auto. :t. KENYA NDS UREAUS Hervormde kerk heeft geld tekort voor nieuw orgel Gebalde spieren in Kloosterzande Dijkgeschot met 2 gulden omhoog VERENIGINGEN LEGGEN ZICHZELF OOK BEPERKINGEN OP Superstar in Koewacht Middenstand wil eind aan 'kleurloze' Sint-intocht Nascholing CITROËN^ BIJ ECECUTIE nlNSDAG 25 SEPTEMBER 1984 PAGINA ZEELAND 2. VAN ZEEL AND KLOOSTERZANDE - In de gemeente Honte nisse wordt volgend jaar in principe niet ge kort op de subsidies van verenigingen en in stellingen die vallen onder het welzij nspro- Verbouwing school in Hengstdijk begonnen VERZOEK AAN GEMEENTE VOOR BIJDRAGE Statenfracties GPV/RPF en SGP naar Axel Koewachtse wint hondendressuur IN WATERSCHAP HULSTER AMBACHT NAAR AANLEIDING FIKSE KRITIEK Plaatselijk nieuws Axel Hulst Heikant Kloosterzande Sint Jansteen Lamswaarde Vogelwaarde Zandstraat W. DE BLOCK WISSE B.V. liershof 28 - 30 ptraat 7 traat 19 an-uitvoering (laadruimte 1520 staat bij ons Waar voor 'n na- pnnismaking. U bent van harte i voor 'n onthullende proefrit. e Opel Kaden reedsvanaf f18.530,- usiefB.T.W., exclusief geadviseerde Jngskosten f 321,-. Af General Nederland B.V., Rotterdam. Prijs- "cifika- p!ngen CDF^Erl0 houden, berekend op de toekomst Iptember 1984 te 14.30 uur 1 L.M. de Leyser wonehde lenstraat 12, worden ver te goederen, te weten: fshoudelijke goederen w.o. en stereo radioversterker jen geluidsboxen en wat 1 worden aangeboden en aerk: Fiat type 127. plaats aan bovenstaand a contant zonder opgeld, ren half uur vóór de ver- - te bezichtigen, er belast met de executie. v eigen „Goeie Vlissingen Middelburg Goes Middelburg Terneuzen Breskens Middelburg Goes Vlissingen Goes Middelburg Terneuzen Terneuzen Vlissingen Zierikzee Goes Middelburg reisbureau". 01184-19710 01180-16755 01100-2 760Ö 01180-15155 01150-17960 01172- 1593 01180-27855 01100-27427 01184-17710 01100-20220 01180-27758 01150-12251 Ó1150-30251 01184-12322 01110- 5036 01100-20280 01180-33770 T22 Hontenisse kort niet op welzijnssubsidies minimiinminimum Van onze correpondente KOEWACHT - De wedstrijd om de superstar en superstar- ploeg in Koewacht werd on danks het minder goede weer toch een groot succes. De wed strijd werd gehouden op de velden van de voetbalvereni ging Koewacht en andere on derdelen, zoals gaaibollen en hoogschieten, in verschillende horecazaken. De bedoeling van deze wed strijden was om de verschil lende verenigingen die Koe- wacht rijk is een beetje tot el kaar te brengen, zodat in de toekomst een betere samen werking mogelijk is. De initia tiefnemers waren de wieler en supportersvereniging Koe-, wacht en de carnavalvereni ging De Kloddezakken. Er wa ren ongeveer 70 deelnemers. Er werd individueel en in ploegverband gestreden. Het individuele klassement is nog niet bekend. Het ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1. EMM (mu ziekvereniging Eendracht Maakt Macht), 2. TOVAK (bil jartvereniging Toppers van Koewacht), 3. KPJ (Katholieke Plattelands Jongeren). Doel- schieten: 1. G. Mattlée, 2. J. Drubbel. Balwerpen: 1. E. Raes, 2. E. Poppe, 3. E. Brou wer. Boogschieten: 1. P. Mar tens, 2. G. Mattlée en Martinet. De andere wedstrijddagen zijn zaterdag 6 en 20 oktober. