Michelstadters smullen van Zeeuwse mosselen Raad Hontenisse eist spoeddebat openbare school Wethouder het zwijgen opgelegd ïgom Jubileumuitvoering financiële aderlating voor Steens toneel IÜ mk 1 land HULST Kermis in Terhole BRANCHE {GEDWONGEN?) VERHUIZING VAN RIANTE WONING NAAR MODDERPOEL Lezingen in Hulst en Terneuzen MEHRSTMT KOOPWAAR NDEE.O.' BA ;(M/V) nnMDERPAG 27 SEPTEMBER 1984 PAGINA ZEELAND 2 VIER AMBACHTEN DE V0LV0'85 SHOW CAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN Verbaasd Plaatselijk nieuws Nieuw-Namen Heikant Kloosterzande St.-Jansteen 13 jnriRc TIJDENS 15-JARIG VERBROEDERINGSFEEST VOORSTEL B EN W ZORGT VOOR SPRAAKVERWARRING WEL ARTISTIEK SUCCES IN RAAD HONTENISSE IN HULSTER BINNENSTAD Snuffelen in bouwputten levert aardige dingen op A12 nze J§| Is f fa] t> iniuii-in ■y Hif'ia «33Sp 'llUllll'igl 1 1 M ng sinds 1954 TEUR £-226200 frijen BllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllJU; >R: 1 let goede kontakten op IE LTD, I 505647 Day, (021) f hliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiini i uiteenlopende bankdiensten aan [isteiiingen. Wij maken, als zelf- i landelijke Rabobankorganisatie Inistratie registreert het totale fi- Jjebeuren van de bank en onder- |iebeleid door het verstrekken van fhten. lewerker houdt toezicht op de uit Dies en controleert de computer- j levert bovendien een belangrijke ■opstellen van financiële overzich- faakvervulling achten wij een op- 3-niveau (MEAO-administratieve zakelijke basis. Enige ervaring beerde administratie is gewenst, en wij aan ca. 23 jaar. pdt een goede honorering en uit- [laire voorwaarden, waaronder een li salaris en een premievrije pen- tatie wordt met belangstel- Urecteur van de Rabobank |/s 7, 4587 ZG KLOOSTER- hgt U als U Uw ondertrouw In De Stem et u het dan Als u ruim- èen van onze kantoren ktuurt dan garanderen wij Felicitatiedienst (k pakket met en reductie- nerkartikelfa- 4 g bezoek van de rk. huw.: B1ST1M VAN ZEELAND T22 Rumoer over huisvesting woonwagengezin in Hulst Van een onzer verslaggevers HULST - In Hulst is gisteren flink wat rumoer ontstaan over de huisvesting van een gezin op het woonwagencentrum De Rape. De familie Laferten, die min of meer noodgedwon gen een riante woning in de Hulster Liniestraat moest onruimen, heeft nu onderdak gekregen in een woon wagen op het sloopterrein, midden tussen modder en plassen. situatie attent gemaakt. Nies ten gaat vandaag de zaak be kijken. Van een onzer verslaggevers HULST - De Oudheidkundige Kring de Vier Ambachten heeft in de oktobermaand twee interessante lezingen op touw gezet. Op maandag 8 oktober houdt prof. dr. M. Gottschalk in zaal Tiffany te Hulst een voordracht over 'Polders en moeren in de vier Ambachten in de Middeleeuwen'. Dit naar aanleiding van het recente standaardwerk over de vier Ambachten, dat mevrouw Gottschalk heeft geschreven. Op donderdag 25 oktober houdt jhr. mr. G. Sandb'erg in hotel Rotterdam te Terneuzen een lezing over 'Overzetveren in Zeeland, zevenhonderd jaar vervoer te water'. Sandberg schreef over dit onderwerp in 1970 een dissertatie. Beide le zingen beginnen om 19.30 uur. De gemeente heeft wel wat grint gestort om de 'stand plaats' te fatsoeneren, maar dat heeft weinig geholpen. De woonwagen zakte binnen de torste keren weg en uiteinde lijk heeft men van gemeente wege de zaak provisorisch met stenen gestut. Bij het recht trekken van de wagen is er bo vendien nog flink wat schade aan het mobiele onderkomen aangericht. „Een schandalige zaak", menen de bewoners van De Rape, „nu is de gemeente toch wel erg over de schreef ge gaan. Er had hier op het kamp best een ander plaatsje gevon den kunnen worden, want er zijn pas drie wagens verhuisd naar Koewacht". Ook het