscommissie voor finan- De eerste reünie van het bataljon in 1969, waarbij ook prins Bernhard (links) aanwezig was Van onze correspondent &-JANSTEEN - Zaterdag 13 «ober is in De Warande te 'J; Jansteen een reünie van de n van het voormalige ba- m 1-14 RL Het is dit jaar ies 40 jaar geleden dat het '"aljon werd opgericht als onderdeel van de herop- i'Ochte Koninklijke Land zicht. De opdracht daartoe werd J1 Brussel door prins Bern ard verstrekt aan verzets- „sri dokter J. Casparie uit "Bt, die ook de eerste com- "dant van het bataljon «erd. Aanvankelijk kreeg het de •lam 'Wachtbataljon I Ru- Pn Fassaert'. Deze Rudolph ssaert was één van de gro- uit de Zeeuwse illegaliteit. *as in de laatste oorlogs- ,8en door de Duitsers in Jmslag gevangen genomen o Middelburg ter dood ver- Jjfceld. Men wist bij de op- nt'ng van het bataljon op 29 amber 1944 echter niet, dat ®ert op spectaculaire wij- »as weten te ontvluchten j ®ch bij de ondergrondse in 'weren had gevoegd. Toen doodgewaande begin no- ïL, 1944 terugkwam in jUWsch-Vlaanderen, nam lalioteCt ^enst in het ba- „v be naam werd toen ge- wgdin 1-14 RI. tJj Bataljon werd belast liet de bewaking van de Westerschelde en de beveili ging van de toegang naar de Antwerpse havens. De eerste compagnie werd in negen Ca nadese legerstrucks, versierd met Nederlandse vlaggen, vanaf de westsluis in Terneu zen naar De Braakman ter verdediging gezonden. Deze compagnie kreeg daarom de naam van de 'Braakman-com pagnie'. Enkele mannen van I- 14 RI werden eind oktober 1944 gedetacheerd als gids, tolk en verkenner bij het 6e bataljon Schotse Hooglanders en na men deel aan de invastie van Zuid-Beveland en de strijd op Zuid-Beveland en Walcheren. Aanvulling Begin januari 1945 kreeg het bataljon de zogenaamde Zwit serse aanvulling, bestaande uit jongelui die gedurende de oorlog naar Zwitserland wa ren uitgeweken, maar zich nu gemeld hadden als oorlogs vrijwilliger. Reeds eerder, in november 1944, was het batal jon aangevuld met Westbra banders, vooral uit Roosen daal en omgeving, die via Ant werpen naar Zeeuwsch- Vlaanderen werden gebracht. Prins Bernhard kwam 20 februari 1945 naar Hulst om persoonlijk een aantal officie ren van 1-14 RI te beëdigen. Het bataljon leverde ook de erewacht en de bewaking voor het verblijf van koningin Wil- helmina, toen zii via Eede weer in Nederland terugkeer de. Later is 1-14 RI via een kort verblijf in België doorge trokken naar Noord-Brabant en Noord-Beveland. Verschil lende belangrijke acties wer den uitgevoerd. Het bataljon zorgde ook voor de opruiming van mijnenvelden. Bij de landing van 6 mei 1945 op Schouwen-Duiveland door de Royal Marines bevon den zich ook 1-14 RI-ers. Begin juni 1945 werd het bataljon ge legerd in Duitsland, waar het diverse taken kreeg, onder an dere het zuiveren van bossen van gevluchte SS-ers, pa trouilleren, stationswacht en dergelijke, om medio juli terug te keren naar Nederland voor bewakingsdiensten in Hilver sum, Utrecht en Amsterdam. Indonesië Ruim twee compagnieën gingen in september 1945 over naar 11-14 RI en vormden met drie compagniën van 11-14 RI, het bataljon Zeeland, dat uit gezonden werd naar Indone sië. Daarna werd 1-14 RI weer aangevuld en gelegerd in de Harskamp. Op 1 oktober 1945 kreeg dr. Casparie, die vanaf het begin als bataljonscom mandant was opgetreden, eer vol ontslag en ging met groot verlof. Zijn opvolger was ka pitein I. Toussaint. De eerste reünie van het ba taljon werd gehouden in 1969, - FOTO ARCHIEF DE STEM waarbij ook prins Bernhard aanwezig was. Het programma voor deze zevende reünie is als volgt: 14.00-15.00 uur: aankomst van de deelnemers in De Warande te St.