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllIJJIIIIIIlllllllllJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIJIIIIIlllllllllllllllllllllflIlllllllllllllllllll Van een onzer verslaggevers gramma. Dit in tegenstelling tot dit jaar, waarin de meeste subsidie-gegadigden drie procenten hebben moeten inleveren. Een en ander blijkt uit het pas uitgekomen voorontwerp-jaarprogramma 1985, dat momenteel voor belangstellenden ter visie ligt. De subsidie-aanvragers kunnen tevreden zijn, want bijna iedereen krijgt volgend jaar het geld waarom ge vraagd wordt. Enkel de peu- Van een onzer verslaggevers HENGSTDIJK - In Hengst dijk is gisteren begonnen met de ingrijpende verbouwing van de lagere school. Het karwei omvat de bouw van een nieuw kleuterlokaal en het creëren van een ge meenschapsruimte, door enke le lokalen samen te voegen. Het werk wordt uitgevoerd door bouwbedrijf Van Kerk hoven uit Kloosterzande, die de laagste inschrijver bleek. In Hengstdijk was men al een jaartje of drie aan het wach ten tot de eerste spade de grond in ging. Immers, de kleuters zijn nu nog gehuis vest in een houten gebouwtje dat totaal is uitgeleefd. Al al les naar wens verloopt kunnen ze eind januari verhuizen naar hun nieuwe riante onderko men. Tijdens de verbouwings werkzaamheden zal er op de lagere school een beetje geïm proviseerd moeten worden en zal een gedeelte van de leer lingen tijdelijk naar de gym zaal moeten verhuizen. terspeelzalen in Kloosterzande en Lamswaarde zijn wat te optimistisch geweest in hun aanvraag en willen meer dan waar men volgens de peuter speelzaalregeling recht op heeft. Volgens welzij nschef J. Stolte is er bij de verenigingen en instellingen in toenemende mate het besef te bespeuren dat er moet worden meege dacht om de krapper worden de middelen zo goed mogelijk te besteden. Hij heeft de in druk dat de verschillende be sturen zich inspannen om een zo zuinig mogelijk beleid te voeren. „Een heel positieve intwikkeling", aldus Stolte, die meent dat een dergelijk beleid er ook aan bijdraagt dat er geen fikse subsidiekortin gen nodig zijn. Aan de andere kant is men er zich op de ge meente wel van bewust dat niet iedereen aan de gevraag de bezuinigingen kan voldoen, omdat verschillende instellin gen aan kijken tegen vaste kosten, waaraan niet te tornen valt. Het welzij nsprogramma ligt tot en met 22 oktober ter inza ge op de afdeling welzijnsza ken, de bibliotheek en de ge meenschapscentra. Gedurende die termijn kan iedereen ook opmerkingen rond het voor ontwerp schriftelijk bij B en W naar voren brengen. Om de mening van de bevolking en organisaties te peilen is er bo vendien op maandag 22 okto ber een hoorzitting. Die begint om 19.30 uur in het gemeen schapshuis St. Martinus te Kloosterzande. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De Nederlands Hervormde kerk in Kloosterzande komt nog 3.000 gulden tekort om een nieuw orgel te kunnen bekostigen. gel wordt besteed, weggegooid geld is. Met restauratie zou onge veer 15.000 a 20.000 gulden ge moeid zijn, zodat besloten is meteen maar een nieuw in strument aan te schaffen, kos ten 36.000 gulden. De kerk voogdij is bereid daarin 12 mille bij te dragen en wellicht dat ook de Generaal Financië le Raad nog met eenzelfde be drag over de brug komt. Een subsidie-aanvraag bij het An jerfonds is inmiddels afgewe zen en ook van Monumenten zorg hoeft men op niets te re kenen. Door middel van giften, collectes en acties, zoals orgel concerten, heeft men binnen de eigen gemeente inmiddels 5.500 gulden verzameld en de verwachting is dat uiteinde lijk in totaal 9.000 gulden bij een kan worden geschraapt. Er zijn namelijk nog verschil lende