Drie herenformaties Zeeuwsch- Vlaanderen in kringcompetitie Robert Peters een topper uwog Indeling waterpolocompetii DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1984 Kloof ZUIDZANDE - Het Zeeuwse waterpolo toont tekenen van licht herstel. Na de totale ineen storting van het herenteam van het Middel burgse Luctor, dat na twee jaar op landelijk niveau geacteerd te hebben totaal uiteenviel en de degradatie van de Schelde-heren twee seizoenen terug naar het district, leek een zwarte periode in het provinciale polo aange broken. Heren Stormvogel Heren Ganze nflNPERPAG 27 SEPT Jeugd Schelde Dames Schelde CLUBKAMPIOEN VAN BC TERNEUZEN Studeren Van onze waterpolomedewerker ZUIDZANDE - Komend sei zoen zullen drie Zeeuwse herenformaties in de kring- competitie waterpolo, die half oktober van start gaat, present zijn. Stormvogel, Schelde en Bruinvis nemen traditiegetrouw hun plaats in. Dit met vrijwel hetzelfde spelerspotentieel. „Noem ons maar de oude mannen- ploeg", stelt Hans Vergouwe, trainer van het Breskense Scheldestroom. „Toch zullen we weer spelen voor de eer ste plaats, die we vorig sei zoen aan het Vlissingse Stormvogel moesten laten". Iets wat hem nog steeds hoog zit. „In het ondiepe bad van Middelburg was het meer handbal dan waterpolo en dit met een arbitrage die blind en doof tegelijkertijd was. Thuis pakten we die mannen wel weer in, maar toen was het te laat". De in Groede woonachtige trainer, die met een ploeg, waarvan de gemiddelde leeftijd eer der boven de dertig dan er onder ligt, verloor Theo van Oeffelen. Hij is naar Ter- neuzen verhuisd en kapte met het polo. De Scheldes- troom-groep bestaat nu uit dertien heren. „Genoeg", vindt Hans Vergouwe, om zch ook komend seizoen in het titeldebat te mengen. „Als we dit ploegje nog een paar jaar bijeen kunnen houden, zitten we weer ge bakken. Want onder leiding van Henk Bonnewei is er goede jeugd in aantocht". Ook bij het Sasse Bruinvis blijft komend seizoen alles bij het oude. Dik de Braai, die ook komend sezoen het trainerschap waarneemt, kan over vijftien man be schikken. Ook in Sas is het polo aan lichte vergrijzing toe. „We hebben in onze ver eniging op dit moment een aantal uitstekende zwem mers en laten we onze hoop voor de toekomst daar maar op vestigen", stelt Arno Al, actief speler en polo-secre taris bij de Sasse vereniging. „Tijdens de strijd om de zomerbeker zijn we als laat ste geëindigd. Dit is overi gens met zo verwonderlijk, want je komt dan te staan tegen teams die in het dis trict spelen en de kloof tus sen district en kring is nu eenmaal groot. Voor ons staat op dit moment de ge zelligheid nog voorop. Dat wil niet zeggen dat we niet spelen om te winnen, maar we kennen nu eenmaal onze mogelijkheden. In de kring hebben we de afgelopen ja ren steeds ons woordje mee gesproken en ik denk dat we dat ook dit seizoen wel weer zullen doen. In Martin Kie- boom en Werner van de Vij ver hebben we twee talent volle jongeren. Ze zijn met hun zestien jaar echter fy siek nog niet op het gewens te peil, maar dat is een kwestie van tijd, want het zal binnen afzienbare tijd toch vanuit de jeugd moeten komen". Ook het Schelde-heren- team bestaat hoofdzakelijk uit 'vaders'. Leen van Doorn (38), Piet Acke (37) en Kees Rijnhout (36) hebben al een generatie polospelers zien verdwijnen en opkomen. Toch zullen ze er ook dit sei zoen, als de omstandigheden het toelaten, bij zijn. Men kreeg in Terneuzen zelfs aanvulling, want Willy de Blaay trok de wapenrok uit en betekent ongetwijfeld een welkome versterking. Leen van Doorn is echter niet bang dat het polo in Terneu zen aan zijn zwanenzang, althans wat de heren be treft, bezig is. Immers, men beschikt op dit