-Jansteen: 16.00 uur: ope ning van de reünie, herden king van de 17 gesneuvelden van het bataljon en van de sinds de vorige reünie overle den bataljonskameraden door oud-lid van het bataljon, ge- neraal-majoor b.d. L.P. van Oppen; Last Post, toespraak door een van de reünisten, daarna volgt een gezellig sa menzijn; 18.00 uur: gezamen lijke maaltijd, waarna voort zetting gezellig samenzijn. Stadhuis. Deze bijeenkomst wordt vooral belegd ter herdenking van het feit, dat het bataljon 40 jaar gelden werd opgericht. In de loop van de dag is er daarom nog een officiële ont vangst van een deputatie van 1-14 RI door het gemeentebe stuur van Hulst in het stad huis. Uit de reeds ingekomen reacties blijkt dat de belang stelling voor deze jubileum reünie groter is dan ooit tevo ren. Nadere inlichtingen worden gegeven door C. van Nispen, Uilenspiegelstraat 31 te Bos- schenhoofd en J. Francken, Wilhelminastraat 20 te St.- Jansteen. Van onze correspondente OOSTBURG - De nog jonge stichting 'Uit West-Zeeuwsch- Vlaanderen' verzorgt weer een aantal busreizen naar culture le evenementen in Vlaande- Morgen (vrijdag) voert de tocht naar Brussel, waar het Concertgebouworkest onder leiding van Eugen Jochem de Achtste Symfonie van Anton Bruckner uitvoert in het Pa leis voor Schone Kunsten. Voor dit concert, dat anders zins geheel is uitverkocht, heeft 'Uit' nog enkele plaatsen beschikbaar. Mensen die nog mee willen kunnen vandaag nog bellen met het sociaal-cul tureel centrum Den Hoekzak te Oostburg, 01170-3377. Voor 28 november staat een middag-reis op het program ma naar Gent, waar de Opera van Vlaanderen een uitvoe ring geeft van 'Der Bettelstu- dent'. Verder zullen nog twee concerten worden bezocht in Brussel. Op 10 november een vioolconcert van Brahms en op 29 december een vertolking van de Negende van Beetho ven. Deze laatste trip wordt gecombineerd met een bezoek aan de stad, een rondrit, mu- seumbezoek en vrij winkelen. De korenmolen Hoop en Verwachting in Borssele FOTO HENK MAAS Van een onzer verslaggevers BORSSELE - De eeuwen oude korenmolen Hoop en Verwachting in Borssele is de eerste molen in de ge meente Borssele die in het kader van een nieuw ge meentelijk molenbeleid een restauratiebeurt krijgt. De gemeenteraad buigt zich tijdens de komende ver gadering van dinsdag 2 ok tober over een bedrag van 54 mille daarvoor. De totale restauratie kost ruim 75 mil le. De restauratie van de Borsselse korenmolen is een stap in de richting van een nieuw molenbeleid, waar voor de gemeente binnen kort met een speciale molen nota hoopt te komen. De no ta is een inventarisatie van de gemeentelijke molens (zeven in totaal), maar te vens een notitie waar in de verscheidene subsidie- en beheersmogelijkheden wor den opgesomd. Verder staan in het stuk enkele beleids- aanbevelingen over het be houd van de molens. De knelpunten worden in het stuk niet vergeten. De hete hangijzers in verband met het beheer en onder houd van de molens spitsen zich voornamelijk toe op de vragen wie het moet betalen en of de gemeenschap met dergelijke kosten, die dan vaak ergens anders op be knibbeld moeten worden, wel belast kan worden. Een voorbeeld van dit laatste is de