evenementen op til. Van een onzer verslaggevers AXEL - De statenfracties van de GPV/RPF en SGP brengen donderdag 27 september, op eigen verzoek, een bezoek aan de gemeente Axel. Het gezel schap wordt 's middags om 14.00 uur op het stadhuis ont vangen door het college van B en W. Op het programma staat een gesprek met het college over de stadsvernieuwings plannen en de relatie tussen de vlasverwerkingindustrie en het milieu. Om 16.00 uur volgt een rondrit door Axel, gevolgd door een bezoek aan een vlas- bedrijf in Koewacht. Het 'dag je uit' voor de statenleden ein digt rond 17.30 uur. Daarom heeft men het Hon- tenisser gemeentebestuur ver zocht ook wat geld bij te spij keren. Aanvankelijk speelde men nog met de geachte het orgel een flink opknapbeurt te ge ven, maar uit een onderzoek door de orgelcommissie der N-H. kerk is gebleken dat iedere cent die nog aan het or- Van een onzer verslaggevers KOEWACHT - Onder redelij ke belangstelling is zaterdag 'n de Hondentrainingsschool van Mieras in Koewacht het eerste nationaal kampioen schap 'Obedience' (gehoor zaamheid) afgewerkt. De eige naresse van de school me vrouw Mieras werd met haar border collie Menang eerste in bet A-klassement. Ze mag zich nationaal'kampioene noemen. Het deelnemersveld bestond uit zeventig liefhebbers. De w«dstrijd stond onder auspi ciën van 'The Dutch Obedien ce Society'. De uitslagen: Pré beginners; 1 C. Fermont, Ter neuzen (border collie Pa toet), 2 van de Broeke, Oostkapelle unet Duitse herder Juul), 3 P. [lasman, Hulst (met Schotse herder Sheila). Beginners: 1 A. Smoor, Breskens (bouvier Hypra), 2 T. van de Hooft, Breskens (krui dig Kasha), J. van de Broeke, Oostkapelle (Duitse herder Juul). Novice: 1 R. van Cam- Pen, Goes (border collie Jock), L. Kasteleijn, 's Heer- Arendskerke (Groenendaler Alpha), 3 E.Kooyman, Terneu zen (border collie Itam). A klasse: 1 L. Mieras, Koewacht (border collie Menang), 2 R. Van Campen, Goes (border c°Hie Jock), 3 L. Mieras, Koe- Wacht (border collie Alahkan). Het publiek leefde intens mee met de verrichtingen van de touwtrekkers. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - In totaal 27 ploe gen toonden gisteravond in de Bamis tent in Kloosterzande hun krachten in de grootste touwtrekwedstrijd die Zee land ooit heeft gekend. Van de negen damesploegen was de grootste kanshebber de groep Black Shadow en bij de heren maakte de groep Cambrinus de meeste kans op de kampioenstitel. Bij het sluiten van deze editie moesten in de finalewedstrijden de eerste twee van de verschillende poules tegen elkaar uitkomen. Dit wa ren bij de heren Tukker-2, Black Sha dow, Cambrinus, Zeelandia, Reizende Man, KPJ-2, Vier Jaargetijden en At lanta. Bij de dames kwamen in de fina- lestrijd Kastanje, KPJ, Black Shadow en Reizende Man. Over publieke belangstelling hadden de touwtrekkers niet te klagen, want voor de eerste keer bij de Bamisfeesten 1984 leek de tent te klein te zijn om al het publiek te bergen. Ook maandag middag was de tent vol belangstellen den voor de snuffel-, antiek-, hobby- en verenigingsmarkt waar een 20-tal standhouders hun waren hadden uitge stald voor het public1' De coach van een van de damesploegen kan het niet meer aanzien als duidelijk wordt dat haar team gaat verliezen. - FOTO'S DE STEM/C0RJ.DE BOER Van een onzer verslaggevers HULST - Het dijkgeschot gaat in het Waterschap Hulster Am bacht volgend jaar met 2 gulden per hectare