moment over een sterk jeugdteam, dat binnen een paar jaar rijp is. Daarnaast bouwt men ook aan de on derste trede met een aspi ranten 1-team, het enige in Zeeland, en als het een beetje meezit twee aspiran ten 2-teams. „Ik vind het jammer dat er bij de overige Zeeuwse clubs zo weinig op aspiranten-niveau uitkomt, want dat is de kracht van iedere vereniging. De kern van de zaak, al moet ik er eerlijkheidshalve wel bij vermelden dat wij van Hans Vergouwetrai ner van Scheldestroom: „Als we dit groepje een paar jaar bij elkaar kunnen houden, zitten we weer gebakken". - FOTOWIMKOOYMAN Schelde met een uitstekende accommodatie achter ons in het voordeel zijn", aldus Leen van Doorn. Van onze waterpolomedewerker TERNEUZEN - De indeling van de klassen voord nieuwe waterpolocompetitie ziet er als volgt uit- f District: eerste klar heren: Aegir, Eindhoven BZ&PC, Boxmeer; DZT, Deurne; Hieronymu Roosendaal; HZ&PC, Horst; Mosa/Regio, Vent Nautilus, Veghel; RZ, Roermond; Stormvo®' Vlissingen; Vennen, Dongen; Warande, Ooster hout; Zeps, Stein. Tweede klas B heren: Arethusa Oss; Argo.St.-Oedenrode; Daphnia', Hoeven; Dom meibaarzen, Vught; DEZV, Drunen; Ganze, Goes' Hieronymus 2, Roosendaal; Krabben, Bergen ot Zoom; Merlet, Cuyk; Neptunus, Schijndel; TRfi RES, Tilburg; Zegenwerp, St.-Michielsgestel, g jeugd: Arethusa, Oss; Breda, Breda; BZ&PC, Box meer; MZ&PC, Maastricht; Njord, Veldhoven PSV, Eindhoven; Schelde, Terneuzen; Solar, De' Bosch; SPIO, Venray; TRB/RES, Tilburg; Waran de, Oosterhout; Zegenwerp, St.-Michielsgestel Tweede klas dames: Aegir, Eindhoven; Argo 2,St. Oedenrode; Breda 2, Breda; Eszet, Swalmen; Hei- las, Sittard; Nautilus, Veghel; Schelde, Terneuzen Tempo, Valkenswaard; Thalassa, Geldrop; pun. derman, Someren. In de kringcompetitie treden aan de herenfor- maties van Schelde uit Terneuzen, Bruinvis uit Sas van Gent, Scheldestroom uit Breskens, Ganze uit Goes en drie teams van het Vlissingse Stormvogel De damescompetitie wordt bevolkt door de teams van Luctor uit Middelburg, Stormvogel en Ganze. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiH Zeeuws waterpolo op goede weg terug Leen van Doorn: uitstekende zet met jeugd. - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER Van onze waterpolomedewerker Vorig seizoen echter waren er al optimistische be richten te melden. Het Vlissingse Stormvogel werd kampioen met de heren in de tweede klas van het dis trict en promoveerde naar de eerste klas, mede door de komst van een aantal sterke Luctor-spelers. Bij de dames leek het Terneuzense Schelde voor stuntwerk te gaan zorgen in de tweede klas B. Onder be zielende leiding van trainer/ coach Kees Rijnhout hadden de Terneuzense meisjes lange tijd uitzicht op de tweede plaats, waaraan promotie was verbonden. Men moest uitein delijk met een overigens knappe derde plaats genoegen nemen. In datzelfde Terneuzen startte men met de jeugd in het district. Het bleek een uit stekende zet van Leen van Doorn, die al jarenlang schreeuwende is in de woes tijn dat men onderaan moet beginnen. Men eindigde boven verwachting op een derde plaats en binnen afzienbare tijd moet de kweekvijver van Van Doorn vruchten af gaan werpen. Het Goese Ganze daarentegen vocht in de twee de klas heren een seizoen lang tegen degradatie. Hoe staan de verenigingen er nu voor met het nieuwe seizoen dat in het eerste weekeinde van oktober, althans wat het district be treft, wordt geopend? Ondanks de promotie geen al te groot optimisme in het Vlissingse kamp. Immers, trainer-doelman Antoine van Ingen brak zijn studie in Vlis singen af en keerde terug naar zijn geboorteplaats Veldho ven. Ondanks dat deze ex- jeugdinternational dit seizoen nog bij