molen van Nisse, die des tijds werd gerestaureerd voor bijna vier ton. Een be drag waarvoor de gemeente Borsele bij wijze van spre ken ook vier voetbalvelden aan kon leggen. De korenmolen Hoop en Verwachting is gebouwd in 1714 en wordt door de des kundigen een houten acht kantige bovenkruier zonder stelling en grondzeiler van het Zeeuwse type genoemd. De gemeente kocht de molen in 1981 van de familie Van Weele. Daarvoor was het bouwwerk al een keer ge heel hersteld, maar omdat de molen niet regelmatig meer draaide sloeg het ver val harder toe dan ver wacht. Het kruiwerk is ka pot, zodat de kop niet goed meer draait en verder zijn verscheidene onderdelen door vocht aangetast. Bere kend is een totaal kostenbe- drag van ruim 75 mille; de gemeente betaalt daarvan 54 mille, de rest komt van an dere subsidies. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 19 schutters: hoge vogel: C. van Leuven; eerste zij vogel: M. van Schaick; tweede zij vogel: B. Visser; grootste aantal (6): C. Visser, allen Vo gelwaarde. HULST - Zaal W. Blommaert, 30 schut ters: hoge vogel: J. van Kerkhoven, St.- Jansteen; eerste zij vogel: W. Blom maert; tweede zij vogel: F. van Swaal, beiden Hulst; grootste aantal (7): H. Vos, Heikant. HULST - Zaal W. Blommaert, 37 schut ters: hoge vogel: E. de Vos, Heikant, eerste zij vogel: J. van Kerkhoven, St.- Jansteen; tweede zijvogel: L. de Valk, Hulst; grootste aantal (6): R. Wilking, Hulst en E. de Vos, Heikant. HULST - OZO, 42 schutters: Wip 1: ho ge vogel: W. Blommaert, Hulst; eerste zij vogel: A. Dobbelaar, Boschkapelle; tweede zij vogel: A. Schreurs, Terneu zen; grootste aantal (5): L. Verstiggel, Hulst. Wip 2: hoge en tweede zij vogel: W. Kuypers; eerste zij vogel: H. van Swaal, beiden Hulst; grootste aantal (6): J. van Kerkhoven, St.-Jansteen. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastan je, 31 schutters: eerste hoge en beide zijvogels: A. Verhoeven, Kloosterzande; tweede hoge vogel: E. de Kort, Ossenis- se; grootste aantal (9): F. de Waal, Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - Bejaardenschie- ting, zaal De Hoogaars, 32 schutters: hoge vogel, beide zij vogels en grootste aantal (4): P. D'Hondt, Kloosterzande. KOEWACHT - Bejaardenschieting, zaal G. van Rumste, 37 schutters: hoge vogel: A. van de Branden, St.-Jansteen; eerste zij vogel: A. van Hoye, Heikant; tweede zij vogel en grootste aantal (4): mevrouw Van Meelen, Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 33 schutters: hoge vogel: C. van Gassen, Hulst; eerste zij vogel: J. van Kerkho ven, St.-Jansteen; tweede zij vogel: R. Laheyne, Overslag; grootste aantal (6): A. de Koning, Koewacht. KOEWACHT - Zaal G. van Rumste, 42 schutters: hoge vogel: P. Martens, Koe wacht; eerste zij vogel: H. Kint, Clinge; tweede zij vogel: F. Martens, Koewacht; grootste aantal (4): A. de Clerck, Koe wacht. KOEWACHT - Zaal R. van Steene, 45 schutters: hoge en eerste zij vogel: F. Martens; tweede zij vogel: R. de Smet; grootste aantal (3): F. Breyaert, allen Koewacht. LAMSWAARDE - Bejaardenschieting, zaal Tonny, 30 schutters: hoge vogel: A. de Bakker; eerste zij vogel: J. Stallaert, beiden Boschkapelle; tweede zij vogel: F. Jansen, Kloosterzande; grootste aan tal (4): J. Shillemans, Hulst. LAMSWAARDE - Zaal Tonny, 54 schutters: Wip 1: hoge vogel: M. Heyens, St.