Woonwagenwerk is niet te spreken over de gang van zaken. „Als de gemeente zoiets gaat doen op een overvol kamp, dat kan gewoon niet, toch zeker niet uit oogpunt van volksgezondheid. Het is onverantwoord die mensen op een sloopterrein te zetten, zon der water of sanitaire voorzie ningen". Inmiddels is ook ge meentearts jir. Niesten op deze (ADVERTENTIE) Bezoekt vandaag Mr. F.J. Haarmanweg 49 Telefoon 01150-97455 Bij de gemeente is men in tussen nogal verbaasd over het ontstane tumult. Daar spreekt men ook tegen dat de familie Laferten uit hun wo ning gezet zou zijn en zonder verdere plichtplegingen in een woonwagen zou zijn gestopt. Het gezin woonde vroeger wel op het kamp, maar verhuisde een paar jaar geleden naar een huis in de Liniestraat. Volgens de omwonenden veroorzaak ten de gezinsleden een grote overlast voor de buurt en zij beklaagden zich bij de wo ningbouwvereniging. Met het huurregelement in de hand besloot die dat het gezin per 1 november moest verkassen. Samen met de gemeente is ge zocht naar een oplossing. Vol gens een gemeentelijk woord voerder is men toen gezamen lijk tot de conclusie gekomen dat het gezin het beste terug naar het woonwagenkamp kon verhuizen. „Het is echter niet onze bedoeling die men sen in de modder te laten zit ten, ze moeten daar redelijk kunnen wonen". Dat het gezin geen vrijgeko men plaatsje elders op het kamp mag innemen heeft te maken met de lange wacht lijst. De gezinnen die boven aan de lijst staan komen het eerst aan de beurt. De familie Laferten Aaat wel boven aan dè lijst voor het kampje in Kloosterzande. Maar het zal nog wel even duren voordat dat gereed is. Tot die tijd zul len ze, zoals het er nu naar uit ziet, op het minder riante plekje op het sloopterrein moeten vertoeven. Trimloop - In Nieuw-Namen wordt zaterdag voor de eerste keer een trimloop gehouden. De deelnemers kunnen kiezen uit afstanden van 3,6 en 10 ki lometer. Het startschot wordt gegeven om 1500 uur bij de voetbalkantine, waar trim mers zich ook kunnen laten inschrijven. Axel C0A - Leden van de henge laarsvereniging GOA visten op de kleine kreek de laatste wedstrijd die in dit seizoen meetelde voor het clubkam pioenschap. Er waren 24 deel nemers (sters), die gezamen lijk ruim 15 kilgoram vis vin gen. Uitslag: 1. W. van Bam- J®t, 2. F. Lippens, 3. H. de Clercq, 4. A. Seghers, 5. J. de Greve, Hulst Dingo - Aan de bingo bij Ron "6 Vilder deden 35 personen mee. De hoofdprijs werd ge wonnen door mevrouw Van de •oorde. De volgende bingo is Yrijdag 26 oktober. Lezing ZVU - De afdeling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen van de ZVU houdt zonderdag september in Den Dullaert *n lezing over homeopathie "oor dokter J. Dekker, ver- Honden aan de stichting Cen- 'tum voor Natuurgeneeskun de in Terneuzen. Hij spreekt "Ver de geneeswijze waarbij ™!en geneesmiddelen gebruikt ?,e bij een gezonde juist de 'Waal veroorzaakt. De lezing begint om 20.00 uur en de toe- ™g bedraagt voor leden '2,50 en voor niet-leden 3,50. ansavond - Zaterdag houdt j Algemene Nederlandse ttond voor Ouderen een dans wond in 't Heike. Iedereen anaf 50 jaar is welkom. De "tuziek wordt verzorgd door ,_e Williams. Tijdens de pauze ■s er een verloting. De deuren Saan om 19.00 uur open. Reddingsbrigade - Vanavond °udt de Reddingsbrigade Kloosterzande de najaarsver gadering in zaal Van Leuven. Aanvang 19.30 uur. Tijdens de bijeenkomst wordt onder meer teruggeblikt op het voorbije seizoen en komen de activitei ten van het winterseizoen ter sprake. Kampioenschap - Aan de clubkampioenschappen van de reddingsbrigade Kloosterzan de hebben zo'n 30 leden mee gedaan. De strijd werd gestre den op vier zwemonderdelen, maar het programma kon voor de oudste groep niet hele maal worden afgewerkt. Door de inva-llende duisternis was de duikpop op de bodem na melijk bijna niet meer te zien. Uitslag: meisjes onder 12 jaar: Tamara van Bunderen, Vogel waarde, méisjes 12 tot 15: An gelina Serraerens, Vogelwaar de, meisjes 15 en ouder: Connie Mannaert, Terhole, jongens onder 12: Marc Marin, Vogel waarde, jongens 12-15: Jean- Paul Lauret, Kloosterzande, jongens 15 en Ouder: Michel Weemaes, Kloosterzande. Welfarewerk - Zaterdag 3 en zondag 4 november wordt in het bejaardenhuis St.