Stormvogel blijft spe len, zit jmen zonder trainer. Een trio, bestaande uit de spe lers Peter de Lange, Flip van de Draai en Roel Jaspers, zal in overleg nu de trainingen gaan leiden. Het was niet de enige ader lating, want Freddy Ruiters sloot met succes de deuren van de Zeevaartschool achter zich en koos het ruime sop en coach Hans Koningstein stelde zich niet meer beschikbaar. Ook voor deze vacature heeft men nog geen oplossing kunnen vinden. Ondanks dit alles speelde men een sterke oefen periode door middel van een aantal toernooien. Van de vijf werden er zelfs vier gewon nen. „Toch zijn we niet bang", weet Ko Mechielsen te melden. „Met twaalf man hebben we een leuke groep en gaan we er vol tegenaan. Met drie keer trainen (polo-, zwem- en krachttraining, red.) per week moeten we in de eerste klas mee kunnen draaien". Voor Ganze wordt het op nieuw een moeilijk seizoen. Tijdens de eerste competitie helft moet het zeker nog Aad de Rouw missen, die wegens werkzaamheden nog zes maanden in Duitsland ver blijft. Ook het meespelen van Marius Keiler, vorig seizoen stevig aangepakt door de ziek te van Pfeifer, is nog onzeker. Dit alles impliceert dat men slechts over een basisgroep kan beschikken van acht man. Wel van de partij bleef Ronald Strackx met zijn 44 jaar de 'opa' van het Zeeuwse polo. René Kiel, die bij afwezig heid van speler-trainer Leo Morren samen met Piet Schop de trainingen zal leiden, ziet dan ook een moeilijk seizoen op de Goesenaren afkomen. „Het wordt voor ons gewoon zaak dat we in het district Van onze sportmedewerker AXEL - Ondanks dat in het jvNVB-zaterdagvoetbal nog slechts de vierde competitie dag voor de deur staat, ver meldt het programma een onvervalste topper. In de derde klas komen in Zaam- slag het boven verwachting sterk draaiende Zaamslag en het eveneens ongeslagen Kogelvangers tegen elkaar uit. Inzet bij dit duel is de „reep naar de koppositie. In de tweede klas krijgt Hoek SSC55 op bezoek en reist AZW af naar Altena. Ter neuzense Boys gaat in de derde klas naar Wemeldinge om de ploeg met dezelfde naam partij te geven. Hoek speelde tot nu toe Kees Rijnhout, de enthousiaste trainer van de Schelde-dames: „We staan weer met beide benen op de grond, dus kunnen vol goede moed aan de competitie beginnen". - fotowim kooyman blijven. Met het materiaal dat we hebben moet dat mogelijk zijn, maar als blessures zich aanmelden zal dat heel zwaar worden. Er is bij ons nu een maal nog geen aflossing van de wacht al bezitten we in de 17-jarige Peter Kik een jongen die binnen afzienbare tijd onze gelederen kan komen verster ken. Het punt is ons nog een aantal jaren te handhaven en roeien met de riemen die we hebben, want dan zie ik de op volging wel zitten". Leen van Doorn die met zijn pupillen vorig seizoen op een keurige derde plaats beslag legde, kijkt met optimisme uit naar het nieuwe seizoen. De leeftijdsgrens werd reglemen tair met een jaar opgetrokken tot 19 jaar, waardoor hij met vrijwel hetzelfde team aan het nieuwe seizoen kan beginnen. Alleen Lorentz van der Stam is niet meer van de partij. We gens studie vertrok hij naar Eindhoven en is verloren, voorlopig althans, voor Schel de. Leen van Doorn: „Wat be treft onze kansen is er vrij weinig van te zeggen. De poule is uitgebreid van negen naar twaalf teams, waardoor er voor ons een aantal totaal on bekende ploegen is bijgeko men. Ik teken op dit moment dan ook weer voor dezelfde klassering die we vorig sei zoen haalden. De jongens zijn dolenthousiast en ik heb er al le vertrouwen in dat we mee zullen draaien. Als we dit groepje bij elkaar kunnen houden spreken we over een paar jaar met onze heren ook weer mee en dat was ons uit gangspunt toen we