omhoog. Daarmee komt het dijkge schot in totaal op 135 gulden per hectare. De dijkgraaf, K. Baron col- lot d'Escury, verklapte dat gis teravond tijdens de algemene vergadering, daarbij alvast vooruitlopend op de begroting voor volgend jaar. In zijn openingswoord ging de dijkgraaf in op de veelbe sproken wegensanering, waarin nog steeds geen inzicht is. Volgens de dijkgraaf wordt het wel steeds duidelijker dat wegensanering meer en meer tot de onmogelijkheden gaat behoren. Alternatieven, zoals instelling van een fonds voor wegenonderhoud, zouden be spreekbaar moeten zijn. Gelet op de onzekere situatie heeft de dagelijks bestuur van het waterschap gedeputeerde sta ten alvast gevraagd om een tienjarige annuïteit voor het doen van investeringen in 1985. Gezien de geringe inves teringsruimte is eveneens ge vraagd om meer geld voor het uitvoeren van de nodige ver beteringen aan de water schapswegen. Een waslijst van vragen vuurde P. Everaert af, naar aanleiding van de aangetrof fen PAK's (Polycyclische Aro matische gifstoffen) in een sloot langs het weiland van veehouder Verschueren in Walsoorden. Met name wilde Everaert weten of de metings resultaten vrij konden worden ingezien. Dat bleek volgens de dijkgraaf geen probleem. Wat moeilijker bleek de vraag om exacte cijfers over hoeveel keer de toegestane waarde aan PAK's in de monsters werd overtroffen. De resultaten bleek men tijdens de vergade ring namelijk niet bij de hand te hebben. Op een vraag van hoofdin geland De Waal over de kwa liteit van het zuiveringsslib van de installatie in Hulst, gaf de dijkgraaf toe dat er inder daad wat veel koper in zit. Hij opperde in dat kader een mo gelijk verband tussen de kope ren drinkwaterleidingen in veel huizen en het zuurgehalte van het water. Gisteravond bleek ook dat het niet hard te maken is dat oeverafschuivingen mogelijk verband houden met het uit baggeren van de Schelde. „Dat valt nooit te bewijzen", aldus de dijkgraaf naar aanleiding van een suggestie in die rich ting door G. Sponselee. „Maar ondanks dat zullen op dat punt toch wel onze zorgen bekend maken bij overleg tussen Ne derland en België over een mogelijke forse uitdieping van de Schelde". Van een onzer verslaggevers HULST - De Middenstandsvereniging Hulst heeft alle winke liers gevraagd dit jaar eens extra gul in de buidel te tasten om Sinterklaas op waardige wijze zijn intocht in het vestingstadje te laten maken. De laatste jaren staat de in tocht van de Goedheilig man in Hulst namelijk bloot aan veel kritiek. „Ten rechte en ten onrechte" vindt de Middenstandsvereni ging. „Terecht, omdat het ge heel kleurloos verloopt en doordat elk jaar weer moet worden beknibbeld op de fi nanciën, werd het elk jaar weer minder. (De financiële bijdrage is de laatste tien jaar gelijk gebleven). Niet terecht, omdat deze kritiek veelal wordt geuit door mensen die zelf geen enkele inbreng leve ren aan de organisatie en de activiteiten rondom de op tocht. Een persoon deed bijna al het werk". Het bestuur van de midden standsvereniging is van me ning dat Hulst niet zonder een goede Sinterklaasintocht kan. Het bestuur zegt in een brief aan alle winkeliers bereid te zijn de mensen te zoeken en te ondersteunen die voor de or ganisatie kunnen zorgen. „Willen wij in staat zijn de omlijsting van het geheel te verbeteren en er een echt kin derfeest van te maken, dan zal ook uw bijdrage ruimer moe ten uitvallen dan de gebruike