-Anto- nius, aan de Groenendijk 50 de jaarlijkse tentoonstelling van het welfarewerk van de be jaarden gehouden. Hieraan is een fancy-fair verboiden met leuke acttracties, zoals het rad van avontuur. De tentoonstel ling is beide dagen geopend van 14.30 tot 21.00 uur. Op de sluitingsavond wordt de trek king verricht van de loterij. De vervaardigde werkstukken worden te koop aangeboden. Supportersbus - Door de mati ge prestaties van het eerste elftal van de voetbalvereni ging STEEN, is het inzetten van een extra bus voor sup porters naar uitwedstrijden geen haalbare kaart meer. De voetbalvereniging stelt nu 25 plaatsen beschikbaar in de spelersbus en wel vanaf zon dag 30 september voor de wed strijd Cluzona-STEEN in Wouw. De bus vertrekt om 11.45 uur vanaf de kerk in Hei kant en om 12.00 uur aan het sportterrein van STEEN. Om zeker van een plaats te zijn moet van tevoren contact wor den opgenomen met Fons Vink, Niek Pierssens of Oscar van Dorsselaer. Ook de respectievelijk burgemeesters, links Reinhold Ruhe van Michelstadt, rechts Pe ter Molthoff van Hulst lieten zich de mosselen en het bier goed smaken. - foto s erik ossewaarde Van een onzer verslaggevers MICHELSTADT - In het Duitse Michel stadt werd afgelopen weekeind de vijftien jarige verbroedering met het Zeeuws- vlaamse Hulst gevierd. Een halfvolle bus met slechts een handjevol raadsleden en hun dames trok richting Odenwald om het feest mee te maken. Wie wel op volle sterke (met meer dan honderd man) naar Michel- stad reisde was de muziekvereniging Hei kant. Vrijdagavond stroomden alle Nederland se gasten en heel wat inwoners van Michel stadt samen in de plaatselijke 'Vereinshal- le', waar enorme potten met dampende mos selen al op consumering stonden te wachten. Jan Stoffels, die al tien jaar lang een derge lijk maaltijd in Michelstadt op touw zet, had dit keer 1200 kilo Zeeuwse lekkernijen laten aanrukken, die hun weg naar de hongerige magen vonden. De plaatselijke Trachtenka- pelle en de muzikanten uit Heikant brach ten met vrolijke deuntjes de stemming erin. De sfeer werd allengs nog verhoogd naar mate er meer flessen wijn en potten bier werden geledigd. Een gesprek zaterdagochtend met de jon geren uit Michelstadt bleek geen succes, om dat de organisatoren hun zaakjes slecht hadden voorbereid. Een geplande discussie was dan ook snel afgelopen. Duidelij k werd overiEens dat de meesten er geen flauw idee De ontmoeting van de beide gemeenteraden. van hadden waar Hulst ergens lag. Beter verliep de daaropvolgende bijeenkomst met de beide gemeenteraden. Er werden over en weer gegevens uitgewisseld over het reilen en zeilen van beide gemeenteraden. De Hul stenaren hadden als geschenk een glas in loodraam meegenomen, met daarin de wa pens van de twee steden. Zondagochtend werd een expositie be zocht van plaatselijke amateurschilders. Een teleurstelling voor Heikant was dat daardoor het Hulster gezelschap verstek liet gaan bij het concert op de markt. De rondrit door de omgeving viel door de hevige regen val grotendeels in het water. Het bekijken van wilde zwijnen ging niet door, maar dat werd 's avonds grotendeels gecompenseerd door het verorberen van zo'n beest. Het Hul ster gezelschap kwam maandagnamiddag weer in Hulst