vorig jaar met de districtsjeugd van start gingen. Ik geloof dat we in Terneuzen op de goede weg zijn". „Gokken op een promotie plaats is ons doel", weet Kees Rijnhout zelfverzekerd te melden. De Terneuzense da- mescoach, afgelopen jaar als tweede in Zeeland geslaagd voor het diploma waterpolo- trainer A, kan komend seizoen opnieuw beschikken over zijn kern van twaalf speelsters die het afgelopen seizoen op het laatste nippertje de promotie schuit naar de eerste klas zon der hen zag vertrekken. „Het is lang geleden dat de groep behouden bleef. Altijd viel er wel eentje, meestal we gens studeren elders, weg. We moeten nu gewoon voortbou wen op het resultaat van vorig jaar. Voor de schoolvakanties zijn we al met de trainingen begonnen en tijdens de vakan tieperiode heb ik de dames het nodige huiswerk meegegeven en ik durf te stellen dat dit zonder dralen is gemaakt, want de meiden zijn geweldig ambitieus. Het enige zwakke punt is misschien nog de leef tijdsopbouw van de groep. Je hebt in een goed uitgebalan ceerd team nu eenmaal de juiste verhouding tussen jeugd en routine nodig en die ver houding is naar mijn smaak bij ons nog niet volmaakt. Met Ria van der Hooft, Lianne Verpaalen en Marjolein van de Neste beschik ik over drie routiniers en dat is gewoon te weinig, maar daar tegenover staat natuurlijk dat de rest de laatste twee jaar enorm is ge groeid. Conditioneel zit het al lemaal wel goed, maar tac tisch kunnen we alleen nog maar groeien. De wisselvallig heid moet gewoon achterwege blijven, want ik hou nu een maal niet van het halve werk. Ik was dan ook blij, hoe gek het ook klinkt, dat we onlangs tijdens een toernooi in Breda op de laatste plaats eindigden. Immers, we wonnen de Zeeuwse zomerbeker met groot machtsvertoon. Alles ging vanzelf tot we in Breda op onze bek vielen. Toen ston den we weer met beide benen op de grond. Een uitstekende zaak om aan de competitie te beginnen, want overschatting is voor een sportman funest", aldus de ambitieuze dames- coach die er dit jaar wel bij wil zijn als de promotieplaatsen worden uitgedeeld. Robert Peters, de beste badmintonspeler van BC Terneuzen, die zijn top nog lang niet heeft bereikt. - fotowimkooyman JACKIE VAN DER HORST uit Middelburg is in het Belgi sche Kemzeke in een wieler koers voor amateurs over 108 kilometer als eerste geëindigd. PETER VAN ACKER uit Koe wacht greep in Lede-Wanzele net naast de bloemen in een amateurkoers over 70 kilome ter met 17 vertrekkers. Achter winnaar "Walter Ongenae werd hij tweede. BOB BIJVANK kwam in Drongen aan de start. De ama teur uit Sas van Gent ging met 28 concurrenten in de slag. Na 106 kilometer bolde hij als zes de over de meet. Winnaar werd de Belg Guino de Backer. JOOP BROOIJMANS klas seerde zich als derde in Budin- gen-Zoutleeuw. De amateur uit Kuitaart moest hiervoor 118 kilometer afleggen. Er wa ren 43 vertrekkers. WERNER WIEME uit IJzen- dijke pakte in Houthulst de achtste plaats. De Belg Kurt Verleden werd winnaar in de ze amateurkoers over 70 kilo meter met 40 vertrekkers. KAREI. VAN GOETHEM uit Kloosterzande greep in Bave- gem net naast de bloemen. Hij werd tweede in deze amateur koers over 100 kilometer met 42 strijdlustigen aan het ver trek. AB VERPLANCKE uit IJzendijke werd hier elfde, PATRICK VAN PASSEL uit Sluiskil vijftiende en COR VERVAET uit Walsoorden fi nishte als zeventiende. De overwinning was hier voor de Belg Peter van Impe. ERIC VEREECKEN uit St.