-Jansteen; zij vogel: P. Boe ter, Boschkapelle; grootste aantal (8): A. Herwegh, Heikant. Wip 2: hoge vo gel: P. Boogaert, Wychen; eerste zij vo gel: R. Herwegh; tweede zij vogel: G. Herwegh, beiden Heikant; grootste aantal (5): S. de Koning, Lamswaarde. NIEUW-NAMEN - Zaal Picavet, 25 schutters: hoge vogel: K. van de Bosch, Kieldrecht; eerste en tweede zij vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; derde zij vogel: H. de Maayer, Prosperpoider; grootste aantal (4): P. Vlasveld, Nieuw- Namen. NIEUW-NAMEN - Zaal Picavet, 39 schutters: beide hoge vogels: P. Roels, Graauw; eerste zij vogel: H. de Maayer, Prosperpoider; tweede en derde zij vo gel: J. Herwegh, Heikant; vierde zij vo gel: W. Sorber, Paal; grootste aantal (5): J. de Rooy, Paal. NIEUW-NAMEN - Bejaardenschie ting, zaal Picavet, 25 schutters: hoge en beide zij vogels: J. van Kerkhoven, St.- Jansteen; grootste aantal (6): R. de Rijk, Hulst en P. van Heese, Kieldrecht. 'S-HEERENHOEK - VIOS, 15-jarig ju bileum C. de Winter, 55 schutters: Wip 1; eerste hoge vogel: C. van 't Westeir^ de, Soranus; tweede hoge vogel: M. Verdonk, Concordia; eerste zij vogel: A. Dekker, Doel naar Hoger; tweede zijvo gel: P. de Winter, VIOS; derde zij vogel: J. de Koeyer, Diana; vierde zij vogel: P. Rentmeester, Willem Teil; grootste aantal (7): K. van de Dries, VIOS. Wip 2: eerste hoge vogel: C. Stouthamer, Zorgvlied; tweede hoge vogel: B. Looy, Victoria; eerste zij vogel: K. Schipper, St.-Andries; tweede zijvogel: M.Ver- donk, Concordia; derde zijvogel: J. Ha- rinck, Diana; vierde zij vogel: A. van Loo, Doel naar Hoger; grootste aantal (8): C. de Winter, VIOS. TERNEUZEN - De Westerschelde, 33 schutters: eerste hoge vogel: P. Freyser, Koewacht; tweede hoge vogel: E. Eert- velde, Westdorpe; eerste zijvogel: J. Platschorre, Ellewoutsdijk; tweede zij- vogel: R. Saye, Zelzate; derde zij vogel: G. Savoye, St.-Jansteen; vierde zijvo gel: R. Vermeire, Koewacht; blokvogel: J. Verberkmoes, Terneuzen. TERNEUZEN - De Westerschelde, 27 schutters: eerste hoge vogel: P. de Ruy- ter, Tilburg; tweede hoge en vierde zij- vogel: J. Bruggeman, Westdorpe; eerste zij vogel: R Begijn, Terneuzen; tweede zij vogel: J. de Bakker, St.-Jansteen; derde zij vogel: W. Bruggeman, Elver- sele; blokvogels: J. Bruggeman, West dorpe; J. Verberkmoes, Terneuzen en M. Wisse, Terneuzen. WESTDORPE - Bejaardenschieting, zaal Concordia, 30 schutters: hoge vo gel: L. de Maayer, Sas van Gent; eerste hoge vogel: P. Poppe, St.-Jansteen; tweede zij vogel: H. Jesoirens, Koe wacht; grootste aantal (4): E. Rottier, St.-Jansteen. ZUIDDORPE - Bejaardenschieting, zaal De Herberg, 27 schutters: hoge en eerste zij vogel: E. Jansen, Moerbeke; tweede zij vogel: P. van Hoek, Westdor pe; grootste aantal (4): L. Ongenae, Koewacht. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 45 schutters: hoge vogel: J. Pauwels, Axel; eerste zij vogel: C. de Block, Zuiddorpe; tweede zij vogel: J. van Damme, Moer beke; grootste aantal (6): W. de Munck, Zuiddorpe. ZUIDDORPE - Jubileumschieting, staande wip, St.