terug, met de conclusie dat er weer een waardevolle bijdrage was toege voegd aan de relatie tussen beide steden en in de overtuiging dat een nieuwe impuls is gegeven aan de verenigingen om de onder linge contacten warm te houden Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De Hontenisser gemeenteraad heeft B en W opgedragen om zo snel mogelijk na een ge sprek met de onderwijsinspec- trice een spoedvergadering te beleggen over de oplossing van de ruimtenood in de open bare Sandeschool. Tot die gezamenlijke me ning kwamen de raadsleden na een dik half uur 'in de lucht zwammen', zoals burgemees ter mr. M. Somers de discussie treffend typeerde. Terwijl de meeste raadsle den er van uitgingen dat B en W het voorstel, om een noodlo- kaal bij de school te zetten, van de agenda hadden ge voerd, meldde A. Roctus dat hij het toch in behandeling wilde zien. Maar daar hadden anderen zich in het geheel niet op voorbereid. Die hadden naar aanleiding van het com missieverslag begrepen dat het niet aan de orde zou ko men. Echter, dat hing er vol gens de burgemeester nog maar vanaf. Het bleek name lijk een 'voorstel' om de zaak af te voeren en daar kon de raad dus rustig 'nee' tegen zeggen. Toen uiteindelijk na veel over en weer gepraat A. Roc tus toch zijn betoog mocht houden, gevolgd door een uit gebreid antwoord door de bur gemeester, bleek de spraak verwarring compleet. C. Roc tus deed daarbij nog een duit in het zakje door te laten we ten dat hij best over het voor stel wilde praten, maar dan wel in een besloten vergade ring. Hem waren namelijk za ken ter ore gekomen die blijk baar het daglicht niet mochten zien. Een schorsing bracht uitein delijk de geesten weer op één lijn: er moet zo snel mogelijk een spoedvergadering komen. Uit het betoog van de burge meester werd in ieder geval wel duidelijk dat zowel de ka tholieke school als de openba re er weinig voor voelen om met lokalen en leerlingen te gaan schuiven, zoals in de fi nanciële commissie was geop perd. Ook maakt de burge meester bekend dat er wellicht toch nog mogelijkheden zijn om geld van het rijk te vangen voor de oplossing van de ruimtenood. Een gesprek, vol gende week dinsdag, met de inspectrice kan daarover wel licht meer duidelijkheid ver schaffen. Van een onzer verslaggevers TERHOLE - In het kermis- weekend van 29 en 30 septem ber vinden in Terhole weer di verse activiteiten plaats. Zaterdagmorgen beginnen de kinderen van de school met het rondbrengen van wafels, gebakken door de ouders. Za terdagmiddag wordt er bij of in het dorpshuis een rommel markt gehouden door de schooljeugd. Die begint om 14 uur en er zijn vele rommelzol ders leeggehaald, zodat er voor ieder wat bij is. De op- brengst van beide acties is be stemd voor het houden van een schoolkamp en voor aan schaf van noodzakelijke schoolmaterialen. Zaterdag avond is er weer de traditione le muziekuivoering in de kerk met medewerking van fanfare Excelsior en fanfare Weldoen door Vermaak uit Clinge. Nadat café De Kroon vrij dagavond op feestelijke wijze door z'n nieuwe uitbaters Len ny en Adrie Franssen officieel geopend wordt vinden hier zondag weer de gebruikelijke bolwedstrijden plaats en zon dagmiddag wordt er een play- bachshow voor kinderen van 5 tot 15 jaar gehouden. Deze wordt aan elkaar gepraat door DJ Andre. Natuurlijk zijn ook de ouderen welkom om deze show van publiek en applaus te voorzien. SINT-JANSTEEN - De opvoe ring van het jubileum-toneel stuk van de Camere van Rhe- torica Sint Jan ten Steene is artistiek een succes, maar fi nancieel een aderlating ge weest. Dit werd meegedeeld tijdens de jaarvergadering van de toneelvereniging in Den Oude Arend, bijgewoond door zo'n 25 leden. Niettemin gaat men vol goe de moed