- Jansteen bolde in Schelderode als achtste over de meet na een 100 kilometer lange amateur koers met 30 vertrekkers. KEES VAN KOOTEN uit Bruinisse klasseerde zich als derde in een amateurkoers in het Belgische Vrasenaere. GE RARD VAN ANTWERPEN uit 's Gravenpolder werd hier achttiende. MARK DE SMIT uit Sluiskil vertrok voor een junioren- koers over 90 kilometer in Ste- kene-Kemzeke. Van de 31 ver trekkers klasseerde hij zich als elfde. De zege was hier voor de Belg José Rooms. PARICK DE ROECK snelde naar een zesde plaats in een juniorenkoers in Geraards- bergen. De Belg Laurenzo La- page was de sterkste in dit veld van 23 deelnemers. BENNIE TIELEMAN, de amateur-veldrijder uit Kloos terzande pakte in een cross in Oostende de veertiende plaats in een veld van 42 vertrekkers. De strijd ging hier over één uur plus een ronde. FREDDY DE MXJYNCK begon het veldritseizoen uitstekend. De talentvolle junior uit IJ zendijke toonde zich de sterk ste in het Belgische Pollare- Ninove. Hij bleek te sterk voor 21 concurrenten. WIM DE WAAL uit Axel won een WAOD-koers in het Belgi sche St.-Niklaas. De rit ging hier over 84 kilometer. Van onze badmintonmedewerker TERNEUZEN - Bovenaan de sterktelijst van competitiespelers van de badmintonvereni ging Terneuzen staat de naam van Robert Peters genoteerd. Clubkampioen worden van zo'n grote vereniging met bekende spelers in de gelederen en dat op een leeftijd van 18 jaar, is geen geringe prestatie. Robert Peters is hiermee dit jaar definitief doorgestoten naar de top van de vereniging en komt uit in het eerste competitieteam, spelend in de der de klas van de landelijke badmintoncompeti- tie. Hij begon op 10-jarige leeftijd met de bad- mintonsport na eerst een jaar tennis gespeeld te hebben. Badminton is hem eigenlijk met de paplepel ingegoten. Vader Jan Peters, sinds de oprichting al lid van BC Terneuzen, eerst als speler en later als speler-trainer met een B-diploma op zak, heeft zijn zoon de lief de voor de badmintonsport meegegeven. „Wat dat betreft heb ik altijd dicht bij het vuur gezeten", zegt Robert Peters. „Ik heb al les van hem kunnen leren. Robert Peters speelt badminton als C-spe- ler, maar draait in toernooien altijd mee in de B-categorie. In Zeeland slaat hij geen en kel toernooi over en hij neemt ook regelmatig deel aan toernooien in België. Doordringen tot de Zeeuwse top is voor hem nog een zware opgave. Bij districtskampioenschappen in het hoofdtoernooi zal hij stuiten op spelers als Danny Mol, Coen Valckenier en Robin Hofland, spelers die uitkomen in Avanti 1, dat in de op één na hoogste klasse van hel landelijke badminton opereert. Studerend op de HAVO zal hij in ieder ge val nog dit seizoen en ook in de volgende competitie voor het eerste team van BC Ter neuzen uit kunnen komen. Samen met ande re jonge spelers als Maurits Tichelman Claudia van Raalten en Gerda Riemens vormt Robert Peters het eerste team van de Terneuzense vereniging. Een team, dat naar mate het viertal meer met elkaar kan spelen in sterkte zal groeien en dan is het zaak deze groep bij elkaar te houden. Hij heeft nog geen 'dubbel' gevormd me' Maurits Tichelman en goed op elkaar mg speeld zijn ze nog niet. Dat is slechts ee kwestie van tijd. Tichelman was wegens ee- beenbreuk het gehele vorigge seizoen uitg schakeld, maar de vechtersmentaliteit va hem kennende, zal hij zeker sterk teruga men. Momenteel volgt Robert Peters een cu sus voor badmintonbegeleider en traint te keer per week een jeugdgroep van spelers speelsters van rond de dertien j aar. Eind 1983 heeft hij nog mee kunnen doe aan de nationale badmintonkampioenschap pen voor de jeugd, maar gezien zijn leeftij dat nu afgelopen. De jeugdperiode is voorbij. In een kort tijdsbestek, met veel tra"11* veel inzet en een goede begeleiding van M vader is Robert Peters uitgegroeid tot sterk badmintonspeler. Als u de mode in '1 En dat bij spc Kom naar Die is volledig up to d<

de Stem | 1984 | | pagina 10