-Sebastiaan, 85 schut ters: Wip 1: eerste hoge vogel: J. Brug geman, Westdorpe; tweede hoge vogel: C. Michielsen, Philippine; eerste zij vo gel: L. Vermeulen, Nieuw-Namen; tweede zij vogel: A. Huygens, Lochristi; derde zij vogel: P. van Esbroek, West dorpe; vierde zij vogel: J. Lecluse, Wachtebeke. Wip 2: eerste hoge vogel: G. van Waes, Westdorpe; tweede hoge vogel: R. van de Waart, Koewacht; eer ste zij vogel: G. van Overloop, Zuiddor pe; tweede zijvogel: P. van Esbroek, Axel; derde zij vogel: C. Poppe, Stekene; vierde zij vogel: L. Vermeulen, Nieuw- Namen. Op Dreef - Dinsdag 2 oktober houdt de r-k lagere school Op dreef een open dag. De ouders van de leerlingen kunnen die dag tijdens de schooltijden een bezoek aan de school brengen en hun kinderen bezig zien. Jongerenkoor - Het Jongeren koor Aardenburg start het nieuwe verenigingsjaar don derdag 4 oktober. Er wordt weer gerepeteerd in de rk la gere school Op Dreef aan de Hennequinstraat. Na het ver trek van W. Dierick als diri gent, berust de leiding voort aan bij mejuffrouw Th. van de Borgt en R. de Vrieze. Zater dag 10 september staat een op treden op het programma in Meetkerke, België. In de eigen parochiekerk wordt de eucha ristieviering van eerste kerst dag verzorgd. Ouderavond - Donderdag 11 oktober wordt in de lagere school Op Dreef een algemene ouderavond gehouden. Er moeten enkele nieuwe leden voor de oudercommissie wor den gekozen en gemeentese cretaris G. van Vooren houdt een inleiding over de bevrij ding van West-Zeeuwsch- Vlaanderen in 1944. Muziekschool - Donderdag 4 oktober komt de commissie van advies en bijstand om 19.30 uur bijeen in de burger zaal van het gemeentehuis. De commissie buigt zich over de subsidiëring van de Zeeuwse Muziekschool, Het Zeeuws In stituut voor Kunstzinnige Vorming en een aantal werk vormen Maatschappelijke Dienstverlening in 1985. Ver der wordt advies gevraagd in zake de subsidiëring van de Kinder Jeugdtelefoon, de werkgroep Vrouwen voor Vrede, de stichting Ons Zee land en de Bejaardenraad West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Ook staat de bespreking van de nieuwe concept-verorde ningen Specifiek Welzijn en de Welzijnsplanning op de agen da. De commissie krijgt daar naast een lijst van niet minder dan 26 ingekomen stukken voorgelegd. De vergadering is zoals gebruikelijk openbaar en er is spreektijd voor het pu bliek. Tentoonstelling - Synchroom met de nationale bevrijdings tentoonstelling van 19 tot en met 30 okobter in de St.- Baafskerk wordt in het ge meentemuseum een tentoon stelling gehouden over oorlog in en de bevrijding van Aar denburg. De tentoonstelling is geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Koningsbolling - Ter gelegen heid van de najaarskermis hield De Grensbollers een ko ningsbolling bij mevrouw De Geeter-de Vriend. Uitslag: 1. W. Gijsel-W. Coppejans-H. Marclé, 2. P. van Maele-R. Dhondt-C. de Croock, 3. R. Goethals-P. Martens-J. Claeijs. Grensrakkers - Uitslag club- bolling van De Grensrakkers: 1. A. Blauw-P. Martens-J. Claeijs, 2. M. de Smet-J. de Vreeze-J. Blondeel, 3. O. Cau- wels-W. Coppejans-L. Rogge. Grensbollers - Bolvereniging De Grensbollers hield een ver gadering. Na afloop werd een bolling gehouden. Uitslag: 1. A. Blauw-R. de Geeter-E. Minnaert, 2. Fr. Gijsel-R. Goethals-A. Minnaert, 3. Th. Voet-C. van Rie-M. de Smet, 4. S. van Parijs-A. Dhooge-F. Rieteco. Gregoriaans koor - Het Gre goriaans koor West-x Zeeuwsch-Vlaanderen ver zorgt zaterdag de eucharistie viering van 19.00 uur in de pa rochiekerk van O.L. Vrouw ten Hemelopneming. Koor - Zondagmorgen wordt de euchastieviering van half tien in de parochiekerk opge luisterd door het West- zeeuwschvlaams Gregoriaans koor. Bibliotheek - De Nederlandse vereniging van Journalisten heeft de openbare bibliotheek van Sluis de nieuwste editie van de Dikke van Dale aange boden.

de Stem | 1984 | | pagina 17