verder. Volgende week al beginnen de repetities voor 'Aan den Toog in Absda- le', een vervolg op het zeer succesvolle 'De Mirakelma kers van Absdale', dat enkele jaren geleden met vee] succes werd opgevolgd. In het nieuwe toneelstuk komen alle vertrouwde figu ren uit De Mirakelmakers weer voor het voetlicht, ge speeld door G. Martens, Anny Coppieters, Henk van den Branden, Peter de Cock, Linda Buys-Smet, Frans de Schep per, Cgr. Sturms-van Eek, Ro ger Clayman. Op één plaats wijkt de oorspronkelijke rol bezetting af. De rol van de koster, indertijd gespeeld door Peter Sturms, is nu toever trouwd aan Walter Boussen. Peter Sturms is verhinderd. Ook het Steense muziekgezel schap zal weer van de partij zijn. Het stuk gaat op 22 decem ber in première, daarna zijn er nog opvoeringen op 29 en 30 december. De regie is in han den van Piet Verwer. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De Hontenisser raadsleden blij ven voorlopig nog in het onge wisse over mogelijke alterna tieven om het gemeentelijk huisvuil kwijt te raken. Wethouder H. Bruggeman bleek gisteravond tijdens de raadsvergadering best bereid daarover opening van zaken te geven, maar werd het zwijgen opgelegd door de burgemees ter. Die vond namelijk dat een en ander eerst maar eens bin nen B en W moet worden doorgepraat. Zoals bekend zou de ge meente Hontenisse, en ook Sas van Gent, een ton moeten neertellen om alsnog te mogen meedoen aan de gemeen schappelijke Zeeuwsvlaamse vuilnisbelt bij Sluiskil. Die twee gemeenten vonden het indertijd voordeliger met de CVI in zee te gaan en hun huisvuil naar de Dekkerspol der te brengen. Maar daar kan men na 1 januari niet meer te recht. Hoewel wethouder Brugge man inmiddels al wat andere aanbiedingen achter de hand heeft, zei burgemeester So mers er gisteravond nog steeds vanuit te gaan dat er een rede lijke regeling te treffen is voor toetreding. Maar daar bleek CDA-er B. Pauwels meer over te weten. Hij was gistermiddag met en kele fractiegenoten naar Ter neuzen gereisd om de verga dering bij te wonen waarin het lot van Hontenisse werd beze geld. „Er is geen enkele spra ken van een onderhandelings positie, dat is mij wel duidelijk geworden. We zullen die ton moeten betalen". De burge meester bleef echter optimis tisch hopen dat er uiteindelijk toch over dat bedrag te praten zal zijn. Van een onzer verslaggevers HULST - De amateur-archeo logen Edie Bogaert en Jef Steijns hebben tijdens het snuffelen in twee bouwputten in de Hulster binnenstad flink wat oude spulletjes boven kunnen halen. Twee jaar geleden mochten ze rondspitten in de bouwput voor de nieuwe Credietbank aan de Markt en deden daar een stuk of wat aardige vond sten, waaronder een trommel stokje, kookpotten, een vuur- korf, een zultbakje, kannen, glaswerk, een beker en een zeldzaam komfort. Vondsten, die vermoedelijk daterenuit de late middeleeuwen. Ook eind vorig jaar gingen de twee leden van de Oudheid kundige Kring weer op dat. Dit keer lag de 'site' op de hoek van Lange en Korte Bellings- traat, waar de oude huisjes moesten wijken voor nieuw bouw. Op geringe diepte wer den papkommen, een zultbak, staartpannetjes en borden aangetroffen uit de 17e eeuw. Een en ander betekent een waardevolle aanvulling voor de archeologische collectie van het Streekmuseum. HEINKENSZAND - Instuif - Liefhebbers van vrije sport kunnen dit winterseizoen elke woensdagavond van 21.00 tot 22.30 uur terecht in het ont moetingscentrum De Stenge in Heinkenszand. Deze sport- en spelinstuif begint woensdag 3 oktober. De zaal van De Sten- ge is hiervoor ingedeeld in verscheidene vakken waar de deelnemers zich onder meer bezig kunnen houden met vol leybal, zaalvoetbal, badminton en zaalhockey.

de Stem | 1984 | | pagina 15