lijke vijfentwintig gulden. Als ieder het dubbele bijdraagt dan kan er een optocht op touw worden gezet die klinkt als een klok en waarin Hulst zich kan meten met andere plaatsen. Hulst: Reynaertstad, winkelstad en geen Sin terklaasstad, dat kan toch niet!!!!", aldus het bestuur van de middenstandsvereniging. Bridge - Leden van de bridge club Axel speelden in cultu reel centrum De Halle een on derlinge bridgewedstrijd in twee lijnen. Uitslag: Groep 1: I. heren Pel-Moeliker, 2 en 3. dames Van de Casteel-Groe- newoud en heren Scheele-De Block. Groep 2: 1. dames Kock-Pel, 2. heren Van de Casteel-Esselbrugge, 3. me vrouw Van Himschoot-de heer Van de Heyden. Hulster Ambacht - De 43-jari- ge Jean-Loup Deltour sloeg vakkundig alle aanvallen af tijdens de clubkampioen schappen van tennisclub Hul ster Ambacht. Deze vereni ging kan zich verheugen in sterke jeugd. Bij de dames was Sandra Begijn de sterkste. Met 6-1, 6-1 tegen Marion Schelle- kens plaatste zij zich voor de finale tegen Chantal Baecke. Begijn won de finale met 6-3, 6-3. Kampioen bij de heren werd Jean-Loup Deltour door in de finale de 16-jarige Jan Willem Bartz met 6-3, 4-6, 6-3 te verslaan. Deltour behaalde hiermee zijn 17e clubtitel. Overige winnaars: HD: Del tour/Renique; DD: Van Gas sen/Baecke; GD: Begijn/ Bartz; veteranen DE: Marie- José Baggen; HE: Roland Re nique; HD: Hermes/Van de Walle; DD: Weemaes/De Moor; GD: Adriaansens/Jon- gelie. Mini's: Petra de la Ruel- le; ME 12 jaar: Francesca Adriaansens; JE 12 jaar: Jos Hoefnagels; MD 12 jaar: Adriaansens/De Moor; JD 12 jaar: Hoefnagels/Cortin; GD 12 jaar: Adriaansens/Hoefna- gels; DE 17 jaar: Sandra Be gijn; JE 17 jaar: Jeroen Ver- straeten; MD 17 jaar: Marisa Adriaansens/Christine de Moor. EHBO-cursus - Donderdag 27 september begint in Den Dul- laert de eerste cursus, georga niseerd door de hulpverle ningsinstanties de EHBO en de Kolonne van het Rode Kruis. De cursus omvat naast een opleiding voor het EHBO- diploma ook lessen ter voorko ming van ongevallen. Na het behalen van het eenheidsdi ploma zijn er heel wat moge lijkheden zich verder in hulp verlening te bekwamen. Be langstellenden kunnen zich nog opgeven aan de zaal op bovengenoemde datum. Bridge - In gemeenschapshuis Den Duilaert speelden leden van de bridgeclub de derde wedstrijd in de wintercompe titie. Uitslagen: A-groep: 1. mevrouw Bruijns-de heer Van Geel, 2. heren Beuzenberg- Biesbroeck, 3. dames Bies- broeck-Goossen, 4. dames Mast-Kind, 5. echtpaar Pau wels. B-groep: 1. heren Reu- nis-d'Hondt, 2. heren De Nijs- Van Leeuwen, 3. dames Neve- Van Damme, 4. heren De Booij-Van Aart, 5. echtpaar Kind. C-groep: 1. dames Wen- dels-De Booij, 2. echtpaar Van de Walle, 3. heren Wendels- Boddaert, 4. echtpaar Veld horst, 5. echtpaar Van Caute- ren. Zeehengelen - Aan de achtste zeehengel wedstrijd van De Knorhanen, in de Wester- schelde nabij Ossenisse, deden maar 11 vissers mee. In drie uur tijd werden 17 boven maatse en 10 ondermaatse vis sen gevangen. 1. J. Morcus, Kloosterzande; 2. Ed. Strobbe, Heikant; 3. Th. van Broeck sr., Clinge; 4. Fr. Braem, Heikant; 5. Th. van Broeck jr., Clinge. Ogentest - Het Mobiel Infor matie Centrum (MIC) van Vei lig Verkeer Nederland staat ook vandaag nog bij de Ba mistent op het Marijkeplein. Iedereen kan er vrijblijvend binnenlopen en gratis de ogen laten testen. Volgens Th. Bou- wens, voorzitter van de plaat selijke afdeling van VVN, zijn er nog veel mensen die er van uit gaan dat hun ogen goed zijn. Door de ogentest krijgen zij de waarheid voorgescho teld en kunnen zij eventueel maatregelen nemen. Het Mo biel Informatie Centrum is vandaag geopend van 9.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 20.00 uur. EHBO-cursus - Dinsdag 9 ok tober start in het Kruisge- bouw een nieuwe EHBO-cur sus. De organisatie is in han den van de plaatselijke EHBO-afdeling, de cursus be staat uit 16 lessen en wordt wekelijks gegeven. Dokter J. Terburg uit Kloosterzande verzorgt het theoretische ge deelte en mevrouw Van de Bergen-Durinck de praktijk. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij T. van de Zanden, W. Alexanderstraat 33. Zeehengelen - Aan de zevende clubwedstrijd van ZHV De Vogel deden 44 hengelaars mee. Er werd gevist nabij Os senisse en er werd redelijk ge vangen. 1. H. van Vooren, Ter neuzen; 2. Fr. van Kampen, Hulst; 3. R. Andriessen, Kloos terzande; 4. J. van Hooye, Graauw; 5. J. van Heese, Kloosterzande. De laatste prijs, een pijp werd gewonnen door mevrouw Sikkelerus uit Kloosterzande die twee visjes op de kant trok. Prijskaarting - Aan de prijs- kaarting om ast en cognac in café Sport deden 26 kaarters mee. 1. A. de Cock, Hulst; 2. Eug. de Block, Hulst; 3. L. Ver- straeten, Hulst; 4. mevrouw Van Kruyssen, Kloosterzande; 5. J. Pirard, Terneuzen. Bridge - Door de leden van de bridgeclub werd in café De Vier Jaargetijden een bridge wedstrijd gespeeld. Het was de derde wedstrijd in de najaars competitie. Uitslag: 1. dames Biesbroeck-Goossen, 2. dames Van der Wielen-Van Es- broeck, 3. mevrouw Joossen- de heer De Booy, 4. heren Van der Wielen-De Waal, 5. dames Pauwels-Staal. Zeehengelen - Aan de wed strijd van de zeehengel vereni ging De Puit deden 21 henge laars mee. Er werd gevist na bij Baalhoek en daar werd niet slecht gevangen. De deel nemers sloegen 60 vissen aan de haak. Uitslag: 1. G. Mangus, Vogelwaarde; 2. J. Rottier, Sint Jansteen; 3. Th. de Kort, Ossenisse; 4. A. Roctus, Vogel waarde; 5. J. de Poorter, Vo gelwaarde. De volgende wed strijd is 6 oktober en dan wordt er gevist bij Ossenisse, Kaarting - In wijkgebouw De Straete wordt zondag 30 sep tember een open kaartwed- strijd in bieden zonder roem gehouden. Er worden vier bo men gespeeld. Inschrijven voor deelname is mogelijk tus sen 14.00 en 14.30 uur. Deze kaarting telt tevens meer voor de trofee. De stand na drie ge houden kaartwedstrijden hiervoor luidt: 1. Ph. van Ac ker 61 punten, 2. W. van der Hooft 56, 3. J. Harms 52, 4. R. Goudron 36, 5. E. Buysse 44 punten. TERNEUZEN - De Nutsaca- demie Rotterdam (met een dé pendance voor deeltijd-lera renopleidingen in Middelburg) houdt deze maand op drie plaatsen in Zeeland 'nascho- lingsmarkten' voor docenten in het voortgezet onderwijs. Tijdens deze bijeenkomst wordt informatie verstrekt over het cursusaanbod 1984/ 1985 van de instellingen die in de regio Zuidwest-Nederland samenwerken op het gebied van de nascholing. De nascholingsmarkt in Terneuzen wordt gehouden op 27 september in Scholenge meenschap voor Beroepson derwijs 'De Leeuwtjes', Rem- brandtlaan 28. Ze begint om 15.30 uur. Er wordt gesproken over cursussen voor indivi duele docenten, groepen vak docenten, schoolteams en groepen van docenten, die bij fusies zijn betrokken. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tlvollweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300

de Stem | 1984 | | pagina 13